Monster [Hungarian Subs] (36-41 of 50)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
yeva0814

Monster [Hungarian Subs] (36-41 of 50)

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 5:54 am

Image

Cím: Monster
Alternatív cím: Tyrant
Műfaj: Melodráma, romantikus
Részek száma: 50
Tévécsatorna: MBC
Vetítési időszak: 2016. 03. 18 – 2016. 09. 09. 20

Rendező:
Joo Sung Woo
Forgatókönyvírók: Jang Young Chul és Jung Kyung Soon

Főszereplők:

Kang Ji Hwan - Kang Ki Tan / Lee g**k Chul
Lee Kin Kwang – fiatalon Lee g**k Chul
Sung Yoo Ri - Oh Soo Yun / Cha Jung Eun
Lee Yul Eum - fiatalon Soo Yun/Jung Eun
Park Ki Woong – Do Gun Woo
Soo Hyun – Yoo Sung Ae

Ismertető:
A "Monster" egy lebilincselő, epikus dráma, mely 2016.03.28-án startolt, a koreai MBC csatornán, Joo Sung Woo rendezésében. Az 50 részes melodráma során, egy ember életét követhetjük nyomon, miközben a kizsákmányoló, irracionalista társadalom ellen küzd, hogy visszaszerezze mindazt, ami hajdan az övé volt. Számtalan nehézséggel és sorscsapással megküzdve, az életben maradásért...
Ismertetőt írta: mendi25

Letöltési lehetőségek:
https://rutracker.org/forum/index.php
https://avistaz.to/tv/13484-monster

A fordítás az orosz ФСГ Shadows Fansub munkája alapján készült.
Magyar szöveg: yeva
Attachments
Monster 41. rész.srt
(73.79 KiB) Downloaded 204 times
Monster 40. rész.srt
(74.75 KiB) Downloaded 409 times
Monster 39. rész.srt
(70.99 KiB) Downloaded 421 times
Monster 38. rész.srt
(70.33 KiB) Downloaded 433 times
Monster 37. rész.srt
(68.73 KiB) Downloaded 455 times
Monster 36. rész.srt
(64.77 KiB) Downloaded 483 times
Last edited by yeva0814 on Thu Dec 14, 2017 7:29 am, edited 6 times in total.
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman ~ Mystery Queen
Folyamatban: Monster (36-50)

yeva0814

Re: Monster [Hungarian Subs] (36 of 50)

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 5:57 am

Kedves Doramarajongók! :)

A régóta befejezésre váró Monster sorozat 36. részét osztom meg veletek!

Jó szórakozást, és áldott hétvégét kívánok Mindenkinek! :)
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman ~ Mystery Queen

Gustty

Postby Gustty » Sat Sep 16, 2017 6:25 am

Szia yeva0814!

remélem nem baj,hogy az előző 35 rész elérését beraktam.
Igazán nagy örömet okoztál avval, hogy folytatod ezt a sorozatot.
jó hétvégét neked is és köszönet a fordításért. :notworthy:

Kata58

Postby Kata58 » Sat Sep 16, 2017 6:33 am

szia Yeva! Köszönöm hogy fordítod ezt a sorozatot! alighanem véletlenül töröltem a sorozatot a gépről...úgyhogy kezdhetem elölről... :blink :thumleft: :wub:

Kata58

Postby Kata58 » Sat Sep 16, 2017 6:40 am

Gustty wrote:Szia yeva0814!

ezer hála és köszönet...most pótolva a feliratok..ha már ilyen ügyes voltam hogy töröltem... :crazy: :P

Remélem a 22 Gb-os letöltés jó lesz hozzá nem akartam a 66-osat az túl sok! viszont a a 45o-est meg csak egyesével lehetett volna leszedni...remélem nem lövök mellé a felirattal... :O :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Sat Sep 16, 2017 9:15 am

Kedves Yeva örömmel olvasom, hogy újra fordítasz :dance: , köszi, hogy felkaroltad ezt a sorozatot, szemeztem vele már régen, de láttam megállt a fordítás, ezéret le se töltöttem a videókat, de tudom, hogy általad be lesz fejezve, így majd én is meg fogom nézni. :cheers: :wub:
Image

szildor

Postby szildor » Sat Sep 16, 2017 10:18 am

Kedves Yeva!
Hálás köszönetem a folytatásért és a 36. feliratért :notworthy:
Kang Ji Hwan sorozatait látva nagyon kedvelt színészem lett, már ezért is örültem a Monster fordításának, hogy főszereplőként láthatom, nem is akármilyen témában, a fordítás leállása eléggé megviselt.
Most örömmel vittem az újabb feliratot :cheers:

Kata58

Postby Kata58 » Sat Sep 16, 2017 10:49 am

sziasztok! Lenne egy nagy kérésem...! a 26.-tól a 35.ig a felirat egy olvashatatlan katyvasz..hiába teszem ansiba... Kiraknátok ide a helyes feliratot? A többit már áttettem ansiba, azok rendben vannak! előre is köszönet a segítségért! Akár spoilerbe is ki lehetne tenni....
:thumleft: :O :-)

smatagd

Postby smatagd » Sat Sep 16, 2017 11:50 am

Szia Kata58!
Átkonvertáltam a feliratokat txt-ből srt-be, de nem tudom ide feltölteni, ha megadod az e-mail címedet, elküldöm neked, vagy, ha valakii megmondja hogy tudom ide berakni, akkor feltöltöm ide.
Image

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 5:19 pm

Gustty wrote:Szia yeva0814!

Szia Gustty! :)

Dehogy baj! :)
Ellenkezőleg! Köszönöm szépen, hogy pótoltad a hiányosságom és beraktad a linket. :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 5:36 pm

Kata58 wrote:ezer hála és köszönet...most pótolva a feliratok..ha már ilyen ügyes voltam hogy töröltem... :crazy: :P

Remélem a 22 Gb-os letöltés jó lesz hozzá nem akartam a 66-osat az túl sok! viszont a a 45o-est meg csak egyesével lehetett volna leszedni...remélem nem lövök mellé a felirattal... :O :thumleft:

Kedves Kata! :)

Azt nem tudom, hogy a 22GB-oshoz jó-e a felirat?
A fordításnál én a 450p felbontással dolgozom, mert az orosz feliratok ehhez készültek, és ezt a kisebb felbontást jobban "viszi" az aegisub-program. Viszont az avistaz-ról letöltött 720p felbontással nézem vissza, tehát ehhez a két felbontáshoz, tuti jó az a felirat, amit én készítek.
A Mendi által készített 1-35 részek felirata is passzol a 720p-hez, ugyanis magyar feliratokkal néztem meg az elkészült részeket. Már csak azért is, hogy lássam a nevek fordításait... ugyanis általában orosz feliratokkal, vagy szinkronnal nézem a sorozatokat -, meg ugye azzal is dolgozom -, és ők a neveket is cirill betűkkel fonetikusan írják. :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 5:40 pm

smatagd wrote:Kedves Yeva örömmel olvasom, hogy újra fordítasz :dance: , köszi, hogy felkaroltad ezt a sorozatot, szemeztem vele már régen, de láttam megállt a fordítás, ezéret le se töltöttem a videókat, de tudom, hogy általad be lesz fejezve, így majd én is meg fogom nézni. :cheers: :wub:

Kedves Smatagd! :)

Én is köszönöm szépen a visszajelzést, és köszönöm a bizalmat. Igyekszem nem okozni neked - meg senki másnak, akár bízik bennem, akár nem - csalódást. :wub: :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 5:52 pm

szildor wrote:Kedves Yeva!
Hálás köszönetem a folytatásért és a 36. feliratért :notworthy:
Kang Ji Hwan sorozatait látva nagyon kedvelt színészem lett, már ezért is örültem a Monster fordításának, hogy főszereplőként láthatom, nem is akármilyen témában, a fordítás leállása eléggé megviselt.
Most örömmel vittem az újabb feliratot :cheers:

Kedves Szildor! :)

Nem tudtam, hogy ennyire kedveled Kang Ji Hwan-t. Csak azt "láttam", nagyon szeretnéd, ha be lenne fejetve a sorozat fordítása. Örülök, hogy megszerezhetem neked ezt az örömöt, hogy lefordítva lásd... :) :wub:
Egyébként hiszed, vagy nem, én most látom Kang Ji Hwan-t először, ebben a sorozatban. Nagyon jól alakítja szerepét... :)
Az orra helyén lévő kis "szépséghiba" meg speciel jól áll neki. :-)
Először csak néztem... azt hittem a képernyőmön van valami maszat, ami épp az orra hegyén "akadt el"... :lol :wub:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 6:03 pm

Kata58 wrote:sziasztok! Lenne egy nagy kérésem...! a 26.-tól a 35.ig a felirat egy olvashatatlan katyvasz..hiába teszem ansiba... Kiraknátok ide a helyes feliratot? A többit már áttettem ansiba, azok rendben vannak! előre is köszönet a segítségért! Akár spoilerbe is ki lehetne tenni....
:thumleft: :O :-)

Kata, olvasom, hogy probléma akadt a feliratokkal, és hogy Smatagd rögtön a segítségedre is siet... :)
Nagyon aranyosak vagytok. :heart:

Összetömörítettem egy zipbe az 1-35 rész feliratait srt formátumban, és ha tudom, felteszem a topic elejére. Oda csatolni tudom. Így ha esetleg másnak is lenne problémája a feliratokkal, onnan le tudja tölteni.

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 16, 2017 6:23 pm

Hűha, nem engedte a szerver, hogy csatoljam, mert túl nagy a fájl. :-(
Kata, szerintem akkor azt kell tenned, amit Smatagd is javasolt. :)
Küld el priviben az emailcímed akár neki, akár nekem, és úgy megkapod a feliratokat.

Egyébként nem értem, hogy mi lehet vele a probléma, mert én is az Ázsia Ákkövei oldalról töltöttem le a feliratokat, és nekem nem volt vele problémám. Igaz, hogy ez még a weboldal átköltözése előtt történt. Lehet a költözéskor sérült meg valami? :scratch:
Bár nem értek hozzá, és nyilván ostobaságokat mondok, de lehet Kacs tudna segíteni, hogy mi történhetett a feliratokkal... :wub:

Ido11

Postby Ido11 » Sat Sep 16, 2017 6:46 pm

Kedves Yeva,
olvastam, hogy szándékodban áll befejezni ezt a sorozatot és ime itt van!
Nagy örömöt szereztél vele.
Én anno a Smallenecode-ról szedtem le, mert nem torrentezek, de nem kezdtem bele, mert megállt a fordítás.
Kang Ji-Hwan mellett Park Ki-Woong is nagyon érdekel, akit a Bridal Mask-ban ismertem meg és abban nagyon nagyot alakított.
Köszönöm a fordítást.

smatagd

Postby smatagd » Sat Sep 16, 2017 6:50 pm

Én most kipróbáltam a 31.részhez a kifogásolt feliratot, semmi probléma nincs vele, az én lejátszóm a számítógépen felismeri, VLC médiám van, de az UMplayer is. Kata az ne zavarjon meg, hogy amikor társítod a jegyzettömbbel, betűhalmazt látsz, attól még működik. :D
Image

Najang

Postby Najang » Sat Sep 16, 2017 8:21 pm

Kedves Yeva!

Nagyon szépen köszönöm, hogy vállaltad ennek a remek sorozatnak a további fordítását, nagyon örülök neki! :notworthy:
Fighting! :thumright:

Kata58 wrote:Remélem a 22 Gb-os letöltés jó lesz hozzá nem akartam a 66-osat az túl sok! viszont a a 45o-est meg csak egyesével lehetett volna leszedni...remélem nem lövök mellé a felirattal... :O :thumleft:

Kipróbáltam, és jó az avistaz.to torrent a feliratokhoz. Monster (2016) Complete 360p NEXT 22,53 GB-t.

Ja, és nekem is jók a feliratok 31-35-ig. :salut:

Gustty

Postby Gustty » Sun Sep 17, 2017 4:51 am

Sziasztok mindenki!
Aki nem akar torrentezni, de a megfelelő és jó minőségű filmet le szeretné szedni a netről, itt egy link>>

a megás nagyon gyorsan jön.
Remélem tudtam segíteni evvel is, hogy ne akkora legyen a méret, amit le kell szedni.Igaz hosszadalmas,de a feliratok passzolnak hozzá.Ha lent lesz mind, akkor nem több 20 GB méretnél. :-)

Cseppke

Postby Cseppke » Sun Sep 17, 2017 6:24 am

Drága Yevám! :heart: :heart:

Szeretettel köszöntelek! :heart: Nekem még nincs meg ez a sorozat, de hamarosan letöltöm és hála Neked meg is fogom nézni!

Kata58

Postby Kata58 » Sun Sep 17, 2017 11:37 am

Kedves Yeva és smatagd, írtam a privibe az email cimet..remélem jól csináltam. :-) :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Sun Sep 17, 2017 12:45 pm

Kedves Kata nem jött üzenet.
Image

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Sep 17, 2017 3:03 pm

Ido11 wrote:Kedves Yeva,
olvastam, hogy szándékodban áll befejezni ezt a sorozatot és ime itt van!
Nagy örömöt szereztél vele.
Én anno a Smallenecode-ról szedtem le, mert nem torrentezek, de nem kezdtem bele, mert megállt a fordítás.
Kang Ji-Hwan mellett Park Ki-Woong is nagyon érdekel, akit a Bridal Mask-ban ismertem meg és abban nagyon nagyot alakított.
Köszönöm a fordítást.

Kedves Ido! :)

Örülök, hogy örülsz, és köszönöm szépen a visszajelzést.
A Bridal Mask-ot én is láttam, tényleg nagyon jó volt benne Park Ki Woong... :)
A női főszereplőt, Sung Yoo Ri-t is nagyon szeretem. Több sorozatát láttam, a Swallow the Sun-t pedig még fordítottam is. :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Sep 17, 2017 3:11 pm

Gustty wrote:Sziasztok mindenki!
Aki nem akar torrentezni, de a megfelelő és jó minőségű filmet le szeretné szedni a netről, itt egy link>>

a megás nagyon gyorsan jön.
Remélem tudtam segíteni evvel is, hogy ne akkora legyen a méret, amit le kell szedni.Igaz hosszadalmas,de a feliratok passzolnak hozzá.Ha lent lesz mind, akkor nem több 20 GB méretnél. :-)

Köszönöm szépen Gustty, hogy megosztasz ilyen letöltő oldalakat; és mindenki másnak is hálás vagyok ha a sorozattal kapcsolatos akár letöltőoldalt, akár bármi más háttér-információt oszt meg, mert nekem az ilyesmi nem erős oldalam. :-(
Időhiány miatt keveset olvasok a neten, letölteni meg csak torrentekről szoktam. Vagy végső esetben - ami azonban nagyon ritkán fordul elő - orosz fansubok weboldaláról, de azokra regisztrálni kell...
Még egyszer, köszi szépen! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Sep 17, 2017 3:20 pm

smatagd wrote:Én most kipróbáltam a 31.részhez a kifogásolt feliratot, semmi probléma nincs vele, az én lejátszóm a számítógépen felismeri, VLC médiám van, de az UMplayer is. Kata az ne zavarjon meg, hogy amikor társítod a jegyzettömbbel, betűhalmazt látsz, attól még működik. :D

Én is általában a VLC-t használom; illetve ritkább esetben az SMPlayert... :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Sep 17, 2017 3:22 pm

Najang wrote:Kedves Yeva!

Nagyon szépen köszönöm, hogy vállaltad ennek a remek sorozatnak a további fordítását, nagyon örülök neki! :notworthy:
Fighting! :thumright:

Én is köszönöm szépen, kedves Najang, a visszajelzést, az infókat és nem utolsósorban a biztatást! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Sep 17, 2017 3:31 pm

Cseppke wrote: Drága Yevám! :heart: :heart:

Szeretettel köszöntelek! :heart: Nekem még nincs meg ez a sorozat, de hamarosan letöltöm és hála Neked meg is fogom nézni!

Nagyon örülök neked, drága Cseppkém! :) :heart:
Nagy szeretettel köszöntelek én is és "üdv a fedélzeten"... :lol
Mindig szeretettel várlak. Persze idő kell a letöltéshez, no meg, hogy megnézd a már meglévő részeket...
Tehát attól tartok, nem igazán várhatom, hogy a fordítással párhuzamosan "beszólj" néha-néha... :heart:
Ettől függetlenül mindig nagyon örülök neked! :) :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Sep 17, 2017 3:36 pm

smatagd wrote:Kedves Kata nem jött üzenet.

Kedves Kata, nekem sem jött... :-(

Viszont megírtam neked az emailcímem. Ha oda írsz, megkapom. :).

Kata58

Postby Kata58 » Sun Sep 17, 2017 4:44 pm

Kedves Yeva, írtam az emailedre, és küldtem képet is... :D :thumleft: Látod mindabban voltam hogy sikerült itt priviben irni de nem jött össze de majd így már sikerülnie kell... :D :thumleft: :wub: :roll

Kata58

Postby Kata58 » Sun Sep 17, 2017 4:47 pm

Kata58 wrote:Kedves Yeva, írtam az emailedre, és küldtem képet is... :D :thumleft: Látod mindabban voltam hogy sikerült itt priviben irni de nem jött össze de majd így már sikerülnie kell... :D :thumleft: :wub: :roll

Kedves smatagd látom neked sem sikerült elküldenem az e címemet, de yeva elküldte az övét...úgyhogy megoldódik...köszönöm a segítséget... :thumleft: :wub: :thumleft: :D

smatagd

Postby smatagd » Mon Sep 18, 2017 6:47 am

Kedves Kata örülök, hogy végül sikerült :D
Image

Kata58

Postby Kata58 » Mon Sep 18, 2017 5:51 pm

szia Smatagd! Képzeld, most is ugyanolyan felállásban kaptam meg a 26-35-ig a feliratot ahogy jeleztem. összerakva a filmmel lejátszható, de maga a tudat, hogy nem szokványos srt formátumban van ez a pár rész igencsak zavaró.. :crazy:

smatagd

Postby smatagd » Mon Sep 18, 2017 6:36 pm

Kata küldtem neked PM-et :D
Image

Kata58

Postby Kata58 » Tue Sep 19, 2017 4:01 am

smatagd wrote:Kata küldtem neked PM-et :D

Írtam... :D

Kata58

Postby Kata58 » Tue Sep 19, 2017 9:57 am

Hálás köszönet a problémám megoldásáért! Most már katonás rendben a felirtok! :D :cheers: :thumleft: :wub: :lol

smatagd

Postby smatagd » Tue Sep 19, 2017 4:05 pm

Na elkezdtem én is nézni a sorozatot :roll már az első két rész jól felidegesített, látom megint egy bicskanyitogatós történet lesz :goggle: A színészek remekül játszanak, főleg a vak Kang Gi Tak karakterét nem könnyű eljátszani :cheers: Mindig nagyon felbosszant, ha egy fogyatékos emberrel szórakoznak :stress: :rofl:
Még egyszer köszi, hogy fordítod kedves Yeva
Image

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 30, 2017 12:36 pm

Kedves Doramarajongók!

Őszintén sajnálom, hogy ennyi idő óta nem jelentkeztem és még most sem tudtam hozni a 37. rész feliratát. Már nem olyan sok maradt hátra a fordításból, mikor megbetegedett a kis-unokám, és vele kellett lennem, mert nem mehetett oviba.
Utána pedig egy hétig kint voltam Kárpátalján - ami nem volt betervezve, tehát hirtelen utaztam el - és sajnos nem tudtam bejelentkezni ide, sem az Ázsia Ékkövei-re, hogy értesítselek benneteket, mi az oka a "hallgatásomnak". :-(
Most hazajöttem, viszont kedden újból el kell utaznom pár napra, de remélem addigra teljesen kész leszek a 37. résszel és meg tudom osztani...

Arra soha ne gondoljon senki, hogy meggondoltam volna magam, mert amit megígérek, azt, ha ezerszeresen nehéz lenne, vagy mit tudom én, mennyire nem tetszene, akkor is megtartanám az ígéretem. Az adott szavam - no meg persze a nevem, illetve a nickem is - kötelez! :)
Ezt ne felejtsétek el! :)
Tehát tényleg bocsánat, hogy nem szóltam korábban, de senki ne aggódjon, a folytatás nem állt le. :-)

Kellemes, napsütéses, áldott hétvégét! :-)

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 30, 2017 12:40 pm

Kedves Kata! :-)

Örülök, hogy minden rendben és élvezettel nézheted a sorozatot! :) :thumleft:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Sep 30, 2017 12:43 pm

smatagd wrote:Na elkezdtem én is nézni a sorozatot :roll már az első két rész jól felidegesített, látom megint egy bicskanyitogatós történet lesz :goggle: A színészek remekül játszanak, főleg a vak Kang Gi Tak karakterét nem könnyű eljátszani :cheers: Mindig nagyon felbosszant, ha egy fogyatékos emberrel szórakoznak :stress: :rofl:
Még egyszer köszi, hogy fordítod kedves Yeva

Azóta biztos már megnézted mind a 36 lefordított részt, és láttad mi lett a fogyatékos emberrel... :)
Ha meg akarod osztani, szeretettel várlak... :heart:

Kata58

Postby Kata58 » Sat Sep 30, 2017 1:30 pm

Drága Yeva, köszönöm, hogy jelentkeztél. :thumleft: :wub: . Van hogy az élet pillanatokra felülír dolgokat az időbeosztásban. :blink :lol de a lényeg, hogy nem extra gond jelentkezett, egy kis unoka vigasztalása, hogy gyorsabban gyógyuljon arra a mama a legjobb gyógyszer! :lol .
Használd ki még ezt a korai gyönyörű őszi időt, utazgass, és legyenek jó élményeid! A felirtok meg majd jönnek, amikor itt lesz az ideje. Amúgy én is még csak az első részt láttam, de nem fut el ez a sorozat, az biztos, hogy nem egy könnyű műfaj...az emberi hirearcia, gonoszság úgy látszik valóban nem ismer határokat.
Smatagd-dal teljesen egyetértek, én is utálom ha adott hátrányai miatt valakit kisemmiznek. Személyes érintettség okán is még fokozottabban élem meg! Nagyon várom hogy nekiállhassak majd ennek a sorinak, úgy rendesen, és tudjak írni is róla kommentet. mert valahogy úgy az igazi. Kellemes hétvégét mindenkinek! :D :lol :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Sat Sep 30, 2017 3:12 pm

Drága Yeva! Igazolt mulasztásnak veszem a hiányzásodat. :roll
Az fel se merült bennem, hogy feladod a fordítást, Te annál sokkal kitartóbb és becsületesebb vagy. :thumright:
Látod, hogy aggódtál mit fogsz csinálni, ha nyugdíjba vonulsz, máris rengeteg feladatod lett, remélem jó dolgok történtek Veled Kárpátalján :wub: , na erre való a nyugdíjas korszak, bármikor elutazhatsz bárhová.
Még nem értem a 36.részig, mert, ha megtetszik egy történet, visszafogom magamat, hogy tovább tartson. Szerencsére a sérült ember már a múlté, de a gonoszság továbbra is jelen van. Sajnos lassan hazánkban is elhatalmasodik ez az anyagias világ, az emberi életek nem számítanak csak a haszon.
Te csak intézd a dolgaidat, én türelmesen megvárom a feliratot. :-)
Hoztam egy képet, ez a jelenet nekem nagyon tetszett.
Image
Image

Kata58

Postby Kata58 » Sat Sep 30, 2017 4:52 pm

Ma megnéztem 4 részt, így 5-ével elég gyorsan haladok, vissza kell fogjam a tempót.. :lol
de azért elég szívszorító megpróbáltatásokon megy keresztül, és végre van segítő is, bár senki sem "most még" önzetlenül. remélem a történet előrehaladtával egyre jobban kirajzolódik a stratégia, kinek milyen szerep jut! főgonoszunk is elviheti a pálmát, hihetetlen egy törekvő, irreális pasas..aki nem riad vissza a gyilkosságoktól sem a szemétládája...
De jön majd a kutyára dér! :crazy: :-)

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Oct 03, 2017 6:03 am

Drága Smatagd és Kata! :heart:

Annyira kedvesek vagytok! Nagyon szépen köszönöm a megértést, a biztatást, és azt is, hogy egyáltalán vagytok nekem ebben a topicban.
Ma 9-kor indulok megint Kárpátaljára, amit sajnos nem jókedvből, vagy üdülésképpen teszem, hanem bármilyen szomorú, de hivatalos ügyeket intézek...
Őszintén sajnálom, de olyan lelkiállapotban vagyok, hogy a fordítás sem ment úgy, ahogyan kellett volna, így nem sikerült teljesen készre befejeznem a 37 részt. Ezért még egy kis ideig szíves elnézéseteket és türelmetek kérem... :-(

Köszönöm szépen!

Kata58

Postby Kata58 » Wed Oct 04, 2017 5:57 am

sziasztok! Kedves Yeva, vannak az életben felülírhatatlan megváltozhatatlan dolgok, amiket nem mi irányítunk, mégis kéretlenül részesei vagyunk! Remélem, mihamarabb túl leszel a nehézségeken. Az Úr adjon neked kimenekedést abból a helyzetből mai megszomorít! :wub:

A sorozatnál eljutottam végre a 14. részig, és mondhatom elképesztő csavarok és bravúr van bennük.! De jó, hogy van egy sori, amivel le vagyok maradva, mert így a lehetőségeim szerint nézhetem. Még kell egy pár nap míg beérlek benneteket! Mindenesetre köszönöm hogy felvállaltad a sorozat fordításának folytatását! A szereplőink nagyszerűek, a főgonosz..már majdnem nem is tudom melyik az első helyezet benne, igencsak tenyérbemászóan alakítják a karakterüket, és persze rétegenként haladunk a végkifejlet felé..ugyancsak próbára téve az ember idegeit. :x :D . De ez csak azt jelzi, hogy nagyon jól lett megcsinálva ez a történet is! És az eddig pozitív szerepeket kapott hőseink most megmutathatják, hogy tudnak gonoszok is lenni! :O :D .
Az egyik legizgalmasabb a különleges hercegnőnk átalakulása, akinél úgy látszik nem mindegy a T9 problémája, nem eltussolni, megoldani akarja...remélem nem tévedek! :mrgreen: :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Wed Oct 04, 2017 10:28 am

Kedves Yeva sajnálom, hogy nem örömteli napokat élsz át Kárpátalján :unsure: de remélem utána megnyugszik a lelked :wub: és én köszönöm, hogy még így is informálsz bennünket :notworthy:
Kata58 wrote:A szereplőink nagyszerűek, a főgonosz..már majdnem nem is tudom melyik az első helyezet benne, igencsak tenyérbemászóan alakítják a karakterüket,

Ahogy mondod, kinyílik a bicska a zsebemben Byun Il Jae láttán, állandóan vigyorog , mint egy idióta, :flamed: :rofl: nekem csak őrült főgonosz, a másik gonosz Do Gwang Woo csak kispályás hozzá képest, nem egy okos ember 8) mindent mással végeztet el, de tény a két színész remekül játszik :cheers:
Kata58 wrote:Az egyik legizgalmasabb a különleges hercegnőnk átalakulása, akinél úgy látszik nem mindegy a T9 problémája, nem eltussolni, megoldani akarja...remélem nem tévedek! :mrgreen: :wub: :thumleft:

Ellenszenves a modora, de én csípem, :D nem ő tehet róla, hogy ilyen lett, Kang Ki Tan-ban emberére talált, majd mellette jó irányban változik.
Kata58 wrote:És az eddig pozitív szerepeket kapott hőseink most megmutathatják, hogy tudnak gonoszok is lenni! :O :D .

Kénytelenek, az ellenfelet a saját fegyverével lehet a legjobban legyőzni, a csajok is nagyon odateszik magukat, Kang Ki Tan-ért mindenre képesek. :wub: :heart:

Nagyszerű történet a Monster, persze nem csodálkozom, hiszen Jang Young Cheol, a forgatókönyv író olyan sorozatokat írt, mint Empress Ki, Giant, History of the Salaryman. :thumright:
Image

yeva0814

Re: Monster [Hungarian Subs] (37 of 50)

Postby yeva0814 » Thu Oct 19, 2017 7:40 am

Kedves Mindenki!

Ez fordítói "pályafutásom" első esete, amikor ilyen sok idő után hozom a következő részt. :(
Mikor belekezdtem a fordításba, nem is gondoltam, hogy ilyen akadályokba fogok ütközni, amik megtörténtek...
Mindenkitől elnézést kérek!
Bízom és remélem, nem lesz több ilyen gát, ami ennyire lekösse az időm, a kapacitásom, az energiám... és így megviseljen fizikailag, lelkileg...

Köszönöm a megértést!

Drága Kata és Smatagd! :)

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtatok a sorozatról, és megpróbálok majd érdemben is válaszolni rá, de most még egyelőre sajnos nem megy...
De igyekezni fogok. :-)

És köszönöm a fotót... ez tényleg egy nagyon jó jelenet volt... :)

smatagd

Postby smatagd » Thu Oct 19, 2017 11:17 am

Kedves Yeva !
Köszönöm a 37.részt :cheers: örülök, hogy ismét itt vagy :D
Image

Kata58

Postby Kata58 » Thu Oct 19, 2017 7:14 pm

sziaszatok! Drága Yeva, ismételten köszönöm az újabb feliratot, most hogy már teljesen utolértelek benneteket, most már én is lassíthatok, és lépésről lépésre haladhatok majd veletek. :D
Kellemes esti pihenést, és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! :-) :wub: :thumleft:

Agacska

Postby Agacska » Mon Oct 23, 2017 5:47 pm

Nagyon köszönöm az új részt.

yeva0814

Re: Monster [Hungarian Subs] (38 of 50)

Postby yeva0814 » Tue Oct 31, 2017 5:08 pm

Sziasztok! :)

Szeretettel hoztam a 38. rész feliratát. :heart:

Kellemes szórakozást! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Oct 31, 2017 5:11 pm

smatagd wrote:Kedves Yeva !
Köszönöm a 37.részt :cheers: örülök, hogy ismét itt vagy :D

Én is köszönöm szépen a visszajelzésed, és tényleg nagyon örülök, hogy itt vagy, és erőt, kitartást adsz nekem! :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Oct 31, 2017 5:18 pm

Kata58 wrote:sziaszatok! Drága Yeva, ismételten köszönöm az újabb feliratot, most hogy már teljesen utolértelek benneteket, most már én is lassíthatok, és lépésről lépésre haladhatok majd veletek. :D
Kellemes esti pihenést, és kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! :-) :wub: :thumleft:

Drága Kata! :)

Neked is csak azt tudom ismételni, hogy én is nagyon köszönöm, hogy bátorítasz, itt vagy, mindig visszajelzel, és ezt akkor is megteszed, ha én épp nem reagálok a hozzászólásokra, és nem vagyok igazán aktív a topicban, meg egyáltalán egyik oldalon sem.
Ez most sajnos így alakul, és csak reménykedem abban, hogy visszajön majd az az idő, amikor aktív "kibeszélések" fognak zajlani ebben a topicban.
Tehát úgy vagyok most ezzel, mint ahogyan az öreg Do elnök is őszintén elmondta ebben a 38. részben...
Hogy mit is, ezt majd akkor írom le, ha megnéztétek a részt...

Isten áldjon, és legyen áldott további heted! Ezt kívánom Neked és Mindenkinek! :)

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Oct 31, 2017 5:19 pm

Agacska wrote:Nagyon köszönöm az új részt.

Szívesen, kedves Agacska, és én is köszönöm a visszajelzést! :)

Kata58

Postby Kata58 » Wed Nov 01, 2017 7:02 am

Drága Yeva! Csak remélni tudom, hogy mostanában azért már egyre jobb irányba haladnak a dolgok! Használd ki az időt, ha van rá lehetőség a pihenésre, mert arra is szükség van! :wub:

Itt is köszönöm a 38. rész feliratát! Az Úr öröme, és békessége legyen veletek! :D :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Wed Nov 01, 2017 9:25 am

Kedves Yeva!
Köszönöm a 38.feliratot :notworthy: , jól megleptél vele. :D Azt hiszem kicsit hasonlítunk egymásra, én is elvonulok a világ elől, ha nagy lelki megpróbáltatás ér. Azt kívánom mielőbb jussál túl ezen :wub: .
Remek történet, egyre nagyobb hatást vált ki belőleml, egy kicsit fáj a szívem a két srácért, igaz, hogy nem voltak sose barátok, de Byun Il Jae ellenséggé tette őket. Gun Woo rengeteget fejlődött és ez Oh Soo Yeon-nak is köszönhető. Nem tudom mi lesz, ha Gi Tan-nak egyszer csak kitisztul a tudata és rájön milyen kapcsolatban volt Soo Yeonnal, azt hiszem akkor vérre menő küzdelem kezdődik a srácok között. Do Shin Young is szimpatikus az első perctől kezdve, nála is elindult némi fejlődés, most nagy próba elé állította apja a választással. Kíváncsian várom, hogy dönt, nem egy okos nő :P .
Image

yeva0814

Re: Monster [Hungarian Subs] (36-39 of 50)

Postby yeva0814 » Wed Nov 08, 2017 8:59 pm

Kedves Mindenki! :)

Meghoztam a 39. rész feliratát.
Ez az előzőeknél kicsit hamarabb elkészült. Viszont a feliratok szövegének "kb-jai" egyre növekszenek... :)

További szépe estét, vagy inkább azt mondom:
Jó éjt!

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Nov 08, 2017 9:01 pm

Kata58 wrote: Az Úr öröme, és békessége legyen veletek! :D :wub: :thumleft:

Ámen!

Köszönöm szépen, drága Kata!
Úgy lesz, úgy van... :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Wed Nov 08, 2017 9:08 pm

smatagd wrote:Kedves Yeva!
Köszönöm a 38.feliratot :notworthy: , jól megleptél vele. :D Azt hiszem kicsit hasonlítunk egymásra, én is elvonulok a világ elől, ha nagy lelki megpróbáltatás ér. Azt kívánom mielőbb jussál túl ezen :wub: .
Remek történet, egyre nagyobb hatást vált ki belőleml, egy kicsit fáj a szívem a két srácért, igaz, hogy nem voltak sose barátok, de Byun Il Jae ellenséggé tette őket. Gun Woo rengeteget fejlődött és ez Oh Soo Yeon-nak is köszönhető. Nem tudom mi lesz, ha Gi Tan-nak egyszer csak kitisztul a tudata és rájön milyen kapcsolatban volt Soo Yeonnal, azt hiszem akkor vérre menő küzdelem kezdődik a srácok között. Do Shin Young is szimpatikus az első perctől kezdve, nála is elindult némi fejlődés, most nagy próba elé állította apja a választással. Kíváncsian várom, hogy dönt, nem egy okos nő :P .

Neked is nagyon szépen köszönöm a bátorítást, a vigasztalást! :heart:

Hát ami a két srácot illeti - mármint a karaktert, amit alakítanak -, nekem a Gi Tan áll közel a szívemhez. Gun Woo, nagyon becstelen, képes mindenkit elárulni, és mindenkit becsapni, ha az érdekei úgy kívánják...

Nem akarok "előreszaladni", így ha megnézed a 39. részt, bővebben kifejtem... :)

Jó szórakozást!

Kata58

Postby Kata58 » Wed Nov 08, 2017 9:24 pm

Hálás szívvel vittem a 39. részt, de megnézni majd holnap fogom, mert már nagyon késő van! Neked is kellemes éjszakai pihenést! :D :wub: :thumleft:

yeva0814

Postby yeva0814 » Fri Nov 10, 2017 8:55 pm

Remélem, Kata kedves, azóta már megnézted a részt... :)

Köszönöm a visszajelzést, és neked is kellemes pihenést, és áldott hétvégét! :heart: :)

Kata58

Postby Kata58 » Sat Nov 11, 2017 6:15 am

szia Yeva, igen, éppen tegnap néztem meg az új részt! :D . Talán most nem volt annyira eseménydús, de mégis nagyon jól lehetett látni a pengeváltásokat! Kezdenek egyre jobban napvilágra kerülni az emlékek is, és az üzleti húzások is telitalálatok! :D .

GunWo egyre jobban kiüti nálam a biztosítékot, még véletlenül sem mondana igazat, sőt, még aljas módon szövetkezik is mert nem képes becsületesen nyerni. Ebben a részben kapott egy kis leckét, vajon milyen következtetést fog ebből levonni.? Remélem nem Gi Tant fogja gyanúsítani a merényletért! :x :crazy:

Az elnök fia sem piskóta ebben a részben, a gyülölet nem a jó oldalát fogja mutatni, ha van egyáltalán. Rosszabb mint a kaméleon.
Kiszámíthatatlan és megbízhatatlan. :x :cry:
Húgica meg aranyos, ahogy hallgat Gi Tanra, mennyire szeretné megnyerni magának! Jó derültséget okozott kettejük párbeszéde! :lol hát szó ami szó igencsak van mit tanulni../közben meg mi is egy két fogalmat az üzleti életből/ :lol :lol :lol

Köszönöm ennek a remek sorozatnak a fordítását a továbbiakban is.
Áldott, pihentető hétvégét kívánok Nektek! :D :wub: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Sat Nov 11, 2017 12:54 pm

Kedves Yeva köszönöm a 39.rész feliratát :cheers:
yeva0814 wrote:Hát ami a két srácot illeti - mármint a karaktert, amit alakítanak -, nekem a Gi Tan áll közel a szívemhez. Gun Woo, nagyon becstelen, képes mindenkit elárulni, és mindenkit becsapni, ha az érdekei úgy kívánják...

Ebben igazad van, és Kata véleményével is egyetértek, de miért lett ilyen Gun Woo? Még belegondolni is borzasztó, hogy egy kb. 10 éves fiú hosszú éveken keresztül arra készül hogyan tüntesse el a mostohaapját, ez igen nagy teher egy gyerek számára. Igen, önvédelemből ölt, az anyját akarta megvédeni attól a vadállattól, akogy ő maga is mondta,valószinüleg el se ítélik és élhetett volna végre boldogan anyjával :wub: , ha akkor nem jelenik meg Byun Il Jae. Soha nem jött volna Koreába, nem tudja meg ki az igazi apja, hogy csak úgy kidobták őket a házból, nem forral bosszút ellene. Gun Woo a gyilkosság után olyan állapotban volt :goggle: , hogy könnyen megbízott Byun il Jae-ben, de mára már rájött, hogy az a szemét csak kihasználta, esze ágában se volt segíteni rajta.
Mialatt Gun Woo egész gyerekkorában csak verést kapott, ezalatt Gi Tan boldogan élt szüleivel. Mindketten Byun Il Jae áldozatai, nem egymás ellen , hanem egymás mellett kellene harcolniuk a gonosszal szemben. Olyan jó lenne, ha ezt ők felismernék, mert összefogva biztosan megsemmisítenék Byun Il Jaet. Számomra Ji Soo és az elnök felesége a legellenszenvesebb :mrgreen: , nő létükre hogy képesek részt venni ezekben a gonoszságokban, mindketten jólétben élnek, miért olyan telhetetlenek? A gazdagság tényleg ennyire kifordítja az embereket önmagukból? :scratch:
.
Image

Kata58

Postby Kata58 » Sat Nov 11, 2017 5:38 pm

szia smatagd! Jogos a kérdés felvetése, Ismeretségi körömben, és nem csak a dorama világából...valóban úgy tűnik hogy a gazdagság egy ponton túl már annyira mohóvá és érzéketlenné teszi a tulajdonosát, hogy nem lehet ráismerni. a legképtelenebb dolgokba menekülnek bele, mert már nem tudják mivel villogjanak tűnjenek ki, vagy dicsekedjenek. Természetesen tisztelet a kivételeknek, mert azok is vannak szerencsére!
Mindenesetre valóban elgondolkodtató a jellem ilyetén való eltorzulása! :cry: :blink :thumleft:

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Nov 12, 2017 5:22 pm

Kata58 wrote:...éppen tegnap néztem meg az új részt! :D . Talán most nem volt annyira eseménydús, de mégis nagyon jól lehetett látni a pengeváltásokat! Kezdenek egyre jobban napvilágra kerülni az emlékek is, és az üzleti húzások is telitalálatok! :D .

GunWo egyre jobban kiüti nálam a biztosítékot, még véletlenül sem mondana igazat, sőt, még aljas módon szövetkezik is mert nem képes becsületesen nyerni. Ebben a részben kapott egy kis leckét, vajon milyen következtetést fog ebből levonni.? Remélem nem Gi Tant fogja gyanúsítani a merényletért! :x :crazy:

Az elnök fia sem piskóta ebben a részben, a gyülölet nem a jó oldalát fogja mutatni, ha van egyáltalán. Rosszabb mint a kaméleon.
Kiszámíthatatlan és megbízhatatlan. :x :cry:
Húgica meg aranyos, ahogy hallgat Gi Tanra, mennyire szeretné megnyerni magának! Jó derültséget okozott kettejük párbeszéde! :lol hát szó ami szó igencsak van mit tanulni../közben meg mi is egy két fogalmat az üzleti életből/ :lol :lol :lol

Köszönöm ennek a remek sorozatnak a fordítását a továbbiakban is.
Áldott, pihentető hétvégét kívánok Nektek! :D :wub: :thumleft:

Kedves Kata! :)

Nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok így vele, de ez a rész nekem elég eseménydúsnak tűnt... :)
Gun Woo nálam már rég kiverte a biztosítékot, és ezzel a húzással, ezzel a megrendezett támadásával, minden képzeletet fölülmúl...
Gi Tan-t semmiképp nem gyanúsíthatja, akit gyanúsítani akar vele, szerintem az Gwang Woo lesz... aki egyébként tényleg meg is akart szabadulni tőle...
Ez a Gwang Woo is egy aljas minden hájjal megkent, de amúgy egy félkegyelműnek tűnő, inkompetens alak. Akkor látja magát jó szemszögből, mikor az apja kidobja őt meg az anyját a házból, és ott a földön ülve be is ismeri, hogy miért van ez az egész. Mert szerény véleményem szerint, ha az apjának nem kellett volna annyiszor csalódnia benne, mint vezérigazgatóban, ha látta volna hogy van valamennyi üzleti érzéke és ért is hozzá, nem pedig csak a gazemberségen jár az esze, akkor nyilván nem tagadja ki az örökségből, hisz végül is ő a törvényes fia...

A hugica tényleg aranyos de ő is sem rendelkezik semmilyen szakértelemmel egy szálloda vezetéséhez. Gi Tan-nak kell őt felvilágosítania és irányítania... igen, igazad van, bőven van mit tanulnia. :)

Köszönöm szépen a jókívánságot! A hétvégém áldott volt ugyan, de nem igazán pihentető. Általában a hétvégéim, azok abból állanak, hogy a gyerekeim jönnek családostul... és eltöltünk egy-két áldott napot... amit persze megelőz a sütés-főzés, ez viszont nem pihentető. :)
De örömmel csinálom, és mikor együtt van a nagy család, annak minden perce igazi boldogság, öröm és áldás, megér minden fáradtságot. :) :heart:
Last edited by yeva0814 on Sun Nov 12, 2017 6:02 pm, edited 1 time in total.

yeva0814

Postby yeva0814 » Sun Nov 12, 2017 5:59 pm

smatagd wrote:Kedves Yeva köszönöm a 39.rész feliratát :cheers:
yeva0814 wrote:Hát ami a két srácot illeti - mármint a karaktert, amit alakítanak -, nekem a Gi Tan áll közel a szívemhez. Gun Woo, nagyon becstelen, képes mindenkit elárulni, és mindenkit becsapni, ha az érdekei úgy kívánják...

Ebben igazad van, és Kata véleményével is egyetértek, de miért lett ilyen Gun Woo? Még belegondolni is borzasztó, hogy egy kb. 10 éves fiú hosszú éveken keresztül arra készül hogyan tüntesse el a mostohaapját, ez igen nagy teher egy gyerek számára. Igen, önvédelemből ölt, az anyját akarta megvédeni attól a vadállattól, akogy ő maga is mondta,valószinüleg el se ítélik és élhetett volna végre boldogan anyjával :wub: , ha akkor nem jelenik meg Byun Il Jae. Soha nem jött volna Koreába, nem tudja meg ki az igazi apja, hogy csak úgy kidobták őket a házból, nem forral bosszút ellene. Gun Woo a gyilkosság után olyan állapotban volt :goggle: , hogy könnyen megbízott Byun il Jae-ben, de mára már rájött, hogy az a szemét csak kihasználta, esze ágában se volt segíteni rajta.
Mialatt Gun Woo egész gyerekkorában csak verést kapott, ezalatt Gi Tan boldogan élt szüleivel. Mindketten Byun Il Jae áldozatai, nem egymás ellen , hanem egymás mellett kellene harcolniuk a gonosszal szemben. Olyan jó lenne, ha ezt ők felismernék, mert összefogva biztosan megsemmisítenék Byun Il Jaet. Számomra Ji Soo és az elnök felesége a legellenszenvesebb :mrgreen: , nő létükre hogy képesek részt venni ezekben a gonoszságokban, mindketten jólétben élnek, miért olyan telhetetlenek? A gazdagság tényleg ennyire kifordítja az embereket önmagukból? :scratch:
.

Kedves Smatagd
:)

Köszönöm és is, hogy kifejtetted véleményed. :)
Teljes mértékben tiszteletben tartom. :heart:
Ha megengeded én is elmondom a saját meglátásom.

Bár igaz, hogy Gun Woo-nak nyomorúságos gyermekkora volt, és ezért én is nagyon sajnáltam. Viszont Ki Tan-nak még talán szörnyebb volt az az időkorszaka, mikor vakon, koldusként - mások megaláztatásának kitéve -, tengette az életét, a kutyának kitett eledelre várva, hogy valamit ehessen... és senki nem volt mellette, egyedül volt, mindenkitől elhagyatva és megvetve... :(
Szörnyen bántak vele, még ha akkor már nem is volt gyerek. Látta, amikor Il Jae ahelyett, hogy kisegítette volna az anyját az autóból, inkább szándékosan letaszította a szakadékba. Őt csak azért hagyta ott, mert azt hitte, hogy úgyis halott...
Látta - illetve akkor már nem látott, de mindent hallott és tudott -, hogy az autóbalesetük nem véletlen hanem megrendezett volt , és végigélte, hogy kiszúrnak vele és elveszik az apja vállalatát...

Tehát mindaz amit átélt, bosszúra ösztönzi ugyan, de mégsem tette őt olyan szörnyeteggé, mint amilyen szörnyeteg Gun Woo.
Ha visszaemlékszel rá, mikor elmegy a börtönbe Il Jae-hez, hogy újra szövetkezzen vele... inkább idézem a párbeszédet:

Il Jae: Remélhetőleg,
nem azzal a céllal jöttél Koreába,
hogy engem megsemmisíts, igaz?

Gun Woo: Eleitől ki akartál használni,
hogy megszerezd magadnak
az egész Dodo Group-ot.
Az én tervem pedig,
hogy téged használjalak arra,
hogy enyém legyen
a Dodo Group vállalat.

Tehát már eleve nem dőlt be Il Jae-nek, hanem magának akarta az egész vállalatot...

Ekkor mondta neki Il Jae: És még te mondtad, hogy nem akarsz olyan szörnyeteg lenni, mint én?

Gun Woo talán még nagyobb szörnyeteg. Egyrészt, nem viszi az apját kórházi kezelésre, mert nem akarja, hogy kiderüljön a súlyosbodó demenciája, mert akkor ugye, nincs újabb végrendelet. Képes korrumpálni még az apja orvosát is, és kihasználni a beteg apját... :(

Képes "leszúratni magát", hogy megnyerje Soo Yeon-t, mikor tudja jól, hogy a lány teljes szívével Gi Tan-t szerette és szerintem csak is őt fogja szeretni. Nagyon remélem, nem dől be ennek a hazudozó, aljas, korlátokat nem ismerő Gun Woo-nak.

Mellette Gi Tan: egy gerinces, bár bosszút forraló, de igából csak a sajátját visszaszerezni akaró, becsületes ember. Bár az öreg - most nem ugrik be a neve - aki végül fiának fogadja és mindenét átadja neki, először halálra keresi, mégis a golyó elé ugrik, mikor észreveszi, hogy le akarják lőni, ami majdnem az életébe kerül...
Mondhatnám úgyis, szabályszerűen küzd, és nem vet be mindenféle aljas, hazudozó trükköt, mint Gun Woo...

Nagyon remélem, végül mindent visszakap, ami az apjáé volt és őt illet meg, és Soo Yeon is újra elfogadja és elhiszi, hogy nem okoz már neki fájdalmat a múltra való emlékezés... és a végén - nagyon bízom benne - ők ketten összejönnek... :)
A "gonoszok meg elnyerik méltó jutalmuk"... :)

Hú, egy egész kisregényt írtam. Remélem volt türelmed a végére érni... :) :heart:

Kata58

Postby Kata58 » Mon Nov 13, 2017 7:06 am

szia Yeva! annyira jól leírtad így összesítve, hogy talán még azt is lázba hozza a történet, aki még nem kezdte el, de esetleg olvassa a topikot! :lol :wub: ...Én már nem bírtam magammal, és kukucskáltam...és nem is igaz, micsoda izgalmak várnak még ránk!. :D :thumleft:

Izgatottan várom a folytatást, hogy minél többet megértsünk belőle. Egyébként már nem kell sokat várni, nagyon szépen haladunk a történettel. Megpróbálom kikeresni azt az omniózus esetet, amikor megmentette azt , aki végül fiává fogadja..időnként tényleg sajnálom hogy nem vezetek naplót, egy két mondatban, hogy éppen mi történik az adott részben!

Ahogy olvasgatom a végén, hogy mennyi mindent köszönhetünk már Neked, hogy milyen sok remekebbnél remekebb történeteket fordítottál eddig is! Nem olyan régen, éppen a Dae Mult néztem újra! :lol :D :wub: :thumleft:
Alig egy kettő van amit nem láttam még!
Kellemes Hetet Mindenkinek! :D :thumleft: :thumright: :wub: :thumleft:

yeva0814

Postby yeva0814 » Mon Nov 13, 2017 9:50 am

Szia Kata! :)

Ejnye-bejnye, "kis kíváncsi kukucskáló"... :lol
Én sajnos a másik véglet vagyok... nem szeretek egyáltalán belenézni, még véletlenül sem, hogy mi lesz... :)

Régebben - mit régebben - nagyon régen, anno, mikor gyerek- és fiatalkori éveimet éltem és rengeteget olvastam, soha nem néztem volna bele, hogy mi lesz, bármennyire kíváncsi is voltam a regény végére. :)

Ugye, mikor én gyerek voltam, még TV sem volt, nem az, hogy számítógép, laptop, okostelefon, internet...stb.
A mi szórakozásunk társasjátékokból állt, meg olyan játékokból, amit kint a szabadban, a végtelen "sztyeppeken" , illetve kertekben játszottunk; ezenkívül az olvasás, no meg persze a sport . :)
Több sportágat is versenyszerűen űztem, meg már kicsi koromtól gombázni jártam az erdőben idősebb testvéreimmel, és túráztunk a hegyekben...stb.
Nyilván ez sokban hozzájárult ahhoz - de persze főleg Isten gondviselő kegyelme az -, hogy ilyen korban is még egészen jól bírom a "gyűrődést". Fizikailag is többet bírunk még - a férjem és én is -, mint a gyermekeink. :)
Ők nem ennyire edzettek... pedig arra szükség van.

Legyen áldott, szép heted! :) :heart:

smatagd

Postby smatagd » Mon Nov 13, 2017 10:00 am

Kedves Yeva! kívánom, hogy minden hétvégéd ilyen boldogságban teljen :wub: , nincs annál nagyobb öröm, ha jó étvággyal fogyasztják gyerekeink az ételeinket. :dance:
Ami a filmet illeti, köszönöm, hogy írtál egy "kis regényt" :P :
yeva0814 wrote:Bár igaz, hogy Gun Woo-nak nyomorúságos gyermekkora volt, és ezért én is nagyon sajnáltam. Viszont Ki Tan-nak még talán szörnyebb volt az az időkorszaka, mikor vakon, koldusként - mások megaláztatásának kitéve -, tengette az életét, a kutyának kitett eledelre várva, hogy valamit ehessen... és senki nem volt mellette, egyedül volt, mindenkitől elhagyatva és megvetve... :(
Szörnyen bántak vele, még ha akkor már nem is volt gyerek. Látta, amikor Il Jae ahelyett, hogy kisegítette volna az anyját az autóból, inkább szándékosan letaszította a szakadékba. Őt csak azért hagyta ott, mert azt hitte, hogy úgyis halott...
Látta - illetve akkor már nem látott, de mindent hallott és tudott -, hogy az autóbalesetük nem véletlen hanem megrendezett volt , és végigélte, hogy kiszúrnak vele és elveszik az apja vállalatát...

Tehát mindaz amit átélt, bosszúra ösztönzi ugyan, de mégsem tette őt olyan szörnyeteggé, mint amilyen szörnyeteg Gun Woo.
Ha visszaemlékszel rá, mikor elmegy a börtönbe Il Jae-hez, hogy újra szövetkezzen vele... inkább idézem a párbeszédet:

Il Jae: Remélhetőleg,
nem azzal a céllal jöttél Koreába,
hogy engem megsemmisíts, igaz?

Gun Woo: Eleitől ki akartál használni,
hogy megszerezd magadnak
az egész Dodo Group-ot.
Az én tervem pedig,
hogy téged használjalak arra,
hogy enyém legyen
a Dodo Group vállalat.

Tehát már eleve nem dőlt be Il Jae-nek, hanem magának akarta az egész vállalatot...

Ekkor mondta neki Il Jae: És még te mondtad, hogy nem akarsz olyan szörnyeteg lenni, mint én?

Gun Woo talán még nagyobb szörnyeteg. Egyrészt, nem viszi az apját kórházi kezelésre, mert nem akarja, hogy kiderüljön a súlyosbodó demenciája, mert akkor ugye, nincs újabb végrendelet. Képes korrumpálni még az apja orvosát is, és kihasználni a beteg apját... :(

Képes "leszúratni magát", hogy megnyerje Soo Yeon-t, mikor tudja jól, hogy a lány teljes szívével Gi Tan-t szerette és szerintem csak is őt fogja szeretni. Nagyon remélem, nem dől be ennek a hazudozó, aljas, korlátokat nem ismerő Gun Woo-nak.

Mellette Gi Tan: egy gerinces, bár bosszút forraló, de igából csak a sajátját visszaszerezni akaró, becsületes ember. Bár az öreg - most nem ugrik be a neve - aki végül fiának fogadja és mindenét átadja neki, először halálra keresi, mégis a golyó elé ugrik, mikor észreveszi, hogy le akarják lőni, ami majdnem az életébe kerül...
Mondhatnám úgyis, szabályszerűen küzd, és nem vet be mindenféle aljas, hazudozó trükköt, mint Gun Woo...

Nagyon remélem, végül mindent visszakap, ami az apjáé volt és őt illet meg, és Soo Yeon is újra elfogadja és elhiszi, hogy nem okoz már neki fájdalmat a múltra való emlékezés... és a végén - nagyon bízom benne - ők ketten összejönnek... :)
A "gonoszok meg elnyerik méltó jutalmuk"... :)

Elolvasva a véleményedet , belátom egyet kell értenem Veled :cheers: . Már majdnem elfelejtettem ami Gi Tannal történt :x , köszönöm, hogy felidézted. Én működöm rosszul, elfogadobb vagyok másoknál, talán mert én se vagyok hibátlan. Természetesen a két fiút nem lehet összehasonlítani, én mégis szurkolok Gun Woo-nak, hogy a történet végére jobb ember legyen :wub: . Igen, Soo Yeon-t Gi Tan-nak kell elnyernie, talán még nem késő , hogy visszataláljanak egymáshoz, de akkor mi lesz Shin Young-gal? :roll
:offtopic:
Most fejeztem be a Fantasy couple szintén általad fordított sorozatot, annyira jó volt, nagyon szórakoztató és megható :wub: az utolsó részt végig pityeregtem :heart: köszönöm a fordítását :cheers:
Image

yeva0814

Postby yeva0814 » Mon Nov 13, 2017 12:38 pm

Nagyon örülök, és köszönöm, hogy reagáltál a "kisregényemre". Nincs semmi baj azzal, ha elfogadóbb vagy, én sem ítélem el Gun Woo-t, csak reálisan látom, milyen szemétláda és mennyire törtető, milyen becstelen, mennyire piszkos megoldásoktól sem retten vissza. :-(
De nehéz elhinni és elfogadni azt, hogy egy ilyen helyes arcú gyerek, ilyen gonoszságokat képes elkövetni. Én is szurkolok neki, hogy jó útra térjen... :)

Persze ott van még Shin Young is, aki szintén megérdemelne egy "jó véget", de remélem nem Gi Tan lesz az az ember, aki bele fog szeretni és elveszi feleségül. Arra meg gondolni sem tudok, hogy Gi Tan érdekházasságot kössön... egyébként az az érdekházasság megint csak Gun Woo-nak meg a vállalatnak jönne jól...

Nincs a földön tökéletes ember, Smatagd kedves. Kivétel nélkül mindnyájunknak van hibája, kinek több, kinek kevesebb, van aki beismeri, belátja, van aki nem; van aki tanul a saját hibájából, és van aki a saját hibájáért is másokat okol...

Igen, a Fantasy couple, egy szórakoztató, kedves kis sorozat. Nagyon szívesen fordítottam, és akkor még JaDu lányom nagy segítségemre volt. Ő lektorált, időzített, és a topic minden technikai munkáját is ő végezte. Most viszont már minden "munkát" magamnak kell végeznem. :)
Azért ez így sokkal lassabban megy...
Azért így is örömmel végzem. pláne ha tudom, hogy vannak emberek, akiknek örömöt szerzek vele. :) :heart:

yeva0814

Postby yeva0814 » Mon Nov 13, 2017 12:46 pm

Kata58 wrote:Megpróbálom kikeresni azt az omniózus esetet, amikor megmentette azt , aki végül fiává fogadja..időnként tényleg sajnálom hogy nem vezetek naplót, egy két mondatban, hogy éppen mi történik az adott részben!

Ahogy olvasgatom a végén, hogy mennyi mindent köszönhetünk már Neked, hogy milyen sok remekebbnél remekebb történeteket fordítottál eddig is! Nem olyan régen, éppen a Dae Mult néztem újra! :lol :D :wub: :thumleft:
Alig egy kettő van amit nem láttam még!
Kellemes Hetet Mindenkinek! :D :thumleft: :thumright: :wub: :thumleft:

Kata kedves,
nem kell keresgélned, segítek. a 26. rész úgy kezdődik, hogy Gi Tan a golyó elé ugrik...
Majd abban a részben el is telik egy év...
Utána a 27 rész kb. 25. percétől látható a jelenet, mikor az öreggel egy nagyon megható beszélgetésük van... majd a fiává fogadja... :)
Most újra végignéztem és meg is könnyeztem... :)

A Dae Mul-t nagyon szerettem. Nagyon nehéz volt fordítani, rengeteg benne a szöveg... olyan 1000-nyi sor van szinte mindegyik részben, ha jól emlékszem...
Majd egyszer még én is újranézem. :) :heart:

Kata58

Postby Kata58 » Mon Nov 13, 2017 6:18 pm

Aranyos vagy yeva, köszönöm hogy kikerested... :D :wub: :thumleft: :thumleft: :thumleft: Megyek is meglesni...nem tudom miért, de az érdekel most újra... :D :wub: :thumleft:

yeva0814

Re: Monster [Hungarian Subs] (36-40 of 50)

Postby yeva0814 » Tue Nov 21, 2017 10:53 am

Sziasztok! :)

Kész a 40. rész felirata!
(Eddig ez a "csúcs" a maga 74.75 KB szövegével).

Szép, betegségmentes hetet nektek.
Kívánom, kerüljön el benneteket a torokgyulladással, erős orrfolyással és magas lázzal "taroló" vírus... :-(

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Nov 21, 2017 10:56 am

Kata58 wrote:Aranyos vagy yeva, köszönöm hogy kikerested... :D :wub: :thumleft: :thumleft: :thumleft: Megyek is meglesni...nem tudom miért, de az érdekel most újra... :D :wub: :thumleft:

Nagyon szívesen! :)

Remélem sikerült a "meglesés"... és tetszett is. :)

Kata58

Postby Kata58 » Tue Nov 21, 2017 1:38 pm

Szia Yeva, de még mennyire, és újra köszönöm..csak az a baj, hogy mindig elkap a gépszíj, alig tudom abbahagyni... :lol :lol :lol :wub: :D

smatagd

Postby smatagd » Wed Nov 22, 2017 10:33 am

Kedves Yeva köszönöm a 40.rész feliratát :cheers:
Attól tartottam, Chae Ryung nem mondja el az igazat Gi Tan-nak, hogy milyen volt a kapcsolata Soo Yeon-nal, de belátta nem teheti, Gi Tan mindent megbocsájtott neki, megérdemli végre a boldogságot :wub: . Gun Woo sajnos egyre gonoszabb, eszét vesztette a Soo Yeon-hoz való ragaszkodása. Annyira imádnivaló Shin Young, én nagyon bírom, :-) kár, hogy pont Gi Tan-ba szeretett bele.
yeva0814 wrote:Szép, betegségmentes hetet nektek.
Kívánom, kerüljön el benneteket a torokgyulladással, erős orrfolyással és magas lázzal "taroló" vírus... :-(

Köszönöm, én meg azt kívánom kerüljön el az influenza, állítólag az idén nagyon agresszív lesz :glare:
Image

Return to “Subtitles”