Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
BINGOOO

Re: Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Ep 24 of 32)

Postby BINGOOO » Sat Jan 20, 2018 10:46 pm

Szia ANYEZE!Köszönettel viszem a 19-24.részeket,ill. a teljes javítottat! :notworthy: :thumleft:

Kata58

Re: Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Ep 24 of 32)

Postby Kata58 » Sun Jan 21, 2018 5:55 am

Kedves anyeze, örömmel vittem az újabb részeket! Kellemes pihenést, és kikapcsolódást! :D :wub: :thumleft:

anyeze

Re: Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Ep 26 of 32)

Postby anyeze » Sun Jan 21, 2018 9:42 pm

Fent van a 25-26. rész. Kellemes szórakozást kívánok! :-)
Fordítások: Judge vs. Judge; Saimdang, Light's Diary; Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; Thank You; Feast of the Gods stb.

gyomar

Postby gyomar » Mon Jan 22, 2018 8:45 am

Kedves Anyeze!
Hálásan köszönöm neked a 19-26. részek feliratainak a fordítását. :notworthy:
Szép hetet kívánok mindenkinek.gyomar :-)

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Jan 22, 2018 9:37 am

Szia ANYEZE!Köszönöm a 25-26. részek feliratait! :notworthy:

Kata58

Postby Kata58 » Mon Jan 22, 2018 6:10 pm

Micsoda váratlan fordulatok..az ember csak kapkodja a fejét! Köszönöm az újabb részeket..kétszer megnéztem már, mert annyira hihetetlen, és a színészek is annyira jól alakítanak! :D :blink :wub: :thumleft:

anyeze

Postby anyeze » Mon Jan 22, 2018 7:41 pm

Kata58 wrote:Micsoda váratlan fordulatok..az ember csak kapkodja a fejét! Köszönöm az újabb részeket..kétszer megnéztem már, mert annyira hihetetlen, és a színészek is annyira jól alakítanak! :D :blink :wub: :thumleft:

Dong Ah ebben a részben domborít a legkiemelkedőbben. Én azt hiszem talán még csak egy sorozatban láttam, de amit itt művel... :salut:

Mindenkinek nagyon szívesen a fordítást! :-)
Fordítások: Judge vs. Judge; Saimdang, Light's Diary; Hyde Jekyll, Me; The Master's Sun; It's okay that's love; Oh My Venus; Thank You; Feast of the Gods stb.

Kata58

Postby Kata58 » Tue Jan 23, 2018 8:15 am

Azóta már kétszer megnéztem...hihetetlen..... :blink :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Tue Jan 23, 2018 12:42 pm

köszi anyeze a 25-26.feliratot :cheers:
Az eddigi legizgalmasabb részek voltak :mrgreen: rengeteg meglepetéssel. Elég hihetőnek tűnt, hogy nem Do szenátor a gyilkos, mert annyira nem emlékezett semmire, de akkor ki lehet az? hát jó nagy meglepi volt. :w00t: Hiába, a bírók is csak emberek, náluk is elszakadhat a cérna, de miért ölte meg azt a szegény lányt, annyira szeretném tudni az okát. Ezek után elítél egy ártatlan embert, később meg is öleti, ilyen gonosz elmével hogy lehet valaki az igazságszolgáltatás képviselője? mindenesetre hatalmas sokk lesz Jung Joo-nak amikor megtudja, hogy az az ember, akire eddig felnézett, mit tett :whistling: .
Last edited by smatagd on Tue Jan 23, 2018 8:02 pm, edited 1 time in total.
Image

Kata58

Postby Kata58 » Tue Jan 23, 2018 6:11 pm

Kedves Smatag,...megtréfáltál...agyon kerestem a 27-28 feliratát, de szerintem csak elirtad, vagy csak a történetet magát mesélted el fordítás nélkül...xddd egyébként én is lesokkoltam a látottakon! Úgyhogy izgatottan várom a feliratot, de úgy éreztem majd a szívem szakad meg...
Úgyhogy jogos a felvetett kérdésed! :blink :cry: :D :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Tue Jan 23, 2018 7:58 pm

Kedves Kata hát valóban elírtam az epizódok számát :roll bocsi, bocsi, hogy majdnem becsaptalak :P :blink , a 25-26.részre gondoltam, köszi, hogy szóltál :notworthy: ki is javítom, nehogy mást is megtévesszek.
Én is nagyon várom a folytatást, miért kell a gyerekeknek szenvedniük a szüleik vétke miatt? ez annyira jellemző a koreaiakra 8)
Image

Kata58

Postby Kata58 » Tue Jan 23, 2018 8:01 pm

Semmi gond, de nem bírtam ki hogy ne nézzek bele a 26-ba újra :P :lol :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Tue Jan 23, 2018 8:07 pm

Kata nem csodálom, hogy újranézted, szerintem most érte el a történet a csúcspontját :salut: nem gondoltam volna az elején, hogy ennyire jó lesz :cheers: :mrgreen: :thumleft:
Image

anyeze

Postby anyeze » Tue Jan 23, 2018 8:34 pm

Kedves Kata és Smatagd! Jaj de jó látni, hogy lelkesek vagytok!!! :cheers: Kis türelmet kérek a 27-28-hoz, legkésőbb csütörtök éjjel felkerül.

smatagd

Postby smatagd » Tue Jan 23, 2018 9:22 pm

Hú de jó :D köszi, köszi Anyeze :cheers:
Image

Kata58

Postby Kata58 » Wed Jan 24, 2018 6:33 am

anyeze wrote:Kedves Kata és Smatagd! Jaj de jó látni, hogy lelkesek vagytok!!! :cheers: Kis türelmet kérek a 27-28-hoz, legkésőbb csütörtök éjjel felkerül.

Hallelúja...nagyon köszönöm előre is, már oda vissza megnéztem a szóban forgó részeket, de nagyon hiányzik a fordítás...eszméletlen mit tud ez a forgatókönyvíró...nem csak a bírók életének bemutatásával, hanem az egész cselekmény...na és a színészek.. :D :wub: :D :wub: !!!! :wub:

anyeze

Re: Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Ep 28 of 32)

Postby anyeze » Thu Jan 25, 2018 8:04 pm

Fent van a 27-28. rész! Kellemes szórakozást kívánok! :-)

Kata58

Postby Kata58 » Fri Jan 26, 2018 6:57 am

Itt is köszönöm szépen ma el leszek foglalva, de amint lesz szusszanásnyi időm azonnal jövök! Kicsit előrenéztem már a történetet újra, és nagyon várom, hogy a feliratoddal újranézhessem. DE így is zsepis volt. :cry: :-) :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Fri Jan 26, 2018 11:33 am

Kedves Anyeze köszi az újabb feliratokat :D meg is érkezett, ahogy ígérted :roll
Szomorú, egyben elgondolkodtató epizód volt. Próbáltam Myung Hee-t megérteni, de nem igazán sikerült 8) . Nem szerelmi házasságot kötött, akkor miért áldozta fel magát a férjéért? és, ha ennyire nem volt képes szembenézni a büntetéssel, miért várt ennyi ideig az öngyilkossággal?10 évvel ezelőtt is megtehette volna, talán kevésbé fájna a tette a többieknek.
Image

anyeze

Postby anyeze » Fri Jan 26, 2018 12:22 pm

smatagd wrote:Kedves Anyeze köszi az újabb feliratokat :D meg is érkezett, ahogy ígérted :roll
Szomorú, egyben elgondolkodtató epizód volt. Próbáltam Myung Hee-t megérteni, de nem igazán sikerült 8) . Nem szerelmi házasságot kötött, akkor miért áldozta fel magát a férjéért? és, ha ennyire nem volt képes szembenézni a büntetéssel, miért várt ennyi ideig az öngyilkossággal?10 évvel ezelőtt is megtehette volna, talán kevésbé fájna a tette a többieknek.

Nekem sok problémám van az események és a motivációk magyarázatával, így a vége felé pl. már nem is olvastam a soompi-t, mert ott nemzetközi szinten hatalmas volt a háborgás, ami csak erősítette a saját kiakadásomat.
Valahogy most a fordítás közben ezek mind enyhültek, kicsit jobban el tudtam gondolkodni, és olyan szinonimákkal végezni a fordítást, melyek legalább számomra érthetőbbé tettek ezt-azt. Ami Yoo Myung Hee-t illeti, éppen ezekben a részekben
egész jól érzékeltették, hogy az asszony milyen vívódáson ment keresztül. Az ösztönös kapaszkodása az életét és boldogságát jelentő bírói pozícióba, a hírnévbe, a megbecsülésbe, kontra a bűntudattól való üldözöttség érzése komoly meghasonlás lehet. Egyfelől a titkot próbálta őrizni, másrészt kiskapukat hagyott, hogy leleplezzék, és véget érjen a szenvedése. Mindenesetre nem a férjéért tette amit tett, hanem önmagáért, mert bíróként egy bűnös feleségének lenni valószínűleg hatalmas törést jelentett volna a karrierjében. Koreában a családtagok tetteinek - lásd adósságok - hatása nagyon erőteljes, biztosan kötelessége lett volna lemondani, amit persze évek múltán mégis megtett, de továbbra is megőrizhette a tiszteletet. Engem az ütött meg leginkább, hogy egy bíró erkölcsi érzéke hogy lehet annyira jelentéktelen, hogy a karrierért egy gyilkosságot lásson megoldásnak. Talán kicsit érthetővé teszi ezt az, hogy a bírói pálya választását is az árvasága miatti haragja motiválta - nem a nagy igazságérzet vagy morális elvek. Azt hiszem, a bűntudatán kívül Jung Joo szerepe volt a legnagyobb abban, hogy nem bírta tovább, és kitálalt.

Nagy hajtóerő a lelkesedésetek! Köszönöm, hogy megosztjátok velem a gondolataitokat! :-)
Last edited by anyeze on Fri Jan 26, 2018 3:17 pm, edited 1 time in total.

lizzismith

Postby lizzismith » Fri Jan 26, 2018 2:42 pm

Kedves Anyeze!
Nagyon szépen köszönöm az eddigi valamint a még néhány visszalévő rész fordítását.
A sorozat lebilincselt minden egyes alkalommal. Azt gondolom, hogy nem feltétlenül a cselekmény, hanem inkább a színészek játéka miatt, ahogyan bemutatták az emberi gyarlóságot.
(Nagyon szomorú, ha Dél-Koreában tényleg ilyen az igazságszolgáltatás rendszere)
Nagy türelemmel, de annál nagyobb kíváncsisággal és lelkesedéssel várom a maradék részek fordítását.

Kata58

Postby Kata58 » Fri Jan 26, 2018 5:58 pm

Mondhatni
még fájdalmasabb volt megélni, ugyanakkor helyenként meg olyan gyönyörű az aggódás a és a szerelem érzete egymásért, és és szőrnyű valóságra ráébredés. Junwo mennyire szereti a bírónőt, és a az utolsó ölelés mint bocsánatkérés... :cry: :cry: :cry:
Azt hittem nem lehet már fokozni..és erre az anyja eltervezi az öngyilkosságot, mint megérdemelt halálbüntetés. DE akkor meg miért ölte meg a lány bátyját, hogy tudott majdnem anyjaként bánni vele. aztán meg a különféle motivációk így a nyakunkba zúdítva..
hát ez erős volt! De meglátszott az őszinte, meleg barátság is a nagy bajban! Hihetetlenül izgalmas fájdalmas és szép ez a sorozat! :wub: :mrgreen: :crazy: :cry: :wub:
Last edited by Kata58 on Sun Jan 28, 2018 7:53 pm, edited 1 time in total.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Jan 27, 2018 12:05 am

Szia ANYEZE!Köszönöm a 27-28. részeket!Bevallom,mostanság lemaradtam a részek követésével,ám ez igaz más sorozatokéval is. :cry:

anyeze

Re: Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Ep 30 of 32)

Postby anyeze » Sat Jan 27, 2018 9:04 pm

Fent van a 29-30. rész is. Mindenkinek kellemes szórakozást kívánok! :-)

Kata58

Postby Kata58 » Sat Jan 27, 2018 9:26 pm

Úgy éreztem hogy be kell lessek! Köszönöm az újabb részeket, hát ez megint villám volt! Látom téged is annyira lázba hoz, hogy rekordsebességbe kapcsolsz értünk is! Vittem a feliratokat hálás szívvel! Jó éjszakát, és kellemes hétvégét! :D :thumleft: :wub: :thumleft:

Kata58

Postby Kata58 » Sat Jan 27, 2018 10:33 pm

Annyi szívfájdalom után már jólesett a nevetés... :lol :lol :lol :lol :lol :wub: :wub: :wub: :wub: :thumleft:

ui.: holnapra akartam hagyni, de nem bírtam megállni, de most már tényleg jó éjszakát! :lol :wub:

smatagd

Postby smatagd » Sun Jan 28, 2018 1:35 pm

Hűha Anyeze köszi a gyors fordítást :roll
hát jól megtévesztett a 28.rész zárójelenete :w00t: jobb is így, hogy nem sikerült neki, élje csak át a sok szenvedést, amit okozott. Egyébként választhatta volna azt az utat, hogy elválik a férjétől és akkor nem kellett volna senkit megölnie. Én nem tudnék megbocsájtani neki, azt mondja úgy szereti Jung Joo-t, mintha a lánya lenne, akkor hogy volt képes ezzel a tudattal megölni a testvérét?
Ahogy Kata mondja, jó volt végre kicsit nevetni :D
Image

gyomar

Postby gyomar » Sun Jan 28, 2018 1:41 pm

Kedves Anyeze!
Hálásan köszönöm neked a 27-28-29-30. részek feliratainak a fordítását. :notworthy:
gyomar :-)

anyeze

Re: Judge vs. Judge [Hungarian Subs] (Complete)

Postby anyeze » Tue Jan 30, 2018 7:22 pm

Kedves Feleim! Nagy szeretettel nyújtom át a befejező részeket! Igen, jól látjátok, megint javítottam még a régebbiekben - hiába rossz szokás, ha egy hónap múlva újra nézném, biztosan javítanék megint! (Ezért nem nézek magyarul saját fordítást sem :D )

Kellemes szórakozást kívánok! Köszönöm, hogy velem tartottatok! :-)
Ja, persze várlak Bennetek vissza az élményekkel!

Kata58

Postby Kata58 » Tue Jan 30, 2018 9:08 pm

HÚÚÚÚ tudtam hogy be kell nézzek, pedig már esek le a székről a fáradtságtól...jövök majd referálni! :D :wub: :thumleft:

lizzismith

Postby lizzismith » Wed Jan 31, 2018 7:50 am

Nagyon szépen köszönöm a munkádat. Ez a sorozat nekem újranézős lesz.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Wed Jan 31, 2018 9:18 am

Szia ANYEZE!Köszönöm a 29-32.részek,valamint a sorozat teljes fordítását,a kitartásodat! :notworthy: :thumleft:

gyomar

Postby gyomar » Wed Jan 31, 2018 9:55 am

Kedves Anyeze!
Hálásan köszönöm neked az utolsó két rész feliratának a fordítását. :notworthy:
Nagyon jó sorozatot láthattunk neked köszönhetően, a történet ami bírók munkájáról szólt, nem láttam korábban, jó volt belelátni. Nagyon komoly hangvételű volt végig, körbe járva a barátságok, szerelmek, szülőktől a gyerekekig végig kísérve. Mindenki megkapta a megérdemelt büntetését. A romantika pedig nagyon finoman, elegánsan volt jelen, de ebben az esetben épp elég volt.

Köszönöm szépen a precíz, pontos munkádat.
Gratulálok az új befejezett sorozatodhoz. :salut:
gyomar :-)

anyeze

Postby anyeze » Wed Jan 31, 2018 10:20 am

Nagyon szívesen Mindannyiótoknak! :wub:

Nekem is tetszett a sorozat, és a szerelmi szál lassú bontakozása is megfelelt. Sok esetben én akkor veszítem el a türelmem egy sorozat iránt, amikor a főszereplők végre összejönnek, és elkezdik nyújtani a sztorit, mint a rétest mindenféle mondvacsinált problémával. Itt most csak a vége felé volt egy dührohamom, amikor Sah bíró még a hátát/vállát sem lapogatta meg kicsit vigaszul a bírónőnek a nagy lelki traumájában. Aztán rájöttem, hogy egy másik sorozatban - talán a This is my first life - éppen azzal példálóznak, hogy a gyerek is csak belelovalja magát a bajába, ha rohannak vigasztalni. Szóval betudtam annak, hogy talán a vigasz által Lee bírónő is jobban átengedte volna magát az "önsajnálatnak", és nehezebben tudta volna összeszedni az erejét, hogy talpra álljon. Az, hogy Sah bíró a saját vívódása mellett nem akkor közeledett jobban, amikor a bírónő sérülékenyebb volt, szintén nem baj. Csak az a [2 évvel később] ne lenne ott!!! Könyörgöm, mihez kellett még két év??? :mrgreen: Na jó, egyébként tényleg jó volt ez az iram. :-)
Last edited by anyeze on Wed Jan 31, 2018 2:02 pm, edited 1 time in total.

gyomar

Postby gyomar » Wed Jan 31, 2018 1:39 pm

Anyeze!
Igen az iram, az nem itt sem volt semmi, néha falra mászok attól, hogy felnőtt átlagban 30 környékén járó egészséges fiatalok hónapokig vagy akár évekig fogom a kezedig jutnak. Elhiszem, hogy nem kell sietni de biztos vagyok benne, hogy a valóságban Ők is olyanok mint az átlag fiatal szerte a világon. De ez a fajta szemérmesség vagy inkább álszemérmesség már szinte bántó.

De ugye mi így szeretjük, és néha mérgelődünk és falra mászunk. :argue: :wub:

smatagd

Postby smatagd » Wed Jan 31, 2018 2:53 pm

Köszi Anyeze a sorozat fordítását, jó történet volt, érdekes, izgalmas. :cheers:
Ez az utolsó két rész már nem sokat dobott a történeten, számomra nagyobb hatással lett volna, ha a 30.résznél véget ér, úgyis lehetett sejteni, hogy Sah bírő és Lee bírónő egymásra találtak. Nekem is tetszett ez a fajta szerelmi kibontakozás :heart: :wub: igen ez illik hozzájuk :cheers:
Image

Kata58

Postby Kata58 » Wed Jan 31, 2018 3:35 pm

rájöttem, hogy csak magamban tartottam vélemény nyilvánítást, de még nem írtam le :lol .
tetszett a két rész is, ahogy finoman, csendesen befejezték több szálon is a történetet! A két év is gyorsan eltelt, mondhatni mindenki megtalálta a helyét . Jó lett volna, flúgos barátunkat is viszontlátni, nem csak a mondat erejéig, hogy megy vissza a bíróságra dolgozni. egyébként nem lehetett könnyű neki, hogy imádott anyja mire volt képes, és a gyűlölt apaképet meg visszafordítani, mert félreismerte t, még ha nem is volt vétlen. amit kapott megérdemelte. Egyébként még most is égnek áll a hajam attól a megoldástól, hogy a önmagára kimondott büntetést, úgymond öngyilkossággal próbálja megoldani. Szerencsére nem sikerült. Még mindig azon agyalok, hogy hogyan lehetett szinte meghasonlott élettel úgy élni, mintha kifelé minden rendben lenne, de közben megpróbál gyilkosságokkal helyrehozni dolgokat bíró létére! Közben meg úgy egyengette a lány útját, mintha a lánya lenne. Az emberi szív, és elme kikutathatatlan! Rettentően sajnáltam a lény bátyját, hogy nem elég, hogy vétlen volt, még esélyt sem kapott megoldásra, mert számára szintén az áldozat szerep jutott. Rettenetes lehetett a 3 barátnak rájönni az igazságra. :cry: viszont, ahogy minden kezdett a helyére kerülni mindegyikük rövid időre külön utakon járt, el is rohant a két év. Ez az érzelmek tisztázásra kicsit hosszúra sikeredett, de megérte. Én élveztem ezt a finom árnyalt hangulatos egymásra találást, és tetszett a közös munka, és az egyszerre felvett talárral a befejezés mintegy szimbólumként is!
Én azon kaptam magam, hogy elmúlt éjfél és már megint elölről nézem a történetet :lol :lol :lol :wub: :thumleft: :wub:

KÖSZÖNÖM ANYEZE, hogy megörvendeztettél ennek a sorozatnak a fordításával! :lol :wub: :wub: :thumleft: :wub: :thumleft:

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Feb 01, 2018 10:59 am

Szia anyeze ! ! ! :whistling:

Hálásan :notworthy: köszönöm a sorozat választását és annak feliratait.Szép napot. :tv:

Ido11

Postby Ido11 » Thu Feb 01, 2018 5:58 pm

Kedves anyeze!
Gratulálok a befejezett sorozatodhoz.
Bocsi, de a közepe táján lemaradtam. Megnéztem néhány filmet és teljesen elkeveredtem. Igy most előröl fogom kezdeni.
Elolvastam a hozzászólásokat, spojler nélkül :D izgalmakban nem lesz hiányom.
Látom a vége felé Te is alaposan belehúztál.
Köszönöm szépen a feliratokat. Jó pihenést kívánok.

Marika58

Postby Marika58 » Fri Feb 02, 2018 7:04 pm

Kedves ANYEZE! Köszönöm szépen a sorozat fordítását.

blazsekeva

Postby blazsekeva » Sun Feb 04, 2018 6:04 am

Kedves Anyeze!
Köszönöm a sorozat fordítását. :cheers: Az eddig olvasottak alapján nekem tetszeni fog, amint időm engedi, meg is fogom nézni! :D Szép napot kívánok!

Kata58

Postby Kata58 » Sun Feb 04, 2018 9:48 am

Kedves anyeze, élvezettel nézem újra a sorozatot, és ugyanúgy izgulok, sőt, vannak pillanatok, amik másod harmadjára villannak be. :lol :mrgreen:
szóval változatlanul szeretem ezt a történetet is. Megy a maradandó kincseim közé! Az idősebb bírákon is jókat lehet derülni...ők is csak emberek! :lol :lol :lol :wub: :thumleft:

anyeze

Postby anyeze » Sun Feb 04, 2018 10:28 am

Mindenkinek nagyon szívesen!

Kedves Ido, szerintem jobban is teszed, ha csak most nézed, mivel rossz szokásom szerint sokszor belenyúltam a feliratba. Így már a véglegessel nézheted - meg ha belemelegednél, nem is kell várnod a feliratra, nézheted a következő részt is :-) Remélem tetszeni fog!

Kedves Kata! Örülök, hogy ennyire megtetszett :-) én most pihentetem ugyan, mert nagyon sokszor néztem már, de gondolom, én is előveszem majd még. Nem tudom, észrevetted-e (én csak 2. vagy 3. nézésre), hogy a 24. részben (kb. 1 perc 20 mp-től)
amikor a csoportvezető megkéri Lee bírónőt, hogy ő is menjen el a kislányhoz a kórházba, Sah bíró izgatott kis kamaszként kezd integetni Lee bírónőnek, hogy menjenek együtt. Még jó, hogy Lee bírónő nem vette észre, így lehetett utána úgy tenni, mintha nem is akarna együtt menni. A vitájuk nagyon jópofa volt, a soompin volt egy fiú fórumozó, aki hosszan ecsetelte, mennyire jellemző pasis hozzáállás volt ez Sah bírótól, és az egész sértettségében lefolytatott beszélgetése milyen tipikus... :mrgreen:

Kata58

Postby Kata58 » Sun Feb 04, 2018 12:34 pm

Szia anyeze, éppen a 2o. nál járok...úgyhogy majd nagyon figyelem az omniózúsos esetet... :lol :lol :lol

Anubisz33

Postby Anubisz33 » Wed Feb 14, 2018 10:13 am

gyomar wrote:Anyeze!
Igen az iram, az nem itt sem volt semmi, néha falra mászok attól, hogy felnőtt átlagban 30 környékén járó egészséges fiatalok hónapokig vagy akár évekig fogom a kezedig jutnak. Elhiszem, hogy nem kell sietni de biztos vagyok benne, hogy a valóságban Ők is olyanok mint az átlag fiatal szerte a világon. De ez a fajta szemérmesség vagy inkább álszemérmesség már szinte bántó.

De ugye mi így szeretjük, és néha mérgelődünk és falra mászunk. :argue: :wub: