I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
BINGOOO

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (22 of 32)

Postby BINGOOO » Fri Jan 12, 2018 10:06 pm

Szia VAJANDI!Köszönöm a gyors munkád,az élvezetes fordításod! :notworthy:
Valójában a koreaiak futószalagon gyártják a sorozatokat,és rengeteg hibával teszik azt,amit egyre kevésbé tolerálnak a honlakók.Talán már unják is a sok bugyuta filmet.Igen,mert a fő cél a hatásvadászat általi még nagyobb,és annál is nagyobb profit.
Kiindulási állomás AMERIKA!
Az ajánlható magatartás elnéző,naiv,logikát nem kereső. :D

vajandi
Fansubber
Fansubber

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (22 of 32)

Postby vajandi » Sat Jan 13, 2018 1:50 pm

Kedves BINGOOO, nagyon szívesen! :heart:
Én is azt vettem észre, hogy egyre jobban utánozzák Amerikát. Az egyre több akciófilm, akciósorozat, katasztrófafilm, hatásvadászat... :-(
A nyakláncra kicsit visszatérve:
Most, hogy ellenőrzöm a feliratot, vettem csak észre, hogy nem is a srác volt élesszemű, hanem az tűnt fel neki, hogy a lány ijedten lefelé néz a láncra, és még a kezével el is takarja. Ekkor esett csak le neki. Szóval nagy valószínűséggel fel se tűnt volna neki, ha a lány nem hívja fel rá ilyen feltűnően a figyelmet.
Blogom, ahol még megtaláltok: http://vajandisub.wordpress.com

vajandi
Fansubber
Fansubber

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (24 of 32)

Postby vajandi » Sat Jan 13, 2018 3:35 pm

Elkészültem a 23-24. részek feliratával, amiket hasonló lendülettel és lelkesedéssel fordítottam volna, mint az előző kettőt, minden adott volt hozzá, de sajnos beárnyékolta valami: belenéztem a 24. rész végébe, és ez sajnos kicsit a kedvemet szegte. A jó az egészben, hogy van még nyolc rész a dolgok megoldására, mert ahogy a sorozat ajánlójában professzorunk ígérte: ez egy romkom (romantikus komédia), tehát nem lehet túl drámai a vége. :-) Mindenesetre ebben a két részben még közelebb került egymáshoz Ji Ah és Min Kyu, csomó szép és meghitt pillanatuk volt, azokból ollóztam a képmixbe. A felső kettőn a srác a lányt nézi ábrándosan, illetve mosolyogva gondol rá, az alsó kettőn vidám élménybeszámolót tart, és a saját főztjével kínálja őt. Ezek az együtt eltöltött, meghitt percek elindítottak benne valamit, ami végül odáig vezetett, hogy megszegett egy ígéretet, és bajba került. Habár, hosszú távon, lehet, hogy mégis ez volt a legjobb döntés. Majd meglátjuk. Alig várom a folytatást! Mindenkinek jó szórakozást és nagyon kellemes hétvégét! :-)

Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Jan 13, 2018 4:08 pm

Szia VAJANDI!Nagyon vártam a folytatást,köszönöm megint a gyors munkád! :notworthy:
Míg vártam és reméltem,az oldaladon az "ŐRÜLTSÉGEK" menüben olvasgattam az általad vitaindítónak szánt és linkelt véleményt,ami nem csekély érzelmi hullámot kavart.Magam is elgondolkodtam,de a véleményalkotástól inkább tartózkodom,mert úgy gondolom,hogy polihisztornak kellene lennem ahhoz,hogy ki tudjam fejezni ébredő gondolataimat.
De egy valami biztos!A vélemény provokatív,írója pedig blogot üzemeltet.Tehát érdeke a látogatottság.
Cél a pénz.Módszere a dramaturgiában rejlik,ami a hatáseszközökkel foglalkozik.
Hatásvadásszal van dolgunk.

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Sat Jan 13, 2018 4:16 pm

Kedves BINGOOO, nagyon szívesen. :heart: Igazad lehet abban, amit a spoilerben írtál. :wink:

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Jan 14, 2018 4:28 am

Sziasztok!
21-22. után:
Nem gondoltam, h. a nyaklánc-téma vitaindító lesz :scratch:
A "na ne már, hogy tényleg nem látja, hogy egy ember"-problémakör kapcsán.
Ha van, ami a lehetetlennel egyenlő, de min. a nehezen hihető kategória volt: a csók. Ha megfogom a karját egy robotnak és csodák csodája meleg! Még mondhatom, hogy jók az elektródái :unsure: , de egy csóknál mivel magyarázná az ember a száj nyálkahártyájának melegét és nedvességét, ha nem azzal,
hogy nem robot, hanem ember :crazy: De mi túllendültünk a problematikán :D
Miért is? Mert egy romkomot nézünk és nem egy sci-fit, ahol uúgy elfogadnánk a film realitását, csak más indok mentén. Ez a filmművészet és a pszichológia csodája :mrgreen: 1xűbben a film azt adja,
amire szükségünk van, hogy néhol kicsit bugyután? A szerelmes ember, különösen a zsenifajta még gyagyább lesz, mint az átlagember. Komolyan? Mi két ember egymásra találását éljük át, ezért nézzük.
Van, aki még szorong is egy kicsit. Izgul a szereplőkért. Van, aki gyengusz meseként kezeli, de akkor is meg fogja nézni, mert át akarja élni az örömet :mrgreen: Tetszik vagy nem tetszik boldogságra van szükségünk :whistling: Ez a műfaj erre épít.
Inkább foglalkoztat az a kérdés, hogy vajh véletlen, hogy épp most árasztanak el robotos filmekkel minket vagy más oka van :scratch: Ez amolyan költői kérdés volt részemről. Nem hiszek a véletlenekben,
sokkal inkább a valószínűségekben. Feltehetően a robotika vmilyen mérföldkövéhez érhetett. A telefonos MI asszisztensek és az okos otthonok korába léptünk, ahol még egyenlőre lehet, hogy csak Samsung Siri hűtőként irányít, de egy újabb korszak után lehet, hogy japán vagy kínai testet ölt és 1x már a robot szája nyálkahártyával bevont lehet. Ki tudja ezt most még megmondani, bejósolni :scratch: :scratch: :scratch: A jövőt illető problémák távlatainak eme kevésbé tudományos boncolgatása direktebb, mint a Szárnyas fejvadászban, de attól még uaz a problematika. Itt gyakorlatias és olykor le1xűsített, ott filozófikus mélységű, mégis uazt a jővőbeli problémát boncolgatja. Gyorsan hozzáteszem, hogy persze csak számomra :nuts: :-)

Andi, köszönöm szépen az újabb adag endorfint!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Mon Jan 15, 2018 9:40 am

Kedves Ircsi, nagyon szívesen! :-) :heart:
Itt a szerdai részek előzetese:

smatagd

Postby smatagd » Mon Jan 15, 2018 12:28 pm

Köszi Andi az utóbbi részeket :cheers:
Ircsi wrote:1xűbben a film azt adja,
amire szükségünk van, hogy néhol kicsit bugyután? A szerelmes ember, különösen a zsenifajta még gyagyább lesz, mint az átlagember. Komolyan? Mi két ember egymásra találását éljük át, ezért nézzük.
Van, aki még szorong is egy kicsit. Izgul a szereplőkért. Van, aki gyengusz meseként kezeli, de akkor is meg fogja nézni, mert át akarja élni az örömet :mrgreen: Tetszik vagy nem tetszik boldogságra van szükségünk :whistling: Ez a műfaj erre épít.

Teljesen egyetértek veled, anno azért szerettük meg az amerkai filmeket, mert a sok szocreál után kész felüdülés volt, hiszen a legtöbbjük happy end-del végződik.
23.-24.rész: Az igazság mindig kiderül, csak idő kérdése, nem gondolták át, ártani fognak azzal, hogy megtévesztik Min Kyut, várható volt a reakciója. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a hátralévő részekkel - ami már nem sok- elegendő lesz-e valamelyik irányba lezárni a történetet.
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Jan 15, 2018 10:59 pm

Szia IRCSI!Velősen,és érthetően fogalmaztad meg,miért is nézzük ezeket a sorozatokat.Véleményedet el is mentem,mert olyan jól fogalmaztál,és építetted fel a mondandódat. :thumright:

Nos,kíváncsi vagyok,hogyan vészeli át a bizalomvesztésből eredő sokkot a főhősünk?És milyen eszközzel segít rajta a "robotunk"?Van egy tippem.Talán azt mondja majd,hogy...szeretlek!

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Jan 16, 2018 5:48 pm

Sziasztok!
Andi,köszönöm szépen az előzetest :notworthy:
Most biztos jön egy-két résznyi szívfájdalom, hogy szerelmeseink megtapasztalják két, egymást szerető szív számára a legnagyobb büntetés, ha egymástól távol kell lenniük... Aztán a segítő környezet majd minkettőjük számára megadja a hiányzó információkat, hogy képesek legyenek ismét bizalommal fordulni egymás felé...Ezek fontos részei a műfajnak, garantàltan emelik a boldogsághormonunk szintjét.
Jó lesz átérezni, hiszen hetek óta erre várunk :-)

Smatagdnak:
Hú, a kommentedet olvasva beugrott a videós őskor, amikor kalózkazettákon jutott hozzá a nép a vegyes felhozatalú nívósabb és kevésbé nívós amcsi filmekhez. A szalag nyúzott volt, időnként csíkos volt a kép, a fahangú magyar alámondás is bugyborékolva fúlt el. Ahogy a kazetta, úgy a kölcsönzés is színfekete volt. :mrgreen: Hah, hol vannak már a '90-es évek! :unsure:
És igen, a nagy magyar valóságban élve kimondottan üdítő volt egy-egy amerikai rózsaszín happy and,
vagy egy-egy amcsi "Lúdas Matyi", ja inkább Rambo, Van Damme, Tango és Cash stb. :D

Bingooonak:
Örülök, hogy tetszett, amit írtam. Hát a végén biztos, hogy az a szó, amit bejósoltál el fog hangzani :wink: Előtte egy kicsit átéljük szereplőinkkel, hogy milyen boldogtalannak, bizalmat vesztettnek, nem szeretettnek lenni, hogy aztán még nagyobb lehessen az örömünk.
A NÉZŐ ÖRÖME, JUTALMA. :cheers:

További kellemes várakozást mindenkinek! :wub:

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Tue Jan 16, 2018 8:58 pm

Kedves Smatagd! Nagyon szívesen. :-) :heart:

Lefordítottam a 4. betétdalt és feltettem yt-ra:

:offtopic:
Gondoltam, itt is szólok, hogy lefordítottam egy 30 perces rövidfilmet, aminek a teljes címe: Two Lights: Relumino. Egy látássérült fiatal férfi és nő románca, akik egy rendhagyó fotóklubban ismerkednek meg. A főszerepeket Park Hyunk Sik és Han Ji Min játsszák. A blogomon fent a felirat és az online elérési lehetősége is (ez pl. az indás: http://indavideo.hu/video/Two_Lights_magyar_felirattal ). Jó szórakozást hozzá! :-) Idelinkelem az ajánlóját és egy fotót a főszereplőkről:
https://www.youtube.com/watch?v=R4wL1YTpgbE
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Wed Jan 17, 2018 9:24 pm

Szia VAJANDI!Nyomon követlek,és örülök,hogy már az új részek 1/3-t lefordítottad. :cheers:

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Wed Jan 17, 2018 9:30 pm

Igen, most már 38%. :D

vajandi
Fansubber
Fansubber

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (26 of 32)

Postby vajandi » Thu Jan 18, 2018 3:43 am

Nem szoktam ilyen hajnali órákban feliratot hozni, szerintem új rekordot döntöttem, mindenesetre elkészült a sorozat két új részének fordítása. Mivel meglehetősen álmos vagyok, nem is szaporítom a szót, csak pár gondolat a képmixről: a bal oldali fotókon Ji Ah látható két furcsa “jelmezszerűségben”, a másik kettőn egy-egy nagyon fontos tanács hangzik el, amit szerencsére megfogadnak az illetékesek. Izgultam, Min Kyu nem lesz-e hosszú időn keresztül eszméletlen vagy kómában, de szerencsére ezt nem húzták sokáig. Ez az édes, megbántott fiú lassacskán a megbocsátás útjára lép… :wink: Jó szórakozást! :-)

Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Fri Jan 19, 2018 10:38 am

Szia VAJANDI!Köszönöm az újabb részeket! :notworthy: Hogy miért reagálok késve?Vigyázzatok!A MIKISOFI frissítette a win10-t,és kipucolta a böngészőmet,átpakolt mindent egy másik könyvtárba.A böngészőt,a beállításait,a mappákat mentsétek el,mert nagy zűrzavart okoznak!Kezdhetek mindent elölről! :crazy: :crazy: :crazy:
Most látom,az AVATÁROM is megsemmisült! :nuts:

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Jan 19, 2018 3:57 pm

Szia Andi!
Köszönöm szépen az újabb feliratokat. Csak nézek, hogy milyen gyors vagy :clap: :w00t:
:offtopic:
Megnéztem a kis félórás filmecskét az érzékszervi fogyatékossággal küzdőkkel és nagyon tetszett. PHS alakítása ismét meggyőző volt. Finoman, kicsit idealisztikusan mutatta be a film milyen egy ilyen nagy akadállyal együtt élni. Az mindenképpen tetszett, hogy humorral ugrottak át a kellemetlenségeken. :thumleft: Ez az, amit az életben ritkán sikerül kiviteleznünk :scratch:
Köszönöm szépen!

vajandi
Fansubber
Fansubber

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (28 of 32)

Postby vajandi » Fri Jan 19, 2018 4:11 pm

Kedves BINGOOO és Ircsi, nagyon szívesen! :heart:
Meghoztam a sorozat 27-28. részét, melyekben egyrészről jó irányba kezdenek haladni a dolgok, de más szempontból egyre rosszabb a helyzet. Inkább nem konkretizálom, mire gondolok, majd meglátjátok. Min Kyu és Ji Ah egy hosszú beszélgetést folytatnak a csillaghullós ég alatt, ők láthatók a képmix felső fotóján, alul pedig egy szívszorító eseményt, amikor elviszik Aji 3-at. Az eddigi összes közül a 27. volt a kedvencem részem, nagy élmény volt fordítani. Remélem, Nektek is tetszik majd. Most nem is szaporítom tovább a szót, mert megy a műkorcsolya EB. Hajrá Javier Fernandez!!! :heart: Sziasztok! :-)

Image

Visszajövök, ha lesz időm, mert csomó gondolatom, véleményem van, amiket szeretnék spoilerben megírni. :wink:

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Fri Jan 19, 2018 8:23 pm

:-) Visszajöttem a gondolataimmal:
1) Aji 3 szökése (vagy szöktetése?): Nem tudom, hogy tudott egyedül kijönni a dobozból, de bármit el tudok képzelni, még akár azt is, hogy valaki titokban kiengedte, de vajon ki? Valószínűbbnek tartom, hogy egyedül oldotta meg, és az okát is sejtem: Min Kyu belétáplálta, hogy Yoo Chul ellenség, és amint meglátta őt, rájött, hogy rossz emberek között van, ezért szökött el.
2.) Hwang elnök kézremegése: a Martin elnökkel való találkozón feltűnően remegett a keze, erről arra következtettem, meg van félemlítve az ürge. Valószínűleg nem ő ölte meg Park elnököt, viszont szemtanú, vagy bűntárs, aki fedezi Martin elnököt. Martin célozgatott is, hogy így jár, aki ellenszegül neki, itt valószínűleg Park elnökre célzott. Nem mondom, hogy Hwang egy angyal, de valószínűleg nem ő a főgonosz, félig-meddig ő is áldozat ebben az ügyben.
3) Yoo Chul mint kulcsfigura: Úgy vélem, Yoo Chul számára fontosabb a szerelme, Ri El, mint az apja, totál odáig van a lányért, ezért választania kell majd, és emiatt én úgy sejtem, végül pozitív hős lesz, Ri El-lel együtt segíteni fognak Min Kyu-nak, főleg miután megtudják, milyen betegsége van. Eleve az ő keze érintése indította el Min Kyu betegségét, tehát logikus, hogy ő kell, hogy végleg meggyógyítsa. Ha Min Kyu tudna benne bízni, szerintem végleg meg tudna gyógyulni. Most már nem Ji Ah a kulcsfigura a betegsége leküzdésében, hanem Yoo Chul. Legalábbis szerintem.
4) Min Kyu betegsége: Úgy tudná elejét venni a betegségével zsarolásnak, ha saját maga leplezi le egy sajtótájékoztató keretében. Nem mindegy ugyanis, hogy hogyan van tálalva ez az egész. Szerintem ez lenne a leglogikusabb lépés, nem zsarolhatják ezzel örökké, mindenképpen ki kell tudódnia, és akkor már jobb, ha ő maga fedi fel. A másik lehetőség, hogy végleg meggyógyul, mint fentebb írtam, de ez nem biztos, hogy elegendő megoldás, mondhatják, hogy átmeneti a javulás, visszaeshet, meg ott van a régi videó is.
5) X asszony kiléte: Ki a szösz lehet ez a titokzatos informátor??? Már egyre jobban szűkül a kör. Eddig arra tippeltem, hogy Ri El apja, aki 15 évig küldte a képeslapokat, de ezek a részek után elbizonytalanodtam. Lehet, hogy a komornyik az? Vagy valami titokzatos távoli rokon? Esetleg egy másik, hűséges alkalmazott? Bevallom, jelen pillanatban a komornyikra látok legnagyobb esélyt. Egész jó tanácsokat ad, egyre többet szerepel. Arra gondoltam, megnézem a visszaemlékezős jeleneteket, hátha látom felbukkanni rajta a komornyikot. Talán nem is volt mindig komornyik, talán régen Min Kyu apjának jobb keze volt, vagy más fontosabb embere. Végül találtam valamit, aminek talán van jelentősége. Kiollóztam a jelenetből a szülinapi buli egy pillanatát, ahol jól látszik, hogy ő is ott ült a szülinapi asztalnál a többi fontos ember között. Vagy szerintetek egy komornyikot odaültetnének az asztalhoz? Na jó, lehetséges, igazából nem tudom, de szöget ütött a fejemben, hogy korábban talán nem komornyik volt, azért ülhetett az asztalnál.
Image

Egyelőre ezeket a gondolatokat szerettem volna megosztani Veletek, hátha Nektek is beugrik valami, meg amúgy is kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ha túl hosszúra sikeredett, akkor bocsi. :sweat:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Jan 20, 2018 6:49 am

Szia VAJANDI!Köszönettel vittem a 27-28. részeket! :dance:
A gondolataidat ég nem olvastam el szánt-szándékkal,mert az utolsó két részt még nem láttam.Kis türelmet kérek! :D 8)

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Jan 20, 2018 12:48 pm

Andinak:
Köszönöm szépen a 27-28. rész feliratát.
A gondolataidra reflektálva:
1. Ha írnom kellene a sztorit, akkor Ádzsi3 biztosan maga szabadulna ki. Hogy miért? Mert a mesterséges intelligenciák közül ma már létezik olyan, amely képes tanulni, önmaga korábbi verzióit legyőzni. Jó példa erre a Google Go játékos "szoftverének" tavaly májusi és októberi eredménye. Részletesebben:
https://index.hu/tech/2017/10/18/40_nap_alatt_szedett_fel_3000_evnyi_tudast_a_google_mesterseges_intelligenciaja
2. Hváng elnök sztem maga nyiratta ki az elnököt anno. Ha remeg is a keze, csak azért, mert az üzletet félti. Fél attól, hogy lebukik a "hamis portéka" miatt és fél atfól, hogy gazdasági partnere nem fogadja el az ő és a fia személyét. De lehet, hogy erre a vonalra nem figyeltem oda elég jól...
3. Ju Csul: karaktarével kapcsolatban osztom az elképzeléseidet. Fontos lenne, hogy átálljon a tisztán játszó csapatba, hogy főszereplőnk meggyógyuljon. Talán majd Ri El segít ebben az átállásban neki.
4. Min Kju is jól tenné, ha kutyaharapást szőrivel kezelve :mrgreen: maga tálalná a betegségét, de még az is benne van a pakliban, hogy kirobban a hír, de a dolgok jól alakulnak, meggyógyul és kiállva a nyilvánosság elé cáfolni tud mindent. :wink:
5. Madame X személye: kissé hihetetlen, hogy eddig nem nyomozott és nem talált róla semmit. Új embert behozni a képbe nem lenne szerencsés, mert minimum fantáziátlanságra vallana. Most nincs más gyanúsítottam, mint a komornyik, aki vagy rokon, vagy korábban a cég befolyásos embere lehetett.

Nincs sok kérdőjel a maradék 4 részre, de nincs is szükségünk rá, mivel nem ezt vártuk/várjuk ettől a filmtől. A nagy adag endorfin megérkezett a 27. részben. A hátralévő négyben igazságot szolgáltatnak számunkra a szereplőkön keresztül és ha jó a forgatókönyv, követi a műfaj szabályait, akkor még a büntetést és jutalmat is kiosztják a szereplőnek és rajtuk keresztül mi is átélhetjük mindezt.

Így megközelítve a dolgot ez a műfaj a boldogságon túl a valós világból sokx hiányzó igazságosságot és felelősségre vonást is szállítja. Olyan, mint egy régi tündérmese új köntösben. És ki az, aki nem szereti a mesét? Én nagyon szeretem és bevallom, a valós világ szürkesége és igazságtalansága miatt szükségem is van rá :roll

Egyébként fejben leforgatható Ádzsi3 szabadulásától a film sci-fiként, ahol MI-ként küzd meg a szabadságáért, esetleg pszichotrillerként, amelyben a robot megküzd Dzsi Ával Min Kjuért :crazy: vagy sima akciófilmként, amelyben barátai és alkotói segítségével megküzd a szabadságáért és akkor ismét belefutunk a nagy klasszikusba: a Szárnyas fejvadászba... :wub:
Na, megint jól elkalandoztam :mrgreen:
Last edited by Ircsi on Sat Jan 20, 2018 1:06 pm, edited 1 time in total.

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Sat Jan 20, 2018 1:06 pm

Kedves BINGOOO és Ircsi!
Nagyon szívesen a 27-28. részeket. :heart:
Ircsi, örülök, hogy sok tekintetben hasonló véleményen vagy. Hwang elnökkel kapcsolatban meg majd meglátjuk, melyikünknek lesz igaza. :wink:
Amúgy épp írni akartam ide, mert találtam egy youtube videót, amiben találgatják, ki lehet Madame X, képeket is mellékeltek, mert hogy állítólag Min Kyu találkozni fog vele. Íme a találkozás két kockája:
Image
Én azért ezt nem veszem készpénznek (lehet, hogy ez a két kocka más filmből lett kiollózva), majd meglátjuk. :mrgreen:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sun Jan 21, 2018 10:24 am

1)Érdekesebb tény az,hogy maga után vissza is zárta a fedelet.Mit tenne forgóajtóval való találkozáskor?Maga után bezárná?Ez valószínűleg talány marad.Az utcán sétáló robot egyébként pozitív megítélést hozhat a társadalom részéről,hiszen maga a társadalom,az emberek egyedei sem lesznek képesek felismerni valszeg a különbséget,ami megértést válthat ki Kim Min Kyu irányába.
2)Szerintem az elnök a gyilkos.
3)Nem csak a bizalom lehet a gyógyír,ehhez még hozzáadódhat a büntetés bizonyossága.Tehát a védtelenség tudatának a megváltozása,ami nem csak az elnököt,de a fiát is érintheti.Bár jobban nézne ki a volt barát katartikus megváltozása.
4)Jobb lenne,ha meg sem ismernénk.Charlie Angyalaira gondolok éppen.Kim Min Kyu még fiatal,elkél még a segítség a távoli jövőben,mert ellenségek,és trónkövetelők mindig lesznek.

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Sun Jan 21, 2018 3:30 pm

BINGOOO, érdekes az 1. és 4. felvetésed, erre nem is gondoltam. :wink: :thumright:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Jan 22, 2018 10:10 am

Szia VAJANDI!Akkor dicséretnek veszem! 8) De a TE jóvoltodból azonnal meg is tudjuk! :D

Nos,én a 27. rész elejét,sőt,az egész epizódot nagyon öööööö....kínosnak éreztem! :w00t:
Azon a fontos,mondhatni emblematikus helyen az első pillanatok az ölelés,a csók,az egymásra találáslehetőségei voltak.A cselekmény vezetése ebben az epizódban kissé zavaró számomra. :O

vajandi
Fansubber
Fansubber

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (30 of 32)

Postby vajandi » Thu Jan 25, 2018 8:21 pm

Elkészültem a sorozat tegnapi részeivel, melyek fordítása hihetetlenül gyorsan megvolt, még az éjjel, ma már csak ellenőriznem kellett, viszont ma jött haza a lányom, emiatt kicsit később lettem kész, mint terveztem. Ezekben a részekben egy-két dolog megoldódni látszik, elvégre közelítünk a sorozat vége felé. Aji 3 szökése sok mindent megváltoztatott, ahogy X asszony közbenjárása is. A képmixben felül Aji 3-at látjátok egyes helyzetekben, ahol barátkozik a külvilággal, fizikai kapcsolatba lép ismeretlenekkel. Elképesztő volt látni, hogy senki se jött rá, a lány valójában egy robot. A két jelenet, amit beollóztam nagyon megható volt, egészen elérzékenyültem tőle. A bal alsó képen a megújult külsejű kutatónő, Pie látható, akinél az elején sokat vacilláltam, hogyan írjam a nevét, mert több feliratba is belenéztem, és mindenhol máshogy írták. Végül azért döntöttem a Pai helyett a Pie mellett, mert Ji Ah a pitére asszociált, amikor a neve származásáról érdeklődött, és angolul a pite az pie (Aztán persze felvilágosították, hogy nem a pitéről kapta a nevét, hanem a pí számról.). Ezekben a részekben Pie megszépül, bár szerintem göndör hajjal is aranyos volt. Az utolsó képen (jobbra alul) egy érzéki csókjelenet egyik kockája látható, mely csókhoz foghatót rég láttam már, talán utoljára a Bromance-ban. Nem tudom, milyen csókjelenetek várhatók még az idei sorozatokban, de nálam ez biztosan benne lesz a Top 3-ban. A sorozat előtt olvastam, hogy Yoo Seung Ho sorozataiban ritkán van csókjelenet, vagy szinte soha, nos, most rácáfolt erre, sokunk örömére. Jó szórakozást mindkét részhez! :D

Image

vajandi
Fansubber
Fansubber

Re: I'm Not a Robot [Hungarian Subs] (Complete)

Postby vajandi » Fri Jan 26, 2018 8:22 pm

Annyi gondolat kavarog bennem, hogy nem is tudom, mit írjak... Végére értem ennek a kivételes sorozatnak, ami minden várakozásomat felülmúlta. Egyszerre volt aranyos, érzelemdús, drámai, tanulságos, és hihetetlenül romantikus. Erre szoktam azt a jelzőt használni, hogy: szívmelengető. :heart: Nem hittem volna, hogy a fura alapsztoriját ilyen komoly mondanivalóval töltik meg, ráadásul ilyen szép történet kerekedik belőle. S itt meglepő módon a végén több pár is egymásra talál, ami ritka az ilyen sorozatokban. A képmixbe ezúttal csupa boldog pillanatot ollóztam be, még a két kézfogós kép is boldog, habár ott az arcok nem látszódnak. A jobb alsó kézfogós jelenetet még meg is könnyeztem, ahogy a sorozat legvégét is, de persze nem a szomorúságtól pityeregtem.
Mindenkinek hasonlóan szép vagy még szebb élményeket kívánok a sorozathoz! :heart:

Image

Mayra

Postby Mayra » Fri Jan 26, 2018 8:39 pm

Kedves Andi!
Nagyon köszönöm a szuper gyors és fantasztikus fordításodat!

BINGOOO

Postby BINGOOO » Fri Jan 26, 2018 11:57 pm

Szai VAJANDI!Még nem tudtam továbblépni idő hiányában a 27-28.-tól,ezért inkább átléptem a hozzászólásokat.Visszatérek majd,addig is köszönettel tartozom eme kellemes és szimpatikus sorozat teljes fordításáért.Az ÉLVEZETES fordításáért! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ido11

Postby Ido11 » Sat Jan 27, 2018 9:25 am

Kedves Andi!
Köszönöm szépen a fordítás, köszönöm a feliratokat.
Külön köszönet a zip-ért. Nagyon megkönnyited a dolgomat. Ismerve ezt a jó szokásodat, rögtön a felirat tetejére mentem és ime ott volt. A szimplát vittem. Hálás vagyok érte. :wub:

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Jan 27, 2018 9:55 am

Kedves Andi, köszönöm szépen az utolsó részeket is :wub:
Minden szálat elvarrtak és ez nagyon tetszett.
:offtopic: A robot-téma rabja vok, pontosabban a Metropolisz, a Szárnyas fejvadász, a Terminátor, a Mátrix-vonalé a filmművészetben, annak mondanivalója miatt. Ádzsi3, mint az előzőek kishúga a valósidejű robotika miatt és etikai szempontból érdekel. Ha robotunk maga döntött a szabadulásáról, maga volt képes családot választani, élményeket, emlékeket gyűjteni, jogunkban áll-e azokat elvenni, törölni, gépként kezelni? Fajunk éppen az érzelmekre és az értelemre hivatkozva emeli minden élőlény fölé magát.
Ha a teremtményünk mindezzel bír, mikortól illetik meg uazok a jogok. Ez a frankensteinesdi dolog nem 1xűen megválaszolható kérdéseket vet fel, különösen, ha a génollós témát is párosítjuk hozzá. Jó, persze már megint végletekig elmentem és kifordítottam egy könnyed filmből kiragadott részletet... de mire jó a film, ha nem erre, hogy elgondolkoztasson dolgokon :scratch:
Köszönöm szépen! :salut:

smatagd

Postby smatagd » Sun Jan 28, 2018 9:51 am

Köszönöm Andi a sorozat fordítását :cheers: Yeo Seung Ho-t mindig szívesen nézem :wub: volt egy kis döcögős rész a történetben, de végül is mindenki boldog lett és ez a lényeg :cheers: :wub:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Jan 28, 2018 4:44 pm

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Sun Jan 28, 2018 5:19 pm

Nagyon szívesen Mindenkinek. :-) :heart: Ircsi, köszi a cikket, érdekes és hasznos volt. :thumright:

Ido11

Postby Ido11 » Sun Feb 11, 2018 1:35 am

Kedves Andi!
A végére értem és nagyon-nagyon tetszett. Voltak benne vicces jelenetek, amiken hangosan nevettem, volt benne izgalom és romantika.
A színészek kiválóak voltak. Yoo Seung ho egyre jobb a szerepeiben és még csak 24 éves!
A végére hagytam, pedig elsőre kellett volna, hogy fantasztikusan jó volt a fordításod. Egyszer ki is estem a cselekményből, mert arra figyeltem, hogy milyen jól formált mondatok hangzanak el és a hangsúly is a helyén van. :thumright:
Másodjára is nagyon szépen köszönöm a feliratokat.

vajandi
Fansubber
Fansubber

Postby vajandi » Sun Feb 11, 2018 2:48 pm

Kedves Ido11!
Köszönöm a véleményed a sorozatról, és azt is, amit a fordításomról írtál. Ilyen véleményektől szinte szárnyra kapok, nagyon ösztönzőek, és megerősítenek abban, hogy érdemes csinálnom. Igazán kedves Tőled, hogy megírtad. :heart: Kívánom, hogy sok szép élményt tudjak még szerezni Neked ilyen jó vagy még jobb sorozatok lefordításával, s persze nemcsak én, más fordítók is. :) :wink:

Cseppke

Postby Cseppke » Fri Feb 23, 2018 11:00 pm

Kedves Andi!

Most látom, hogy elfelejtettem megköszönni az igényes fordításodat és hogy felkaroltad ezt a sorozatot. :heart: Minden hibája ellenére élveztem a filmet, a két főszereplő aranyos játékát. Igazi kikapcsolódást nyújtottak. :-)
A történet napjaink abszurd világában szinte üdítően hat, amikor az ember lánya ilyen idiótákról olvas: https://femina.hu/kapcsolat/hazassag-targyakkal/ :blink :unsure: