The King Loves [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
novcsi6

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-13 of 40)

Postby novcsi6 » Wed Aug 09, 2017 7:24 pm

Sziasztok. :) JÖszönöm szépen az újabb részt.:)
Eddig tetszik a sorozat. :)
Bár a herceget még nem sikerült megemésztenem. :( Nekem valahogy nem szimpatikus.
:roll :roll :roll :roll

jutka12

Postby jutka12 » Wed Aug 09, 2017 11:11 pm

köszönöm, megnéztem.
nem is olyan rossz ez a kis vőlegény-jelölt.(és jól alakítja a színész)

trónörökös nyomulása se kellemes néha. és a baráti kapcsolatában is ilyen erőszakosság érződik.

szegény Rin. de a mosolya olyan kedves volt ott a lovon:-)

hidegfejű tanácsost még ki kell zökkenteni ebből a tutinak vélt helyzetéből .(de nálam nagyon menő ő)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Aug 10, 2017 11:09 am

Sziasztok!

Na végre újra működik a DA. Így fel is tudom nektek tölteni a 14. részt. :tv:

jutka12 wrote:szegény Rin. de a mosolya olyan kedves volt ott a lovon:-)

Jaj, nagyon! :heart: :heart: Teljesen más volt, nem az a merev és hallgatag... Megszakad érte a szívem, főleg a mostani részek után. :cry: :cry: :cry:

Image

Egy kis gondtalan táncikálás :mrgreen: :

Image

Nekem nagyon tetszett az ünnepség, bár kicsit tovább tartott volna! Az operatőri munka igazán szép volt. Öröm volt nézni, ahogy táncoltak. Siwan különösen beleélte magát, és nagyon szépen, elegánsan mozgott. :dance: És milyen gyönyörű volt a zene megint! Szinte minden epizódban felcsendül valami új dallam. Rin zenéje, a az esküvői készülődés szívbemarkoló muzsikája eddig nálam a nyerő. :cry: :wub:

Jinkwan és Dan megint alakít... :mrgreen:
Attachments
The.King.Loves.E14.170807.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep14 HUN
(24.58 KiB) Downloaded 663 times
Folyamatban: Man to Man [81%], Signal (Fuji TV 2018) [?/2]
Tervezettek: Voice Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

lizzismith

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-14 of 40)

Postby lizzismith » Thu Aug 10, 2017 12:32 pm

Nagyon szépen köszönöm a feliratokat. Egyre jobban tetszik a sorozat.
Úgy veszem észre, hogy a többség Rinnek szurkol.
Az utolsó részben több utalást véltem felfedezni, hogy a San inkább a herceghez vonzódik - bár ez lehet azért van, mert inkább vele szeretném látni a lányt.
pl. Rin és San párbeszédében a lány mondja, hogy jobb is, ha nem tud az ő esküvőjéről, mert így talán elfelejti majd. Szerintem egy nő csak akkor mond ilyent, ha nem közömbös neki a férfi, mert különben nem érdekelné, hogy a herceg mit érez.
San gyengéd mozdulata, ahogyan a hajtűt simogatja, amit a hercegtől kapott.
A Hwarangban is a trónörökösnek szorítottam, ott nem jött be. Talán itt igen.

Ircsi

Postby Ircsi » Thu Aug 10, 2017 4:49 pm

Sziasztok!
Brigi! Olyan gyorsan fordítasz, hogy alig bírok lépést tartani :w00t: :salut: :thumleft: Köszönöm szépen a 13-14. részt
:notworthy: :notworthy: :notworthy:
A 12. részben FI (forgatókönyvíró) Rin felé mozdult, a 14. részben pedig Won felé Sanon keresztül
:blink :blink :blink :blink :blink :blink :blink :blink :blink Már megint szórakoznak velünk, az orrunknál fogva vezetnek minket :lol

De! Elhangzott egy nagyon fontos plusz info Won gondolataiból, amivel kilöktek a film idősíkjából, abból, amit jelennek gondoltam, hiszen Won visszagondolt az ünnepségre és ezt a napot jelölte meg annak, amitől fogva megrendült a bizalma Rinben és, ami éket vert közé és szerelme, San közé. Azaz, 1x csak, feltehetően akkor, amikor a hatalmi konfliktus kirobban, oda kerülünk, amikor Won erre a napra visszagondolt.
Legfontosabb kérdés számomra: hogyan tudja legyőzni majd a bizalmatlanságát? Létezhet szerelem bizalom nélkül? Hosszútávon biztos nem, mert a bizalmatlanság, féltékenység szárnyát szegi a szerelemnek, a lényegét köti gúzsba... :-(
Lehet, hogy Won és San szerelme szépen indul, mély lesz, de nagy próba elé kerülnek az biztos...
Vajon Rin, aki lemond a lányról a trónörökös miatt -nem a barát miatt!- hogyan fogja ezt feldolgozni?
Ez lesz a pálfordulás oka? Szakad-e barátság majd? :scratch: :scratch: :scratch:

Ja, és még egy fontos kérdés. Lehet, hogy én vok figyelmetlen, de ki az első testvér, ha Jeon a 2. Rin a 3. fivér?
Nem lehet ő a kapcsolat a kígyótetkós harcos és Song In között? :scratch: :scratch: :scratch:

Won gondolata miatt bekapcsolt a fejemben a vészlámpa :goggle:
Brigi, nekem annyira lekötötte a figyelmemet ez a gondolat, meg persze San minden mondata, megnyilvánulása, hogy sem az ünnepre, sem semmi másra nem tudtam úgy figyelni :pale:
És igen, a Moon Lovers :fear: ... Fordulhat még 1x 2x a világ velünk :O
Hogy a szép dolgokat is élvezhessem, azt hiszem még1x meg kell néznem a 14. részt :mrgreen:

Riamara

Postby Riamara » Thu Aug 10, 2017 6:38 pm

Szia Brigi! Látom, a két holdas után megint sikerült találnod egy remek romantikus történetet.
Ezer köszönet érte!

Nekem szimpatikus San, minden hebrencssége ellenére. Mert azért helyén van az esze, meg a szíve, és ez a lényeg.
A fiúkkal viszont vannak fenntartásaim. Won túl önző, és időnként roppant gyerekes. Ez utóbbi furcsa ellentétben áll, az amúgy mindenre kiterjedő és ravasz gondolkodásával.
Hogy Rinnel mi volt a bajom, arra csak a 14. résznél jöttem rá. Mindig kihangsúlyozták mennyire jó barátok. Csakhogy én a kapcsolatukat nem látom barátságnak, hisz Rin minden egyes szituációban úgy viselkedik, mint egy szuperhűséges alattvaló, aki folyton azon aggódik, hogy ura ne kerüljön bajba, vagy ne érezze rosszul magát. Ebben a kapcsolatban hol van ő, az ő igényei, az ő véleménye? Milyen barátság az, ahol nem mondhatja ki az érzéseit őszintén nehogy megbántsa a herceget?
És ha már érzés, akkor miért nem kérdezett rá a lányra, hogy kedveli-e egyáltalán a herceget, mielőtt olyan önfeláldozóan lemondott róla?
Megmondom őszintén nálam ezzel eléggé elásta magát. Mert egész más a helyzet, ha egyoldalú a szerelem, és akkor beáldozza a sajátját, mint az hogy még csak be se meri vallani.

Ami igazán erőssége a sorozatnak, azok a negatív karakterek. Egyszerűen mind remek. A tanácsos hátborzongatóan jó. A második herceg igazi tenyérbemászó figura. Az anyuka meg egy hamisítatlan sárkány. És az a legjobb bennük, hogy mindannyiuknak van kedvelhető oldala is.

Ircsi

Postby Ircsi » Thu Aug 10, 2017 8:05 pm

Szia Riamara!
Annyira tetszik, amiket írtál :-) :dance:
Riamara wrote:...Nekem szimpatikus San, minden hebrencssége ellenére. Mert azért helyén van az esze, meg a szíve, és ez a lényeg.

:thumleft: Egyetértek.
Riamara wrote:A fiúkkal viszont vannak fenntartásaim. Won túl önző, és időnként roppant gyerekes. Ez utóbbi furcsa ellentétben áll, az amúgy mindenre kiterjedő és ravasz gondolkodásával.

Ebben igazad van. Önző, mert születésétől fogva kiemelt helyzetű, kiemelt figyelem veszi körbe. Gyerekes, mert a kiemelt figyelem inkább káros rá nézve, mint hasznos. Ő egy többszörösen összetett hatalmi erőtérben él, miközben a személye nem részesül valódi szeretetben, csak feltételek mentén ismerik el létét, de anyjának fejfájás, apjának nyűg. Soha nem élhetett szabadon, gyermekként sem lehetett igazi gyermek, ezért érezhető visszacsúszás akkor, amikor azok között van, akiket szerethet, akiket mer szeretni. És igen, okosan visszafogja magát, de tökéletesen tisztában van mindennel, leginkább azzal, hogy a koreaiaknak egy mongol kán unokája, a mongoloknak meg egy koreai alattvaló fia. Az egész élete, léte olyan, mintha tojásokon járna. A mindenapos túlélésért való küzdelem kifinomulttá tette. Persze ez csak az én véleményem.
Riamara wrote:Hogy Rinnel mi volt a bajom, arra csak a 14. résznél jöttem rá. Mindig kihangsúlyozták mennyire jó barátok. Csakhogy én a kapcsolatukat nem látom barátságnak, hisz Rin minden egyes szituációban úgy viselkedik, mint egy szuperhűséges alattvaló, aki folyton azon aggódik, hogy ura ne kerüljön bajba, vagy ne érezze rosszul magát. Ebben a kapcsolatban hol van ő, az ő igényei, az ő véleménye? Milyen barátság az, ahol nem mondhatja ki az érzéseit őszintén nehogy megbántsa a herceget?

Ez igaz, de ők nem lehetnek egyenlőek soha, hiszen a helyzetük sem az. Rin tökéletesen tisztában van, hogy a következő királyhoz áll közel és nem mondjuk egy másik nemes család fiához. Márpedig egy királynak nincs barátja, csak alattvalói vannak.
Riamara wrote:És ha már érzés, akkor miért nem kérdezett rá a lányra, hogy kedveli-e egyáltalán a herceget, mielőtt olyan önfeláldozóan lemondott róla?
Megmondom őszintén nálam ezzel eléggé elásta magát. Mert egész más a helyzet, ha egyoldalú a szerelem, és akkor beáldozza a sajátját, mint az hogy még csak be se meri vallani.

Ugyanezt éreztem én is, hogy emiatt meg sem érdemli. Csakhogy ő nem a barátja szerelméről mond le, hanem a leendő király szerelméről. Ezt nekünk nehéz elképzelni, mert társadalmi szerepeinkben nincs ilyen típusú alárendeltségünk. Őszintén? Rin ettől kezd egyre szimpatikusabb lenni számomra :scratch:
Riamara wrote:Ami igazán erőssége a sorozatnak, azok a negatív karakterek. Egyszerűen mind remek. A tanácsos hátborzongatóan jó. A második herceg igazi tenyérbemászó figura. Az anyuka meg egy hamisítatlan sárkány. És az a legjobb bennük, hogy mindannyiuknak van kedvelhető oldala is.

Szerintem is. A jó szagukra ez mindig jellemző. Olyan árnyalt jellemrajzot nyújtanak, hogy az ember képes a negatív pályán mozgóval is együttérezni. Ettől nevezhető igazán drámának, ettől van jó kis nevelő hatása a dolognak. :thumleft:

jutka12

Postby jutka12 » Thu Aug 10, 2017 8:44 pm

megnéztem a 14. részt is.
nem éreztem h San a trónörökössel táncakor közelebb került volna, sőt, Rin még mindig jobban megindítja a lelkének finomabbik részét.
(Rinnel közös pillanatok nyoma mélyebb mint a -még csak testőrfélének gondolt királyfival iszogatások, bandázások, annak szerintem erőszakos közeledése)

na de majd most.

jó lett a végső képsor.
(bár a gépemen van már a 15-16 rész is, de megvárom a fordítást,úgyis hamar hozza Brigi) :-)

Riamara

Postby Riamara » Thu Aug 10, 2017 9:00 pm

Értem én, hogy Won miért ilyen. :roll Éppen ezért van hová fejlődnie. :whistling:
Viszont a fejlődésére San jobb hatással van, mint Rin. (legalábbis addig jobb hatással volt, amíg nem tudta, hogy herceg :D ) Mert a helyén kezelte a dolgait. Rászólt, ha kellett, mindig nyíltan elmondta a véleményét mindenről. De ha bajba került segített rajta.
Rin ezzel szemben túl elfogadó, amire persze a gyermek Wonnak nagy szüksége volt. De most már felnőttek, és Wonnak inkább egy kritikus tanácsadóra lenne szüksége, nem pedig olyan valakire, aki folyton elviszi helyette a balhét.

Csakhogy ő nem a barátja szerelméről mond le, hanem a leendő király szerelméről.

Na de akkor mi van, ha a lány történetesen mégiscsak őt szereti? Akkor odaveti a lányt a barátjának, csak mert ő a jövendő király? Nekem ez volt a bajom ezzel az egésszel. Gyáva volt rákérdezni a lány érzelmeire. Elkönyvelte, hogy biztos a herceget részesíti előnyben.

Vagy... itt látszódik meg az, hogy a könyvhöz képest változtatást eszközöltek a karakteren. Ha ugyanis Rin a herceget szereti, akkor ugye egészen más a dolgok állása. :roll

jutka12

Postby jutka12 » Thu Aug 10, 2017 9:16 pm

Riamara: "Ha ugyanis Rin a herceget szereti, akkor ugye egészen más a dolgok állása."

de szerintem meg ifjan mikor még lány sehol nem került a fiúk fókuszába, akkor is inkább a trónörökös kötődött erősebben Rinhez.

(ez a szeretetlenségben felnövés edzi is a nemes ifjakat, no meg torzítani is tud persze a személyiségük alakulásán ezért is erős a kötés -ami barátságnak lenne jó, de tudjuk a majdani királynak nem lehet barátja. sőt szerelemből sincs házastársválasztás nehéz sors .

(de hát nekik ez jutott)

San hozta meg a 'másik nemet ' mindkettőjük szeme elé, kíváncsiság most éledezik.
(ahogy a kis testőr fiúcskában is Dan iránt.)

és tényleg erősödik Won. a határozott léptei impozánsak voltak.
Last edited by jutka12 on Fri Aug 11, 2017 6:13 am, edited 1 time in total.

Ircsi

Postby Ircsi » Thu Aug 10, 2017 9:19 pm

Szia Jutka12,
lehet, hogy igazad lesz. :scratch:
Az említett szitu (k) értelmezésekor én teljesen azt éreztem, amit Lizzismith a spoilerében írt.
Ezzel együtt sem tudjuk teljesen biztosan San érzéseit, mert az író lebegteti a dolgot, fenntartva ezzel a feszültséget és az érdeklődést. Ügyesen előbb Rinre, majd utóbb Sanra terelte a gyanút, de még mindig nyitott a dolog számunkra. Az is lehet, hogy egy visszatekintő jelenetben kapjuk meg a választ és úgy, hogy San már sokkal korábban döntött :scratch: Meglátjuk, hogy az író meddig tudja fokozni a dolgokat :wink:

Ircsi

Postby Ircsi » Thu Aug 10, 2017 9:33 pm

Riamara wrote:Értem én, hogy Won miért ilyen. :roll Éppen ezért van hová fejlődnie. :whistling:
Viszont a fejlődésére San jobb hatással van, mint Rin. (legalábbis addig jobb hatással volt, amíg nem tudta, hogy herceg :D ) Mert a helyén kezelte a dolgait. Rászólt, ha kellett, mindig nyíltan elmondta a véleményét mindenről. De ha bajba került segített rajta.
Rin ezzel szemben túl elfogadó, amire persze a gyermek Wonnak nagy szüksége volt. De most már felnőttek, és Wonnak inkább egy kritikus tanácsadóra lenne szüksége, nem pedig olyan valakire, aki folyton elviszi helyette a balhét.

:thumleft: Ez nagyon jó, amit írtál!!! :salut: BINGÓ!!! :w00t:

Riamara wrote:Na de akkor mi van, ha a lány történetesen mégiscsak őt szereti? Akkor odaveti a lányt a barátjának, csak mert ő a jövendő király? Nekem ez volt a bajom ezzel az egésszel. Gyáva volt rákérdezni a lány érzelmeire. Elkönyvelte, hogy biztos a herceget részesíti előnyben.

Nem akarok az agyadra menni, mert alapjában véve uezek az aggályaim, DE! Sajna ezt a középkori viszonyokba helyezve kell értelmeznünk. A királyé, a trónörökösé minden és mindenki élete. Ha ő igényt tart vmire vagy vkire, az kizárólagos, más mégcsak meg sem kívánhatja :crazy:

Riamara wrote:Vagy... itt látszódik meg az, hogy a könyvhöz képest változtatást eszközöltek a karakteren. Ha ugyanis Rin a herceget szereti, akkor ugye egészen más a dolgok állása. :roll

:w00t: Hát, ha ezt itt bevállalnák, azt mondanám: Korea visszavonhatatlanul búcsút intett a hagyományos, keleti értékrendnek. S mint olyan, biztos kivernék a biztosítékot :scratch: :tv:

Riamara

Postby Riamara » Fri Aug 11, 2017 6:40 am

A királyé, a trónörökösé minden és mindenki élete. Ha ő igényt tart vmire vagy vkire, az kizárólagos, más mégcsak meg sem kívánhatja

Nos, ha a forgatókönyvírók nem térnek le a megkezdett ösvényről, úgy Won elég bajban lesz, mert San viszont nem az a fajta lány, aki megengedi, hogy "igényt tartsanak rá" :roll

Szerintem nem volt véletlen, hogy kidomborították az öntörvényűségét. Eléggé hátul állt, amikor az alázatot, és a türelmet osztogatták. Ideig óráig sarokba lehet őt szorítani, de ahogy azt a ruha alá rejtett két tőr is mutatja, képes elmenni a végsőkig. :unsure:

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Aug 11, 2017 8:38 am

Vagyis szted Riamara, Won elnyerheti :cheers: és el is veszítheti :-( San szívét a túlzott birtoklás miatt :cry:
Leforgattunk egy lehetséges változatot tegnap este óta. :unsure: :blink :unsure:
Ez így tiszta menet lenne így, de a hatalmat, mint zavaró tényezőt sem hagyhatjuk ki... :scratch: :scratch: :scratch:
Sőt sztem ez az, ami kezdettől fogva zavart, nehézséget és spec. kapcsolatot ír mind a barátság, mind a szerelem terén. :pale:
Sajna nem tudom elképzelni a boldog "véget", amikor ez a tényező az alapszín a vásznon :fear:
Végső közhely: a remény hal meg utoljára :mrgreen:
Ja, a királyné rettenetesen irritál és fokozatosan durvul :crazy:
Rossz előérzetem van az egésztől :sweat:
Akkor is érdekel, hogy a lány kit szeret :wink:

jutka12

Postby jutka12 » Fri Aug 11, 2017 11:16 am

Ircsi

szerintem még most a 14 rész végéig nem tört rá a nagy érzés.
nem is latolgatott, h kit is szeressek? mint pl Dan, aki már érzi a szívének vonzódását :-)
bármilyen öntörvényű is, azért mégis a sorsát irányító erős tényezők alól nem tudott kibújni,
mennie kellett a kényelmes házból, most pedig mennie kell egy házasságba-ha életben akarja a szeretteit és magát a továbbiakban is.
persze lázadó erők tombolnak benne, de még most sem h bele kell menjen egy házasságba, most sem törhet utat magának a saját szívének kutatása.

az egyik rajongó hajtűjét szépen fogja, de szerintem gyilkos eszköznek szánja majd, nem emléknek valóként a hajába tűzni , el is rejti.

a másik rajongó kendőcskéjét egész életében hordani fogja. és ott is több érzelem vetődik fel. a fiatal lány szép arcának elrejtése; és egy emlék a táncra felkészítőtől, akitől ő kérte h legyen egy szép nap emlékének segítője. és a fiú megtette. hálát érez iránta mindenképpen. erős szál.
finoman óvó barátság.
biztosan fájdalmas lesz.
nincs csupa boldogságos lét , látjuk a még legjobb eddigi körülmények között felnőtt Dan részére sem. pedig ő tisztalelkű, romlatlan virágszál. gyötrés neki is ki fog jutni-kíváncsi vagyok az ő sorsára is.

smatagd

Postby smatagd » Fri Aug 11, 2017 12:13 pm

Sziasztok!
Köszi Brigi az utóbbi 2 részt! remek volt.
Már megint nagyon jó eszmecserét folytattatok, csak kapkodom a fejemet, ahány ember, annyiféle képpen látjátok a történteket, mindenkinek megvan a maga véleménye, ez tetszik.
Riamara wrote:Hogy Rinnel mi volt a bajom, arra csak a 14. résznél jöttem rá. Mindig kihangsúlyozták mennyire jó barátok. Csakhogy én a kapcsolatukat nem látom barátságnak, hisz Rin minden egyes szituációban úgy viselkedik, mint egy szuperhűséges alattvaló, aki folyton azon aggódik, hogy ura ne kerüljön bajba, vagy ne érezze rosszul magát. Ebben a kapcsolatban hol van ő, az ő igényei, az ő véleménye? Milyen barátság az, ahol nem mondhatja ki az érzéseit őszintén nehogy megbántsa a herceget?

Ircsi wrote:Ez igaz, de ők nem lehetnek egyenlőek soha, hiszen a helyzetük sem az. Rin tökéletesen tisztában van, hogy a következő királyhoz áll közel és nem mondjuk egy másik nemes család fiához. Márpedig egy királynak nincs barátja, csak alattvalói vannak.

Ezzel egyetértek.
Riamara wrote:Nos, ha a forgatókönyvírók nem térnek le a megkezdett ösvényről, úgy Won elég bajban lesz, mert San viszont nem az a fajta lány, aki megengedi, hogy "igényt tartsanak rá" :roll

Hát... máris megcáfolta az utóbbi rész, hiszen San kénytelen volt elfogadni Jeon házassági ajánlatát, akkor egy herceget hogy utasíthatna vissza, de szerintem erre nem fog sor kerülni, hiszen sebhelyes nőt nem vehet feleségül, ha meg kiderülne még se sérült az arca, büntetésre számíthat, láttuk a királyné mit tett azzal a lánnyal, nem hinném, hogy a herceg kedvéért eltusolná a dolgot Sannal kapcsolatban. 8)
Riamara wrote:Értem én, hogy Won miért ilyen. :roll Éppen ezért van hová fejlődnie. :whistling:

Ez egy ösztönös emberi reakció, amikor két ember között alá-és fölérendeltség van. Rin Won alattvalója, még, ha barátok is, San miután megtudja kicsoda valójában Won, biztos, hogy vissza fogja fogni magát, talán még a bocsánatáért is esedezni fog. :notworthy:
Riamara wrote:Ami igazán erőssége a sorozatnak, azok a negatív karakterek. Egyszerűen mind remek. A tanácsos hátborzongatóan jó. A második herceg igazi tenyérbemászó figura. Az anyuka meg egy hamisítatlan sárkány. És az a legjobb bennük, hogy mindannyiuknak van kedvelhető oldala is.

Szerintem is, a negatív karakterek tudják az embert igazán lázba hozni, minél jobban alakítanak, annál jobban kihoznak a sodromból. Már említettem, se Song In, se Jeon nem ellenszenves, pláne, hogy kiderült miért akarnak egy lázadást az uralkodó ellen, igaz, hogy Jeon jelleme nehezen fogadható el, de jó pont neki, ahogy megpróbálja húgát megmenteni. Song In-ról Taltal jutott eszembe, az Empress Ki-ból, van köztük némi párhuzam.

Kívéncsian várom ebből a helyzetből mit fognak kihozni, mert most patthelyzet alakult ki. :w00t:
A barátsággal kapcsolatban annyit, a valóságban se mindig egyformán odaadóak a barátok egymással szemben, van, aki önzetlenebb vagy jobban szeret, ezért ő könnyebben lemond a másik javára. :wub:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Aug 11, 2017 12:22 pm

jutka12 wrote:Ircsi

szerintem még most a 14 rész végéig nem tört rá a nagy érzés.
nem is latolgatott, h kit is szeressek?

Igen, nem láttuk vagy csak nem mutatták meg nekünk? :wink:

Smaragdnak:
Song In - Tal Tal párhuzam :mrgreen: Talán a hideg intelligencia megnyilvánulása miatt ugrott be Neked :-)
Tal Tal egy zseni: tudós, stratéga, harcos. Imádom a karakterét :faint: :faint: :faint: Az utóbbi időben Hwi Young (Chicago Typewriter) karaktere volt rám ilyen hatással :mrgreen:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Aug 11, 2017 1:49 pm

Tyű, jól belelendültetek! :goggle: :mrgreen:

Nagyon szívesen, mint mindig. Mielőtt unatkozással telne a péntek délután, hoztam nektek egy 15. részt. :tv:

Ircsi wrote:
De! Elhangzott egy nagyon fontos plusz info Won gondolataiból, amivel kilöktek a film idősíkjából, abból, amit jelennek gondoltam, hiszen Won visszagondolt az ünnepségre és ezt a napot jelölte meg annak, amitől fogva megrendült a bizalma Rinben és, ami éket vert közé és szerelme, San közé. Azaz, 1x csak, feltehetően akkor, amikor a hatalmi konfliktus kirobban, oda kerülünk, amikor Won erre a napra visszagondolt.

Igen. Jót tesz, hogy halljuk nem csak Rin, de (a 15. részben San) és Won gondolatait is. Won egyértelműen a jövővől beszél hozzánk, és mintha azt érezném a szavaiból, hogy úgy beszél kettejükről, mint akik már nincsenek mellette. Vagy azért, mert meg kellett halniuk ( :pale: :goggle: ), vagy mert elszöktek, vagy elengedte őket. A szavai mintha erről árulkodnának.

Ircsi wrote:
Legfontosabb kérdés számomra: hogyan tudja legyőzni majd a bizalmatlanságát? Létezhet szerelem bizalom nélkül? Hosszútávon biztos nem, mert a bizalmatlanság, féltékenység szárnyát szegi a szerelemnek, a lényegét köti gúzsba... :-(
Lehet, hogy Won és San szerelme szépen indul, mély lesz, de nagy próba elé kerülnek az biztos...
Vajon Rin, aki lemond a lányról a trónörökös miatt -nem a barát miatt!- hogyan fogja ezt feldolgozni?
Ez lesz a pálfordulás oka? Szakad-e barátság majd? :scratch: :scratch: :scratch:

Én úgy érzem, hogy egyikük esetében sem láttuk még azt, hogy mi az oka annak, amiért szerelmesek a lányba. Kettejük közül Rin a komolyabb, ő átérzi a történtek súlyát, ő meg akarta annak idején, 7 évvel ezelőtt menteni a leányt és az anyját (csak épp a herceg nem engedte), tudja a titkát, sajnálja őt, de csodálja a szépségét és életvidám jellemét. Won azonban... mit szeret benne? Szépnek tartja valamelyest, de nem ez volt számára fontos. Mellette ő maga is szabadnak érezhette magát, egyenrangúként és nem félvérként vagy elnyomóként nézett rá... És Sanon kívül egy emberrel találkoztott eddig, aki így viselkedett volna vele: Rinnel. Mivel (szerintem) a férfiszerelmet teljesen kiírták a sorozatból, Won érzései egy Rinnel egyformán viselkedő San iránt már nem barátságot formálnak, hanem szerelmet. De ez utopisztikus elképzelés, Won maga sem gondolhatja, hogy beleszerethet egy cselédlányba, mert ő a trón örököse, akinek nemesi lányt, vagy vélhetően mongol lányt kell majd elvennie. Még ágyasának se választhatna Sanhoz hasonlót. Önző dolog volna hát szeretnie őt, hisz még ha érzései viszonzásra is lelnének, semmi nem lehetne egy ilyen kapcsolatból, és azt csak San szenvedné meg. De Won mégis szereti, ami szerintem nem sportszerű a lánnyal szemben. Más kérdés, hogy Rinnel szemben sem, de hát Rin semmit sem beszél az érzéseiről a barátjának, csak mi, nézők ismerhetjük azt. :pale:

Ircsi wrote:
Ja, és még egy fontos kérdés. Lehet, hogy én vok figyelmetlen, de ki az első testvér, ha Jeon a 2. Rin a 3. fivér?
Nem lehet ő a kapcsolat a kígyótetkós harcos és Song In között? :scratch: :scratch: :scratch:

Pár résszel ezelőtt, mikor Dan először felbukkant, és San először kémkedni ment a Wang-házba, milyen is lesz majd a jövendőbeli Jeon jelleme, akkor hangzik el, hogy a ház legidősebb fia már rég megnősült, és elköltözött otthonról, ezért nem találkozunk vele.

Riamara wrote:Szia Brigi! Látom, a két holdas után megint sikerült találnod egy remek romantikus történetet.
Ezer köszönet érte!

Köszi, és örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk! :thumright:

Sajnos ez így van. Várja az ember, hogy Rin kifakadjon, sírjon, kiabáljon, és igen, el merje mondani, hogy "segíts, mert megőrülök, megszakad a szívem, hogy a bátyám el akarja venni azt a nőt, akit szeretek, és akit te is szeretsz, de nem tehetek róla, mert én is bolondulok érte" :cry: . De Rin nem tesz ilyet, mert ő tisztában van az akkori birodalmi "etikett" szerint a saját szerepével és jelentőségével, még ha az gyötrelmes alárendelődést is jelent.

Kicsit Daesu szerepe jut eszembe erről a Yi San c. régebbi sorozatomból, ahol Daesu királyi testőrként végig képes volt szolgálni királyát és barátját, annak ellenére, hogy tudta, mindketten szeretik Seongyeont, a nő azonban csakis a királyt szerette, hozzá ment feleségül és neki szült gyermeket. Daesu azonban végig megingathatatlan maradt, és leghűségesebb alattvalójuk volt végsőkig. Nem akarok ilyen szenvedést kívánni Rinnek e történet végére. :pale:

Riamara wrote:És ha már érzés, akkor miért nem kérdezett rá a lányra, hogy kedveli-e egyáltalán a herceget, mielőtt olyan önfeláldozóan lemondott róla?

Ilyen szempontból a 15. rész se fog tetszeni. San fel is teszi a kérdést, miért beszélt vele eddig olyan tisztelettudóan (koreaiul tudók kihallhatják Rin beszédstílusából az egyik legudvariasabb beszédformát), még akkor is, mikor cselédnek hitte. Egy férfinek ilyenkor azt kellett volna válaszolnia, hogy "mert kezdettől fogva szerettelek". De Rin, az alattvaló azt válaszolja, hogy "mert a gazdám végig szeretett téged". Végem volt, meghaltam. :cry: :faint:

Bizony. De nem akarom, hogy átcsapjon a történet Jackpotba (vagy Warrior Baek Dongsuba), ahol tavaly szintén bitangjók voltak a negatív karakterek, de már néha annyira gonoszak voltak, hogy nézni nem bírta az ember. Eddig hiányolom az egyensúlyt, mert megy az adok-kapok, de abból mindig csak a jó oldal kerül ki vesztesen, ráadásul egyre rosszabbul.

jutka12 wrote:megnéztem a 14. részt is.
nem éreztem h San a trónörökössel táncakor közelebb került volna, sőt, Rin még mindig jobban megindítja a lelkének finomabbik részét.
(Rinnel közös pillanatok nyoma mélyebb mint a -még csak testőrfélének gondolt királyfival iszogatások, bandázások, annak szerintem erőszakos közeledése)

Kicsit én is ezt érzem. Hogy míg San jól elszórakozgat Wonnal, addig a nőiességét, lelkét Rin gondoskodása és finomsága szólítja meg. Ne feledjük, San is most érik nővé, és ő is először szembesül ezekkel a felnőtt érzésekkel. Neki is választania kell majd.

Ez igaz, ebben RIn is hibás. Mindent mindig úgy tesz és fogad el, ahogy a herceg megkívánja. Ezzel csak egy zsarnokon nevel ki, aki hozzászokik ahhoz, hogy mindent és mindenkit megkap, mert senki sem mert ellent mondani neki. Nincs fék, vagy gátló tényező, ami formálná a jellemét. Nincs tanács, csak engedelmesség.

Ircsi wrote:
Riamara wrote:Vagy... itt látszódik meg az, hogy a könyvhöz képest változtatást eszközöltek a karakteren. Ha ugyanis Rin a herceget szereti, akkor ugye egészen más a dolgok állása. :roll

:w00t: Hát, ha ezt itt bevállalnák, azt mondanám: Korea visszavonhatatlanul búcsút intett a hagyományos, keleti értékrendnek. S mint olyan, biztos kivernék a biztosítékot :scratch: :tv:

Mekkora lenne! :goggle: Úgy érzem, sose fogunk ide eljutni. :glare:

smatagd wrote:Szerintem is, a negatív karakterek tudják az embert igazán lázba hozni, minél jobban alakítanak, annál jobban kihoznak a sodromból. Már említettem, se Song In, se Jeon nem ellenszenves, pláne, hogy kiderült miért akarnak egy lázadást az uralkodó ellen, igaz, hogy Jeon jelleme nehezen fogadható el, de jó pont neki, ahogy megpróbálja húgát megmenteni. Song In-ról Taltal jutott eszembe, az Empress Ki-ból, van köztük némi párhuzam.

Igen.

Wang Jeon ebben a részben hozzám még közelebb került. Őszinte a dühe, a tehetetlensége, amit Dan kényszeres elhurcolása miatt érez. Ő igyekszik mindent megtenni, még akár többet is, hogy az országa érdekében munkálkodjon, még ha valóban a jelleme elviselhetetlen, és azért a saját hasznát is nézi egyben.

Sok érdekes dolog történik a 15. részben, részükre csak a 16.-ban kapunk választ (pl. hogy miért megy Rin a királyné palotájába... :goggle: ), de ami igazán megfogott, az a hihetetlen hatalmi játszma, ami az utolsó jelenetben fogadott minket, a teázáskor! :goggle:

1. Megérkezik a herceg, a vendégek felállnak. A király azonban leülteti őket. :O

2. Kérdőre vonja előttük a herceget, kínos helyzetbe hozva őt, holott a királyi család méltósága mindenek felett áll. Senki előtt nem volna szabad szégyenkezniük.

3. Megparancsolja, hogy töltsön az ülő vendégeinek italt. Igaz ugyan, hogy a mostani kulturális hierarchia szerint a koreaiak körében, társaságban mindig a fiatalabb tölt az idősebbnek (kivéve rangbéli, beosztásbeli különbségeknél). De a középkorban, a királyságok idején...! :goggle: A hercegnek maximum a szüleinek volt kötelessége ételt, italt felszolgálni, sosem olyanoknak, akik rangban alatta állnak. Ezzel a király eleve degradáló helyzetbe hozta őt.

4. Mubi/a király új ágyasa feláll, hogy ő maga adja át ehhez a kannát. Mubi ezzel dominanciát akart kifejezni, és egyben megalázni a herceget, hogy átvette a királyné helyét a király oldalán. Hogy az apja új asszonyától kell elfogadnia ilyesmit.

5. Won gyorsan kerít egy másik kannát, mellyel igyekszik visszavágni Mubinak, jelezvén, hogy semmibe veszi a szutyok kis ágyast, és semmihez nem ér hozzá, amihez ő hozzáért. Mubi megszégyenülten ül vissza a király mellé (de ő is ül! :goggle: )

6. Won töltögeti az italt, mentségeket gyárt. Az ágyas bosszújára azonban nem kell sokat várnunk: belevág a trónörökös szavába! :goggle: Olyasvalamit tesz, ami halálos vétek, az uralkodócsalád beszédét tilos félbeszakítani. Mubi úgy tesz, mintha ez csupán véletlen lett volna, pedig tudjuk jól, hogy nem, ez is csak Song In és társai terveinek része.

7. A király erre még rá is tesz egy lapáttal, hogy fia még nagyobb sértést szenvedjen el, és megengedi Mubinak, hogy folytassa! :goggle:

:faint: Szóval kész voltam. A többit meghagyták nekünk a készítők a következő részre. :wink:

Jó szórakozást!
Attachments
The.King.Loves.E15.170808.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep15 HUN
(31.22 KiB) Downloaded 670 times

jutka12

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-15 of 40)

Postby jutka12 » Fri Aug 11, 2017 2:11 pm

huuu de nagyon jók a beszélgetések!! reakciók!

és már a 15. is készen van!
/ezer dolog félre téve/

smatagd

Postby smatagd » Fri Aug 11, 2017 3:47 pm

Nem bírtam ki és megnéztem a 15., köszi Brigi a gyors fordítást :cheers:
Hűha, erre a megoldásra nem számítottam :D nagyon jó :notworthy: gondolom Song In keze van a dologban :mrgreen:
igen, ez történik, ha a testvérek nem osztják meg egymással a gondjaikat, hát nem irigylem Rint, megmentette Sant, elvesztette húgát, sőt talán barátját is. Mindenkinek jót akart, mégis balul sült el a dolog. Most vajon mi fog történni, ha lefújták az esküvőt? mert ugye elmarad? akkor hiába volt Rin erőfeszítése? :scratch:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Aug 11, 2017 4:50 pm

Brigi,köszönöm szépen a 15.feliratát :notworthy:
Legfontosabb konzekvenciáim:
1. "Melyikük az, aki nagyobb bánatot okoz nekem?" Kérdezi magától San.
1/A Jutka12: igazad volt abban, hogy San még mindig nem nézett magába, lila elképzelése sincs, hogy kitől volt boldogabb, vagy kitől nem :crazy:
1/B Sajnos én most csalódtam először igazán a lány karakterében vagy inkább az iróban? :scratch: :scratch: :scratch:

2. Rin óriásit hibázott. Mondjuk kettőt is! Nem mondta el Wonnak, hogy "Kicsi Virág" valójában San és nem a szolgáló. Tegyük fel a kérdést! Válaszoljuk meg magunknak őszintén, hogy miért nem. Holott elmondja a kánynak: "Kezdettől fogva szeretett téged." :crazy: :crazy: :crazy:
Második nagy hiba, hogy csak az utolsó pillanatban, hat napi tehetetlen ténfergés után kéri Won segítségét a házasság megakadályozásában és még ekkor sem mondja el, hogy San a menyasszony :nuts: :nuts: :nuts:
2/A Bocsánat előre is, de mégis mit töketlenkedik már össze ez a pasi? :nuts: . Erre csak egy válasz van: mégsem tudja átengedni Wonnak és ezt sztem Won is így fogja értelmezni. A baj csak az, hogy San is hallgatott. Ilyenkor jön a következő automatikus gondolat majd Won fejében: Mi van, ha ők ketten ezt megbeszélték, mert szeretik egymást. Csak ezért rekeszthették ki őt.
2/B Meginog majd a barátjába vetett hite és a szerelme irányába is bizalmatlan lesz :scratch: :scratch: :scratch:

3. Won szembekerült a szüleivel. Az anyjával (akit nem mellesleg a legfélelmetesebb embernek tart) Dan miatt, az apjával pedig a megtorpedózott házasság miatt. Ismét teljes megaláztatás jön számára :stress: Frankó lehet hallani azt, hogy a szülőapád iszonyodik Tőled! :cry: :cry: :cry:
Song Inre küldök egy-két :rambo: :rambo: :rambo: :rambo: Szerencsétlen Won meg ismét próbál megmenteni mindenkit. Mi lesz, ha Sannak le kell vennie a fátylat? Elküldik Jüanba büntetésül őt is? :blink :blink :blink

Számomra két konkrét csalódás: San értéke kicsit visszaesett a mérlegen (Rint jól lőttem be XD ), Wonban egy picit azért, mert már bocsi, de 2x ott volt az orra előtt San és nem ismerte fel, holott egy estét uígy áttáncolt vele :crazy: Jó ez írói malőr, műfajbeli klisé, de akkor is tök béna. :nuts:

Végső konzekvencia, miután megszólalt bennem a vészmadár:
Itt bizony minimális esély van a boldogságra, bárki boldogságára.
Mindenkinek mindenhez túl késő és lehetetlen, mégha egy darabka boldogságot is igyekszek lopni majd :fear: :cry:

jutka12

Postby jutka12 » Fri Aug 11, 2017 5:16 pm

én is izgultam végig.

a királyné egy dög.
a király egy kapuzárásos férfi - de ő a király!!- , aki élvezettel alázza saját vérét (tudjuk, féltékeny rá, még így alázott állapotában is van a hercegben tartás, ez nagyon jó-bár azt is tudjuk , h ebben felmorzsolódnak az értékes erők, és a gyűlöletnek, bosszúvágynak adnak helyet legtöbbször.
Song In remekel, természetesen ötletel és kivitelez és előrelátja a következő lépéseket.
de dög, mert látnia kell Dan beáldozását is, és őt nem lesz egyszerű visszaszerezni. -én meg nem figyeltem jól az előző résznél még nem érzékeltem,
h már nem csak mutatja a királynő elrettentésnek a másik lány büntetését, hanem h már őt is listázták, még olyan rózsaszín volt előtte minden....
nagyon fájdalmassá lett egy pillanat alatt. igazi tiszta áldozat.
és az örökös , minden koreai sorozatban előkerülő jeges út: a párbeszéd hiánya! az őszinteség. helyette a nagy hallgatások, sumogások, és 'majd ha kidugom a homokból a fejem, talán nem lesz már vihar'.
de sajnos nyomok maradnak.
tisztázandó kérdések.
megingó bizalom.
mindenki az elhallgatással megbántotta a társait.
és még, a király melletti új kegyencnő is jól játszik a tanácsnok szavaival jól manipulál.
így San az apja által mondott veszedelemtől megmenekül, a herceg is abból.
majd lesz másik kátyú amibe irányítja a lovát a forgatókönyvíró(és SongIn) :-)

köszönöm mégegyszer!!!

smatagd

Postby smatagd » Fri Aug 11, 2017 5:45 pm

Ircsi wrote:2. Rin óriásit hibázott. Mondjuk kettőt is! Nem mondta el Wonnak, hogy "Kicsi Virág" valójában San és nem a szolgáló. Tegyük fel a kérdést! Válaszoljuk meg magunknak őszintén, hogy miért nem. Holott elmondja a kánynak: "Kezdettől fogva szeretett téged." :crazy: :crazy: :crazy:
Második nagy hiba, hogy csak az utolsó pillanatban, hat napi tehetetlen ténfergés után kéri Won segítségét a házasság megakadályozásában és még ekkor sem mondja el, hogy San a menyasszony :nuts: :nuts: :nuts:

Igen, ezen én is kiakadtam, hogy 6 nap alatt ezt sikerült összehoznia. Azt gondoltam azért vonult el, hogy összeszedje bátorságát és végre elmondja Wonnak az igazat Sohwa-ról, ehhez képest mi történt? nem gondolta végig mi lesz, ha leállíttatja az esküvőt, ismeri annyira a testvérét, hogy nem fogja annyiban hagyni, ha meghiúsítja tervét, ráadásul Won előtt lelepleződhet San, hát rá kellett jönnöm Rin nem valami okos ember, hogy lehetne ő a herceg támasza, tanácsadója.
San, Rin és Won egyikük se vetheti a másik szemére a bizalmatlanságot, mindhárman eltitkolták kilétüket.
Last edited by smatagd on Fri Aug 11, 2017 6:15 pm, edited 1 time in total.
Image

smatagd

Postby smatagd » Fri Aug 11, 2017 6:11 pm

jutka12
jutka12 wrote:a király egy kapuzárásos férfi - de ő a király!!- , aki élvezettel alázza saját vérét (tudjuk, féltékeny rá, még így alázott állapotában is van a hercegben tartás, ez nagyon jó-bár azt is tudjuk , h ebben felmorzsolódnak az értékes erők, és a gyűlöletnek, bosszúvágynak adnak helyet legtöbbször.

A király viselkedésének oka a KIRÁLYNÉ, ő az aki mindig felbosszantja, azt gondolja bármit megtehet, és meg is tesz, hiszen ki mer szembeszállni a mongol klánnal, így aztán a király a gyenge Wonon vezeti le minden dühét, haragját, csak így tud visszavágni a királynénak.
jutka12 wrote:és az örökös , minden koreai sorozatban előkerülő jeges út: a párbeszéd hiánya! az őszinteség. helyette a nagy hallgatások, sumogások, és 'majd ha kidugom a homokból a fejem, talán nem lesz már vihar'.
de sajnos nyomok maradnak.
tisztázandó kérdések.
megingó bizalom.
mindenki az elhallgatással megbántotta a társait.

Teljesen egyetértek Veled, abszolut jellemző rájuk ez a titkolózás, pedig az igazság úgyis mindig kiderül, csak nem mindegy, hogy mikor és hogyan. 8)
Image

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Aug 11, 2017 9:19 pm

Huh.. kiváncsi vagyok a San mikor fedi fel ki iránt érez valamit :)

KÖszönöm szépen az újabb részeket :)

paggy

Postby paggy » Sat Aug 12, 2017 8:22 pm

Sziasztok!Mi a véleményetek,mire lehet következtetni a sorozat címlapfotójából?Ki hol ül,és kinek a térdén nyugszik Rin keze és merre néz San?Üdv:paggy

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Aug 13, 2017 1:58 am

Sziasztok!

E kései órán már biztos alszik mindenki, de a meleg miatt én csak ilyenkor vagyok képes funkcionálni. Meghoztam nektek a 16. részt, mely néhány eddig kérdésünkre választ ad, és feltesz nekünk még legalább ugyanannyit. :scratch:

1. MI lesz így Sannal?

Vajon a király, királyné, és mindenki, aki rájön a titokra, nem fogja őt ezért megbüntetni? Vagy a büntetés elkerülése (és apja felelősségre vonása) érdekében a saját szolgálatába állítani (=zsarolás)?

2. Mi lesz szegény drága Dannal? :cry:

Szerencsétlen lány a legnagyobb vesztese az eseményeknek. :pale: Jeon esküvője megtorpedózva, így ilyen jogon nem maradhat. Won meg akarja kérni a kezét, meg is állapodnak ebben (noha milyen szomorú már most arra készülnie, hogy soha nem fog rá nőként tekinteni a férfi, akit szeret... :pale: ). Igen ám, de felbukkan San. Won egy hitvest választhat magának. Dant fogja választani? Vagy Sant? Ha nem Sant választja, vajon a királyné megkíméli San életét? Ha Sant választja, képes lesz végignézni, ahogy Dant mégis elhurcolják? Halljátok, a szívem szakad meg érte. :pale:

3. Mi lesz Rinnel? :|

Ha Dant a herceg mégsem választaná hitvesének, vajon a királyné levenné a nevét a listáról? Vagy úgy gondolná, két legyet üthet egy csapásra, és hagyja, hogy mindkettejüket elhurcolják? :goggle:

Érdekesség :study: , de

a történelmi Won hercegnek (és későbbi királynak) volt egy Wang vezetéknevű hitvese/ágyasa, mely a "keszongi Wang-klán"-ból származott, tehát az akkori fővárosban élő Wangok egyik lánya volt. Vajon feltételezhetjük ebből, hogy Won Dant fogja választani?

smatagd wrote:
igen, ez történik, ha a testvérek nem osztják meg egymással a gondjaikat, hát nem irigylem Rint, megmentette Sant, elvesztette húgát, sőt talán barátját is. Mindenkinek jót akart, mégis balul sült el a dolog. Most vajon mi fog történni, ha lefújták az esküvőt? mert ugye elmarad? akkor hiába volt Rin erőfeszítése? :scratch:

Így van, Rin hallgatásának, titkolózásának ára van. És ezért sajnos vállalnia kell a felelősséget.

De mondjuk ilyen szempontból nézve én a 16. rész láttán nem csalódtam benne. Önként fogságba, esetleges kényszermunkára vonulni, csak azért, hogy a húga itt maradhasson... :goggle: Hatalmas lelki erő kell az ilyesmihez, és mély elkötelezettség a család irányába. A döntés azonban kimondatlanul még egy üzenettel bír: bármi is lesz San sorsa azután, nem fog tudni rajta segíteni, nem fog tudni újra közbelépni, akármilyen férfi is kívánja majd a lányt magának. Ez bizonyára legalább akkora áldozat számára.

Rin furcsa, titokzatos karakter. Nem érzem, hogy emiatt hűtlen lenne a herceghez vagy becsapná. Egyszerűen csak tudja a helyét (azon kevesek egyike, aki tudja, hogy a társadalmi ranglétrán hol áll, és ott mit engedhet meg magának...). Sokkal inkább hasonlít az apjára, mint fivérére. Apja is mindig igyekezett meghúzódni, kerülni a konfliktust, mindenben az uralkodót támogatni, nehogy ő és gyermekei ugyanarra a sorsra jussanak a király vagy királyné szeszélyéből, mint Jeonghwa hercegnő, a király korjói hitvese. Rin is tudja, hogy elég egy hiba, és mindenki ellenük fordulhatna, és így, hogy a fenyegetettség egyértelmű (Song In és bandája), csak még jobban vigyáznia kell.

Ircsi wrote:
2. Rin óriásit hibázott. Mondjuk kettőt is! Nem mondta el Wonnak, hogy "Kicsi Virág" valójában San és nem a szolgáló. Tegyük fel a kérdést! Válaszoljuk meg magunknak őszintén, hogy miért nem. Holott elmondja a kánynak: "Kezdettől fogva szeretett téged." :crazy: :crazy: :crazy:
2/A Bocsánat előre is, de mégis mit töketlenkedik már össze ez a pasi? :nuts: . Erre csak egy válasz van: mégsem tudja átengedni Wonnak és ezt sztem Won is így fogja értelmezni. A baj csak az, hogy San is hallgatott. Ilyenkor jön a következő automatikus gondolat majd Won fejében: Mi van, ha ők ketten ezt megbeszélték, mert szeretik egymást. Csak ezért rekeszthették ki őt.
2/B Meginog majd a barátjába vetett hite és a szerelme irányába is bizalmatlan lesz :scratch: :scratch: :scratch:

*sóhaj*

Bizony jól látod. :pale: A 16. rész végén nem kaptunk előzetest, de a twitterre már felkerült a hétfői epizódok beharangozója:

17-18. rész előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=O5C5uTW9WYU

A két barát egymásnak fog esni. Milyen dühös, szinte vérszomjas Won arca, ahogy az Árnyak Otthonában egymással verekednek... :cry:

jutka12 wrote:én is izgultam végig.

a királyné egy dög.

És ráadásul ostoba is.

A 16. részben siránkozik, hogy "jaj, én vagyok az oka a fiam boldogtalanságának", "miattam bántják ennyire"... Hát igen! Lehet, hogy nem kellene ilyen ostobaságokkal magára haragítani a királyt és a népet, ami királynévá fogadta őt, mint ártatlan gyermekek/fiatalok rabságba hurcolása! :glare: Ha jó diplomata lett volna, és tényleg a fia boldogulása lenne fontos számára, igyekezett volna úgy közvetíteni a jüan kán (az apja) és Korjó közt, hogy az új népének, fia leendő alattvalóinak mindig egyre kevesebb kellemetlenséggel járjon. Mert ha a nép elfogadja őket, azzal fiának is megkönnyíti a trónutódlást. Helyette azonban mit csinál? Újra és újra feldühíti a hülyeségeivel a királyt, cseppet sem csökkentve azon a fenyegetettség-érzésen, ami a nép zsigereiben él, aztán meg csodálkozik, hogy mindenki a fia ellen áskálódik...

jutka12 wrote:
a király egy kapuzárásos férfi - de ő a király!!- , aki élvezettel alázza saját vérét (tudjuk, féltékeny rá, még így alázott állapotában is van a hercegben tartás, ez nagyon jó-bár azt is tudjuk , h ebben felmorzsolódnak az értékes erők, és a gyűlöletnek, bosszúvágynak adnak helyet legtöbbször.

A vén kecske megnyalja még a sót is, az biztos. :glare:

Csak azt nem értem, miben reménykedik. Hogy Wont megfoszthatja a tróntól valamelyik ámokfutása után? Ki követné akkor a trónon? Visszahozatná az első herceget, aki szerzetesnek állt? A kán seregei rögtön jönnének, és leigáznák az országot. :scratch:

smatagd wrote:
Igen, ezen én is kiakadtam, hogy 6 nap alatt ezt sikerült összehoznia. Azt gondoltam azért vonult el, hogy összeszedje bátorságát és végre elmondja Wonnak az igazat Sohwa-ról, ehhez képest mi történt? nem gondolta végig mi lesz, ha leállíttatja az esküvőt, ismeri annyira a testvérét, hogy nem fogja annyiban hagyni, ha meghiúsítja tervét, ráadásul Won előtt lelepleződhet San, hát rá kellett jönnöm Rin nem valami okos ember, hogy lehetne ő a herceg támasza, tanácsadója.
San, Rin és Won egyikük se vetheti a másik szemére a bizalmatlanságot, mindhárman eltitkolták kilétüket.

Talán azért próbálta elkerülni, hogy a herceget bevonja a kutatásba, mert tudta, hogy ha bármiben hibáznának, vagy kiderülne a herceg érintettsége, akkor annak pozíciója veszélybe kerülhetne. Számára azonban mindennél fontosabb, hogy Won a helyén maradhasson. Tudja, hogy már az árulás barátjával szemben, hogy ugyanazt a nőt szereti, nem merne még jobban ártani neki.

Abban igazad van, hogy egyik sem tehet szemrehányást a másiknak, mert mindenki hazudott mindenkinek. Félek, hogy Won azonban ezt nem lesz hajlandó belátni.

novcsi6 wrote:Huh.. kiváncsi vagyok a San mikor fedi fel ki iránt érez valamit :)

Én is. A jövő héten a sorozat feléhez érünk, és még egy csók se volt. :glare:

paggy wrote:Sziasztok!Mi a véleményetek,mire lehet következtetni a sorozat címlapfotójából?Ki hol ül,és kinek a térdén nyugszik Rin keze és merre néz San?Üdv:paggy

Jó kérdés, Paggy! Rin keze ugyan San lábán van... de Won keze pedig a lány vállán nyugszik. Szóval burkoltan mintha mindkettő jelezné, hogy igényt tart rá.

Jó szórakozást kívánok ehhez a részhez is, akárcsak az eddigiekhez! :tv:
Attachments
The.King.Loves.E16.170808.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep16 HUN
(27.72 KiB) Downloaded 686 times

Ircsi

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-16 of 40)

Postby Ircsi » Sun Aug 13, 2017 8:11 am

Szia Brigi!
Kösziiiiiiii, már óriási lyuk volt az oldalamon, hogy mi lesz ebből a 16. részben :crazy:
Nálatok még mindig meleg van? Akkor a keleti országrészben vagy. Errefelé már péntek este totál visszaesett a hőmérséklet, azóta fúj a szél, olykor futó záporok vannak és felhők vonulnak :roll
A film:
Bevallom voltak fenntartásaim. Az első "tizenegynéhány" rész nekem túlságosan idillikus volt és kezdtem megijedni, hogy "B" kategóriába fulladunk. Jó persze a tv-csatorna nem egy utolsó, de akkor is. Nekem szükségem van nehézségekre, igaz a tragédiákért én sem rajongok, mindig a boldogságot vágyom mindenkinek, de nem az olcsó boldogságot. Szóval a 12. rész után kezdtem megnyugodni, hogy a vége nem is lesz olyan, mint amit szeretnék, nem lesz rossz film. Ezt tovább nem részletezem, a Moon Loversnél bőven kiveséztem az áldozat és a katarzis kapcsolatát és az árát.

A dilemmám közepette egyetlen kapaszkodóm volt, mégpedig Won karaktere, aki lebeg a filmben, mintha vákuumban lenne. Az idegen, hatalmas anya (királyné) és a férfiasságában, hatalmában korlátozott apa (király) között úgy, hogy még a vákuum (környezet) számára is idegen. Két kultúra, két hierarchiába rendeződött nép keveredik benne. Azt sem lehet elfelejteni, hogy a Jüan-dinasztiát a kínaiak is hódítóként, idegenként kezelték! (Milyen faramuci: azóta már tudjuk, hogy a koreaiak jelentős része, mondhatnám "eredeti" része mongol!) Szóval Won karaktere volt a biztosíték, ezért figyeltem rá annyira eddig is. Tudom, hogy a szerelmi vonal köti le mindenki figyelmét és én sem tudok róla nem tudomást venni (nőből vok én is), de! A dolgok soha nem ezen a szinten dőlnek el egy szagukban. Rin egy rendezett, szeretetteljes családban él, San életét, bár egy múltbeli drámai történés más irányba vitte, mégis teljesnek mondható, Woné abszolút rendhagyó, mondhatnám gyökértelen. "Nekem meg sem szabadott volna születnem." Milyen mélyen kell lennie egy fiatal embernek, hogy ilyen gondolatokat mondjon ki :-(
Őszintén? Féltem Wont, mi lesz vele, ha e mellé újabb veszteségek jönnek...Hogyan lehet ezzel megbirkózni? Mit hozhat ki az emberből? :scratch: :scratch: :scratch:

A 16. után:
1. Maradok Wonnál. Teljes és nyilvános megaláztatásban részesíti királyi apja. A 15. részben már megtudtuk, hogy irtózik a királynétól és tőle, a fiától is. Gondolkodjunk: ki miatt teszi ezt Won? Azért a lányért, aki részben az ő éretlensége miatt elveszítette az anyját és megvágták az arcát. Az általa nem ismert Sanért teszi, nem Kis Virágért!!! Felelősségteljes ezerrel! Erején felül is próbál megvédeni valakit, még a saját megaláztatása, presztízsvesztesége árán is. És Dant is meg akarja védeni, tesz egy ígéretet, hogy feleségül veszi, hogy megmentse a jüani "szolgálattól". Mit tesz még? Elmondja Kicsi Virágnak, hogy bármi is történjen, ne felejtse, hogy számára Ő az első. Tudatosan készült már akkor Dan megmentésére. A végén jön az, amire nem számíthatott és ez bizony Rin hibájának a betetőződése. :x

2. Rin: hibát hibára halmoz, immár a harmadikat követi el azzal, hogy ismét nem egyeztet Wonnal :nuts: :nuts: :nuts: , hanem a saját feje után elmegy egyezkedni a királynéval, azaz áldozatot hozni és megmenteni a húgát. :scratch: :scratch: :scratch: Rin számomra attól kezdve lett szerethető, hogy elkezdett hibázni. Miért? mert túl tökéletes volt Wonhoz képest. Csakhogy ő sokkal jobb, szabadabb helyzetben volt mindvégig!!! Most végre láthatjuk, hogy ő egy romantikus középkori lovag-karakter annak minden pozitívumával és negatívumával. Áldozatkész, de szerelme plátóira ítéltetett ahogyan a középkori lovagok szerelme is.

3. San: Juka12 nem képzelt többet a lányról, mint én és igaza volt. Brigi az érvelésed, miszerint most válnak felnőtté igaznak bizonyul. De keserves lesz ez a Sannak. Won személyiségét nézve Dant kellene választania. (A történeti Wonnak három koreai felesége is volt, miután megérkezett a jüani ara számára.) A szerelmes Wonnak Sant kellene választania. Won döntése sok dolgot előre fog vetíteni.

Brigi, még nem néztem meg az előzetest, hogy ne befolyásoljon. De! Ha Won és Rin harcolnak azt feltételezem, hogy Won Dant kénytelen választani az ígérete miatt, emiatt azonban őrült módjára fog viselkedni utána. Ki nem gagyulna meg ezután? Mert, ha Rin megint nem tűnt volna el, hanem elment volna és Won elé állt volna, hogy elmondja neki az összes hibáját és azt, hogy Dan megmentése "letudva", akkor Won abban a helyzetben választhatná Sant, hiszen a királyné szavát adta. De szerintem nem így lesz. :pale:

Ezért nagy eséllyel nem lesz itt boldog senki :crazy: :blink :cry:

Ami még érdekes: a király-királyné... de ezt majd egy következő kommentben, most elhúzok a konyhába

Riamara

Postby Riamara » Sun Aug 13, 2017 8:46 am

Köszi az új részt! :salut:
A 15. rész megnézése után egy hosszú esszét írtam a benyomásaimról, de elszállt.
Így most a dupla rész alapján:

Nekem már az első résztől kezdve Empress Ki utánérzéseim voltak, amik most a legutóbbi részek után még inkább felerősödtek. Ennek oka, hogy a királyi házaspár viszonya olyannyira emlékeztet Togon és Dankishi házasságára, mintha csak a tükörképe lenne. Ez a királyné is mindent erőből akar elintézni, a király pedig olyan szinten utálja a ráeröszakolt feleséget, hogy a gyűlöletét a gyermekükre is kivetíti.
Ráadásul ugye most felbukkant egy Szünjonghoz hasonló ágyas is, aki segít neki minél jobban megszívatni a gyűlölt feleséget és fiát. Itt is, mint ott mindkét házaspár kényszerpályán mozgott, és folyamatosan egymás haragját gerjesztették. Aki pedig a legnagyobb vesztese volt ennek a háborúnak, az nyilvánvalóan a fiú. Remélem Won nem úgy végzi, mint Maha. Ebben a hasonlóságban az az érdekes, hogy most ugyanazt a szituációt egy másik szemszögből láthatjuk.

jutka12

Postby jutka12 » Sun Aug 13, 2017 9:16 am

szakad a szívem
igen a királyné rafinált de ostoba. saját kelepcéjében csapkod, sebesülést okozva ártatlanoknak, még a saját egyetlen vérének is.
a lányok beáldozását élvezetes színjátéknak éli meg melyben ő a rendező.
a királyt egyre jobban utálom, itt nem a feleségének vág vissza, hanem a fiát alázza élvezettel. egy mocsok .
Dan-igazi áldozat, és felmerült bennem h HA őt választja a király és a terve szerint ezzel ő is két embert sebesít meg- Sant, a még cselédlánykénti szerelmét,(jelzi is neki a hídon h akár meg is gyűlölheti őt a lány későbbi tettéért);
és a kishugként kezelt Dant
és megnézve a 30 mp-es előzetest, az ugyancsak nagy áldozatot be/felvállaló Rin elleni dűhös Wan, nos az ő indulatának eredője mégis csak abból az összenőtt 'barátság" cserbenhagyott érzésére gondolok. mélyen nagyon szeretheti és ennél jobban vulkánszerű lehet a haragjának kitörése Rin iránt. de még persze nem tudom miért esnek egymásnak, de piszok nagy feszültségeket hozhatják felszínre a párbajukban. (erre is való az összecsapás)

várom a folytatást, és örülök h benne vagyok a "forgatagban"

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Aug 13, 2017 10:13 am

Sziasztok!

Nincs mit. :mrgreen:

Ircsi wrote:Nálatok még mindig meleg van? Akkor a keleti országrészben vagy. Errefelé már péntek este totál visszaesett a hőmérséklet, azóta fúj a szél, olykor futó záporok vannak és felhők vonulnak :roll

Igen, észak-kelet. :mrgreen: Sajnos itt még tegnap délután is, amikor munkába indultam, volt vagy 40 fok, meg lehet bolondulni ebben a hőségben. Igaz, hogy éjszaka, mikor jöttem haza, már esett az eső, és 20 fokkal kevesebb volt, de hát pár órányi különbséggel hol képes ezt az ember szervezete elviselni? :goggle: Azon imádkoztam, hogy kábán hazaérjek a kocsival. :pale:

Ircsi wrote:
2. Rin: hibát hibára halmoz, immár a harmadikat követi el azzal, hogy ismét nem egyeztet Wonnal :nuts: :nuts: :nuts: , hanem a saját feje után elmegy egyezkedni a királynéval, azaz áldozatot hozni és megmenteni a húgát. :scratch: :scratch: :scratch: Rin számomra attól kezdve lett szerethető, hogy elkezdett hibázni. Miért? mert túl tökéletes volt Wonhoz képest. Csakhogy ő sokkal jobb, szabadabb helyzetben volt mindvégig!!! Most végre láthatjuk, hogy ő egy romantikus középkori lovag-karakter annak minden pozitívumával és negatívumával. Áldozatkész, de szerelme plátóira ítéltetett ahogyan a középkori lovagok szerelme is.

Brigi, még nem néztem meg az előzetest, hogy ne befolyásoljon. De! Ha Won és Rin harcolnak azt feltételezem, hogy Won Dant kénytelen választani az ígérete miatt, emiatt azonban őrült módjára fog viselkedni utána. Ki nem gagyulna meg ezután? Mert, ha Rin megint nem tűnt volna el, hanem elment volna és Won elé állt volna, hogy elmondja neki az összes hibáját és azt, hogy Dan megmentése "letudva", akkor Won abban a helyzetben választhatná Sant, hiszen a királyné szavát adta. De szerintem nem így lesz. :pale:

Bizony. Viszont látok én ebben még egy dolgot. Rin szereti annyira Wont, hogy képes legyen lemondani érte, "a gazdája kedvéért" Sanról. És e mélyen gyökerező érzés miatt sem képes szerintem elmondani neki az igazságot. Mert Rin tudja, hogy akkor Won vigasztalhatatlan lenne. Mert gyerekkora óta bűntudata van, amiért saját ostobasága a lány anyjának halálához vezetett. Nem az önzés az, ami miatt megtartja magának a titkot, hogy majd ezáltal valamilyen módon a lányt is megkaparintsa. Az önmarcangoló érzés az, amitől meg akarja óvni a herceget - és ez az, ami nem sikerül neki. Szerintem emiatt fog "kitörni a vulkán", és elszabadulni Won fékevesztett dühe: mert első körben a csalódottság és az elárultság érzése fog rátörni, és nem fogja belátni, hogy Rin mindezektől megóvni próbálta őt. Hogy később csillapodik-e, és belátja-e, hogy barátja neki akart jót, az az előttünk álló részek nagy kérdése.

Riamara wrote:Köszi az új részt! :salut:
A 15. rész megnézése után egy hosszú esszét írtam a benyomásaimról, de elszállt.
Így most a dupla rész alapján:
Nekem már az első résztől kezdve Empress Ki utánérzéseim voltak, amik most a legutóbbi részek után még inkább felerősödtek. Ennek oka, hogy a királyi házaspár viszonya olyannyira emlékeztet Togon és Dankishi házasságára, mintha csak a tükörképe lenne. Ez a királyné is mindent erőből akar elintézni, a király pedig olyan szinten utálja a ráeröszakolt feleséget, hogy a gyűlöletét a gyermekükre is kivetíti.
Ráadásul ugye most felbukkant egy Szünjonghoz hasonló ágyas is, aki segít neki minél jobban megszívatni a gyűlölt feleséget és fiát. Itt is, mint ott mindkét házaspár kényszerpályán mozgott, és folyamatosan egymás haragját gerjesztették. Aki pedig a legnagyobb vesztese volt ennek a háborúnak, az nyilvánvalóan a fiú. Remélem Won nem úgy végzi, mint Maha. Ebben a hasonlóságban az az érdekes, hogy most ugyanazt a szituációt egy másik szemszögből láthatjuk.

Sajnos én még nem láttam az Empress Ki-t. De ezek után úgy érzem, érdemes volna majd megnéznem. :mrgreen:

jutka12 wrote:várom a folytatást, és örülök h benne vagyok a "forgatagban"

Én is örülök, hogy itt vagy! :)

Míg a jövő heti részekre várunk, hoztam nektek néhány aranyos, színfalak mögötti videót. :dance:

1. Rövidke áttekintő a 178 napos forgatásról (szegények hogy fáznak a kabát nélküli, téli forgatáson, nyáron meg milyen melegük volt!) :goggle:

2. A hidas jelenet forgatása

3. Hallgatózás a kocsmában (Rin :heart: :heart: San)

4. Forgatás az Árnyak házában (háton cipelés :mrgreen: ) (milyen érdekes, hogy elmosolyodott Yoona az ágyon, ahogy Jonghyun közeledett feléje olyan 00:30 környékén :mrgreen: )

5. Kekeckedő Won

6. Yoona válaszol néhány kérdésre

7. A kutya kap mindent

8. Poszterfotózás

9. Zenés videó készítés (három játszadozó jó barát, séta a korláton)

10. Közös levélolvasás

11. Szalagtánc gyakorlás :wub: (elpusztulok milyen cukik, ahogy egymással bohóckodnak! :heart:)

12. Még több szalagtánc és Rin-San

13. A lóháton érkező megmentő

14. Újabb hidas jelenet (Won-San)

És két szépséges kép:
Image

Image

smatagd

Postby smatagd » Sun Aug 13, 2017 12:28 pm

Köszi Brigi a 16.részt!
Ezt a részt nem egészen értem, lehet, hogy bennem van a hiba? San csak úgy elmehetett, mintha mi sem történt volna? fura . Mindenesetre elég merész volt, hogy megtagadta a király kérését, ugyanakkor a királynénak engedelmeskedett.
A királyné végre magába szállt és belátta, hogy ő az oka fia boldogtalanságának? hurrá. :dance: Egyértelmű, fél, hogy elveszíti fiát, amiért Rint Jüanba küldte, ezért még mielőtt kitudódna tette gyorsan rendez Wonnak egy hitvesi választást és, hogy szerezzen egy jó pontot San is a kiválasztottak közé került.
Szerintem Dant is és Sant is kiválaszthatja, hiszen választhat egy királynét és egy ágyast is egyszerre,nem?
Hogy Rinnel mi lesz...semmiképp nem lehet a királynéban megbízni, ez jó alkalom arra, hogy eltávolítsa Won mellől, csodálkozom, hogy eddig eltűrte.
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Aug 13, 2017 2:21 pm

Sziasztok!

Brigi, köszi a sok-sok linket! Nálam a plakátkészítés fotózása mindent vitt, különösen, amikor Won lecsúszott a fal mellett és eltűnt a rögtönzött "virágágyásban" :mrgreen:
Megnéztem az előzetest :blink :blink :blink A konfliktust értem, de a többit nem annyira :lol

Riamara, sajnálom az elszállt esszédet, nagy örömmel olvastam volna.
:offtopic: Az Empress Ki-t illetően
kapcsolati szinten, igen vannak párhuzamok, bár Maha direktben nem lepleződött le, Won viszont...A császár-császárné kapcsolata igen, hasonló abban, hogy mindkettő hatalmi okok miatt köttetett, de míg az egyik egy nép különböző törzsei között rendeződött, itt a teljes leigázás miatti sarcból két különböző nép (legyőző-legyőzött) között. Ezért is spec. Won helyzete. A kényszerrel együtt járó emberi kapcsolatok tragikus volta egyértelműen hasonlatos és mind a hatalom javára írandó.

Brigi, az Empress Ki-t érdemes megnézni. A nyitó jelenet látványa és talánya beleragasztott a kanapéba. Gyönyörű a zenéje, Ha Ji Won és Ji Chang Wook színészi teljesítménye :w00t: :w00t: :w00t:

Paggy: a plakát épp azt szolgálja, hogy a kedves nézőt uúgy balladai homályban tartsa, mint a film :blink Már százszor szemügyre vettem én is, teljesen feleslegesen, mert nem jutottam előrébb vele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Smatagd: elméletileg még nem érkezett meg a királyi értesítés az esküvővel kapcsolatban :scratch: A lány az apja házában tartózkodik, ilyen körülmények között nemet mondani a királyné hívására, nem lett volna szerencsés. Ezen túl a királyné valószínűleg előtte felvázolta Sannak a helyzetet :scratch:
Wont, Sant, Dant és majd Rint, egyiket sem irigylem :pale:
Mivel Won még csak trónörökös, így királynét nem választhat, csak első feleséget/ágyast, aki valószínűleg a jüani menyasszony megérkezése után rangban majd hátrébb sorolódik :goggle:

Más. Király-királyné:
A királyné: sokx, hogy megértsünk egy embert, nézőpontot kell váltanunk. A királyné nem más, mint a mongol Dan. Elküldik egy idegen országba asszonynak, ahol személye gyűlöletes, hiszen a legyőző lánya. Tapasztalatlan, kirekesztett, de engedelmeskednie kell a családja elvárásainak. Gyermeke születik, akit uúgy megvetnek, mint őt. Sőt a férje, a férfi is megveti őket. Itt álljunk meg egy kicsit. Egy királynéról van szó. Nincs újabb dobása, mint a mai nőknek a válás. Szeretőt tartani egy ilyen ellenséges környezetben öngyilkosság volna, még a fiát is veszélybe sodorná. Szóval maradnak a megkeseredett évek és a férje iránti megvetés és saját maga szórakoztatása: a hatalmi játékok. Egy pozitívummal bír, hogy anyaként egy tigris. Minél inkább bántják Wont, ő annál inkább egy fékevesztett hajó.

A király: volt egy felesége, aki mindenben társa volt, még a hatalomban is, hiszen az ország vezető nemesi családjának lánya. Azonban a hódító kán lánya felforgatja jól berendezett életét. Hogy ne érje szó a háza elejét, azért házastársi kötelezettségének eleget téve és hogy saját hatalmát bebiztosítsa, utódot nemz. Miután ezen kötelességét teljesítette nagy kanállal eszi a nőket tüntetésképpen, amely a királynénak szól. Előnyben részesíti első felesége családjának gyermekeit a saját, vér szerinti fiával szemben. Sőt, kimondja, hogy iszonyodik tőle, nyilvánosan megalázza, kineveti szerelméért, kiszolgáltatja az udvar intrikájának. Sőt, az aktuális ágyasa előtt is letérdepelteti a trón örökösét. Vele kapcsolatban egyetlen kérdésem van csak, miután kiderült, hogy irigyli a fia helyzetét. Mégis mikor szólal meg a vér szava benne, mert az meg kell, hogy szólaljon. Ha nem így lesz, számomra érdektelen figurává süllyed a király.
Last edited by Ircsi on Sun Aug 13, 2017 2:30 pm, edited 3 times in total.

Shiang

Postby Shiang » Sun Aug 13, 2017 2:22 pm

Brigi! Hálás köszönet az újabb részért.

Én egyre jobban élvezem az egészet, s ahogy egyre inkább haladunk előre... egyre inkább vagyok biztos, hogy San Rinhez illik. Bár akkor látszik szegény lányon, hogy majd megszakad a szíve, amikor a saját apja alázza meg a fiát. Megvallom, ott legszívesebben lenyomtam volna a király torkán a csészét, a hivatalnok úrnak meg a nyelvét téptem volna ki... Persze közben értem, hogy ők, mint Korjó "igaz vérű" alattvalói ott akarják alázni a jüani "korcs" herceget, ahol tudják, mégis... a sorozatban először fájt a szívem Wonért! Őszintén sajnáltam, és bizonyos mértékig tiszteltem is, hogy képes ezt rezzentelenül állni, holott látszott, hogy majd szétveti a düh és a tehetetlenség.

Szerencsétlenje nem tudja, hogy most az apja ellen lázadjon-e vagy az anyja ellen... egy ördögi körben van, mert ha az apjának hajol meg, a jüani kán nagyapja fogja szétcincálni árulásért, ha az anyja mellett áll, akkor a büdös életben sem fogja senki elfogadni... érzi is ezt: a barátok jönnek-mennek kedvük szerint - ahogy mondja - megtévesztenek, mert azt hiszek nekem tesznek jót...

Nehéz kérdés Won helyzete... megértem már őt bizonyos fokig. DE! pontosan itt a baj, hogy ebből a helyzetéből fakadóan ragaszkodik egy valakihez - a szerelméhez... de vajon tudja-e ő, hogy mi a szerelem. Felfogja-e, hogy a szerelem az nem csupán annyiból áll, hogy pontosan ellenkezőképpen viselkedjen, mint ahogyan az apja viselkedik az apjával? Felfogja-e ifjoncként, hogy az apja nem csak nem szereti, hanem gyűlöli az anyját és a vele együtt kapott béklyókat? Felfogja-e, hogy a szerelem nem az, hogy kisajátít magának valakit, mert természetes, hogy választottja majd viszont szereti, holott viselnie kell az ő általa ráaggatott béklyót?
Kíváncsi vagyok, mindez hogyan alakul.

A következőért kövezzetek meg: de San szerintem nem viselné el ez. Látszik is rajta. Vérzik a szíve, amiért a herceget megalázzák. A végén a hídnál próbál vele egyszerre tisztelettudó és kedves lenni. De valahogy mindez annak szól, mert ő a herceg. Nem a férfinak, akiért odáig meg vissza van. Mielőtt leveszi a fátylat, akkor sem először a herceget nézi, hogy most akkor, barátom, minden kiderül, hanem Dant. Mintha az mellékes lenne, hogy a titka kiderül, mellékes, hogy a herceg mit szól, amiért eltitkolta a kilétét. Az érdekli, hogy Dan mit fog érezni, amiért ő belép a képbe, s amiért ő lesz az oka - vélhetően - hogy elszakítja a barátnőjétől a szerelmét... (Belekombinálva: Rin a herceget küldte, hogy megakadályozza a házasságomat, és én most még a húga reményeit is tönkreteszem... Bocs, tudom, ez már nyakatekert.)

Szóval, ezért is gondolom, hogy inkább Rin, mint Won.

Rinért pedig... sírok. Ahogy ráébred a hibáira, hogy mit tett... hogy sehogy sem jön ki jól. Hogy még mindig hallgat, és szenved. Hogy a húga miatt és San miatt is rájön, mennyire tehetetlen... (még!). A királynő beszólása viszont nagyot vágott. Éreztette vele, hogy nagyon jó uralkodó lennél, és te egy jó gyerek vagy, de el foglak taposni, mert van egy fiam. És nem érdekel, ha a húgodon keresztül is teszem meg, de eltaposlak.
Ezek után még mindig felé hajlok.

paggy wrote:Sziasztok!Mi a véleményetek,mire lehet következtetni a sorozat címlapfotójából?Ki hol ül,és kinek a térdén nyugszik Rin keze és merre néz San?Üdv:paggy

brigichan wrote:Jó kérdés, Paggy! Rin keze ugyan San lábán van... de Won keze pedig a lány vállán nyugszik. Szóval burkoltan mintha mindkettő jelezné, hogy igényt tart rá.

Én is ezt néztem. De Won keze nincs San vállán... felemeli. Nem tartja rajta a lány vállán. Ha már a beszédes címlapfotó, akkor talán ez az elengedést szimbolizálja?

Őszintén, mint mondtam, sajnálom Wont. De nem szabadna olyannak lennie, mint amilyen az apja. Az apja a hatalmához ragaszkodik görcsösen, és mindenki mást utál, aki el akarja ezt venni, közben meg nem érti, hogy a hatalom nem minden.
Wonnak úgy érzem meg kellene értenie, hogy ha - és én a San-Rin párosnak szurkolok - a nő, akit szeret, talán mást választ, nem szabadna ragaszkodnia hozzá, és eltaposnia azt, akit válaszottt... Mert akkor olyanná válik, mint az apja, aki csak saját magát nézi.

Bogicae

Postby Bogicae » Sun Aug 13, 2017 3:17 pm

Lehet rosszul látom a dolgokat, de nekem az a véleményem, hogy Rin nem követett el hibákat. Ő is ugyanúgy lavírozik, mint a trónörökös, csak nem két konkrét személy között (apa-anya), hanem a "hazafiak" és a "jüaniak" között... ezekbe beletartozik a saját családja, azok támogatói, a trónörökös, a királyné, azok szövetségesei. Tulajdonképpen a történet ugyanott lenne, ha őszinte lett volna Won-al. A házasságot akkor is megakadályozta volna trónörökös, csak nem Rin kedvéért, és a saját védelmében, hanem elsősorban San miatt. Itt Rin apja volt a ludas, hogy eltitkolta a fia elől, hogy Dan megmentése az esküvő másodlagos célja. Ha hamarabb kiderül a szereplők összefognak a megmentésére, és talán sor sem kerül a listára felkerülésre (a királynő a fia kedvéért leveszi). De mint tudjuk a konfliktusok pont az ilyenekből alakulnak ki, hogy a szereplők nem őszinték egymással, ill. azt hiszik képesek egyedül megoldani a problémáikat. Ezen kívül Rin ígéretet tett Sannak, hogy nem fedi fel a kilétét. Tulajdonképpen ezt Sannak magának kellett volna megtennie, és erre a hídnál lehetősége is lett volna, de ő sem tudta megtenni, mint ahogy a király sem, de ő már mint tudjuk lelepleződött. Most ez a királynőjelöltség San számára az utolsó menekülési lehetőség, mert csak ezáltal kerülheti el a büntetést amiatt, hogy megtévesztették a királynőt. Szerintem Rin nem csak a húgáért vállalja, hogy elmegy, hanem a saját érdekében is, mert nem bírná látni, hogy a szeretett nő más oldalán boldog. Szerintem azért is mondta San-nak, hogy mindig is szerette a trónörökös, hogy kicsikarjon valamiféle reakciót, hogy a szerelem nem egyoldalú, de ezt a választ nem kapta meg. A trónörökös számára az "ELSŐ" a szerelme, mint láttuk mikor választania kellett kettőjük közül, kit menthet meg, nem Rin-t választotta. Nem engedné át másnak, még ha az a barátja akkor sem, és ezzel Rin is tisztában van, csak félre állhat és a távolból segítheti a szerelmét és a barátját, amit minden adandó alkalommal meg is tett.

smatagd

Postby smatagd » Sun Aug 13, 2017 3:57 pm

Ircsi wrote: Mivel Won még csak trónörökös, így királynét nem választhat, csak első feleséget/ágyast, aki valószínűleg a jüani menyasszony megérkezése után rangban majd hátrébb sorolódik :goggle:

Igaz, kár, most aztán kíváncsi vagyok kit választ Won :blink Bizony Won is hibás a kialakult helyzetért, ha ott a király előtt nem akadályozza meg a fátyol levételét, minden másképp alakul, talán Dannak nem tesz olyan ígéretet, Rint a föld alól is előkerítette volna, hogy kérdőre vonja.
Azt Ti is észrevettétek, hogy San már nem olyan közvetlenül beszélt Won-nal, igen, ő már tudja, hogy ő a herceg.
Brigi köszi a linkeket :wub:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Aug 13, 2017 4:57 pm

Sziasztok! Szerintem most még azon a ponton vagyunk a sztoriban, hogy mindenkinek igaza lehet, merthogy San miatt nyitott a kérdés. A véleményünket pedig az befolyásolja, hogy kit találunk szimpatikusabbnak.
Amivel engem nagyon finoman befolyásolt az író és a rendező:

1. Won kezdettől fogva szereti Sant.
2. Won és San felnőttként egyből felismerték egymást.
3. Férfi és nő között beindul egyfajta kémia, már azelőtt, mielőtt tudatosulna a másik iránti érdeklődés (viták, közvetlenség, feszültség egymás közelében. San egyx azt mondta, hogy ideges Wontól.
4. Rin lemondott Sanról, átengedte Wonnak, amitől persze San még szeretheti Rint.
5. A lány Won apja általi megaláztatásáig úgy tudta, hogy Rin mentette ki a börtönből, akkor kiderül, hogy ez bizony Won volt és abban a szituban újra megvédi őt attól, hogy kiderüljön a turpisság nyilvánosan. Bár Won nem tudja, hogy a lányt védi, ez San számára mindenképpen egyfajta áldozat őrérte.

Vékonyka indokok, de ezért és Won - az általam korábban leírt - "gyökértelensége" miatt nyerte el a szimpátiámat.
Ja, és automatikusan beállok védeni azt, akit sok bántás ér. Ez születéskori hiba, genetikai adottság nálam. :mrgreen:

Hogy minek nevezzük majd a történéseket, mármint a konfliktust, ami valószínűleg kirobban a két hősszerelmes között, azaz volt-e hiba vagy nem, az majd kiderül. Számomra ezek mindenképpen hibák voltak attól függetlenül, hogy a trónörökös és kísérője vagy hogy két barát között is esett meg, mert jó nagy félreértésre adhatnak okot egymást között és az érintetteken kívüli emberek életére is kihatással lesz.

Még vmikor az elején írtam, hogy külsőre San inkább illik Rinhez, mint Wonhoz, ezt most is tartom. Won és Dan nagyon szép együtt. De a szerelem általában nem ezen az alapon ébred két ember között...

Az író és a rendező előrelátóan úgy adagolta a történéseket, hogy körülbelül döntetlen legyen a szerelmi háromszögben a két férfi karakter. Bár én a 16. részben enyhe átbillenést észleltem (a nem szándékolt áldozat a nőért), ami San érzelmeit erősen befolyásolhatja, de persze ez sem jelent semmit. Talán hétfőn vagy kedden legalább a szerelmi háromszögben tisztábban látunk már. :blink

Ami érdekesebb és eddig szépen altatták a témát: a koreaiak szervezkedése. Song In keveri továbbra is a lapokat, mégpedig nem is akárhogyan, még a királynő eunuchja is az ő embere! :O Szerintem azért lesz érdekes ez a vonal, mert egyszer élesbe kell, hogy forduljon ez a szál a filmben és akkor a fiatalok feje felett minden felülíródhat, bárhogyan is jönnek ki ebből a szerelmi háromszögből.

Színészeink mai hacukákban :D
Image

Szerettem volna olyat is ahol a négy pasi: Won, Wang Rin, Wang Jeon és Song In egymás mellett van, de ilyet még nem találtam, max. csinálok egy ilyet :-)
Last edited by Ircsi on Mon Aug 14, 2017 10:28 am, edited 1 time in total.

Riamara

Postby Riamara » Sun Aug 13, 2017 6:16 pm

A 15. részt követően én is azt akartam írni, hogy mindenki a legrosszabb formáját hozta.
Won a házasság megakadályozásának a legrosszabb módját választotta. Nyilván ebben Rin legalább annyira hibás volt, mert az utolsó percig kivárt. Csak akkor szólt, amikor már semmi normális dolgot nem lehetett tenni.
Bármilyen bunkó módon is reagált a király, attól még igaza volt. Ő megadta az engedélyt. A trónörökösnek nem volt joga beleavatkozni, ráadásul eléggé nagyképű módon. Úgy vélem, hogy egy kevésbé elfogult király is rendesen kiakadt volna rajta.

Ami pedig Rint illeti, a megítélésem semmit sem javult... sőt.
Ő is ugyanúgy lavírozik, mint a trónörökös, csak nem két konkrét személy között (apa-anya), hanem a "hazafiak" és a "jüaniak" között... ezekbe beletartozik a saját családja, azok támogatói, a trónörökös, a királyné, azok szövetségesei.

Csakhogy én pont nem ezt látom. Ellenkezőleg. Ő mindent Won érdekének vet alá. Egy csomó kézenfekvő megoldása lett volna San megmentésének, kezdve azzal, hogy nyíltan beszél Wonnal, vagy az apjával, mikor az rákérdez a problémára. Vagy hitette volna el a bátyjával, hogy ő akarja inkább feleségül venni Sant. De neki fontosabb volt, hogy mit gondol róla Won, ezért elszalasztotta a valódi segítségnyújtást, miközben bajba sodorta a saját családját is. Ha valaki megérdemelte azt a testvéri pofont, akkor ő volt az.
Ezek után felajánlotta saját magát a húga helyett. Amivel totálisan bebizonyította, hogy mennyire alkalmatlan lenne egy király melletti fontosabb funkció betöltésére. Az ország második legfontosabb családjának harmadik fia, akit arra neveltek, hogy miniszter legyen belőle. És mindössze ezt tudta kitalálni. Ennyi idő sem volt elég neki, hogy kiismerje a királynét? Hol volt ott ígéret? Mégis mi a fenét gondolt, hogy fog erre Won reagálni?

Ami Sant illeti, nála totál beállt az agyhalál, mikor meglátta a herceget. Azt hittem végleg lezsibbadt az agya, mikor hagyta magát a király elé cipelni. De szerencsére úgy tűnik, hogy nála ez csak átmeneti állapot volt. Így legalább képbe került királyi család ügyben. Egyből új feladatot talált magának a félresikerült bosszúállás helyett. :roll

Mondjuk az nem világos számomra, vajon a királyné honnan a pitliből tudta hogy San és Sohwa ugyanazon személy?

lizzismith

Postby lizzismith » Sun Aug 13, 2017 7:05 pm

Nagyon látszik, hogy ki kivel szimpatizál, kinek melyik fiú szimpatikus, mert akit kedvelünk annak minden cselekedetére mentséget keresünk.
Én a hercegnek szorítok, és ezért nem tudok elmenni Rin ostoba cselekedetei mellett, nem keresek számára mentségeket.
Szerintem :D a herceg csak próbál úszni az árral, amit okoz: az anyja, apja, a barátja. A legjobbat próbálja kihozni minden helyzetből. Az már más kérdés, hogy nem sikerül neki. Sajnos nem is sikerülhet neki, mert pont az titkolózik előtte a legjobban, akiben feltétel nélkül megbízik.
Nem tudom, hogy melyik lányt választja, de félek, hogy Dant.

novcsi6

Postby novcsi6 » Sun Aug 13, 2017 9:16 pm

NAgyon szépen köszönöm a 16. részt :) :)

Bogicae

Postby Bogicae » Sun Aug 13, 2017 9:28 pm

Riamara wrote:
Ami pedig Rint illeti, a megítélésem semmit sem javult... sőt.
Ő is ugyanúgy lavírozik, mint a trónörökös, csak nem két konkrét személy között (apa-anya), hanem a "hazafiak" és a "jüaniak" között... ezekbe beletartozik a saját családja, azok támogatói, a trónörökös, a királyné, azok szövetségesei.

Csakhogy én pont nem ezt látom. Ellenkezőleg. Ő mindent Won érdekének vet alá. Egy csomó kézenfekvő megoldása lett volna San megmentésének, kezdve azzal, hogy nyíltan beszél Wonnal,

És mi történt volna? Egyik lehetőség, hogy ugyanúgy megakadályozza a házasságot, ahogy írtam, a másik hogy megy a királynőhöz, hogy "jaaaaj, de mégse"... És gondolod, hogy belement volna? Mikor kifejtette, hogy Rin apja szegült ellen neki, és ezért tette ezt a lépést. Tehát nem miatta van ez az egész, gondolod ezt az erőfitoktatást, amivel az ellenfelét megszorongatja visszavonja? Deeehogy és még úgy is tett volna, hogy nem tudja ugyan a fia, de az ő érdekében cselekszik... Ha a királynőnek számítana a fia véleménye, a legjobb barátjára is úgy nézne, mint egy esetleges szövetségesre, nem mindenképpen ellenfélre. Hiszen szövetségesre is szüksége van egy királynak.

vagy az apjával, mikor az rákérdez a problémára.
És az apja mit válaszol? Nem hitt neki, akármilyen tanúkat hozott, hogy lázadást szervez a fia. Vagy simán azt mondja, hogy akkor nem a 2. fiam veszi feleségül a lányt, hanem a 3.?

Vagy hitette volna el a bátyjával, hogy ő akarja inkább feleségül venni Sant.
És ő meg átengedi neki? Vagy most ez miért megoldás?

De neki fontosabb volt, hogy mit gondol róla Won, ezért elszalasztotta a valódi segítségnyújtást, miközben bajba sodorta a saját családját is. Ha valaki megérdemelte azt a testvéri pofont, akkor ő volt az.

A barátjának a véleménye miért ne számítana és mellesleg a trónörökös a barátja. A barátságuk és nem utolsó sorban a feje is a tét... Nem is tudta, hogy a családja veszélyben van, ő csak San-t akarta mindenáron megmenteni. Miért érdemelt volna pofont?

Ezek után felajánlotta saját magát a húga helyett. Amivel totálisan bebizonyította, hogy mennyire alkalmatlan lenne egy király melletti fontosabb funkció betöltésére. Az ország második legfontosabb családjának harmadik fia, akit arra neveltek, hogy miniszter legyen belőle. És mindössze ezt tudta kitalálni. Ennyi idő sem volt elég neki, hogy kiismerje a királynét? Hol volt ott ígéret? Mégis mi a fenét gondolt, hogy fog erre Won reagálni?

Pont ebből látszik, hogy kiismerte a királynét, mert vetélytársat látott benne az első perctől kezdve, és úgy gondolja, ez az egyetlen, amivel meg tudja győzni.
Az az igazság, hogy Won eddig nem remekelt az érdekérvényesítésben (természetesen ezt nem úgy értem, hogy az ő hibája, inkább tény). Az apjával szemben semmiképpen, az anyjával szemben sem lépett fel eddig. De reménykedem, hogy a film többi részében elindul a "tökösödése". :roll Mert bár úgy tűnik Rint védem, tulajdonképpen ahogy kezdtem az egész hozzászólásomat, úgy látom, mindkét fiú nehéz helyzetben van és próbálkoznak mindent megtenni, aztán vagy jó sül ki belőle, vagy nem... mert ugye az ördög, de a többiek sem alszanak...

[/spoiler]

paggy

Postby paggy » Sun Aug 13, 2017 9:32 pm

És mit szóltok Si Wan játékához?Láttátok a Miesengben?Nagyon jó!Üdv:Paggy

smatagd

Postby smatagd » Mon Aug 14, 2017 9:01 am

Riamara wrote:Won a házasság megakadályozásának a legrosszabb módját választotta. Nyilván ebben Rin legalább annyira hibás volt, mert az utolsó percig kivárt. Csak akkor szólt, amikor már semmi normális dolgot nem lehetett tenni.
Bármilyen bunkó módon is reagált a király, attól még igaza volt. Ő megadta az engedélyt. A trónörökösnek nem volt joga beleavatkozni, ráadásul eléggé nagyképű módon. Úgy vélem, hogy egy kevésbé elfogult király is rendesen kiakadt volna rajta.

Teljesen egyetértek Veled . A legnagyobb hibája mindkét fiúnak, hogy előbb cselekszenek, mint gondolkodnak :unsure:
paggy wrote: És mit szóltok Si Wan játékához?Láttátok a Miesengben?Nagyon jó!Üdv:Paggy

Láttam a Misaenget, nagyon helyes volt benne, én először a Triangle-ben láttam őt olyan partnerekkel, mint Lee Beom Soo és Kim Jae Joong, negatív karaktert alakított, akkor tetszett meg :wub:
Ircsi köszi a képeket, Siwan még gyönyörűbb civilben :cheers: :wub:
Sajnos sokáig nem fogjuk látni, mert bevonult. :whistling:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Mon Aug 14, 2017 10:27 am

Riamara wrote:Won a házasság megakadályozásának a legrosszabb módját választotta. Nyilván ebben Rin legalább annyira hibás volt, mert az utolsó percig kivárt. Csak akkor szólt, amikor már semmi normális dolgot nem lehetett tenni.

smatagd wrote:Teljesen egyetértek Veled . A legnagyobb hibája mindkét fiúnak, hogy előbb cselekszenek, mint gondolkodnak :unsure:

A fiúk ezt hozták össze. Jeonggal szemben csakis nagy arccal, határozottan léphetett fel Won épp azért, mert a királyi engedély Jeong zsebében vokt már :wink: Egyébként arról, aki sutyiban testőröket, sereget képes pénzelni, képezni stb. bizonyára több van benne. Sőt! Ekkor még mindig elnéző Rinnel szemben, nem engedi magyarázni a bizonyítványát, hanem cselekszik, mégpedig azonnal. Nekem pont ez tetszik benne. Feladat volt? Igen. Megoldotta? Igen. Pipa.

Smatagdnak: Sajnos én még nem láttam a filmjeit, úhogy lesz mit bepótolnom. Már elkezdtem begyűjteni őket :mrgreen:
Szívesen a fotót és :-( :cry Si Wan bevonulása miatt.
Már vágtam ki tegnap képeket a fiúkról, csak Song In hiányzik :mrgreen: Este csinálok egy montázst.

Paggynek: tetszik Si Wan színészi játéka és remélem mielőbb kibújik a képletes tojáshéjból és lesz alkalma még tovább árnyalni Won karakterét :whistling:
Last edited by Ircsi on Mon Aug 14, 2017 6:20 pm, edited 1 time in total.

gyomar

Postby gyomar » Mon Aug 14, 2017 10:36 am

Kedves Brigi!
Hálásan köszönöm neked a 13-14-15-16. részek feliratainak a fordítását.
gyomar :-)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Mon Aug 14, 2017 1:53 pm

Nagyon szívesen! Én pedig élvezettel olvasom, amiket írtok! Sajnos most nincs lehetőségem válaszolni, mert rohanok dolgozni, de addig is további jó beszélgetést! :thumright:

Ircsi

Postby Ircsi » Mon Aug 14, 2017 6:42 pm

A négy pasi :mrgreen: :
Image
Valamiért újranéztem a 3-4. részt és két dolog tűnt fel, ami elsőre nem ragadt meg annyira, mivel az elején voltunk és zéró információnk volt még a politikai helyzetről.

1. Won, a "Végtelen" kérdése a száműzött mesterhez "farkaskutya-ügyben" és felvázolt (megsejtett jövője): kitaszítottság vagy megölés (mármint az övé). Úgy érzem ez írói jelzés volt.

2. A király reakciója Won Lee Seunghyuhoz tett kiruccanása után:
"Ha nem lettél volna ennyire okos, ha legalább egy kicsit ostoba lennél, inkább meghaltál volna kedves...fiam..." :cry:

A király nálam a béka ülepe alatt van egy-két fokkal. Nem tudom, hogy onnan fel tudja-e tornázni magát. Elgondolkodtam a dolgokon és valószínűleg azért nem tudom túltenni magam rajta könnyen, mert nálam első a család és minden további csoportidentitás (nép, nemzet stb.) ezt követi. Igaz nem is vagyok király :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mindent félretéve akármilyen idegen elnyomó az anyja, akkor is az ő húsa és vére :crazy: :x

Nem véletlenül fordítottam meg sorrendet a montázsban. Úgy érzem ezt a nagy, lassan kibontakozó harcot Song In fogja nyerni :-( Ne lép ki a színre, okosan meghúzódik a háttérben és mozgatja a figurákat a táblán. Viszont tudja, hogy Won hol járt, a királyt lóvá tudja tenni, mert több esze van, de Song Int nem. Pont ezért akarja eltakarítani Wont az útból minél előbb. :pale:
De, hogy egy velős közhellyel éljek a végén: a remény hal meg utoljára :mrgreen:

Plusz egy pasi ráadásként: :mrgreen:
Image

smatagd

Postby smatagd » Mon Aug 14, 2017 7:00 pm

Ircsi köszi a tablót + az egyet :heart: hm...nem rossz :D azt hiszem ma éjjel jól fogok aludni :mrgreen:
már letöltöttem a 17.részt.
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Mon Aug 14, 2017 8:33 pm

Smatagd, :heart: -sen a fotókat.

Hát, szóval...maradjunk annyiban, hogy a 17-18. rész feliratok nélkül is KIBORÍTOTT :cry: :cry: :cry:
Nem bírom a szívek drámáját. XD XD XD
Vigyázat! Óriási spoiler!
Amit írok úgy írom, hogy még angol feliratot sem találtam, de a képek között eképpen olvastam.
Kedves Rin-pártiak, gratulálok Nektek, Rinnel együtt vittétek San szívét :notworthy: :notworthy:
Én meg Wonnal együtt meghaltam :cry: :cry:
Seong Int kinyírom :cussing: :cussing: és lehet hozzáveszem a forgatókönyvírót is :rambo: :rambo:
Befordultam ettől a két résztől :crazy: :hissy: :crazy:
De sebaj! Aktuális közhelyem:Teher alatt nő a pálma. :pale:

Smatagd: nekem rémálmaim lesznek ezek után :O

lizzismith

Postby lizzismith » Tue Aug 15, 2017 10:13 am

Ircsi,
teljesen elszomorítottál. Hát ez a herceg sem nyeri el a szeretett nő szívét. Pont, mint a Hwarangban. Úgy látszik elátkozták szegény trónörökösöket.
Én is segítek kinyírni a forgatókönyvírót.

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Aug 15, 2017 10:48 am

lizzismith wrote:Ircsi,
teljesen elszomorítottál. Hát ez a herceg sem nyeri el a szeretett nő szívét. Pont, mint a Hwarangban. Úgy látszik elátkozták szegény trónörökösöket.

Oksi, köszi a segítséget, Lizzismith :lol. Seong Inhez és az íróhoz egyedül kevés lennék. :mrgreen:
Az ördög a részletekben lapul és sajna ezekkel meg kell várnom Brigit. Vmiért azonban nem érzem ezt a dolgot lezártnak. Teljesen őszintén? Nem tudom, h valaha boldog lehetne-e Rinnel a lány, ha megtudná, hogy az ő családja miatt kellett az anyjának meghalnia. Azt hiszem San apja sem tudná elfogadni a Wang famíliát :-(
A visszautasítás pedig Won javára válhat, felnő tőle, igaz szomorú felnőtt, ha San nem változik.
A boldogtalanságot mindenkinek felírta receptre az író :pale:
Ezekből semmit ne végy kézpénznek. Ma este felhajtom az angol feliratot :blink

smatagd

Postby smatagd » Tue Aug 15, 2017 11:06 am

Ircsi wrote:Hát, szóval...maradjunk annyiban, hogy a 17-18. rész feliratok nélkül is KIBORÍTOTT :cry: :cry: :cry:
Nem bírom a szívek drámáját. XD XD XD
Smatagd: nekem rémálmaim lesznek ezek után :O

Na látod, kellett ez Neked, hova sietsz? én még a trailert se nézem meg, egyébként nem várok túl sok jót, még mindig nem döntöttem el melyik pasinak szurkoljak, de ha már nem lehet mindkettő egy nőé (bezzeg fordítva :thumleft: ) akkor egyiké se legyen, majd legfeljebb megvigasztalják egymást. :mrgreen:
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Aug 15, 2017 1:48 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen. :thumright: Meghoztam a 17. részt. Néhány kérdésre magyarázatot ad, amit eddig fejtegettünk, de igazából egyben a 18.-kal nyer majd teljesen értelmet. Ircsihez hasonlóan én is megnéztem tegnap este felirat nélkül, és mellbevágó élmény volt, de így, hogy már angol is volt hozzá, sok helyen megvilágosodtam.

smatagd wrote:
Ezt a részt nem egészen értem, lehet, hogy bennem van a hiba? San csak úgy elmehetett, mintha mi sem történt volna? fura . Mindenesetre elég merész volt, hogy megtagadta a király kérését, ugyanakkor a királynénak engedelmeskedett.
A királyné végre magába szállt és belátta, hogy ő az oka fia boldogtalanságának? hurrá. :dance: Egyértelmű, fél, hogy elveszíti fiát, amiért Rint Jüanba küldte, ezért még mielőtt kitudódna tette gyorsan rendez Wonnak egy hitvesi választást és, hogy szerezzen egy jó pontot San is a kiválasztottak közé került.
Szerintem Dant is és Sant is kiválaszthatja, hiszen választhat egy királynét és egy ágyast is egyszerre,nem?
Hogy Rinnel mi lesz...semmiképp nem lehet a királynéban megbízni, ez jó alkalom arra, hogy eltávolítsa Won mellől, csodálkozom, hogy eddig eltűrte.

A 18. rész ad majd választ a kérdésed első részére, miért engedelmeskedik San a királynénak, de nem a királynak. Nem lövöm le a poént. :mrgreen:

Persze, kiválaszthat több ágyast is... Később, a Joseon-időszak alatt is úgy volt, hogy az első kiválasztott volt a törvényes hitves/királyné, a többiből (vagy az utolsó körben benn maradó két kisasszonyból) pedig ágyas lett.

smatagd wrote:Azt Ti is észrevettétek, hogy San már nem olyan közvetlenül beszélt Won-nal, igen, ő már tudja, hogy ő a herceg.

Igen, Won is észrevette. Kár, hogy ez magyarban nem tud úgy átjönni. :scratch:

Riamara wrote:Csakhogy én pont nem ezt látom. Ellenkezőleg. Ő mindent Won érdekének vet alá. Egy csomó kézenfekvő megoldása lett volna San megmentésének, kezdve azzal, hogy nyíltan beszél Wonnal, vagy az apjával, mikor az rákérdez a problémára. Vagy hitette volna el a bátyjával, hogy ő akarja inkább feleségül venni Sant. De neki fontosabb volt, hogy mit gondol róla Won, ezért elszalasztotta a valódi segítségnyújtást, miközben bajba sodorta a saját családját is. Ha valaki megérdemelte azt a testvéri pofont, akkor ő volt az.

Ez kicsit szerintem igazságtalan. :mrgreen: Rint mindig is alázatosságra nevelte az apja, hogy sose tűnjön ki a tömegből, sose hívja fel magára a figyelmet, amivel magának és családjának árthatna, még akaratlanul is. Egyenes, derék ember lett belőle, aki megfelelő igazságérzettel bír, és akire a király és a királyné is elismerően gondol, még ha utóbbi emiatt veszélyben is érzi a saját fiát. A helyzet az, ami miatt ostoba döntéseket hozott, talán azért, mert Rin sosem volt eddig hozzászokva a kezdeményezéshez, ő mindenben engedelmes volt, ment a parancs után. Először kellett önállósodnia, sajnos így sikerült.

Riamara wrote:Mondjuk az nem világos számomra, vajon a királyné honnan a pitliből tudta hogy San és Sohwa ugyanazon személy?

A királyné fekete ruhás bizalmasa, Huaratai követte a herceget és Sohwát a hídhoz, ahol Jangi észrevette őt ugyan, de lerázta őt. Huratai onnan már simán elárulhatta a királynénak a történteket. Meg persze még előttünk van a 18. rész is. :wink:

paggy wrote:És mit szóltok Si Wan játékához?Láttátok a Miesengben?Nagyon jó!Üdv:Paggy

A Misaenget én még sajnos nem láttam, de a Triangle-ben fantasztikusan jó volt (bár abban a sorozatban nehéz bármi kifogásolnivalót találni). A "naphold"-ban (Moon embracing the Sun) is nagyon tetszett, de hát ott a felnőtt női főszereplőn kívül amúgyis mindenki jó volt. :mrgreen: Itt tetszik a játéka, természetesnek hat.

De ez nem mindig baj. :mrgreen: Éljen a változatosság! Olyan sablonos lenne, ha minden történet kiszámítható volna! :wink:
Attachments
The.King.Loves.E17.170814.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep17 HUN
(32.63 KiB) Downloaded 667 times

Ircsi

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-17 of 40)

Postby Ircsi » Tue Aug 15, 2017 4:19 pm

Brigiiiiiiiii!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:
Nagyon szépen köszönöm, hogy megmentettél az angol felirattól.
Nyugtassatok meg, hogy egészen eddig nyitott volt, hogy kié San szíve. Ha nem így volt, el kell mennem autizmus vizsgálatra vagy agykéreg vizsgálatra :crazy: Nem létezik, hogy ennyire vak legyek az érzelmek, az emberi arcok értelmezése terén :blink , de most tényleg! :scratch: Nem rejtettem véka alá a szimpátiámat, de igyekeztem objektíven nézni a történéseket :scratch:

Won konyhaasztalnál való eszmélése felirattal együtt is szívbe markoló. Ilyet már éltem át 1x-2x, még mindig klimpírozik a szívem tőle :pale: :cry:

Na, túl az érzelmi megrázkódtatáson, vajon miért van olyan érzésem, hogy mostantól vmi egészen új filmet fogunk látni :scratch: Ugyanúgy minden benne van, a pálfordulások is. Nem szeretném látni tovább a sértődött Wont, csak a még okosabbat. :scratch:

Amikor Seong In nyíltan San megszerzésével állt elő, jó ügy ide, jó ügy oda, a hátamon felállt a szőr, még attól is, hogy megtartaná magának a lányt, ahogy a király és Seong In közös szeretője azt elmondta Sannak. :crazy: Nem a céljaival van bajom, hanem az eszközeivel, amelyek semmiben nem különböznek az ellenfeléétől, uolyan mocskosak. Hát ez a bajom vele. Na jó, nem fogok világbékét hirdetni, de létezik morális határ, mégha nehezen észrevehető is olykor :scratch:

Semmi nem lett 1xűbb azzal, hogy kilőttük a szerelmi dilemmát. Won az első részek egyikében már felhatalmazta Sant, hogy bármikor megölheti. Santól kapott egy bónuszgyűrűt egy kívánság erejéig. Sztem ezeknek lesz jelentősége a végén :scratch:

Filmes szemmel nézve: kaptam egy 16 részes szerelmi háromszöget, amit két részben szokatlan megoldással, időeltolással oldottak meg :salut: És akkor mostantól remélem, hogy nem homályosul el többször a kamera a szerelemtől, mint a harc vég, amikor megjelent San, mert az sztem nem volt józan, szerencsés megoldás az operatőrtől.

Most visszavonulok és ápolgatom még a lelkecskémet :mrgreen:

novcsi6

Postby novcsi6 » Tue Aug 15, 2017 4:33 pm

Köszönöm szépen a 17. részt :)

paggy

Postby paggy » Tue Aug 15, 2017 4:37 pm

Sziasztok+!Bár Rinnek drukkolok,de egyre jobban szeretem Wont.Nagyon bírom,hogy olyan szenvedélyes mindenben/ még a barátja iránti bármilyen vonzalomban is/.Igen, kicsit megrázó ez az érzelmi ide-oda.Nekem még San nem túl meggyőző,mármint a játéka.I Igazán jó sorozat!!!!KÖSZÖNÖM SZÉPEN A FORDÍTÁST.Üv:Paggy

jutka12

Postby jutka12 » Tue Aug 15, 2017 10:44 pm

17. rész
nekem most sem durván nyomulós Song In . igen, erős képpel döbbenti rá a jelenben megtörténtekre, és San még mindig nem retteg , h neki kedvesekkel is megtörténhet.
még ott a buborék körötte amit maga fújt fel-eddigi tapasztalásai során-
a végén az asztalnál ülve Wan fejtegeti magában miért nem néznek egymásra Rin és San, de még ekkor nem lehet egymás felé sejtett érzésekről beszélni. még csak Rin szeret-és őrlődik. de a királyra nem bír nézni , mert még mindig nem árulta el neki San kilétét. ez is súlyos és már felesleges titok, de nyomja őt .
királynő ügyködését nézve (a tea délután előtti 2 napban) , még simán új listát is írhat--vagy min dolgozott éppen, mikor elkérték 'verekedni' Rint?
és az ál Sant ki és miért akarta elvinni-vitte is? az első marcona kinek dolgozott?

még most is nyitott San szíve. nincs bele zárva senki sem, nem dübörögteti egyik ifjú sem.
szorító érzése van, féltő, de mindkettőért, külön-külön inkább itt tart az érzésvilága.

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 16, 2017 6:07 am

Jutka12-nek Song Innel kapcsolatban:
Mondhatnánk a tanácsos személyére, hogy nemzeti hős, aki harcol a jüani elnyomókkal szemben, ha:
1. Nem szervezkedne felségárulásban egy új, bábszerű király választásával, Jeong személyében.

2. Ha annyira a nép érdekében cselekszik, mint mondja, miért nem gondoskodik róluk? Mondjuk kezdhetné az elárvult kisfiúval.

3. Morálisan maximálisan megkérdőjelezhető ahogyan az embereket kihasználja. Nézzük csak a szeretőjét, akit még arra is rávesz, hogy a királlyal is feküdjön össze, hogy rajta keresutül irányítani tudja. Ez sem elég, a nővel közli, hogy új portéka van a láthatáron, San személyében, aki kellene neki. A szerencsétlen nő meg majd megőrül a féltékenységtől.

4. És itt kezdeném, olyan mint egy férfi banyapók, szövögeti a hálóját a brokátokkal, selyemmel, drágaságokkal teli hálójából, élvezi az életet, miközben a nemzete, a népe senyved. Ez volt az első benyomásom róla.

Min. felmerül az emberben a kérdés, hogy így kell kinéznie egy nagy ügyért küzdő embernek??? :nuts:
Persze ez a film a nyitott könyvek, a nyitott személyiségrajzok filmje eddig. Simán belefér, hogy még igazi szabadságharcossá rajzolja az író, DE jelen pillanatban az én hálómon, az én értékítéletemben fennakadt a királlyal együtt. Jelen pillanatban egy gátlástalan, élvhajhász és hatalommániás ember, semmint az igazság bajnoka.
Ez csak az én időszaki jelentésem erről a karakterről, a későbbieket pedig meglátjuk.

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 16, 2017 6:20 am

brigichan wrote:De ez nem mindig baj. :mrgreen: Éljen a változatosság! Olyan sablonos lenne, ha minden történet kiszámítható volna! :wink:

Ez igaz. Épp az előbb fogalmazódott meg bennem, hogy szinte valamennyi fontos karakter nyitott rajzú. Az író nem játszik rá a klisékre és nem engedi, hogy a néző automatikusan besorolja a jó fiúk-rossz fiúk kategóriájába a szereplőket. A történet szövése közben nemcsak egy vagy két főszereplő karakterét építgeti lépésről lépésre, hanem a hatalmi játszma szinte vmennyi érintettjét. Számomra ezért annyira izgalmas ez a sori. :salut: :whistling: :thumleft:

smatagd

Postby smatagd » Wed Aug 16, 2017 11:12 am

Köszi Brigi a 17.részt :cheers:
Úgy érzem, hogy a Rin és Won közti barátság olyan erős kötelék, hogy képesek a szerelem elé helyezni. Szerintem Won se igazán szerelmes, hiszen a vallomás után Dannak házasságot ígért, mégha látszat házasság is. San küzd az érzéseivel, nem tudja eldönteni mit érez a fiúk iránt, szerelmet vagy csak barátságot, hiszen elég fura körülmények között találkoztak először, jó kis kalandnak indult, de minél közelebb kerültek egymáshoz, úgy erősödött az érzelem, most meg, hogy kiderült Won hercegi mivoltja, visszalépett egy kicsit.

Mintha lassítani akarnának a történeten, mintha húzni akarnák az időt az előzmények bemutatásával. Végül is majdnem a felénél járunk, de sok minden nem változott.
Ircsi wrote:Amikor Seong In nyíltan San megszerzésével állt elő, jó ügy ide, jó ügy oda, a hátamon felállt a szőr, még attól is, hogy megtartaná magának a lányt, ahogy a király és Seong In közös szeretője azt elmondta Sannak. :crazy: Nem a céljaival van bajom, hanem az eszközeivel, amelyek semmiben nem különböznek az ellenfeléétől, uolyan mocskosak.

A királyi tanácsadók nem igazán romantikusak :mrgreen: , nem vonhatja el figyelmüket a szerelem, de azért nem annyira bunkó, mint Jeong, nem nyomult Sanra, lehet, hogy félreértettük a mondanivalóját, nem nőként, hanem szövetségesként számít rá, hiszen okos, nagyon jól harcol. Ilyet ezért még nem hallottam, hogy a királlyal osztozik egy nőn. :w00t:
Hát ugrott, az elméletem, hogy a királyné jó pofiból rakta a kiválasztottak közé Sant, jól megtévesztett engem is, egy pillanatra jót feltételeztem róla :thumright: , de akkor hogy jött rá, hogy a lefátyolozott lány Won szerelme, hiszen ó nem volt jelen a vallatásánál?
brigichan wrote:A királyné fekete ruhás bizalmasa, Huaratai követte a herceget és Sohwát a hídhoz, ahol Jangi észrevette őt ugyan, de lerázta őt. Huratai onnan már simán elárulhatta a királynénak a történteket. Meg persze még előttünk van a 18. rész is. :wink:

Na de ez a Huratai honnan tudja, hogy a fátyol Sohwa arcát rejti? mert a palotába fátyolban ment.

Gratula a forgatókönyvírónak :notworthy: , olyan ügyesen megtéveszt, mindig másra számítok a folytatásban.
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Aug 16, 2017 1:10 pm

Na sziasztok!

Szívesen az eddigieket! Hoztam az epizód párját, a 18. részt. :mrgreen:

Megmondom őszintén, engem elvarázsol. :heart: Rengeteg izgalmas történetszál és tragédia van benne (megszállók elleni szembeszállás, egy idegen ország magányos királynéja, szülői ellentétek közé ékelődő gyermek, stb.) Nekem most kimondottan a barátság üzenete, sorozatban kifejtett filozófiája tetszik igazán.

Mert úgy érzem, ahogy Smatagd is mondta, hogy eljutottak mindhárman oda, hogy bármi is ez az új, szerelem érzése, mindannyiuknak sikerült a barátságot e fölé helyezni. Rin szenved, de a barátja és uralkodója kedvéért lemond Sanról, mert tudja, hogy Won is érez a lány iránt valamit. És a barátságuk megőrzése érdekében így dönt. San a 18. rész utolsó jeleneteiben, a belső monológjában szintén döntésre jut: a két férfi gyönyörű barátságát fél tönkretenni, és inkább vállalja, hogy őt gyűlölik majd meg mindketten, ő lesz majd magányos, de nem akarja hagyni, hogy el kelljen szakadniuk egymástól. És hogy Won mit tesz? Az a következő részekre marad...

Viszont Wonnal szemben akkor is kezdtek volna megszűnni az aggályaim, ha még nem láttam volna a 19-20. részt. Tudjátok, miből? Ahogy a Dan és Jinkwan közt burkoltan kialakult helyzetet kezeli. Amikor kiderült, hogy Dan neve felkerült a listára, Jinkwan beteget jelentett (nyilván azért, mert számára is megrázkódtatást jelentett, ami történt, és mert a szeretett nő közelében akart lenni). Won még rá is kérdezett egy alkalommal, hogy Jinkwan Danék házában van-e éppen (melyre Jangi igennel felel). Majd amikor Won megállapodik Wang miniszterrel és Jeonnal a leendő menyegzőt illetően, először azt hihetnénk, hogy magában beszél, pedig tudta, hogy Jinkwan, mint árnyék testőre, akkor is ott van a közelében, és szavai hozzá szólnak. Nem mondja ki, hogy bocsánatot kér, de bízik benne, hogy Jinkwan megérti majd, miért kellett így döntenie. Jinkwan pedig engedelmesen (és szerintem hálásan) fejet hajt, mert így a nő, akit szeret, más felesége lesz ugyan, de legalább nem kell átélnie azt a tragédiát, hogy elküldik egy barbár férfi feleségének Jüanba. Szóval összességében, a nyitottság, amivel Won kettejük kapcsolatát kezeli (még ha az a lány részéről nincs is viszonozva Jinkwan felé), számomra igazi emberi nagyságról tesz tanúbizonyságot. És ezért nem félek attól, mi lesz majd, ha realizálódik számára, hogy Rin és San közt van "valami".

Ircsi wrote:
Nyugtassatok meg, hogy egészen eddig nyitott volt, hogy kié San szíve. Ha nem így volt, el kell mennem autizmus vizsgálatra vagy agykéreg vizsgálatra :crazy: Nem létezik, hogy ennyire vak legyek az érzelmek, az emberi arcok értelmezése terén :blink , de most tényleg! :scratch: Nem rejtettem véka alá a szimpátiámat, de igyekeztem objektíven nézni a történéseket :scratch:

Én azt mondanám, nyitott volt. Talán még most is az.

Nem tudom, van-e a szerelemnek fokmérője, ki lehet-e jelenteni, hogy "egyiküket jobban szeretem, mint a másikat". Ez nem olyan Bella-Edward-Jacob jellegű együttállás, ahol a hősnő csapong egyik hímtől a másikig. Ez sokkal tisztább, őszintébb és ártatlanabb érzés szerintem. San sír, amikor Won kiválasztja a menyasszonyt, de egyelőre nem tudjuk, miért.

1. Azért, mert valójában Wont szerette, és hazudott neki, hogy mást (=Rint) szeret, csak hogy ne kelljen őt választania, és végső soron megmenthesse Dant?

2. Vagy azért, mert csak barátként tekint Wonra, de fáj, hogy csalódást kellett okoznia neki azzal, hogy a barátjánt, Rint szereti? Won arca tényleg gyötrelmesen nézett ki, a csalódás, árulás, becsapottság-érzés egyvelege tükröződött rajta, ami miatt bárki jóérzésű ember érezhetne lelkiismeret-furalást...

3. Vagy azért sír, mert bárkit is szeret, azzal, hogy Dan lett kiválasztva, tudatosult benne, hogy mi lesz így vele, apjával és családjukkal?

Én továbbra is Rin-párti vagyok, hajlok arra, hogy San cselekedeteibe, érzéseibe is ezt lássam bele, de valóban csak még a történet felénél járunk, innen még bármi is lehet. Emlékezz csak a Moon Loversre, ahol Haesu és a 8. herceg andalító, édes szerelme az elején elvarázsolt mindannyiunkat, és a 4. herceg, So csak később került a képbe... :pale:

Amikor azonban a végén Rinnek végig kell néznie, hogy a szeretett nő bemegy a másik férfihez, a barátjához, hogy vallomást tegyen, olyan, mint nézni egy vágóhídra induló állatot... Mert úgy érzi, hogy innen már nem lesz visszaút. A szívem szakad meg érte sokadszorra. :cry:

Image

Ircsi wrote:
Won konyhaasztalnál való eszmélése felirattal együtt is szívbe markoló. Ilyet már éltem át 1x-2x, még mindig klimpírozik a szívem tőle :pale: :cry:

Nagyon jó volt, és szerintem tudod miért? Mert belső narráció se kellett hozzá, a színészek testbeszéde olyan szépen tükrözte a feszültséget, a kimondatlan érzéseket. :thumright:

Ircsi wrote:
Na, túl az érzelmi megrázkódtatáson, vajon miért van olyan érzésem, hogy mostantól vmi egészen új filmet fogunk látni :scratch: Ugyanúgy minden benne van, a pálfordulások is. Nem szeretném látni tovább a sértődött Wont, csak a még okosabbat. :scratch:

Én is erre számítok.

Szerintem lesznek itt még nagyon meghökkentő fordulatok. :goggle: A királyné nagyon furcsán nézte Wont és a síró Sant a kiválasztáskor. Nem gyűlölettel, hanem kíváncsisággal. Mintha erőt, megragadható szövetségest látna benne, és akár apjában is.

Aztán ott van Song in, aki szintén magához akarja édesgetni Sant, sőt, egyértelművé válik a lány iránt érzett vonzalma is. Ő vajon mit remél e szövetségtől?

Na és Wang Jeon? Nagyon érdekes volt a leánykérős rész, ahol a herceg az ő és apja jelenlétében kért engedélyt minderre. A herceg úgy szólította őt, hogy hyeongnim, ami egy nagyon tiszteletteljes dolog volt tőle, emellett felkínálta húga megmentésének lehetőségét is, amiért Jeon... lehet, hogy a herceg mellé fog állni, semmint szembehelyezkedni vele?

Na és mi lesz a király új ágyasával, a gyógyfüves Mubival? A féltékenység, amit a Song In San iránt kibontakozó érzései okoznak, vajon nem sodorják-e majd őt olyan állapotba, hogy elkezd magánakciókba bonyolódni? Tudjuk, hogy nincs veszélyesebb egy féltékeny nő bosszújánál.

Vajon Museok mikor fogja megkérdőjelezni saját szerepét a cselekményben? Megmenti Biyeont, mintha érezne is iránta valamit... ott is kialakulóban van valami. Talán képes volna a bűntudat miatt szembefordulni addigi gazdájával, Song Innel?

Na és az eunuch? Ő vajon mikor bukik le?

Megannyi kínzó kérdés.

Ircsi wrote:
Semmi nem lett 1xűbb azzal, hogy kilőttük a szerelmi dilemmát. Won az első részek egyikében már felhatalmazta Sant, hogy bármikor megölheti. Santól kapott egy bónuszgyűrűt egy kívánság erejéig. Sztem ezeknek lesz jelentősége a végén :scratch:

Igen. Ez tipikusan a "töltött pisztoly" esete. Ha van egy töltött pisztolyunk, annak el kell sülnie a történet végére.

smatagd wrote:Hát ugrott, az elméletem, hogy a királyné jó pofiból rakta a kiválasztottak közé Sant, jól megtévesztett engem is, egy pillanatra jót feltételeztem róla :thumright: , de akkor hogy jött rá, hogy a lefátyolozott lány Won szerelme, hiszen ó nem volt jelen a vallatásánál?
brigichan wrote:A királyné fekete ruhás bizalmasa, Huaratai követte a herceget és Sohwát a hídhoz, ahol Jangi észrevette őt ugyan, de lerázta őt. Huratai onnan már simán elárulhatta a királynénak a történteket. Meg persze még előttünk van a 18. rész is. :wink:

Na de ez a Huratai honnan tudja, hogy a fátyol Sohwa arcát rejti? mert a palotába fátyolban ment.[/spoiler]
Gratula a forgatókönyvírónak :notworthy: , olyan ügyesen megtéveszt, mindig másra számítok a folytatásban.

Én úgy vélem, hogy Huratai simán követhette Sohwát hazáig. Amikor a pénzügyminiszter házában Biyeon lebukott előtte, és "kisasszony"-ozott, holott ő viselte a nemesi ruhákat, már az is gyanús lehetett számára. Igaz, hogy Museok végül megzavarta őt a vallatásban, de szerintem Huratainak megvan a magához való esze, hogy ennyiből levágja a dolgokat. :mrgreen:

Jó szórakozást a mai részhet! :tv:
Attachments
The.King.Loves.E18.170814.720p-NEXT-magyar.srt
A szerelmes király Ep18 HUN
(26.32 KiB) Downloaded 672 times

novcsi6

Re: The King Loves [Hungarian Subs] (Ep 1-18 of 40)

Postby novcsi6 » Wed Aug 16, 2017 3:50 pm

Köszönöm szépen a 18. részt :) :) Egyre izgalmasabb, főleg a szálak kezdenek kibontakozni :) :) :)

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 16, 2017 4:13 pm

Smaragdnak:
smatagd wrote:Úgy érzem, hogy a Rin és Won közti barátság olyan erős kötelék, hogy képesek a szerelem elé helyezni. Szerintem Won se igazán szerelmes, hiszen a vallomás után Dannak házasságot ígért, mégha látszat házasság is. San küzd az érzéseivel, nem tudja eldönteni mit érez a fiúk iránt, szerelmet vagy csak barátságot, hiszen elég fura körülmények között találkoztak először, jó kis kalandnak indult, de minél közelebb kerültek egymáshoz, úgy erősödött az érzelem, most meg, hogy kiderült Won hercegi mivoltja, visszalépett egy kicsit.

Az nem kétséges, hogy a barátságuk erős, de alapjáraton az ember saját, szabad döntése esetén szerelme ellenében csak kivételes esetekben tud dönteni és igen ez az "áldozat" kérdésköre, nem annyira a barátságé. Amit itt láttunk az egy körkörös áldozatvállalás hőseinktől, s mily balgaság! Az egész shakespeare-i cselekménynek tűnik, csak sajnos nem a vígjáték műfajában íródnak a történések.
Last edited by Ircsi on Wed Aug 16, 2017 4:22 pm, edited 1 time in total.

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 16, 2017 4:21 pm

Smatagdnak:
A királyi tanácsadók nem igazán romantikusak :mrgreen: , nem vonhatja el figyelmüket a szerelem, de azért nem annyira bunkó, mint Jeong, nem nyomult Sanra, lehet, hogy félreértettük a mondanivalóját, nem nőként, hanem szövetségesként számít rá, hiszen okos, nagyon jól harcol. Ilyet ezért még nem hallottam, hogy a királlyal osztozik egy nőn. :w00t:

Hát, nem tudom....Nem várom el, hogy bárki is romantikus legyen, mivel eddig még soha nem sikerült csak és kizárólag az érzéseim után mennem, mert az eszem mindig mindent felülír, ami persze hiba. De! A saját élvezetek, mások hideg kihasználása, ármánykodás, felségárulás mellett magasztos ügyek és agyaggalambokként használt emberek mögött meghúzódva dörzsölgetni a tenyered! Ez visszataszító és megvetendő számomra.

Húú, levert a víz, ezzel a két hozzászólással....vmit elcsesztem.

smatagd

Postby smatagd » Wed Aug 16, 2017 4:47 pm

brigichan wrote:Nem tudom, van-e a szerelemnek fokmérője, ki lehet-e jelenteni, hogy "egyiküket jobban szeretem, mint a másikat".

Biztos, hogy van, ahogy a szeretetnek is, szerintem San-nak is ezért tartott olyan sokáig döntenie, mert úgy érzem, most döntött: Rint :heart: választotta. Rin a gyengéd, a figyelmes, Won a védelmező, a birtokló, tipikus uralkodónak való.
brigichan wrote:San sír, amikor Won kiválasztja a menyasszonyt, de egyelőre nem tudjuk, miért.

Az én tippem, Rint siratja, hogy feláldozza magát Dan boldogságáért (tudjuk Dan szerelmes Wonba) és emiatt Rint sokáig nem láthatja. Tényleg gyönyörű Won és Rin barátsága, imádom a közös jeleneteiket, én továbbra se választok közöttük, mindkettőnek szurkolok. :wub: :heart:
Ircsi, értem és elfogadom, amit Song In-ről írsz, de San nem retten meg ennyire tőle :D
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 16, 2017 5:03 pm

Briginek:
Köszönöm szépen a 18. részt. :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Szeretetből elkövetett balgaság, körkörös áldozatvállalás.
Rinnek "kapóra jött", hogy húga, Dan felkerült a jüani listára. Dobott egyet az agya, hogy megmenti a húgát és így el tud menekülni a saját érzései elől, amelyeket San iránt érez. Won megtudja, hogy Dan helyett Rin lesz listás, de sebaj, beáldozza a saját San iránt táplált szerelmét és egy füst alatt megmenti Dant, Rint és ezzel az egész Won famíliát gyakorlatilag. Hahaha :crazy: Csakhogy Rin, a jó barát Sanra hárítja az igazság bevallását, hogy ki is ő valójában. És San agya is dob egy nagyot: ezzel kockára teszi a saját és az apja életét, azzal, hogy azt mondja, hogy nem szereti Wont, hanem vki mást szeret. Így Won megmentheti Dant és Rint. A barátok barátok maradhatnak, mert hát az az életben a legfontosabb :crazy:
Őszintén????!!! A barátság szférikus dolog, vmi felülről való, ha nem lenne fizikai valónk, lehet nem is lenne szükségünk a két nem közötti szerelemre, csakhogy mi emberek vagyunk fizikai testi szükségletekkel és a biokémiai irányítja még az érzelmeinket is alapból. És akkor nem fogom a párkapcsolat, utódgondozás, család stb. témákat előrángatni, hogy miért nem él két azonos nemű barát inkább együtt. És igen! Megnéztem volna a a két azonos nemű szerelmét megzavaró harmadik felállást. Szerintem akkor adta volna ki magát a történet. Így kissé megbicsaklott a logika. Csakis egyetlen magyarázat lehetne San ésszerűtlen reakciójára az, hogy egyiket sem szereti. De ez egy romantikus film, uhogy ez nem valószínű.

Igazad van,
San utolsó döntésével még a szerelmi háromszög zárása is kérdőjeles. Hahahaha :mrgreen: Várhatunk újabb 20 részt :crazy:

Királyné:
A fekete ruhás elnyomóról kiderült, hogy igazi anya. Hát míg ki nem nyírják a mérgek, addig azon lesz, hogy a fiát boldogsághoz segítse, mert egyértelmű számára, hogy vmi sántít a párválasztás körül. Minden ármánykodónak az igazság pillanatát kívánom, amikor el kell számolni, meg kell fizetni a számlát. Ezt kívánom az áruló eunochak is.

A színpadra behozott pisztoly és az eszköztelen színész este:
Imádom idézni, mert színháztöriből ez az egyik kedvencem volt, amikor a történeti rendezéseket vettük :lol Ezért gyakran emlegettem én is a Moon Loversnél és a Goblinnál is :-) Apropó Moon Lovers! Én a kezdetektől fogva Sot védtem, mert Uktól rázott a hideg annyira nyálas volt és tehetetlen. Most így elmélázva a dolgon: szeretem a kihívásokat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Valószínűleg ezért választom a nem átlagos karaktereket zsigerből :tv:
Si Wan játéka rendkívül eszköztelen, manírmentes, nem csücsörít és nem vág virágfiús bárgyú képet. Nagyra értékelem. Igaz olyan szép az arca, mint egy hímes tojás, minden apró érzelmi rezdülést meg tud mutatni :wub: , de mivel alacsonyabb növésű, biztosan sokkal nehezebb neki boldogulni a sok langaléta között.

Song In:
Jesszus nem írtam egyik hozzászólásomhoz sem egyetlen közhelyet sem. Hát jöjjön befejezésnek egy Seong Inre: Álló tóban lakik a béka. Alamuszi nyuszi nagyot ugrik.
Bizsereg a tenyerem az ürgétől :mrgreen:

smatagd

Postby smatagd » Wed Aug 16, 2017 5:25 pm

Ircsinek!
Song In:
Jesszus nem írtam egyik hozzászólásomhoz sem egyetlen közhelyet sem. Hát jöjjön befejezésnek egy Seong Inre: Álló tóban lakik a béka. Alamuszi nyuszi nagyot ugrik.

Nagyon jót nevettem rajta :D a modora miatt talán nem a nők ideálja,de azt gondolom egy királyi tanácsadónak/stratégának időnként tisztességtelen eszközökhöz is kell nyúlnia.. :rambo:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 16, 2017 5:44 pm

smatagd wrote:Ircsinek!
Song In:

Nagyon jót nevettem rajta :D a modora miatt talán nem a nők ideálja,de azt gondolom egy királyi tanácsadónak/stratégának időnként tisztességtelen eszközökhöz is kell nyúlnia.. :rambo:

Teljesen igazad van. Azért adok rá ennyire erős reakciót, mert ő a mindenkori
politikus és túlságosan jól ismerem a fajtájukat :shocked:

smatagd

Postby smatagd » Wed Aug 16, 2017 6:33 pm

Még annyit
Szükség van olyan gyönyörű barátságra, ami Rin és Won között van, és szükség van szerelemre is, a baj ott kezdődött, hogy mindketten ugyanabba a nőbe szerettek bele és ez lelkiismeret furdalást okozott Rin-nek és Sannak. :glare:
Image

paggy

Postby paggy » Wed Aug 16, 2017 7:17 pm

Nagyon köszönöm az izgalmas 18. rész fordítását.Üdv:Paggy

Shiang

Postby Shiang » Wed Aug 16, 2017 8:55 pm

Brigi! Köszönöm az új feliratokat!

Kb. úgy lettem ezzel a sorozattal is, mint a Moon Lovers-szel, alig vártam, hogy hétfő meg kedd legyen. Imádom!

Lassan a felénél vagyunk, és kezdenek szépen kibomlani az események. Továbbra is a Rin-San párost shippelem, de egyre jobban kezdem megszeretni Wont is. Siwan tényleg fantasztikusan játsza a szerepet! Nagy dicséret neki.

Nem emlegette senki... és nem is jött fel, de én végigpityeregtem, amikor Dan és Rin beszélgettek. Ahogy Dan elsírta bátyjának, hogy ő még akkor sem tud lemondani a szerelméről, ha tudja, hogy nem lesz boldog... s inkább így él, mintsem elveszítse. S erre Rin válasza... Jaj, két kedves, bájos, szeretnivaló szereplő, félek, hogy sokat fognak még nyelni és kínlódni a hátralévő 20 részben.

jutka12

Postby jutka12 » Wed Aug 16, 2017 9:29 pm

még nem olvastam a hozzászólásokat

nekem ez volt a tisztázó rész.
igaz-a párhuzamba tett cselekvések-gondolhatóan egyidejűek-, és az eltolt idejűek zavartak (kavartak)
ki mit mikor tudott meg, és mit lépett mi után?
ezen túltéve magam-szépséges volt Dan és Rin beszélgetése.
Wonnál éreztem manipulálást Rin apjánál és bátyjánál, de a belső monológjai azért igaz , tiszta szándékát mutatják, cselekvésének mozgatóiban is bizhatunk.
és ebben a részben is fehéredik Song In viselkedése által -bár nem értettem, kire?(hercegre) mondja , h aki a bizalmasa Sannak az sokkal gonoszabb ember.
és bár replikája jó Sannak, mégsem érzékelem az elutasítását Song Innek. ( valami motoszkál és nem a félelem! San agyában, belsejében..., nem egy kihasznált szituációban van, bár kényszerrel hozzák ide, de "számolnak vele!' informálják. tudósítást kap, jövőjére kihatással van )

és igen-időben később kerülünk a tetőre. az már nagyon nagy érzéslöket. felismerés.
és megintcsak a mély fájdalommal.
a döntések kora.

királynő arcjátéka is remek, a fürkésző tekintete, és a levont következtetései (elrejtve még)
király sehol sincs. súlytalan a játékpartnere szintúgy-majd biztos sok gonoszsággal ellensúlyozzák a könnyűségüket.)

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Aug 17, 2017 1:58 pm

Sziasztok!

Elnezest az ekezetek hianyaert, mobilrol irok.

Ugy alakult, hogy ma tudtam volna hozni a 19-20. reszt, de hazaerven azt tapasztaltam, hogy a gepem tapja (rosszabb esetben mas belso alkatresze is) elszallt. A munkam remelem, nem veszett el, de igy, hogy bekapcsolni se lehet, egyelore nem tudok dolgozni rajta. Holnap viszem szervizbe, szoval aggodalomra semmi ok, nem all meg a forditas hetekre, hacsak nem olyan alkatreszt kell hozza berendelni, ami az uzletben nem lesz. :cry:

Szoval leci legyetek turelemmel, hamarosan jelentkezem, es valaszolok majd a bejegyzeseitekre is! Koszonom!

smatagd

Postby smatagd » Thu Aug 17, 2017 2:58 pm

Kedves Brigi, köszi a tájékoztatást, kívánom, hogy csak táp hiba legyen, azt hamar ki tudják cserélni, gondolom Neked is rossz gép nélkül, de ne idegeskedj, várok türelmesen :stress: :thumleft:
Image

Ircsi

Postby Ircsi » Thu Aug 17, 2017 3:04 pm

Szia Brigi!
A forróságot és a munkatempódat együtt már a szgéped sem bírta :O
Türelemmel várjuk a fejleményeket szegény "páráról", szorítunk, hogy ne legyen komoly baja.
Lehet csak pihizni akart egy kicsit :wink:
Addig ismétlek, mert mindig beugrik vmi, amit újra meg kell nézni, vagy vmiért elgondolkodtató.
:scratch: