What is the Ghost Up To? - Drama Special [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
biri66

What is the Ghost Up To? - Drama Special [Hungarian Subs] (Complete)

Postby biri66 » Thu Nov 09, 2017 7:13 am

WHAT IS THE GHOST UP TO? ~ MIBEN MESTERKEDIK A SZELLEM?

Image

Eredeti cím: 귀신은 뭐하나/ Gwishineun Meohana
Egyéb cím: What is the Ghost Doing?
Epizódok száma: 1
Műfaj: vígjáték, Drama Special
Sugárzás: 2015. július 31. KBS2

A történet:
8 évvel a szakításuk után a még mindig szerelmi bánatban senyvedő Cheon-dong előtt megjelenik szellemként az a lány, aki annak idején szívtelenül kikosarazta, és azt kéri tőle, hogy segítsen neki megkeresni a szerelmét. A srácnak esze ágában sincs teljesíteni a kérést, de némi "szellemes" ráhatásra mégis elvállalja. Első nyomként eljut egy pszichiáterhez, aki meglepő dolgot árul el a lányról.
A kissé idétlenül induló filmből a végére szép, megható történet kerekedik.

Szereplők:
Lee Joon – Gu Cheon-dong
Jo Soo-hyang – Cha Mu-rim (szellemlány)
Oh Sang-jin – Seo Joon-hyeok (pszichiáter)
Lee Yong-nyeo – Bu-ddeul (pszichiátriai beteg)
So Hee-jung – Cheon-dong anyja
Ryu Tae-ho – Cheon-dong apja

Rendező: Cha Young-hoon
Forgatókönyvíró: Son Se-rin

Original translations: KBS World
Transcriber/Timer: huyie

Videó letöltés:

A feliratokat kizárólag magánjellegű használatra szántam. Ne áruld! Ne égesd videóba! Ne tedd fel online videó megosztó oldalra!
Kérem, hogy a feliratokba senki se nyúljon önkényesen és ne töltse fel azokat más feliratos vagy egyéb fájlmegosztó oldalakra!

Kérem KACS-ot, hogy törölje az Ázsia ékköveiről a felirataim direkt linkjeit!
Szeretném, ha a munkáim iránt érdeklődők megtisztelnének azzal, hogy legalább egy kattintás erejéig ellátogatnának oda, ahol munkálkodom (a d-addicts topikjaiba vagy a blogomba), és úgy töltenék le a fordításaimat.

Fordításaim (sorozatok, rövid tévéjátékok, mozifilmek): http://birikorea.blogspot.hu/
Attachments
What is the Ghost Up To.zip
(44.05 KiB) Downloaded 347 times
Emperor of the Sea ~ Desert Spring ~ The Water Bloom ~ Banjun Drama with TVXQ
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Our Slightly Risque Relationship (+24 rövid tévéjáték)
Mozifilmek (68 db)
http://birikorea.blogspot.hu/

biri66

Re: What is the Ghost Up To? - Drama Special [Hungarian Sub] (Complete)

Postby biri66 » Thu Nov 09, 2017 7:27 am

Jó szórakozást kívánok!

előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=eiKQFPCFflw

Magdimama

Postby Magdimama » Thu Nov 09, 2017 8:08 am

Köszönöm szépen a feliratot és a film elérhetőségeket.Üdv.Magdimama :-)
Image

Cseppke

Postby Cseppke » Fri Nov 10, 2017 5:59 pm

Drága Biri!

Köszönöm szépen a fordítást. Jól fog jönni ma estére egy könnyedebb film. Már le is töltöttem. :heart: :heart: :heart:

biri66

Postby biri66 » Sat Nov 11, 2017 8:03 pm

Nagyon szívesen, kedves Magdimama és Cseppke. :-)

Lee Joon szerepelt a legutóbbi mozifilm-fordításomban, a Luck-Key (Mázlikulcs) címűben is, így esett a választásom erre az 1 részes "szellemes" tévéjátékra.
Merchant Kim Man Deok ~ The King’s Face ~ For the Sake of Son ~ Hwajung ~ Dear My Friends

Mozifilmek (68 db)

zsuzsianyu

Postby zsuzsianyu » Sat Nov 11, 2017 8:23 pm

Köszönöm szépen ezt a meghatóan szép történet forditását ! :-(

jutka12

Postby jutka12 » Sat Nov 11, 2017 10:40 pm

köszönöm a fordítást kedves Biri!

amikor megjelent akkor láttam már, mert Lee Joon a kedvenceim közé tartozó személy (zenész-színész, most meg éppen katona)

biri66

Postby biri66 » Mon Nov 13, 2017 6:56 am

Nektek is nagyon szívesen, kedves Zsuzsianyu és Jutka. :-)

Mozifilmek (68 db)

Ido11

Postby Ido11 » Tue Nov 14, 2017 9:36 am

Kedves Biri!
Megnéztem és tetszett.
Köszönöm szépen a feliratot.
Ez a fiú régóta tetszik nekem. Nemcsak énekel, hanem nagyon jól játszik is és még spárgázik is. Elképesztő mozgása van.
A darab mondandója pedig elég különös. Megdolgoztatja az ember agyát. A koreaiak szeretik ezt a stílust, a műfajok keveredését,a kezdeti vígjáték szomorú játékba csap át.
Megyek megnézem a bevezetőben említett másik filmedet is. Most végre sikerült letöltenem.
Üdv.Ido

biri66

Postby biri66 » Wed Nov 15, 2017 6:50 am

Ido11 wrote:Kedves Biri!
Megnéztem és tetszett. Köszönöm szépen a feliratot.

Kedves Ido!
Nagyon szívesen. Örülök, hogy megnézted és nem csalódtál benne.

Ido11 wrote:Ez a fiú régóta tetszik nekem. Nemcsak énekel, hanem nagyon jól játszik is és még spárgázik is. Elképesztő mozgása van.

Lee Joonról azt olvastam, hogy a pályafutását modellként kezdte. 2014 decemberéig az MBLAQ együttes tagja volt. Modern táncból diplomázott a Koreai Nemzeti Művészeti Egyetemen. Annak a bizonyos spárgának ebben a tévéjátékban is tanúi lehettünk. :P
Én a saját két fordításomon kívül nem láttam még őt másban. Legközelebb a The Piper c. 2015-ös mozifilmben fogom megnézni.

Ido11 wrote:Megyek megnézem a bevezetőben említett másik filmedet is. Most végre sikerült letöltenem.

A tavalyi Luck-Key (Mázlikulcs) c. film hazájában nagyon népszerű volt, közel 7 millióan váltottak rá jegyet. Remélem, hogy neked is tetszeni fog. Jó szórakozást kívánok hozzá!

Mozifilmek (68 db)

Ido11

Postby Ido11 » Wed Nov 15, 2017 8:38 am

Szervusz Biri!
Én Lee Joont láttam a Mr.Back c. sorozatban. Abban balettozott is. Akkor zártam őt a szívembe. :roll

biri66

Postby biri66 » Sat Nov 18, 2017 7:58 pm

Ido11 wrote:Én Lee Joont láttam a Mr.Back c. sorozatban. Abban balettozott is. Akkor zártam őt a szívembe. :roll

Tud táncolni a srác. :P

Ido11

Postby Ido11 » Sun Nov 19, 2017 2:05 am

biri66 wrote:
Ido11 wrote:Én Lee Joont láttam a Mr.Back c. sorozatban. Abban balettozott is. Akkor zártam őt a szívembe. :roll

Tud táncolni a srác. :P

Biri fantasztikusat találtál!

Agacska

Postby Agacska » Thu Nov 23, 2017 7:43 am

Nagyon köszönöm a fordítást.

Magdimama

Postby Magdimama » Thu Nov 23, 2017 8:21 am

Kedves Biri! Megnéztem én is az este.Nagyon szép történetet kaptunk Tőled. Még egyszer köszönöm. :thumright:
Image

biri66

Postby biri66 » Sun Nov 26, 2017 8:34 pm

Agacska wrote:Nagyon köszönöm a fordítást.

Nagyon szívesen.

Magdimama wrote:Kedves Biri! Megnéztem én is az este.Nagyon szép történetet kaptunk Tőled. Még egyszer köszönöm. :thumright:

Kedves Magdimama!
Örülök, hogy megnézted és szép történetnek tartod. Köszönöm a visszajelzést.

Mozifilmek (68 db)

N.Ildikó

Postby N.Ildikó » Sat Dec 02, 2017 10:55 pm

Kedves Biri, köszönöm szépen a feliratot és a letöltési lehetőséget.

biri66

Postby biri66 » Sun Dec 03, 2017 2:17 pm

N.Ildikó wrote:Kedves Biri, köszönöm szépen a feliratot és a letöltési lehetőséget.

Nagyon szívesen, kedves Ildikó.
A jókívánságaidat is köszönöm a Kagylóhéj blog 3. évfordulója kapcsán.

Mozifilmek (68 db)

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Dec 10, 2017 12:14 pm

Kedves Biri!
Köszönöm szépen a filmet, tetszett. Valóban, koreai módra, egyik végletből a másikba esünk úgy, hogy a végén még a szívünket is megfacsarják :pale: De éppen ezzel a veszteséggel vagy éppen áldozattal billen a helyére a film, áll be az egyensúly. Ehhez mesteri módon értenek. Ami mindig elgondolkodtat: az a halálhoz, a lelkek halál utáni létéhez kötődő felfogásuk, hitük, hiedelmeik :scratch: Bevallom, nagyon tetszik, mert választ adnak a megválaszolhatatlanra, miközben meg is nyugtatják a veszteséget átélő embert. :roll
Olyan "kerek a világ"- érzést sugallnak. :thumleft:
Számomra most éppen kapóra jött. Köszönöm még1x!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

biri66

Postby biri66 » Mon Dec 11, 2017 8:01 pm

Ircsi wrote:Kedves Biri!
Köszönöm szépen a filmet, tetszett. Valóban, koreai módra, egyik végletből a másikba esünk úgy, hogy a végén még a szívünket is megfacsarják :pale: De éppen ezzel a veszteséggel vagy éppen áldozattal billen a helyére a film, áll be az egyensúly. Ehhez mesteri módon értenek. Ami mindig elgondolkodtat: az a halálhoz, a lelkek halál utáni létéhez kötődő felfogásuk, hitük, hiedelmeik :scratch: Bevallom, nagyon tetszik, mert választ adnak a megválaszolhatatlanra, miközben meg is nyugtatják a veszteséget átélő embert. :roll
Olyan "kerek a világ"- érzést sugallnak. :thumleft:
Számomra most éppen kapóra jött. Köszönöm még1x!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Kedves Ircsi!

Szívesen a fordítást, örülök, hogy elnyerte a film a tetszésedet. Nagyon köszönöm a visszajelzést. :-)

Igen, az általad is említett két véglet elég jellemző a koreai filmekre. Az eleje számomra például annyira bárgyú volt, hogy először abba is hagytam a nézését. :glare:
Azután tértem rá vissza újra, miután láttam a Luck-Key (Mázlikulcs) c. mozifilmben Lee Joont. Gondoltam, hogy üsse kő, mégis megnézem ebben a rövid, "szellemes" tévéjátékban is. Végül olyannyira nem bántam meg, hogy még a feliratozásához is kedvet kaptam.

Egyébként a lelkek halál utáni létéhez kapcsolódó felfogásuk nekem nem mindig tetszik. Időnként többre becsülik a holtat, mint az élőt. A minap egy igen szokatlan dologgal találkoztam a Spinning the Tales of Cruelty Towards Women c. 1984-es kosztümös film nézése közben. A gazdag szülők agglegény fiúk halála után megvásárolták egy elszegényedett nemesi család fiatal lányát, hogy hozzáadják a fiúkhoz. Elvárták tőle, hogy úgy éljen, mintha a felesége lenne. Elég hátborzongató volt. :pale:

Mozifilmek (68 db)

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Dec 27, 2017 9:23 pm

biri66 wrote:...Egyébként a lelkek halál utáni létéhez kapcsolódó felfogásuk nekem nem mindig tetszik. Időnként többre becsülik a holtat, mint az élőt. A minap egy igen szokatlan dologgal találkoztam a Spinning the Tales of Cruelty Towards Women c. 1984-es kosztümös film nézése közben. A gazdag szülők agglegény fiúk halála után megvásárolták egy elszegényedett nemesi család fiatal lányát, hogy hozzáadják a fiúkhoz. Elvárták tőle, hogy úgy éljen, mintha a felesége lenne. Elég hátborzongató volt. :pale:

Kedves Biri!
Megnéztem a belinkelt filmet, bár az angol nyelvtudásom harmatgyenge :scratch: azért a lényeg úgy érzem átjött. Húú. Nagyon tetszett. Mindezzel együtt tartom, amit a koreai hitvilággal kapcsolatban korábban itt és más filmeknél is írtam: nemcsak szimplán tetszik, vonz ez a gazdag, burjánzó képzelet és spec. kulturális kód, valamint a funkciója is. Különösen azt tartom irigylésre méltónak, hogy sikerült mindezt megőrizniük, ami nekünk magyaroknak nyomós okok miatt nem jött össze :-(
A holt fiúnak vett feleség esetével kapcsolatban: a nyugati kultúrán nevelkedett embernek ez tényleg meredek "szokás". A Master's sun című soriban ennek egy finomított változatát láthattuk, amikor holt családtag számára kerestek szintén holt házastársat. A film végén viszont egy dátum is látható volt: 1927! Amikor ilyesmivel találkozom, próbálom relativizálni a dolgokat. A próba mindig az, hogy eljátszom magamban a szitut, hogyan bírnám az egész élethelyzetet. Sarkítva a következőre jutottam: az éhhalál és a családom éhhalála helyett inkább választanám ezt az utat, azonban
az már nálam sem férne bele, hogy minden érzésem és akaratom ellenére szüljek hasonló körülmények és feltételek mellett gyermeket :O :cry: :x

A film a nő szerepét, helyét jelzi a hagyományos koreai társadalomban. Amíg a szülői házban él, az apát kell követnie, miután férjhez ment, a férjét kell követnie, később pedig a fiát. Úgy gondolom ebben minden benne van. A nő szerepe, eszközbeni és személyében korlátozott, kiszolgáltatott volta. Ez összességében sokkal tragikusabban jött át számomra, mint a holt fiú feleség-szerepe.
Hiszen a fehér vászon sem amiatt, hanem a férjében való csalódása miatt "került" végül a szerencsétlen nő nyakára. Egy koreai asszony vesszőfutása. Nekem ez a cím ugrott be a záróképek alatt.
Összessében volt megrázó a film, a népzene teljesen balladai színezetet kölcsönzött a drámának. Nagyon tetszett, köszönöm szépen, hogy ajánlottad! :notworthy: :notworthy: :notworthy:
További szép estét!

biri66

Postby biri66 » Sat Dec 30, 2017 9:32 pm

Ircsi wrote:Kedves Biri!
Megnéztem a belinkelt filmet, bár az angol nyelvtudásom harmatgyenge :scratch: azért a lényeg úgy érzem átjött. Húú. Nagyon tetszett. Mindezzel együtt tartom, amit a koreai hitvilággal kapcsolatban korábban itt és más filmeknél is írtam: nemcsak szimplán tetszik, vonz ez a gazdag, burjánzó képzelet és spec. kulturális kód, valamint a funkciója is. Különösen azt tartom irigylésre méltónak, hogy sikerült mindezt megőrizniük, ami nekünk magyaroknak nyomós okok miatt nem jött össze :-(

Kedves Ircsi!
Örülök, hogy megnézted az általam említett Spinning the Tales of Cruelty Towards Women c. filmet. Sajnos nem különösebben jó az angol felirata, de a lényeg valóban átjön. Szívesen letöltöttem volna a videóját, ha találok valahol egy jobb minőségűt annál, mint ami a you tube-on elérhető, mert gyűjtöm a régebben forgatott kosztümös filmeket - egészen más hangulatuk van, mint a mostanában készülteknek -, de sajnos sehol sem találtam.

Ircsi wrote:A film a nő szerepét, helyét jelzi a hagyományos koreai társadalomban. Amíg a szülői házban él, az apát kell követnie, miután férjhez ment, a férjét kell követnie, később pedig a fiát. Úgy gondolom ebben minden benne van. A nő szerepe, eszközbeni és személyében korlátozott, kiszolgáltatott volta. Ez összességében sokkal tragikusabban jött át számomra, mint a holt fiú feleség-szerepe.

Nekem a film nézése közben amúgy többször beugrott a The Surrogate Mother (A béranya) c. 1987-es film, ami szintén a női kiszolgáltatottságról szól, és az is egy szokatlan témán, a béranyaságon keresztül mutatja mindezt be.

Mozifilmek (68 db)