The King Loves [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
paggy

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-24 of 40)

Postby paggy » Sat Aug 26, 2017 3:48 pm

Köszönöm szépen a 23-24. rész fordítását.ÉS Kedves Ircsi:
Hát bár szép dolog nagynak és elengedőnek lenni,jól meg lehet keseredni ebben a nagyságban.Egyébként szerintem Rin nem jár jól Sannal,mert kardos egy csaj és hamarosan a fejére fog nőni,az ujja köré csavarja,mégha jószéndékulag is. .San inkább való Wonhoz.Szellemileg,habitusban is.Csak azért drukkolok Rinnek,mert nem szeretném,ha úgy érezné,neki ez a kötelessége,ez a lemondás.SiWan igazi jó színész lesz.
Üdv:paggy

smatagd

Postby smatagd » Sat Aug 26, 2017 3:55 pm

Köszi Brigi a 23-24.részt! :notworthy:
Csak nekem tűnik úgy, hogy tiszta káosz van ebben az országban?, lopnak, gyilkolnak, még a király katonái is, nem csoda, hogy Song In azt tesz, amit akar. Persze nem véletlen, amilyen az uralkodó, ez a király alkalmatlan az irányításra, egy léha, felelőtlen, aki csak a fiát tudja egzeciroztatni. Éppen ideje, hogy Won üljön a trónra, ennél biztosan jobban fogja irányítani az országot.Én a királyné helyében már rég elmebetegnek nyilváníttattam volna a királyt, mert úgy is viselkedik.
Igen, a királyné határozottan pozitív irányba fejlődik és ez Sannak köszönhető, nem csak a fiúkat, őt is levette a lábáról, kissé szabad szájú, az etikettet hírből se ismeri, nem érdekli a pompa, a gazdagság, mint a legtöbb nemes kisasszonyt.
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Aug 26, 2017 7:16 pm

paggy wrote:Köszönöm szépen a 23-24. rész fordítását.ÉS Kedves Ircsi:
Hát bár szép dolog nagynak és elengedőnek lenni,jól meg lehet keseredni ebben a nagyságban.Egyébként szerintem Rin nem jár jól Sannal,mert kardos egy csaj és hamarosan a fejére fog nőni,az ujja köré csavarja,mégha jószéndékulag is. .San inkább való Wonhoz.Szellemileg,habitusban is.Csak azért drukkolok Rinnek,mert nem szeretném,ha úgy érezné,neki ez a kötelessége,ez a lemondás.SiWan igazi jó színész lesz.
Üdv:paggy

Szia Paggy!
Ha San szíve nem fordul
Won sorsa az elengedés és igen, a megkeseredés. Az idő bár nem tünteti el a dolgokat,
de képes mélyre temetni az emberben. Tíz év után nem lesz már sajgó a fájdalom, de a szeme soha nem fog úgy ragyogni annak, aki nem tudja megnyerni magának azt, akit élete párjának választott. A 23. részben az író Rinnek "utalta ki" San szívét, a 24. részben újra megingatott ebbéli hitemben, mivel a lány a madaras hajtűt mindig Danra gondolva, Dant látva akarta visszadni Wonnak. :scratch: El kell fogadnom, hogy ez vonal csak a legvégén lesz egyértelmű, mert az író így kívánja fenntartani a nézőben a feszültséget. Kezdettől fogva Wonnak szeretném Sant, ez gondolom mindenkinek átjött :mrgreen: A legfontosabb kérdés, hogy az író klasszikus értékek mentén írt vagy újszerűen. A vége ettől függően alakul majd. Klasszikus: Won enged, a lány egyiké sem lesz. Modern: a lány vmelyik ffié lesz. Tudom, hogy ki fogtok nyírni, de nekem az első tetszene :crazy: Abban van a legnagyobb katarzis, de ki lehet még sakkozni félmegoldást is :whistling: Bár én nem vok a félmegoldások híve, ezért tetszik a Wonban égő tűz, hév, akarat, még akkor is, ha a következő részekben a srác rossz vágányon fog kattogni :pale:

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Aug 26, 2017 7:43 pm

smatagd wrote:Köszi Brigi a 23-24.részt! :notworthy:
Csak nekem tűnik úgy, hogy tiszta káosz van ebben az országban?, lopnak, gyilkolnak, még a király katonái is, nem csoda, hogy Song In azt tesz, amit akar. Persze nem véletlen, amilyen az uralkodó, ez a király alkalmatlan az irányításra, egy léha, felelőtlen, aki csak a fiát tudja egzeciroztatni. Éppen ideje, hogy Won üljön a trónra, ennél biztosan jobban fogja irányítani az országot.Én a királyné helyében már rég elmebetegnek nyilváníttattam volna a királyt, mert úgy is viselkedik.
Igen, a királyné határozottan pozitív irányba fejlődik és ez Sannak köszönhető, nem csak a fiúkat, őt is levette a lábáról, kissé szabad szájú, az etikettet hírből se ismeri, nem érdekli a pompa, a gazdagság, mint a legtöbb nemes kisasszonyt.

Szia Smatagd!
Song In bőrének "hántásánál" jeleztem már, hogy
hogyan és miért működik a pasi úgy, ahogy. Az ürge a hatalom megszállottja, már a színre lépésétől kezdve a bőrére pályázok :mrgreen: Ha a filmből kivennéd, leállna a sztori, hiszen a 24. részig csak és kizárólag ő osztotta a cinkelt lapokat. Ezért vártam, hogy Won mielőbb felnőjön a feladathoz, hiszen "hempergős" apuci nem áll a helyzet magaslatán, és nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, Jeon sem lenne különb:nők, pia slussz, miközben Song Inkénk halászhatna a zavarosban. BETEG LELKŰ SZEMÉLYISÉGZAVAROS az, akit a hatalom birtoklása tud csak izgatni.
Még egy érdekesség: számomra a királyné nem fejlődött egy szemernyit sem. Az elején jeleztem, hogy őt a jüani Dan-ként kell megközelíteni. Nála bekövetkezett a megkeseredés, egy ilyen király mellett nem csoda és persze a szimpla helyzete miatt sem, amiben semmiben nem különbözik Won helyzete sem. Idegenekként, elnyomókként tekintenek rájuk.
A zavaros viszonyokra egyetlen megoldás létezik: egy erős kezű király, aki a nemességet megnyirbálja számban és hatalomban. A Moon Loversben So sem tett mást, mint a jól bevált receptet követte, mégsem akarta ezt tudomásul venni a "romantikusabb" rajongói tábor :mrgreen: Egyfolytában próbálták meg nem történtté tenni a dolgokat, holott 1xű a középkori helyzet: ha te nem takarítasz, téged takarítanak el :pale: Itt is uez a helyzet.
Won, azonban továbbra is Sannal foglalkozik, meg kalitkaépítéssel, holott Song Int kéne bezárni és megszervezni a hatalom alapját, meg kormányozni az országot. Nekem Bidam-szagú a szitu nagyon :scratch:
Ja, rég voltam szerelmes, már teljesen kiesett az érzés :nuts:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Aug 26, 2017 11:10 pm

Sziasztok!

Na itt vagyok. Most se teljesen, mert a kábelnetem vacakol, de addig telefonról osztom a netet. Nem babrál ki velem a technika. :rambo:

Nagyon szívesen a feliratokat! Gondolom, akkor nem csak én várom a jövő hetet! :mrgreen: Bár az előzetes sokmindent nem nagyon árult el...

Rinnek a családja miatt nehézségei támadnak. Szerintem Song In fogja megtalálni a módját, hogy elszakítsa a két fiút egymástól, hogy azzal Wont is gyengítse, és ezáltal San se álljon mindkettejük együttes védelme alatt... Aggódok. :|

Ircsi wrote:
Visszakaptam vmi reményt abból, hogy ha szerelmes hódítónak nem is válik be szegény, talán királynak még jó lehet. Megkapja San helyett a népet, benne foglalva Sant és Rint is.:D :mrgreen:
Lehet fura lesz, amit írok vagy mégsem: már előre képes vok Won minden, a következő részekben elkövetendő hibáját megbocsájtani, ha a végén megtanul lemondani és elengedni. Tudom, hogy ez a legnehezebb. Nem elvenni, amikor minden erőd és hatalmad megvan ahhoz, hogy ezt tedd és mégis felülemelkedsz, átlépsz önmagadon. Ez az igazi nagyság és vele kapcsolatban -no meg az íróval is kapcsolatban - élek a gyanúperrel, hogy ez bekövetkezhet. Rin viszi

Sant, Won a trónt (rosszabik esetben azt sem, csak egy életreszóló tapasztalatot.).

Nem tudom. A fejemben többféle forgatókönyv kavarog.

A főhős erkölcsi felemelkedéséhez vezető út szinte mindig nehézségekkel van kikövezve. Ez gyakran azzal jár, hogy a szeretett nőről le kell mondania, vagy azért, mert a nő mást szeret, vagy egyéb okok miatt. De ettől a hős nem vált kevesebbé, sőt, erősebb lett. A világirodalomban és a filmes klasszikusokban, popkultúrában számos példát látunk erre. Luke Skywalker is kénytelen volt lemondani Leia szerelemmel való szeretetéről, mert kiderült, hogy testvérek, noha a rivalizálás végig jelen volt közte és Han közt, ahol az egyik a rosszfiús, a másik a gyöngéd szerető alakját testesítette meg. A szeretete átalakult testvéri szeretetté, és abban is segített neki, hogy az ellenfeleit legyőzze. Harry Potter, Cho Chang. Lángoló szerelem, csalódás, keserűség, kilábalás belőle, új szerelem megtalálása, még ha az nem is volt olyan parázsló.

Ha a történelmi sorozatoknál maradunk, talán közelebb álló példa a Moon Embracing the Sun. SPOILER! Igaz ugyan, hogy ott sosem volt kérdés, hogy Yeonu a királyt szereti, és nem Yangmyung herceget, Yangmyung mégis ugyanolyan oltalmazó, féltó szerelemmel szerette a nőt, mint Rin Sant. Volt ugyan némi humor a karakterében, de egy szomorú sorsú figura volt, aki a keserűségét igyekezte ezzel palástolni. Levetítve a Yeonu-király-Yangmyung együttállást a San-Won-Ron trióra, tarthatunk-e vajon attól, hogy Yangmyunghoz hasonlóan Rin is egy megdöbbentő, wertheri fordulathoz folyamodik, és inkább a halálba és/vagy öngyilkosságba menekül? [megmondom őszintén, Yangmyung herceg erős karakterét illetően meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen drámai véget ér az élete... talán csak az érzelmeit sosem volt képes igazán kifejezni... és nem azért halt meg, mert nem akarta egy másik férfi oldalán látni a szeretett nőt - aki történetesen a fivére volt -, hanem mert az élete értelmetlenné vált a szerelem nélkül.] Vajon Rin el tud jutni erre a szintre, hogy a viszonzatlan/be nem teljesülő szerelem végül így feleméssze őt? Vagy esetleg Daesu útját választaná a Yi Sanból, és hűségesen, lenyelve minden keserűségét, szolgálná uralkodóját, aki boldogan él a beteljesülő szerelemben?

Olvastam olyan elméleteket, melyek kicsit a wikipédián fellelhető, ámde minimális adatra próbálnak támaszkodni - miszerint Wonnak, azaz a későbbi Chungseon királynak a mongol hitvesei és korjói ágyasai mellett volt egy "meg nem nevezett" asszonya is, mely 3 gyermeket szült neki: Wang Hye-t (Deokheung herceg), egy meg nem nevezett másik fiút és Suchun hercegnőt. Hogy tényleg így volt-e, az rejtély, de egyesek arra asszociálnak, hogy ez a meg nem nevezett hitves lesz majd San, és ezáltal azt jósolják végkifejletnek, hogy San a hercegben találja meg élete párját.

Ne feledjük, hogy a történet szerint a herceg 19 éves, azaz időben 1294-95 körül járhatunk. Ekkorra (ismét csak a wiki szerint) a történelmi Wonnak már két mongol hitvese volt: Gyeguk nagyhercegnő és Yasokjin hercegnő, utóbbi 1294-ben még a trón későbbi örökösét is megszülte neki. Közeleg a lagzi Dannal, és szerintem látnunk kellene legalább az egyik mongol asszonnyal való egybekelését is, hogy az is súlyt adjon Won kapcsolatának Sannal. Kérdés persze, hogy mennyire őrzik meg a történelmi hűséget... Dan behozatalával és feleségül kérésével jó úton jártak, feltételezhető, hogy megtartják ezt az irányt.

Feltéve tehát, hogy Won és San tényleg valamilyen csoda folytán egymásnak rendeltetett, és hogy San tényleg Wont szereti jobban (ezt én még mindig nem tudom elképzelni), vajon milyen kihatással lesz kettejükre a közelgő nász? Vajon a női féltékenység nem ébredne-e fel Sanban, aki már amúgy is egy lobbanékony természet? Ő nem az, mint Rin, aki csendben szenved és lassan elpusztul, mert szerelmes ugyan, de mégis fejet hajt uralkodója előtt... San kimondja, ami neki nem tetszik, ő képtelen volna kompromisszumokra. Legalábbis szerintem.

smatagd wrote:Köszi Brigi a 23-24.részt! :notworthy:

Nagyon igazad van. A király a saját bezárkózásával és sündisznó hozzáállásával felelős azért, hogy így a fejére nőttek a "bizalmasai", akik igazából nem is az ő érdekeit tartják szem előtt, hanem végig csak hülyítik őt. De amíg a vén kecskének a hamvas kis nőcske masszírozza a vállait minden este, és a tanácsadói azt suttogják a fülébe, amit hallani akar, addig nem fog kinyílni a szeme, hogy lássa, mi a baj ezzel az egésszel. :glare:

Ircsi wrote:Ha San szíve nem fordul
Won sorsa az elengedés és igen, a megkeseredés. Az idő bár nem tünteti el a dolgokat,
de képes mélyre temetni az emberben. Tíz év után nem lesz már sajgó a fájdalom, de a szeme soha nem fog úgy ragyogni annak, aki nem tudja megnyerni magának azt, akit élete párjának választott. A 23. részben az író Rinnek "utalta ki" San szívét, a 24. részben újra megingatott ebbéli hitemben, mivel a lány a madaras hajtűt mindig Danra gondolva, Dant látva akarta visszadni Wonnak. :scratch: El kell fogadnom, hogy ez vonal csak a legvégén lesz egyértelmű, mert az író így kívánja fenntartani a nézőben a feszültséget. Kezdettől fogva Wonnak szeretném Sant, ez gondolom mindenkinek átjött :mrgreen: A legfontosabb kérdés, hogy az író klasszikus értékek mentén írt vagy újszerűen. A vége ettől függően alakul majd. Klasszikus: Won enged, a lány egyiké sem lesz. Modern: a lány vmelyik ffié lesz. Tudom, hogy ki fogtok nyírni, de nekem az első tetszene :crazy: Abban van a legnagyobb katarzis, de ki lehet még sakkozni félmegoldást is :whistling: Bár én nem vok a félmegoldások híve, ezért tetszik a Wonban égő tűz, hév, akarat, még akkor is, ha a következő részekben a srác rossz vágányon fog kattogni :pale:

Kérdés az, hogy San cselekedeteit mennyire befolyásolja Dan és a rá váró sors.

Mindkét rész kapcsán rengeteget gondolkoztam azon, hogy vajon miért olyan különleges San/Yoona pillantása. A 23.-ban ugye Dan ápolni készül őt, és hálálkodik, amiért leendő férjének próbáltak segíteni (akármit is csináltak). Bizonytalanul hozzáteszi, hogy "nem igaz?", amire San/Yoona csak néz fürkészően, és végig azon járt a fejem, hogy most azért néz így, mert
- azt próbálja kitalálni, hogy Dan tudja-e, hogy San nem közömbös a herceg iránt
- azon mereng, hogy Dan szereti Wont, és ha ő maga is enged e szerelemnek, azzal örök boldogtalanságot okoz-e egy amúgy jó lelkű leánynak.

Aztán amikor az erdőben Won gyakorlatilag megkéri őt, hogy legyen élete társa (mert a közös kalandokkal erre utal), San szintén ugyanazzal a kifejezéstelen arccal néz. Észreveszi a kilógó szoknyát, megtudja, hogy Dan is ott van. Vajon a királyné tényleg azt parancsolta neki, hogy segítse a herceget, ne inoghasson meg az elhatározása? Vajon San csak azért mondta ezt, mert tudta, hogy Dan hallgatózik, és nem akart neki fájdalmat okozni? Vagy egészen másról beszéltek a királynéval (amit nem láttunk), és inkább elfojtja saját érzéseit, csak hogy Dannak ne okozzon fájdalmat? Jelent-e Dan annyit San számára, hogy ilyen áldozatot hozzon érte?

Bocsi a gondolatmenésért, valahogy kikívánkozott.

Kivágtam néhány szép dallamot az eddigi epizódokból, akit érdekelnek, a spoiler mögött megtalálja őket. A beszéd még hallható, bár igyekeztem úgy kiszedni, hogy minimális legyen a dialógus. :wink:

Folyamatban: Live [66%]
Tervezettek: Voice (OCN) - Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

jutka12

Postby jutka12 » Sun Aug 27, 2017 7:55 am

csak nézek ki a fejemből

hogyan jutottatok erre a Won iránti szerelmes érzés felfedezésére?
San részéről eddig mindig a távolságot felvevő tekintetét láttam, amikor konkrétan Won érései és jövőtervei kerültek kidomborításra.

San a saját érzéseinek fellobbanását Rinnél mutatta, annak a szaporodó szívverését, erre felfigyelését , kellemes bizsergését, szorító érzését amit visszaidézni tud, csak Rin váltotta ki belőle.
Won -t max. testvéri, felelős érzéssel kedveli (de más, mélyebb a valós testvéri érzés Rin -Dan között persze.

féltékenységet sem érzékelek cseppet sem-hanem inkább a Rin kishuga iránti kedvelés, egy tiszta személy iránt, aki pluszban rajongásig szereti régóta Wont. ő érzésében már lehet elvesztéstől való félelem, de mert ő eleve egy jóérzésű karakternek van beállítva, nem gondolom h fúria vagy rafinált kis dög bújik meg benne, vagy h ennek kiengedésére képes lenne.
az, h látta a fák közötti szoknyát San, az persze h szólt utána megfogalmazott válasz , ami jöhetett a királynőtől, de magáévá is tett, és most ki is mondta, h támogatásban részt vesz (de szerelemről szó sincs, baráti segítségnyújtás, javaslattal/parancsolattal ( :-) ) egyetértve)

Rint keresi, Rinnel sétálna szívesen ott , de nem érett még meg a helyzetük, még csak belül vizsgálja az érzéseit Rin iránt, de csillogó szem már Rinre néz)

szerintem.
és igen, sajnos Song In belekavar -ez a dolga , az ő terveinek alakításán ügyködéssel

várom, de nem nézem már meg csupaszon . .

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Aug 27, 2017 8:18 am

Szia Brigi!
Tetszett, amit Dan-Sannal kapcsolatban írtál,
ezeket a szitukat éppen így vettem le én is a hajtű visszaadásával együtt. Magamban elneveztem ezeket "San-bizonytalansági faktornak" :mrgreen: Kiidegel vele az író, de már túlléptem rajta. Máshonnan próbálom megközelíteni az egészet, mégpedig Won karaktere felől.

Variációk Wonra:
1. Ha Won csak Sannal foglalkozik és nem a hatalomszervezéssel = Bidam-szitu, azaz egy nőért a trónt? Keleten= bukás.
2. Ha Won mindent akar nőt és trónt is: vmelyiket elbukja vagy vmelyikről le kell mondania. Keleten nem kaphatsz meg mindent.
3. Won visz mindent. Koreában??? Még leírni is furi :mrgreen: Ezt akkor lehetne filmre vinni, ha a fiúszerelem lenne, aminek vesznie kellene. Egy sima barátság beáldozása kevés lenne erkölcsi veszteségnek Won számára és az üzenete sem lenne jó.

Milyen katarzist adhat vele az író?
1. A nagy dráma, ami felejthetetlen lsd. Bidam utolsó jelenete.

2/A Won bukja vmelyiket, ez még mindig szolgálhat tanulsággal, de Won kis eséllyel élhet boldog vagy biztonságos életet. Persze az sem egy utolsó szempont, ha netán a lány az övé lesz, azt erőszakkal vagy szívvel szerzi-e meg :scratch: Tegyük fel San az övé lesz szerelemből, akkor pedig a trónt fogja bukni Song Innel szemben. Vesztesége az anyja lesz és száműzetésbe kényszerül.

2/B Won lemond vmelyikről. Ez egy érdekes szitu, nagyon "mai szemüveges", mert el fogja hitetni velünk, hogy Won dönthet. A valóságban csak akkor dönthet, ha először megszerez mindent és utána dönt. Ehhez le kell győznie Song Int és meg kell szereznie San szívét. Itt is kérdés San választása. Itt az eszközök választásán lesz a hangsúly, aszerint engedi vagy nem engedi az író a boldogságot és a sikert. Kérdés miről mond le Won: trónról vagy Sanról. Meddig megy el Won a megszerzésükben??? Milyen eszközöket enged meg magának??? Meg kell-e hasonuljon önmagával? Ha igen, poklot fog velünk járatni az író :pale: És megfizettet Wonnal mindent az író. Ebben a variációban sok lehetőség van katarzisra. :w00t:

Az 1. és 3. variációnak 1-1% esélyt adok. Ez a film könnyedebb hangvitelű, fiatalabbaknak szól, akiknek a konfuciánus önsanyargatás nem fekszik már annyira, sokkal inkább a saját döntés megélésének lehetősége a vonzó. Tippem: 2/B
Ha jó filmet, ma is fogyaszthatót akarnak és nem feltétlenül akarnak minket síkdepibe lökni, akkor ezt választják :scratch:

Rin: két esetben nyerhetné el Sant.
1. Ha Won lemond róla figyelembe véve a lány érzéseit.
2. Ha Won a trónt választja, mert elkapja a hatalmi hév. A valóságban ált-ban ez történik, de mi egy romantikus doramát nézünk.
Esetleg Rin viszi Sant variációban is benne van, hogy Song In vagy Jeon még elveheti a boldogság lehetőségét, ha megmondják Sannak, hogy Rin családja részes az anyja halálában. Így büntetné Rint az író, hogy elvette a boldogságot a leendő királytól.

Egy vmi biztos számomra: ez az idillikus, szürreális fiúbarátság megszakad, meg kell hogy szakadjon. Nem a szerelmi háromszög miatt, hanem a hatalmi harc képbekerülése lesz túl sok e kapcsolatnak. Előbb-utóbb Rinből vetélytárs lesz két síkon is! :pale: Nagyon-nagyon megnézném az eredeti változatot filmen, mert azt nem tudom elfelejteni, hogy ez egy kigolyózott sztori... :scratch:

Összességében azon múlik minden, hogy Won alkalmas lesz-e királynak. Ha igen, nem lesz boldog Sannal, még akkor sem, ha a lány őt szereti. :scratch: Ha nem lesz alkalmas és lemond, viheti Sant hosszú távon is. Persze van még egy-két variáció, de ezek a leginkább megfilmesíthetőbbek. Mostantól minden jövőbeni történés Wonon fog múlni, aki még mindig visszanéz a történésekre. Lehet egy lovon bandukol Tibet vagy Kína felé és így gondol vissza a történésekre :blink :blink :blink :scratch:

smatagd

Postby smatagd » Sun Aug 27, 2017 8:31 am

Elsősorban Ircsinek:
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a királyné elindult a fejlődés útján. Abban igazad van, hogy megkeseredett, pont ezért nem szeretné, ha a fiából ugyanolyan király válna, mint apjából.
Borzasztó nagy tettet hajtott végre azzal, hogy ellenszegült kán apjának és most először nem küld korjói lányokat adományként. Ennek biztosan lesz valamilyen következménye :stress: . Az nyilvánvaló, hogy vele közösen tervelték ki a tekercs megszerzését és megsemmisítését, hiszen Won-nak még nem lehet akkora vagyona, hogy ginzeng ültetvényt ajándékozzon a jüani követnek.
A királyné saját példáján okulva talán átérezte ezeknek az idegen országba küldött fiatal lányoknak a sorsát.
Won hiába lenne felelősségteljes uralkodó, ha Korjó nem fogadja őt el, a betolakodót, ezért előbb meg kell szerettetni őt a néppel, talán ebből kiindulva döntött úgy a királyné, hogy első lépésként megszünteti a fiatal lányok Jüanba küldését, ezzel szimpátiát váltanak ki az emerekből. Tudja, hogy egy uralkodó nem engedheti meg azt a luxust, hogy szerelemből házasodjon, de talán Won San által mégis elérheti ezt, mert egy anyának a legfontosabb a gyereke boldogsága. :wub:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Aug 27, 2017 8:51 am

smatagd wrote:Elsősorban Ircsinek:
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a királyné elindult a fejlődés útján. Abban igazad van, hogy megkeseredett, pont ezért nem szeretné, ha a fiából ugyanolyan király válna, mint apjából.
Borzasztó nagy tettet hajtott végre azzal, hogy ellenszegült kán apjának és most először nem küld korjói lányokat adományként. Ennek biztosan lesz valamilyen következménye :stress: . Az nyilvánvaló, hogy vele közösen tervelték ki a tekercs megszerzését és megsemmisítését, hiszen Won-nak még nem lehet akkora vagyona, hogy ginzeng ültetvényt ajándékozzon a jüani követnek.
A királyné saját példáján okulva talán átérezte ezeknek az idegen országba küldött fiatal lányoknak a sorsát.
Won hiába lenne felelősségteljes uralkodó, ha Korjó nem fogadja őt el, a betolakodót, ezért előbb meg kell szerettetni őt a néppel, talán ebből kiindulva döntött úgy a királyné, hogy első lépésként megszünteti a fiatal lányok Jüanba küldését, ezzel szimpátiát váltanak ki az emerekből. Tudja, hogy egy uralkodó nem engedheti meg azt a luxust, hogy szerelemből házasodjon, de talán Won San által mégis elérheti ezt, mert egy anyának a legfontosabb a gyereke boldogsága. :wub:

Smatagd,:
a kánnak való emberszállítmány megvonását a küldöttek tudják indokolni: kedves kán, unokád harcba szállt a trónért és a korjói király pont az ő bizalmasait akarta ektávolítani a trón örökösétől, kérünk, tekints el ettől, akár örökre, hogy az unokádat elfogadják utódként. Hogy a királyné mit miért tesz, Te is leírtad: a fia boldogságáért és azért, mert Sannak köszönhetően felállt az apjával szemben. Anyaként viselkedik és épp ez lesz a veszte. A fia boldogságáért hatalmi harcba bonyolódni vékony és elégtelen indok, ahogy azt az iszákos, marhára szimpi tudós elménk is megmondta. A nő eddig is mindenben támogatta volna, ha Won akarta volna a hatalmat, de eddig nem mutatott érdeklődést iránta. Paradox módon, ezért lehet a végén a lány az övé :scratch: :scratch: :scratch:
A királynő nem okul a lányok Jüanba küldéséből, ő csak Wont látja és sikert akar aratni a fián keresztül a királyon, a férfin, aki miatt megkeseredett. Won azért fogja nagy eséllyel bukni a trónt, mert "félvér" herceg. Ezért soha nem fogják elfogadni a személyét. Bocsi, hogy ennyire realista és illúzióromboló vok :sorry:

paggy

Postby paggy » Sun Aug 27, 2017 2:06 pm

Sziasztok!Hát miért ül a filmplakáton a lovon Won előtt SAn,ha nem lesz az övé? És az a címe,hogy A SZERELMES KIRÁLY.Tehát király lesz és San az övé lesz,azután elhagyja.Na milyen kis egyszerű magyarázatot tudok? Az első pár mondata arról szólt,hogy elhagyta a barátja és a szeretett nő.Üdv:Paggy

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Aug 27, 2017 4:00 pm

Paggynek:
Szóval 2/A a tipped. Ha San is elhagyja és vmennyire követik a tört-i valóságot, akkor mindent elveszít, mert a trónon sem ülhetett sokáig a valóságban. Elveszíteni mindent, miután megszerezte, hát ez elég húzós lesz. Akkor valószínűleg Won fékét veszti és utána a sors, no meg az író benyújtja a számlát :scratch: :pale: Ez porbahullás lesz, ha így lesz.

:offtopic:Most néztem meg a Misaeng első részét :thumleft: Azt nem mondtátok, higy "Jeon" ott is szemét lesz "Wonnal" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Aug 28, 2017 7:18 am

jutka12 wrote:csak nézek ki a fejemből

hogyan jutottatok erre a Won iránti szerelmes érzés felfedezésére?
San részéről eddig mindig a távolságot felvevő tekintetét láttam, amikor konkrétan Won érései és jövőtervei kerültek kidomborításra.

Sehogy, sehogy! Legalábbis én. :mrgreen: Számomra teljesen természetellenes a Won-San kapcsolat, nem egy felnőtt férfi és nő testi-lelki vonzalmát látom, érzem ki belőle, hanem kettő, a felelősségei elől menekülő fiatal egymáshoz vonzódását. Amit írtam, csak azért írtam, mert több elméletet is olvastam a végkimenetelt illetően, és próbáltam levezetni, hogy ha úgy lenne, akkor milyen formában lehetne elképzelni. Nem örülnék neki, ha úgy lenne, mert őgy érzem, azzal San elárulná a valódi érzéseit - szerintem ugyanis San Rint szereti szerelemmel, aki viszont szereti őt.

jutka12 wrote:
San a saját érzéseinek fellobbanását Rinnél mutatta, annak a szaporodó szívverését, erre felfigyelését , kellemes bizsergését, szorító érzését amit visszaidézni tud, csak Rin váltotta ki belőle.

Ez szerintem is így van. :thumright:

Rinről kicsit a Vasálarcos D'artagnan-ja jut eszembe, azzal a gyönyörű idézettel, mely a filmben hangzik el: "Tudom, hogy ha szeretlek, az hazaárulás, de ha nem szeretlek, a szívemet árulom el". Pont emiatt is félek, hogy olyan sorsra fog jutni, mint a filmbéli D'artagnan, vagy mint a korábban említett Yangmyung herceg a napholdból. :cry:

jutka12 wrote:
féltékenységet sem érzékelek cseppet sem-hanem inkább a Rin kishuga iránti kedvelés, egy tiszta személy iránt, aki pluszban rajongásig szereti régóta Wont. ő érzésében már lehet elvesztéstől való félelem, de mert ő eleve egy jóérzésű karakternek van beállítva, nem gondolom h fúria vagy rafinált kis dög bújik meg benne, vagy h ennek kiengedésére képes lenne.

Így van, kérdés, hogy ez így is maradna-e. Feltételezve, hogy San végül Wont választja, vajon hogyan bírná elviselni, hogy a szeretett férfinek még X másik asszonya is van, akikkel ugyanúgy együtt hál, akiktől gyereke születik...? Mert San alázatos tud lenni, de nem ennyire. Erre írtam, hogy idővel ez biztos, hogy féltékenységet, vagy más keserű érzést csöpögtetne a kapcsolatba, melyben San nem lehetne soha őszintén boldog.

jutka12 wrote:
Rint keresi, Rinnel sétálna szívesen ott , de nem érett még meg a helyzetük, még csak belül vizsgálja az érzéseit Rin iránt, de csillogó szem már Rinre néz)

Igen. Szemmel láthatóan hiányolja őt. És ez tök cuki. :mrgreen:

Ircsi wrote:2/A Won bukja vmelyiket, ez még mindig szolgálhat tanulsággal, de Won kis eséllyel élhet boldog vagy biztonságos életet. Persze az sem egy utolsó szempont, ha netán a lány az övé lesz, azt erőszakkal vagy szívvel szerzi-e meg :scratch: Tegyük fel San az övé lesz szerelemből, akkor pedig a trónt fogja bukni Song Innel szemben. Vesztesége az anyja lesz és száműzetésbe kényszerül.

Az a baj, hogy Won azt várja, hogy a madárkája, amit bezárni készül, idővel majd megszereti a fogságot, és "gazdáját", és minden természetessé válik számára. De a szerelem nem ilyen. Vagy adott, vagy nem. Kényszeríteni nem lehet. Won ezt nem látja be, Rin óvatos kérdéséből sem tanul, nem száll magába, ki akarja erőszakolni ezt a szerelmet, még ha egyelőre békés módszerekkel is.

Ircsi wrote:Rin: két esetben nyerhetné el Sant.
1. Ha Won lemond róla figyelembe véve a lány érzéseit.
2. Ha Won a trónt választja, mert elkapja a hatalmi hév. A valóságban ált-ban ez történik, de mi egy romantikus doramát nézünk.

Vagy a harmadik: olyan kibékíthetetlen érdekellentét keletkezik a két fiú közt, melytől Rin az elhivatottságát is hajlandó megkérdőjelezni, saját lábára áll, és elmenekül a lánnyal, aki amúgy viszont szereti őt. Won meg dühönghet, csapkodhat, de a szerelmeseknek már bottal ütheti a nyomát.

Nem szabad elfelednünk, hogy Won egyszer már cserben hagyta Rint, amikor San börtönből kiengedése történt: igaz, hogy utána mindenféle kényelmet, ágyneműt, finom ételt kapott tőle Rin a börtönben. De nem törvényszerű, hogy ez másodjára is így történne.

Ircsi wrote:Összességében azon múlik minden, hogy Won alkalmas lesz-e királynak. Ha igen, nem lesz boldog Sannal, még akkor sem, ha a lány őt szereti. :scratch: Ha nem lesz alkalmas és lemond, viheti Sant hosszú távon is. Persze van még egy-két variáció, de ezek a leginkább megfilmesíthetőbbek. Mostantól minden jövőbeni történés Wonon fog múlni, aki még mindig visszanéz a történésekre. Lehet egy lovon bandukol Tibet vagy Kína felé és így gondol vissza a történésekre :blink :blink :blink :scratch:

Egy befejezés, amit ideálisnak tudnék elképzelni, valahogy így alakulna: Rin és San már rég meglépett egymással, és elmenekült az udvartól, akár Korjóból is. Won a sok hitvessel, konspirátorral és néhány gyermekével körülvéve kormányoz, bár az ifjúkori hév és tenni akarás már lassan kivész belőle. Eljut arra a pontra, amikor (a történelmi Won életrajzához hűen) saját fia javára lemond a trónról, és száműzetésbe vonul. Ahogy útja a távoli országok felé indul, ahová elzarándokolt (pl. Tibet), a gyönyörű hegyvidékeken át vezető úton egyszer csak megpillantja a távolban a lóháton ülő Rint és Sant, akik mosolyogja várják, hogy társául szegődjenek, esetleg, hogy az új, közös kalandok, utazások elkezdődhessenek. Így valamelyest legalább a barátság megmaradhatna. 8)

paggy wrote:Sziasztok!Hát miért ül a filmplakáton a lovon Won előtt SAn,ha nem lesz az övé? És az a címe,hogy A SZERELMES KIRÁLY.Tehát király lesz és San az övé lesz,azután elhagyja.Na milyen kis egyszerű magyarázatot tudok? Az első pár mondata arról szólt,hogy elhagyta a barátja és a szeretett nő.Üdv:Paggy

Nekem az ölelkezős filmplakátok nagyon kényszerítettnek tűnnek, nem látom belőlük az igazi, mindent elsöprő szerelmet, szenvedélyt, ami az ölelésből kibontakozva. Mindkét esetben San mintha kibújni igyekezne az ölelésből.

A cím pedig igazából "A szerelmes Wang", ami, ahogy korábban már írtam, utalhat mindkét fiúra, hisz Wang a vezetéknevük, és utalhat magára Wonra királyként, hisz a "wang" szó maga is azt jelenti, hogy király.

Azt amúgy tudtátok, hogy a sorozatnak van openingje is? Valamelyik nap találtam rá véletlenül a Youtube-on.

https://youtu.be/eXMkcwlSDFE

Bár sokmindent nem árul el. :mrgreen:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Aug 29, 2017 11:15 am

Tyűűű, milyen keresztbekavarások voltak itt a tegnapi 2 részben...! :goggle:

El is kezdtem dolgozni a fordításon. :study:

jutka12

Postby jutka12 » Tue Aug 29, 2017 2:17 pm

brigichan wrote:
Tyűűű, milyen keresztbekavarások voltak itt a tegnapi 2 részben...! :goggle:

El is kezdtem dolgozni a fordításon. :study:

letöltve várakozik nálam is már a tegnapi két rész, de majd csak a feliratoddal nézem meg.
viszont
az instagramon ámulva néztem friss képeket..., nagyon mást alakítanak, mint amire eddig számítottam.
( azok alapján csalódott vagyok).

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Aug 29, 2017 5:54 pm

jutka12 wrote:letöltve várakozik nálam is már a tegnapi két rész, de majd csak a feliratoddal nézem meg.
viszont
az instagramon ámulva néztem friss képeket..., nagyon mást alakítanak, mint amire eddig számítottam.
( azok alapján csalódott vagyok).

Haladok vele, igyekszem a 25-öt feltenni ma.

De...Úgy felcsigázott a 27. rész, azt hittem, földhöz vágnak majd minket egy elképesztő fordulattal, sajnos a 28. rész rácáfolt. :glare:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Aug 29, 2017 11:10 pm

Na sziasztok ismét! :mrgreen:

Meghoztam a 25. részt. Ez volt eddig a leghosszabb rész talán, és úgy éreztem, a kicsit lassú tempó ellenére igyekeztek sok korabeli dolgot belesűríteni a készítők.

Először a Cheoneunsa-szentélyben kezdődik a cselekmény, melynél a felirat is ezt az elnevezést használja... ám ezt a nevet a hely csak a 16. században kapta, mikor a legenda szerint egy hatalmas kígyó tört fel a földből, és azt sikerült megölni a helybélieknek. Az addig békésen csörgedező, kristálytiszta vízű forrás, mely a szentély közelében fakadt, rejtélyes módon ekkor végleg elapadt. Ezért is keresztelték el a helyet utána a "Cheoneunsa" névre, melynek jelentése "Kiapadó forrásvíz". Magát a szentélyt állítólag a Kr. e. 9. században alapították, és mivel forrásvize tiszta volt és üde, mely képes volt megtisztítani az ember testét és szellemét egyaránt, egy ideig úgy hívták, "Gamrosa", azaz "Az Édes Harmat (Szentélye)". Úgy döntöttem, hogy mivel még bőven a 16. század előtt vagyunk, inkább ezt az elnevezést használom majd a fordításban (és milyen szép, beszédes név amúgy is! :heart: ).

Aztán felbukkan a történetben a mai modern Korea egyik nemzeti kincsének számító Jewang Ungi, azaz a "Császárok és királyok krónikái", melyet tényleg a történelmi Lee Seunghyu írt, és tényleg a hivatalnoki tisztségétől visszavonultan, a Duta-hegyen. :mrgreen: Szerintem nagyszerű, hogy ilyen szépen kidolgozták a történelmi háttért, és sikerült mindent szépen beolvasztani a cselekménybe. :study:

A fordításban sokat töprengtem azon, hogy használjam-e a "kancellár" szót, mert ugye nagyon érezni, hogy ez egy jövevényszó, és emiatt idegen egy keleti sorozat szövegkörnyezetében, de hiába néztem utána a szinonímáinak (pecsétőr, korlátnok, kormányfő), egyik sem fejezte volna ki teljesen, milyen tisztségre is gondoltak... Így maradt a kancellár. :whistling:

Ami a cselekményt illeti,

hercegünk megkezdi a betanulást, de máris nehézségekkel kell szembenéznie. Nem kevés aljasság kell ahhoz, hogy a király és talpnyalói lenyúlják az élelmiszerraktárak készleteit, gyakorlatilag kényszerhelyzetet előidézve ezzel... :glare:

A király kétszeresen is visszavágott ezzel a fiának és királynéjának: nemcsak sarokba szorította a Wont a készletekkel, de szemmel láthatóan mélyen a királyné lelkébe gázolt Mubi kinevezésével.

Ami még érdekes, vagy kuriózum, hogy San és az apja a szaracénokhoz akar utazni, hátha ott meg tudják gyógyítani az apa szívbetegségét. Két feliratból dolgoztam, de sokat egyik se segített, hogy melyik országról lehet is szó. Abban se voltam teljesen biztos, hogy országról beszéltek (bár a -guk ott volt a szó végén...), ezért vagy konkrétan az akkori Arábiáról beszélhettek, vagy esetleg egy közelebbi, iszlám közösségről, vidékről. Meglepő módon az iszlám akkori néhány képviselője már jelen volt Korjó birodalmában a 11. századtól kezdve, akik jórészt kereskedelemmel foglalkoztak. Ezek nem teljesen a Közel-Keletről érkezek, hanem Közép-Ázsiából. A Jüan birodalom hierarchikus struktúriájában is egész magas szintet elfoglaltak akkoriban: a legmagasabb szinten maguk a mongol jüanok álltak, a másodikon az úgynevezett "színes szemű emberek", azaz akkori muszlimok, a harmadik szinten (tehát alattuk :goggle: ) álltak a koreaiak, kitajok, dzsürcsik... Ami azért elég érdekes. Nyilván ugyanúgy, ahogy nálunk a középkorban, itt is az orvostumány, a matematika, a csillagászat volt az amiben híresen tehetségesnek számítottak. A késő korjói időszakban a keszongi/gegjongi birodalmi fővárosban még mecsetük (!) is volt.

Mindent összevetve, jó szórakozást kívánok, és hamarosan jön a többi rész is. :tv:

Bónusz:

Rin mosolyog egy kicsit! :wub: A talárja pedig egyszerűen csodálatos! Ugyanolyan szép ruhákba öltöztetik, mnt tavaly Bogumot a Moonlight drawn by clouds-ban! :heart: :heart:

Image

San pedig egyszerűen gyönyögű! Imádom, hogy olyan egyszerűen van csak megcsinálva a haja, mégis olyan bájos vele! Egyszer, ha megtanulok hajat fonni, eskü megcsinálom ilyenre az enyémet... :whistling:

Image
Attachments
The.King.Loves.E25.170828.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep25 HUN
(36.23 KiB) Downloaded 721 times

matsuket

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-25 of 40)

Postby matsuket » Wed Aug 30, 2017 3:26 pm

Köszönöm a 25. részt! Szuper erre hazajönni a munkából! :wub:
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Wed Aug 30, 2017 5:18 pm

Köszönöm szépen a 25. részt :) :wub:

jutka12

Postby jutka12 » Thu Aug 31, 2017 10:53 am

köszönöm, néztem.

külön nagy köszönet a kiegészítő, kutatómunkádért, és megosztásáért!!!

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Aug 31, 2017 3:58 pm

Szia Brigikém ! ! ! :cheers: :whistling:

Hálásan köszönöm :notworthy: az utóbbi részek feliratát.Szép és kellemes hétvégét.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Aug 31, 2017 5:09 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen! Megérkezett a 26. rész is. :tv:
Attachments
The.King.Loves.E26.170828.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep26 HUN
(24.99 KiB) Downloaded 700 times

jutka12

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-26 of 40)

Postby jutka12 » Thu Aug 31, 2017 5:26 pm

két Taeyang vidi között idefutottam érte, felkaptam! köszönöm szépen! :-)

matsuket

Postby matsuket » Thu Aug 31, 2017 5:34 pm

Köszönöm az új részt, már nézem is! :thumright:
Image

paggy

Postby paggy » Thu Aug 31, 2017 6:34 pm

Nagyon köszönöm a 25-26. rész fordítását.Üdv:Paggy

novcsi6

Postby novcsi6 » Thu Aug 31, 2017 6:44 pm

NAgyon szépen köszönöm a 26. részt :) :P :P :P :P

jutka12

Postby jutka12 » Thu Aug 31, 2017 11:28 pm

hullámvasúton érzem magam, a királynő és Rin jeleneténél
a tiszta , becsületes válaszadós a végveszély hozó kérdésre,
a királynő fenséges szépsége-és az otromba útonálló kontrasztja,
( a felülnézet kép a kavicskirakása- a látvány a fotós szemét dicsérendőn kizökkentett,)
San kettőssége: feladatcentrikus ténykedése a herceg tanulásánál-közben tintás kajlaság;
néha elereszti a szálat-megy a feje után (tuti bajtokozóként), eddig Rin védőszárnyai most Won válla fékezi le.

nehéz lesz a köv. részek Rin (és családjának)

ami nem tiszta(bár mellékes is lehet), h a Rin bátyjának derekáról a lány mikor leszedi a lepkés lógót azt ki rendelte meg?
a királynő emberei?
vagy ha az igazi irányító-Song In tervének része lenne... akkor csak egyezés volt szerencsétlenül a kir.nő kutakodásával
és ki hozta elő ezt a durva arcú rablót?
de az egész család (Riné) utból eltakarítása nem jön jól Song Inéknek.
kereshet újabb ellenjelöltet.

hogy fog megszűnni-semmissé nem válhat - ez a sötét verem, nem lehet tisztázni, áldozatra szükség van
sajnos.
de látom a végső képekben előzetesnél az élet megy tovább -akkor nem veheti el Dant, ő majd beleroppan, de a vétkes a bátyja(és felbújtója-hoppá
lehet a báty el fog tünni-élők sorából? vagy csak a palotából?
na majd ....

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Sep 01, 2017 6:25 am

Sziasztok!
Brigi, köszönöm szépen a 25-26. rész feliratát. :notworthy:
Ez a két rész számomra nem hozott meglepetést, de
egy biztos, felvezetőt láttam, a rendes hatalmi küzdelmekhez.
A királyné okosan Won felé tereli Sant, amitől persze az ő kapcsolatuk nem lesz előrébb, csak Rin-Sané kerül viharba. Másfelől viszont kihúzza Won alól a Wang- családot, mint lehetséges nemesi támogatót :scratch: Ez még mindig kevés ahhoz, hogy Won-Rin között szakadás legyen. :fear: Ami késik, nem múlik. Erről majd Song In gondoskodik. Elég fájó lenne Rin pálfordulását látni, de láttunk már karón varjút (Uk személyében) :-( El tudom képzelni, hogy Song In kihasználja Rin érzéseit, mert nagy játékos és hihetetlen érzékkel méri fel az embereket :scratch:
Mindig visszaszámolok, hogy még mi fér bele a hátralévő részekbe :scratch:

:offtopic: Smatagdnak és Paggynek:
Lányok, nagyon szépen köszönöm a tippeteket. :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Szerdáig éjszakánként megnéztem a Misaenget :faint: :faint: :faint: Teljesen a hatása alá vont. Olyan ez a film a kereskedelemben, mint a főzésben-gyógyításban anno a Palota ékköve, sőt valahol sokkal jobb. Nem tudtam az aktuálpolitikai közegtől elvonatkoztatni. Rendes keresztmetszetet ad a mai koreai társ-i viszonyokról. Szépen megmutatja, hogy mitől is ugrott akkorát a koreai kistigris, hogy az egyének mekkora áldozatot hoznak a cégükért, az országukért, és, hogy ennek ellenére arányában mekkora a létbizonytalanság. Sztem, aki keleti gazdasággal, kereskedelemmel foglalkozik vagy csak simán kapcsolatokat ápol ebből a soriból könnyebben megfejtheti a koreai néplelket :thumleft: :salut: Tökéletesen illeszkedik a Signal fantasztikus mondanivalójához. Összességében fájt, hogy a csoportvezető pont a védence hibája miatt bukta el azt a lehetőséget, h a korrupt vezérigazgatót a sarokba tudja rakni, mert ennek a lehetősége is benne volt a pakliban. Apropó, olvastátok, h a Samsung-örököst öt évre lecsukják? Elképesztő mértékű átalakulás megy ott végbe :scratch:
Miközben néztem a filmet, beugrott a kínai vonatkozású "A megszentelt rizsestál" c. könyv Carl Crowtól :thumleft: Ja,
Im Si Wan :thumleft: nagyon jó színész :salut: A karakterábrázolása :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Kíváncsi vok itt megforgatja-e velem a világot :mrgreen:

smatagd

Postby smatagd » Fri Sep 01, 2017 1:20 pm

Köszönöm Brigi a 25.-26.részt :cheers:
Mindenesetre Dan, mint menyasszony, ugrott. A királyné ezzel a húzásával két legyet üt egy csapásra, eltávolíthatja Rint a herceg mellől és megszerezheti Yeong miniszter vagyonát San által. Nagyon ügyes :nuts: , viszont így Song In megnyerhetné magának Rint. Én annyira utálom ezt a közös bűnhődést , miért kell az egész családot megbüntetni az egyik tag vétke miatt? Talán Won tehet valamit, hiszen ő már tudja, hogy Jeon vétkes, de miért büntetné ezért Rint? hiszen az ominózus esetnél pont ő állította meg barátját a segítséghozatalban.A király szerintem is drogozik, üldözési mániában szenved, vajon Mubi milyen füstölőt használ, és teljesen az őrületbe akarják kergetni?
Igen, Song In a legnagyobb játékos, nem esik kétségbe, ha valami nem úgy jön össze, ahogy szerette volna, újabb tervet sző, higgadt nyugalommal szemléli az eseményeket, mindig egy lépéssel előrébb jár.Vajon meddig feszítheti még a húrt, miért nem veszi észre senki, hogy minden mögött ő áll? :mrgreen:

:offtopic: Ircsinek
Szívesen a Misaenget, tudsz róla, hogy lesz folytatása? remélem ugyanazok a színészek lesznek benne. Hallottam a Samsung örökös botrányáról. SiWant a Triangle-ben kedveltem meg Lee Beom Soo oldalán, érdemes azt is megnézni.
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Sep 01, 2017 4:55 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen mindnyájatoknak, már meg is hoztam a folytatást a 27. rész formájában!

Jaj, mennyi dráma vár ránk ebben és a 28.-ban...! :goggle:

Mennyi tragédiától megkímélt volna minket a herceg, ha hagyja, hogy San beleállítsa a kést Jeon hátába...! :pale:

Mindenki kavar mindenkivel. :glare:

Miért, miért, MIÉRT nem gyanakszik még mindig senki az eunuchra? Song In szépen kitalálta a mesét, előáasta az életben lévő szemtanút, elhintette a sztorit az eunuchnak, annak pedig sikerült totálisan beetetni vele a királynét! Aztán már csak egy kis szervezés kellett, hogy a függőt megszerezzék a kótyagos Jeon derekáról a giszengek... Pedig már kezdtem megkedvelni a nőt... :glare: Amilyen okos, hogy nem gyanakodott egy pillanatra sem, hogy itt valami nem stimmel? Oké, hogy ingatag lábakon áll a történet, és meglepő módon a valóságtól sem áll távol (innen is látjuk, hogy Song In igyekszik elvarrni a szálakat Jeonnal, és inkább kezd Rinre fókuszálni...), de na...

Szerintem a függő láttán Rin is tudta, hogy csapdába csalták őket, mert nincs az a függő, amit az ember a derekán hord, folyton rugdos a lábával, ki van téme a természetes kopásnak, és egy haramia nyolc év után is ilyen makulátlan formában képes azt bemutatni... Az a gyötrelmes arc, amivel Sant nézte mind az elfogásakor... Mind az a szelíd beletörődés a sorsába, és a biccentés, amivel biztatja a lányt, hogy merjen elmondani mindent őszintén... A szívem szakad meg. :cry:

Image

Eleve az elfogása, ahogy levetkőztették, és a hajából kitépték a hajtűt/szalagot, ami tartotta... Milyen gyönyörű operatőri munka! :thumright:

A hercegünkkel továbbra sem vagyok kibékülve. Micsoda gyalázatos dolgot kér Santól! :cussing: A végén pedig még azt is hiszi, hogy az ő kérésének eleget téve hazudott San... pedig San szerintem a Rin iránt érzett szerelme miatt döntött így. Megtudta, hogy a férfi mindvégig szerette őt, hogy az érzéseik kölcsönösek, de egy csapásra elveszítheti őt, ha a fivére ellen vall... Mit válasszon? A szeretett férfit, vagy szolgáltasson igazságot édesanyjának? Micsoda megrázkódtatás lehetett ez neki, fizikailag teljesen összetörte az erős, karakán lányt. :pale:

Image

Pedig San tudja, érzi, hogy valami nem stimmel. Rin végig ugyanezt próbálta bizonygatni neki, de San megérzi, hogy valaki belekavart az eseményekbe, és a két léhűtő (Yeombok és Gaewon) vallomását megmásította. Gyanakszik a királynéra, de szerintem gyanakszik a hercegre is, főleg a híd alatti beszélgetés során. A herceg végig tagadja még a feltételezést is, hogy tudtak volna erről, pedig Rin korábban mindent elmondott Sannak arról, hogyan nyomoztak, hogyan csináltak kettős ügynököt a sókereskedőből, stb....

Na és hát a nagy rejtély,

hogy vajon Song In kit látogat meg abban az elhagyatott, bútorok, díszítések nélküli házikóban. Aki még nem látta a 28. részt, tippeljen, fejtegessen nyugodtan, érdekes, bár szerintem kissé kihagyott ziccer a történetben.

jutka12 wrote:
ami nem tiszta(bár mellékes is lehet), h a Rin bátyjának derekáról a lány mikor leszedi a lepkés lógót azt ki rendelte meg?
a királynő emberei?

Jó kérdés, ezen én is sokat gondolkoztam. A királynéből bőven kinézem, hogy ha nincs bizonyíték, akkor kreál egyet. De lehet, hogy az egész Song in machinációja, és a királynénak már minden tálcán van felkínálva (ami miatt még hihetetlenebb, hogy egy pillanatig sem gyanakszik csapdára).

A vallatás végeredménye számára is elég nagy presztizsveszteség, hiszen nyilvánosan meghurcolta a királyi rokonság tagjait, de csak látszólagos piti kis bűnöket sikerült a nyakukba varrni.

Ircsi wrote:Ez a két rész számomra nem hozott meglepetést, de
egy biztos, felvezetőt láttam, a rendes hatalmi küzdelmekhez.
A királyné okosan Won felé tereli Sant, amitől persze az ő kapcsolatuk nem lesz előrébb, csak Rin-Sané kerül viharba. Másfelől viszont kihúzza Won alól a Wang- családot, mint lehetséges nemesi támogatót :scratch: Ez még mindig kevés ahhoz, hogy Won-Rin között szakadás legyen. :fear: Ami késik, nem múlik. Erről majd Song In gondoskodik. Elég fájó lenne Rin pálfordulását látni, de láttunk már karón varjút (Uk személyében) :-( El tudom képzelni, hogy Song In kihasználja Rin érzéseit, mert nagy játékos és hihetetlen érzékkel méri fel az embereket :scratch:
Mindig visszaszámolok, hogy még mi fér bele a hátralévő részekbe :scratch:

Én nem bírnám végignézni, hogy Rin ugyanúgy átfordul "rosszba", mint annak idején Uk. Túl fájdalmas volt, és míg Ukban én mindig is sejtettem némi sötétséget, addig Rinben egyelőre ilyesmit nem látok. Szerintem Rin akkor folyamodna csak ilyesmihez, ha valami olyan végzetes félreértés történne, melyet még a herceg sem tudna vagy akarna tisztázni. SPOILER a 28. rész utánra következően: Rinnél el fog szakadni a cérna, amikor kerek perec ki fogja mondani, hogy "nem bízok se benned, se az anyádban, mindent tönkretettetek, elég volt, viszem magammal a lányt!" Ezt kell tennie. Az egész hatalmi harc mindkét famíliát tönkretette, és tudja jól, hogy ha ő nem tesz valamit, senki sem fog.

Ircsi wrote:
Lányok, nagyon szépen köszönöm a tippeteket. :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Szerdáig éjszakánként megnéztem a Misaenget :faint: :faint: :faint: Teljesen a hatása alá vont. Olyan ez a film a kereskedelemben, mint a főzésben-gyógyításban anno a Palota ékköve, sőt valahol sokkal jobb. Nem tudtam az aktuálpolitikai közegtől elvonatkoztatni. Rendes keresztmetszetet ad a mai koreai társ-i viszonyokról. Szépen megmutatja, hogy mitől is ugrott akkorát a koreai kistigris, hogy az egyének mekkora áldozatot hoznak a cégükért, az országukért, és, hogy ennek ellenére arányában mekkora a létbizonytalanság. Sztem, aki keleti gazdasággal, kereskedelemmel foglalkozik vagy csak simán kapcsolatokat ápol ebből a soriból könnyebben megfejtheti a koreai néplelket :thumleft: :salut: Tökéletesen illeszkedik a Signal fantasztikus mondanivalójához. Összességében fájt, hogy a csoportvezető pont a védence hibája miatt bukta el azt a lehetőséget, h a korrupt vezérigazgatót a sarokba tudja rakni, mert ennek a lehetősége is benne volt a pakliban. Apropó, olvastátok, h a Samsung-örököst öt évre lecsukják? Elképesztő mértékű átalakulás megy ott végbe :scratch:
Miközben néztem a filmet, beugrott a kínai vonatkozású "A megszentelt rizsestál" c. könyv Carl Crowtól :thumleft: Ja,
Im Si Wan :thumleft: nagyon jó színész :salut: A karakterábrázolása :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Kíváncsi vok itt megforgatja-e velem a világot :mrgreen:

Jól hangzik ez a Misaeng, ha ilyen gondolatokat, érzéseket váltott ki belőled. Bevallom, én nem kedvelem a munkahelyi/irodás sorozatokat, ezért nem vágtam bele eddig, de lehet, hogy ennek hatására meggondolom magam.

smatagd wrote:
Mindenesetre Dan, mint menyasszony, ugrott. A királyné ezzel a húzásával két legyet üt egy csapásra, eltávolíthatja Rint a herceg mellől és megszerezheti Yeong miniszter vagyonát San által. Nagyon ügyes :nuts: , viszont így Song In megnyerhetné magának Rint. Én annyira utálom ezt a közös bűnhődést , miért kell az egész családot megbüntetni az egyik tag vétke miatt? Talán Won tehet valamit, hiszen ő már tudja, hogy Jeon vétkes, de miért büntetné ezért Rint? hiszen az ominózus esetnél pont ő állította meg barátját a segítséghozatalban.A király szerintem is drogozik, üldözési mániában szenved, vajon Mubi milyen füstölőt használ, és teljesen az őrületbe akarják kergetni?

Egyetértek, ez a "bűnhődjön az egész család" borzasztó elgondolás. Nyilván lehetett alapja, hiszen gyakran az összeesküvésekben a klán minden tagja részt vett, de azon ritka alkalmakkor, amikor nem... sajnos mindenki meglakolt érte. :pale:

A kérdésed második felére a 28. rész valamelyest válasszal szolgál majd. :wink:

smatagd wrote:
SiWant a Triangle-ben kedveltem meg Lee Beom Soo oldalán, érdemes azt is megnézni.

Juj, a Triangle nagyon jó. Valami hihetetlen a hangulata, szereposztása.
Attachments
The.King.Loves.E27.170829.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep27 HUN
(29.66 KiB) Downloaded 697 times

smatagd

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-27 of 40)

Postby smatagd » Fri Sep 01, 2017 8:52 pm

Köszi Brigi a 27.-et, nagyon izgalmas volt :mrgreen:
Még az ütő is megállt bennem, tényleg azt hittem Rinnek annyi. :stress:
Egy pillanatra úgy tűnt, hogy Song In és a királyné összejátszanak, hiszen mindkettő a Wang családot szemelte ki, de persze ez lehetetlen , az eunuchra nem is gondoltam :nuts: , pedig egy pár történetben már előfordult ilyen helyzet. Megmondom őszintén örülök, hogy a királyné pofára esett, Sanra ráerőltetné Wont, csak azért, hogy megszerezze a vagyont. Igen, nem számított rá, hogy San Rinhez vonzódik, pedig San már elmondta neki hogyan érez a herceg iránt. Érdekes, hogy Danról nem döntöttek, mi lesz vajon vele?
Wonnak az a megjegyzése, hogy Rin nem szeretné ugyanazt a nőt, akit ő, nagyon önzően hangzik, szép dolog a barátság, de az érzéseket nem lehet irányítani. Jó, hogy nem mondja meg a barátjának, hogy kit szerethet.
Szerintem Song In vagy az előző királynét vagy annak fiát látogatta meg, nem? :cheers:
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Sep 01, 2017 9:03 pm

Sziasztok! NAgyon szépen köszönöm a 27. részt :wub: :dance: :dance: :dance: :dance:

jutka12

Postby jutka12 » Fri Sep 01, 2017 10:06 pm

27-es nagyon jól felhúzott íj volt
örülök h jó választ adott San a kihallgatáson, már őszintén aggódtam h lefejezik a 2. sz. Wang úrfit, léha, gyenge, élvezeteknek élő ficsúrka.
a hűséges kardforgató, megbízásos gyilkost is sajnálni fogom-kíváncsi vagyok mi véget hoznak össze neki?)
(miközben ő is egy játszma részese volt, Song Inék sakktábláján.)

kivel is beszél ott Song In? szerintem a Mesterrel.
ő lesz a koponya, és tán valamikor tanítványa is volt Song In. persze már felfejlődött sajátutasként
tevékenykedővé, csak mégse jó egyedül mindent irányítani, tuti a mester lesz az ő boros flaskájával, a nagy játékos (utal rá a táblajáték többszöri szerepeltetése. stratéga, persze a királynő is az, csak kisebb kaliberű koponya. de meglátása bizony pl Rin ügyben betalált.

és ellenfélnek is az igazi értékekkel bírók felelnek meg. a gyenge apa, linkóci 2. fiú tekintetre se méltóak. Rinben van "kihívás"

de Rin valóban olyan , mint Won látja, h nem jutna eszébe rávetni a szemét/kezét :-) Won szerelmére
csak hát ez örlő kövek közé helyezi Rint.
mert a szíve erősen ver . fékezi, de zakatol.

köszönöm a fordítást.

smatagd

Postby smatagd » Sat Sep 02, 2017 9:21 am

Jutka12
kivel is beszél ott Song In? szerintem a Mesterrel.

most, hogy így mondod, talán Neked lesz igazad, a Mester nem "egy" emberhez hűséges típus :w00t:
Image

zsike955

Postby zsike955 » Sat Sep 02, 2017 12:40 pm

Nagyon szépen köszönöm az eddigi részek fordítását!

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Sep 02, 2017 6:20 pm

Szervusztok!

Nagyon szívesen ismét csak az eddigieket, jöjjön a heti utolsó rész, a 28.! Hihetetlen amúgy, hogy 3 hét és vége a történetnek. :pale:

Folytatódik a feszültség, ami a 27.-ben fel lett vezetve, és bizony döbbenetes fordulathoz vezet.

Eun miniszter úr, de Wang miniszter is látja, hogy a két gyermek szereti egymást, igyekeznek hát menteni, amit még lehet... Attól tartok, már túl késő. San érzelmileg teljesen összetört. Won pedig nemhogy teret hagyna neki, hanem még fojtogatóan körül is zárja, nem hagyva neki más választási lehetőséget, csak a mellette maradást. Rinnek nincs más választása, mennie kell, de a lány könnyek közt mondott szavai is megerősítik abban, hogy nem szállhat szembe a paranccsal, mert a szeretett nő a történtek miatt képtelen volna mellette maradni. Ezért nem akar fájdalmat okozni neki, és inkább elmegy. Mennyiben különbözik a két fiú! :unsure:

A koreai változatból ki van vágva egy rövid dialógus, mely Biyeon és Museok (amúgy meglepő) erdei piknikje során hangzik el: a lány is arról beszél a férfinak, hogy úrnője mennyire szereti Rint, és hogy majd összeesett, mikor meghallotta, hogy el kell mennie.

Furcsa volt számomra először, hogy ezek ketten amúgy mit keresnek egymás társaságában, aztán rájöttem, hogy ez is bizonyára Song In mesterkedése. Megbízza Museokot, hogy csábítsa el Biyeont, aki oktondi módon minden butaságot kifecseg neki :glare: . (a regényben állítólag ágyjeleneteik is vannak, így talán nem merész dolog feltételezni, hogy Museok szándékai itt sem tisztességesek) Museok aztán minden infót tovább ad Song Innek. Megtudják, hogy Eun miniszter mikor készül a királynéhoz, és az álruhás Mubit máris bevetésre küldik... Vajon a füstölgőtartóval kit kevernek majd gyanúba? Valami díszes jüani edényke lehet, ami miatt a királynét vádolhatják majd a gyilkossággal? Vagy a herceget?

Mindezek alatt Museok úgy tesz, mintha ők állnának a jó oldalon, figyelmezteti Rint a közelgő veszélyre, melyet természetesen már nem tudnak megakadályozni... És ezzel vajon elérik, hogy Rin végérvényesen kiábránduljon a herceg-királyné-együttállásból, és a másik oldalnak kezdjen hinni? :goggle:

San megérzésében természetesen ezúttal sem csalatkozhatunk, a herceg pillantásából tudja, hogy valami baj van... :pale:

Image

Új ruhákat is látunk, a színekkel pedig megint szépen játszanak a jelmeztervezők.

San egyszerű, mégis álomszép mentaszínű kis ruhában van, Rin pedig ismét egy gyönyörű, szintén zöld talárt kapott. Mintha a színekkel is jelezni próbálnák, hogy összetartoznak.

Image

Image

Hoztam nektek megint néhány vágott zenét, én már agyonhallgattam őket. :dance: Zenei album, gyere már! :notworthy:

smatagd wrote:
Érdekes, hogy Danról nem döntöttek, mi lesz vajon vele?

Jó kérdés. Eddig nagyjából követték a történelmi eseményeket, így elképzelhető, hogy valahogy mégis sikerül hercegnét csinálni belőle.

smatagd wrote:
Wonnak az a megjegyzése, hogy Rin nem szeretné ugyanazt a nőt, akit ő, nagyon önzően hangzik, szép dolog a barátság, de az érzéseket nem lehet irányítani. Jó, hogy nem mondja meg a barátjának, hogy kit szerethet.

Abszolút. Ráadásul szinte mintha akaratlanul is Song In jóslatát akarná beteljesíteni.

Mikor a palota faláról nézi Rint lenn az utcán, Jangi mondja neki, hogy a királyné biztos megengedné, hogy maradjon, ha nagyon könyörögne neki. Won azonban nem tesz ilyet. Mikor kettesben beszélnek Rinnel, akkor is csak felveti az ötletét annak, hogy ha Rin kívánja, beszélHET az anyjával... De semmit sem tesz, hogy gondoskodhasson a barátja maradásáról. Mélyen legbelül talán a féltékenység miatt teszi ezt.

smatagd wrote:
Szerintem Song In vagy az előző királynét vagy annak fiát látogatta meg, nem? :cheers:

Mekkora lett volna!!! :goggle: Mikor először angollal néztem a 27. részt, rendesen az asztalra csaptam, hogy ez igen, ez ám a fordulat! Hiszen egy dísztelen, félreeső, elhagyatott helyen van a házikó, sehol egy cseléd... Én is simán arra asszociáltam, hogy biztos az előző királynét ment meglátogatni, és talán tényleg ő mozgatja a szálakat a háttérből. Erre...! :pale:

Viszont érdekes, hogy a királynak elvileg a vadászaton kellene lennie. Ezek szerint csak kicsempészték őt a palotából, elkezdték alaposan bedrogozni, és lassan teljesen el fogja veszíteni a realitásérzékét? Ennek látjuk már a jeleit...

Beszédes amúgy a jövő heti epizódok előzetese is... :unsure:

Királyné: Hozzák őt ide, mielőtt a trónörökös rá nem jön erre! Nem bánom, ha meghal.
Király: Hozzátok ide Rint, és gondoskodjatok róla, hogy ne essen bántódása! Hamarosan ő lesz a trón örököse.
Rin: Hát mégis felségárulás volt ez az egész?
Rin: Kérlek, bocsáss meg, édesapám!
San: Az életemet?
Királyné: Képes volnál meghalni?
Won: Erről majd én gondoskodok!
Rin: Nem bízhatok meg önben! Majd én... gondoskodok a lányról! El fogom vinni San kisasszonyt.
Won: Ennek semmi értelme... Hiszen te az én Rinem vagy...
Won: Már csak egy kicsit légy türelmes!

Rinben tényleg elszakadt valami... :goggle: :pale:
Attachments
The.King.Loves.E28.170829.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep28 HUN
(21.3 KiB) Downloaded 699 times

novcsi6

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-28 of 40)

Postby novcsi6 » Sat Sep 02, 2017 8:32 pm

NAgyon szépen köszönöm a 28. részt is. :lol :lol :lol
Egy kicsit lemaradtam, de igyekszek utolérni titeket... :x :P :P :P

jutka12

Postby jutka12 » Sat Sep 02, 2017 9:22 pm

köszönöm a 28. rész feliratát is, megnéztem
gyönyörű jelenetek vannak benne.
/oly annyira bevonzott ez a rész, (komolyan, ne nevessetek ki) hogy a kinti eső illatától függetlenül a füstölős 2 jelenetnél érezni véltem az illatot.
tudnak ezek a filmesek ;-)/

ez a király-Song In jelenet kicsit sántít, de még így 'füstös' elmével is jól reagál Rin értékére.

ezért nem hinném -bármit kavarnak a jövő héten-, h Rin becsületességén csorba esne .
a cselekedeteinek nem kizárólagosan San iránti érzelme a mozgatórugója. birtokolni sem akarja a lányt-mint a király, aki ugyan türelméről győzködte a nagy kövön Sant, -Rin összességében , mindenki felé figyelemmel van-kire mit hoz egy-egy döntése, felelősen lép.

paggy

Postby paggy » Sat Sep 02, 2017 10:44 pm

Köszönöm szépen a 27-28. rész fordítását.Irtó izgalmas.Kezd látszani Won valódi jelleme.Bár én megértem,hogy egy ilyen mindenfelől védekezni és támadni állapotban nehéz becsületes maradni.Megszokta,hogy Rin mellette van és önfeláldozó.Fontos neki a lány,de Rin is .Mit ér majd az élete ellenséges környezetben?.Persze, tudom egy királynak gyanakvónak kell lennie és nem lehet barátja.DE MÉG NEM KIRÁLY,hanem egy fiatal ember.Az is igaz,ha nem nő fel a feladathoz,nem is lesz az ország atyja.Igyekszik megszerezni a tudást.----Persze Rin /azonkívül,hogy szép ábrándos szeme van/jellemes,érző szívű és önfeláldozó.Milyen király lenne belőle?A nemesek azonnal tönkretennék.Üdv:Paggy

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Sep 03, 2017 5:04 am

Szia Brigikém ! ! !

Hálásan köszönöm az utóbbi részek feliratát. :notworthy:

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Sep 03, 2017 8:53 am

Sziasztok!
Brigi! Köszönöm szépen a 27-28. részt feliratát :notworthy:
A dolgok folynak a Song In szőtte hálóban, mindig kicsit másképp, de továbbra is úgy, ahogy és ami számára kezelhető. Mondtam nektek már az elején, hogy bizsereg a tenyerem tőle :mrgreen:
Őszintén?
Ha bármelyik ffi helyében lettem volna, de főképp Wonéban, 1xűen likvidáltam volna már akkor,
amikor egyértelművé vált volna számomra, h az apámat is ellenem fordítja :nuts: Itt nincs mese, 1xűen túl nagy a hatalma ahhoz, hogy állandó tétel legyen ebben a zavaros egyenletben. Érdekes, hogy sem Won, sem a királynő, de még az iszákos mester sem őt vette tűz alá :nuts: Ez botorság és az író hibája, mert ezt a hibát a valós helyzetben elképzelni sem tudom :goggle: A bőrömet égetik az alattomos, rosszindulatú és féktelen emberek a valóságban is. Ugyanakkor tudom, ha szembekerülök egy ilyen súlyú emberrel, azonnal megtörténik a másik felmérése pro és kontra. Hát ezért hihetetlen hiba ez, de ilyenkor mindig eszembe jut, hogy csak egy filmet nézek, csak ezért tudom elnézni, hogy a fél szereplőgárda egymással szórakozik tök feleslegesen, miközben egy alak irányítja az eseményeket :crazy: :nuts: :tv:

Más:
Továbbra sem hiszem, hogy itt bárki boldog lehetne :sweat: De nézzük egyenként:

A király: egy töketlen flótás, akitl Song In marionettként rángat. Tudja, h a fia szereti, mégis eltiporja/eltiportatja :crazy: Várom a pillanatot, amikor a nagy "magyar" valóság elér az agyáig :x

A királyné: egy sértett nő, mindent túlreagáló és túlkombináló anyatigris. Akármit lép, az jót soha sem hozhat a fiára :x

Won: minden lépését San megszerzése motiválja, a trón megszerzése is másodlagos. Nem látja a fától az erdőt, ha San jelen van, képtelen reálisan látni bármit is. Keserves lesz mindenkinek, amikor eléri az egóját a nagy felismerés, azt "várom", hogy a dühe és elégedetlensége ráömlik majd a szerencsétlen Rinre. Szakadni fog a gát és vinni fog mindent :O Mindezzel együtt ne felejtsük el, hogy ő egy trónörökös, akinek a kezében a hatalom, mégis mi az, ami nem az övé az országban? Élet és halál ura, ami az embereket ismerve, elég félelmetes helyzet, mármint a tudat, hogy egy vki dönthet bárkiről és bármiről úgy, hogy tudjuk mindannyian esendőek vagyunk :nuts: Mivel elsősorban egy nővel foglalkozik és csak másodvonalban a trónnal, harmadsorban a néppel :nuts: Buknia kell előbb vagy utóbb :nuts:

Rin: a jó alattvaló mintája, a márványba faragott hősszerelmes. Számomra kissé töketlen. Mégis ki az, aki önként lemond arról a szívről, ami megnyert? Hol van a józan esze :nuts: :nuts: :nuts: Akkor fog szembemenni Wonnal, amikor késő, amikor egy simán két ffi között lemeccselhető dologból hatalmi harccá fejlődik majd minden. Ááá, így ő sem nyerhet, aztán a végén majd ismét elgyengül és mindent elbukik :crazy:

San: ha a dolgok a fenti módon zajlanak, a végére őt fogom a legjobban megutálni, amiért nem rendezte le az elején a dolgot :x :x :x

Won lépéshátrányban fog zárni Song Innel szemben, akit sokkal inkább az áldozatot hozó Rin vagy a véletlenek összjátéka takarít majd el az útból :stress: Igaz, Won helyből óriási lépéshátrányban van a származása és az anyja miatt, de ha először a trónra és a hatalomszervezésre összpontosít, csak azután a lányra :nuts: Persze, ha szerelmes az ember, akkor nincsenek észérvek, illetve nem hatnak, mert az ember beszűkül és egy emberre fókuszál. Ez van, így vagyunk összerakva. Nem tudom, hogy ezt miért így tervezte, "Aki" :argue: , biztos jókat lehet szórakozni rajtunk :cussing:
Hát, most így látom a dolgokat.

:offtopic:
Csak úgy bírtam ki, hogy nem néztem meg a négy részt felirat nélkül, hogy még egyet maratonoztam :mrgreen: Megnéztem a Romantikus doktor Kimet, ami nézettebb volt anno, mint a Moon Lovers. Gilnis azt mondta akkor,
hogy nem rossz a sori, uhogy most sort kerítettem rá. Tényleg nem volt rossz, tetszett, de a Misaeng :heart: :heart: :heart: katarzisával mostanában nem tudom mi veszi fel a versenyt nálam :scratch: :scratch: :scratch:
Most megyek kotyvasztok vmi kaját gyorsan és alszom is vmnyit, mert egy hét alatt kettőt maratonoztam a meló mellett :crazy: :sleeping: :sleeping:
Most már tényleg elhúzok aludni, mert hülyeségeket írok :goggle:

smatagd

Postby smatagd » Sun Sep 03, 2017 10:34 am

Köszi Brigi a 28.részt :notworthy:
Ircsi wrote:Ha bármelyik ffi helyében lettem volna, de főképp Wonéban, 1xűen likvidáltam volna már akkor,
amikor egyértelművé vált volna számomra, h az apámat is ellenem fordítja :nuts: Itt nincs mese, 1xűen túl nagy a hatalma ahhoz, hogy állandó tétel legyen ebben az egyenletben. Érdekes, hogy sem Won, sem a királynő, de még az iszákos mester sem őt vette tűz alá :nuts:

Pontosan, ezért említettem, hogy "Vajon meddig feszítheti még a húrt, miért nem veszi észre senki, hogy minden mögött ő áll? :mrgreen:"A királynő mögött ott áll az egész Jüan birodalom, és tűri a megaláztatásokat a királytól. Erősnek mutatja magát a gyengébbekkel szemben, eltávolíttatta az előző királynét, mégse lett nagyobb hatalma. Valójában alkalmatlan a nemzet anyjának lenni, mit érdekli őt Korjó népe, sose fogja magáénak érezni , ezért huny szemet a sok disznóság felett. Kizárt dolog, hogy ne tudjon Song In aljasságairól, vagy tényleg ennyire buta lenne? A lényeg számára fia trónra kerülése, de még akkor se fogja korjó népét megszeretni. 8)
Rin valóban gyenge uralkodónak tűnne, de, hogyha San lenne a hitvese, a lány rátermettsége őt is megkeményítené. Ezt a frigyet Song In is támogatná, pláne, hogy a vagyon is az ölükbe hullna. Azért az apját nem kellett volna megölni, miért volt erre szükség? hogy csalódva Won és a királynében Rin felé terelje Sant?
brigichan wrote:Mekkora lett volna!!! :goggle: Mikor először angollal néztem a 27. részt, rendesen az asztalra csaptam, hogy ez igen, ez ám a fordulat! Hiszen egy dísztelen, félreeső, elhagyatott helyen van a házikó, sehol egy cseléd... Én is simán arra asszociáltam, hogy biztos az előző királynét ment meglátogatni, és talán tényleg ő mozgatja a szálakat a háttérből. Erre...! :pale:

Miután leírtam rájöttem, hogy az előző királyné nem ilyen aljas módszerekkel szerezné vissza a trónt. Tovább töprengve Mubira gondoltam, talán az ő leendő lakosztályába ment Song In, de ez se lehet, mert ő nem viselkedne ilyen alázatosan Mubival szemben. Lehet, hogy ez a vadászat szöveg egy virágnyelv :mrgreen: , nem vadakra, hanem emberekre értették a vadászatot, így tudták elcsalni a királyt. :D :thumleft:
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Sep 03, 2017 3:04 pm

Szívesen!

smatagd wrote:
Rin valóban gyenge uralkodónak tűnne, de, hogyha San lenne a hitvese, a lány rátermettsége őt is megkeményítené. Ezt a frigyet Song In is támogatná, pláne, hogy a vagyon is az ölükbe hullna. Azért az apját nem kellett volna megölni, miért volt erre szükség? hogy csalódva Won és a királynében Rin felé terelje Sant?

Lehet. Emlékezzünk, hogy Lee Seunghyu olyan királyt akar Wonból, aki csak akkor boldog, ha a népe is az. Rin pedig tökéletesen illik ebbe a kategóriába: neki egészen mostanáig a herceg boldogsága volt a fontos, mindent azért tett, minden áldozatot ezért hozott. Még ha mai szemmel ostobaságnak is hat az önzetlensége és önfeláldozása, az akkori, eszményi alattvalót ő testesítette meg, aki az életét mindenben alárendelte mások boldogságának. Ez az, amit szerintem Won az önzéstől nem vesz észre. Ő teljesen természetesnek tartja, hogy csak az ő véleménye fontos, ő mindig rászólhat a másikra, hogy "miért szólsz közbe?", "hallgass!", "maradj csendben!", de egyetlen pillanatig sem mérlegel, hogy az ellenvéleménynek talán lehetne alapja is. Látjuk, hogy a teszetoszaság hova vezet: Rint Song In markába fogja taszítani, Sant elidegeníti magától, ő pedig megkeseredve egyedül iszogat majd, mint ahogy az előzetesben is láttuk, és azon morfondírozik, hogy juthatott idáig.

smatagd wrote:
brigichan wrote:Mekkora lett volna!!! :goggle: Mikor először angollal néztem a 27. részt, rendesen az asztalra csaptam, hogy ez igen, ez ám a fordulat! Hiszen egy dísztelen, félreeső, elhagyatott helyen van a házikó, sehol egy cseléd... Én is simán arra asszociáltam, hogy biztos az előző királynét ment meglátogatni, és talán tényleg ő mozgatja a szálakat a háttérből. Erre...! :pale:

Miután leírtam rájöttem, hogy az előző királyné nem ilyen aljas módszerekkel szerezné vissza a trónt. Tovább töprengve Mubira gondoltam, talán az ő leendő lakosztályába ment Song In, de ez se lehet, mert ő nem viselkedne ilyen alázatosan Mubival szemben. Lehet, hogy ez a vadászat szöveg egy virágnyelv :mrgreen: , nem vadakra, hanem emberekre értették a vadászatot, így tudták elcsalni a királyt. :D :thumleft:

Nagyon jó párhuzam!! :notworthy:

Ettől a képtől megszakad a szívem. :cry:

Image

Meghökkentő amúgy a csókok hiánya a sorozatban. Túlvagyunk a 3/4-én, de Song In és Mubi csókjain kívül eddig semmi mást nem láttunk, pedig pont emiatt azt hittem, szabadabban fogja kicsit kezelni a történet a testiség kérdését. Hát... furcsa. Vagy lehet, hogy csak egy nagy érzelmi felfokozódásra várunk (még ennél is nagyobbra? :goggle: ), és utána meglepnek minket a készítők egy hasonlóan gyöngéd pillanattal, mint a Ruler - Master of the Maskban? :mrgreen:

matsuket

Postby matsuket » Sun Sep 03, 2017 4:36 pm

Brigi, köszönöm a 27-28. rész feliratát! :notworthy: :heart:
Image

Shiang

Postby Shiang » Sun Sep 03, 2017 7:42 pm

Brigi, hálás köszönet a fordításért!

Olvasgatom folyamatosan, amit írtok, az elméleteket - érdekes dolgokat fejtegettek. Nagyon jó követni - főleg, hogy sok-sok vélemény van, és mindenki reménykedik valamiben.

Én mindezek után csak abban reménykedem, hogy Rin nem át áll a másik oldalra... nem úgy értem, hogy Song In pártjára áll a Won és az anyja ellenében, hanem, hogy ez a szakadás, ami immáron már az ő szívében is benne van, nem készteti arra, hogy feladjon mindent.
Jelenleg azt érzem, hogy Rin nem bír tovább Won oldalán sem maradni. Persze a barátságuk miatt még mindig arra kéri, hogy ne mondja el Sannak, hogy milyen része is volt neki az anyja halálában - de ebben is azt érzem, hogy nem az a lényeg már neki, hogy Won "jó színben" maradjon, hanem, hogy az a szerencsétlen lány kapjon még egy pofont az élettől. Elég, hogy benne és úgymond a Wang családban csalódnia kellett, hogy kénytelen volt hazudni - bár kisarkítva San nem hazudott, azt mondta el, amit látott, tehát igazat mondott, a királyné parancsa szerint (amiért persze bűnhődnie kell, gondolom, ítélve az előzetesből, mert félek, ez erre utal) -, nem kell még az is, hogy rájöjjön, az anyja megmenekülhetett volna, ha Won nem annyia önző, és nem rinyál, hogy ő harcot akar látni.

Won persze hibás... Rin is az, de ő most annyiban van könnyebb helyzetben, hogy az ő hibája már kiderült... s látható, hogy San őrlődik, de burkoltan megmondja neki, hogy ennek ellenére nem hibáztatja... ennek ellenére szereti - ami szerencsétlenségükre már annak is nyilvánvaló, akinek nagyon nem kellene, hogy az legyen (a királyné). Itt Won akkor fog nagyon pofára esni és félek, begurulni, amikor végre ő is rájön, hogy San Rint szereti... és ő tehet akármit, az érzéseknek nem parancsolhat. Bár amilyen önző... fog ő még - tartok tőle - bosszút esküdni... és nem San ellen. Hanem Rin ellen, mert őt fogja hibáztatni... Őt fogja okolni, hogy elszedte tőle a szeretett nőt, holott Rinnek tudnia kellene, hol a helye. És ebben az anyja csak billérezni fogja.

San: darabokra fog ezek után hullani... elismerésem Song Innek... (bocsánat) de mesterien képes összetörni embereket a céljai érdekében.
Csak tudnám, mi jár abban a beteg fejében, hogy meg kellett öletnie San apját...

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Sep 04, 2017 4:38 pm

Egyelőre az államat keresem a padlón a döbbenettől, és nem nagyon tudok értelmes, összefüggő sorokat írni... de... Tyű, de odavágott a mai két rész! :goggle: :goggle: Főleg a holnapi előzetese a végén...! :w00t: :w00t:

Shiang

Postby Shiang » Mon Sep 04, 2017 4:58 pm

Nem sokat értettem belőle, nagyon kell még a felirat... de a képek magukért beszélnek, ez tény.

Azt hiszem, eljött az a "pillanat", amire - még az elején - Won visszaemlékezésből utalt...

És én szétsírtam a fejem!

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Sep 04, 2017 5:21 pm

Tényleg nagyon megható volt. Nekem is a torkomban dobogott a szívem. :cry:

De végre, végre némi gyöngédség Rin és San között...! :heart: :heart: Olyan gyönyörűek együtt! :cry:

ÉS HÁT EZ...! :O

Image

Végem van! :faint: :faint: :faint:

Most olvasom a soompi fórumon, hogy meg nem erősített hírek szerint a KBS és MBC csatornákon jelenleg sugárzott tartalmak egy lehetséges, kibontakozó sztrájk miatt veszélybe kerültek, miután letartóztatási parancsot adtak ki az MBC (volt?) igazgatója (?) ellen. Reméljük, ez nem jár majd azzal, hogy bizonyos sorozatokat csak később fognak folytatni. :pale:

Ircsi

Postby Ircsi » Mon Sep 04, 2017 5:47 pm

Brigi! Déja vu-m van a sztrájk és az esetleges sugárzási akadályok hallatán :mrgreen:
A te sorijaid nézése is kalandos, mindig van min izgulni a filmen kívüli tényezők miatt :w00t: :mrgreen:
Most megpróbálom újfent megállni és nem megnézni felirat nélkül az új részeket, de már most lyuk van az oldalamon :goggle:

Shiang

Postby Shiang » Mon Sep 04, 2017 8:22 pm

Bocsánat a romenszelés miatt... de aki már belenézett a 29-be... (aki nem, az ne olvassa!)

Mekkora keze van már Rinnek Sanéhoz képest! Ahogy megfogja San kezét, mert a lány megremeg... egy szó sincs a jelenetben, de a mozdulatok, a pillantások... atyám, millió szónál többet mondanak. Az összetört nő és a valódi támasza. :cry: :cry: Nagyon eltalálták.
Lehet, hogy Rint hősszerelmesnek mondjuk, de abban a bizonyos jelenetben magasabbra avanzsál ennél a szerepnél... és mindezt szavak nélkül. Fantasztikus!

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Sep 05, 2017 4:03 am

Sziasztok!
Hát, nem bírtam megállni, megnéztem! :doh: :doh: :doh:
Kedves Rin-rajingók! Csak nekem tűnt fel, hogy az eddigi színekkel ellentétben, most királyi színekben tündökölt a Nagy Szerelmes? :w00t: Észrevettétek, higy sokkal több ruhája van Rinnek, mint Wonnak? :mrgreen:
:stress: Song In bőröcskéjét képzeletben beirdaltam és be is sóztam már. Az eunochon még gondolkozom, mert elsőre nem jutott eszembe semmi illő kínzási módszer :cussing:
Rájöttem, hogy nem lennék jó alattvaló, mert Rin helyében nem hiszem, hogy térdre tudnék borulni egy ilyen király előtt, de mondjuk Won előtt sem :pale:
Ha van vmi, ami cefetül bosszant, hogy hőseink továbbra is ténferegnek Song In hálójában, kutyagolnak a történések után. A királynő- San-és egy tabletta esete :scratch: Won sikeres korsó alá való iszogatása :scratch:
Azt értettem, hogy a végén elszánta magát a házasságra, hogy mentse Rint és a helyzetet, de miért hívja vissza Sant a gyűrűvel??? Vagy nem jól értettem :scratch: Mikor esik le neki, hogy nem lehet ebben a szituban mindenki az övé :nuts:
Legalábbis addig nem, amíg Song Int ki nem lépteti ebből az életből. A királyné?! Botor továbbra is azzal, hogy a Wang família után kajtat. Idegesít, hogy az író így mozgatja szereplőinket :cussing: :cussing: :cussing: Kezdem magam egy zavaros, többszereplős királydrámában érezni :pale:

jutka12

Postby jutka12 » Tue Sep 05, 2017 4:15 am

idenéztem
összerándult a szívem
nrem merek belenézni
még a spoilerekbe sem (eddig ilyen se volt)

várom majd a feliratot, tudom hozod majd, ahogy tudod. kösziiiiii mindent

Shiang

Postby Shiang » Tue Sep 05, 2017 5:02 pm

Oks, szép volt meg minden... DE!
ebben a nagy pillanatban átkozottul csalódtam! Sajnos döglöttek a halak... :glare:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Sep 05, 2017 8:00 pm

Sziasztok!

Sajnos nincsenek jo hireim. A gepemmel valami megint nem stimmel. Delutan ott hagytam, hogy toltse a mai reszeket, mig mosogatok, de arra jottem vissza a szobaba, hogy ujraindult, es a windows bebootolni sem tud. Ezuttal ranezesre minden rendben, minden a helyen es mukodik, megis se kep, se hang. Felek, hogy a vinyoval lesz gond, mert abbol nem erzem, hogy felporogne, igy sajnos holnap megint irany a szerviz. :( A meghibasodas es megjavitas fuggvenyeben hozom a tobbi reszt, szurkoljatok leci, hogy ne legyen komoly a baj! :cry:

Shiang

Postby Shiang » Tue Sep 05, 2017 8:41 pm

Szurkolunk, Brigi! :D

Az is lehet, hogy egy win friss gebaszkodik, nekem múltkor ez volt a gond... a legalján kellett visszaállítani egy korábbi verzióra, mert egy frissítéssel hiba jött.

jutka12

Postby jutka12 » Tue Sep 05, 2017 9:01 pm

hüpp-drukk-drukk-hüpp-drukk-drukk

/Off-köszönöm h beszéltetek a Misaeng-ről, Hercegünk tényleg jó színész, Song Inünk itt még elég semmitmondó szerepet kapott, nem is brillirozik 8.rész köv. a váróidőmben/

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Sep 05, 2017 11:49 pm

Koszonom! Addig mobilrol probalok posztolni. :)

Shiang wrote:Oks, szép volt meg minden... DE!
ebben a nagy pillanatban átkozottul csalódtam! Sajnos döglöttek a halak... :glare:

Na vegul lattam en is.

Mint ket esetlen tinedzser...

Itt van rola egy "igy keszult" video... :mrgreen:

https://youtu.be/XR2SOoeg_44

Bezzeg Ji Changwook... Forditas es gep hianyaban kenytelen vagyok doramat nezni (bar ennel rosszabb dolgom sose legyen), es epp a Suspicious Partnert fogyasztom... Draga jo kenyer, ez a pali hogy tud csokolni...! :wub:

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Sep 06, 2017 7:06 am

Sziasztok!
A 32. után kezdem elengedni a dolgokat :-(
Brigi, a géped tudja, hogy most nagyon össze kell szednem magam és készülnöm kell egy
szakvizsgára :crazy:

Más: :offtopic:
JCW pazar pasi, jól állnak neki a mai szerepek, de vmiért az Empress Kiben nyújtott alakításával győzött meg arról, hogy jó színész is :salut: , nemcsak pazar pasi :faint:

Jutka12-nek:
:offtopic:
A Misaeng nagyon jó, annyira tömény az első kb. 7 rész, hogy újra kellett néznem. A szakzsargon miatt sem 1xű, de az első pár részben uúgy nem fogják a néző kezét, ahogyan a szerencsétlen gyakornokét sem. Minden ráömlik az emberre. Néha annyira felhúzott Si Wan, hogy felpattantam az idegtől :mrgreen: A legfontosabb mondanivalója számomra, hogy bár tagadhatatlanul fontos a végzettség, az életben mégsem ez a legfontosabb, hanem a természetes intelligencia, a józan paraszti ész -igaz esetünkben ebből sokkal több van és ezt a kreativitás is jelzi :mrgreen: - az akarat, az érzékeny nyitottság, problémamegoldás, kitartás. Bár nem a megszokott módon ér véget a sori, éppen ezért is nagyon-nagyon életszagú és fantasztikus. IMÁDOM a mondanivalóját és azt, ahogyan ábrázolja a MESTER és TANÍTVÁNYA - kapcsolatot egy szakmán belül. :w00t: :w000t: :w00t: A két főszereplő parádés dolgot tesz le az asztalra. :notworthy: :notworthy: :notworthy:

smatagd

Postby smatagd » Wed Sep 06, 2017 8:53 am

Brigi
Szurkolok Neked, úgy látszik a géped nem bírja ezt a sorozatot :stress: , lehet, hogy Song In keze van a dologban :w000t: ?
Mindenesetre miután jól felcsigáztál egyáltalán nem vagyok ideges Image várok türelmesen. :D
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Sep 06, 2017 12:57 pm

Sziasztok!

Helyzetjelentes: egyelore semmi jo. :( A szerviz, ahova bevittem, egy hetig nem is tudna foglalkozni vele, igy egyelore mas lehetosegeket keresek. :(

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Sep 06, 2017 1:19 pm

Szia Brigi,
köszi, hogy írtál. Pont most szerettem volna rákérdezni, hogy van- e híred a gépről.
Szorítok, hogy találj vmi jó helyet. :roll
Várunk türelmesen :wink: Csak a lyuk lesz nagyobb az oldalamon, hogy vajon most akkor..... :mrgreen:

Shiang

Postby Shiang » Wed Sep 06, 2017 4:46 pm

Brigi, mi kitartunk, a lényeg, hogy hosszú távon jó megoldás legyen a géped problémájára. :)

brigichan wrote:
Mint ket esetlen tinedzser...

Itt van rola egy "igy keszult" video... :mrgreen:

https://youtu.be/XR2SOoeg_44

Bezzeg Ji Changwook... Forditas es gep hianyaban kenytelen vagyok doramat nezni (bar ennel rosszabb dolgom sose legyen), es epp a Suspicious Partnert fogyasztom... Draga jo kenyer, ez a pali hogy tud csokolni...! :wub:

Ji Changwook... háttigen...tőle én is elfogadnék egy csókot... Isten pasi, és fantasztikus színész! Imádom!
De azért Hong Jonghyunt se írjuk le. Amit csók címén az Alice: Boy from Wonderland-ben csinált... hmmm :wub: :w00t:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Sep 07, 2017 8:24 am

Na sziasztok!

Kerestem egy masik szervizt, sajnos ott kellett hagynom a gepet, de itt hamarabbra igertek a javitast. Taphiba lehet, esetleg valamelyik kabel rossz, vagy legrosszabb esetben elszallt a videokartya.

Jo hir, hogy a forditassal nem maradtam le, tablagepen a 29-30.-at mar leforditottam, de az ellenorzese kicsit meg varat magara. Elvileg apukamtol kolcsonkapom a laptopjat a hetvegere, ha minden jol megy, es akkor azon mar tudok rendesen dolgozni. Ha nem, akkor meg egy kicsit a turelmeteket kerem. :notworthy:

smatagd

Postby smatagd » Thu Sep 07, 2017 8:45 am

Kedves Brigi !
Köszi a tájékoztatást :cheers:, nagyon rendes tőled, hogy ennyit fáradsz a megoldáson, sajnálom, hogy ez történt a gépeddel, természetesen várok türelmesen :thumright:
Image

jutka12

Postby jutka12 » Thu Sep 07, 2017 1:09 pm

köszi, várok türelemmel :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Sep 09, 2017 7:51 am

Sziasztok!

Jó hír, hogy megvan a gép, már arról írok, minden rendben, kontakthibás volt az alaplapom. Ma kezdem a lefordított részek javítását, hamarosan elkezdenek felkerülni. Köszi a türelmet!

jutka12

Postby jutka12 » Sat Sep 09, 2017 12:06 pm

jujdejoooooo
köszönöm előre is!

Shiang

Postby Shiang » Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Köszi a helyzetjelentést, Brigi! :cheers: Jó munkát. :D

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Sep 09, 2017 6:13 pm

Szervusztok!

Meghoztam nektek az eheti érzelmi hullámvasút első epizódját, a 29. részt! Sírnivalóan gyönyörű, egyben mégis oly megrázó... :cry:

Úgy érzem, Song Innek sikerült eljutnia oda, hogy végre próbára tudja tenni Rin hűségét, és meg tudja ingatni elhatározását.

Szerencsétlennek először szembesülnie kell azzal, hogy tulajdon unokatestvére, a király első fia, Wang Ja, azaz Gangyang herceg eszét vesztette, mert állítólag a gonosz jüani királyné féltékenységében megmérheztette...

Image

Image

Ekkor még elutasítja a vádakat, annak ellenére, mennyire megrázza őt a látvány. Aztán értesül Eun miniszter haláláról, mely a királyné tulajdon palotájában történt, szintén gyanús körülmények közt... És mit lát? Hogy a trónörökös ül szépen a saját kis palotájában, minden gyanús körülményt, vádat tagad, képes megütni őt, amikor próbálja kideríteni, mi történt...

Image

Mindeközben a szeretett nő egyedül zokog, magára hagyottan a halott apja mellett, és nincs senki mellette, aki megfogná a kezét, vagy megvigasztalná... San segélykérő pillantása, amivel az épp betopppanó Rinre néz, rendesen megforgatja a kést az ember szívében... :hissy:

Image

Mennyire látszik, hogy a két fiú milyen különböző módon áll a történésekhez, és viszonyul a lányhoz... Won kiabál, és a hangjából alig vész ki a parancsoló hangnem. Ne csináld, hagyd abba, hallgass... Rángatja, megragadja a karját, erőszakkal magához öleli a dühöngő lányt... Mégsincs mellette, mégsem térdel ott vele az apja holttesténél.

Rin ellenben passzív szerepet ölt magára a lány előtt, mindazok ellenére, milyen kirohanásai vannak a herceggel szemben. Nem hagyja, hogy a lány az erőszakos énjétől megrémüljön. Támogatja őt, kezet nyújt neki, felemeli, letörli a könnyet az arcáról, és hagyja, hogy elvesszen az ölelésében, amikor már alig bír létezni... :cry:

Egy domináns, elnyomó, és egy támogató, gyöngéd, megértő szerelmes férfi. :unsure: Úgy érzem, nem lenne igazság a földön, ha San mégsem Rint választaná. Valahogy nem tenne jót az igazságérzetemnek. :pale:

Abba is érdekes belegondolni, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Vajon tényleg Wonseong az alfája és omegája a mostani kialakult helyzetnek? Tényleg megmérgeztette Gangyang herceget? Ha igen, és ezt megtudta a király és annak bizalmasai is, akkor ez indította el őket a titkos szervezkedés útján, mely a mostani eseményekben kulminálódott?

Vagy Gangyang herceg más hatására vált olyanná, amilyen? :scratch:

Hoztam nektek ismét gyönyörű zenéket is. Song In titokzatos, semmihez sem hasonlítható hangzásvilágú muzsikáját is meghallgathatjátok, de azt a gyötrelmesen szép dallamot is, mely a temetési szertartás előkészítésekor csendül fel. Érdekes módon ez utóbbi szólt, mikor San a Jeonnal kötendő kényszerházasságra készülődött... :whistling:

Ep29 - Rin elcsalogatása

Ep29 - Song In témája :wub:

Ep29 - Eun Yeongbaek siratása :cry: :heart:

Jó szórakozást kívánok! Hamarosan jelentkezem!
Attachments
The.King.Loves.E29.170904.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep29 HUN
(23.31 KiB) Downloaded 668 times

Shiang

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-29 of 40)

Postby Shiang » Sat Sep 09, 2017 7:06 pm

Birig, hálás köszönet az új feliratért, máris a képrenyőre tapadok.

De előtte!

brigichan wrote:Szervusztok!

Meghoztam nektek az eheti érzelmi hullámvasút első epizódját, a 29. részt! Sírnivalóan gyönyörű, egyben mégis oly megrázó... :cry:

Úgy érzem, Song Innek sikerült eljutnia oda, hogy végre próbára tudja tenni Rin hűségét, és meg tudja ingatni elhatározását.

Szerencsétlennek először szembesülnie kell azzal, hogy tulajdon unokatestvére, a király első fia, Wang Ja, azaz Gangyang herceg eszét vesztette, mert állítólag a gonosz jüani királyné féltékenységében megmérheztette...

Image

Image

Ekkor még elutasítja a vádakat, annak ellenére, mennyire megrázza őt a látvány. Aztán értesül Eun miniszter haláláról, mely a királyné tulajdon palotájában történt, szintén gyanús körülmények közt... És mit lát? Hogy a trónörökös ül szépen a saját kis palotájában, minden gyanús körülményt, vádat tagad, képes megütni őt, amikor próbálja kideríteni, mi történt...

Image

Mindeközben a szeretett nő egyedül zokog, magára hagyottan a halott apja mellett, és nincs senki mellette, aki megfogná a kezét, vagy megvigasztalná... San segélykérő pillantása, amivel az épp betopppanó Rinre néz, rendesen megforgatja a kést az ember szívében... :hissy:

Image

Mennyire látszik, hogy a két fiú milyen különböző módon áll a történésekhez, és viszonyul a lányhoz... Won kiabál, és a hangjából alig vész ki a parancsoló hangnem. Ne csináld, hagyd abba, hallgass... Rángatja, megragadja a karját, erőszakkal magához öleli a dühöngő lányt... Mégsincs mellette, mégsem térdel ott vele az apja holttesténél.

Rin ellenben passzív szerepet ölt magára a lány előtt, mindazok ellenére, milyen kirohanásai vannak a herceggel szemben. Nem hagyja, hogy a lány az erőszakos énjétől megrémüljön. Támogatja őt, kezet nyújt neki, felemeli, letörli a könnyet az arcáról, és hagyja, hogy elvesszen az ölelésében, amikor már alig bír létezni... :cry:

Egy domináns, elnyomó, és egy támogató, gyöngéd, megértő szerelmes férfi. :unsure: Úgy érzem, nem lenne igazság a földön, ha San mégsem Rint választaná. Valahogy nem tenne jót az igazságérzetemnek. :pale:

Valahogy én is így vagyok ezzel. Lehet, hogy Rin mindvégig úgymond passzívan szerette Sant, és akár a barátjáért le is mondott volna róla, de szerintem túl vagyunk azon a ponton, amin túl egy szerelmes szív nem tud tovább passzív maradni.

Valahogy nekem itt jött el az igazi csalódás pillanata Wonban. Jó, eddig is furcsán néztem rá, amikor kalitkákat emlegetett, meg hogy majd San megszereti ezt. Vagy amikor arra kéri az anyja sírjánál Sant, hogy tök mindegy mit érez, de maradjon vele, mert ő bizony vár rá. Won túlságosan el van kényeztetve ebből a szempontból, és akárhogy nézzük, az anyja tette őt ilyenné. :scratch: Mert ő volt az, ki mindent megpróbált megadni neki, ő taposta fiának az utat, és Won ölébe minden belehullott, mi több, természetesnek vette, hogy megkapja. Sannal is így van. Most már csak a kérdés, mikor fogja bevallani Sannak, hogy mekkora része is volt az anyja halálában.
És most persze van nyugodtan, mert Rin arra kérte, hallgasson. De Wonban akkor csalódnék végérvényesen, ha ezt a bűnét elhallgatja... talán majd a végén erre lesz szükség, hogy San biztosan ne őt válassza... talán...

És igen, az én igazságérzetem is keményen sérülne, ha San Wont választaná. Sőt, az San karakterének megcsúfolása is lenne. Mert akkor az ő karaktere nem fejlődne, mint ahogy mindenkié - Rin fejlődött, hihetetlenül sokat; Won is... csak ő rossz irányba is... -, hanem visszafejlődne.
Meghazudtolna mindent, amit képviselt, ha behódolna a kalitkának.

brigichan wrote:
Abba is érdekes belegondolni, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? Vajon tényleg Wonseong az alfája és omegája a mostani kialakult helyzetnek? Tényleg megmérgeztette Gangyang herceget? Ha igen, és ezt megtudta a király és annak bizalmasai is, akkor ez indította el őket a titkos szervezkedés útján, mely a mostani eseményekben kulminálódott?

Vagy Gangyang herceg más hatására vált olyanná, amilyen? :scratch:

Jó kérdés...
Én kicsit úgy vagyok vele, hogy egyszerre indult ez. Persze benne érezhető, hogy Wonseong úgy jött ebbe az országba a nagy kán lányaként,
hogy természetesnek vette, mindent megkap. S mire érkezett, hogy a királynak van egy szerető társa, akit viszont szeret, és egy kamaszkorú,
erős fia. Valószínűleg, erre tanították, hogy szerezzen meg mindent, mert ő az aki.
Nem mentem őt fel, dehogy, sokban hibás... de akkor kérdem én, az aki ilyenné nevelte, nem hibás? Mert Wonseong, ha így nézzük, csak azt a mintát adja tovább, ahogy őt is nevelték. S amit tanult, aszerint nevelte a fiát, és aszerint gázolt át mindenkin.

Tyúk vagy a tojás? :nuts: Lehet, hogy a gazda... aki a gyeplőt tartja.

A zenéket köszönöm, az Eun Yeongbaek siratása valami gyönyörű. Remélem, olyan terjedelmes lesz a zenei album, mint a Ruler: Master of the Mask vagy a Hwarang esetében... mert akkor minden gyöngyörű melódia ráfér. :)

Dotti13

Postby Dotti13 » Sat Sep 09, 2017 7:49 pm

Nagyon szépen köszönöm az újabb részt!
Shiang wrote:
Én kicsit úgy vagyok vele, hogy egyszerre indult ez. Persze benne érezhető, hogy Wonseong úgy jött ebbe az országba a nagy kán lányaként,
hogy természetesnek vette, mindent megkap. S mire érkezett, hogy a királynak van egy szerető társa, akit viszont szeret, és egy kamaszkorú,
erős fia. Valószínűleg, erre tanították, hogy szerezzen meg mindent, mert ő az aki.
Nem mentem őt fel, dehogy, sokban hibás... de akkor kérdem én, az aki ilyenné nevelte, nem hibás? Mert Wonseong, ha így nézzük, csak azt a mintát adja tovább, ahogy őt is nevelték. S amit tanult, aszerint nevelte a fiát, és aszerint gázolt át mindenkin.

Tyúk vagy a tojás? :nuts: Lehet, hogy a gazda... aki a gyeplőt tartja.

Szerintem a hercegnő viselkedése teljesen érthető,hisz abban a korban és státusszal vagy ölsz vagy meghalsz. Meg kvázi egyedül volt fiatalon egy távoli országban és a gyermekét is meg kellett védenie. :rambo:

Won a körülményei miatt ugyan olyan,amilyen,de ha lehetősége van rá,akkor teljesen felvállalva magát dolgozik együtt Sannal;Rin ellenben (bár jó szándékkal) inkább a háta mögött próbál mindent elintézni.

:offtopic: Ami engem nagyon zavar,hogy itt a szereplők nem olyan okosak... ( A The Princess Weiyoung-ban (amiért szintén köszönet) ez az egyik amit nagyon imádok)

novcsi6

Postby novcsi6 » Sat Sep 09, 2017 8:01 pm

Szia!
Köszönöm szépen a 29. részt :P :P :P :P

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Sep 10, 2017 1:10 am

Nagyon szívesen!

Meghoztam a 30. részt is, mellyel nem vagyok teljesen elégedett, részint ezért is tartott ilyen sokáig az elkészülése.

Mégis csak lesz lagzi Dannal, úgy tűnik, hogy Won ismét ezzel próbálja kihúzni a Wang-családot a slamasztikából (mint korábban az adományhölgyes mizéria esetében). A házasság kapcsán Dan mindegyik férfirokona új kinevezést kapott, melyeknek azonban sajnos se magyarázatát, se leírását nem találtam meg sehol.

- az apa, Wang Yeong lett a „Seowonhu
- a legidősebb (és eddig nem látott fivér) Wang Bun az „Ikyanghu
- a középső Wang Jeon a „Seoheunghu
- Wang Rin pedig „Sujeonghu”.

Annyit tudok, hogy a "sujeong" szó kristályt is jelent, szóval lehet, hogy ezek valami tök jelképes kis elnevezések, amik a család "fenségességét" akarják majd kifejezni. Mivel Rin kitalált személy, de az apa, Bun és Jeon tényleg létezett a történelem során, próbáltam kutakodni utánuk, de sajnos semmire nem bukkantam, ami használható lett volna. Egy buddhizmussal kapcsolatos kiadványban egyedül Jeonról találtam említést, és egészen pontosan úgy, hogy "Seoheunghu Jeon", tehát mintha ez a kinevezés a családnevüket/klánnevüket hivatott volna helyettesíteni... Vagy nem tudom.

Egy szó mint száz, nem szeretek olyan dolgokat bennehagyni a feliratokban, aminek nincs magyarázata, magyarítása legalább, viszont a szavaknak még a hangul google fordítása sem hordozott értelmes jelentést, így egyelőre homály fedi a mibenlétüket. Úgy sejtem, hogy a cím egyben valamilyen udvari/hivatalnoki kinevezést is jelent. Annyi bizonyos, hogy a 33. rész előzetese alapján Rin új ruhát kap, ismét a palotában lesz, ami talán e titulushoz kapcsolódik majd.

Image

Próbáltam utánaolvasni különböző fórumokon, de 30 oldalnyi Soompi-topik elolvasása után leolvadt még az agyam is, úgyhogy feladni kényszerültem. A jövő heti részekben megtudjuk, legfeljebb majd akkor javítok a feliraton.

A másik dolog, ami frusztrált, az a temetéskor énekelt dal volt. A vikin össze-vissza volt fordítva megint szokás szerint, a KOCOWA-s felirat pedig nagyon eltért tőle. Szóval a kettőből próbáltam kihozni valami értelmeset, bár számomra nem lett az. De talán nem is ez a lényeg a történetben.

Néhány cuki, színfalak mögötti kép. :mrgreen:

A még durcásan is bájos Park Hwanhee, azaz Wang Dan:

Image

Korjó #swag és #yolo. :rofl:

Image

Egy szépséges búcsúfotó:

Image

Kötözött Rin:

Image

Poszterfotózás:

Image

Image

Shiang wrote:
Valahogy én is így vagyok ezzel. Lehet, hogy Rin mindvégig úgymond passzívan szerette Sant, és akár a barátjáért le is mondott volna róla, de szerintem túl vagyunk azon a ponton, amin túl egy szerelmes szív nem tud tovább passzív maradni.

Határozottan.

Főként a mostani, 30. részben mutatkozik ez meg igazán. Rin úgy dönt, hogy országa és hercege érdekében a kezébe veszi a dolgokat, és végez Song Innel és követőivel, mielőtt a lánnyal megszökne - mert a lányt viszont nem hajlandó itt hagyni. Ez az elhatározás csak megerősödik benne, mikor meglátja, hogy maga a király is Song In és a lojalisták oldalán áll. Tudja, hogy ebben a helyzetben nincs jó döntés, menekülni kell. Szembe nem szállhat a király szeme láttára Song Innel, mert akkor megölik őt. A herceghez nem mehet, hogy indítson támadást Song In ellen, mert akkor azzal egyben tulajdon apjára támadna az rá. Ezért dönt a szökés mellett. Vitatható, hogy ez most Wonra nézve jó döntés-e, hisz egyedül hagyja őt ellenségeivel körülvéve... de ahogy ő is fogalmaz, nem lát más megoldást.

Shiang wrote:
És igen, az én igazságérzetem is keményen sérülne, ha San Wont választaná. Sőt, az San karakterének megcsúfolása is lenne. Mert akkor az ő karaktere nem fejlődne, mint ahogy mindenkié - Rin fejlődött, hihetetlenül sokat; Won is... csak ő rossz irányba is... -, hanem visszafejlődne.
Meghazudtolna mindent, amit képviselt, ha behódolna a kalitkának.

Ebben is egyetértünk.

Shiang wrote:A zenéket köszönöm, az Eun Yeongbaek siratása valami gyönyörű. Remélem, olyan terjedelmes lesz a zenei album, mint a Ruler: Master of the Mask vagy a Hwarang esetében... mert akkor minden gyöngyörű melódia ráfér. :)

Nincs mit! :salut: És bizony jó lenne. Imádtam mindkét zenei albumot, de főként a Hwarangét. 41 csodálatos dallam... igencsak elkényeztettek vele minket. Máskor 15-20 tétellel letudnak egy albumot. Nagyon remélem, hogy itt is mindent rápakolnak majd az albumra, és nem úgy, mint a Moon Loversnél, ahol jó 10-12 dallam teljesen kimaradt és sosem jelent meg. :hissy:

Dotti13 wrote:
Szerintem a hercegnő viselkedése teljesen érthető,hisz abban a korban és státusszal vagy ölsz vagy meghalsz. Meg kvázi egyedül volt fiatalon egy távoli országban és a gyermekét is meg kellett védenie. :rambo:

Ez így van. Nem volt ritka az ilyesmi, ami Gangyang herceggel történt. A potenciálisan veszélyes, királyi rokonok gyakran estek áldozatul támadásnak, csonkításnak (vakítás, kiherélés), hogy később uralkodásra, utódnemzésre alkalmatlanokká váljanak, és így ne jelentsenek fenyegetést a mindenkori királyra, trónörökösökre.

Dotti13 wrote: :offtopic: Ami engem nagyon zavar,hogy itt a szereplők nem olyan okosak... ( A The Princess Weiyoung-ban (amiért szintén köszönet) ez az egyik amit nagyon imádok)

Örülök, hogy tetszik az a sorozat is. 8) A kínai sorozatok ennyiben sokkal másabbak, hogy ott mernek a karakterek bátrak, okosak lenni, sokszor szimpatikusabbak a női karakterek is, mert rátermettek, furfangosak, nem csak gyenge, síró kisasszonyok, akiket az erős férfiaknak meg kell menteni. :rambo:
Attachments
The.King.Loves.E30.170904.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep30 HUN 2.0
09.14. javítva!
(22.4 KiB) Downloaded 377 times
Last edited by brigichan on Fri Sep 15, 2017 8:13 am, edited 3 times in total.

Bogicae

Postby Bogicae » Sun Sep 10, 2017 8:25 am

brigichan wrote:
Dotti13 wrote: :offtopic: Ami engem nagyon zavar,hogy itt a szereplők nem olyan okosak... ( A The Princess Weiyoung-ban (amiért szintén köszönet) ez az egyik amit nagyon imádok)

Örülök, hogy tetszik az a sorozat is. 8) A kínai sorozatok ennyiben sokkal másabbak, hogy ott mernek a karakterek bátrak, okosak lenni, sokszor szimpatikusabbak a női karakterek is, mert rátermettek, furfangosak, nem csak gyenge, síró kisasszonyok, akiket az erős férfiaknak meg kell menteni.

Köszönöm szépen Brigi a fordítást! Nekem is tetszik a The Princess Weiyoung és amiatt is, amit Dotti13 írt, hogy nagyon okosak, nem hagyják magukat a szereplők. De pl. ajánlom a most futó The King's Woman -t is, ott a királynak elég nagy kihívás a szíve hölgyét meghódítani, aki szintén nem egy "gyenge kisasszonyka". :roll
:rambo:

Mojzsita

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-30 of 40)

Postby Mojzsita » Sun Sep 10, 2017 10:48 am

Köszönöm az utolsó két faliratot, nagyon tetszik a sori, érdemes várni a köv heti adást)))) :wub:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-30 of 40)

Postby brigichan » Sun Sep 10, 2017 1:39 pm

Igazán nincs mit! :thumright:

Fogadjátok szeretettel a 31. részt is!

Rin-San rajongóknak igazi csemege lesz, megannyi kedves, gyöngéd pillanattal. :wub: Ahogy San a tűz mellett fürkésző pillantásával nézi Rint, majd zavarba jön, és inkább elrejtőzik... :heart:

Image

Majd aztán, amikor reggelit próbálnak fogni, rá is jövünk, hogy ezek ketten miért is tökéletes társai egymásnak: mert egyik hülyébb, mint a másik! Az egyik egy tőrrel akar halat fogni/szúrni magának, a másik meg kövekkel akarja kilapítani az állatokat... :doh: :rofl: :rofl: :doh:

Image

Jó szórakozást! :tv:
Attachments
The.King.Loves.E31.170905.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep31 HUN
(28.32 KiB) Downloaded 658 times