Witch's Court [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
szebszisz
Fansubber
Fansubber

Witch's Court [Hungarian Subs] (Complete)

Postby szebszisz » Mon Oct 16, 2017 9:51 pm

Image

•Cím: 마녀의 법정 / Manyeoui Beopjeong
•Műfaj: Jogi, romantikus
•Részek száma: 16
•Csatorna: KBS2
•Vetítési időszak: 2017.10.09- 11.28.

Főszereplők:
•Jung Ryeo Won, mint Ma Yi Deum
•Yoon Hyun Min, mint Yeo Jin Wook
•Jun Kwang Ryul, mint Jo Gap Soo
•Kim Yeo Jin, mint Min Ji Sook

Ismertető:
Ma Yi Deum 7 éve dolgozik ügyészként. Néha drasztikus módszereket használ az ügyek megnyerésére. Egy napon, áthelyezik egy különleges egységhez, ami csak szexuális bűncselekményekkel foglalkozik.

Fordította: szebszisz
A felirathoz tatozó videó az Avistaz-ról tölthető le.

Witch's.Court.E01.171009.720p-NEXT.srt
(54.44 KiB) Downloaded 617 times

Witch's.Court.E02.171010.720p-NEXT.srt
(71.5 KiB) Downloaded 111 times

Witch's.Court.E03.171016.720p-NEXT.srt
(64.7 KiB) Downloaded 90 times

Witch's.Court.E04.171017.720p-NEXT.srt
(55.7 KiB) Downloaded 101 times

Witch's.Court.E05.171023.720p-NEXT.srt
(51.56 KiB) Downloaded 101 times

Witch's.Court.E06.171024.720p-NEXT.srt
(47.26 KiB) Downloaded 86 times

Witch's.Court.E07.171030.720p-NEXT.srt
(53.92 KiB) Downloaded 89 times

Witch's.Court.E08.171031.720p-NEXT.srt
(45.7 KiB) Downloaded 88 times

Witch's.Court.E09.171106.720p-NEXT.srt
(51.39 KiB) Downloaded 83 times

Witch's.Court.E10.171107.720p-NEXT.srt
(52.32 KiB) Downloaded 92 times

Witch's.Court.E11.171113.720p-NEXT.srt
(61.87 KiB) Downloaded 78 times

Witch's.Court.E12.171114.720p-NEXT.srt
(56.12 KiB) Downloaded 67 times

Witch's.Court.E13.171120.720p-NEXT.srt
(49.08 KiB) Downloaded 76 times

Witch's.Court.E14.171121.720p-NEXT.srt
(51.22 KiB) Downloaded 71 times

Witch's.Court.E15.171127.720p-NEXT.srt
(49.01 KiB) Downloaded 75 times

Witch's.Court.E16.END.171128.720p-NEXT.srt
(54.43 KiB) Downloaded 78 times
Last edited by szebszisz on Thu Jan 04, 2018 6:47 pm, edited 19 times in total.

szebszisz
Fansubber
Fansubber

Re: Witch's Court [Hungarian subs] (1 of 16)

Postby szebszisz » Mon Oct 16, 2017 9:54 pm

Sziasztok!
A kínai történelmiek mellé bevállaltam lazításként egy hozzám testhezállóbb sorit. Yoon Hyun Min-t megszerettem a Tunnel-ben. Ez segített abban, hogy nekiálljak. :mrgreen:

jutka12

Postby jutka12 » Tue Oct 17, 2017 8:52 am

köszönöm szépen!

Bori8

Postby Bori8 » Tue Oct 17, 2017 6:16 pm

Kedves Szebszisz!

Nagyon vártam már hogy valaki elkezdi, a Witch's Court-ot! :D Köszönöm szépen, hogy fordítod ezt a sorozatot is :D
Yoon Hyun-Min a szívemhez nőtt a Tunnel óta, amit szintén te fordítottál, és amit nagyon köszönök. :wub:

szebszisz
Fansubber
Fansubber

Postby szebszisz » Tue Oct 17, 2017 9:04 pm

Igazán szívesen, kedves Jutka és Bori.
YHM-t én is Tunnel-ben szerettem meg.

Image

onna

Postby onna » Tue Oct 17, 2017 9:55 pm

Yoon Hyun-Min nagyon jó volt a Tunnel-en kívül a Beautiful Mind-ban, mint orvos (kár, hogy annak a fordítását nem folytatják, pedig izgalmas kórházi krimi titokzatos kórházban elhunyt orvosokról és hullák eltűnt szívéről, titokzatos kísérletekről) jó volt a My Daughter, Geum Sa-Wol-ban is. Én ott utáltam, majd kedveltem meg.
Jung Ryeo Won-t viszont a History of the salarymanban szuper jó volt ez a koreai-ausztrál színésznő,ahol ronda és visszataszító nőt játszott, vagy a What Star Did You Come From? -ban, ahol pedig egy szép vonzó nő volt. Talán a My Lovely Kim Samsoon-t meg kellene ismét néznem, nem emlékszem rá, hogy ott milyen volt.
Amikor dögös:

Image

amikor laza:

Image

és Uhm Tae Woong-gal egy esküvői fotó
Image

kerka

Postby kerka » Wed Oct 18, 2017 7:15 am

Köszönet amiért neni kezdtél :thumleft:

Kameko

Postby Kameko » Wed Oct 18, 2017 9:01 am

Kedves Szebszis!
Nagyon köszönöm a fordításod! Imádom az ilyen témájú sorozatokat, és a fordításaiddal még jobban! :notworthy: :wub:
Image

Summi

Postby Summi » Wed Oct 18, 2017 9:14 am

onna wrote:a Beautiful Mind-ban, mint orvos (kár, hogy annak a fordítását nem folytatják, pedig izgalmas kórházi krimi titokzatos kórházban elhunyt orvosokról és hullák eltűnt szívéről, titokzatos kísérletekről)

Szia Onna , ne hagyd félbe a Beautiful Mind sorozatot elkészült hozzá végig a magyar felirat , egyik kedvenc sorozatom nagyon izgalmas végig :D itt a link hozzá :D

https://azsiaekkovei.hu/kdorama/beautiful-mind

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Oct 18, 2017 2:35 pm

onna wrote:Jung Ryeo Won-t viszont a History of the salarymanban szuper jó volt ez a koreai-ausztrál színésznő,ahol ronda és visszataszító nőt játszott, vagy a What Star Did You Come From? -ban, ahol pedig egy szép vonzó nő volt. Talán a My Lovely Kim Samsoon-t meg kellene ismét néznem, nem emlékszem rá, hogy ott milyen volt.

Szia Onna! A Kim Sam Soon-ban szerintem nem volt élvezetes szerepe, és nem is nagyon lehetett leszűrni, mire képes. Én a King of Dramas-ban szerettem meg őt, még hozzá nagyon, de állítólag a Medical Top Team-ben is jó volt. A legjobb viszont magasan a History of the Salaryman-ben. Akár az alakítását nézzük, akár a szerepét. Ott zseniális Ronda és visszataszító? Dehogy! Az egyik legbelevalóbb és -szórakoztatóbb női karakter, akit valaha láttam. A csebol nőszemélyek közt kétség kívül! De a jelek szerint itt is emlékezetes lesz.

Köszi Szebszisz, a topikot. Ha nézni kezdem, hozom majd a formámat és a véleményemet. :D Engem a színésznő vonz ide. A srác egyelőre közömbös.
ImageImage

Ido11

Postby Ido11 » Wed Oct 18, 2017 7:10 pm

Szervusztok!
Annyi jót írtatok, hogy én is csatlakozom. :-)
Köszönöm szebszisz a feliratot.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Oct 18, 2017 9:40 pm

Na szóval, elkezdtem. Ma Yi Deum ügyes és ambiciózus, de egy ravasz, manipulatív, utálatos kis dög. Egyfelől elítélem a módszereit,
másfelől nem is tudok rá haragudni, sőt, tetszik! :twisted:

Image

Bori8

Postby Bori8 » Thu Oct 19, 2017 6:09 am

Sziasztok

Én is megnéztem az 1. részt.
Őszintén, legszívesebben rákiáltottam vagy megráztam volna Ma Yi-Deum-ot! Hú, nagyon felhúzott mikor elment az újságíró lakásába könyörögni! :stress: Igazad van Gilnis: ravasz, ambiziózus, manipulatív. Viszont innen lehet szép karakter fejlődést leírni :D
De! Ennek ellenére néhány megnyilvánulása miatt szimpatikus nekem is az ügyésznő! :D És tetszik a titkárnője és a közte lévő összhang. :D

Eddig nagyon tetszik :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Oct 19, 2017 8:45 pm

Szia Bori! :)

Könnyű mások felett ítélkezni, de ha belegondolunk... A mai világban ki az, aki kiáll a másikért úgy, hogy azzal saját maga alatt vágja a fát? Nemhogy másokért, sokan még önmagukért sem állnak ki, inkább csak tűrnek és nyelnek, hogy ne kerüljenek még rosszabb helyzetbe. Pedig nem értenek egyet azzal, aminek a szemtanúi. Mégsem tesznek ellene... Ráadásul ha úgy igazán belegondolsz, Ma Yi Deum mit érezhet, hogy milyen felfogása alakulhatott ki tekintettel az előéletére, érthető, miért teszi, amiket tesz. Úgy nőtt fel, hogy egyedül magára számíthatott, érte nem állt ki senki, neki nem segített senki. Meg kell védenie magát. Meg is teszi. Kerül, amibe kerül. Miért is ne a saját érdekét tartaná szem előtt? Az ellenkezője lenne tőle a csoda, sőt, mese. Nem rossz ő egyáltalán, de nem egy jóságos angyal. Nem idealista, hanem realista, aki az évek során megkeményedett. Ettől persze még bántotta a jóérzésemet, amit tett. Már a szórakozóhelyen is! De közben nagyon szeretem az ilyen szürke karaktereket. A karakterfejlődésében nyilván anyuka sorsa és "az elesettek bajnoka" pszicho-ügyészünk fog szerepet játszani. Példát mutatnak a számára, és meglágyítják a szívét. S persze meg fogja fizetni a tanulópénzt is. De nem hinném, hogy túlságosan megváltozna. Nem is lenne hihető. Szerintem az eddigi tulajdonságait meghagyja, legfeljebb idővel önzetlenebb és aktívabb lesz. És majd nem azért fog egy-egy korrupt ember ellen fellépni, hogy önmagáért álljon bosszút, hanem meggyőződésből: mert az az erkölcsileg helyes és a tőle elvárható. A titkárnővel nekem is tetszik a párosuk. :)
ImageImage

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Oct 21, 2017 11:21 am

Szia SZEBSZISZ!Köszönöm az első rész fordítását!Nagyon ácsingózok a következőre... :cry:

"Na szóval, elkezdtem. Ma Yi Deum ügyes és ambiciózus, de egy ravasz, manipulatív, utálatos kis dög. Egyfelől elítélem a módszereit,
másfelől nem is tudok rá haragudni, sőt, tetszik! :twisted:"

Szis GILNIS!"Ugyanezt" érzem eme véleményedben,de ez nekem is tetszik!Velős,őszinte!
Még csak az elsőn vagyunk túl,de már elítélni a módszereit az túlzás.Én még nem véltem felfedezni módszeresen elkövetett manipulációt részéről.Kit befolyásolt módszeresen a saját hasznára?
Módfelett öntudatos személyiség,akit nem lehet kenyérre kenni,az igaz.Ám jobb ez a lehetőség,mint a naiv és védekezni,ellentmondani képtelen változat az ő múltjával!Egy 12 éves lánynak nincs apja akire támaszkodhatna,és váratlanul,és ok nélkül eltűnik az édesanyja is.Hogy nőtt fel sz elmúlt években? Rengeteg megaláztatást kellett elviselnie,míg eljutott az ügyészi pozícióig!Ez a múlt teszi őt érdessé,ezért nem lehet kenyérre kenni,és ezért látja át kristálytisztán az adott helyzetet a maga realitásában.Ezért kéri a riporternőt arra,hogy mentse meg MINDKETTŐJÜKET!És a kollégák,és gondolom a nézők nagy meglepetésére bedugja a fejét a hurokba.Ez valóban ravasz,manipulatív módszer a tetszésünk elnyerésére... :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Oct 21, 2017 2:48 pm

BINGOOO wrote:Még csak az elsőn vagyunk túl,de már elítélni a módszereit az túlzás.Én még nem véltem felfedezni módszeresen elkövetett manipulációt részéről.Kit befolyásolt módszeresen a saját hasznára?

Miért túlzás? Ami tisztességtelen, az egyetlen alkalommal is tisztességtelen és elítélendő. Nem kell megvárnom, hogy megismétlődjön. A cél- tudatosság erény, de azt nem szeretem, aki törtető, és nem szeretem, aki tisztességtelen eszközökhöz folyamodik. Ma Yi Deum-re mindkettő igaz. Le lehetett szűrni, hogy ez nem egyedi eset volt, hanem régóta ez a stílusa. Nagy benne a nyerni akarás és az önzés, és az mindent felülír. Másokra nincs tekintettel. A célja lebeg a szeme előtt, azt akarja elérni szinte bármi áron. "Szinte". Van nála határ, ezért is tudjuk őt kedvelni. Arról nem beszélve, hogy a másik oldal megérdemli, amit kap tőle! De a cél nem szentesíti az eszközt! Nem hagyhatná figyelmen kívül, hogy a harca közben kiknek árt. Másfelől viszont el tudom képzelni, hogy ez a szándékos figyelmen kívül hagyás a valóság meglátása mellett egyfajta védőmechanizmus is nála. Azért nem akar együtt érezni az áldozatokkal, mert elég fájdalmas neki a saját baja is.

Azzal maximálisan egyetértek, hogy jobb a naiv, mártírkodó típusnál. Sokkal jobb! Egyébként is ez a reális. Nem vagyunk fekete-fehérek. Senki sem az. Én remélem is, hogy nem fog kiveszni belőle a "boszi-jelleg". Maradjon ilyen végig! Bírom.

BINGOOO wrote:...ezért látja át kristálytisztán az adott helyzetet a maga realitásában.Ezért kéri a riporternőt arra,hogy mentse meg MINDKETTŐJÜKET!

Szerintem direkt úgy lett kitalálva az a jelenet, hogy tetszés szerint lehessen értelmezni. Én úgy fogtam fel, hogy Ma Yi Deum részben őszintén gondolta, amiket mondott, valamennyire a jó szándék vezérelte, de főleg tudatos manipuláció volt, és ezzel az újságíró is tisztában volt.
ImageImage

szebszisz
Fansubber
Fansubber

Re: Witch's Court [Hungarian subs] (2 of 16)

Postby szebszisz » Sat Oct 21, 2017 11:46 pm

Nahát BINGOOo és Gilnis, ezt érdekes volt olvasni. :salut:
Itt a 2. rész is, csak hogy ne legyen olyan egyszerű a morális megítélés.

Image

jutka12

Postby jutka12 » Sun Oct 22, 2017 9:39 am

köszönöm, vittem is ;-)

smatagd

Postby smatagd » Sun Oct 22, 2017 11:21 am

Sziasztok!
Először is köszönöm Szebszisz , hogy ilyen gyorsan elkezdted fordítani, :cheers: nagy kedvencem a két főszereplő. Yoon Hyun Min-t szinte csak pozitív szerepben láttam eddig, Jung Ryeo Wont először a Princess Ja Myung-ban, nem szimpi szerepben, utána a King of dramas-ban , itt nagyon tetszett, de a legjobban a History of the Salaryman-ben bírtam :thumleft:
Úristen, hogy tudtok az első rész után ennyi mindent leírni? :argue:
Nagyon érdekes volt, amit írtatok, én is úgy gondolom, hogy Yeo Jin Wook ügyész mellett változni fog Ma Yi Deum jelleme. Ahogy tétlenül nézte az újságírónő molesztálását, kicsit csalódtam benne :glare: . Nem olyan gyáva ő, mint ahogy bemutatták, hiszen el tudta hárítani az ügyész iránta próbálkozó zaklatását is. Én egyáltalán nem tartom annyira ravasznak, még találékonynak sem, hiszen legalább fényképet készíthetett volna a jelenetről, ma már mindenkinél van mobiltelefon, anonim bemárthatta volna azt a seggfej ügyészt.
Úgy gondolom, hogy bosszúból tanúskodott az újságírónő mellett, mert becsapta a főnöke, és nem lojalitásból. Számomra még ellentmondásos a jelleme. Mitől kéne félnie ? őt nem bántalmazták, legalább is nem tudni ilyesmiről, ráadásul most már ügyész, gondolom nem véletlenül lett az.
Majd a 2.rész után remélem okosabb leszek :mrgreen:
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Oct 22, 2017 11:50 am

smatagd wrote:Nem olyan gyáva ő, mint ahogy bemutatták, hiszen el tudta hárítani az ügyész iránta próbálkozó zaklatását is.

Helló Smatagd!

Nem gyáva, nem is akként mutatták be. Mindössze nem akart belekeveredni semmibe, ami kényelmetlen lenne a számára, vagy akadályt jelenthetne az előmenetelében. És nagyon is találékony ő! Nem azért nem fényképezett, mert nem jutott volna eszébe, hanem mert nem akart! Annyira viszont nem gátlástalan, hogy aktívan a főnöke mellé álljon. Ő csak ki akart maradni az egészből. És jól írtad, én is ugyanerre céloztam feljebb a korrupt emberek elleni bosszúállással, hogy nem azért segített végül, mert megváltozott volna a véleménye. Ő nem jót tenni akart, épp ellenkezőleg, keresztbe tenni. Ha ő nem léphet feljebb, más se léphessen. Ebben tud majd a későbbiek során változni. Helyén lesz a motivációja.

szebszisz wrote:Nahát BINGOOo és Gilnis, ezt érdekes volt olvasni. :salut:
Itt a 2. rész is, csak hogy ne legyen olyan egyszerű a morális megítélés.

Köszi! :)

Nem változott a véleményem. Nem rosszabbodott, de a második részben már leesett az állam, mikre vetemedik. :goggle: Megbotránkoztam. :glare:
Ez egyrészt nagyon aljas húzás volt, másrészt ha a srác a történtek után öngyilkos lesz, Ma Yi Deum mit fűz hozzá? Hol az ő felelőssége? A kollégáit így becsapni és hülyére venni, a sértettet a kifejezett kérése ellenére így felhasználni és micsoda helyzetbe hozni... Az érzékeny adat (mint jogi kategória) az érzékeny adat. Ehhez semmilyen körülmények között sem lett volna joga. Ha figyelembe vesszük, hogy Koreában mennyire elutasítóak egyébként a homoszexuálisokkal szemben, felmerül a kérdés, nem többet ártott-e, mint használt. Normális országokban ezek után Ma Yi Deum ellen indulna fegyelmi és büntetőeljárás.

Másfelől hogyan tudtak volna nyerni, ha nem használják a felvételt? Arra mindenképp szükség volt. Az ügyvédnő is okos és gátlástalan, úgyhogy lenyűgöző, hogy Yi Deum túl tudott járni az eszén.

Mindamellett ismét hadd írjam le, hogy amúgy nagyon bírom a csajt a tüskés személyiségével és a vitatkozásaikat Yeo Jin Wook-kal! :D :thumleft:
Tetszett a jogeset is, és hadd méltassam a szuper jó színészi játékot mindenki részéről! :salut:
Last edited by gilnis on Sun Oct 22, 2017 2:14 pm, edited 1 time in total.
ImageImage

smatagd

Postby smatagd » Sun Oct 22, 2017 1:18 pm

Köszi szebszisz a 2.részt :D
gilnis wrote:Nem gyáva, nem is akként mutatták be. Mindössze nem akart belekeveredni semmibe, ami kényelmetlen lenne a számára, vagy akadályt jelenthetne az előmenetelében. És nagyon is találékony ő! Nem azért nem fényképezett, mert nem jutott volna eszébe, hanem mert nem akart! Annyira viszont nem gátlástalan, hogy aktívan a főnöke mellé álljon. Ő csak ki akart maradni az egészből.

Pont így keveredett bele az ügybe, ha fényképet vagy videót készít, észrevétlen marad. Az én meglátásom: Ma Yi Deum így akarta magára felhívni a figyelmet, ha az ominózus esetnél közbelép az nem olyan látványos, mint a vizsgálóbizottság előtt tanúskodni :dance: . Valamiért elnyomottnak érzi magát? vagy kisebbségi érzése vagy feltűnési vágya van? :nuts: ezt érzem ki a diák és professzor esetével kapcsolatban is, kegyetlenül átgázolt rajtuk.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Oct 22, 2017 2:14 pm

Az első ügy és a második ügy különböző. Az elsőnél az látszott Yi Deum számára kedvezőbbnek, ha passzív marad, ezért azt tette. A másodiknál az látszott kedvezőbbnek, ha aktívan cselekszik, ezért azt tette. Mindent annak rendel alá, az neki megéri-e.

Ha fényképet vagy videót készít, akkor óhatatlanul kiderül, az a bizonyíték kitől származik, és ha a főnök megtudja, hogy ő ellene tanúskodott, ugrott az előléptetés. Ha az ominózus esetnél közbelép, semmit sem nyer. Ha viszont már nincs vesztenivalója, ráadásul be is tud tartani, kihagyná? Ő? Olyan nincs! Nem is csinált ebből titkot.

De az igaz, hogy ki akar tűnni. Magasba akar emelkedni. Neki rivaldafény kell. Azt mondta az új főnöke, ezen a területen nem lesz benne része. Ő kiharcolta magának, hogy azért is legyen. Erre ment ki a játék. Ezt beszélték a legelején a kis barátnőjével. Ha már nincs apjuk, és nem lesznek szépségkirálynők sem, hogyan tudnak élre törni, mások fölébe kerülni. Ő ezt a módszert választotta.

Amúgy azért valljuk be, nem maradtunk butaságok nélkül.
A srác barátjának, pontosítok: valakinek, akivel a srác éppen akkor telefonált, van egy rögzített hangfelvétele az eseményekről. Szuper. Miért ne lehetne ezt felhasználni anélkül, hogy kiderülne a kettejük viszonya? Hogy jön az ide egyáltalán? Tök mellékes! Tök lényegtelen! Semmi köze a bűncselekményhez! Miért ne maradhatott volna az titokban már az ügyészek előtt is? Van rá szabály, hogy este 8 után csak meghatározott személyekkel, a meleg pasimmal telefonálhatok? :nuts: Oké, az ügyvédnő pitiáner bosszúból előhozakodhatott volna vele magától is, de az nem igaz, aminek ők beállították: nevezetesen hogy a felvétel és a preferencia megismerése szükségszerűen összefügg.
ImageImage

smatagd

Postby smatagd » Sun Oct 22, 2017 2:43 pm

gilnis wrote:A srác barátjának, pontosítok: valakinek, akivel a srác éppen akkor telefonált, van egy rögzített hangfelvétele az eseményekről. Szuper. Miért ne lehetne ezt felhasználni anélkül, hogy kiderülne a kettejük viszonya? Hogy jön az ide egyáltalán? Tök mellékes! Tök lényegtelen! Semmi köze a bűncselekményhez! Miért ne maradhatott volna az titokban már az ügyészek előtt is? Van rá szabály, hogy este 8 után csak meghatározott személyekkel, a meleg pasimmal telefonálhatok? :nuts: Oké, az ügyvédnő pitiáner bosszúból előhozakodhatott volna vele magától is, de az nem igaz, aminek ők beállították: nevezetesen hogy a felvétel és a preferencia megismerése szükségszerűen összefügg.

Valóban nincs összefüggés, de Ma Yi Deom biztosra akart menni és nyert is.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Oct 22, 2017 9:25 pm

smatagd wrote:
Ma Yi Deom biztosra akart menni és nyert is.

Nem azért, mert biztosra akart menni, hanem mert így lett belőle szenzáció. De nem a karakterekről beszéltem, hanem magáról a forgatókönyvről. Tetszik, de lenne mit javítani azon, ahogy meg van írva. Ami nagyon jó, az a karakterábrázolás író és színészek részéről egyaránt.
Nem lett volna elég rendhagyó (és Koreában különösen megalázó és botrányos) az, hogy egy nő az erőszaktevő a férfi ellenében? Mi szükség rá, hogy homo legyen? Mintha ez egy teljesen átlagos hetero férfival nem történhetne meg. Nem kellett volna ezt a kettőt összekapcsolni.
ImageImage

smatagd

Postby smatagd » Mon Oct 23, 2017 8:33 am

gilnis wrote:
Nem lett volna elég rendhagyó (és Koreában különösen megalázó és botrányos) az, hogy egy nő az erőszaktevő a férfi ellenében? Mi szükség rá, hogy homo legyen? Mintha ez egy teljesen átlagos hetero férfival nem történhetne meg. Nem kellett volna ezt a kettőt összekapcsolni.

Szerintem csípi a csőrüket ez a dolog, így akarnak ennek hangot adni, de egyébként megszokott tendencia náluk egymás megalázása.
Image

Agacska

Postby Agacska » Mon Oct 23, 2017 5:39 pm

Nagyon köszönöm az első 2 részt.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Oct 23, 2017 10:47 pm

Köszönöm SZEBSZISZ a második rész fordítását! :notworthy: A topik megmozgatta az elmémet,kissé. :D

BINGOOO

Postby BINGOOO » Mon Oct 23, 2017 10:54 pm

Szia GILNISZ!Hagy legyek Ma ügyésznő védelmezője.Valamikor réges-régen a világnézetem miatt minden rossz ábrázat mögött próbáltam meglátni a jót,ezért a Szondi-teszt kétszeri próbálkozásra sem hozott eredményt.Az eredményesség érdekében harmadszorra csak a benyomásaimra hagyatkoztam,és láss csodát,sikerült!Lehetséges,hogy veled is ez történik ebben az esetben,csak fordított előjellel.Ha nem így lenne,talán észrevennél bizonyos felmentő körülményeket.
-A riporternő nem egy ártatlan kisleány,igaz?
-A főügyész pedig valószínleg szoknyabolond,aminek híre sok női fülbe kellett hogy eljusson,igaz?
-Este,szórakozóhely,ittas férfiak munkaidőn kívül.Mit remélt a riporternő ilyen helyzetben?
-Régóta ismerték egymást,igaz?
-"A szép riporter, Han asszony."
"Segítsen egy exkluzív riportot kapnom."
"Ingyen?"
-És mellé ült,SZOROSAN,COMB A COMB MELLETT.Ez bizony nem szokásos távolság...
Molesztálás és molesztálás között van különbség.Ott,ahol a két fél már hosszabb ideje ismeri egymást,van némi enyhítő körülmény,ám ha ismeretlenül teszik ezt,nincs!Ez az ismeretség vette el a Ma ügyvédnővel történtek élét.
"Az első csapat vacsorámon megragadta az arcomat
és megcsókolt, azt mondva, hogy olyan vagyok,
mintha a lánya lennék.
Nekem is fel kéne jelentenem szexuális zaklatásért."
Ha MA ügyésznő túl tudta tenni magát az emúlt két év minden ilyen történésén,és kezelni tudta azt,a riporternő miért nem,pedig tudta,hogy a karrierjét kockáztatja ezzel!
Mielőtt kerékbe törnél felháborodásodban,nézzük a végeredményt!
-"Han asszony ejti a vádakat."
Tehát a fegyelmi tárgyalás után cserben hagyja MA-t,vagyis kihátrál úgy,ahogy Ma javasolta neki,MINDKETTEJÜKÉRT!
Eddig a drámai hatás nincs felturbózva,de más filmekből jól tudjuk,hogy ilyen esetekben kiközösítés,áthelyezés vidékre stb. a jutalma a felettesét elárulónak.
Itt és most kedélyesen csak annyi történt:-"Gratulálok.Végre JNÜ lett.Jövő Nélküli Ügyész."
Ezek után hogy érezte magát MA?
"Ma ügyésznő.
Látom.
hogy Ön nagyon jó ember.
És?
Nos...
Legközelebb, találkozzunk jobb körülmények között.
Az nem fog megtörténni.
Ne találkozzunk újra."
E az,amit nem vettetek sokan észre.Nem küldte el melegebb éghajlatra,nem csapott patáliát.Megemésztette gyorsan,nagyon gyorsan az egyedüllétet..Mert van gyakorlata benne.Hogy milyen gondolatok foglalkoztatták gyermekkorában?
"(Yi Deum Tésztája)
Álljunk bosszút.
Hogyan?
Kérd meg az anyukád, hogy szerezzen
neked egy új apát.Ha az apa nélküli gyerekek, mint mi vagyunk,nem akarják, hogy lenézzék őket,akkor csak két lehetőség van.
Csináld őrült jól az iskolában,vagy...legyél az őrülten szép Miss Korea."

Ezt nemes bosszúnak hívják,és senkinek sem fáj.Mi váltotta ezt ki?

"Hé. Ma Yi Deum. Jang Yoo Mi.
Féltékenyek vagytok, ugye?
Ha keserűséget éreztek, hozzátok el
ti is az apukátokat.
Igaz. Nektek nincs apukátok."

Az elmúlt kettő epizódbóan nem kaptunk betekintést MA magénéletéből,mit csinál,mit eszik esténként,milyenek az életkörülményei,
mit álmodik,keresi-e az édesanyját,kik a barátai,és ami a legfontosabb,milyen gondolatok fogalkoztatják munkaidőn kívül?Ezek majd segítenek megérteni későbi tetteit.
És számító,és karrierista lenne?Más,komolyabb ábrázolású filmekből jól tudjuk,milyenek ők.Mindenek előtt korruptak.És lojálisak feletteseikkel.
Ma ügyésznőben túlteng a versenyszellem,csupán elismerésre vágyik.Képességeit elismerik,de lenézik női volta miatt.

"Ma ügyésznő nem csodálatos?Hogy tudta felhozni a kórházi korrupciót?
Elismerem, hogy tehetséges.Ő egy ász."

"Én vettem rá a vallomásra! Én!
És? Mit tehetnénk?
Oh ügyész dühös miatta, hogy egy nő
ad tájékoztatást,aki sosem volt a seregben."

Ha nem adják meg neki az elismerést,kiharcolja azt.A véletlenben meglátta a lehetőséget.Micsoda reakcióidő!
És hogy önző lenne?

"Istenem. Mi akarsz lenni, hogy mindig tanulsz?
- Orvos.Orvos leszek és sok pénzt fogok keresni.Ezt nem csak magamért csinálom.
Ezt érted teszem."

Folyt.köv. :argue:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Oct 24, 2017 3:45 pm

Húha, BINGOOO, de örülök, hogy ilyen hosszan írtál! És milyen jókat, még ha nem is értek velük egyet. :D Köszönöm szépen!! :)

BINGOOO wrote:-A riporternő nem egy ártatlan kisleány,igaz?
-A főügyész pedig valószínleg szoknyabolond,aminek híre sok női fülbe kellett hogy eljusson,igaz?
-Este,szórakozóhely,ittas férfiak munkaidőn kívül.Mit remélt a riporternő ilyen helyzetben?
"Ingyen?"

Fizetség alatt valószínűleg mindketten mást értettek, de rendben, mondjuk, hogy idáig egyetértünk. A riporter elméletileg tudta, hogy mire számíthat a főügyésztől, ennek ellenére úgy döntött. DE! A riporter esetleges önhibája (lehet rajta vitatkozni, annak minősült-e vagy sem), Ma Yi Deum mulasztását nem teszi semmissé. Az asztalnál elfordította a fejét, fogjuk rá, hogy oké. (Részemről nem tudtam volna megállni szó nélkül.) Ha annyira kényelmetlen volt a riporternek, miért nem állt fel, és ment el. De amikor a folyosón látta őket, és Yi Deum becsukta az ajtót, az már nem oké. Hogy nem akart tanúskodni, az pláne nem oké.

BINGOOO wrote:Ha MA ügyésznő túl tudta tenni magát az emúlt két év minden ilyen történésén,és kezelni tudta azt,a riporternő miért nem

Hú, az ilyen kérdésekkel óvatosan. Ami az egyiknek nem ügy, lehet a másiknak az. Lehet csak kicsi, de lehet óriási. Ez személyiségfüggő.
És az, hogy mivel vagyok tisztában, más lapra tartozik, mint az, hogy egy-egy szituáció milyen érzelmi reakciót vált ki belőlem. Más az ész és más a szív. A riporter meggondolatlan volt és talán elbizakodott is. De ettől még a másik két érintettnek megmaradnak a hibái és bűnei.

BINGOOO wrote:Tehát a fegyelmi tárgyalás után cserben hagyja MA-t,vagyis kihátrál úgy,ahogy Ma javasolta neki,MINDKETTEJÜKÉRT!

Nem egészen. Több okból sem. 1. Ma Yi Deum nem akarta annál tovább vinni az ügyet, mint ameddig az jutott, ezért nem beszélhetünk cserbenhagyásról. Sőt, akkor már épp akként is lehetne értelmezni, hogy megfogadta a tanácsot, és nem forszírozza az ügyet tovább. 2. Ma Yi Deum nem ezt a kihátrálást javasolta. Az lett volna a cél, hogy ne legyen fegyelmi eljárás. Annak megindításával teljesen más szituáció állt elő teljesen más következményekkel. Már nem lehetett se tovább rontani, se javítani a helyzetükön, így nem beszélhetünk megmentésről sem. 3. A riporter egy bocsánatkérést akart. Hogy a hibázó ismerje el a hibáját. Azt akarta, hogy valaki melléálljon. Ez megtörtént. Akivel voltak már igazságtalanok, akit aláztak már meg, az tudja, hogy ez mennyire nagyon-nagyon fájdalmas érzés, főleg ha mindenki cserben hagy. Miután Ma Yi Deum segített, helyre állt a riporter lelki békéje. Az elég volt.

BINGOOO wrote:E az,amit nem vettetek sokan észre.Nem küldte el melegebb éghajlatra,nem csapott patáliát.

Mit nem vettem észre? Miért is küldött volna el bárkit melegebb éghajlatra? Nem a jóságos angyal ügyész és nem a riporter volt az oka, hogy elvesztette a jó álláslehetőséget. Annak sem ők voltak az okai, hogy bement a meghallgatásra. Őt nem a jó szándék és más érdeke vitte be, hanem épp ellenkezőleg, mert bosszút akart állni a főügyészen, amiért az becsapta, és ki akarta őt használni.

BINGOOO wrote:És számító,és karrierista lenne?

Az. Ahogy önző és énközpontú is. Hogy ennek konkrétan milyen magyarázatot és színezetet adnak végül, az majd még kiderül. Számító és számító, önző és önző közt is van különbség. De a lényegen nem változtat. Aki a saját érdekét nézi (és az anyja érdeke az az ő érdeke, célja is), az önző. Nem gázolhatok át X. Y-on, mert magamnak vagy N. N-nek segíteni akarok. Senkin sem gázolhatok át, ha jó embernek akarok minősülni. Nem értem a gondolatmenetedet. Az alapján, amit írtál, állítólag minden számító és karrierista ember egyben korrupt is. De ez nem igaz. Léteznek ezek külön-külön is.
ImageImage

Bori8

Postby Bori8 » Tue Oct 24, 2017 7:01 pm

Sziasztok!

Annyi jót írtatok :D Kedves Szebszisz köszönöm a második rész feliratát :cheers:

gilnis wrote:
Könnyű mások felett ítélkezni, de ha belegondolunk... A mai világban ki az, aki kiáll a másikért úgy, hogy azzal saját maga alatt vágja a fát? Nemhogy másokért, sokan még önmagukért sem állnak ki, inkább csak tűrnek és nyelnek, hogy ne kerüljenek még rosszabb helyzetbe. Pedig nem értenek egyet azzal, aminek a szemtanúi. Mégsem tesznek ellene...

Igen, ebben teljesen igazad van....

BINGOOO wrote:
-A riporternő nem egy ártatlan kisleány,igaz?
"Ingyen?"

Kedves BINGOOO nem értek egyet veled. Szerintem ne mentegessük az ügyészt. Az ügyész az elkövető, a riporternő az áldozat.
A riporternő nem ártatlan kislány az igaz. De miért kellett volna arra számítania, hogy szexuálisan zaklatni fogják? :O Miért ne mehetett volna oda a riporternő? Azért mert egy csapat ügyész, este, szórakozóhelyen volt? Azért nem, mert Főügyész szoknyabolond? Ezek nem jelentik azt, hogy zaklatni kell egy nőt, vagy hogy zaklatni fogják. Az hogy comb a comb mellett van, szórakozóhelyen voltak. Igen, ülhetett volna egy kicsit messzebb is. De ő infót akart, tűrt ameddig a tűrés határa engedte. És már ott is mondta, hogy "hagyja abba"

Ő nem tehet róla, hogy az ügyész végül mit tett. És akkor sem tehet róla, ha előtte engedte hogy megfogják a combját. Mikor tovább fajultak a dolgok, ellenkezett. Nemet mondott. És a nem, az nem. Innentől már zaklatás.A nő az áldozat. A főügyész a bűnös.

Ma Yi Deum, önző, karrierista, számító és törtető. Ő az a fajta törtető, aki mindenkin átgázolna - meg is tette -a siker érdekében.
Viszont tetszik a karaktere. Nem jó, nem rossz. A kettő között valahol, gondolom az élet megtanította sok mindenre.

Amúgy annyit dicsértétek, a History of the Salaryman-t hogy elkezdtem nézni. Az első rész után beleszerettem :wub:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Tue Oct 24, 2017 11:12 pm

Szia GILNIS!
Többnyire pontosan idéztél,de az utolsó nem stimmel,aminek oka mi lehet?Még gondolkodom rajta...
Azt látom,hogy az ÉN világnézetemet,az emberekhez fűződő viszonyomat vagy nem értitek,vagy bosszantónak találjátok.Olvasom,olvasom,és megint olvasom írásodat,és az az érésem támad,hogy árad belőle a kíméletlenség,de sok mást is nevén nevezhetnék.Elég ennyi!
Valami miatt hihetetlenül elítélitek ŐT,néhány jelzőt itt megemlítek,mint "utálatos kis dög","bosszúálló",önző"."aljas".
Most bemutatom,milyen úton is jársz,és ki is a valódi manipulátor.

"De az igaz, hogy ki akar tűnni. Magasba akar emelkedni. Neki rivaldafény kell. Azt mondta az új főnöke, ezen a területen nem lesz benne része. Ő kiharcolta magának, hogy azért is legyen. Erre ment ki a játék. Ezt beszélték a legelején a kis barátnőjével. Ha már nincs apjuk, és nem lesznek szépségkirálynők sem, hogyan tudnak élre törni, mások fölébe kerülni. Ő ezt a módszert választotta."

Ez félremagyarázása,teljesen rossz színben való feltüntetése ama párbeszédnek!Legutolsó hozzászólásomban nem véletlenül idéztem pontosan ama párbeszédet!Még egyszer megteszem!

"(Yi Deum Tésztája)
Álljunk bosszút.
Hogyan?
Kérd meg az anyukád, hogy szerezzen
neked egy új apát.Ha az apa nélküli gyerekek, mint mi vagyunk,nem akarják, hogy lenézzék őket,akkor csak két lehetőség van.
Csináld őrült jól az iskolában,vagy...legyél az őrülten szép Miss Korea."

Élre törni,mások fölébe kerülni?
Már gyermekkorban meghatározták azt a módszert,amivel mások fölébe kerülhetnek?
Nem a szorgalmas tanulás által kivívott elismerésről mint önvédelemről szól a párbeszéd?Vagy a jövőbeni szerencséről?Ugyanis akkor még a szépségkirálynői címről mint lehetőségről nem tettek le...

A 2.epizód történéseinek megértése mélyebb elmélkedést,nagy élettapasztalatot igényel.Az életben gyakran előfordul,hogy az alany képtelen a öntésre,ezért mástól várja KIMONDATLANUL a megoldást és segítséget.Ez a tökéletlen fiatalember épp ebbe a szituációba került.
1)Tagadja a nemi erőszak kísérletét.
2)Nem akar áldozatként vallomást tenni.
-mert "De örökké egy lúzer leszek,akit egy nő zaklatott."
-"Ha nincs szerencsém, megtudják,hogy meleg vagyok."
3)A kérdésre,hogy mit akar tenni,azt válaszolta,hogy "Még ha vallomást is teszek,nincs rá garancia, hogy megbüntetik."
Majd azt mondja:"mit...kell tennem?"

A vak is láthatja a fiatalember őrlődését,de gyáva,dönteni képtelen.Nem akar börtönbe kerülni,de a titkát sem akarja felfedni,pedig tudja,hogy anélkül ez lehetetlenség.
Logikai úton kikövetkeztethető a fiatalember fontossági sorrendje.Fontosabb a szabadsága,ezzel együtt az ártatlansága,mint a titka,vagy az önbecslése(lúzer).Ha ez nem így lenne,beismerné a nemi erőszak tettét!Ennyi.
Úgy gondolom,hogy MA is így látta a helyzetet,és a maga briliáns haditervével mindezt úgy oldotta meg,mint a mesebeli bíró lánya a feladványt:"...de úgy jöjjön, hogy se kocsin, se gyalog, se lóháton, se szamáron, fel is legyen öltözve, ne is, hozzon is ajándékot, ne is."
Kíváncsi vagyok,hogy "érzékeny adat(mint jogi kategória)"-e a következő idézet tartalma:

"Ma ügyésznő, ismeri Nam Woo Sung
telefonszámát?
Kérem, mondja meg neki,
hogy zárja le a közösségi média számláit.
Különösen a Yoon Min Joo-val kapcsolatosakat.
Yoon Min Joo?"

Mivel ez rendőrségi/ügyészi ügy,a védelem hozzáférése minden adathoz biztosított.Ez az üzenet figyelemfelkeltésként funkcionált abban a reményben,hogy maga a védelem teszi majd lehetővé a bűnös leleplezését.Tehát a mosdóban hagyta a saját telefonját,hogy a rá küldött üzenetet az ügyvédnő elolvashassa,
Így MA el is árulta a sértettet,meg nem is.És mellesleg megmentette.Priusszal nehéz életben maradni. :D

Gustty

Postby Gustty » Wed Oct 25, 2017 4:59 am

akinek kisebb méretű kell az a mega linkről gyorsan leszedheti.Nem kell hozzá torrent... :D

smatagd

Postby smatagd » Wed Oct 25, 2017 9:53 am

Sziasztok!
Újra elolvastam a véleményeket, hát eléggé eltérőek, de mindben van igazság.
Én nem tekintem áldozatnak az újságírónőt, hogy miért is? lássuk be, ő se tisztességes szándékkal ment a bárba, különben nem egy ilyen helyen alkudozik. Mivel ez egy szórakozóhely, számíthatott arra, hogy alkoholt fogyasztanak, és ilyen állapotban nem várható el, főleg egy férfitől, hogy kontrollálja magát, ők nem kollégák, tehát a nyomulása nem tekinthető a klasszikus értelembe vett sexuális zaklatásnak. Nem tudom egyébként mit akart felajánlani a riportért cserébe, mert ugye azt nem gondolhatta, hogy a két szép szemét? vagy annyira naiv, hogy azt gondolta elég lesz, ha engedi az ügyésznek, hogy fogdossa a combját? még az is lehet, hogy nem ellenkezett volna, ha Yi Deum nem túnik fel a mosdóban. Ma Yi Deum talán úgy volt vele, hogy magára vessen az újságírónő, ha egyezkedni akar egy ittas férfivel. Ő is átélte ennek a férfinek a zaklatását, kapóra jött ez az eset, hogy bosszút álljon a főnökén.

Egyébként annyira unom már a koreaiaknak ezt a kifakadását, ha egy férfi hozzáér véletlenül egy nő valamelyik testrészéhez, máris sexuális zaklatásnak tekintik. Egy olyan nemzetről beszélünk, ahol természetes volt, hogy egy férfinek több felesége is lehetett, mitől változtak meg ennyire? ráadásul a mozi filmjeikben nem ennyire szégyenlősek, eléggé képmutató nemzet. Könyörgöm, a XXI.században élünk, a mai fiatalok, emberek kontrollálatlanul létesítenek sexuális kapcsolatot, akár naponta váltogatják partnerüket. Sokszor a nők is hibásak, amiért nem megfelelő öltözetben mennek a tömegbe, nem kell alkalmat adni a zaklatónak.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Oct 25, 2017 4:15 pm

smatagd wrote:...ők nem kollégák, tehát a nyomulása nem tekinthető a klasszikus értelembe vett sexuális zaklatásnak.

Nehogy a szívedre vedd, de úgy látom, nem teljesen vagy tisztában a fogalmakkal. Amit láttunk, az kimerítette a hétköznapi értelemben vett szexuális zaklatás fogalmát. Annak az egyik fajtája a munkahelyi - erre utaltál te. Ha a magyar büntetőjogot nézzük, ez Btk. 205. § (3) bek., azaz a szeméremsértés egyik esete.

smatagd wrote:Egyébként annyira unom már a koreaiaknak ezt a kifakadását, ha egy férfi hozzáér véletlenül egy nő valamelyik testrészéhez, máris sexuális zaklatásnak tekintik.

Ha a látottak alapján ezt gondolod, akkor nem figyeltél rendesen.

smatagd wrote:Sokszor a nők is hibásak, amiért nem megfelelő öltözetben mennek a tömegbe, nem kell alkalmat adni a zaklatónak.

Jézus, Máriám! Ezt nem mondhatod komolyan! :goggle: :pale:
ImageImage

smatagd

Postby smatagd » Wed Oct 25, 2017 5:10 pm

gilnis wrote:Nehogy a szívedre vedd, de úgy látom, nem teljesen vagy tisztában a fogalmakkal. Amit láttunk, az kimerítette a hétköznapi értelemben vett szexuális zaklatás fogalmát. Annak az egyik fajtája a munkahelyi - erre utaltál te. Ha a magyar büntetőjogot nézzük, ez Btk. 205. § (3) bek., azaz a szeméremsértés egyik esete.

Nem vettem a szívemre, tudom mit jelent a fogalom, csak úgy gondolom, hogy, az újságírónő is hibás, túlságosan közel engedte magához az ügyészt, az meg kihasználta az alkalmat. :glare:
gilnis wrote:Ha a látottak alapján ezt gondolod, akkor nem figyeltél rendesen.

Nem, más filmekben ezt látom.
smatagd wrote:
Sokszor a nők is hibásak, amiért nem megfelelő öltözetben mennek a tömegbe, nem kell alkalmat adni a zaklatónak.
gilnis wrote:Jézus, Máriám! Ezt nem mondhatod komolyan! :goggle: :pale:

Oké, igazad van, ez tényleg hülyén hangzik, jobban ki kellett volna fejtenem, nem erre a konkrét esetre gondoltam, csak ennek kapcsán általánosságban írtam, például zsúfolt tömegközlekedési járműre beszállnak épp csak valamit takaró ruhában, sajnos számítani lehet arra, hogy van köztük olyan, aki elkezdi molesztálni. Persze nincs joga senkinek fogdosni egy nőt, de ilyen világot élünk.
Belátom , nem kellett volna felhozni ezeket az általánosításokat, kicsit eltértem a tárgytól. :blink
Last edited by smatagd on Wed Oct 25, 2017 6:01 pm, edited 4 times in total.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Oct 25, 2017 5:11 pm

BINGOOO wrote:Szia GILNIS!
Többnyire pontosan idéztél,de az utolsó nem stimmel,aminek oka mi lehet?Még gondolkodom rajta..

Mindössze, hogy túl hosszú lett volna. Nem szeretem. Közvetlenül a hozzászólásod után írtam, mindenki láthatja, mi mire a válasz.

BINGOOO wrote:Azt látom,hogy az ÉN világnézetemet,az emberekhez fűződő viszonyomat vagy nem értitek,vagy bosszantónak találjátok.

Részemről nem így van, de a véleményem szerint arra a szituációra nem húzható rá a véleményed. Kíméletlen? :O Ezt még soha nem mondták nekem. Nem kell, hogy ugyanúgy lásd Ma Yi Deum-öt, ahogy én, de nagyon remélem, azt elismered, hogy súlyosan hibázott, és nem tapsolsz hozzá. "Egy utálatos kis dög" - ez alatt nem kell olyan súlyos megvetést érteni, mint ahogy hangzik. Azért írtam így, mert nem segítőkész, mert érzéketlen, szívtelen (másokkal szemben legalábbis), mert tiszteletlen, mert bunkó. Így jobban tetszik? Ha netán arra céloztál, hogy én vagyok manipulátor, azt visszautasítom. Úgy tűnik, egy kissé rosszindulattal fogadsz. Valószínűsítem, hogy több dologban is félreértettél. Sajnálom. Ne gyárts összeesküvés-elméletet! :)

BINGOOO wrote:Ez félremagyarázása,teljesen rossz színben való feltüntetése ama párbeszédnek!

Ez a véleményed. Nem magyaráztam félre semmit. A mai viselkedésének az az oka, amit gyerekkorában beszéltek, csak akkor még szép ambíció volt, és nem tért le a helyes útról. Azt felnőttként tette meg.

BINGOOO wrote:Nem a szorgalmas tanulás által kivívott elismerésről mint önvédelemről szól a párbeszéd?

Nem arról. Szerintem arról szólt, hogy akármilyen eszközzel, akármilyen módon, de igyekszik mindenkinél jobb lenni. Ehhez a szorgalmas tanulás pusztán az egyik eszköz volt. Az iskolában elegendő volt a szorgalom a sikerhez, de a munkahelyen már nem elegendő, mert nem elég hatékony. A becsületességet, a szabálykövetést nem szokták előléptetéssel díjazni. Nem azt a világot éljük. Sajnos. Lásd, Ma Yi Deum előző főnöke vagy a mostani főnöke...

BINGOOO wrote:Élre törni,mások fölébe kerülni?

Hát de ezt teszi! Nem látod, vagy nem akarod látni? Én nem a gyerekkorára céloztam, de akkor alakult ki az ambíciója. Akkor a szorgalmas tanulással érte el, hogy sikeres legyen, a jelenben viszont nem csupán szorgalmasan dolgozik. Nem válogat annyira az eszközökben, mint amennyire helyes és kívánatos lenne tőle, pláne egy ügyésztől, ha erkölcsi szempontból ítéljük meg a cselekedeteit.

BINGOOO wrote:Az életben gyakran előfordul,hogy az alany képtelen a öntésre,ezért mástól várja KIMONDATLANUL a megoldást és segítséget.Ez a tökéletlen fiatalember épp ebbe a szituációba került.
1)Tagadja a nemi erőszak kísérletét.
2)Nem akar áldozatként vallomást tenni.
-mert "De örökké egy lúzer leszek,akit egy nő zaklatott."
-"Ha nincs szerencsém, megtudják,hogy meleg vagyok."
3)A kérdésre,hogy mit akar tenni,azt válaszolta,hogy "Még ha vallomást is teszek,nincs rá garancia, hogy megbüntetik."
Majd azt mondja:"mit...kell tennem?"

Én másképp láttam. Szerintem nem is gyáva, nem is döntésképtelen. Aki nem fél, az nem lehet bátor sem. Az a bátor, aki fél, mégis megy előre. Ő félt, de vállalta a kockázatot, miután Yeo Jin Wook ígéretet tett neki, hogy a titka biztonságban marad, és ő a szavai hatására reménykedni kezdett. És tud ő dönteni is. Tudta, hogy mit akar. Hogy bizonyítsák be az ártatlanságát. Amíg attól félt, hogy azt nem lehetne a titok felfedése nélkül, addig hallgatott. Inkább vállalta volna a büntetést. Ennyire fontos neki, hogy titokban maradjon, mert ennyire fél a "lebukástól". Azért gondolta meg magát, mert érvekkel meggyőzték, hogy az elkerülhető, de ő felmenthető, és a valódi bűnös elítélhető.
(Jut eszembe, micsoda orbitális baromság, hogy erőszaktevő és sértett egyszerre jelen lehetnek a tárgyalóteremben! Egymással szemben?! :doh:)

BINGOOO wrote:pedig tudja,hogy anélkül ez lehetetlenség.

Miért lenne lehetetlen? Erről írtam feljebb. Nem lehetetlen. Teljesen szükségtelen volt belekeverni a nemi irányultságát. Úgy állították be nekünk, hogy lehetetlen, de ez tévedés. Plusz rossz a forgatókönyv. Nem is lett volna túl nehéz sem akkor, ha Ma Yi Deum nem ad tippeket a másik oldalnak. Pont ő hozta saját magukat nehéz helyzetbe, hogy utóbb olyan színpadiasan fordíthasson. Arról nem is beszélve, hogy ők az ügyészek! Tehát akkor emelnek vádat, amikor ők akarnak! Addig nyomoznak, ameddig ők akarnak! Lett volna idejük gondosan felépíteni a vádat. Lásd még egyszer: forgatókönyvi hiba. Másrészt épp az a történet célja, hogy rávilágítsanak Ma Yi Deum hibáira, és ő belássa, milyen egy jó ügyész. És ismételném, szeretem, amikor egy főszereplő nem patyolat! Nagyon szeretem! De ismerjük már el, hogy nem az, ha egyszer nem az. Remélem, rendes és hihető változáson fog majd keresztül menni, és nem bocsátanak meg neki azonnal. Nem érdemelné meg.

BINGOOO wrote:Logikai úton kikövetkeztethető a fiatalember fontossági sorrendje.Fontosabb a szabadsága,ezzel együtt az ártatlansága,mint a titka,vagy az önbecslése(lúzer).Ha ez nem így lenne,beismerné a nemi erőszak tettét!Ennyi.

Elvesztettem a fonalat. ad 1) Miért ismernék be valamit, amit nem követtem el?! Ő igenis vállalta volna érte a büntetést, ezért nem akart sokáig vallomást tenni. Ha a vallomása nélkül elítélik érte, akkor elítélik érte. Inkább választotta, minthogy kiderüljön a preferenciája. De azért aktívan nem akart közreműködni benne! Micsoda nonszensz! ad 2) Létezik fontossági sorrend. De benne van a nevében "fontossági sorrend". Azaz mindegyik fontos. Nem igaz, hogy ne lenne fontos a titka vagy az önbecsülése! De tudod mit, még ha neki nem is fontos, AKKOR SEM hozhatják nyilvánosságra az ő TUDTA ÉS ENGEDÉLYE nélkül, mert ez rohadtul magánügy!!

BINGOOO wrote:Úgy gondolom,hogy MA is így látta a helyzetet

Sajnos nem. Őt a legkevésbé sem érdekelte a sértett. Pont ez a csalódás! Egyrészt az is, hogy mit tett, de sokkal fontosabb, hogy MILYEN MOTIVÁCIÓVAL tette! Önzésből, és nem azért, mert annyira érdekelte volna őt a sértett vagy az igazság érvényesülése vagy a törvény betartatása. Feljebb már leírtam, miért tette, nem ismétlem meg. És igen, egyértelműen elárulta őket. A sértettet is, a kollégáit is. A "megmentése" ahogy már írtam, nézőpont kérdése. A pert valóban megnyerte, de hogy az győzelem-e? Erkölcsileg semmiképp. A szememben inkább egy újabb eltiprás. Még egyszer akkorát ártott, ha nem nagyobbat, mint az a tanár. A koreai társadalmat ismerve büntetett előéletű vagy homoszexuális - nincs különbség, egyformán kitaszítottak. Tetszett nekem, hogy Ma Yi Deum ravasz, és túljár az ügyvédnő eszén, de nem így. Ezt nem szabadott volna. Az a véleményem, hogy egy per megnyerése érdekében nem szabad elhagynom sem a lelkiismeretemet, sem az emberségességemet. Az nem igaz, hogy kötelező lenne választanom a kettő közül. Ma Yi Deum egyszerűen tett rá magasról, hogy a sértett körülményeivel szemben gondosan járjon el. Így volt neki a legegyszerűbb, a leghatásvadászabb és a legnyereségesebb. Nem gondolnám, hogy csak akkor kellene az igazság pártjára állni, ha az számunkra gyümölcsöző. Ma Yi Deum pedig pontosan ezt teszi - legalábbis idáig. Az első részben is, a második részben is az volt az útmutatója.

BINGOOO wrote:Kíváncsi vagyok,hogy "érzékeny adat(mint jogi kategória)"-e a következő idézet tartalma:

Igen, és a kákán is lehet csomót keresni... :roll A jogot az ügyvédnő sértette meg először és nem az ügyésznőnk, ez nem vitás, de miért támadt az a gondolata, aminek következtében utóbb jogot sértett? Végig arról beszélünk, hogy Ma Yi Deum erkölcsileg folyamatosan ingoványos terepen mozog. Erkölcsileg maximálisan elítélhető, amit tett. De ha úgysem értjük egymást, akkor mindegy.
(Mellesleg a fordítás hagy némi kívánnivalót maga után - bocsi, Szebszisz. De egyáltalán nem a "közösségi média számláit" kellett lezárni.)

BINGOOO wrote:Mivel ez rendőrségi/ügyészi ügy,a védelem hozzáférése minden adathoz biztosított.

Ebben tévedsz. Az ügyvéd kizárólag akkor ismerhette volna meg ezeket az adatokat, ha abba a sértett beleegyezik. Ő természetesen nem tette volna. Egyértelmű volt, hogy mi a sértett szándéka. De ezt az ügyésznő figyelmen kívül hagyta.

Fú, mára kidumáltam magam! :D
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Oct 25, 2017 5:59 pm

smatagd wrote:...csak úgy gondolom, hogy, az újságírónő is hibás, túlságosan közel engedte magához az ügyészt, az meg kihasználta az alkalmat.

Nem tartom vétlennek az újságírónőt, a romlott társadalom rendszerét követi, és a helyében én nem tettem volna. De
1) ő nem követett el bűncselekményt, míg a másik igen. Nem egyforma a tévedésük, hibájuk, bűnük, ezért nem lehet azt mondani,
hogy magának köszönhette.
2) ha nemet mondok, a másik mégis folytatja, onnantól kezdve ügy van. Ruházatra és helyszínre tekintet nélkül.

Abban is egyetértek veled, hogy az asztalnál én is azt láttam az ügyésznő arcán, hogy "úgy kell neked", ezért nem segített. Az újságíró is úgy volt vele, hogy kényelmetlen, de "csak még egy kicsit bírjak ki". Jó hülye volt, hogy nem lépett le azonnal.
De azt nem láttuk, mi történt, mielőtt és mire a folyosóra értek. Addigra már az újságírót nem érdekelte az infó, egyértelműen szabadulni akart, de nem tudott. Hevesen tiltakozott, védekezett, de a fickó már egyértelmű erőszakot és kényszerítést alkalmazott vele szemben. Ez már másképp ítélendő, és mindenképpen elítélendő. Ahogy az is, hogy Ma Yi Deum szemet hunyt. Ekkor már nem az "úgy kell neked" esete forgott fenn, hanem a "nem akarok belekeveredni". Nem kellett volna kettejük közé állnia, de elvárható lett volna, hogy amikor látja, hogy egy embertársa bajban van, segítséget is kér tőle, és neki van rá lehetősége, tesz valamit. Tehetett volna. HA akar. Nem tett. Őt minősíti.
smatagd wrote:Nem, más filmekben ezt látom.

Így igaz. Más filmekben. Erre az esetre nem vonatkozik.
ImageImage

ququcs

Postby ququcs » Thu Oct 26, 2017 4:02 pm

Kedves szebszisz!
Először is köszönöm a munkádat a fordítást! :notworthy:
Végigolvastam a hozzászólásokat a Spoilereket is és végleg bekebelezett ez. Nem szoktam befejezetlen fordításos sorozatokat nézni, de most nem bírom ki és belekezdek. Nagyon jónak ígérkezik! :salut: üdv ququcs
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Sat Oct 28, 2017 10:19 am

SZEBSZISZ!KÖNYÖRÜLJ! :D

Riamara

Postby Riamara » Sat Oct 28, 2017 3:04 pm

Csatlakozni szeretnék a hálás nézők táborához, :salut: és nagyon szépen köszönöm a fordítást.
Már az első rész beszippantott, és ennél aktuálisabb témát keresve se találhattak volna.

Végig olvastam a hozzászólásokat is. Jókat somolyogtam Gilnis kirohanásain az ügyésznő ellen. Hol is van ilyenkor az empátia, amit annyira hiányol a hősnőből? :whistling:
Adott egy lány, aki iszonyatos hátránnyal indul az életben. Mindannyian tudjuk mit jelent Koreában egy lányanya gyerekének lenni. Mintha skarlát betűt viselne. Úgyhogy nincs mit csodálkozni azon, ha folyamatos harcot vív a világgal szemben. Mert ez nem nagyravágyás, hanem harc az életben maradásért. És igen, ő egy harcos, aki meglehetősen agresszív. Ezért hiányzik belőle az empátia. A hatékonyságra törekszik.
Az sem véletlen, hogy épp ügyész lett. Mint ahogy az sem meglepő, miért vágyik a bűnügyi vonalra. Ez passzol az egyéniségéhez. Most mégis a bántalmazási részlegnél kötött ki, ami viszont egyáltalán nem fekszik neki, mivel az áldozatok még élnek, ő pedig képtelen együtt érezni, azonosulni velük, lévén a mások gyengeségétől, kiszolgáltatottságától alapból ideges lesz. Sokkal egyszerűbb neki bedarálni a rossz embereket. Erre volt példa a második rész. A fiú hozzáállása frusztrálta. Egyrészt elítélte, amiért hagyta magát molesztálni, ugyanakkor az énje másik része tudta milyen helyzetben van egy diploma előtt álló fiatal. Így amikor az ügyvédnő megfenyegette a srácot, elöntötte az agyát a harag. Látszott rajta, hogy bármit meg fog tenni azért, hogy széttépje a két ribit.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Oct 28, 2017 5:37 pm

Riamara wrote:Jókat somolyogtam Gilnis kirohanásain az ügyésznő ellen. Hol is van ilyenkor az empátia, amit annyira hiányol a hősnőből? :whistling:

Szia! Ha nem lennék empatikus, másképp nyilatkoztam volna róla... Az ő szíve per pillanat:
Image
Értem én őt, honnan mit miért meddig, és egy bizonyos szintig meg is tudom érteni. De van egy határ. A második ügynél enyhén szólva etikátlan volt. Nem akarja tudomásul venni, hogy a sértettek érzései is fontosak, és köteles azokat figyelembe venni. Egy ügyésznek nem az a dolga, hogy bármi áron vádat emeljen, és bármi áron elítéltesse a vádlottat. De meg ő különben sem azért tette, mert annyira elhivatott lenne.

Másik oldalról viszont ha jól sejtem az ügyész kollégának épp az ellenkező lesz a problémája, hogy ő pedig túl empatikus, és nem tudja kellőképp függetleníteni magát a sértettektől. A kettő között helyezkedik el az ideális. Az biztos, hogy nemcsak a boszinknak kell a többiektől tanulnia.

Mellesleg a bántalmazás teljes mértékben "bűnügyi vonal". Ma Yi Deum hová szeretett volna kerülni? Korrupciós ügyekkel foglalkozni?

Riamara wrote:Így amikor az ügyvédnő megfenyegette a srácot, elöntötte az agyát a harag. Látszott rajta, hogy bármit meg fog tenni azért, hogy széttépje a két ribit.

:mrgreen: :mrgreen: Ezzel tökéletesen egyetértek. :thumleft: Csak épp, ha annyira érdekelte volna őket a sértett, akkor megbeszélhették volna a bíróval négyszemközt, hogy miért van szükség zárt tárgyalásra. Nem tették. De ez kevésbé az ő saruk, mint inkább a forgatókönyvíróé.
ImageImage

BINGOOO

Postby BINGOOO » Tue Oct 31, 2017 12:53 pm

Nos,felkavarom az állóvizet.

"Abban is egyetértek veled, hogy az asztalnál én is azt láttam az ügyésznő arcán, hogy "úgy kell neked", ezért nem segített. Az újságíró is úgy volt vele, hogy kényelmetlen, de "csak még egy kicsit bírjak ki"."-írtad.

Megjegyzem,hogy SMATAGD ilyet nem mondott!

"Úgy kell neked"?Csak csóválni tudom a fejem.Ez a szerintem felületes megfigyelés aprólékos vizsgálatra késztetett,annál is inkább,mert emlékeztem MA ügyésznő ama kirohanására,hogy "Le kellene vágnom a kezét'!
Most feltárom következtetésem eredményét.
1)Adott egy valószínűleg gyerekét egyedül nevelő nő.
2)Megélhetési problémája van,veszélyben az állása.
3)Mindenféleképp eredményt kell felmutatnia.
A szórakozóhelyen történtek kronológiai sorrendben így festenek a magyarázatommal.
A riporternő belép,a főügyész megfogja a csuklójánál,és maga mellé húzza.Ekkor még mindenki éber állapotban van.Hosszú idő elteltével csak hárman maradtak fenn,a főügyész részeg.

Ekkor a következő párbeszéd zajlik le:
"Segítsen egy exkluzív riportot kapnom.
Minden módon segíteni fogok.
Nos...
Tudja, a Jaeil News riportere kapott
egy exkluzív riportot,
és ezért majdnem kirúgtak.
A riporterek között az a beszéd járja,
hogy hátat fordított Önnek."

Ez a rész a FELAJÁNLKOZÁS pillanata.Ha férfi mondaná,a behódolásé.
Helyzetét,a másik riporter hálátlanságát szükségtelen volt megemlítenie,de ahogy célzott rá,veszélyben a saját megélhetése.és ITT van Ő helyette.Ezt a felajánlkozást egy úriember visszautasítaná,ám egy részeg szoknyabolond,aki még magas pozícióban is van,tehát helyzeti előnyben van,nem fogja.Ezt a riporternő is tudta.
Eme kijelentése UTÁN teszi combjára a kezét a főügyész.A riporternő eltűri.MA ügyésznő a kézrátétel pillanatában neheztelve,jól láthatóan neheztelését kifejezve meredt a főügyészre,aki megígéri,hogy minden módon segíteni fog.Ekkor az ügyésznő arckifejezése a "megáll az ész "..A riporternő a saját elfogadó magatartása után hozza fel azt,hogy:
"Tudja, a Jaeil News riportere kapott
egy exkluzív riportot,
és ezért majdnem kirúgtak.
A riporterek között az a beszéd járja,
hogy hátat fordított Önnek."
EKKOR öleli át a férfi,aki ért a szavakból,veszi a jelet.MA ÜGYÉSZNŐ a plafon irányába néz,majd MEGRÁZZA A FEJÉT,másképp kifejezve MEGCSÓVÁLJA!
Az 'ingyen?" kérdésre MA ÜGYÉSZNŐ feszülten figyeli a fejleményeket.
"Han asszony. Miért ilyen merev?
Ha exkluzív interjút szeretne,
némi meghittségen kell
osztoznia az informátorral."
Han asszony erőtlenül szabadkozik,a "hagyja abba,uram"-ra MA ÜGYÉSZNŐ elfordul HITETLENKEDVE A LÁTVÁNYON.ENYHÉN ISMÉT MEGCSÓVÁLJA A FEJÉT.
Ennek fontos oka van.A Han asszony magatartása BELEEGYEZŐ MAGATARTÁS!
A férfi a nyakát csókolgatja,HAN asszony arckifejezése magáért beszél.NINCS ELLENÉRE!Néhány pillanatig révületbe esik,amikor találkozik a tekintete MA ÜGYÉSZNŐJÉVEL!
Ekkor tér észhez,eléggé IJJEDT ARCOT vág a nöi nem másik tagjának mimikája láttán!Ekkor a kamera nem mutatja a főugyész kezeit,a hangok alapján(NEM SZAVAK)A NŐ ELFOGADÁSA HALLHATÓ!
A tekintet találkozása után MA ÜGYÉSZNŐ LEHAJTJA A FEJÉT,mert olyat látott,amit nem kellett volna.Ugye,ilyenkor elszégyelli magát az ember?Elfordítja a fejét,hitetlenkedve felhúzza a szája szögletét "iyen nincs,EZEK ÖSSZEJÖTTEK!" kifejezéssel,ésVISSZA SEM TEKINTVE elhagyja a termet.Ennek nem akart tanúja lenni!Felesleges 3. ő!Image
[color=#FF0000]DE TANÚJA LETT HAN ASSZONY PROSTITUÁLÓDÁSÁNAK![/color](Prostituálja magát – (a.) elveit, meggyőződését eladja, áruba bocsátja, és a ezzel lealjasítja magát; b.) tudását, tehetségét könnyelműen elfecsérli, alantas célokra használja).)Ilyen értelemben gondolom.
MA ÜGYÉSZÜNK kiment a mosdóba,ez csupán néhány perc,de közben nagyot fordult a világ.Han asszony meggondolta magát!
A mosdóban MA monológját hallhatjuk:"Le kellene vágnom a kezét."Image
Majd meglátta ŐKET.Megdöbbent,ám kijelentéseddel ellentétben NYITVA HAGYTA az ajtót,és HAN asszonnyal szemkontaktust tartott,aminek kezdetekor lehajtotta a fejét,majd felszegte azt,és határozott, erőteljes tekintetével erőt adott annak.Ekkor HAN asszony könnyüszerrel elintézte a férfit.A férfi elesett,HAN asszony elhagyta a mosdót,EKKOR zárta be az ajtót MA ÜGYÉSZNŐ!Ezután a mimikája nem az "úgy kell neked" érzését mutatja.Image
Még aznap este találkozik Yeo Jin Wook ügyésszel a liftnél.
"Ez az annak a patkány Oh úrnak
a hibája."
Szolidaritást vállal HAN asszonnyal.

"Nagyon megalázó. Istenem.
Mit tegyek?
Az a riporter...
Nem
Ez nem az én dolgom.
Ez nem a te dolgod, Yi Deum.
Ez nem a te dolgod, Yi Deum.
(2 héttel később)"

Han asszony 7-10 napig rágódott a dolgokon.Miért várt olyan sokáig?Valamit vissza akart nyerni,de nem volt biztos a sikerben.A jó hírnevét,amit egy másik nő előtt elvesztett.Kétségbeesett!Épp ezért rángatta bele az ügybe!
MA ügyésznő szolidaritást vállalt vele ,mint NŐ megértette őt,de amint máshol írtam,soha többé nem szeretné még a színét sem látni.Az ok fentebb olvasható.
Hogy végződött volna az a fegyelmi tárgyalás,ahol felszínre került volna HAN asszony prostituálódása?
Ezt MA ügyésznő elhallgatta,és szerintem inkább a lelkiismeretére,és női mivoltára hallgatott,mint a bosszúvágyára.
A bosszúvágy látszatra nagyobb súllyal esik latba,de nem tudom elképzelni azt,hogy egy racionális,és szerinted minden lehetséges módon karrierista nő miért vágná maga alatt a fát puszta bosszúállás miatt,hiszen már önmaga ürügyén réges-régen megtehette volna azt.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Tue Oct 31, 2017 12:57 pm

Ügyetlenségem folytán nem sikerült a giffeket beszúrni.
1)http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=313Animation1.gif
2)http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=951Animation2.gif
3)http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=304Animation3.gif

smatagd

Postby smatagd » Tue Oct 31, 2017 3:01 pm

Szia BINGOOO!
Valóban én azt mondtam, amikor Ma Yi Deum látta azt a jelenetet a mosdónál, " talán úgy volt vele, hogy magára vessen az újságírónő, ha egyezkedni akar egy ittas férfival. "
Ahogy már írtam, továbbra is azt gondolom hibás a riporternő is :glare: , amiért belement az ügyész játékába, eleve úgy ment oda, hogy csáberejét bevetve kicsikarja az interjút, sikerült is jól felingerelnie az ügyészt, mint férfit. Még ha a nő már visszakozott is a férfi egyre durvább viselkedése ellen, akkor se tartom szexuális zaklatásnak az esetet, legfeljebb erőszakos közeledésnek :goggle: .
Ami Ma Yi Deum-ot illeti, az ügyészeket nem igazán szokták szeretni, hiszen ők vádolnak, ehhez nem szükséges empátia, az a jó ügyész, aki bebizonyítja a vádlott bűnösségét, nem?
Image

BINGOOO

Postby BINGOOO » Tue Oct 31, 2017 3:58 pm

Szia SMATAGD!
Ha valaki a törvény fekete-fehér betűire hivatkozik,a hivatkozási alapjának is olyannak kell lennie.
Ami lényeges,hogy elemzésem,nem felületes hozzászólásom eredménye az,hogy a riporternő kezdeményezése mindennek az oka.
Nem elegendő ítélni,és megítélni,a körülményeket is meg kell vizsgálni.Tényszerűen,ahogy a fekete-fehér betűs törvény is teszi.
Minek nézik a férfiakat?Felhúzós órának?Lenyomom,és elhallgat?
Megjegyzem,ha igaz az a reklámban hallható adat,miszerint Mo-n hozzávetőlegesen átlagosan minden második nő legalább egy abortuszon átesett,az félelmetes. :nuts:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Oct 31, 2017 8:35 pm

BINGOOO wrote:"Abban is egyetértek veled, hogy az asztalnál én is azt láttam az ügyésznő arcán, hogy "úgy kell neked", ezért nem segített. Az újságíró is úgy volt vele, hogy kényelmetlen, de "csak még egy kicsit bírjak ki"."-írtad.

Megjegyzem,hogy SMATAGD ilyet nem mondott!

Szóról szóra valóban nem.
smatagd wrote:Ahogy tétlenül nézte az újságírónő molesztálását, kicsit csalódtam benne
smatagd wrote:Ma Yi Deum talán úgy volt vele, hogy magára vessen az újságírónő, ha egyezkedni akar egy ittas férfivel.
Ez a kettő együtt már egy gondolatként állt össze a fejemben. Ha tévedtem, sorry, de Smatagd nem tiltakozott ellene.

BINGOOO wrote:Ekkor az ügyésznő arckifejezése a "megáll az ész ".

Szerintem akként is fel lehetett fogni, hogy mindkettő viselkedését elítéli.

BINGOOO wrote:A Han asszony magatartása BELEEGYEZŐ MAGATARTÁS!

Mondod te. A "hagyja abba" nem tekinthető beleegyezésnek. Nem használt - ez egy más kérdés. Előbb hiszem azt, hogy a színésznő pocsékul adta elő, és a rendezés sem volt egyértelmű. Ennél a konkrét pillanatnál is és a későbbiek folyamán is. Mert a koncepció mindenképp az akart lenni, hogy egy ember bajba kerül, és a másik nem segít rajta.

BINGOOO wrote:A férfi a nyakát csókolgatja,HAN asszony arckifejezése magáért beszél.NINCS ELLENÉRE!

Vagy úgy megijedt, hogy nem tudta, mit lépjen. Szerintem már ekkor meggondolta magát. Látta, hogy öngólt rúgott, mert nem tudja kontrollálni a fickót. Azért nézett segélykérően az ügyésznőre.

BINGOOO wrote:A mosdóban MA monológját hallhatjuk:"Le kellene vágnom a kezét."

Ez azért kellett, hogy a néző számára egyértelművé tegyék: noha az ügyésznő tétlen maradt, elítélte a főnöke viselkedését. Ahogy írtam: szürke. Se nem fehér, se nem fekete.

BINGOOO wrote:...ám kijelentéseddel ellentétben NYITVA HAGYTA az ajtót

Valóban. És behajtotta úgy, hogy ő annak a belső oldalán volt, tehát nem látta őket. Kifejezetten el akart bújni, véletlenül sem felhívni magára a figyelmet, hogy semmiképpen se keveredjen bele. Ahelyett, hogy például nagy sebbel-lobbal, esetleg meglökve őket elhalad mellettük. Vagy hogy elkiáltja magát még az ajtóból. A szemkontaktust azért hangsúlyozták, hogy világos legyen, ő látta, a másik segítséget kért a szorult helyzetében, de ő passzív maradt.

BINGOOO wrote:Ezután a mimikája nem az "úgy kell neked" érzését mutatja.

Igaz. Hanem azt, hogy "sokáig tart még? legyen már vége! el akarok menni!"

BINGOOO wrote:Miért várt olyan sokáig?

Mert van némi fogalma a valóságról, és tudja, mit tesz kockára, ha ebből ügyet csinál. A Ma Yi Deum-mel folytatott beszélgetésükből kiderül, hogy ő áldozatnak tartja magát, ezért nincs benne semmi szégyenérzet, nem gondolja, hogy elvesztette volna a jó hírnevét. Inkább neheztel a másikra.

BINGOOO wrote:...miért vágná maga alatt a fát puszta bosszúállás miatt,hiszen már önmaga ürügyén réges-régen megtehette volna azt.

Hahó! Azért, mert elesett egy lehetőségtől! Neki ígértek valamit, ő annak érdekében tett valamit, majd rájött, hogy átverés volt az egész, és csak kihasználták. Tudta, hogy elmarad az előléptetés, és meg akarta akadályozni, hogy a másikat előléptessék. Ekkor már nem volt vesztenivalója. Ebben a helyzetben nem érezte úgy, hogy vágja maga alatt a fát. Azt érezte, hogy a főnöke alatt vágja. Még hozzá boldogan. Önmaga ürügyén pontosan azért nem tette meg, mert feljebb akart kerülni. De belátta, hogy ezzel a főnökkel szemben nincs értelme tűrni, mert nem lesz belőle haszna soha.

BINGOOO wrote:a riporternő kezdeményezése mindennek az oka.

Ő kezdte, ez igaz, ezért ő is hibás. De a másik folytatta, aki nem szimplán hibázott, hanem bűncselekményt követett el. Az, hogy ittas, nemhogy nem enyhítő, kifejezetten súlyosító körülmény. A harmadikuk pedig mulasztott. Egyikük sem úgy cselekedett, ahogy az elvárható, helyeselhető lenne.

smatagd wrote:...akkor se tartom szexuális zaklatásnak az esetet, legfeljebb erőszakos közeledésnek :goggle: .

Ahogy már feljebb írtam, ez a magyar jog szerint is bűncselekmény lenne. Hogy megnyugodjatok, "csupán" magánindítványra indul el az eljárás. Ennek részben az az oka, hogy enyhébb megítélés alá tartozik.

smatagd wrote:...az a jó ügyész, aki bebizonyítja a vádlott bűnösségét, nem?

Nem. :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Random kérdés: Ma Yi Deum az elején hány éves? 10?
Az a mocsok az apja?! Vagy ez már túl makjang.
ImageImage

BINGOOO

Postby BINGOOO » Tue Oct 31, 2017 9:46 pm

"Előbb hiszem azt, hogy a színésznő pocsékul adta elő, és a rendezés sem volt egyértelmű. Ennél a konkrét pillanatnál is és a későbbiek folyamán is. Mert a koncepció mindenképp az akart lenni, hogy egy ember bajba kerül, és a másik nem segít rajta."-írtad.

Ezek megtörtént,és szerencsére bármikor leellenőrizhető jelenetek,amit nem lehet a magad képére formálni. :wink:

BINGOOO wrote:
pedig tudja,hogy anélkül ez lehetetlenség.

"Miért lenne lehetetlen? Erről írtam feljebb. Nem lehetetlen. Teljesen szükségtelen volt belekeverni a nemi irányultságát. Úgy állították be nekünk, hogy lehetetlen, de ez tévedés. Plusz rossz a forgatókönyv."

Ekkor ugye arra utaltam,hogy a hangfelvétel bemutatása,ezzel együtt a nemi irányultságának nyílvánosságra hozatala nélkül lehetetlen a professzornőt leleplezni.
Ezt nem tartod lehetetlenségnek,ugyanakkor beismered:-"Úgy állították be nekünk, hogy lehetetlen,...".
KÉNYTELEN VAGYOK IRONIZÁLNI.HA A FORGATÓKÖNYVÍRÓ TÉVEDETT,AKKOR ÁTÍROD?
Majd igazolásul azt mondod,hogy "Plusz rossz a forgatókönyv".
Ezt most vegyem komolyan????? 8)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Oct 31, 2017 10:59 pm

BINGOOO wrote:Ezek megtörtént,és szerencsére bármikor leellenőrizhető jelenetek,amit nem lehet a magad képére formálni. :wink:

Te is a magad képére formálod. Mindenki a maga módján értelmez.

BINGOOO wrote:Ekkor ugye arra utaltam,hogy a hangfelvétel bemutatása,ezzel együtt a nemi irányultságának nyílvánosságra hozatala nélkül lehetetlen a professzornőt leleplezni. Ezt nem tartod lehetetlenségnek...

Mert nem is az. Az Isten áldjon meg, magyarázd el nekem, miért lenne lehetetlen? Mit tartalmazott a hangfelvétel? Gondold végig! Kizárólag az a bizonyíték. Nincs "ezzel együtt". Hogy azt a hanganyagot kinek a telefonja vette fel, a szomszéd, az anyja, a dékán, a takarítónő, tök mindegy. A tartalma a lényeg, és akárkinek a telefonja, az ugyanolyan bizonyító erejű. Nem kell azon lovagolni, hogy kié a telefon, és ő milyen viszonyban van a sértettel/vádlottal szemben. Egy árva szóval sem említették, hogy a telefonbeszélgetésükből kiderülne a személyes viszonyuk jellege. Mert ha úgy lenne, akkor valóban nem lenne szétválasztható a két dolog, és akkor érteném a srác dilemmáját. De erről nem beszéltek. Ha erről nem beszéltek, akkor nincs is így. Ha nincs így, akkor ne mondják már, hogy nem szétválaszthatók! Ha pedig szétválaszthatók, miért akarják mindenáron egyben tartani a kettőt? Teljesen lényegtelen az is, hogy a srácnak kivel van kapcsolata, van-e kapcsolata, meg az is, hogy milyen a nemi irányultsága. Ha hetero, ha homo, ha bi, ha egyéb, attól még ugyanaz történt, és ugyanúgy kell megítélni. Azt kell vizsgálni, ami történt. Azt kell figyelembe venni, aminek az ügy szempontjából jelentősége van. Ennek nincs! Simán fel lehetett volna használni úgy a felvételt, hogy a magánügy titok marad, mert a felvételből nem derül ki arról semmi. De ők úgy tettek, mintha erről nem vennének tudomást, és mintha kényszer lenne a választás. Miközben nem az. Nincs vagy-vagy. Ezért írtam, hogy ők úgy állították be, mintha lehetetlen lenne, és hogy ez forgatókönyvi hiba. Nem volt kellően átgondolva az író részéről. Nem atomfizikáról társalgunk, miért teszel úgy, mint aki nem érti, amit mondok?

Hozzá kell tennem, az első két ügy minden vitapontjával és megbotránkoztató vonásával együtt sokkal jobban tetszett, mint amilyen a folytatás. A karakterek változatlanul tök jók, de az ügyek egyre eltúlzottabbak, meseszerűbbek, kevésbé természetesek, ugyanakkor egyszerűbbek. Sajnos.
ImageImage

szebszisz
Fansubber
Fansubber

Re: Witch's Court [Hungarian subs] (3 of 16)

Postby szebszisz » Tue Oct 31, 2017 11:23 pm

Sziasztok!
Elkészültem a 3. rész feliratával is. :D
Image

Nagyon érdekes volt olvasni az irományotokat. (Jelzem, majdnem kardélre hánytak, mert két műtét között álltam neki, és kicsit késtem a műtőből... :mrgreen: )
Fura, milyen sokféleképpen gondolkozunk a dolgokról. A szexuális zaklatás téma mindenhol kényes ügy.
" Az Európai Unió által kidolgozott meghatározás szerint a szexuális zaklatás a szexuális természetű, nemkívánatos magatartás minden formája, amely szóbeli, nem szavakkal történő vagy fizikai módon valósul meg, olyan céllal vagy hatással, amely sérti az adott személy méltóságát és különösen amennyiben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy sértő környezetet teremt."
E szerint zaklatásnak minősül az is, amikor az utcán utánad fütyülnek, vagy pl. egy szórakozóhelyen beszólnak. Nem kell a testi kontaktus. Nyilván az ország kultúrája, szokásrendje, stb. határozza meg ( a törvények, jogszabályok, Alkotmány) által, hogy ezeket hogyan büntetik, meg az emberek hogy viszonyulnak hozzá.
Az újságírónő biztos nem egy szende szűz, de ettől függetlenül bármikor joga van nemet mondani. És a nem az nem.
Ma ügyésznő bármilyen talpraesettnek is tűnik, abban a helyzetben nekem inkább zavarodottnak és tanácstalannak tűnt, mint aki nem tudja, mit is kezdjen a helyzettel. És valószínűleg kellően félt is, mint az ügyésszel való találkozásból is kitűnt.
Kíváncsi vagyok, mi minden derül ki róla, ahogy szépen lebontogatják róla a maszkot (maszkokat).

Riamara

Postby Riamara » Wed Nov 01, 2017 6:47 am

Gilnis most megleptél. Te nem szoktál bírósági sorozatokat nézni? Egy valamire való ügyvéd a vád összes tanúját, és bizonyítékát megpróbálja hitelteleníteni. Tehát, ha bármikor, és bárhogy is került volna elő a hangfelvétel, az ügyvédnő kutya kötelességének tartotta volna széttépni vele a fiút. Tehát ha a vád adta volna be, akkor se lehetett volna eltitkolni kié. Ezért vannak az ügyvédi irodáknak is nyomozóik, hogy az ilyen bizonyítékoknak utána menjenek.
Sajnos nagyon számos molesztálási per bukik el már csírájában ilyen dolgokon, amikor a sértettről mindenféle szemetet előbányásznak, hogy megfélemlítsék.

jutka12

Postby jutka12 » Wed Nov 01, 2017 12:32 pm

huuuhh itt a 3. rész! köszönöm nagyon!

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Nov 01, 2017 5:06 pm

Riamara!

Ismerem a jogi világot, nemcsak a sorozatokból. Épp azért szúrnak szemet a butaságok. A jogi témájú sorozatokat hasonló blődségekkel tűzdelik tele, mint az orvosiakat (vagy bármelyiket). És igen, én is írtam feljebb, hogy az ügyvédnő esetleg előbb-utóbb előállhatott volna ezzel az infóval. Benne volt a pakliban. De vagy úgy történik, vagy nem. Nem állíthatjuk, hogy minden kétséget kizáróan bekövetkezne, már csak azért sem, mert azzal nem nyernének semmit. A lejáratás nem egyenlő a hiteltelenítéssel. Ha ufó a srác, akkor sem veszti hitelét, akkor sem ér semmivel kevesebbet a szava, akkor sem gyengül a bizonyíték, ergo akkor sem javul a védelem helyzete. És amíg azt kinyomozná, amíg egyáltalán abba az irányba tendálna, az idő, idő, idő. Már ha nem segítik... Felesleges arról beszélni, mi lehetett volna ha. Abból indulhatunk ki, ami volt. És azt nem láttuk, hogy az ügyvédnő esetleges leleplező akciójára bárki hivatkozott volna, mint potenciális veszélyforrásra. Amúgy hülyeség is, hogy erre nem hivatkoztak, de nem tették. Ők kizárólag azzal voltak elfoglalva, hogy a vád ne hozakodjon vele elő. De hogyan garantálhatnák, hogy a másik oldal sem áll elő leleplezéssel felvétel ide vagy oda? Akkor viszont mit ér az ő titkolózásuk? Hatalmas ökörség, hogy nem kezdtek rögtön az elején a felvétellel. (Mondtam, hogy nem kellően átgondolt a forgatókönyv.) Abban a pillanatban, hogy lejátsszák, már game over is, mert az perdöntő. A védelem azzal próbálkozhatna, hogy nem azt halljuk, amit hallunk, hogy nem azok vannak rajta, akikről állítják, hogy rajta vannak, vagy hogy hamisítvány az egész, de ezek egyikét sem tudnák alátámasztani, ezért a próbálkozás is hiábavaló. De hogy a felvétel rögzítője kicsoda, és milyen viszonyban áll a sértettel/vádlottal, az a hallottak után teljesen irreleváns. Az a bizonyíték bizonyító erejére nincs befolyással, azaz teljesen lényegtelen a bíró számára, ezért ő nem is hallgatná már meg, amit ezzel kapcsolatban mondanának. A lényegtelen dolgokkal feleslegesen nem foglalkoznak. Az a cél, hogy mielőbb lezáruljon az ügy. Hiszen ott van még 8000 másik, amit le kéne tárgyalni. Nem érnek ők rá hülyeségekre. Mikor szoktak az ilyen történetekben azzal foglalkozni, hogy ki vesz fel valamit, ki helyez fel poloskát, kinek a laptopjáról nézik, kinek a webkamerája... Ez így nagyon erőltetett. Egyedül az a lényeges és értékes, amit végül ezek az eszközök rögzítenek. A tartalom. Hogy ki, hogyan, mikor, mivel, az nem számít. Mi az, hogy széttépni a fiút? Mit tép vele szét? És miért a fiút? Az a hangfelvétel elsősorban a profnak árt, mert ellene bizonyíték, a srácnak legfeljebb kínos, hogy megtörtént vele. De mi mást bizonyít az a felvétel? Mi más derül ki belőle? Semmi! Arról nem is beszélve, hogy az ügyész tetszés szerint használja fel a felvételt, azt játsszák le, ami odavág, míg a többi ismeretlen marad mind a bíróság, mind az ügyvéd előtt. Az amerikai dominancia miatt sokakban ott a kép, hogyan működhet a bíróság, az ügyészség, az ügyvédek. De ez nem az USA. Ez Korea. Itt mások az eljárásjogi szabályok.
ImageImage

Riamara

Postby Riamara » Wed Nov 01, 2017 6:35 pm

Nekem nem úgy tűnik a bírósági eljárásokból, hogy bármilyen felvételt elfogadnának bizonyítékként. Vegyük csak azokat a korrupciós ügyeket, amikor simán kizárták a bizonyítékok közül a felvett beszélgetéseket, valamilyen formai hibára hivatkozva, már a tárgyalás előtt. És ez még csak nem is Koreában történt, hanem kis hazánkban. (Bár nekem úgy tűnik, hogy a két ország ügyészsége egyre inkább hasonul egymáshoz. Már ami a törvény előtti egyenlőséget illeti. Vannak az egyenlők, meg az egyenlőbbek. )

Az pedig, hogy az ügyvédnő célja a fiú "széttépése" volt, már a tárgyalás előtt kiderült. Erre volt szerződve. Ezt követelték tőle. Ezen rágott be az ügyészcsaj.

Ami a kérdésedet illeti az apjával kapcsolatban: szerintem több, mint valószínű, hogy a szemét zsaru az, különben miért lépett volna le az anyja? Már ha hinni lehet annak a jelenetnek, mikor titokban megleste a lányát.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Wed Nov 01, 2017 11:42 pm

BINGOOO wrote:
Logikai úton kikövetkeztethető a fiatalember fontossági sorrendje.Fontosabb a szabadsága,ezzel együtt az ártatlansága,mint a titka,vagy az önbecslése(lúzer).Ha ez nem így lenne,beismerné a nemi erőszak tettét!Ennyi.

"Elvesztettem a fonalat. ad 1) Miért ismernék be valamit, amit nem követtem el?! Ő igenis vállalta volna érte a büntetést, ezért nem akart sokáig vallomást tenni. Ha a vallomása nélkül elítélik érte, akkor elítélik érte. Inkább választotta, minthogy kiderüljön a preferenciája. De azért aktívan nem akart közreműködni benne! Micsoda nonszensz! ad 2) Létezik fontossági sorrend. De benne van a nevében "fontossági sorrend". Azaz mindegyik fontos. Nem igaz, hogy ne lenne fontos a titka vagy az önbecsülése! De tudod mit, még ha neki nem is fontos, AKKOR SEM hozhatják nyilvánosságra az ő TUDTA ÉS ENGEDÉLYE nélkül, mert ez rohadtul magánügy!!"-írtad.

Elvesztetted a fonalat?Segítek.
ad1)

" Miért ismernék be valamit, amit nem követtem el?! Ő igenis vállalta volna érte a büntetést, ezért nem akart sokáig vallomást tenni. Ha a vallomása nélkül elítélik érte, akkor elítélik érte. Inkább választotta, minthogy kiderüljön a preferenciája. De azért aktívan nem akart közreműködni benne! Micsoda nonszensz! "-írtad.

Azért kellene beismernie,hogy ne derüljön ki a nemi irányultsága.
De Ő kerekperec tagadta a nemi erőszakot!

"Legyen őszinte velünk.
Nem, én...
tényleg nem tettem meg. Én...
Soha nem zaklattam szexuálisan a Professzort."

Ekkor még vádlottként lett kihallgatva.A tárgyaláson már sértettként volt jelen,ám ha az ügyészség nem tudja bizonyítani a professzornő bűnösségét,minden a visszájára fordul!

ad2)
"Létezik fontossági sorrend. De benne van a nevében "fontossági sorrend". Azaz mindegyik fontos. Nem igaz, hogy ne lenne fontos a titka vagy az önbecsülése! De tudod mit, még ha neki nem is fontos, AKKOR SEM hozhatják nyilvánosságra az ő TUDTA ÉS ENGEDÉLYE nélkül, mert ez rohadtul magánügy!!"

Azt mondod,ugyanolyan fontos az,hogy mit gondolnak az emberek rólam,mint a személyes szabadság?
Megjegyzem,a mondat így nem igazán érthető.Olvasatom szerint ez így hangzik,hogy a fontossági sorrend nevében benne van az,hogy "fontossági sorrend".Van ennek értelme?
Létezik fontossági sorrend.De benne van a nevében az,hogy "fontossági".Azaz mindegyik fontos.
Így már értelmezhető lenne a mondat.
A megállapításom leglényegtelenebb részét emeled ki.Az alany a fontos,nem a jelző.Behelyettesítés után ez így hangzik:-Létezik fehér tej.De benne van a nevében "fehér tej".Azaz mindegyik fehér.
A 3,6,a 2.8,és az 1.5-ös is fehér.
Mindegy melyiket fogyasztod?
Ugyanakkor az,hogy a diák számára létezik fontossági sorrend,és annak a csúcsán a személyes szabadság áll,a nemi erőszak vádjának tagadásán túl van más bizonyíték is.Az a Ma ügyésznő,és a diák párbeszédéből derül ki.

"Maga férfi. Nincs büszkesége?
A legtöbb férfi...
talált volna kiutat.
Tudja,
hogy mennyi az iskola tandíja?
Tudja,
hány órát kell dolgoznia, hogy doktorálhasson?
Mi van akkor, ha felzaklatom
és elhagyom a programot?
Ha olyan fontos volt a diploma,
el kellett volna tűrnie.
Miért utasította vissza a szexet vele?
El kellett volna tűrnie.
Igaza van
Helyesen mondja.
Ha eltűrtem volna, ahogy mondja,
keresztülvittem volna a dolgozatomat,
és nem kellene itt lennem
és ezt csinálnom.
Én...
hibáztam.
Az egész az én hibám."

Ebből a beszédes rész az,amikor MA rávilágít arra,hogy az oly fontos diplomáért el kellett volna tűrnie a szexet.Miért nem tette?
Mert a személyes szabadsága,érzelmi függetlensége fontosabb volt a diplománál!
Tehát van 1.,2.,3. hely abban a sorban.
Aki némi empátiával megáldott,az képes átlátni a helyzetet,és felismerni MA ügyésznő szándékát.Megpróbálja rávezetni arra,hogy neki fontosabb a szabadság minden formája,mint az ilyen-olyan okból származó félelem.
Mindezt a diák beismeri,de továbbra is döntésképtelen...

"AKKOR SEM hozhatják nyilvánosságra az ő TUDTA ÉS ENGEDÉLYE nélkül, mert ez rohadtul magánügy!!"-írtad.

Itt megjegyzem,hogy titkai közül már csak egy maradt.Azzal,hogy a professzornőt megvádolták,felszínre került az Ő megerőszakolásának lehetősége,így "lúzer" volta is.Ekkor miért nem tiltakozott?Mehetett volna börtönbe,vagy kapott volna 3 év felfüggesztettet.
Bár MA ügyésznő haditerve immorális,a TÉNY az,hogy MÉGSEM Ő hozta nyílvánosságra a titkát!
Ehez olyan dolgoknak kellett megtörténniük,amik szintén azok,mint idegen telefonra érkező üzenet elolvasása,majd pedig személyiségi jogot sértő következtetés nyílvánosság elé tárása az ÜGYVÉDNŐ által!
Ez két lépcsőfok!Igen kicsi volt az esélye a terv sikerének.
Még az első rész után írtad azt,hogy a cél nem szentesíti az eszközt.
Mível ez egy megkérdőjelezhetetlen kinyilatkoztatásnak tűnik (nálam ez nem így van),megkérdezem,hogy akkor is így vélekednél,ha életfogytig tartó fegyház lenne a tét(mert úgy tudom,halálbüntetés Koreában nincs)?Vagy a fiad ülne a padon ártatlanul?
Mert a sziklaszilárd erkölcsöd miatt oly kíméletlen vagy másokkal,jelen esetben MA ügyésznővel szemben.
Ez egy film,behatárolt,és nyilvános lehetőségekkel.Hogy lakatnád jól a kecskét úgy,hogy a káposzta is megmaradjon? :scratch:

BINGOOO

Postby BINGOOO » Thu Nov 02, 2017 12:05 am

Köszönöm SZEBSZISZ A 3.!
Az Európai Unió természetes személyei mindenre gondoltak.
Ez a meghatározás rengeteg lehetőségét biztosítja a vele való visszaélésnek.
A példa tipikus,azokat férfiak teszik...
A meghatározás szerintem sok alul öltözött nőre is igaz...
Ha lesz időm,a riporternővel kapcsolatban ezt a meghatározást felhasználva egy vélt jelenetben mindent megteszek azért,hogy derültséget,vagy megütközést váltsak ki. 8)

smatagd

Postby smatagd » Thu Nov 02, 2017 12:21 pm

köszi szebszisz a 3.rész feliratát :cheers:
Kaptunk egy hangyányi , de fontos infót Yi Deum tinédzserkori életéből, képtelen elfogadni, hogy az anyja lelépett, ez motiválja minden tettét. Eleinte nagyon hiányzott neki az anyja, később inkább dühöt érzett, míg végül közömbössé vált. Csalódott a felnőttekben, csalódott a hatóságokban, először nyomozó akart lenni, végül ügyésznek állt, vajon mitől változott meg a döntése? és egyáltalán hová került, miután olyan fiatalon egyedül maradt? :scratch:
Az epizóddal kapcsolatban, abszolút megérdemli , hogy kompromittáló videóval járatja le magát, az, aki engedi, hogy ilyet készítsenek róla, én az ilyet sose fogom megérteni, ahogy Ma ügyésznő sem, ő sose lenne ilyen felelőtlen (én sem).
szebszisz wrote:" Az Európai Unió által kidolgozott meghatározás szerint a szexuális zaklatás a szexuális természetű, nemkívánatos magatartás minden formája, amely szóbeli, nem szavakkal történő vagy fizikai módon valósul meg, olyan céllal vagy hatással, amely sérti az adott személy méltóságát és különösen amennyiben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy sértő környezetet teremt."
E szerint zaklatásnak minősül az is, amikor az utcán utánad fütyülnek, vagy pl. egy szórakozóhelyen beszólnak. Nem kell a testi kontaktus. Nyilván az ország kultúrája, szokásrendje, stb. határozza meg ( a törvények, jogszabályok, Alkotmány) által, hogy ezeket hogyan büntetik, meg az emberek hogy viszonyulnak hozzá.

Hú ez elég durva, a fiatalok szerintem szétröhögik magukat rajta, szexuálisan túl fűtött világban élünk, ezt már nehéz megállítani ezekkel a törvényekkel és mint mindennek, ennek is két oldala van, a zaklató ettől nem fog megrettenni, viszont nagy mértékben rontja az ismerkedést férfi és nő között. Aki eddig is bátortalan volt, ezután meg se meri fogni majd a másik kezét, nehogy zaklatással vádolják. 8)
Image

onna

Postby onna » Thu Nov 02, 2017 3:05 pm

Kedves Summi,
Köszönöm az ötletet, máris letöltöttem a félbehagyott-de mégis folytatott sorozatot Jang Hyukkal.
Gilnis kedves,
Az, hogy egy színésznő tud rondává, visszataszítóvá válni, vagy széppé, ez a tehetségétől függ. Ez a csaj nagyon tehetséges, rendkívül jól, élvezetesen játszik.th. szavaim nem becsmérlőek voltak, hanem dícséretnek szántam, hogy ilyen is tud lenni. Ebben a sorozatban is ráírták a szerepet. Viszi a hátán a sorozatot.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Nov 02, 2017 3:12 pm

Riamara wrote:Nekem nem úgy tűnik a bírósági eljárásokból, hogy bármilyen felvételt elfogadnának bizonyítékként. Vegyük csak azokat a korrupciós ügyeket, amikor simán kizárták a bizonyítékok közül a felvett beszélgetéseket, valamilyen formai hibára hivatkozva, már a tárgyalás előtt. És ez még csak nem is Koreában történt, hanem kis hazánkban. (Bár nekem úgy tűnik, hogy a két ország ügyészsége egyre inkább hasonul egymáshoz. Már ami a törvény előtti egyenlőséget illeti. Vannak az egyenlők, meg az egyenlőbbek. )

Az pedig, hogy az ügyvédnő célja a fiú "széttépése" volt, már a tárgyalás előtt kiderült. Erre volt szerződve. Ezt követelték tőle. Ezen rágott be az ügyészcsaj.

Ami a kérdésedet illeti az apjával kapcsolatban: szerintem több, mint valószínű, hogy a szemét zsaru az, különben miért lépett volna le az anyja? Már ha hinni lehet annak a jelenetnek, mikor titokban megleste a lányát.

Oké, ezúttal is igazat is adok, nem is. :) Valóban nem fogadnak el bármilyen felvételt bizonyítékként, hanem csak a törvényes úton szerzettet. Na most ez a kitétel nem annak a függvénye, hogy a tárgyaláson nyilvánosságra hozzák-e a rögzítő személyazonosságát vagy sem. Méltányolható indokból lehet kérni, hogy rejtett maradjon az informátor személye a vádlott és a védő előtt is.

Igen, tudom, hogy a széttépés volt a cél, de még azt mindig nem látom, a felvétel ehhez miért és hogyan lenne mindenképpen eszköz. Elkerülhető a "mindenképpen".

Az apjával kapcsolatban:
Az anya nem lelépett, hanem elrabolták. Azt sejtetik, mintha megölték volna, de biztos vagyok benne, hogy él még valahol fogva tartva, különben hogy derülne fény a régmúltra. Az a jelenet, amikor titokban megleste a lányát, szerintem csak egy álom volt, nem a valóság.
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Nov 02, 2017 3:16 pm

smatagd wrote:Kaptunk egy hangyányi , de fontos infót Yi Deum tinédzserkori életéből, képtelen elfogadni, hogy az anyja lelépett, ez motiválja minden tettét.

Ő nem hiszi el, hogy az anyja lelépett, és tudjuk, hogy ez nem is igaz. Ő azt képtelen elfogadni, hogy nincs meg, hogy nincs vele, és azért lett dühös, amiért a hatóság nem úgy járt el, ahogy kellett volna. Parancsra vagy nyom hiányában, de túl hamar lezárták az ügyet, és ő magára maradt.

Nem emlékszem, hogy nyomozó akart volna lenni. Hiszen a barátnőjével éppen a nyomozókat kritizálták az elején. Ő orvos akart lenni, majd váltott az ügyészre, mert az a nyomozók felett áll, és akként hátha hatékonyabban tud majd kutatni.

smatagd wrote:Az epizóddal kapcsolatban, abszolút megérdemli , hogy kompromittáló videóval járatja le magát, az, aki engedi, hogy ilyet készítsenek róla, én az ilyet sose fogom megérteni, ahogy Ma ügyésznő sem, ő sose lenne ilyen felelőtlen (én sem).

Soha ne mondd, hogy soha. Sorozatlogika: amikor egy szereplő azt mondja, vele soha nem történne meg ez vagy az, mit látunk a következő pillanatban? :P

smatagd wrote:Hú ez elég durva, a fiatalok szerintem szétröhögik magukat rajta, szexuálisan túl fűtött világban élünk, ezt már nehéz megállítani ezekkel a törvényekkel és mint mindennek, ennek is két oldala van, a zaklató ettől nem fog megrettenni, viszont nagy mértékben rontja az ismerkedést férfi és nő között. Aki eddig is bátortalan volt, ezután meg se meri fogni majd a másik kezét, nehogy zaklatással vádolják. 8)

A hétköznapi értelemben vett zaklatás és a büntetőjogi értelemben vett zaklatás közt óriási különbség van. Amit hétköznapian úgy hívsz, arra a jog más kifejezést használ. Amit a jog hív zaklatásnak, arra meg a hétköznapokban használhatunk más szót.

onna wrote:Gilnis kedves,
Az, hogy egy színésznő tud rondává, visszataszítóvá válni, vagy széppé, ez a tehetségétől függ

Szia Onna! :)

Rendben, akkor viszont nem értettem, mire céloztál. Miért ronda? Miért visszataszító? Baek Yeochiból nekem annyi maradt meg, hogy nagyon rondán tud beszélni, nem éppen egy elegáns csebol, és eleinte tök utálatosnak tűnt, mert nem hagyja magát, de aztán megismertük. Határozott, erős egyéniség, de csini és jó fej.
Abban egyetértek, hogy itt is klasszul játszik, de szerintem nincs egyedül.
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Nov 02, 2017 3:36 pm

BINGOOO wrote:Elvesztetted a fonalat?Segítek.

Milyen kedves vagy! De szerintem eléggé körüljártuk a témát, és világos, hogy valamiért elbeszélünk egymás mellett. Megjött az új rész, keressünk új csemegét! :)

BINGOOO wrote:Ekkor még vádlottként lett kihallgatva.A tárgyaláson már sértettként volt jelen,ám ha az ügyészség nem tudja bizonyítani a professzornő bűnösségét,minden a visszájára fordul!

Nem. Az ügyészség ejtette ellene a vádat. A professzornő elítélése vagy felmentése ezen nem változtat.

BINGOOO wrote:...akkor is így vélekednél,ha életfogytig tartó fegyház lenne a tét(mert úgy tudom,halálbüntetés Koreában nincs)?Vagy a fiad ülne a padon ártatlanul?

Ezért a bűncselekményért nem járna életfogyt. (Van náluk halálbüntetés, de nem tudom, mire. Valószínűnek tartom emberölés esetén. A törvény tartalmazza, de lehetséges, hogy csak kiszabják, és nem szokták végrehajtani. Úgy rémlik, mintha moratóriumot hirdettek volna rá.) Nincs fiam.
És ismétlem: a cél nem szentesíti az eszközt. Legyek is sziklaszilárd! Milyen gerinc az, amelyik puha?
ImageImage

szebszisz
Fansubber
Fansubber

Re: Witch's Court [Hungarian subs] (4 of 16)

Postby szebszisz » Thu Nov 02, 2017 10:33 pm

Sziasztok! Elkészültem a 4. rész feliratával is. 8) Szép hetet!
Image Image

onna

Postby onna » Thu Nov 02, 2017 11:49 pm

Köszönöm a 4. részt.
Ami igaz, az igaz: Jun Kwang Ryul is nagyon jól játszik, de ezt már megszoktuk tőle.
Image

Én is arra tippelek, mint Gilnis, hogy a mamát elrabolták és mondjuk bezárták egy elmeotthonba.
Csak azt nem tudta feltehetőleg az elraboltatója, hogy anno a megkívánt hölgy teherbe esett tőle s talán akkor készült a kazettás felvétel is. Ügyésznőnk azért tud szemétkedni, ha kell, mert hasonlít a kedves apára. De ez csak az én koreai kliséken alapuló feltevésem. Mint ahogy az is, hogy nem fogadja el a lány ezt az égből kapott késői apa kapcsolatot, s remélem, hogy majd pont az ügyésznő csajszink fogja megfingatni a biológiai apját még mielőtt a születése titkát tudná.

BINGOOO

Postby BINGOOO » Fri Nov 03, 2017 8:33 am

Ha elfogadom azt,hogy ez rák,és nem mász,vagyis :
-a rendezés nem egyértelmű,
-a színész játéka itt-ott rossz,
-ha a koncepció nem az,amit látunk,
-ha a forgatókönyv rossz,
-ha a forgatókönyv írója tévedett itt-ott,akkor az a helyzet áll elő,hogy ügyészi oldalon minden egyes személy hozzáértése megkérdőjelezhető.
A karakterek hiteltelenek.
A sorozat gagyi.
És m lesz a nézők érzéseivel,akik eddig úgy gondolták,érdemes időt pazarolni eme sorozatra?
És a fordítóéval?
Úgy érzem,nagy a hasonlóság MA ügyésznő szándéka,és a te akaratod között.Az igazság kikürtölése,a hibák feltárása mindenre való tekintet nélkül.Enyhítő körülmény az,hogy nem rosszindulatból tetted.Győztél. 8)
:study:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Nov 03, 2017 9:22 am

BINGOOO, rendben, hogy nem fogadod el, amit gondolok, de ne gúnyolódj, és ne forgasd ki a szavaimat, légy szíves. Már többedik alkalommal teszed. Attól, hogy nem szólok egyből, azért még észreveszem ám, és nem esik jól. Én sem teszem ezeket veled. Látszik, hogy még mindig nem érted, vagy nem akarod érteni, miről van szó. MYD végső szándéka az első két részben nem az igazság kikürtölése. Az eszköz volt a számára, de egyik ügyben sem a célja. Egyáltalán nem hasonlítok rá. Bizonyos jeleneteket emeltem ki, és azokról beszéltem, nem pedig általánosságban a sorozatról. Ez még mindig sokkal jobb, igényesebb írásban is, rendezésben is, színészi játékban is, mint a másik jelenleg futó ügyészes. Nem véletlen, hogy a 16-20 részesek közt ez a legnézettebb sorozat már hetek óta. Azzal is indítottam a mondókámat a topikban, hogy tetszik.

De a sorozat címe nem véletlenül "boszi". Követ el hibákat, még hozzá szándékosan, amiket el kell ismerni. Attól még lehet őt szeretni. Egy főszereplő nem feltétlen tévedhetetlen, hibátlan. Pont az a lényeg, hogy bemutassák a történet elején milyen MYD erkölcsi mutatója, hogy mi az, ami még neki belefér, hogy hogyan viszonyul az ügyekhez, vádlottakhoz, sértettekhez. Akkor még csak a saját karrierje volt a számára a fontos. Dobbantónak tekintette az ügyeket, elsősorban ezért akart annyira nyerni. Másodsorban mert felhúzta őt az ügyész is, az ügyvédnő is. De a lényeg ugyanaz: én, én, én. Ez volt a motiváció alapja. Majd ahogy haladnak előre, változik a jó irányba, és egyre inkább szívügyévé válnak az ügyek, átérzi a sértettekkel szembeni igazságtalanságot, és miattuk áll ki, azért áll ki mellettük ugyanazzal a vehemenciával, mert az a helyes álláspont. De óriási különbség, hogy elsősorban már nem a karrierjének a felfelé ívelése motiválja. Ő soha nem volt fekete, de szürke igen, a cselekmény előrehaladtával pedig fehéredik.

Szebszisz, köszi a 4. részt, ez gyorsan jött! :) De azon a ponton befejezni... kellett is a folytatás! :D Ahol pedig ezt fejezték be, olálá! :whistling: :heart:

Image
Image

smatagd

Postby smatagd » Fri Nov 03, 2017 1:50 pm

Köszi a 4.részt!
Egyre jobban kedvelem a színésznőt, a karaktert szintúgy :wub:
gilnis wrote:Ő nem hiszi el, hogy az anyja lelépett, és tudjuk, hogy ez nem is igaz.

Ez csak feltételezés. Annyit láttunk, hogy hárman vannak a liftben, aztán bezáródik az ajtaja, hogy utána mi történt, még rejtély. Akár ott helyben egyszerűen elveszik tőle a kazettát és kész, ha nem akarta megölni, minek elrabolni, ennek semmi értelme, hiszen annyira retteg, hogy nincs okuk attól tartani, hogy bármit mondana, a bizonyíték feltehetőleg már a kezükben van.
Azt nem tudom, hogy amikor az anyja évekkel később elment az otthonukhoz, az álom volt vagy valóság? ha tényleg megtörtént, én nem kétségbeesést vagy félelmet láttam az arcán, mint egy elrabolt személynek, inkább bünbánatot, amint meglátta a lányát, szó nélkül visszafordult.
gilnis wrote:Nem emlékszem, hogy nyomozó akart volna lenni. Hiszen a barátnőjével éppen a nyomozókat kritizálták az elején. Ő orvos akart lenni, majd váltott az ügyészre, mert az a nyomozók felett áll, és akként hátha hatékonyabban tud majd kutatni.

Csak a rend kedvéért :-) Miközben nézték a Jo Gab Soo-ról szoló hírt a tv-ben, az anyja megvágta az ujját és ő bekötözte neki, akkor mondta, hogy orvos lesz, mert azok sok pénzt keresnek. 8 évvel anyja eltűnése után akart rendőr lenni.
smatagd wrote:Az epizóddal kapcsolatban, abszolút megérdemli , hogy kompromittáló videóval járatja le magát, az, aki engedi, hogy ilyet készítsenek róla, én az ilyet sose fogom megérteni, ahogy Ma ügyésznő sem, ő sose lenne ilyen felelőtlen (én sem).
gilnis wrote:Soha ne mondd, hogy soha. Sorozatlogika: amikor egy szereplő azt mondja, vele soha nem történne meg ez vagy az, mit látunk a következő pillanatban? :P

Azért ez nem ugyanaz, mert Ma ügyésznőt titokban vették fel, a többi nő meg beleegyezett a videó készítésébe. Tény, hogy ez kellett a mocsok elítéléséhez, de így megsebezni Yi Deum önbizalmát..... :goggle: gonosz forgatókönyvíró 8) de egyébként az lehetséges, hogy egy ingatlanközvetítő csak úgy bemenjen az érdeklődővel egy olyan lakásba, amiben laknak, és mindezt a bérlő jelenléte nélkül? elég érdekes.
Image

Riamara

Postby Riamara » Fri Nov 03, 2017 4:55 pm

de egyébként az lehetséges, hogy egy ingatlanközvetítő csak úgy bemenjen az érdeklődővel egy olyan lakásba, amiben laknak, és mindezt a bérlő jelenléte nélkül? elég érdekes

Szerintem is elég visszatetsző, de sajnos lehetséges. Ha a tulajtól van engedélye az ingatlanközvetítőnek, akkor beviszi az érdeklődőket.
Én jól leszidtam a húgomat, mikor megengedte az ingatlanosnak, hogy idegeneket vezessen körbe a lakásban, míg ő dolgozik.
A filmbéli szituációban meg ugye, az ügyészfiú a tulaj. Szerintem mikor rájön, hogy kit szabadított így a lányra, roppant szarul fogja magát érezni.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Nov 03, 2017 7:54 pm

smatagd wrote:Ez csak feltételezés.

Ha a látottak alapján valószínűbbnek gondolod, hogy lelépett, lelked rajta. Én azt kizártnak tartom. Abban nem vagyok biztos teljesen, ki MYD apja. Ha az, akiről sejtjük, akkor lenne csak gonosz (és közhelyes) a forgatókönyvíró! Bár legalább érteném, MYD-ban miért van bizonyos dolgokra hajlandóság: a gének... :mrgreen: Apropó, érdekes fejlemény, hogy JW-nak és az anyjának az egészhez mi köze. :O Közhelyveszély a láthatáron? :goggle:

smatagd wrote:minek elrabolni, ennek semmi értelme,

Van értelme. Az élő ember beszélhet, a halott nem. Biztos, ami biztos. Semmiképp sem engedhetné el. De ha megöli, a holttest miatt jönnek a további problémák és támadási felületek. Ha fogva tartja, akkor jobban úgy érezheti, hogy a kezében, az ellenőrzése alatt tudja a dolgokat.
Azon kívül még nem ismerjük kettejük pontos viszonyát. Talán nem is olyan jellegű, hogy a halálát akarná, csak bebiztosítja, hogy őt ne gátolja.

smatagd wrote:8 évvel anyja eltűnése után akart rendőr lenni.

Nem emlékszem, de mindegy. Akkor áll az, amit mondtam. Egy ügyésznek szélesebb a jogköre, sokkal több a lehetősége, mint egy rendőrnek. Az ügyész a rendőrség felett áll, utasíthatja. Ő pedig mit látott? A rendőrség tehetetlenségét/alkalmatlanságát. Miért akarna az lenni, ha van jobb?

smatagd wrote:Azért ez nem ugyanaz, mert Ma ügyésznőt titokban vették fel, a többi nő meg beleegyezett a videó készítésébe.

Nem ugyanaz a szituáció, de a többiek sem követtek el semmi rosszat. Ugyanolyan ártatlanok és ugyanolyan áldozatok. Nem bűn megbízni valakiben.

smatagd wrote:Tény, hogy ez kellett a mocsok elítéléséhez, de így megsebezni Yi Deum önbizalmát..... :goggle: gonosz forgatókönyvíró 8)

Gonoosz? Úgy érted, fair, mert felakasztotta a hóhért? Ez még nincs is azon a szinten, amit a srácnak kellett kibírnia, ahogy őt megsebezték MYD árulása miatt. Kettős érzésem van a fejleményekkel kapcsolatban. Egyfelől örülök, hogy pofára esett, és szívhatta vissza a saját szavait. Annak nem örülök, ami történt vele, de nem ártott neki, amiért idáig magasról ... a sértetteket. Olyan könnyen elítélte őket, lekezelően bánt velük. Vele soha nem fordulna elő! - nem lehet ilyeneket kijelenteni. Bárki áldozattá válhat. Milyen érdekes, ha róla van szó, mindjárt nem akarózott odaadnia a videót... Szükség volt erre, hogy megtapasztalja, milyen a másik oldalon lenni, és belássa, hogy más nézőpontból kell megközelítenie az ügyeket és az embereket. Nem szabad annyira arrogánsnak, tiszteletlennek, szívtelennek lennie. Miért is provokálta azt a beteg állatot! Másfelől viszont nem örültem. Sokkal jobban tetszett volna, ha ezt enélkül látja be, ha magától tanul meg együtt érezni. Ez így túl kényelmes, lusta megoldás arra, hogy JW-kal illetve a közönséggel megkedveltessék, hogy a hibáit elnézzék neki, hogy együtt érezzenek vele, és ő együtt érezzen végre másokkal. Pont az lett, amitől féltem, mínusz pálfordulás, aminek viszont nagyon örülök, hogy elmaradt! Nem vallana a karakterre. De ahogy haladunk előre, csak egyre biztosabb vagyok abban, amit már korábban is írtam: hogy azért nem akar ő az áldozatokkal soha együtt érezni, azért húz mindig olyan éles határt maguk közé, mert nem akar szembenézni a saját múltjával, mert fáj, tehát így védekezik ellene. Még vegye a hátára a mások baját? Nem is hiszem, hogy egyszeriben annyira önzetlenné és érdeklődővé válna, de valamivel talán figyelmesebb lesz.

Egyébként nagyszerű jeleneteket kaptunk. Akár az anyuról álmodós, akár bármelyik JW-kal közös. :wub: A lépcsős párbeszéd különösen jelentőségteljes volt... :thumright:

smatagd wrote:de egyébként az lehetséges, hogy egy ingatlanközvetítő csak úgy bemenjen az érdeklődővel egy olyan lakásba, amiben laknak, és mindezt a bérlő jelenléte nélkül? elég érdekes.

Na ja... Normáliséknál a tulaj sem megy oda a bérlő jelenléte nélkül. Bizonyos dolgokban a bérlőnek még a tulajnál is erősebb joga van. De minden megállapodás kérdése, szóval lehetséges.
ImageImage

Raczka84

Postby Raczka84 » Fri Nov 03, 2017 8:32 pm

Hálásan köszönöm a 4 részt,alig várom a folytatást!!! :dance: :wub: :roll

smatagd

Postby smatagd » Sat Nov 04, 2017 2:37 pm

gilnis wrote:Ha a látottak alapján valószínűbbnek gondolod, hogy lelépett, lelked rajta. Én azt kizártnak tartom.

Nem arról van szó, hogy nem hihető az emberrablás, csak ésszerűtlennek tartom. Egy halálra riadt nőt elég megfenyegetni és még az utcára se mer majd kimenni, nem még a rendőrségre, már valószinüleg lejárt az elévülési idő (1986-ban történtek az esetek) miért nem engedi szabadon? ha még él.
gilnis wrote:De ahogy haladunk előre, csak egyre biztosabb vagyok abban, amit már korábban is írtam: hogy azért nem akar ő az áldozatokkal soha együtt érezni, azért húz mindig olyan éles határt maguk közé, mert nem akar szembenézni a saját múltjával, mert fáj, tehát így védekezik ellene.

Igen, ezzel egyetértek, és szerintem az arroganciája, a szívtelensége abból fakad, amit 10 évesen megélt, nem hallották meg egy gyerek segély kiáltását, nem értették meg, hogy mennyire hiányzik az anyja, nem tettek meg mindent, hogy kiderüljön az igazság. Ettől van benne olyan nagy elszántság, hogy mindenáron elkapja a bűnöst.
gilnis wrote:Nem ugyanaz a szituáció, de a többiek sem követtek el semmi rosszat. Ugyanolyan ártatlanok és ugyanolyan áldozatok. Nem bűn megbízni valakiben.

Bűnnek nem bűn, de meggondolatlanság lehet. Viszont ők most már megnyugodhatnak, a bűnöst elkapták, a videók megsemmisültek, na de Ma Yi Deum ügye nem zárult le a bíróság ítéletével, mostantól kezdve nem érzi biztonságban magát az otthonában, a lelkébe költözött a félelem, valószinüleg visszafogottabb lesz, de , hogy megértőbb-e, nem tudom.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Nov 04, 2017 6:21 pm

smatagd wrote:már valószinüleg lejárt az elévülési idő (1986-ban történtek az esetek) miért nem engedi szabadon? ha még él.

Egy építendő politikai karriernél teljesen mindegy lejárt-e az elévülési idő. A felröppenő hír önmagában végzetes lehet. Egyébként pedig nem tudom, Koreában a rendkívüli jogorvoslatnak mi a határideje (azt az 1996-os jogerős ítélettől kell számítani), de akár lehetséges is lehet, hogy azzal, mármint a perújítással még lehet élni. A perújításhoz az kell, hogy valaki új, pontosabban korábban el nem bírált bizonyítékkal álljon elő – lásd többek közt a magnószalagot -, ami olyan jelentőségű, hogy annak elbírálása esetén meg kell változtatni a korábbi ítéletet. Vagyis a mocsok felmentését marasztalásra és a bűnössége megállapítására. Feltéve, hogy a határidő nem telt le.

smatagd wrote:Viszont ők most már megnyugodhatnak

Ahogy MYD-nél van PTSD, náluk is lehet. Egy ilyen után a lelki béke talán soha nem áll helyre.
ImageImage

szebszisz
Fansubber
Fansubber

Re: Witch's Court [Hungarian subs] (5 of 16)

Postby szebszisz » Mon Nov 06, 2017 10:39 pm

Sziasztok! Elkészültem az 5. rész feliratával. :D
Image Image

smatagd

Postby smatagd » Wed Nov 08, 2017 9:44 am

Köszönöm szebszisz az 5.részt is :cheers:
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Nov 08, 2017 6:29 pm

Én is köszönöm. Micsoda csend lett itt! A szavatok is elakadt? :D
ImageImage

onna

Postby onna » Wed Nov 08, 2017 8:08 pm

Pedig én nagyon élveztem a Bingoo kontra Gilnis elmélkedést és eszmefuttatást. Nosza, rajta, még nincs vége az estnek.
Szebszisznek pedig köszönet az 5. részért.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Nov 08, 2017 9:54 pm

onna wrote:Nosza, rajta, még nincs vége az estnek.

Vagy megírhatod, te mit gondolsz. :)

Az 5. rész a maga nemében szerintem tök jó lett, de a legfrissebb ügyet nagyon felkavaró és kiakasztó volt még nézni is. Túl ocsmány, túl korrupt és időnként túl idióta. Megint csak nem tudtam eldönteni, hogy az írót okoljam a képtelen és melodramatikus ötleteiért, vagy szörnyülködjek a koreai társadalom elképesztő felfogásán és működésén... :goggle:
S amit már írtam korábban: nekem sokkal jobban tetszenének a gyakoribb, hétköznapibb, de annál nehezebb megítélésű ügyek, mint az ilyen egyediek. Izgalmasnak izgalmasak, az nem kérdés, de nagyon eltúlzottak, már-már irreálisak a "gonoszok", és éppen azért, mert olyan eltúlzottak, azt a képzetet keltik bennünk, mintha ezek ritkán előforduló esetek lennének, holott sajnos épp ellenkezőleg. Akár a fotókkal visszaélésre, akár a molesztálásra gondolunk.

Aminek kimondottan örültem, hogy ez Jin Wook része volt. Végre nem díszkíséret volt, hanem ő került a középpontba! Már nagyon hiányoltam, hogy bontogatni kezdjék.
ImageImage