Duel [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
brigichan
Fansubber
Fansubber

Duel [Hungarian Subs] (Complete)

Postby brigichan » Sun Nov 19, 2017 2:26 am

Jognyilatkozat, figyelmeztetés

Felhívom minden látogató és felirat-letöltő figyelmét, hogy a D-Addicts.com fórumán fellelhető topikokban, illetve a http://www.yisanprojekt.hu oldalon ugyanolyan formában elérhető, .srt/.ass formátumú feliratokra az eddigiekhez hasonlóan TOVÁBBRA IS érvényben van a Creative Commons 2.5-ös, Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 2.5 Magyarország (CC BY-NC-ND 2.5) licence. A feliratok e két forrásból való letöltése ráutaló magatartásnak és a fenti licencfeltételek automatikus elfogadásának minősül. A feliratok kizárólag .srt/.ass formátumban terjeszthetőek tovább, a fenti feltételekkel egybehangzóan.

A feliratok bármely, illetéktelen további felhasználása (ráégetés a kapcsolódó videóklipre, megosztása magyar vagy nemzetközi videómegosztó portálokon, pénz megfizetéséhez kötött megtekintés, stb.) ezen licencfeltételek megsértésének számít, melyek jogi következményeit a jogsértő cselekedetet végrehajtó személy köteles viselni. A feliratok szerzője elhatárolódik mindennemű felelősségrevonástól, mert munkáját a fenti licenc alapján szabadon és ingyenesen hozta létre, azért pénzt soha nem kért és nem is fogadott el, munkáját videómegosztó portálra sem ráégetett felirattal, sem anélkül soha fel nem töltötte.

SOHA NE FIZESS RAJONGÓI FELIRATÉRT!

Image

Cím: 듀얼 / Dyueol
Angol cím: Duel
Magyar cím: Duel
Származás: Dél-Korea
Műfaj: akció, thriller, sci-fi
Gyártás éve: 2017
Premier: 2017. június 3.
Csatorna: OCN
Epizódok száma: 16 + 1 speciál
Rendező: Lee Jongjae, Choi Youngsoo
Producer: Kim Younggyu, Kim Sangheon, Lee Sunghoon, Yoo Seulgi
Forgatókönyv: Kim Yoonjoo
Zene: Eom Kiyeob

Előzetesek, beharangozók:
#1: Trailer 1
#2: Trailer 2 (Seongjun és Seonghun)
#3: Trailer 3 (Choi Johye ügyésznő)
#4: Trailer 4 (Jang nyomozó, Suyeon és Seongjun)
#5: Trailer 5
#6: Opening

Filmzenék:
#1: Mad Soul Child - Nightmare
#2: Kang Sira - Because of you

További karakterposzterek:

Image

Image

Image

Image

Letöltési lehetőségek:

A feliratok a HD felbontású (720p) NEXT-es végződésű fájlokhoz illeszkednek.

Torrent:
- Avistaz: 450p (félcsillagos), 720p, 1080p (aranycsillagos) [zárt, regisztrációhoz kötött]
- Torrentkim: 720p [nyílt, de teljesen koreai]

Letöltős:
- Narashika

Magyar felirat/Hungarian subtitles: Brigi
Angol felirat/English subtitles: VIU

Ismertető:

Jang Deukcheon (Jung Jaeyoung) nyomozó egyedül neveli leukémiás kislányát, Suyeont (Lee Nayoon). Rendőri fizetéséből nehezen boldogulnak, és egyre kilátástalanabbnak látja helyzetüket. Mielőtt azonban végleg elveszítené a gyermek gyógyulásába vetett hitét, Suyeon felvételt nyer a Sanyeong Gyógyszeripari Vállalat egy különleges, őssejtterápiás programjába, mely kísérleti módszerekkel ugyan, de talán képes meggyógyítani a kislányt. A gyermeket azonban egy ismeretlen, fiatal férfi (Yang Sejong) szállítás közben elrabolja.

Jang nyomozó a kollégáival együttműködve minden tőle telhetőt igyekszik megtenni, hogy gyermeke elrablóinak nyomára bukkanjon. A hajsza közepette megpillant egy férfit, Lee Seongjunt (Yang Sejong), aki szakasztott mása az elkövetőnek, mégis állítja, hogy semmire sem emlékszik, és nincs köze Suyeon eltűnéséhez. Jang Deukcheon eleinte bizalmatlan vele szemben, ám kénytelen rájönni, hogy Seongjun lassan visszatérő emlékeiben lehet a kulcs, mely segít megfejteni ezt a szövevényes ügyet, és megtalálni gyermekét. A nyomozásban segítségére sietnek közvetlen beosztottjai, Lee Hyeongsik (Yoon Kyungho) és Na Suho (Choi Woong), Choi Johye ügyésznő (Kim Jungeun) és csapata, valamint egy Ryu Mirae nevű fiatal újságírónő (Seo Eunsu) is, aki saját édesanyja múltját igyekszik felderíteni, a szálak azonban rejtélyes módon összefonódnak…

Szereposztás:

Jung Jaeyoung – Jang Deukcheon nyomozó
Lee Nayoon – Jang Suyeon (a lánya)

Yang Sejong – Lee Seongjun

Seo Eunsu – Ryu Mirae (újságírónő)
Kim Kidoo – Kim Ikhong (Mirae kollégája)

A Rendőrség és Ügyészség karakterei:

Yoon Kyungho – Lee Hyeongshik (Jang Deukcheon beosztottja)
Choi Woong – Na Suho (Jang Deukcheon beosztottja)
Lee Chulmin – Park Yushik (Jang Deukcheon kollégája és barátja)

Jung Doogyum – Wu Byeongcheon főügyész
Kim Jungeun – Choi Johye ügyésznő
Lee Yeeun – Na Songyi (az ügyésznő beosztottja)
Lee Sungwook – Gu Bunseok (az ügyésznő beosztottja)

A Sanyeong Gyógyszeripari Vállalathoz köthető karakterek:

??? – Park Sanyeong (a cég igazgatója)
Jo Soohyang – Park Seojin (az igazgató legkisebb lánya)

Yang Sejong – Lee Seonghun (az emberrabló)

Yang Sejong – Lee Yongseob doktor
Uhm Soojung – Han Yura / Jin Sujin doktornő (Lee Yeongsup doktor felesége)
Kim Bojung – Ryu Jeongsuk (Mirae édesanyja)

Jo Jaeryong – Jin Byeongjun (börtönorvos)
Jo Jaewan – Choi Jushik (páciens)
Lee Haeyoung – Park Dongsul (páciens)

Magyar felirat:

1. rész
Magyar felirat / Hungarian subtitles: Brigi
Angol felirat / English subtitles: VIU
Felkerült: 2017.11.19.

2. rész
Felkerült: 2017.11.22.

3. rész
Felkerült: 2017.12.02.

4. rész
Felkerült: 2017.12.10.

5. rész
Felkerült: 2017.12.15.

6. rész
Felkerült: 2017.12.25.

7. rész
Felkerült: 2017.12.29.

8. rész
Felkerült: 2018.01.05.

9. rész
Felkerült: 2018.01.11.

10. rész
Felkerült: 2018.01.15.

11. rész
Felkerült: 2018.01.23.

12. rész
Felkerült: 2018.01.28.

13. rész
Felkerült: 2018.02.04.

14. rész
Felkerült: 2018.02.07.

15. rész
Felkerült: 2018.02.13.

16. rész *befejező epizód*
Felkerült: 2018.02.19.
Attachments
Duel.E01.170603.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 01 HUN
(70.08 KiB) Downloaded 418 times
Last edited by brigichan on Mon Feb 19, 2018 2:43 pm, edited 20 times in total.
Folyamatban: Live [11%], Signal (Fuji TV 2018) [90%]
Tervezettek: Voice Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 01 of 16)

Postby brigichan » Sun Nov 19, 2017 2:54 am

Sziasztok!

Köszöntelek titeket következő sorozatfordításom, a Duel topikjában! :thumright:

Több helyen olvashattátok már, hogy a történetet eredetileg fordítani kezdő Lilomiloval megegyeztünk, hogy átveszem tőle a projektet, mert személyes okok miatt nem tudott haladni vele. Még egyszer köszönöm neki a lehetőséget, hogy elkezdhettem dolgozni ezen a remek sorozaton! :notworthy:

Pár dolgot a doramáról és a fordításról.

Részben ismert (nyomozás, ügyészi munka, korrupció), részben azonban új (őssejtkutatás, klónozás) témákat dolgoz fel, ráadásul mindazt nem is mindig teljesen lineáris történetvezetéssel, ami miatt első ránézésre töménynek, olykor egészen zavarosnak tűnhet majd egy-egy újabb epizód. Ne ijedjetek meg, ha az addig látottakhoz egyáltalán nem kapcsolódó jelenetekkel fogad a következő rész, nincsenek elszámozva :mrgreen: : én magam is beleestem párszor abba a hibába, hogy azt hittem, rossz epizódot indítottam el, holott kiderült, hogy a részek elején mindig kapunk egy kis izgalmas ízelitőt abból a cselekményből, ami később várható. Hogy pontosan mi volt emögött a konkrét elképzelés, nem tudom, de idővel hozzá lehet szokni.

Tudom, hogy idén rengeteg rendőrsztorit, ügyészes, korrupciós doramát kaptunk már csak koreai részről, mégis azt kell mondanom, hogy ez nem ugyanolyan, egy kaptafára készült sorozat a többi mellett. Nagyon komplex és mindvégig rendkívül izgalmas. A színészi játék döcögősen indul, a Jang Deukcheon nyomozót alakító Jung Jaeyoung az elején talán az egyedüli, akinek vívódásával és elkeseredettségével azonosulni tudunk, de az is néha túl "sok". Akinek viszont kiváló ugródeszka volt ez a sorozat a színészi karrierje szempontjából, az a többszörös szerepet vállaló Yang Sejong, aki valami egészen fenomenálisan és árnyaltan tudta megjeleníteni és egymástól elkülöníteni a pszichopata emberrablót és a mit sem sejtő, de jó lelkű és önfeláldozó Seongjunt. A cselekmény mellett ő a Duel legnagyobb meglepetése és pozitívuma. :notworthy: :wub:

Ami a tegeződést-magázódást illeti, sokat töprengtem azon, hogy Choi ügyésznő és Jang nyomozó hogyan beszéljenek egymással. Jang nyomozó tegezi a nőt (legalábbis nyelvtanilag így lehetne beszédstílusát magyarul elképzelni), az ügyésznő viszont egy szinttel magasabb, udvariasabb beszédbeli struktúrát használ, noha olykor "oppá"-nak szólítja a férfit, és "eonni"-nak annak volt feleségét, ami mégis valamilyen közelebbi kapcsolatra enged következtetni. Viszont mivel Jang nyomozó a későbbiekben gyakran csak a teljes nevén szólítja őt (semmint keresztnevén), vagy egyszerűen csak úgy hivatkozik rá, hogy"Choi ügyésznő", nem éreztem, hogy a tegeződés használata helyénvaló volna, így a két karakter magázni fogja egymást. Hasonlóképpen, a következetesség szempontjából tegeződés mellett döntöttem Jang nyomozó és annak két beosztottja, Hyeongshik és Suho között. Mivel egymás közt nemhogy nem a rangbéli megnevezést, vagy a tiszteletteljes "hyeongnim" szót, hanem egyenesen a "hyeong"-ot (annak rövidebb, bizalmasabb kapcsolatot feltételező változatát) használják, úgy éreztem, így volna megfelelő. Bízok benne, hogy a megértés számára ez nem jelent majd gondot.

Remélem, sokan becsatlakoztok majd, és végigkövetitek a doramát, mert kár volna kihagyni. Észrevételeitekre, javaslataitokra ezúttal is nyitott vagyok, és ne habozzatok jelezni, ha hibát, elírást, rosszabb esetben tárgyi tévedést találtok. Mint látni fogjátok, 800-1000 soros, azaz nagyon hosszú mindegyik epizód, így több órányi javítás és ellenőrzés után én se vagyok a legéberebb, és elkerülhetik a figyelmemet a hibák. :unsure:

Jó szórakozást kívánok! :tv:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sun Nov 19, 2017 3:04 am

Szia BRIGICHAN!A történet izgalmasnak ígérkezik,ezért köszönettel vittem az első rész fordítását. :notworthy:

anoli

Postby anoli » Sun Nov 19, 2017 7:53 am

Szia Brigichan!

Köszönöm, hogy bevállaltad-átvállaltad a fordítást ( s kívánom Lilomilonak, hogy helyre zökkenjenek-rendeződjenek a dolgai )
Én bejelentkezem erre a sorozatra és szorgalmasan gyűjtögetni fogom, hogy majd egyben megnézhessem.
Bevallom, hozzám közelebb állnak az ilyen rendőrös, ügyészes,korrupciós olykor misztikus történetek mint a "végén belehal a szívem-lelkem" drámák.i

Köszönöm
Üdv anoli

smatagd

Postby smatagd » Sun Nov 19, 2017 8:13 am

Szia Brigi köszi, hogy elkezdted fordítani :notworthy: én már letöltöttem a videókat :-) érdekesnek tűnik a történet, ráadásul Te még háttér információkat is adsz a fordításaid mellé, így még nagyobb élmény lesz nézni :wub: ha nem bánod megadok egy nem torrent linket: http://www.narashika.us/drama-korea-due ... indonesia/
Image

jutka12

Postby jutka12 » Sun Nov 19, 2017 9:09 am

Kedves Brigi!
köszönöm h fordítod ezt a sorozatot!
Lilonak pedig 'jósorsra fordulót' kívánok.

ququcs

Postby ququcs » Sun Nov 19, 2017 10:49 am

Kedves Brigi! elkezdtem gyűjteni a fordítást.
Köszönöm a munkádat.
Elolvastam a bevezető részt a tartalom alapján jó lesz!!
üdv: ququcs :salut:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Nov 22, 2017 12:30 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen mindnyájatoknak, meghoztam a 2. részt is. Megmondom őszintén, számomra ez, illetve ennek a vége volt a "vízválasztó" a sorozatban, a sok hisztizés, kiabálás és siránkozás után vége beindul a történet. Nem is akárhogy. :mrgreen:

anoli wrote:Bevallom, hozzám közelebb állnak az ilyen rendőrös, ügyészes,korrupciós olykor misztikus történetek mint a "végén belehal a szívem-lelkem" drámák.i

Ne is mondd, én is ugyanígy vagyok ezzel! :pale: Mindig, amikor jön egy ilyen szerelmetes dráma, amit mindenki imád és nyakra-főre ajánlgat, belesétálok a csapdába, és gyakorlatilag a végére már fizikai szenvedést okoz megnézni.. :glare:

smatagd wrote:Szia Brigi köszi, hogy elkezdted fordítani :notworthy: én már letöltöttem a videókat :-) érdekesnek tűnik a történet, ráadásul Te még háttér információkat is adsz a fordításaid mellé, így még nagyobb élmény lesz nézni :wub: ha nem bánod megadok egy nem torrent linket: http://www.narashika.us/drama-korea-due ... indonesia/

Köszi! Máris hozzáadom az első bejegyzéshez!

Jó szórakozást! :tv:
Attachments
Duel.E02.170604.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 02 HUN
(65.86 KiB) Downloaded 390 times

BINGOOO

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-2 of 16)

Postby BINGOOO » Wed Nov 22, 2017 12:56 pm

Szia BRIGICHAN!Köszönöm a 2. részt is! :notworthy:
Furcsa a történet,logikátlan az,hogy egy szegény nyomozótól várjon el valaki nagyobb összeget.Valami más,talán egy mentőakció lehet a háttérben emberrablásnak álcázva.Sajnos az ügyésznő unszimpatikus,pillanatnyilag személye,karaktere számomra érdektelen.Kíváncsi vagyok,fog-e változni eme attitűdöm?

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Nov 22, 2017 2:50 pm

BINGOOO wrote:Szia BRIGICHAN!Köszönöm a 2. részt is! :notworthy:
Furcsa a történet,logikátlan az,hogy egy szegény nyomozótól várjon el valaki nagyobb összeget.Valami más,talán egy mentőakció lehet a háttérben emberrablásnak álcázva.Sajnos az ügyésznő unszimpatikus,pillanatnyilag személye,karaktere számomra érdektelen.Kíváncsi vagyok,fog-e változni eme attitűdöm?

Nagyon szívesen!

Eleinte én is így voltam vele, hogy miért egy csóró rendőr beteg kislányát kell elrabolni. A vége felé azonban megtudjuk rá a választ.

Az ügyésznő... rettentő idegesítő. Mondanám, hogy fog fejlődni a színészi játéka, de akkor hazudnék. Amint kezdi ő is átlátni a dolgokat, a viselkedése változni fog, de én biztos, hogy nem kedveltem meg őt. :glare:

Ido11

Postby Ido11 » Wed Nov 22, 2017 9:57 pm

Szia Brigi!
Most fedeztem csak fel.
Köszönöm, hogy nem hagytad magára a sorozatot. :whistling:
Bár én maratonozni szoktam, megpróbálok kapcsolódni.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Wed Nov 22, 2017 11:44 pm

Szia BRIGICHAN!Megnéztem a másodikat is.Brrr... :x
1)Az ügyésznő egyre idegesítőbb!Amellett,hogy prostituálódik,avagy aláfekszik a pénznek,a pozíció megtartásáért beáldozza ezt az ügyet lelkiismeretfurdalás nélkül.Gyors sikert akar felmutatni a "ribanc".
2)Azért szeretnék betekintést nyerni a nyomozói munkába,de szakmai információt,módszertant nem vélek felfedezni mindeddig.Azt hiszem,a nyomozati munka bemutatásának rovására a titokzatosságot kissé túllihegik.
3)Van egy állítása a gyanúsítottnak,miszerint az emberrablás napján Pusanban volt.Sőt!A busz pályaudvaron,ahol kell lennie térfigyelő kameráknak,illetve annak a környezetében.Csak egy hívásba kerül a leellenőrzése.Azt gondolom,jobb lett volna,ha csak úgy a semmiből bukkant volna fel a gyanúsítottunk,mert akkor nem agyalnánk a hanyag rendőri és ügyészi munkavégzésen...

Agacska

Postby Agacska » Thu Nov 23, 2017 7:11 am

Nagyon köszönöm az első két rész feliratát.

Ido11

Postby Ido11 » Fri Nov 24, 2017 5:11 pm

Hú, a második rész végét nagyon jól megcsinálták!

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Dec 02, 2017 4:25 am

Sziasztok!

Igazán nincs mit! Elérkeztünk a 3. epizódhoz, melyben tovább bonyolódnak a szálak! :goggle:

A kényszerű szövetség Jang nyomozó és az amnéziás fiatalember közt nem várt izgalmakat tartogat. :rambo:

Emellett megismerkedünk a sorozat két újabb, fontos figurájával, az újságíró Mirae-vel és Ikhonggal, akik csak tudósítani akarnak az őssejtkezeléses sztoriról, aztán mem is sejtik, mibe fognak belekeveredni... :goggle:

BINGOOO wrote:
1)Az ügyésznő egyre idegesítőbb!Amellett,hogy prostituálódik,avagy aláfekszik a pénznek,a pozíció megtartásáért beáldozza ezt az ügyet lelkiismeretfurdalás nélkül.Gyors sikert akar felmutatni a "ribanc".
2)Azért szeretnék betekintést nyerni a nyomozói munkába,de szakmai információt,módszertant nem vélek felfedezni mindeddig.Azt hiszem,a nyomozati munka bemutatásának rovására a titokzatosságot kissé túllihegik.
3)Van egy állítása a gyanúsítottnak,miszerint az emberrablás napján Pusanban volt.Sőt!A busz pályaudvaron,ahol kell lennie térfigyelő kameráknak,illetve annak a környezetében.Csak egy hívásba kerül a leellenőrzése.Azt gondolom,jobb lett volna,ha csak úgy a semmiből bukkant volna fel a gyanúsítottunk,mert akkor nem agyalnánk a hanyag rendőri és ügyészi munkavégzésen...

1. Igen, sajnos az ügyésznő ahelyett, hogy a törvény oldalán állna, a saját munkáját igyekszik megtartani, és minél több pénzhez jutni, ha kell tisztességtelen módszerekkel. :glare:
2. Ebben a sorozatban a módszertan nem lesz a rendőrség erőssége. Akkor már inkább Signal, ott aztán lubickolunk benne. :mrgreen: Itt a hőseink inkább a megérzéseik után mennek, és szedik fel a morzsákat a földről...
3. Ez a rész épp Puszanba visz minket. :wink: De amúgy ki tudja, ott is mennyi idő van hivatalosan megszabva a felvételek megőrzésére, és mennyi idő után kell azt megsemmisíteni...

Ido11 wrote:Hú, a második rész végét nagyon jól megcsinálták!

Igen, nagyon meglepő fordulat volt. :mrgreen:

Jó szórakozást kívánok ehhez a részhez is! :tv:
Attachments
Duel.E03.170610.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 03 HUN
(54.18 KiB) Downloaded 359 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-3 of 16)

Postby Kata58 » Sat Dec 02, 2017 7:41 am

Itt vagyok, itt vagyok!!!Én is csatlakozom a nézők sorához, nem bírnám ki ha maratonozni akarnék ezzel a történettel! :lol :crazy:
Annyira izgalmas, hogy elképesztő! :thumleft: .
Ami tetszik, az apa lánya kettős, valamint az ikreket megszemélyesítő jelenetek! Nekem erről a Resurrection jutott pillanatokra eszembe, bár tudom hogy az ehhez a témához képes gyengédebb szálakkal operál. :D
Ami nem tetszik de nagyon nem az az ügyésznő úgy amblock..meglátjuk mi fog kikerekedni ebből.
:blink :stress:

Köszönöm kedves Brigi, hogy felkaroltad ezt a nagyon izgalmas sorozatot, és vittem a 3. rész feliratát! :thumleft: :wub: :D

Közben meg kellemes készülődést az ünnepekre! :wub: :D :thumleft:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Dec 02, 2017 12:39 pm

Szai BRIGICHAN!Köszönöm a válaszodat,és a 3. epizód magyarítását! :notworthy:
Örülök neki. :D

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Dec 02, 2017 7:34 pm

Nincs mit! :salut:

Kata58 wrote:Itt vagyok, itt vagyok!!!Én is csatlakozom a nézők sorához, nem bírnám ki ha maratonozni akarnék ezzel a történettel! :lol :crazy:
Annyira izgalmas, hogy elképesztő! :thumleft: .
Ami tetszik, az apa lánya kettős, valamint az ikreket megszemélyesítő jelenetek! Nekem erről a Resurrection jutott pillanatokra eszembe, bár tudom hogy az ehhez a témához képes gyengédebb szálakkal operál. :D
Ami nem tetszik de nagyon nem az az ügyésznő úgy amblock..meglátjuk mi fog kikerekedni ebből.
:blink :stress:

Köszönöm kedves Brigi, hogy felkaroltad ezt a nagyon izgalmas sorozatot, és vittem a 3. rész feliratát! :thumleft: :wub: :D

Közben meg kellemes készülődést az ünnepekre! :wub: :D :thumleft:

Köszönöm, neked is, és persze a többieknek is kellemes készülődést! :mrgreen:

Hihetetlen, menyire egy rugóra jár az agyunk, pont nekem is a Resurrection jutott eszembe, amikor a végső változatot néztem össze a videóval, illetve Uhm Taewong briliáns alakítása. :notworthy: Bár azon a sorozaton nehéz fogást találni, mert a színészek legtöbbje kiválóan teljesített benne.

Szerintem nem túlzás azt állítani, hogy az "ikerfiúkat" alakító színész itt legalább ugyanolyan jól teszi a dolgát. :heart:

Kata58

Postby Kata58 » Sun Dec 03, 2017 6:22 am

Szia Brigi, csak bekukkantottam, és látom válaszoltál is...
Én is élvezem az ilyen helyzeteket! az tuti, hogy ilyen sorozathoz hatalmas tehetség szükségeltetik hogy hiteles legyen! Szerintem tökéletesre sikeredett, már itt az elején meg lehet állapítani..és még mi vár ránk! Megvallom nem bírtam ki hogy ne nézzem meg a befejező részt, de csak azt értem el vele, hogy még jobban és még izgatottabban várom a feliratot! :lol :thumleft: :wub:

Más! Látom, te is nézed a O.B.Gym.Doctors sorozatot.
Nekem is nagy kedvencem, nem csak az orvosi esetek, amik önmagukban is nagyon tanulságos, hanem szereplőink nyújtotta élmény kapcsán is! Amiért mégis megemlítem, hogy ott meg egy Vendel operál, nem is bírtam ki hogy ne válaszoljak kedves :mrgreen: :stress: mondataira.! Ki nem állom az ilyen embereket. Azért is vagyok nagyon elkeseredve, mert lehet ilyen oka is pl. hogy Erizawa nem jelentkezik a http://dwaejitokki-fansubs.gportal.hu/ -n. Ott is nagyon várom a Lookout c. sorozat folytatását. Időnként eltünnek a hozzászólások ennyi az élet az oldalon július óta. Carmi esetéből tanulva, meg az ember nem is tudja mire gondoljon, hogy sem kép sem hang! Lassan már 5. hónapja! szóval nem csak a sorozat, a személy is izgat, hogy mi lehet vele. Nem is fárasztalak tovább, bocsi hogy ezzel is zargattalak, csak annyira kikívánkozott belőlem... :mrgreen: :cry: :blink :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Dec 10, 2017 8:14 pm

Sziasztok!

Megérkezett a 4. rész is. Szerettem volna hamarabb feltenni, már délután, csak sajnos valami közbejött, így most végeztem estére a javítással és a végleges verzió összenézésével. Nem volt ma jó kedvem, szerintem az, hogy jött a hó, rányomta a bélyegét a hangulatomra, és emiatt kicsit lassan haladtam. :glare:

A történetben a szálak bonyolódnak, de szerencsére nem oly módon, hogy az ne lenne követhető. Ami számomra a sorozat nagy pozitívuma, az a forgatókönyv és a vágás. Ahogy a több szálon futó cselekmény nem összezavar minket, hanem mindig összeér, és amit az egyik szál kiderít, azt lehet, hogy a másik még nem tudja, de a néző igen. És szerintem kell ez. Főleg a nehéz, nem könnyen emészthető, vagy épp lendületes cselekményű történeteknél. Bízok benne, hogy számotokra is élvezetes lesz.

Elejtenek a karakterek néhány utalást, melyről pár szó a spoiler mögött.

Na Songyi, az ügyésznő női beosztottja puhatolózva érdeklődik, hogy Na Suho nyomozó vajon melyik "Na-klán" leszármazottja. Miért is fontos ez? A Koreai Polgári Törvénykönyv 809-es bekezdése/paragrafusa megtiltotta a házasságot férfi és nő között, ha azoknak megegyezett a vezetékneve és egy klánból származtak. 1997-ben a Koreai Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek ítélte ezt a rendelkezést, és olyan szabályozást vezetett be, mely immár csak a közeli rokonságban állók közt tiltotta meg a házasságot. Na Songyi ezért is könnyebbül meg ennyire, amikor meghallja, hogy Na Suho egészen más Na-klán leszármazottja. :mrgreen: Mert így egy lehetséges házasságnak nem volna köztük akadálya. XD

Valamint amikor Ikhong és Mirae annál az adatbázisos ürgénél próbálnak infót szerezni Choi Jushikről, és Ikhong átadja a pénzt, Mirae pedig hálálkodik, a férfi elszólja magát, hogy "a pénznek amúgy sem lesz köztünk többé jelentősége" (eredetileg a koreaiban olyasmi hangzik el, hogy "az én pénzem a te pénzed, a te pénzed pedig az egyém lesz"), amivel azt sugallja, hogy a lány érdekli őt, mi több, házasságon gondolkozik (és ezért nem lesz jelentősége annak, hogy Mirae pénzzel tartozik neki). Később, mikor nagyobb sebességgel átmennek a fekvőrendőrön, mert Ikhong bámulva gyönyörködik a lányban, az is valamelyest (viszonzatlannak tűnő) érzelmei kifejezését hivatott kifejezni.

Aztán ők ketten beszélgetnek egy bizonyos "indukált pluripotens őssejtek" gyógyászatban való felhasználásáról. A pluripotens őssejttípusról már volt szó az előző részben, mely tulajdonképpen "csökkent potenciával rendelkező őssejt, mely nem képes extraembrionális szövet létrehozására, de mindhárom csíralemez kialakítására és ivarsejtek képzésére is alkalmas. Ilyen az embrionális-őssejt" (via Wikipédia). Leegyszerűsítve olyan lehetőségről van szó, mely rengeteg, ma még gyógyíthatatlan betegség elleni küzdelemben az emberiség segítségére lehet (tekintettel arra, hogy a megfelelő módszer segítségével bármilyen testi sejt előállítható belőlük), másrészt komoly etikai kérdéseket is felvet az orvostumány eme friss ága.

Az "indukált pluripotens őssejtek" fogalmát 2006-ban a japán Yamanaka Shinya vezette be a köztudatba, mely hatalmas áttörést jelentett az őssejtkutatásban. Orbán Tamás és Erdei Zsuzsa magyar orvos-biológusok Magyar Tudományos Akadémia folyóiratában megjelent cikke szerint,

"2006-ban azonban a biológiai kutatások ezen területe óriási lendületet kapott, hiszen egy japán szerzőpáros tollából ebben az évben látott napvilágot egy olyan tudományos közlemény (Takahashi – Yamanaka, 2006), amely forradalmasította az őssejtekről alkotott képünket, és egyben új távlatokat nyitott meg az orvosbiológiai kutatások és a személyre szabott orvoslás területén. Ebben a rendkívül nagy jelentőségű cikkben igazolták először, hogy bizonyos kívülről bejuttatott gének (ún. „Jamanaka(Yamanaka)-faktorok”) segítségével bármilyen, már differenciált testi sejt „visszaprogramozható”, azaz visszajuttatható az ősi pluripotens állapotig, így potenciálisan bármilyen eredetű sejtből embrionális őssejt jellegű sejtek állíthatók elő. Az így létrehozott sejteket indukált pluripotens őssejteknek, az angol szavak (induced pluripotent stem) kezdőbetűiből röviden IPS-sejteknek nevezzük.

Az őssejtekkel való kutatás egyszerűsödése mellett ez a technológia óriási potenciált jelent a saját szervek és szövetek regenerálására/pótlására irányuló orvosi eljárások területén is. Mindemellett, mivel bármilyen személy testi sejtjeiből (például bőrből származó kötőszöveti sejtekből) IPS-sejtek állíthatók elő, ezért a technológiának nagyon fontos szerepe lehet a személyre szabott orvoslás, illetve számos betegségmodell létrehozásában."

A történetünk szempontjából fontos részeket kiemeltem. Nagyon leegyszerűsítve Suyeon gyógymódja ezek alapján abból állt volna, hogy ilyen mesterségesen, kívülről bejuttatott gének segítségével a kislány szervezetét sújtó leukéma visszafordítható legyen, a sérült/elhalt sejtek állapota eredetivé, egészségesé váljon. A Mirae anyja által hátrahagyott akta szerint azonban a történetben már sok évvel korábban, 1993-ban is próbálkozott valaki hasonló elképzeléssel.

Továbbá:

"Rákos sejtek vizsgálata kapcsán már korábban kiderült, hogy [...] visszafelé irányuló folyamatok a természetben is végbemehetnek, de Jamanaka Sinja (Shinya Yamanaka) és munkatársa voltak az elsők, akik igazolták, hogy genetikai módszerekkel ez laboratóriumi körülmények között is megvalósítható (Takahashi & Yamanaka, 2006). A módszer lényege abban áll, hogy egy felnőtt testi sejtbe különböző szabályozó géneket, ún. transzkripciós faktorokat juttatunk be, amelyek fokozott expressziójuk által ezeket a sejteket őssejtekké programozzák vissza."

Azaz:

"Az eredmény óriási jelentőségű volt, hiszen ezt a technológiát felhasználva a jövőben bárkinek személyre szabottan lehet a sérült szövetét pótolni, hiszen például bőrsejtekből előállított IPS-sejtek differenciációja során bármilyen típusú sejtet létre lehet hozni, és az így kapott szöveti sejteket a betegbe vissza lehet ültetni. A regeneratív orvoslásban, valamint az adott szöveti modelleket használó farmakológiai és toxikológiai vizsgálatokban való potenciális felhasználásuk mellett az IPS-sejtek ráadásul kiküszöbölik a humán embriókból származó embrionális őssejtekkel kapcsolatos etikai aggályok nagy részét."

A cikk azonban felhívja a figyelmet egy fontos tényezőre:

"Természetesen, mint minden eljárásnak, ennek a módszernek is megvannak a veszélyei, és a későbbi klinikai alkalmazásokat még számos előkísérletnek és ellenőrzési pontnak kell megelőznie. A legfontosabb talán a daganatképződés lehetőségének a biztonságos kizárása, hiszen az IPS-sejtek (akárcsak az embrionális őssejtek) korlátlan osztódási képességüknél fogva teratómák kialakulásában vehetnek részt, így potenciális veszélyforrást jelenthetnek."

[...]

"Az IPS-technológia elterjedését követő kezdeti eufória után azonban az így létrehozott sejtekkel kapcsolatban komoly tudományos aggályok is felmerültek. Az első alapvető probléma a visszaprogramozáshoz használt genetikai kazetták tartós integrációja a fogadósejt genetikai állományába. Az integrációs technológiák (vírusok, transzpozonok) alkalmazása kétségkívül növeli az IPS-sejtek képződési hatékonyságát, ám a későbbi differenciációs folyamatok során a bevitt gének újbóli megszólalásával újbóli visszaprogramozási folyamat indulhat el, amely korlátlan osztódásra képes sejtek megjelenésével, így daganatképződés kialakulásával járhat."

Erre a veszélyre próbálta az első részben az orvos is felhívni Jang nyomozó figyelmét, hogy nem minden szép és jó, előfordulhatnak mellékhatások.

Megmondom őszintén, tetszik, hogy a sorozat igyekszik utánajárni a kutatás viszonylag valódi hátterének (még ha 1993-ban szó se nagyon lehetett iPS-ről), és nem csak légbőlkapott, fiktív gyógymóddal próbál hitegetni minket. :thumright:

Kata58 wrote:Szia Brigi, csak bekukkantottam, és látom válaszoltál is...
Én is élvezem az ilyen helyzeteket! az tuti, hogy ilyen sorozathoz hatalmas tehetség szükségeltetik hogy hiteles legyen! Szerintem tökéletesre sikeredett, már itt az elején meg lehet állapítani..és még mi vár ránk! Megvallom nem bírtam ki hogy ne nézzem meg a befejező részt, de csak azt értem el vele, hogy még jobban és még izgatottabban várom a feliratot! :lol :thumleft: :wub:

De hiszen így lelövöd magadnak a poént...! :goggle: :mrgreen:

Kata58 wrote:Más! Látom, te is nézed a O.B.Gym.Doctors sorozatot.
Nekem is nagy kedvencem, nem csak az orvosi esetek, amik önmagukban is nagyon tanulságos, hanem szereplőink nyújtotta élmény kapcsán is! Amiért mégis megemlítem, hogy ott meg egy Vendel operál, nem is bírtam ki hogy ne válaszoljak kedves :mrgreen: :stress: mondataira.! Ki nem állom az ilyen embereket. Azért is vagyok nagyon elkeseredve, mert lehet ilyen oka is pl. hogy Erizawa nem jelentkezik a http://dwaejitokki-fansubs.gportal.hu/ -n. Ott is nagyon várom a Lookout c. sorozat folytatását. Időnként eltünnek a hozzászólások ennyi az élet az oldalon július óta. Carmi esetéből tanulva, meg az ember nem is tudja mire gondoljon, hogy sem kép sem hang! Lassan már 5. hónapja! szóval nem csak a sorozat, a személy is izgat, hogy mi lehet vele. Nem is fárasztalak tovább, bocsi hogy ezzel is zargattalak, csak annyira kikívánkozott belőlem... :mrgreen: :cry: :blink :-)

Hogy őszinte legyek, nem nézem (furcsa mód a "tisztán" orvosos sorozatok sosem tudtak lekötni, kell, hogy egy sztorinak más is legyen a cselekményében, mint pl. itt a Duelben is, a nyomozós szál). De nyomon szoktam követni a fordítótársak projektjeit, és nem szívlelem, ha arctalan idegenek beszólogatnak nekik. :glare:

Ami a Lookout c. sorozatot illeti, úgy láttam, valaki elkezdte folytatni a fészbukkon... :glare: Erizawáról sajnos kollektíven nem tudunk semmit a többi fordítóval... Reméljük, jól van. :pale:

Kellemes kikapcsolódást kívánok a 4. részhez! :tv:

A sasszemetekre ezúttal is számítok - mint látjátok, tudományos jellegű sorozatról van szó, nekem pedig mi sem állhatna távolabb a szakmámtól. Ezért ha elírást, tárgyi tévedést, vagy bármilyen hibát véltek felfedezni, nyugodtan szóljatok! :thumright:
Attachments
Duel.E04.170611.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 04 HUN
(57.12 KiB) Downloaded 352 times

Agacska

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-4 of 16)

Postby Agacska » Sun Dec 10, 2017 8:47 pm

Nagyon köszönöm a 4. részt.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sun Dec 10, 2017 10:34 pm

Szia BRIGICHAN!Köszönöm a 4. rész feliratát! :cheers:

Kata58

Postby Kata58 » Mon Dec 11, 2017 5:48 am

Köszönettel vittem a 4. rész feliratát! :D :wub: :thumleft:
Külön kiemelném az orvosi kutatás hol és hogyan-át, érdekes volt olvasni, és remek tájékozódási pontot ad az események láncolatához is! :D :O Olyan jó, hogy ilyen kíváncsi vagy, és olyan dolgokra is rátereled az ember figyelmét, amivel a hétköznapi életben ritkán találkozunk, egy egy hírt kivéve! Izgalmas ez a történet éppen a kettőssége okán is, amit mondhatnánk talán hogy kétszeresen, hiszen nem csak egy orvosi esettel találkozunk, hanem közben egy szerteágazó bűnügyi szállal is, mondhatni az orvos "nem tiszta kézzel operál". :thumleft:
Emiatt is többszörösen izgalmas a történet, és ahogy haladunk lassan előre, mintha egér macska játék folyna nem csak az emberi életekkel....

Még egyszer köszönöm ennek a sorozatnak a felkarolását és magyarítását! Kellemes készülődést az ünnepekre! :D :lol :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Wed Dec 13, 2017 12:49 pm

Szia Brigi! köszi az első 4 feliratot :cheers:
Hű ez nagyon izgalmas történet, egyhuzamban megnéztem a négy részt, egyszerűen nem lehetett abbahagyni :w00t: . Már nagyon vágytam egy kis izgalomra, teljesen kifogytam a jó sorozatokból, sokba belekezdtem, de aztán abbahagytam. Hiába, az ocn filmjeiben még nem csalódtam. :thumright:
A történetről: az ügyésznő viselkedése valóban nem szimpatikus, hogy miért ennyire rideg, érzékelten, szerintem valami titok rejtőzik mögötte, nem hiszem el, hogy csak egy pénzéhes, korrupt ember, valaminek lennie kell :goggle: .
Abszolut bele tudom képzelni magam Jang Deuk Cheon helyzetébe, ( én is szülő vagyok, ráadásul az agyon aggódós fajta :| ) min mehet keresztül most, hogy megtudta egy szervkereskedő hálózat rabolta el a gyerekét. Az ikerpárt alakító Yang SeJong remekül játszik, valóban emlékeztet a Resurrection-ra.
Köszi az őssejt kutatással kapcsolatos tudományos infót :notworthy: , ezt szeretem benned, hogy nem hagysz minket tudatlanul :wub: . :D
Ami az ilyen új orvosi felfedezéseket illeti, sajnos mindig vannak olyanok, akik rossz célra akarják felhasználni, remélem Suhyon nem válik áldozattá a nem megfelelő kezelés miatt.
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Dec 15, 2017 12:28 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen! Örülök, hogy egyre többen vagyunk, és annak is, hogy szívesen olvastátok az orvosi/tudományos háttérinfókat! :thumright:

Meghoztam nektek az 5. részt is, melyben tovább bonyolódik a helyzet, egyre sötétebb titkokra derül fény, és még mindig nem látni a sok gonoszság végét. :goggle:

Szegény kicsi lány milyen szívbemarkoló szerepet kapott! Ugyanúgy izgulgatunk érte, mint az év elején a Defendant kicsi gyermekszínészére, hogy vajon apa és kislánya tudnak-e még találkozni vagy sem! :cry: :goggle:

Jó borzongást kívánok!
Attachments
Duel.E05.170617.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 05 HUN
(52.33 KiB) Downloaded 342 times

BINGOOO

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-5 of 16)

Postby BINGOOO » Fri Dec 15, 2017 12:52 pm

Szia BRIGICHAN!Köszönöm az újabb,ötödik rész fordítását! :notworthy:
És a segédanyagot is! :thumright:

Kata58

Postby Kata58 » Fri Dec 15, 2017 4:46 pm

Hálás köszönettel vittem az újabb Dueles részt! az már most tuti, hogy újranézős lesz, lehet hogy már menet közben! :lol .
Nagyszerű, jól felépített kemény sorozat. Lehet a megnézésével egy pcit csúszom, mi talán nem is baj, mert lehet addigra meg duplázni fogok!
Kellemes hétvégét Kívánok mindenkinek! :wub: :thumleft:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Dec 25, 2017 1:59 pm

Sziasztok!

Szeretnék mindnyájatoknak kellemes karácsonyi ünnepeket kívánni! Meghoztam az ünnepekre való takintettel a 6. részt, és idén szeretnék még legalább 1, de inkább 2 résszel szolgálni. Meglátjuk, hogy sikerül majd.

Ez a rész is tartogat izgalmakat bőven: látványos akciójelenet szemtanúi lehetünk Jang nyomozó és Cha Gilho között, valamint egyre közelebb kerülünk az igazsághoz, mi is okozhatja Seongjun és Seonghun állapotát. :wink:

A következő részekben egy ismerős arc is felbukkan majd: az év eleji, Voice c. sorozat "Jang nyomozója", Lee Haeyoung egy új szereplőt, Park Dongseult alakítja majd. A folytatás hamarosan érkezik. :mrgreen:

Addig is jó szórakozást kívánok nektek, és nagyon szívesen az eddigieket! :dance:
Attachments
Duel.E06.170618.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 06 HUN
(56.62 KiB) Downloaded 338 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-6 of 16)

Postby Kata58 » Mon Dec 25, 2017 2:52 pm

Kedves brigichan! Köszönöm a karácsonyi meglepetést, tényleg izgalmasra sikeredett! Legalább itt a filmek világában dúskálhatok! :lol
Olyan bőség saruja szakadt, rám, hogy alig győzöm a felirat leszedését valamint a filmrészek megszerzését. Ma találkoztam a Dear My Freund c sorozattal, ami tavalyi fordítás, most végre a helyére érkezett, és a feliratokat is kapcsolhatom össze!
Duellel meg kell várjam legénykém pihenését, de párhuzamban nézem a Loukottal, melynek már csak 1 rész van hátra a befejezéséhez ! Nem is tudnám felsorolni mennyi minden érkezett a fa alá! És Neked köszönhetően megint lett egy ajándék!
Köszönöm, vittem is, és neked is kellemes ünnepeket még ezekben a napokban. :lol :wub: :thumleft:
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Dec 25, 2017 11:22 pm

Szia BRIGICHAN!Szép Karácsonyt,kellemes napokat kívánok az év hátralevő részében NEKED,és a hozzászólóknak! :D
Köszönöm FA alá került 6. részt! :notworthy:

Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Dec 29, 2017 12:43 pm

Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat, remélem, jól teltek az ünnepek! :dance:

Meghoztam nektek a 7. részt, melyben ismét sok gazemberségre derül fény. :goggle:

Bemutatkozik a Yang Sejong által akalított, harmadik (és egyben eredeti) karakter is, Lee Yongseob doktor. Még mindig ámulok, hogy tud ennyire sokoldalú lenni ez a színész. Ahogy sikerül elkülönítenie a hűvös, és erkölcsileg megkérdőjelezhető emberkísérleteket végző doktort, az esetlen, de jólelkű és tenni akaró Seongjunt, valamint az ártatlan vonásokkal rendelkező, mégis sátáni gonoszsággal bíró Seonghunt... :thumright: Igazán felemelő a színészi játéka.

És hát a három gonosztevő, aki letámadta, és szinte élve felboncolta a doktort...? Szerintem megérdemelték, amit kaptak. :glare:

Vajon innen merre megy tovább a történet?

Megmondom őszintén, én úgy sajnáltam Seongjunt, mikor Jang nyomozó a fejéhez vágta, hogy nem azért jött vissza, mert hiányzott neki... Pont, mikor már kezdett egy szinte apa-fia kapcsolat kialakulni köztük. :pale:

Image

A 8. rész hamarosan érkezik. Ha addig nem találkoznánk, boldog új évet kívánok nektek! :tv:
Attachments
Duel.E07.170624.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 07 HUN
(59.39 KiB) Downloaded 338 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-7 of 16)

Postby Kata58 » Fri Dec 29, 2017 4:29 pm

köszönöm a 7. részt, egy résszel le vagyok maradva, úgyhogy minimaraton lesz... :D
Boldog Új Évet Kívánok! :lol :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Sat Dec 30, 2017 12:59 pm

Köszi Brigi a 7.feliratot :notworthy: rengeteg kérdés fogalmazódott meg bennem az eddig látottakkal kapcsolatban :blink :scratch:
1. Szóval Suyeon ahhoz a Sanyeong Gyógyszeripari Vállalathoz nyert felvételt, ahol az a sok szörnyűség történt, illegális szervkereskedelem, embereken végzett gyógyszerkísérletek, vagy időközben megváltoztak? miért kellett elrabolnia a kislányt Seonghun-nak, ő nem tagja a vállalatnak? de akkor honnan tudott a felvételről?
2. Az már kiderült, hogy ember klónozással állunk szemben és, hogy Lee Yongseob doktort klónozták kétszer is, és az a két kísérleti alany kivette az összes szervét, de miért akarja Lee Seonghun visszaszerezni a szerveket? mi szüksége van rá, egyáltalán honnan tud róla ?
brigichan wrote:És hát a három gonosztevő, aki letámadta, és szinte élve felboncolta a doktort...? Szerintem megérdemelték, amit kaptak. :glare:

Az élve boncolásért megérdemelték, de szerintem a doki se járt el legálisan velük szemben. :mrgreen:

Akkor most mi van a génekkel? az egyik gonosztevő lett, a másik jó lelkű ember. Érdekes, hogy nem ugyanazokat az emlékképeket látják mindketten, vajon miért, mert nem egy időben klónozták őket?

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok !
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Jan 01, 2018 11:51 am

Szia BRIGICHAN!Boldog Új Évet Kívánok neked és mindenkinek! :D
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Jan 05, 2018 5:06 pm

Sziasztok!

Nektek is boldog új évet! :thumright:

Meghoztam a 8. részt, elérkeztünk a sorozat feléhez. Ismét egy picit közelebb kerülünk a nagy rejtvény megoldásához.

smatagd wrote:Köszi Brigi a 7.feliratot :notworthy: rengeteg kérdés fogalmazódott meg bennem az eddig látottakkal kapcsolatban :blink :scratch:
1. Szóval Suyeon ahhoz a Sanyeong Gyógyszeripari Vállalathoz nyert felvételt, ahol az a sok szörnyűség történt, illegális szervkereskedelem, embereken végzett gyógyszerkísérletek, vagy időközben megváltoztak? miért kellett elrabolnia a kislányt Seonghun-nak, ő nem tagja a vállalatnak? de akkor honnan tudott a felvételről?
2. Az már kiderült, hogy ember klónozással állunk szemben és, hogy Lee Yongseob doktort klónozták kétszer is, és az a két kísérleti alany kivette az összes szervét, de miért akarja Lee Seonghun visszaszerezni a szerveket? mi szüksége van rá, egyáltalán honnan tud róla ?
brigichan wrote:És hát a három gonosztevő, aki letámadta, és szinte élve felboncolta a doktort...? Szerintem megérdemelték, amit kaptak. :glare:

Az élve boncolásért megérdemelték, de szerintem a doki se járt el legálisan velük szemben. :mrgreen:

Akkor most mi van a génekkel? az egyik gonosztevő lett, a másik jó lelkű ember. Érdekes, hogy nem ugyanazokat az emlékképeket látják mindketten, vajon miért, mert nem egy időben klónozták őket?

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok !

Szerintem ez a rész néhány kérdésedre válasszal fog szolgálni. :wink: Nem lövöm le a poént, hadd legyen meglepetés! :tv:

Jó szórakozást kívánok!
Attachments
Duel.E08.170625.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 08 HUN
(55.91 KiB) Downloaded 349 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-8 of 16)

Postby Kata58 » Fri Jan 05, 2018 5:13 pm

Köszönettel vittem a 8. feliratot, ma dúskálok a feliratokban és a néznivalókban! :lol :wub: :thumleft:
Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepei,lehetőség szerint pihenéssel és kikapcsolódással! :D :lol :wub: :thumleft:

Voice Season 2, meglepetésprojekt egyeztetés alatt..ez a mondat majdnem elbújt...oda és vissza azért a soriért is, ezek szerint már kettő /Mystery Queen/tuti, hogy lesz 2. évad..hurrááááááááááááááááá!!!!!

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-8 of 16)

Postby brigichan » Thu Jan 11, 2018 8:26 pm

Sziasztok!

Meghoztam a 9. részt, ahol végre mi is megtudunk pár dolgot a múltbéli eseményekről, ahogy Seongjun kezdi visszanyerni az emlékeit. Sok mindent azért még homály borít, de legalább megmarad a kellő kíváncsiság a nézőben egészen a végéig. :mrgreen:

Jó szórakozást hozzá!

Hoztam nektek néhány képet a színfalak mögül, némelyik köztük egészen cuki. :lol

Kezeket fel! :mrgreen:

Image

Image

Image

Image

Olyan kedves a mosolya, mégis milyen gonosz karakter... :wub:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Amúgy észrevettétek, hogy Jang nyomozó és Seongjun a szökés óta kb. ugyanazt a ruhát viselik? A nyomozón még mindig ugyanaz a koszos, szakadt, véres kabát van, amiben a karját megvágták X résszel ezelőtt, Seongjun pedig még mindig ugyanazt a cipőt viseli, amiben a börtönből megszökött. Legalább miattuk nem szállt el a jelmezekre szánt büdzsé. :rofl: Viszont azoknál a jeleneteknél, ahol Seongjun, Seonhun és Jang nyomozó is egyszerre jelen van, kíváncsi vagyok, hogy Yang Sejongnak hányszor kellett átöltöznie... XD

Egyébként a színész csak engem emlékeztet a Narnia-filmek Peter királyára (William Moseley)? Az arcuk, ajkaik, álluk szinte teljesen egyforma. :scratch:

Kata58 wrote: Voice Season 2, meglepetésprojekt egyeztetés alatt..ez a mondat majdnem elbújt...oda és vissza azért a soriért is, ezek szerint már kettő /Mystery Queen/tuti, hogy lesz 2. évad..hurrááááááááááááááááá!!!!!

Hát igen, de legalább a Mystery Queennek már van premierdátuma, meg minden. A Voice-ról meg még mindig nem tudni semmit. A Signalról nem is beszélve, holott annak meg főleg nagyon kinézne egy 2. évad. :glare: Bár, ha belegondolok, hogy a Bad Guys 2. évadát is kb. az elkészítésről felröppenő hírek után fél évvel kezdték vetíteni... Lehet, hogy nyáron már kapunk belőle valamit. Jó lenne.
Attachments
Duel.E09.170701.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 09 HUN
(53.29 KiB) Downloaded 335 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-9 of 16)

Postby Kata58 » Thu Jan 11, 2018 10:17 pm

Boldogan begyűjtöttem az újabb részt, köszönöm a feliratot! Szép estét neked, a megnézés már holnapra tolódik, nemsokára éjfél! :lol :wub: :thumleft:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-9 of 16)

Postby brigichan » Mon Jan 15, 2018 9:36 am

Nincs mit, Kata!

Meg is érkezett a 10. rész, melyben színre lép Han Yura doktornő, aki kulcsfontosságú szerepet játszik a cselekmények alakulásában. :fear:

Jó szórakozást kívánok!
Attachments
Duel.E10.170702.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 10 HUN
(51.17 KiB) Downloaded 538 times

smatagd

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-10 of 16)

Postby smatagd » Fri Jan 19, 2018 1:55 pm

Köszi Brigi a 10.részt! nagyon jó volt
Újból megnéztem az elejétől, mert sok mindent nem értettem.
Nem is tudom, hogy a sok gonosz közt ki a leggonoszabb. Persze tudjuk, hogy a gyógyszerkísérleteknél vannak áldozatok, de itt azért többről van szó. Most már sok mindenre fény derült, például, hogy Kim Hyejin petesejtjét használta fel a klónozáshoz Han Yura doktornő, de ki hozta világra őket, mert lombikban kifejlett csecsemőt nem lehet létrehozni.
Azért még van bőven titok.
Miért tartják jégkamrában Lee Yongseob testét, talán az a tervük, hogy visszaültetik a szerveit? .
A klónozáshoz a mintát mikor vették le, mert ha a halála előtt, akkor nem emlékezhet a két fiú a halála körülményeire.
Han Yura doktornő miért nem kereste a baleset után a fiúkat? mert úgy bént velük, mintha a gyereki lennének, talán azt mondták neki, hogy Lee Seonghun meghalt?
Titok fedi még Ryu Mirae anyját is, ki a gyerek apja? mik azok a pöttyök Yeonghun hátán.
Hú és arra nagyon kíváncsi vagyok kinek adta Yeongseob doktor az eredeti szérumot.
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Jan 20, 2018 6:44 am

Szia BRIGIHAN!Kicsit elmaradtam,és most szeretném bepótolni elmaradásomat.Köszönöm a 7-10. részek feliratait! :notworthy:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Jan 23, 2018 9:35 pm

Sziasztok!

Igazán nincs mit! Meghoztam a következő részt, mely ismét sok infót csepegtet, de mindig sikerül újabb rejtélyeket is elhintenie, melyek kiderülésére a aztán várhatunk! :mrgreen:

smatagd wrote:Köszi Brigi a 10.részt! nagyon jó volt
Újból megnéztem az elejétől, mert sok mindent nem értettem.
Nem is tudom, hogy a sok gonosz közt ki a leggonoszabb. Persze tudjuk, hogy a gyógyszerkísérleteknél vannak áldozatok, de itt azért többről van szó. Most már sok mindenre fény derült, például, hogy Kim Hyejin petesejtjét használta fel a klónozáshoz Han Yura doktornő, de ki hozta világra őket, mert lombikban kifejlett csecsemőt nem lehet létrehozni.
Azért még van bőven titok.
Miért tartják jégkamrában Lee Yongseob testét, talán az a tervük, hogy visszaültetik a szerveit? .
A klónozáshoz a mintát mikor vették le, mert ha a halála előtt, akkor nem emlékezhet a két fiú a halála körülményeire.
Han Yura doktornő miért nem kereste a baleset után a fiúkat? mert úgy bént velük, mintha a gyereki lennének, talán azt mondták neki, hogy Lee Seonghun meghalt?
Titok fedi még Ryu Mirae anyját is, ki a gyerek apja? mik azok a pöttyök Yeonghun hátán.
Hú és arra nagyon kíváncsi vagyok kinek adta Yeongseob doktor az eredeti szérumot.

Anélkül, hogy a 11. részen kívül a többit elspoilerezném,
... a dolgok jelenlegi állása szerint az alábbi, kusza történetszál bogozódott eddig ki.

1. A Sanyeong Gyógyszeripari Vállalat vezérigazgatója, Park Sanyeong valamilyen oknál fogva titokban őssejtkutatással bízta meg a beosztottjait még a 90-es évek elején. Vagy azért, mert már akkor is beteg volt, vagy azért, mert előrelátóként szerette volna egy esetlegesen kifejlesztett, forradalmi módszerrel saját életét meghosszabbítani. :glare:

2. Lee Yongseob 1991-ben a projekt vezetőjeként dolgozni kezd a dolgon, melyhez az alanyokat hamisan halottá nyilvánított rabokból gyűjtik (Choi Jushik, Park Dongsul). A rabok hamis halotti anyakönyvi kivonatainak elkészítésében a szintén orvos Jin Byeongjun volt a segítségére, aki maga nem látott rá teljesen a projekt részleteire, azt hitte, csak pár hónapos gyógyszerteszről lesz szó.

3. Valamikor 1991 és 1993-as halála között Lee Yongseob doktor tudomást szerez róla, hogy a kutatása és a vakcinája, amit végül sikerült kifejlesztenie, veszélyben lehet, mert a kamerán keresztül figyelték őt. Úgy tesz, mint aki beadja magának (a kézfejébe) az egyetlen vakcinát, azonban azt valójában Ryu nővérnek adja.

4. Mikor Jin Byeongjun tudomást szerez róla, hogy az általa beprotezsált rabokon sokkal tovább végzik a kísérleteket, és azok mellékhatásai miatt rendszeresen meg kell őket műteni, gondol egyet, és kiszabadítja az általa bejuttatott Choi Jushikot és Park Dongsult. Hárman elkapják Lee doktort, és kiszedik a szerveit. Jin Byeongjun szervekreskedői karriere innen eredeztethető. Choi Jushik felveszi az öccse nevét és identitását, Park Dongsul pedig megmenekül egy veseelégtelenségtől Lee doktor kivett veséjének köszönhetően.

5. Csak kevesen tudnak róla, de a "kibelezett" Lee doktort a Sanyeong pincéjében egy krio-koporsóba fektetik, lefagyasztják. A felesége, Han Yura értesül a halálhíréről, hazatér Amerikából. Vélhetően ekkortájt vesznek (még nem károsodott) mintát Lee doktor testéből, melyen Han Yura elkezd dolgozni, létrejön két klón: Seongjun és Seonghun. [Kim Hyejinről még lesz szó a későbbi epizódok egyikében, ezért ez a homály még fog tisztulni, hogy pontosan hogyan fejlődtek ki.]

6. Han Yura 12 éven át neveli, tanítgatja, vizsgálja a gyerekeket, ám valamikor 2005-ben, amikor a gyerekek 12 évesek, megtudja, hogy valójában a férje sejtjeiből klónozta őket. Akár a rémület, akár az undor, de valami ráveszi, hogy meneküljön el a Sanyeongtól a gyerekekkel, akik erről persze mit sem tudnak. Elviszi őket kocsikázni, és közben egy bizalmasától is segítséget kér. Az erdőben találkozik ezzel a férfival, Seongjunt a gondjaira bízza, ő maga pedig a kisebbik gyerekkel, Seonghunnal próbál eljutni Szöulba. Észreveszi, hogy követik őket, bemegy a rendőrségre, találkoznak az akkor még fiatal rendőrrel, Jang Deukcheonnal, és segítséget próbálnak kérni tőle. Felbukkan azonban Wu Byeongcheon ügyész (a későbbi főügyész), és egy hamis sztorival átveri Jang nyomozót, és erővel magával viszi Han Yurát és Seonghunt.

7. Miközben a nőt és a gyereket vissza igyekszik vinni a Sanyeonghoz, egy kanyarban a nőnek egy fékezés után sikerül kiugrani a kocsiból, és elszaladni Seonghunnal. Azonban az őket üldöző jármű elgázolja a nőt, aki utolsó erejével félrelöki a gyermeket.

8. Seonghun azt hiszi, hogy az eszméletét elvesztő, vérző nő meghal, elrabolják, visszaviszik a laborba, ahol tovább kísérleteznek rajta éveken keresztül [feltehetően egészen 2015-ig].

9. Han Yura nem hal meg, a kómából felébredve azzal szembesítik, hogy Seongjun, a nagyobbik gyermek meghalt menekülés közben, Seonghun pedig a Sanyeong foglya, és elindult szerveinek öregedése. Így nincs más választása, a Sanyeongnál kell maradnia, hogy ki tudjon fejleszteni egy olyan vakcinát, mellyel megmentheti Seonghunt. A nő 10 éven át egyszer sem találkozhat a klónnal.

10. Valamikor 2015-ben Park Sanyeong, a vállalat vezérigazgatója megbetegszik és kómába esik. Seonghunnak valahogyan sikerül megszöknie a Sanyeong fogságából, de hamar elkapják, és a vezérigazgató lánya, Park Seojin elé viszik, aki felfedi előtte létezése titkait (felvétel Lee doktorról és a befecskendezett vakcináról). Megbízza, hogy szerezze vissza a doktor szerveit.

11. 2017-ben Lee Seonghun elintézi (vélhetően Park Seojin segítségével), hogy Jang Suyeon felvételt nyerjen a Sanyeong őssejtterápiájára, ezzel hivatalosan is elkezdődik bosszúja Jang Deukcheon ellen, akit Han doktornő haláláért gyerekkora óta felelősnek tart.
Attachments
Duel.E11.170708.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 11 HUN
(65.54 KiB) Downloaded 345 times
Last edited by brigichan on Thu Jan 25, 2018 10:10 am, edited 1 time in total.

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-11 of 16)

Postby Kata58 » Wed Jan 24, 2018 6:29 am

sziasztok!
Kedves Brigi, köszönettel vittem a 11- részig bezárólag a még nem látott részeket. Kicsit lemaradtam, nem csak ezzel a sorozattal, úgyhogy azon kapom magam , hogy lesz egy pár sori, ahol mini maratonozhatok...Amik keményebb történetek mint ez is, nem tudom úgy nézni hogy Samuka a hátam mögül nézi...mert bár keveset beszél, de nagyon átérzi a történéseket..aztán olyanokat beszól a verekedés láttán pl. hogy ........szóval nem tűri a nyomdafestéket. Csak lesek néha, de azt látom hogy megviseli és kivonul, de még a másik szobából is hallom ahogy puffog. Innen jöttem rá, hogy többet megért, mint gondoltam. Nem bírja a hangoskodást és a verekedést, még a tv-ben sem.
Az anyanyelve meg a lentről felhallatszó ordnáré és ordító szövegtől bővült. egyik másikról azt sem tudom mit jelent, nem tudok cigányul.

Na mindegy, ez van, tekintettel kell lennem rá, így nagyon lelassítottam az ilyen jellegű sorozatok nézésével.
A Defendant mellett egyébként ez is olyan sorozat, amit újra és újra látnom kell a másik pedig a Noting... :blink :O . ahol szintén olyan fordulatok vannak most, hogy leesünk a székről... szóval bővül rendesen a kemény, de nagyon értékes néznivaló lista.!
Azért megpróbálom, hogy behozzam az eddig lemaradásom, 5 rész azért már egy kicsit sok. Üdv. :thumleft: :wub: :-)

smatagd

Postby smatagd » Wed Jan 24, 2018 2:25 pm

köszi Brigi a 11.részt és az összefoglalót :-)
Nagyon jó volt ez a rész is :cheers:
Megint egy kicsit előbbre jutottunk, de még mindig vannak titkok, a lényeg, hogy Han doktornő félrevezetés aldozata, szóval ezért tekintette saját gyerekeinek Songhunt és Songjunt. Mostmár érthető Songhun miért vált gonosszá, azokkal a pöttyökkel a hátán , amiről úgy sejtem gerincvelőt vettek le tőle, borzasztó nagy fájdalomnak tették ki minden alkalommal és nem volt mellette az "anyja" vagyis Han doktornő, aki megvígasztalná.
de...mi köze ezekhez a szörnyűségekhez a főügyésznek?Remélem Suyeonban nem tettek kárt, szegény kislány épp eleget szenvedett már.
Nekem ez is a kedvencem: https://www.youtube.com/watch?v=pTtvK160dwg

:offtopic:
Yang Se Jong-hoz hasonlóan a Bad Guys-ból ismert Park Hae Jin négyes ikreket fog játszani a Four men című romantikus drámában. :cry:
Image

Kata58

Postby Kata58 » Wed Jan 24, 2018 4:18 pm

Köszönöm a az összefoglalót, hát eléggé hátborzongató...és rendkívül izgalmas... :thumleft: :wub: :thumleft:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Jan 27, 2018 12:12 am

Szia BRIGICHAN!Köszönettel viszem a 11.-t! :notworthy: Sajnos itt is lemaradtam a sorozat követésével,de majd bepótolom. :tv:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Jan 28, 2018 6:15 pm

Sziasztok!

Igazán nincs mit! :thumright: Vasárnap esti kikapcsolódásképp meghoztam nektek a 12. részt. :rambo:

Ez most egy állati hosszú rész volt, remélem, nem hagytam benne semmi hülye hibát... :pale:

A kicsi Suyeon hányattatásai sajnos még nem értek véget, sőt, most Mirae is nehéz helyzetbe kerül. De mintha új szövetségek lennének kialakulóban Choi ügyésznő és Han Yura között... Jó szórakozást hozzá! :tv:

smatagd wrote:
Megint egy kicsit előbbre jutottunk, de még mindig vannak titkok, a lényeg, hogy Han doktornő félrevezetés aldozata, szóval ezért tekintette saját gyerekeinek Songhunt és Songjunt. Mostmár érthető Songhun miért vált gonosszá, azokkal a pöttyökkel a hátán , amiről úgy sejtem gerincvelőt vettek le tőle, borzasztó nagy fájdalomnak tették ki minden alkalommal és nem volt mellette az "anyja" vagyis Han doktornő, aki megvígasztalná.
de...mi köze ezekhez a szörnyűségekhez a főügyésznek?Remélem Suyeonban nem tettek kárt, szegény kislány épp eleget szenvedett már.
Nekem ez is a kedvencem: https://www.youtube.com/watch?v=pTtvK160dwg

A zenés videó remek találat! Nagyon ügyesen sikerült reprodukálni a dallamot! :thumleft:

Az ember bele se mer gondolni, mennyi kínzásnak lehetett kitéve Seonghun. Egy gerincvelő-csapolás már egyszer, önmagában is nagyon fájdalmas dolog, hát még ha többször is elvégzik az emberen egymás után. Na és a hasa? Emlékszel rá, hogy teljesen fel van vágva? Ott vajon mit csinálhattak vele...? Borzalom! :goggle: Azt kell mondjam, sajnos nem csoda, hogy sikerült egy pszichésen megtört, őrült emberré válnia, aki az életben maradásért a gyilkosságtól sem riad vissza... :pale:

Ami Wu főügyész urat illeti... A következő részekből kiderül. :wink:

smatagd wrote: :offtopic:
Yang Se Jong-hoz hasonlóan a Bad Guys-ból ismert Park Hae Jin négyes ikreket fog játszani a Four men című romantikus drámában. :cry:

Tényleg? Lehet, hogy belepillantok, bár a romantikus sorozatok nem éppen a kedvenceim... :unsure:
Attachments
Duel.E12.170709.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 12 HUN
(66.85 KiB) Downloaded 335 times

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-12 of 16)

Postby brigichan » Sun Jan 28, 2018 7:12 pm

Amíg a következő rész nem jön, egy emberklónozáshoz kapcsolódó mai hír az indexről:

https://index.hu/tudomany/2018/01/27/a_ ... m_akarnak/

:wink:

Kata58

Postby Kata58 » Sun Jan 28, 2018 8:05 pm

szia Brigi, utolértelek benneteket, csak két rész lemaradásom van.! Hihetetlen miken kell itt átmenni mind a kislánynak, mind pedig az ikreknek! Szerencsére a testvérek tudtak egymással beszélni, még ha harcoltak is egymással közben. Megrendítő volt, ahogy kiderültek a nehézségek! Már lassan sok a próbákból...egyik krimi a másik után...ha ezzel a 3 krimivel végzek, azt hiszem egy darabig netböjtöt csinálok, mondjuk úgyis sok dolgom lesz, de krimitől most kímélem majd magam.! kellemes estét, szép álmokat! :D :wub: :salut: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Mon Jan 29, 2018 11:47 am

köszi Brigi a 12.feliratot és a linket :cheers:
Nem is emlékeztem arra, hogy Jonghun hasát is felvágták, hát...abszolut megértem a bosszú hadjáratát,a gyógyszergyár igazgatója számára elérkezett a vég, ő alkotta ezt a szörnyeteget, megérdemli a sorsát. Sajnálom az ikreket, mert nem természetes módon fogantak, így nem élhetnek normális emberi életet.
Már megfordult a fejemben, hogy Mirae apja esetleg Lee Yongseob doktor lehet. :blink
Talán a sok szörnyűség láttán és a főügyész miatt, megszelidült Choi ügyésznő Dukcheon irányában, Han doktornőről eddig is tudni lehetett, hogy mindent utasításra csinál, most, hogy előkerültek a "gyerekei", meg akar torolni mindent. Igen, ennyi segítővel biztos sikerülni fog a bűnösöket elkapni. Nem tudom mi lesz a kislánnyal, sajnos azt hiszem ennek a történetnek szomorú vége lesz. :whistling:
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Jan 29, 2018 4:04 pm

Én is köszönöm a 12.-t! :notworthy:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Feb 04, 2018 10:10 pm

Sziasztok!

Igazán nincs mit! :thumright:

Meghoztam nektek a 13. részt, és a szokásos bizonytalansághoz (hogy nem hagytam-e oltári állatságokat vagy hülye hibákat a feliratban) most jogos aggodalom is társul: nagyon rosszul indult a nap, kutyául éreztem magam, aztán némi apranax okozta delíriumot követően kezdtem neki a mostani rész javításának... de nem tudom, hogy sikerült-e minden hibát vagy elírást észrevennem. Léci legyen megint nyitva a szemetek, és ha találtok valamit, szóljatok! :notworthy:

Kata58 wrote:Megrendítő volt, ahogy kiderültek a nehézségek!

Bizony. Ez az epizód is tartogat számunkra döbbenetes, drámai fordulatokat, a vége pedig szokás szerint hihetetlen cliffhangerrel végződik...! :goggle: :goggle:

Szerencsétlen Seonghunt... nagyon sajnáltam ezután az epizód után. Mindenki csak kihasználta, megkínozta, és még most is bábként akarják őt rángatni, ő pedig nem tudja, kinek higgyen. :pale:

smatagd wrote:
Már megfordult a fejemben, hogy Mirae apja esetleg Lee Yongseob doktor lehet. :blink

SPOILER :goggle:

Adj fel egy lottót MOST! :mrgreen:

smatagd wrote:
Nem tudom mi lesz a kislánnyal, sajnos azt hiszem ennek a történetnek szomorú vége lesz. :whistling:

Az biztos, hogy még ezek után is számos fordulat vár ránk, és bizony lesz még, akitől el kell búcsúznunk. :pale:

Jó borzongást az epizódhoz! :tv:
Attachments
Duel.E13.170715.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 13 HUN
(68.87 KiB) Downloaded 341 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-13 of 16)

Postby Kata58 » Mon Feb 05, 2018 7:44 am

Sziasztok! Köszönettel vittem a 13. részt is! Remélem mire utolérem ezt a 3 részt, már gyógyult leszel kedves brigichan. én meg allergiára kaptam gyógyszert, hát többet alszom mint fent vagyok úgy agyonvág! Képtelenség eljutni bőrgyógyászatra..most egy csomó kaját kizártam az életemből... :cry: :x .
Egyébként én már kukucskáltam egy kicsit felirat nélkül, de csak azt láttam még nagyobb kavar van, úgyhogy muszáj ezt a sorit legalább kétszer megnézni, hogy úgy nagyjából képben legyen az a ember../bár nem könnyű újranézni, majd talán ha már végig láttuk utána!/
Köszönöm, hogy még betegen is azon fáradoztál, hogy nekünk feliratot hozz. Pihenj, sokat számít, hogy ilyenkor kialussza-e magát az ember.
Most nekem is nehezen megy a fentlét, szerencsére Samum látja, hogy ki vagyok ütve, és hagy aludni. :mrgreen: .Vajon más hogy szedi ezt a gyógyszert? :stress: :mrgreen: :x .
:-) :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Tue Feb 06, 2018 8:00 pm

Köszi Brigi, hogy még betegen is a fordítással foglalkozol, de ahogy Kata is mondta, ki kell feküdni, különben még tovább fog tartani.
brigichan wrote:Szerencsétlen Seonghunt... nagyon sajnáltam ezután az epizód után. Mindenki csak kihasználta, megkínozta, és még most is bábként akarják őt rángatni, ő pedig nem tudja, kinek higgyen. :pale:

Igen, én is nagyon sajnálom, ki tudja milyen kísérleteket végeztek rajta, hát ezért sokkal betegebb, mint Songjun. Vajon emlékszik rá, hogy felcserélték a ruhájukat, ezzel felcserélődött a személyük? ha akkor ez nem történik meg, most Songjun lenne olyan állapotban, talán ezért gyűlöli annyira őt. Ugye nem igaz, amit Park igazgató mondott Han doktornőről, hogy ő engedélyezte Songhun kínzásait? én nem hiszem el, ezzel csak ellenséggé akarja tenni őket, ugye? szegény Songhun évekig gyászolta az anyját, most örülhetne, hogy életben van, de bogarat ültetett a fülébe az a szemét ember.
brigichan wrote:Adj fel egy lottót MOST! :mrgreen:

Köszi :D de amikor leírtam ezt, akkor még nem tudtam, hogy az eredeti Mirae meg se született. Én azt gondoltam, t intim kapcsolat volt Lee doktor és Ryu nővér között, ezért ő Mirae apja. Na de akkor miért titkolta el a felesége előtt , hogy Juhi életben van? és miért bízta a nővérre? és ő miért fogadta örökbe? akkor a vakcinát azért adta neki Lee doktor, hogy beadja a lányának. Valószinüleg a vakcina már nincs meg, de Mirae testében kimutatható lenne.

Kata sajnos az allergia gyógyszerek nagyon bódítanak, én is kaptam az asztmámra, de két hét után elhagytam, mert állandóan álmos voltam tőle, jól megszidott az orvos, de nem érdekelt, mert csak átmeneti asztmám volt, ami az influenza szövődménye volt. Allergia vizsgálatot a tüdőgondozóban is csinálnak, ha tüsszögsz.
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Feb 07, 2018 1:44 pm

Sziasztok!

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Ismét csak nagyon szívesen! Meghoztam a 14. részt is, hogy ne kelljen sokáig izgulni, bár ez megint hihetetlenül izgalmasan végződik, ahonnan nem tudni, hogyan tovább. :goggle:

Rengeteg dráma és izgalom vár rátok ebben az epizódban is, pedig 2 még hátra van. Ismét csak külön kiemelném Yang Sejong munkáját, aki egészen szédületes, milyen sokféle, különböző érzelmi állapotot képes kifogástalanul megjeleníteni mindössze egy epizódon belül. :notworthy:

A két különböző karakter alakításán felül sikerül ezeket még árnyalnia is.

Image

Seongjunként nem találja a helyét a világban: Lee doktor emlékei miatt olykor úgy viselkedik, akár egy aggódó édesapa, aki gyermek gyógyulásáért fohászkodik, és a folyosón tördeli a kezét idegességében, mi is lesz Mirae sorsa. De amikor Han doktornőre néz, nem tudja eldönteni, hogy egy édesanyát lásson benne, aki szeretettel gondoskodott róla, vagy egy doktort, akihez semmi köze, vagy egy feleséget, akitől egykor gyermeke született. Nem tudja, miként viszonyuljon Mirae-hez is, akivel mintha valami kölcsönös vonzalom lett volna kibontakozóban, de kiderül, hogy ő maga Mirae apjának klónja (és ez minden lehetséges, későbbi kapcsolat elé akadályt állít). Teljesen össze van zavarodva, de szerencsére Jang nyomozó megvigasztalja, és egyfajta apa-szerepet tölt be nála.

Image

Seonghun pedig... amellett, hogy egy pszichopata sorozatgyilkos, mégis ad egy esélyt Han doktornőnek, felhívja, hogy találkozót beszéljenek meg vele. Sajnos "rossz helyen, rossz időben" csak félig hallja a nő és a nyomozó beszélgetését, és azt hiszi, a doktornőnek nem áll szándékában megmenteni őt. Elárulva érzi magát, ezért is rabolja el Mirae-t. Aztán a mélygarázsban történtek után beüt nála a totális reccs :goggle: , ahogy a kocsiban utána hisztérikusan üvölt, attól a hideg futkosott a hátamon.

Nem tudom, figyeltétek-e, de az utóbbi 1-2 részben igyekeztek Seongjun és Suyeon sminkjét is úgy alakítani, hogy egyre betegebbnek, sápadtabbnak tűnjenek, talán ezzel is jelezve, hogy vészesen közeleg a vég... :pale:

Image

Ami Han doktornőt illeti...

smatagd wrote:
Ugye nem igaz, amit Park igazgató mondott Han doktornőről, hogy ő engedélyezte Songhun kínzásait? én nem hiszem el, ezzel csak ellenséggé akarja tenni őket, ugye? szegény Songhun évekig gyászolta az anyját, most örülhetne, hogy életben van, de bogarat ültetett a fülébe az a szemét ember.

brigichan wrote:Adj fel egy lottót MOST! :mrgreen:

Köszi :D de amikor leírtam ezt, akkor még nem tudtam, hogy az eredeti Mirae meg se született. Én azt gondoltam, t intim kapcsolat volt Lee doktor és Ryu nővér között, ezért ő Mirae apja. Na de akkor miért titkolta el a felesége előtt , hogy Juhi életben van? és miért bízta a nővérre? és ő miért fogadta örökbe? akkor a vakcinát azért adta neki Lee doktor, hogy beadja a lányának. Valószinüleg a vakcina már nincs meg, de Mirae testében kimutatható lenne.

Szerintem van benne igazság. A nő bizonyára felelős azokért a kísérletekért, amiket Seonghunon végeztek, még ha esetleg csak azért is történtek, hogy az állapotát felmérjék, és különböző gyógymódokat próbálhasson ki rajta, melyek hátha megállítják a szervei öregedését. Hiszen valaki bizonyára kifejlesztette azt az injekciót is, amivel Seonghun lövi magát, és amiket Park Seojintól kap. Valahogy csak rájöttek, hogy az átmenetileg működik.

De szerintem Park Sanyeong állítása erős túlzás is volt, csak hogy megpróbálja maga mellé állítani Seonghunt.

Azért is gondolom mindezt, mert a mélygarázsos résznél (ebben az epizódban) Han doktornő nem is nagyon próbál mentegetőzni. Szerintem a nő tudja, hogy sáros valamennyire. Mikor először láttam ezt a részt, bosszantott, hogy itt lett volna a lehetőség, hogy elmondjon mindent, hogy "Seonghun, kényszerítettek, hogy ott maradjak, de csak azért, hogy ne bántsanak téged, és hogy megtaláljam neked az orvosságot", és lehet, hogy Seonghun ezután le is tette volna a fegyvert, akár még melléjük is állt volna. De aztán belegondolva a történtekbe...

1991-ben, amikor Lee doktor és Han doktornő lánya, Juhi már javában beteg volt (hiszen egy ilyen betegség nem alakul csak úgy ki egyik napról a másikra), hogy lehetséges az, hogy az anya, Han doktornő vígan kutatgatott Amerikában? Milyen anya az olyan, amelyik hagyja, hogy a beteg gyermeke egy távoli országban szép lassan haldokoljon egyedül, a magára hagyott férje társaságában? Szerintem lehetett valami gubanc Han doktornő és Lee doktor között, lehet, hogy már pl. külön éltek, és Lee doktor nevelte a gyermeket, míg Han doktornő Amerikába költözött. Csak aztán Juhi megbetegedett, és Lee doktor nem akarta elmondani ezt a feleségének. Talán azért nem, mert szembejött vele a Sanyeong nyújtotta lehetőség, ahol gyógyszerkísérleteket végezhetett - a rabokon is, és végső soron a gyereken is, hogy azok végül beválnak-e. Megrendezte a gyermek halálát, Ryu nővér pedig, aki addigra már elvetélt, titokban örökbe fogadta Juhit a Mirae név alatt, így nem tűnt fel senkinek, hogy a lány még él, még ha beteg is.

Az is árulkodó szerintem, hogy amikor a mélygarázsban Han doktornő a fegyveres Seonghun felé araszol, előbb veti magát Seongjun elé, hogy a testével védje őt, minthogy rárontana Seonghunra, hogy közé és Mirae (a tulajdon lánya) közé kerüljön, és a vér szerinti gyermekét védje ezáltal. :unsure:
Attachments
Duel.E14.170716.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 14 HUN
(57.19 KiB) Downloaded 325 times
Last edited by brigichan on Tue Feb 13, 2018 7:45 pm, edited 1 time in total.

smatagd

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-14 of 16)

Postby smatagd » Wed Feb 07, 2018 5:30 pm

Hű de gyors voltál Brigi :notworthy: köszi a 14.részt . Egyetértek veled, Yang Sejong annyira jól alakítja a két karaktert, hogy nem utálatot kelt bennem Seonghun, hanem sajnálatot.
brigichan wrote:1991-ben, amikor Lee doktor és Han doktornő lánya, Juhi már javában beteg volt (hiszen egy ilyen betegség nem alakul csak úgy ki egyik napról a másikra), hogy lehetséges az, hogy az anya, Han doktornő vígan kutatgatott Amerikában? Milyen anya az olyan, amelyik hagyja, hogy a beteg gyermeke egy távoli országban szép lassan haldokoljon egyedül, a magára hagyott férje társaságában?

Nem tudjuk, hogy miért ment Amerikába, talán kétségbeesésében úgy gondolta, ott talál valamilyen megoldást Juhi betegségére. Nem hinném, hogy kutatóorvos lévén pont a saját gyerekét hagyná cserben.
brigichan wrote:Szerintem van benne igazság. A nő bizonyára felelős azokért a kísérletekért, amiket Seonghunon végeztek,

Nyilván nagyon felbosszantotta Park igazgatót, hogy megszökött a két gyerekkel, szerintem nem árulták el neki, hogy Seonghunon kísérleteznek, így akarták megleckéztetni a tettéért.
brigichan wrote:Az is árulkodó szerintem, hogy amikor a mélygarázsban Han doktornő a fegyveres Seonghun felé araszol, előbb veti magát Songjun elé, hogy a testével védje őt, minthogy rárontana Seonghunra, hogy közé és Mirae (a tulajdon lánya) közé kerüljön, és a vér szerinti gyermekét védje ezáltal. :unsure:

Én nem így látom. Ekkor már kiderült Seonghun nem fogja megölni Miraet, hiszen ő a vakcina, szüksége van rá. Han doktornőt képtelen lelőni, bárhogy is érez most, rengeteg jó emléke van róla , előtört belőle a testvéri féltékenység, ezért inkább Seongjunt támadta meg, ráadásul ezzel még fájdalmat is okozhat anyjának. A doktornő ugyanezen okból Seongjunt védte, mert majdnem olyan neki, mintha a gyereke lenne.
brigichan wrote:Aztán a mélygarázsban történtek után beüt nála a totális reccs :goggle: , ahogy a kocsiban utána hisztérikusan üvölt, attól a hideg futkosott a hátamon.

Én azt mondom, nem véletlenül emlegeti Seongjunt, mert valójában ő Seongjun, ha akkor nem cserélik fel egymást, nem kellett volna annyi szenvedést átélnie. Valójában kétszer cseréltek , másodszor a szökéskor, eredetileg neki kellett volna azzal a férfival mennie, de ő kikunyerálta, hogy Han doktornővel mehessen, így aztán ő is hibás a sorsa alakulásában. Azt nem értem, neki miért nincsenek emlékképei Yongseob doktorról.

https://www.youtube.com/watch?v=Ki9EpWburLg
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-14 of 16)

Postby brigichan » Tue Feb 13, 2018 7:45 pm

Sziasztok!

Megérkezett a 15. rész is, melynek sikerül még a végébe is hihetetlen izgalmakat csempészni. :goggle:

smatagd wrote:
Nem tudjuk, hogy miért ment Amerikába, talán kétségbeesésében úgy gondolta, ott talál valamilyen megoldást Juhi betegségére. Nem hinném, hogy kutatóorvos lévén pont a saját gyerekét hagyná cserben.

Ebben van valami, a körülmények azonban eléggé furcsák. :unsure:

smatagd wrote:
Nyilván nagyon felbosszantotta Park igazgatót, hogy megszökött a két gyerekkel, szerintem nem árulták el neki, hogy Seonghunon kísérleteznek, így akarták megleckéztetni a tettéért.

Lehet, bár a nő valamennyit szerintem biztos tudott, hiszen mégiscsak ő irányította a kutatást.

smatagd wrote:
brigichan wrote:Aztán a mélygarázsban történtek után beüt nála a totális reccs :goggle: , ahogy a kocsiban utána hisztérikusan üvölt, attól a hideg futkosott a hátamon.

Én azt mondom, nem véletlenül emlegeti Seongjunt, mert valójában ő Seongjun, ha akkor nem cserélik fel egymást, nem kellett volna annyi szenvedést átélnie. Valójában kétszer cseréltek , másodszor a szökéskor, eredetileg neki kellett volna azzal a férfival mennie, de ő kikunyerálta, hogy Han doktornővel mehessen, így aztán ő is hibás a sorsa alakulásában. Azt nem értem, neki miért nincsenek emlékképei Yongseob doktorról.

Ö, nem biztos. Seonghun az Seonghun, Seongjun pedig Seongjun. Amikor az erdőben, gyerekként úgy döntöttek, egyikük meg a doktornővel, a másik a férfival, nevet és identitást nem cseréltek, csak kísérőt. Amikor pedig Seongjun elment Seonghun helyett a laborba, hogy kiszabadítsa Suyeont, akkor az is csak az álca kedvéért történt. De a sebéből felgyógyuló Seonghun Seonghun maradt, Seongjun pedig szintén az, aki volt. Seonghun azért őrjöng Han doktornő meggyilkolása után, mert nem tud megbirkózni a tettével, hogy ő a felelős a nő haláláért.

Hogy emlékei miért nincsenek, az már egy másik kérdés. Talán az lehet erre a válasz, hogy eltérő közegben nevelkedtek. Seongjun pár résszel ezelőtt azt mondta, gyerekként nem voltak emlékei. De ahogy felnőtt, és tükörbe nézett, gyakran mintha egy idegen férfi (Lee Yongseob) arcképe villant volna be neki, és nem értette ezt. Elkezdett utánajárni, és szép lassan, a kutakodás során az emlékei kezdtek visszatérni. Míg Seonghun felnőtt koráig be volt zárva a laborba, nem érték külső, normális impulzusok, talán tükörbe sem tudott nézni egyszer sem. Ezért az ingerek talán nem is dolgoztatták meg az elméjét. Egy tipikus pszichopata lett belőle. :pale:

Jó szórakozást az utolsó előtti epizódhoz, a finálé a héten érkezik! :tv:
Attachments
Duel.E15.170722.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 15 HUN
(58.12 KiB) Downloaded 331 times

Kata58

Re: Duel [Hungarian Subs] (Ep 1-15 of 16)

Postby Kata58 » Wed Feb 14, 2018 8:28 am

Már előre izgulok, hogy mit fogok látni, felirattal, mert nyilván csak úgy kerek az egész, hogy nemcsak nézzük, hanem értjük is amit látunk!
Most már csak egy kicsit vagyok lemaradva, úgyhogy mire elkészül a befejező rész, szinte rögtön nézhetem is a feliratoddal! :D .

Szó ami szó nem való szerintem mindenkinek ez a krimi, annyira izgalmas, felkavaró, és megrendítő! :thumleft:
De akinek tetszett a "Voice," Defendant, az szerintem már végig tudja nézni, és értékelni ezt a fantasztikusan izgalmas történetet! Előre is köszönet a befejező részért! :D :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Wed Feb 14, 2018 11:54 am

Köszi Brigi a 15.feliratot! :notworthy:
Már csak egy rész van hátra, biztos sok mindenre nem fogunk magyarázatot kapni, de izgatottan várom :stress:
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Feb 19, 2018 2:41 pm

Sziasztok!

Igaz, a múlt hétre ígértem a befejezést, de sokáig nem volt elérhető a DA, utána pedig a hétvégén nehezen tudtam csak kirobbantani a tesómat a gép elől, állandóan tankozni akart. :glare:

Meghoztam a 16. részt, mellyel egyben búcsúzunk is a történettől. Megmondom őszintén, így, hogy több mint fél éve láttam először, és az elmúlt 3 hónapban dolgoztam rajta, még mindig megkönnyeztem a drámai pillanatokat. Mindig nehéz végleg elköszönni egy sorozattól, amit az ember fordít, és ez a Duellel sincs másképp, főképp talán azért, mert igazán nem lehet okunk panaszra a lezárást illetően. :cry: Szép, kerek történetet kaptunk, remélem, hasonló minőségűvel gyakran találkozunk még.

Olyan megható volt, ahogy a hőseink szinte egy családdá kovácsolódtak; ahogy Jang nyomozó szinte atyai aggodalommal tekintett immár Seongjunra, amilyen összhang Mirae és Seongjun között is kialakult... :cry:

Image

Hiányozni fognak. :cry:

Köszönöm, hogy velem tartottatok, a visszajelzéseitek nagyon fontosak voltak számomra. :notworthy:

A Man x Man-nél találkozunk! :dance:
Attachments
Duel.E16.END.170723.720p-NEXT-magyar.srt
Duel Ep 16 HUN
(53.95 KiB) Downloaded 321 times

Mojzsita

Re: Duel [Hungarian Subs] (Complete)

Postby Mojzsita » Mon Feb 19, 2018 3:23 pm

Köszönöm szépen a sorozat fordítását! :-)

smatagd

Postby smatagd » Mon Feb 19, 2018 5:51 pm

Kedves Brigi köszönöm a befejező részt és az egész sorozat fordítását, nagyszerű munkát végeztél :notworthy: :cheers: :clap:
Nagyon jó történet volt, hiába, az OCN-ben még nem csalódtam. Igazad van, szépen lezárták a történetet, én már rég megbocsájtottam Songhun-nak :scratchchin: meg is sirattam :sweat: kár, hogy nem tudták előbb tisztázni a dolgokat egymással, akkor Mirae mindkettőjület megmenthette volna. Nekem is nagyon fog hiányozni a sorozat, a gyönyörű betét dalok :unsure: de majd megnézem újra. A végére egész szentimentális lett az autós jelenettel :heart:
Image

kendall

Postby kendall » Mon Feb 19, 2018 6:50 pm

Kedves ​Brigi, köszönöm szépen a gyors, és igazán remek munkádat! :thumright: ​Ez a sorozat egy újabb csemege lesz. :glare:
​Egyszerűen imádom az OCN ​által készített drámákat, ​érdekesebbnél érdekesebb történetekkel rukkolnak elő​,​ még ​soha ​nem okoztak csalódást.​​
Jung Jae Young leginkább filmekben szerepel,​ kíváncsian várom sorozatbeli játékát​.
Állítólag remekel...​​​ :wink:

Image

Ido11

Postby Ido11 » Mon Feb 19, 2018 10:58 pm

Hűha, már készen is van?
Kedves Brigi, gratulálok!
Elnézést, de én közben elkalandoztam kissé. Kénytelen leszek elölről kezdeni.
Az eleje nagyon tetszett. Ahogy Kendall írta, az OCN mindig jót hoz.
Jöhet a maraton. Ez nekem jobban is fekszik.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Wed Feb 21, 2018 1:20 pm

Szia kedves BRIGICHAN!Köszönöm a sorozat teljes fordítását! :notworthy:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Mar 04, 2018 6:30 pm

Sziasztok!

Igazán nincs mit, és köszönöm, hogy megnéztétek! :thumright:

A héten kezdtem el a tavalyi Saimdang c. sorozatot, melyben (mint utólag véletlenül megtudtam), az innen ismert Yang Sejongunk is szerepel, és milyen lehengerlő ott is az alakítása! :notworthy: Nem hiába ámuldoztunk tőle itt is! Aki még nem látta, annak bátran ajánlom azt is!

Kata58

Postby Kata58 » Mon Mar 05, 2018 6:31 am

sziasztok! Én is elkalandoztam egy kicsit, de jobbára csak a feliratokat szedegettem le, és javítgattam itt ott. sorikat töltögettem , így aztán kicsit erősebb lett a lemaradásom mint gondoltam. Valamint bármennyire izgalmas, olyan kemény hogy két résznél többet képtelen vagyok belőle megnézni. Pedig nagyon élvezem az apa lánya kettősöket. Már nem sok van hátra. :O De az izgalmak csak nem akarnak elfogyni! Köszönöm a sorozat teljes fordítását! Kellemes hetet mindenkinek! :D :wub: :thumleft: