CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
brigichan
Fansubber
Fansubber

CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Complete)

Postby brigichan » Tue Jun 06, 2017 1:36 am

Jognyilatkozat, figyelmeztetés

Felhívom minden látogató és felirat-letöltő figyelmét, hogy a D-Addicts.com fórumán fellelhető topikokban, illetve a http://www.yisanprojekt.hu oldalon ugyanolyan formában elérhető, .srt/.ass formátumú feliratokra az eddigiekhez hasonlóan TOVÁBBRA IS érvényben van a Creative Commons 2.5-ös, Nevezd meg! - Ne add el! - Ne változtasd! 2.5 Magyarország (CC BY-NC-ND 2.5) licence. A feliratok e két forrásból való letöltése ráutaló magatartásnak és a fenti licencfeltételek automatikus elfogadásának minősül. A feliratok kizárólag .srt/.ass formátumban terjeszthetőek tovább, a fenti feltételekkel egybehangzóan.

A feliratok bármely, illetéktelen további felhasználása (ráégetés a kapcsolódó videóklipre, megosztása magyar vagy nemzetközi videómegosztó portálokon, pénz megfizetéséhez kötött megtekintés, stb.) ezen licencfeltételek megsértésének számít, melyek jogi következményeit a jogsértő cselekedetet végrehajtó személy köteles viselni. A feliratok szerzője elhatárolódik mindennemű felelősségrevonástól, mert munkáját a fenti licenc alapján szabadon és ingyenesen hozta létre, azért pénzt soha nem kért és nem is fogadott el, munkáját videómegosztó portálra sem ráégetett felirattal, sem anélkül soha fel nem töltötte.

SOHA NE FIZESS RAJONGÓI FELIRATÉRT!

Image

Cím: CRISIS 公安機動捜査隊特捜班 / Kouan Kidou Sousatai Tokusou-han
Nemzetközi cím: CRISIS - Special Security Squad
Magyar cím: CRISIS - Különleges Biztonsági Egység
Származás: Japán
Műfaj: akció, dráma, politika
Gyártás éve: 2017
Premier: 2017. árpilis 11.
Csatorna: Fuji TV
Epizódok száma: 10
Rendező: Suzuki Kosuke, Shiraki Keiichiro
Producer: Kasaoki Takahiro, Hagiwara Takashi
Forgatókönyv: Kaneshiro Kazuki
Zene: Sawano Hiroyuki, Yamamoto Kohta

Előzetesek, beharangozók:
#1: Hosszú trailer

Betétdalok:
#1: Beverly - I need your love (opening)
#2: Beverly - Empty

Letöltés:

A feliratok a DoA csapata által kiadott fájlokhoz illeszkednek.

Torrent:
- Nyaa.si (nyilvános, de néha eltűnnek)
- Avistaz (regisztrációhoz kötött)

Letöltős:
- DoramaX
- Dark Angel oldala

A sorozat filmzenei albuma (mega)

Magyar felirat/Hungarian subtitles: Brigi
Angol felirat/English subtitles: HPriest

Ismertető:

A politikai indíttatású terroista cselekmények korát éljük. A japán Fővárosi Rendőrfőkapitányság egy különleges kiképzéssel rendelkező Biztonsági Egység segítségével próbálja elhárítani a veszélyt. Mitsunari felügyelő (Tanaka Tetsushi) csapata igencsak sokszínű: a forrófejű Inami (Oguri Shun), a hűvös és sztoikusan megfontolt Tamaru (Nishijima Hidetoshi), a bombaszakértő Kashii (Nomaguchi Toru) és a hekker Oyama őrmester (Araki Yuko) tudásban és tehetségben meglehetősen különbözik egymástól, mégis képesek kiváló összhangban végezni a munkájukat, előljáróik megelégedésére. Egy titokzatos terrorista csoportosulás azonban, mely a "Heisei Restaurációs Hadsereg" álnév mögé bújik, harcot hirdet a japán politikai elit ellen, azt ígérve, hogy megtisztítja a közéletet a korrupt és tolvaj vezetőktől. A Különleges Biztonsági Egység feladata megállítani a Heisei támadásait - felmerül azonban a kérdés, hogy erkölcsileg melyik oldal tevékenysége tekinthető helyesnek...

Szereposztás:

Oguri Shun - Inami Akira őrmester
Nishijima Hidetoshi - Tamaru Saburo őrmester
Nomaguchi Toru - Kashii Yusuke őrmester (a bombaszakértő)
Araki Yuko - Oyama Rei őrmester (a hekkerlány)
Tanaka Tetsushi - Yoshinaga Mitsunari felügyelő (a csapat vezetője)

Nagatsuka Kyozo - Kaji Daiki főfelügyelő (a Japán Rendőrség Biztonsági Irodájának igazgatója)

Iida Kisuke - Aonuma Yukou főfelügyelő (a Fővárosi Rendőr-főkapitányság rendészeti igazgatója)

Ishida Yuriko - Hayashi Chigusa
Mashima Hidekazu - Hayashi Satoshi

Nozaki Moeka - Matsunaga Hana

További szerepekben:

1. rész:

Shirasu Jin - Udagawa Keisuke
Kubozono Junichi - Okamoto Fumiaki (a miniszter)
Horibe Keisuke - Hoshino Tsukasa (a Fővárosi Rendőrség 1. számú nyomozócsoportjának igazgatója)
Igeta Hiroe - Torigoe Emi
Sakurai Hijiri - Torigoe úr (Emi apja)
Suzuki Hideaki - Takashima
Mimoto Masanori - Kawase
Nagaike Natsuko - női vendég a bárban

2. rész:

Ishiguro Ken - Kamiya Toru képviselő
Onishi Takeshi - Furugaki Shinichiro (az újságíró)
Yamaguchi Yoshiyuki - Wakamatsu
Tsubaki Yukiko - Nishio Mineko
Akama Mariko - Hayakawa Tokie
Okabe Takashi - Takarabe
Hara Nanoka - Dolores
Okuda Nanami - Alice

3. rész:

Horike Kazuki - Fujisaki Seiichi
Nishiyama Jun - Fujisaki Seiji
Toda Masahiro - Ohata Yuzuru
Yamato Kouta - Ohata Joe (Yuzuru apja)
Okuda Tatsuhito - Tokita Munetoshi (a Közbiztonsági Szolgálat igazgatója - Fővárosi Rendőr-főkapitányság)
Kodama Raishin - Kurosu Kazuo (volt miniszterelnök)
Hotaru Yukijiro - Hamao Toru (képviselő)
Yoshida Asahi - Nagayama

4. rész:

Koichi Mantaro - Arima Takehiro professzor
Okunuki Kaoru - Arima Sakie (a professzor felesége)
Hamada Manabu - Ishidate
Kondo Koen - Ishiguro (az irodista merénylő)

5. rész:

Sugimoto Tetta - Sawada (Inami cellatársa)
Kamio Yu - Nishina
Yamanaka Arata - Yamagishi

6. rész:

Yamaguchi Makiya - Satomi Shuichi (a terrorista)
Shimada Kyusaku - Inui Yoichi (a Főfelügyeleti Főosztály főosztályvezetője)

7. rész:

Okuda Tatsuhito - Tokita Munetoshi (a Közbiztonsági Szolgálat igazgatója - Fővárosi Rendőr-főkapitányság)
Imai Yuki - Ohba Akita ("Sakamoto" - a Heisei tagja)
Kikuchi Hiroko - Ohba Masae (Akita anyja)
Ozawa Hideharu - Ohba Shin (akita apja)
Matsuoka Kodai - "Saigo" (a Heisei tagja)
Fujiwara Kisetsu - Kawakami (a Heisei tagja)
Kansyuji Tamotsu - Tsuruoka (a Heisei tagja)
Ano Kaede - Shimanaka (a Heisei tagja)
Takahashi Rion - a Heisei tagja
Ninomiya Iku - Hayashida (a Heisei tagja)
Machiyama Hirohiko - Godai Shinji (a Heisei célpontja)
Hamada Kazuma - Hattori Atsuhiro (a Heisei célpontja)
Sakura Akari - Tsuge Kasumi (a Heisei célpontja)
Kobayashi Ryota - Araki Tatsuo (a Heisei célpontja)
Saikawa Koji - Jinnai Shiro (a Heisei célpontja)

9-10. rész:

Kaneko Nobuaki - Yuki Tadashi (Inami volt katonatársa)
Ryu Raita - Kishibe Masaomi (a miniszterelnök)
Aitsuki Akiko - Kishibe Sanae (a miniszterelnök hitvese)
Osada Seiya - Kishibe Daisuke (a miniszterelnök idősebbik fia)
Kikuchi Makoto - Yuki menyasszonya

Magyar felirat:

1. rész
Magyar felirat / Hungarian subtitles: Brigi
Angol felirat / English subtitles: HPriest
Felkerült: 2017.06.06.

2. rész
Felkerült: 2017.06.18.

3. rész
Felkerült: 2017.06.25.

4. rész
Felkerült: 2017.07.06.

5. rész
Felkerült: 2017.07.15.

6. rész
Felkerült: 2017.07.18.

7. rész
Felkerült: 2017.07.22.

8. rész
Felkerült: 2017.07.24.

9. rész
Felkerült: 2017.08.01.

10. rész
Felkerült: 2017.08.02.
Attachments
CRISIS EP01 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep01 HUN
(36.84 KiB) Downloaded 176 times
Last edited by brigichan on Wed Aug 02, 2017 2:28 pm, edited 23 times in total.
Folyamatban: Live [38%]
Tervezettek: Voice (OCN) - Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

smatagd

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1 of 10)

Postby smatagd » Tue Jun 06, 2017 8:21 am

Köszi Brigi az első rész feliratát! Japán akció, politikai filmet még nem láttam, Oguri Shunt viszont már több szerepben, úgyhogy biztos jó lesz. :roll Ha nem haragszol berakok egy nem torrent letöltő linket: http://doramax264.com/33073/crss-p3cial ... -i-02-raw/
Image

Kata58

Postby Kata58 » Tue Jun 06, 2017 1:58 pm

Köszönettel vittem az első rész feliratát és az avistás letöltési linket...A 9-1o. rész később lesz?
amúgy érdekes témát boncolgat...mert a korrupció ellen harcolni kell, de nem a legjobb megoldás sem a likvidálás sem a szemhunyás. :blink
Annyi bizonyos, hogy a terrorcselekményeket sehol nem lehet toreláni, hiszen nem csak a kiszemelt célszemélyek sérülnek, hanem az ártatlanok is, pl akik ott dolgoznak, annak ellenére is, hogy esetleg nem értenek egyet sok mindennel..de megyek is megnézni...lassan le is töltődik az első rész! :D :thumleft:

cirmos

Postby cirmos » Tue Jun 06, 2017 3:20 pm

Köszönöm az első részt.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Jun 06, 2017 4:26 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen mindnyájatoknak!

smatagd wrote:Köszi Brigi az első rész feliratát! Japán akció, politikai filmet még nem láttam, Oguri Shunt viszont már több szerepben, úgyhogy biztos jó lesz. :roll Ha nem haragszol berakok egy nem torrent letöltő linket: http://doramax264.com/33073/crss-p3cial ... -i-02-raw/

Ne viccelj, én köszönöm, hogy megosztottad! :notworthy: Be is tettem az első posztba! :thumright:

Kata58 wrote:Köszönettel vittem az első rész feliratát és az avistás letöltési linket...A 9-1o. rész később lesz?

A sorozat még jelenleg is fut, a 9-10. rész még nem került adásba. Az angol feliratot is rajongó készíti, aki a múlt héten lett kész az 5. epizóddal, így a tempó ezekhez a körülményekhez fog majd igazodni. Emellett a japán/kínai, ráégetett felirattól mentes, "raw" filmfájlok nagyon lassan érkeznek csak, mert aki eddig rendszeresen szállította őket a DoA-tól, az őszig pihenőt vett ki, így néha heteket kell várni magára az epizódra is. :pale:

Kata58 wrote:amúgy érdekes témát boncolgat...mert a korrupció ellen harcolni kell, de nem a legjobb megoldás sem a likvidálás sem a szemhunyás. :blink
Annyi bizonyos, hogy a terrorcselekményeket sehol nem lehet toreláni, hiszen nem csak a kiszemelt célszemélyek sérülnek, hanem az ártatlanok is, pl akik ott dolgoznak, annak ellenére is, hogy esetleg nem értenek egyet sok mindennel..de megyek is megnézni...lassan le is töltődik az első rész! :D :thumleft:

Igen, valóban, a történet próbára teszi nemcsak a néző, de hőseink elveit is, hogy a kötelesség szavának engedelmeskedjenek, vagy a szívüknek. :unsure:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Jun 06, 2017 4:39 pm

Addig hoztam egy cikket érdekességként. :mrgreen:

A sorozat eljutott Cannes-ba is, egy nemzetközi fesztiválra, melyre nagyon büszkék a készítők. A Tamarut alakító Nishijima Hidetoshi el is kísérte a produkciót az eseményre. Ő és Oguri Shin közel egy éven át :O különleges edzéssel készültek a forgatásra a sztori írójának, Kazuki Kaneshirónak felügyelete alatt, aki maga is a kali/silat rendszeres művelője. A speciális, fülöp-szigeteki harcművészeti irányzat kimondottan kés- és botharcra specializálódik. :notworthy:

Ido11

Postby Ido11 » Tue Jun 06, 2017 8:44 pm

Köszi Brigi az első részt. Már meg is néztem,
Én is a Doramax-ról töltöttem.
Akartam írni, hogy elképesztőek voltak a verekedős jelenetek, de így már érthető, ha külön képzést kaptak, de akkor is egy év elegendő? :O
És az az erkélyjelenet!!! :unsure:
Szokatlan még a fülemnek a japán nyelv.
Ja és
miért kellett a vízbe vetnie magát a bombával együtt? vagy biztosra akart menni? :mrgreen:

Üdv.Ido

Kata58

Postby Kata58 » Wed Jun 07, 2017 5:20 am

Kedves brigichan, Köszönöm a kiegészítő infókat! Ez a sorozat is megérdemli a teljes figyelmet! :D :thumleft: .
meg is látszott a kemény munka eredménye a film elkészültekor. Még csak az első részt láttam, de le kell hogy szögezzem, elképesztő tudással kell rendelkeznie annak, aki ilyen tevékenységre adja a fejét! Eszembe jutott a BAW-ból a különleges egység amely szintén /Sárközy/ közben beugrott...szintén terrorcselekményekre szakosodott "takarított" nem törődve a sok ártatlan civil élettel, csak hogy 1 embert megöljenek. Úgy látszik a világ minden táján vannak követőik...akik csak így látják biztosítottnak a korrupció elleni harcot! De azt már látom, hogy ez a sorozat is marad a gépemen, mert nem egyszer nézős lesz! :D :wub:

smatagd

Postby smatagd » Thu Jun 08, 2017 8:30 am

Megnéztem én is az első részt. Mostanában elég sok olyan filmet láttam, amiben a korrupció miatt a hatalommal rendelkező emberek megússzák büntetésüket, felmentik őket bizonyíték hiányában vagy hamis tanúzás miatt.Ez is erről szólt és a sajnos egyre jobban terjedő jelenségről, a terrorizmusról. :mrgreen: Kíváncsian várom a folytatást. :unsure:
Szívesen a letöltési helyet :D
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Jun 09, 2017 7:10 pm

Sziasztok!

Nincs mit! Nagyon szívesen! :salut:

Ido11 wrote:Akartam írni, hogy elképesztőek voltak a verekedős jelenetek, de így már érthető, ha külön képzést kaptak, de akkor is egy év elegendő? :O
És az az erkélyjelenet!!! :unsure:
Szokatlan még a fülemnek a japán nyelv.
Ja és
miért kellett a vízbe vetnie magát a bombával együtt? vagy biztosra akart menni? :mrgreen:

Szerintem is jó látványosak. Nem olyan repkedős, körbepörgőrúgásos, mint sok koreai, itt inkább a kézi közelharc, a lefegyverzés művészete volt benne izgalmas. :mrgreen:

Tamaru valóban nem volt semmi, ahogy ugrált lefelé az erkélyeken/lépcsőfordulókon! :crazy: Kíváncsi vagyok, azt hogy vették fel: kaszkadőrrel helyette, vagy esetleg ő maga biztonsági köteleken lógva? Jó lenne megnézni valami színfalak mögötti cuccost.

Ami a bombát illeti, szerintem így, hogy a víz alatt robbant, talán a hatóereje tompult. Lehet, hogy ha mondjuk a szabad levegőn robban, még a hídban is kárt tett volna.

Kata58 wrote:meg is látszott a kemény munka eredménye a film elkészültekor. Még csak az első részt láttam, de le kell hogy szögezzem, elképesztő tudással kell rendelkeznie annak, aki ilyen tevékenységre adja a fejét! Eszembe jutott a BAW-ból a különleges egység amely szintén /Sárközy/ közben beugrott...szintén terrorcselekményekre szakosodott "takarított" nem törődve a sok ártatlan civil élettel, csak hogy 1 embert megöljenek. Úgy látszik a világ minden táján vannak követőik...akik csak így látják biztosítottnak a korrupció elleni harcot! De azt már látom, hogy ez a sorozat is marad a gépemen, mert nem egyszer nézős lesz! :D :wub:

Örülök, hogy így megtetszett! :cheers: És bizony, nagyon komoly kérdéseket boncolgat, nem csak az első, hanem a többi, következő epizód is.

smatagd wrote:Megnéztem én is az első részt. Mostanában elég sok olyan filmet láttam, amiben a korrupció miatt a hatalommal rendelkező emberek megússzák büntetésüket, felmentik őket bizonyíték hiányában vagy hamis tanúzás miatt.Ez is erről szólt és a sajnos egyre jobban terjedő jelenségről, a terrorizmusról. :mrgreen: Kíváncsian várom a folytatást. :unsure:
Szívesen a letöltési helyet :D

Bizony. Az ember igazságérzetét mindig bántja, ha a rosszak nem kapják meg a megérdemelt büntetésüket. Nincs ez így rendjén ebben a világban... :glare:

Ido11

Postby Ido11 » Fri Jun 09, 2017 9:40 pm

Brigiaz rendben van, hogy a bombát a vízbe dobta, hogy ott robbanjon, igazad van, így csökken a ható ereje.A hatástalanítására pedig nem volt idő. Azt nem értettem, hogy miért ugrott utána. Ő is meghalhatott volna. A többiek is aggódva várták a felbukkanását.
Valóban nem erkély volt, hanem külső lépcső fordulója, de nagyon látványos volt. Ha kaszkadőr csinálta, akkor is elképesztő.
Most nézem a Voice-t és érdekes módon ott is ilyen stílusban küzd Jinhyuk, mint itt a vonatban. Nem vagyok járatos a küzdő sportokban, de azt hiszem, hogy ezeknek van valamilyen koreográfiájuk, de elképesztő az a gyorsaság, szem nem tudja követni.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Jun 09, 2017 10:20 pm

Ido11 wrote:Brigiaz rendben van, hogy a bombát a vízbe dobta, hogy ott robbanjon, igazad van, így csökken a ható ereje.A hatástalanítására pedig nem volt idő. Azt nem értettem, hogy miért ugrott utána. Ő is meghalhatott volna. A többiek is aggódva várták a felbukkanását.
Valóban nem erkély volt, hanem külső lépcső fordulója, de nagyon látványos volt. Ha kaszkadőr csinálta, akkor is elképesztő.
Most nézem a Voice-t és érdekes módon ott is ilyen stílusban küzd Jinhyuk, mint itt a vonatban. Nem vagyok járatos a küzdő sportokban, de azt hiszem, hogy ezeknek van valamilyen koreográfiájuk, de elképesztő az a gyorsaság, szem nem tudja követni.

Ez igaz. De hát ez a merészség úgy tűnik, Inami őrmester karakterének velejárója. :mrgreen:

Jang Hyuk egyébként a Bruce Lee által kialakított "Jeet kune do" harcművészet követője és művelője. :fear:

Kata58

Postby Kata58 » Sat Jun 10, 2017 6:32 am

Brigi! de örülök, hogy leírtad a harcművészet nevét! Teljesen elfelejtettem, csak az maradt meg bennem, hogy nagyon kemény edzések voltak, mert nem engedett kaszkadőrt használni....A Chunonál is látszik a kidolgozottság! :wub: :thumleft: .

Agacska

Postby Agacska » Sun Jun 11, 2017 11:44 am

Nagyon köszönöm az 1. részt.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Jun 18, 2017 8:22 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen!

Meghoztam a 2. epizód feliratát!

Jó szórakozást kívánok hozzá! :tv:
Attachments
CRISIS EP02 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep02 HUN
(34.83 KiB) Downloaded 140 times

Ido11

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-2 of 10)

Postby Ido11 » Mon Jun 19, 2017 4:35 am

Ez a rész nagyon jó volt.
Vajon kiderül, hogy milyen múltja volt Akira Inaminak?
Köszönöm a feliratot.

Hetti

Postby Hetti » Mon Jun 19, 2017 12:44 pm

Kedves Brigi, örülünk az újabb sorozat választásodnak! Köszönjük az első két rész feliratát, a továbbiakhoz is sok sikert kívánunk!

Agacska

Postby Agacska » Thu Jun 22, 2017 3:22 pm

Nagyon köszönöm a 2. részt.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Jun 24, 2017 11:39 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen mindnyájatoknak!

Ido11 wrote:Ez a rész nagyon jó volt.
Vajon kiderül, hogy milyen múltja volt Akira Inaminak?
Köszönöm a feliratot.

Szerintem biztosan. A héten készült el a 7. rész felirata, az epizód letölthető változata is nemrég került fel a nyaa-ra, így végre ma este meg is tudtam nézni. Izgalmas lesz a finálé. :fear:

Hetti wrote:Kedves Brigi, örülünk az újabb sorozat választásodnak! Köszönjük az első két rész feliratát, a továbbiakhoz is sok sikert kívánunk!

Köszönöm szépen, Hetti, és remélem, ez is tetszeni fog nektek! :thumright:

Meghoztam a 3. részt, mely szintén kellőképpen izgalmas! Van benne több kulturális utalás, ezeket igyekeztem magyarázatként beszúrni. Ha van kérdésetek, ne habozzatok!

Jó szórakozást hozzá! :tv:
Attachments
CRISIS EP03 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep03 HUN
(37.98 KiB) Downloaded 142 times

Agacska

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-3 of 10)

Postby Agacska » Sun Jun 25, 2017 8:09 pm

Nagyon köszönöm a 3. részt.

Ido11

Postby Ido11 » Tue Jun 27, 2017 10:40 pm

Szia Brigi!
Kösz a feliratot.
Szép lassan fény derül a társaság előéletére? Honnan verbuválódtak?
A hekker lány sem mindig törvényesen működött.
Az meglepett,miszerint a terroristák kisebb büncselekmények elkövetésével lecsukatják magukat és a börtönben toborozzák a tagokat. Vajon ez a valóság?
Inaminak megint volt egy bravuros jelenete. Leleményes a srác.
Ennek az epizódnak a vége egy kicsit ijesztő volt.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Thu Jul 06, 2017 7:13 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen!

Meghoztam nektek a 4. részt is, melyben kicsit most Kashiit ismerhetjük meg jobban. :fear: Jó szórakozást hozzá!

Ido11 wrote:Szép lassan fény derül a társaság előéletére? Honnan verbuválódtak?
A hekker lány sem mindig törvényesen működött.

Biztos az volt a cél, hogy minden részlegről legyen egy-egy specialista. Kashii a bombákhoz, Oyama a hekkerkedéshez ért mesterfokon. Rendőri szerveknél, titkosszolgálatoknál egyáltalán nem ritka, hogy az elkapott hekkereket inkább átnevelik és felveszik maguk közé. (ahogy láttuk, Inami valami katonai egységtől jöhetett, Tamaru pedig utalt rá, hogy korábban a Közbiztonsági Szolgálatnál dolgozott, ami afféle terrorelhárító egység arrafelé)

Ido11 wrote:Az meglepett,miszerint a terroristák kisebb büncselekmények elkövetésével lecsukatják magukat és a börtönben toborozzák a tagokat. Vajon ez a valóság?

Jó kérdés. Egy kíváncsi google keresés segítségével mind távol-keleti, mind közel-keleti terroristák börtönben való toborzásáról találni híreket, szóval szerintem nem alaptalan, amit Inami állított.
Attachments
CRISIS EP04 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep04 HUN
(32.35 KiB) Downloaded 133 times

Kata58

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-4 of 10)

Postby Kata58 » Fri Jul 07, 2017 4:57 am

Köszönöm az újabb részt! :D

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Jul 07, 2017 9:39 pm

Szia Brigi!
Most néztem meg az 1-2. részt.
Köszönöm szépen!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Agacska

Postby Agacska » Wed Jul 12, 2017 6:02 pm

Nagyon köszönöm a 4. részt.

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Jul 14, 2017 5:42 pm

Szia Brigi!
Köszönöm szépen a 3-4. részt!
A betyárból lesz a legjobb pandúr. Ahogy egyre többet tudunk meg főszereplőinkről, minduntalan ez a mondat visszhangzik a fejemben.
Más: érdekesen alakulnak a részek témái.
1. rész: Vallási fanatizmus a társadalmi rend anarchikus megtörésére terrorizmussal.
2. rész: A fehér gallérosok szexuális bűnözésének büntetése.
3. rész: A fehér gallérosok korrupciós bűnözésének büntetése.
4. rész: Az egyén likvidálása a saját állam részéről.
A harmadik rész után meredten néztem ki a fejemből. Nagyon reálisan mutatta meg a társadalomban élő, elszigetelődő fiatalokat, akik potenciális elkövetőként lógnak a neten, miközben a családjuk mit sem sejt arról, hogy valójában milyen tevékenységet folytatnak :fear: Az egymást halálba küldő testvérpár!!! Húúú :pale: :fear:
A felnőttéválás nem egyszerű mutatvány még támogató környezetben sem, hátha még veszteség, kulturális különbözőség,
munkanélküliség, diszkrimináció, bűnözés stb. kíséri. Ezek a fiatalok a különböző téveszmék árnyékában zászlót bontó anarchikus csoportok prédái lesznek :fear:
Legalább ilyen félelmetes az egyén szempontjából, amikor a saját ÁLLAM-mal találja szemben. Ebben kivétel nélkül csak a rövidebbet húzhatja a delikvens.
Kíváncsi vagyok a folytatásra nagyon. :thumleft:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Jul 15, 2017 7:46 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen! :salut:

Meghoztam az 5. részt is, melyben visszatér mocskos pedofil politikusunk, Kamiya kabinetfőtitkár úr is. :glare:

De legalább láthatunk egy Park Yoochunt megszégyenítő mohósággal evő Oguri Shunt. :rofl:

Ircsi, remekül látod a történet mondanivalóját! :notworthy: És valóban, mennyire veszélyes tud lenni az internet befolyása, hogy radikalizálódni tudnak a mai fiatalok, akiket valami miatt a társadalom magára hagyott... :goggle: Valóban félelmetes, hogy ez szinte bárkivel megtörténhet.
Attachments
CRISIS EP05 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep05 HUN
(35.69 KiB) Downloaded 128 times

Ircsi

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-5 of 10)

Postby Ircsi » Mon Jul 17, 2017 7:03 pm

Szia Brigi!
Köszönöm szépen az 5. részt :notworthy:
Úgy érzem, hogy egyre mélyebbre mászunk a sztoriban. Ez már merő mélylélektan volt :salut: :salut:
Annyira tetszik, hogy bár egyenként, egymástól függetlenül is élvezhetők a részek, mégis mindegyikben van vmi plusz info, ami miatt kezd kibontakozni a fő sztori. Kíváncsi vok miképpen kapcsolódik be majd az "Isten fénye" szekta és az oda beépült nyomozó és mikor kötünk ki a volt hacker csaj egykori társainál. Vajon milyen mély a "nyúl ürege"? :scratch: :scratch:

Az első négy részben nagyon nem tetszett, mi több gyanús volt a főfelügyelő, Kaji Daiki. Azt éreztem, hogy hideg és számító, előbbre való az előmenetele, mint a csapattagok élete. Tetszett, hogy Inami őrmester az 5. részben lazán megkérdezte, ami nyomta a begyemet, hogy őt is megöletné-e minden zokszó nélkül :O :crazy:
Azonban kicsit oldottabb lettem, amikor megeresztette a telefont a titkos kapcsolatnak. A cél: a bűnöző politikus felelősségre vonása. Visszanéztem az első részt miatta, kulönösen azt, amikor arról beszélt, hogy:"Jelen pillanatban a politika és a terrorizmus korát éljük....." Kicsit árnyalták a karakterét, de a vészvillogóm még nem kapcsolták ki ezzel teljesen.
Kérdés: sikerül-e belülről elérni a politikai elit tisztulását, vagy marad a terror.....:crazy: :crazy:
Kíváncsi vok, hogy Japánban hogyan vélekednek erről :scratch:

Ami még tetszett. Hogyan lehet logikai csúsztatással egy vallásból kiragadni, félreértelmezni tanításokat, s azokat egy kisiklott gondolkodás igazolására felhasználni. Inami "földije" hivatkozott Máté 13,12 bibliai gondolatra:
"Akinek ugyanis van, annak még adnak, hogy bővelkedjék, de akinek nincs, attók még azt is elveszik, amije van.
Ezt a részt teljesen félreértelmezve az ürge, jogos felhatalmazást adott önmagának az anyagi javak másoktól való erőszakos elvételére. Csakhogy a bibliai mondat helyes értelmezése a következő. Aki tud már valamit a mennyek országa titkaiból, készsége miatt gyarapodni fog ismeretében, a rosszindulatúban azonban a csekély tudás is kiapad.
Azaz a birtokolt javak itt nem klasszikus materiális javakra értendőek, hanem az azon kívül eső javakra, mint a tudás, a mennyek akaratának, törvényének követésére.
Ha cinikusan fogalmazok: Inami földije balga volt, szembe ment a menny törvényével és mindent elvesztett. Másképpen: veszélyes dolog a félműveltség, olykor életveszélyes utakra viheti az embert :pale: :fear:
Lsd.szélsőséges vallási fanatikusok, utópisztikus célok, anarchikus eszköztár, a társadalmi rend megzavarása stb.

Minden rész jól megírt, a mondanivaló sallangmentes, lényegre törő, kerek, frappáns. Tetszik :thumleft: :salut:
Köszönöm szépen! :notworthy: :notworthy:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-5 of 10)

Postby brigichan » Tue Jul 18, 2017 12:51 pm

Ircsi wrote:Szia Brigi!
Köszönöm szépen az 5. részt :notworthy:
Úgy érzem, hogy egyre mélyebbre mászunk a sztoriban. Ez már merő mélylélektan volt :salut: :salut:
Annyira tetszik, hogy bár egyenként, egymástól függetlenül is élvezhetők a részek, mégis mindegyikben van vmi plusz info, ami miatt kezd kibontakozni a fő sztori. Kíváncsi vok miképpen kapcsolódik be majd az "Isten fénye" szekta és az oda beépült nyomozó és mikor kötünk ki a volt hacker csaj egykori társainál. Vajon milyen mély a "nyúl ürege"? :scratch: :scratch:

Az első négy részben nagyon nem tetszett, mi több gyanús volt a főfelügyelő, Kaji Daiki. Azt éreztem, hogy hideg és számító, előbbre való az előmenetele, mint a csapattagok élete. Tetszett, hogy Inami őrmester az 5. részben lazán megkérdezte, ami nyomta a begyemet, hogy őt is megöletné-e minden zokszó nélkül :O :crazy:
Azonban kicsit oldottabb lettem, amikor megeresztette a telefont a titkos kapcsolatnak. A cél: a bűnöző politikus felelősségre vonása. Visszanéztem az első részt miatta, kulönösen azt, amikor arról beszélt, hogy:"Jelen pillanatban a politika és a terrorizmus korát éljük....." Kicsit árnyalták a karakterét, de a vészvillogóm még nem kapcsolták ki ezzel teljesen.
Kérdés: sikerül-e belülről elérni a politikai elit tisztulását, vagy marad a terror.....:crazy: :crazy:
Kíváncsi vok, hogy Japánban hogyan vélekednek erről :scratch:

Ami még tetszett. Hogyan lehet logikai csúsztatással egy vallásból kiragadni, félreértelmezni tanításokat, s azokat egy kisiklott gondolkodás igazolására felhasználni. Inami "földije" hivatkozott Máté 13,12 bibliai gondolatra:
"Akinek ugyanis van, annak még adnak, hogy bővelkedjék, de akinek nincs, attók még azt is elveszik, amije van.
Ezt a részt teljesen félreértelmezve az ürge, jogos felhatalmazást adott önmagának az anyagi javak másoktól való erőszakos elvételére. Csakhogy a bibliai mondat helyes értelmezése a következő. Aki tud már valamit a mennyek országa titkaiból, készsége miatt gyarapodni fog ismeretében, a rosszindulatúban azonban a csekély tudás is kiapad.
Azaz a birtokolt javak itt nem klasszikus materiális javakra értendőek, hanem az azon kívül eső javakra, mint a tudás, a mennyek akaratának, törvényének követésére.
Ha cinikusan fogalmazok: Inami földije balga volt, szembe ment a menny törvényével és mindent elvesztett. Másképpen: veszélyes dolog a félműveltség, olykor életveszélyes utakra viheti az embert :pale: :fear:
Lsd.szélsőséges vallási fanatikusok, utópisztikus célok, anarchikus eszköztár, a társadalmi rend megzavarása stb.

Minden rész jól megírt, a mondanivaló sallangmentes, lényegre törő, kerek, frappáns. Tetszik :thumleft: :salut:
Köszönöm szépen! :notworthy: :notworthy:

Szervusz!

Nagyon szívesen! :salut:

A szektába beépült ügynök vonala végigkíséri szinte a teljes sorozatot, és nem hazudok, hogy azt mondom, hogy a megoldása, ami hamarosan következik, az egyik leglátványosabb, leghosszabb, vágás nélküli akciójelenetet jelenti is egyben, melyet ázsiai sorozatban, sőt, talán mindenféle sorozatban eddig valaha is láttam. Lélegzetelállító, és nem csak amolyan hamis, finomkodó csihi-puhi lesz, hanem látni a színészeken is, hogy apait, anyait beleadnak, és úgy lihegnek a végére, hogy érezhetően teljesen kimerülnek. Nagyon várom, hogy az a rész is következzen, biztos, hogy nektek is tetszeni fog! :rambo:

Érdekes, hogy a szekták és az általuk okozott terrorcselekmények szemmel láthatólag mennyire mélyen gyökereznek a japán társadalomban: egyre több sorozatban esik egyre többször szó, utalás a szarinos, több mint 20 évvel ezelőtt elkövetett támadásról, itt van nekünk a mostani sorozatban rögtön vagy 2 külön szekta... Úgy látszik, komoly problémát jelent ez a hétköznapjaikban.

Kaji nagyon ambivalens figura. Tisztában van a helyzetével a rendőrségi/kormányzati hierarchiát illetően, mégis olyan ütőkártyái vannak, mellyel képes bármelyik felettese (pl. Kamiya kabinetfőtitkár) bukását előidézni, de bármelyikük mocskos kis titkát is örökre elrejteni. Amolyan pókszerű alak, akinek mindenre kiterjedő befolyása van. Tetszett, hogy szót emelt Inami érdekében, és mikor látta, hogy Kamiya számára semmit sem jelentett a rendőr, megtette a megfelelő lépést, hogy örökre elássa Kamiyát. Megkapta a megérdemelt büntetését.

Az is tetszett, amit írtál, hogy a félműveltség miatt Sawadának mennyire sikerült félreértelmeznie a bibliai idézetet, és képes volt saját cselekedeteit azzal igazolni - teljesen hamisan.

Elkészült a 6. rész is, fogadjátok szeretettel! Feszült hajtóvadászatra számíthattok, valamint egy továbbra is heves Inamira, aki, ha kell, gondolkodás nélkül kiugrik bármilyen magasan lévő ablakból. :mrgreen:
Attachments
CRISIS EP06 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep06 HUN
(37.43 KiB) Downloaded 128 times
Last edited by brigichan on Sat Jul 22, 2017 9:15 pm, edited 1 time in total.

Ircsi

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-6 of 10)

Postby Ircsi » Sat Jul 22, 2017 1:01 pm

Szia Brigi,
köszönöm szépen a hatodikat.
Ez volt a pandúrból rabló esete. Elég nyomasztó és kilátástalan helyzetet mutattak be :pale:
Két dolog volt, amit furcsálltam a végén:
1. A meglőtt golyóállómellényes testőrt hagyják feküdni a városi placcon, miközben szereplőink a kiugrott rendőr magyarázatát hallgatják. Egyébként polgár egy szál sem, kíváncsi járókelő sem... :scratch:
2. A kiugrott rendőr úgy mesél élete rémálmáról, mintha cukorkáért ugrott volna le a boltba. Évtizedekig más emberként élt és tevékenykedett, majd néhány közbiztonságis jelenlétére megnyílik, mintha Freud díványán feküdne :blink
Gyanítom ez nem így lehetett eredetileg, de az aránylag rövid, más-más témájú különálló részek miatt volt szükség erre. Konkrétabban bele kellett férni az egy órába és nem volt idő a zárkás-kihallgatós jelenetekre.... :scratch:
Ezzel együtt is nagyon tetszenek a bemutatott témák és ennek a kevésbé köznyilvános szakmának, valamint az állam ezen kevésbé nyilvános tevékenységének érzékletes, kompakt bemutatása :thumleft: :salut:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Jul 22, 2017 9:15 pm

Ircsi wrote:Szia Brigi,
köszönöm szépen a hatodikat.
Ez volt a pandúrból rabló esete. Elég nyomasztó és kilátástalan helyzetet mutattak be :pale:
Két dolog volt, amit furcsálltam a végén:
1. A meglőtt golyóállómellényes testőrt hagyják feküdni a városi placcon, miközben szereplőink a kiugrott rendőr magyarázatát hallgatják. Egyébként polgár egy szál sem, kíváncsi járókelő sem... :scratch:
2. A kiugrott rendőr úgy mesél élete rémálmáról, mintha cukorkáért ugrott volna le a boltba. Évtizedekig más emberként élt és tevékenykedett, majd néhány közbiztonságis jelenlétére megnyílik, mintha Freud díványán feküdne :blink
Gyanítom ez nem így lehetett eredetileg, de az aránylag rövid, más-más témájú különálló részek miatt volt szükség erre. Konkrétabban bele kellett férni az egy órába és nem volt idő a zárkás-kihallgatós jelenetekre.... :scratch:
Ezzel együtt is nagyon tetszenek a bemutatott témák és ennek a kevésbé köznyilvános szakmának, valamint az állam ezen kevésbé nyilvános tevékenységének érzékletes, kompakt bemutatása :thumleft: :salut:

Szia!

Újfent csak nagyon szívesen! :salut:

Különös volt a rész, talán az egyik leggyengébb a többihez képest, mégis volt benne valami érdekes. Hogy egy elkötelezett rendőr/ügynök hogyan képes elveszíteni önmagát egy szekta nyomán (nyilván az ingerszegény szobába való bebörtönzés is felkészítés volt erre, és aki mentálisan ezt nem bírja, áldozatul eshet nekik...), hogyan reménykedik abban, hogy a saját társai megmentik, és hogyan kell csalódnia ebben... Talán a történet elmesélésével azt remélte, hogy az új generáció tagjai, az őt elfogó kis csapat majd megérti a szándékait. És bár az összeesküvés-elmélet, amit előad, hihetőnek tűnik, és bizonyos ponton egybevág azzal, amilyen következtetésre a csapat is jutott, de vajon mi volt a tényleges igazság? Vajon tényleg cserben hagyták őt a kollégái? Vagy a szekta agymosása volt az, ami miatt ez a téveszme eluralkodott rajta? És vajon mi történt a börtönben? Ő végzett magával, vagy rásegítettek, ezzel is igazolva a háttérhatalmat, ami el akarta őt hallgattatni? Érdekes kérdések ezek.

Viszont meg kell mondjam, nincs annál szexibb, mikor hőseink előcsattintják a viperát, és nekiesnek vele az ellenségnek. :wub:

Meghoztam a 7. részt, mely érdekes társadalmi témát boncolgat. Egy elöregedő világ fiataljainak krízise, útkeresése, radikalizálódása és végsősoron segélykiáltása is megjelenik benne, mely sose volt még talán ennyire aktuális... :fear:
Attachments
CRISIS EP07 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep07 HUN
(37.71 KiB) Downloaded 123 times

Kata58

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-7 of 10)

Postby Kata58 » Sun Jul 23, 2017 5:07 am

Szia Brigi, köszönöm az újabb részt, a 6.7. -et egyben nézem meg, már ennyire utolértelek. :D :wub: :thumleft:
Nagyon tetszik ez a sorozat, mindig nagyon komoly, valós témákat boncolgat, és micsoda harcok vannak közben! Arról nem is beszélve, ahogy közben mindig megismerünk valakit a csapatból, pontosabban a múltjából, bizony nem semmi életutak vannak ott is! :blink :cry: :D :thumleft:

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Jul 23, 2017 12:02 pm

brigichan wrote:
Szia!

Újfent csak nagyon szívesen! :salut:

Különös volt a rész, talán az egyik leggyengébb a többihez képest, mégis volt benne valami érdekes. Hogy egy elkötelezett rendőr/ügynök hogyan képes elveszíteni önmagát egy szekta nyomán (nyilván az ingerszegény szobába való bebörtönzés is felkészítés volt erre, és aki mentálisan ezt nem bírja, áldozatul eshet nekik...), hogyan reménykedik abban, hogy a saját társai megmentik, és hogyan kell csalódnia ebben... Talán a történet elmesélésével azt remélte, hogy az új generáció tagjai, az őt elfogó kis csapat majd megérti a szándékait. És bár az összeesküvés-elmélet, amit előad, hihetőnek tűnik, és bizonyos ponton egybevág azzal, amilyen következtetésre a csapat is jutott, de vajon mi volt a tényleges igazság? Vajon tényleg cserben hagyták őt a kollégái? Vagy a szekta agymosása volt az, ami miatt ez a téveszme eluralkodott rajta? És vajon mi történt a börtönben? Ő végzett magával, vagy rásegítettek, ezzel is igazolva a háttérhatalmat, ami el akarta őt hallgattatni? Érdekes kérdések ezek.

Szia Brigi! Sziasztok!
Ez a sorozat bármennyire is látványos, amerikaias jellegű; nagyon nem az. Az ember megnézegeti a részeket, élvezi a látványt, izgul a szereplőkért stb, de ...
...miután vége egy-egy résznek, szép lassan lecsordogálnak a látottak és hallottak mélyebb gondolati szintekre és nem hagyják az embert nyugton, legalábbis az én agyamat folyamatosan dolgoztatja a film, pedig mást is nézek párhuzamosan ezzel a sorival, sőt még maratonoztam is egyet közben, de ez a sorozat nem semmi. Ma, miután megnéztem, odavánszorogtam a lesötétített szobában a könyvespolchoz és levettem Max Weber: A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme című alapművét, belelapozgattam, olvasgattam letettem, főztem, mosogattam, felvettem újra. Aztán Samuel Huntigton A civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása című - anno nagy port kavart - könyvét...Ha valami ennyire megdolgoztatja az agyamat, akkor kicsit meg szoktam állni és hagyom, hadd dolgozzon bennem, hogy más ne zavarjon be...

Már többen tudják, hogy grafomán vok, most lehet kicsit szárazabb leszek és meredekebb is az átlagosnál.

Brigi, az egyik hozzászólásodban írtad, hogy meglepődtél milyen mélyen gyökerezik a japán társadalomban a terrorizmus. Ez a mondatod beragadt a fejembe és keringett a film eddigi részeivel együtt és most hozzájött Sakamotó saját és kölcsönvett gondolatai: "Bárhogy is történt, már most egy egyenlőtlen társadalomban élünk, de senki nem veszi észre, mivel a kormány folyamatosan átver minket. Egy kizsákmányolók és kizsákmányoltak rendszere épül ki a szemünk láttára."
"Az egyenlőség minden jó forrása és az extrém egyenlőtlenség minden rossz forrása."
"Mert manapság bárkiből lehet terrorista...Mi vagyunk ennek az országnak a hősei!"

Gondolataim:
1. A kapitalizmus mellől kikopott a protestáns etika, ami egyfelől ugyan lehetővé tette a tőkefelhalmozást, másfelől viszont biztosította a fék nélküli fogyasztást. Mára nem kérdés, hanem alapvetés: fogyasztói társadalomban élünk (J. Habermas), ha kell, ha nem vásárolunk, a termékek birtokba vesznek, beszélnek hozzánk (Baudrillard), alakítják szükségleteinket (reklám) :crazy:

2. A tőke mára globális, oda megy, ahol növekedhet, hiszen mögötte az ember természetes, soha nem múló szerzési vágya áll. Ha ez a Harmadik Világ, Afrika, Ázsia, akkor oda. A logika mozgatórugója változatlanul a nyereség, a profit. Utópia és hiba elvenni a tulajdont és újraosztani (lsd. történelem), de az már egyre kézenfekvőbb, hogy szabályozni kellene, mégpedig egységesen, hiszen mára a tőke is rendkívül koncentrált és globális. Az egyéni érdek nem írhatja felül a közösségi érdeket, a globális érdeket! Sajnos a nemzetközi szervezetek gyermekcipőben botladoznak a globális tőke koncain marakodó állami érdekek és nagyhatalmi érdekek ellenében. :-( :cry:
Pedig a beavatkozási pont itt lehetne, ezen a szinten.

3. Csakhogy ez az adott országok államának feladata, amely mozgásterét és forrását szintén a világpiac és a saját belső piacát mozgató tőke határozza meg. Kötelezettségek és elköteleződések. Mögöttük a pénz legális (törvényes), félig legális (nehezen büntethető) és illegális (ember-,fegyver- kábítószer kereskedelem, korrupció, gazdasági visszaélések stb.) mozgása. A Sakomotó-féle szerveződések csak "ad hoc"- módon büntethetik a korruptakat, attól a rendszer mindenütt így működik, sőt egy léptékkel feljebb, az országok között is ugyanez az ábra. Mindig vannak egyenlőbbek, érinthetetlenek, láthatatlanok.

4. Igazán akkor válik kezelhetetlenné ez gazdasági probléma, amikor kulturális, vallási színezetet kap. Ez láthatjuk most Európában terrorizmus-ügyben.

5. Hogy ez mikor kap kezelhetetlen töltetet? Amikor környezeti hatások (aszály, éhínség,vízhiány, majd energiahordozók hiánya stb.) miatt és alapvető létfeltételek híján (pl. háború) emberek millió kerekednek fel a biztos megélhetést keresve. Ilyen mindig volt a történelemben és nemcsak az ókori és kora középkori népvándorlásokra, hanem a sokkal korábbi katasztrófákra, klímaváltozásokra és azok következményeire kell gondolni.

A belső gazdasági indíttatású terrorizmussal szemben biztosítani kell a társadalmi mobilitást és ennek mindenkori legjobb eszköze az oktatás, persze hosszútávon a középréteg erősítésével, a leszakadók aktív bevonásával lehet ezt a veszélyt csökkenteni. Hozzáférhetővé kell tenni mindenki számára a tudást és nem lehet megengedni, hogy az egy kasztszerűre leszűkült réteg privilégiuma legyen. Ez belpolitikai és belbiztonsági kérdés.

Az államok között sem elfogadható vannak kiemeltek, teljes jogúak és vannak a második ill. harmadik körösök. Ez államok közötti gazdaságpolitikai kérdés.

A kulturális-vallási töltetű terrorizmussal szemben már nem ennyire 1xű a megoldás. A kérdés vagy feloldódsz vagy elkülönülsz. A döntéskor egyet kell szem előtt tartani: hosszútávon a többség kultúrája lesz a meghatározó. Kit akarsz többségnek? Ma ez minden európai állam dilemmája. Évszázadok távlata fogja megmutatni, hogy az európai kultúra hogyan és mivé alakul majd át. Hát ez az, amihez kevés az EU, hiszen a probléma sem egy kontinenst érint...ez világpolitikai kérdés és a megoldás is csak ezen a szinten lehetséges.

Az ember alapvető tulajdonsága, hogy nehezen változik. Minden lehetséges változása pedig egy másik emberhez kötődő kapcsolatban lehetséges: a negatív és a pozitív változás is. Az ember a saját tanult kulturális sémái mentén működik, ezen időnként változtathat saját akaratából, egy másik ember hatására. Ha kényszer, megfelelés vagy haszon várása miatt teszi, akkor az mindig belső frusztrációt okoz, hiszen az emberek belső értékrendje sosem vonatkoztatható el az anyaközösségének értékrendjétől, ha abból kiszakítja magát vagy kiszakítják és idegen környezetbe kerül, felerősödik benne az identitás megőrzésének akarata. Ezek a tényezők mindig a multikulturalizmus ellen hatnak, a beilleszkedést nehezítik vagy ellehetetlenítik.

Visszatérve a japán terrorizmusra (szarin gázos metro támadás). Sztem a japán társadalom sem érintettebb, mint bármelyik másik. Az biztos, hogy az a kultúrára jellemző világlátásuk más. Elég, ha a néplélekre jellemző speciális megengedő szeretetre, függő rátámaszkodásra gondol az ember, ami a kapcsolataikat és a társadalmukat is átjárja. Ez nekünk elég nehezen megfogható, felfogható. Elképzelni, hogy ez milyen távol van az amerikai, az európai kapcsolatokat vezérlő felfogástól :scratch: Ez a kettősség éppen elég problémát feszültséget okozhat a japán emberek számára...Ha a hagyományok gyengülnek és idegen kulturális értékek hódítanak, minden társadalomban jelentkezhet szélsőséges megnyilvánulás...Ez még nem vezet szükségszerűen a terrorizmushoz. Ehhez mindig kell a társadalommal szembeni olthatatlan gyűlölet, elégedetlenség :argue: és küldetéstudat a jobbá tételére vagy éppen a megszüntetésére irányuló vágy :rambo: .

A hatodik résszel kapcsolatos kérdéseidre: sztem a kiugrott rendőr esetében minden rosszul játszott össze: biztos, hogy magára hagyták, az elkülönítéssel gyakorolt pszichoterror hatása, a család és bármilyen más védőhálószerű kapcsolat hiánya mind fennállt az ő esetében és ez váltotta ki az értékrend cseréjét, a közösségcserét. De mivel kényszer hatására történt, ezért folyamatosan belső konfliktust kellett átélnie, ami a halálba kergette.

brigichan wrote:Viszont meg kell mondjam, nincs annál szexibb, mikor hőseink előcsattintják a viperát, és nekiesnek vele az ellenségnek. :wub:

Igen,igen. :whistling: :heart:

brigichan wrote:Meghoztam a 7. részt, mely érdekes társadalmi témát boncolgat. Egy elöregedő világ fiataljainak krízise, útkeresése, radikalizálódása és végsősoron segélykiáltása is megjelenik benne, mely sose volt még talán ennyire aktuális... :fear:

:thumleft: Egyetértek.

Köszönöm szépen a hetediket! :notworthy: :notworthy: :notworthy:

És szabin vok két hétig, ezért értem rá ennyit írni.
Gyenge indok egy grafomántól, de ez van :mrgreen:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Jul 23, 2017 1:29 pm

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy tetszik nektek a sorozat, és hálás vagyok az értékes, tartalmas hozzászólásaitokért! :notworthy:

Ircsi wrote:Ez a sorozat bármennyire is látványos, amerikaias jellegű; nagyon nem az. Az ember megnézegeti a részeket, élvezi a látványt, izgul a szereplőkért stb, de ...
...miután vége egy-egy résznek, szép lassan lecsordogálnak a látottak és hallottak mélyebb gondolati szintekre és nem hagyják az embert nyugton, legalábbis az én agyamat folyamatosan dolgoztatja a film, pedig mást is nézek párhuzamosan ezzel a sorival, sőt még maratonoztam is egyet közben, de ez a sorozat nem semmi.

Ezzel én is így vagyok. Míg lenyűgöz az akció, és a látvány, addig a téma mélyen beférkőzik az ember bőre alá, és nehezen mászik ki onnan. Nekem nagy álmom volt, hogy a bűnüldöző szerveknél helyezkedhessek el (sajnos ebben az életben ilyen hivatásom már biztos nem lesz), de ilyen történetek láttán mindig elgondolkozok azon, hogy bizony nem fekete és fehér ott se minden.

Ircsi wrote:
3. Csakhogy ez az adott országok államának feladata, amely mozgásterét és forrását szintén a világpiac és a saját belső piacát mozgató tőke határozza meg. Kötelezettségek és elköteleződések. Mögöttük a pénz legális (törvényes), félig legális (nehezen büntethető) és illegális (ember-,fegyver- kábítószer kereskedelem, korrupció, gazdasági visszaélések stb.) mozgása. A Sakomotó-féle szerveződések csak "ad hoc"- módon büntethetik a korruptakat, attól a rendszer mindenütt így működik, sőt egy léptékkel feljebb, az országok között is ugyanez az ábra. Mindig vannak egyenlőbbek, érinthetetlenek, láthatatlanok.

Ez így van. Ráadásul Sakamoto és társai indítékai között, főleg, ahogy előadja magát, nagyfokú irigység is megmutatkozik. Elítéli azokat, akik luxusautókkal furikáznak, mert "ha a külső extravagáns, akkor a belső is biztos romlott", ami nagy általánosítás, és nem feltétlenül igaz. Semmelyik társadalom nem homogén, mindig mindenhol lesznek vagyonosabbak és szegényebbek, ez viszont még nem feltételezi azt, hogy a tehetősebbek el akarják nyomni a náluk rosszabb anyagi helyzetben lévőket. A tenni akarás nemes szándék, de a cél sosem szentesíti az eszközt. Főként, hogy a célba vett "gazdag gyerekek" között nem biztos, hogy mindegyik romlott jellemű volt. Az egyik tömegközlekedéssel utazott, nem nagy autóval, a másik lány csendesen, magányosan üldögélt a könyvtárban és szorgosan tanult... Nem jelenthető ki, hogy mindegyik olyan volt, mint az, amelyik rákiabált a támadójára, hogy az anyja elintézi, hogy halálbüntetést kapjon a tettéért.

Azt se felejtsük el, hogy Sakamoto szerint átlagos családként élnek, átlagos jövedelemmel. Van egy szép házuk (még japán mértékkel is viszonylag tágas, és szép környéken fekszik, ha megnézzük). Mindkét szülő dolgozik, nem hajléktalanok, nem munkanélküliek tehát, adósságban sem úsznak (lakáshitelük van, de hát van az nagyon sok mindenki másnak is). Tehát még csak nem is a társadalom perifériáján élnek, hogy Sakamotónak radikalizálódnia kellene. [és bár nem ismerjük az ottani hétköznapok költségeit, azért tegyük fel a kérdést, hogy pl. magyar viszonylatban melyik háztartásnak van a járulékok levonása után évi 13 milliós tiszta bevétele? Csak egy nagyon kis hányadnak, a felső-középosztálynak esetleg. Amit ő maguknak elfogadhatatlannak vagy kevésnek tart, az egy szomszédos országban vagy a világ egy másik pontján luxusnak számítana. Japán jóléti állam, Sakamoto viszont a fennen hirdetett szociális érzékenysége ellenére abszolút nincs tisztában azzal, milyen helyzetben is van pontosan.] Gondolom, nem véletlen az Eishin Bank elleni támadás sem, akármennyit is akartak belőle jótékony célra használni. És azt sem tudhatjuk, hogy más pénzintézetet nem támadott-e meg később vagy korábban, akár haszonszerzés céljából is.

Ircsi wrote:
5. Hogy ez mikor kap kezelhetetlen töltetet? Amikor környezeti hatások (aszály, éhínség,vízhiány, majd energiahordozók hiánya stb.) miatt és alapvető létfeltételek híján (pl. háború) emberek millió kerekednek fel a biztos megélhetést keresve. Ilyen mindig volt a történelemben és nemcsak az ókori és kora középkori népvándorlásokra, hanem a sokkal korábbi katasztrófákra, klímaváltozásokra és azok következményeire kell gondolni.

És még mennyi minden történhet, ami szintén előidézheti országok, egész kontinensek vándorlását! Tudom, furcsa példával fogok jönni. Pár éve kijött a "Holnapután" c. amerikai katasztrófafilm, ahol röviden annyi történik, hogy egy váratlan klímaváltozás következtében a pólusoktól elindul egy hatalmas jégkorszakszerű lehűlés-hullám, mely havat, rettentő hideget és halált hoz mindenkire, akinek nem sikerül előle elmenekülni. Félretéve azt, milyen buta megoldásokkal rendelkezik maga a film, a végén a Mexikóba menekített amerikai elnök nyilatkozik az ottani miniszterelnök társaságában a híradóban, miszerint eddig ők próbáltak meg (ilyen-olyan módszerekkel) bejutni Amerikába, és hogy ez mennyi konfliktushoz, kitoloncoláshoz, stb. vezetett. Most azonban, amikor az északon élők bajba jutottak, ez az ország, melynek polgáraival olyan mostohán bántak, mégis vendégszeretetéről biztosította az oda menekülő amerikai, kanadai és egyéb embereket. És hogy ezáltal át kell értékelni a nemzetek közötti kapcsolatot, együttműködést. Ne adja isten, hogy bármi hasonlót meg kelljen nekünk is tapasztalnunk még ebben az életben, de ha mégis ilyesmi történne, vagy egyéb gazdasági vagy természeti katasztrófa (aszteroida, atomkatasztrófa, háború közvetlen közelünkben), és nekünk is mennünk kellene... hova menekülnénk? És ott hogyan fogadnának minket? És a legfontosabb: hogy tudnánk ezt mind feldolgozni? Az európai bevándoslási hullám évek óta tart, nem csak 1-2 éve, a mögötte rejlő pszichológiát mégsem sikerült magunkévá tenni. Hogy tudnánk akkor egy ennél nagyobb, az emberiség létét zsigereiben fenyegető katasztrófával szembenézni? Bele se merek gondolni... :fear:

Ircsi wrote:
A kulturális-vallási töltetű terrorizmussal szemben már nem ennyire 1xű a megoldás. A kérdés vagy feloldódsz vagy elkülönülsz. A döntéskor egyet kell szem előtt tartani: hosszútávon a többség kultúrája lesz a meghatározó. Kit akarsz többségnek? Ma ez minden európai állam dilemmája. Évszázadok távlata fogja megmutatni, hogy az európai kultúra hogyan és mivé alakul majd át. Hát ez az, amihez kevés az EU, hiszen a probléma sem egy kontinenst érint...ez világpolitikai kérdés és a megoldás is csak ezen a szinten lehetséges.

Ez bizony így van.

Ircsi wrote:
Visszatérve a japán terrorizmusra (szarin gázos metro támadás). Sztem a japán társadalom sem érintettebb, mint bármelyik másik. Az biztos, hogy az a kultúrára jellemző világlátásuk más. Elég, ha a néplélekre jellemző speciális megengedő szeretetre, függő rátámaszkodásra gondol az ember, ami a kapcsolataikat és a társadalmukat is átjárja. Ez nekünk elég nehezen megfogható, felfogható. Elképzelni, hogy ez milyen távol van az amerikai, az európai kapcsolatokat vezérlő felfogástól :scratch: Ez a kettősség éppen elég problémát feszültséget okozhat a japán emberek számára...Ha a hagyományok gyengülnek és idegen kulturális értékek hódítanak, minden társadalomban jelentkezhet szélsőséges megnyilvánulás...Ez még nem vezet szükségszerűen a terrorizmushoz. Ehhez mindig kell a társadalommal szembeni olthatatlan gyűlölet, elégedetlenség :argue: és küldetéstudat a jobbá tételére vagy éppen a megszüntetésére irányuló vágy :rambo: .

Ez így van. Nyilván a szarinos támadás olyan mélyen megrázta a társadalmat, hogy ott él mindenkinek a lelkében a terror okozta borzalom. Ugyanúgy, ahogy pl. a 911 is egy új korszakot jelentett Amerika történelmében (összeesküvés-elméleteket félretéve). Amikor az ember addig soha nem látott borzalmakkal szembesül, annak a feldolgozása is időbe telik.

Utánagondoltam, és nekünk is megvannak a magunk, magyar bűnesetei, melyek ugyanúgy velünk és bennünk élnek, és melyeknek az említése is már ugyanazt a borzasztó érzést váltja ki. A 90-es években, vagy inkább azok végén tapasztalt merényletek, lövöldözések, robbantássorozatok, mint az Aranykéz utca, a Fenyő-gyilkosság, és társai, amikor először először kezdett a magyar szembesülni az addig csak filmekből ismert maffiaháborúkkal, leszámolásokkal, és úgy önmagában a terrorral, hogy "ez itt is megtörténhet" a közvetlen közelünkben. Móri-gyilkosságok, cigánygyilkosságok, Olaszliszka, minden olyan, amivel addig nem találkoztunk. Szóval ez a szarinos támadás is valami ilyesmi lehet a japánok számára.

Ircsi wrote:
A hatodik résszel kapcsolatos kérdéseidre: sztem a kiugrott rendőr esetében minden rosszul játszott össze: biztos, hogy magára hagyták, az elkülönítéssel gyakorolt pszichoterror hatása, a család és bármilyen más védőhálószerű kapcsolat hiánya mind fennállt az ő esetében és ez váltotta ki az értékrend cseréjét, a közösségcserét. De mivel kényszer hatására történt, ezért folyamatosan belső konfliktust kellett átélnie, ami a halálba kergette.

Ez így nagyon logikusan hangzik. :thumright:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-7 of 10)

Postby brigichan » Mon Jul 24, 2017 10:53 am

Sziasztok!

Meghoztam nektek a 8. részt, melyben egy közel 10 percnyi, vágás nélküli, egy kamerával vett tömény akciójelenet vár rátok. Én ámultam és bámultam, amikor először láttam, gondolom, rátok is ilyen hatással lesz. A színészeink mindenféle dublőr nélkül olyan küzdelem részesei :rambo: , melyek után biztos, hogy minden porcikájuk fájhatott. Nishijima Hidetoshi a végén úgy vánszorog, mint aki alig áll a lábán. :O

Jó szórakozást kívánok! :tv:
Attachments
CRISIS EP08 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep08 HUN
(24.48 KiB) Downloaded 128 times

Kata58

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-8 of 10)

Postby Kata58 » Mon Jul 24, 2017 1:08 pm

Köszönöm a 8. részt! :D Kisebb megszakításokkal dörög villámlik, minimális esővel, de van hogy eső nélkül. :x :thumleft:

Agacska

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-8 of 10)

Postby Agacska » Fri Jul 28, 2017 9:01 am

Nagyon köszönöm a 8. részt.

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Jul 30, 2017 11:58 am

brigichan wrote:
Ez így van. Ráadásul Sakamoto és társai indítékai között, főleg, ahogy előadja magát, nagyfokú irigység is megmutatkozik. Elítéli azokat, akik luxusautókkal furikáznak, mert "ha a külső extravagáns, akkor a belső is biztos romlott", ami nagy általánosítás, és nem feltétlenül igaz. Semmelyik társadalom nem homogén, mindig mindenhol lesznek vagyonosabbak és szegényebbek, ez viszont még nem feltételezi azt, hogy a tehetősebbek el akarják nyomni a náluk rosszabb anyagi helyzetben lévőket. A tenni akarás nemes szándék, de a cél sosem szentesíti az eszközt. Főként, hogy a célba vett "gazdag gyerekek" között nem biztos, hogy mindegyik romlott jellemű volt. Az egyik tömegközlekedéssel utazott, nem nagy autóval, a másik lány csendesen, magányosan üldögélt a könyvtárban és szorgosan tanult... Nem jelenthető ki, hogy mindegyik olyan volt, mint az, amelyik rákiabált a támadójára, hogy az anyja elintézi, hogy halálbüntetést kapjon a tettéért.

Azt se felejtsük el, hogy Sakamoto szerint átlagos családként élnek, átlagos jövedelemmel. Van egy szép házuk (még japán mértékkel is viszonylag tágas, és szép környéken fekszik, ha megnézzük). Mindkét szülő dolgozik, nem hajléktalanok, nem munkanélküliek tehát, adósságban sem úsznak (lakáshitelük van, de hát van az nagyon sok mindenki másnak is). Tehát még csak nem is a társadalom perifériáján élnek, hogy Sakamotónak radikalizálódnia kellene. [és bár nem ismerjük az ottani hétköznapok költségeit, azért tegyük fel a kérdést, hogy pl. magyar viszonylatban melyik háztartásnak van a járulékok levonása után évi 13 milliós tiszta bevétele? Csak egy nagyon kis hányadnak, a felső-középosztálynak esetleg. Amit ő maguknak elfogadhatatlannak vagy kevésnek tart, az egy szomszédos országban vagy a világ egy másik pontján luxusnak számítana. Japán jóléti állam, Sakamoto viszont a fennen hirdetett szociális érzékenysége ellenére abszolút nincs tisztában azzal, milyen helyzetben is van pontosan.] Gondolom, nem véletlen az Eishin Bank elleni támadás sem, akármennyit is akartak belőle jótékony célra használni. És azt sem tudhatjuk, hogy más pénzintézetet nem támadott-e meg később vagy korábban, akár haszonszerzés céljából is.

Sakomoto irígy-e vagy sem és ha igen, irigyebb-e, mint kritikusabb :scratch: :scratch: :scratch:
Számomra ő egy tinédzser, aki nem tudta megbeszélni egyetlen tanárával, szülőjével sem a kis fejében megszületett és vészes sebességgel keringő féligazságokat...Ezek könnyen keverednek a mondabeli társadalmi igazságot szolgáltató hősökkel (Lúdas Matyi, Hong Gil Dong, Robin Hood és tsaik) és az erőszakos eszmékkel. Serdülőkorban az érzelmek és az eszmék elsöprik az ésszerűséget, ill. nem engedik érvényesülni :pale: Ez korosztályos probléma a fiatalok sajátja.

Nem tudom viszonyítani a családi jövedelmüket a magyarhoz, hiszen még itthon is óriási különbségek vannak abban, hogy az ország melyik felén mennyibe kerül az élet alapvető fenntartása. Egy vidéki fizetés mellett lehet, hogy fenntartható a megélhetés, de egy nagyvárosi vagy fővárosi élethez már nem elegendő. Sokkal inkább irányadó lehet az, hogy egy kétkeresős egy gyermekes család nem tudja finanszírozni az utód tanulását... :scratch:

A következőkhöz előrebocsátom, hogy az erőszak semmilyen formájával nem értek egyet, különösen nem a terrorizmussal.
Azonban a fiatalok lehetőségének beszűkülésével és a társadalmi kasztosodással sem tudok egyetérteni, hiszen ha egy társadalom e felé megy és nem foglalkozik vagy nem keres/nem talál társadalompolitikai eszközöket ennek a megoldására, hosszú távon a saját kardjába dől :cussing:
Hogy Japán mennyiben jóléti és mennyiben nem :scratch: Kelet-Ázsiában nem beszélhetünk arról a fajta társadalmi hálóról, amit az európai országok többsége igyekszik ilyen-olyan színvonalon biztosítani az állampolgárainak. Elég a nyugdíjat vagy a gyermeknevelési támogatást megnézni az ázsiai országokban: létezik, nem létezik, milyen fokban létezik? A szülő eltartása elsősorban a gyerek feladata és nem az államé, még akkor sem, ha a szülő egész életében dolgozott... A japán mutatókat nem követtem figyelemmel, a koreait igen, arról van infóm és nem rózsás a helyzetük. Azt is figyelemmel kísértem, hogy állami szintű küldöttség járt a skandináv államokban a társadalmi háló vizsgálatára, hogy mit és hogyan vezessenek be Dél-Koreában. Ha nem lenne felbomlóban a konfuciánus életmodell, nem lenne szükség arra, hogy nemzeti szinten tekintsék át az idősek, gyermeket nevelők, fogyatékossággal együtt élők stb. ellátását, azaz nem lenne szükség az állami beavatkozásra.

Brigi, alapjában egyetértek veled Sakomotóval kapcsolatban, csak a fiatal megítélésében nem tudok annyira kemény lenni.

brigichan wrote:
És még mennyi minden történhet, ami szintén előidézheti országok, egész kontinensek vándorlását! Tudom, furcsa példával fogok jönni. Pár éve kijött a "Holnapután" c. amerikai katasztrófafilm, ahol röviden annyi történik, hogy egy váratlan klímaváltozás következtében a pólusoktól elindul egy hatalmas jégkorszakszerű lehűlés-hullám, mely havat, rettentő hideget és halált hoz mindenkire, akinek nem sikerül előle elmenekülni. Félretéve azt, milyen buta megoldásokkal rendelkezik maga a film, a végén a Mexikóba menekített amerikai elnök nyilatkozik az ottani miniszterelnök társaságában a híradóban, miszerint eddig ők próbáltak meg (ilyen-olyan módszerekkel) bejutni Amerikába, és hogy ez mennyi konfliktushoz, kitoloncoláshoz, stb. vezetett. Most azonban, amikor az északon élők bajba jutottak, ez az ország, melynek polgáraival olyan mostohán bántak, mégis vendégszeretetéről biztosította az oda menekülő amerikai, kanadai és egyéb embereket. És hogy ezáltal át kell értékelni a nemzetek közötti kapcsolatot, együttműködést. Ne adja isten, hogy bármi hasonlót meg kelljen nekünk is tapasztalnunk még ebben az életben, de ha mégis ilyesmi történne, vagy egyéb gazdasági vagy természeti katasztrófa (aszteroida, atomkatasztrófa, háború közvetlen közelünkben), és nekünk is mennünk kellene... hova menekülnénk? És ott hogyan fogadnának minket? És a legfontosabb: hogy tudnánk ezt mind feldolgozni? Az európai bevándoslási hullám évek óta tart, nem csak 1-2 éve, a mögötte rejlő pszichológiát mégsem sikerült magunkévá tenni. Hogy tudnánk akkor egy ennél nagyobb, az emberiség létét zsigereiben fenyegető katasztrófával szembenézni? Bele se merek gondolni... :fear:

Egyetértek! Sőt, nekem is nagyon beégett a Holnapután c. film vagy a japán atomkatasztrófát okozó nagy földrengés és szökőár, az amerikai felelőtlen hozzáállás a klímakonferenciákon és még sorolhatnám :stress: :cussing: :fear:

brigichan wrote:
Ez így van. Nyilván a szarinos támadás olyan mélyen megrázta a társadalmat, hogy ott él mindenkinek a lelkében a terror okozta borzalom. Ugyanúgy, ahogy pl. a 911 is egy új korszakot jelentett Amerika történelmében (összeesküvés-elméleteket félretéve). Amikor az ember addig soha nem látott borzalmakkal szembesül, annak a feldolgozása is időbe telik.

Utánagondoltam, és nekünk is megvannak a magunk, magyar bűnesetei, melyek ugyanúgy velünk és bennünk élnek, és melyeknek az említése is már ugyanazt a borzasztó érzést váltja ki. A 90-es években, vagy inkább azok végén tapasztalt merényletek, lövöldözések, robbantássorozatok, mint az Aranykéz utca, a Fenyő-gyilkosság, és társai, amikor először először kezdett a magyar szembesülni az addig csak filmekből ismert maffiaháborúkkal, leszámolásokkal, és úgy önmagában a terrorral, hogy "ez itt is megtörténhet" a közvetlen közelünkben. Móri-gyilkosságok, cigánygyilkosságok, Olaszliszka, minden olyan, amivel addig nem találkoztunk. Szóval ez a szarinos támadás is valami ilyesmi lehet a japánok számára.

Igen. Ide vezet, ha nem kezelik a társadalmi feszültségeket megfelelően és időben (etnikai konfliktus), a robbantásos ügyek a rendszerváltozás táján a gyenge gazdaság-gyenge állam-gyenge állambiztonság miatt történhettek meg. egyrészt a vadkapitalizmus kora volt nemcsak a fehér/szürke szférában, hanem a bűnözői körökben is zajlott a területi átrendeződés. A legnagyobb félelmemet éppen a szarinos metrótámadás okozta, ez már teljesen olyan volt, mint a 12 majom c. filmben.

A nyolcadik részt is köszönöm szépen: részekkel ezelőtt is már annyira izgultam azért a szerencsétlenért, hogy mielőbb hozzák ki onnan. Borzasztó, ha valakit ennyire magára hagynak egy ilyen közegben :fear:
Tetszett, hogy összeálltak és közösséget vállaltak a csoporttagjukkal. Mi ez kérem? A japánok is szembe tudnak fordulni a paranccsal? :w00t: Felemelő volt, ahogy kivonultak azzal az összevert szerencsétlennel. A vezetőség már megint nem volt a magaslaton. Játszanak a beosztottak életével és nekem ez nagyon tetszik :argue: :cussing:

A családomban két ember is dolgozott, ill. dolgozik a rendvédelmi szerveknél. Egyben biztos voltam már gyerekként: nem tudnám elviselni az utasításos rendszert. Márpedig ott nincs kecmec: a parancs, az parancs. Ott nincs helye a saját véleménynek vagy az értelmiségi kritikának, lelkiismeretnek stb. :pale:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Aug 01, 2017 11:59 am

Ircsi wrote:Hogy Japán mennyiben jóléti és mennyiben nem :scratch: Kelet-Ázsiában nem beszélhetünk arról a fajta társadalmi hálóról, amit az európai országok többsége igyekszik ilyen-olyan színvonalon biztosítani az állampolgárainak. Elég a nyugdíjat vagy a gyermeknevelési támogatást megnézni az ázsiai országokban: létezik, nem létezik, milyen fokban létezik? A szülő eltartása elsősorban a gyerek feladata és nem az államé, még akkor sem, ha a szülő egész életében dolgozott... A japán mutatókat nem követtem figyelemmel, a koreait igen, arról van infóm és nem rózsás a helyzetük. Azt is figyelemmel kísértem, hogy állami szintű küldöttség járt a skandináv államokban a társadalmi háló vizsgálatára, hogy mit és hogyan vezessenek be Dél-Koreában. Ha nem lenne felbomlóban a konfuciánus életmodell, nem lenne szükség arra, hogy nemzeti szinten tekintsék át az idősek, gyermeket nevelők, fogyatékossággal együtt élők stb. ellátását, azaz nem lenne szükség az állami beavatkozásra.

Ez igaz. Aránytalanul nagy terhet jelent ez a fiatalok és felnövendő generációk számára, mellyel vagy nem tudnak megbirkózni (lásd nagy öngyilkossági arány), vagy radikalizálódnak, mert más megoldást nem találnak. És a baj az, hogy ez így egy soha véget nem érő folyamat lesz, ami körkörösen öröklődik generációról generációra, míg valami gyökeres változás nem történik.

Ircsi wrote:A nyolcadik részt is köszönöm szépen: részekkel ezelőtt is már annyira izgultam azért a szerencsétlenért, hogy mielőbb hozzák ki onnan. Borzasztó, ha valakit ennyire magára hagynak egy ilyen közegben :fear:
Tetszett, hogy összeálltak és közösséget vállaltak a csoporttagjukkal. Mi ez kérem? A japánok is szembe tudnak fordulni a paranccsal? :w00t: Felemelő volt, ahogy kivonultak azzal az összevert szerencsétlennel. A vezetőség már megint nem volt a magaslaton. Játszanak a beosztottak életével és nekem ez nagyon tetszik :argue: :cussing:

Bizony. De nekem tetszett, hogy Aonuma kivonult az egész kommandós alakulattal, és hogy "maguk sosem jártak itt". :mrgreen: Bátor dolog volt.

Ircsi wrote:A családomban két ember is dolgozott, ill. dolgozik a rendvédelmi szerveknél. Egyben biztos voltam már gyerekként: nem tudnám elviselni az utasításos rendszert. Márpedig ott nincs kecmec: a parancs, az parancs. Ott nincs helye a saját véleménynek vagy az értelmiségi kritikának, lelkiismeretnek stb. :pale:

Ez sajnos így van. :|

Meghoztam a 9. részt, melyben megismerkedünk az utolsó nagy ellenféllel, Yuki Tadashival... és legalább annyira gondolkodóba fogunk esni, mint hőseink, hogy ki is a tényleges ellenség valójában... :fear:
Attachments
CRISIS EP09 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep09 HUN
(28 KiB) Downloaded 85 times
Last edited by brigichan on Wed Aug 02, 2017 2:28 pm, edited 1 time in total.

Ircsi

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Ep 1-9 of 10)

Postby Ircsi » Tue Aug 01, 2017 3:04 pm

Szia Brigi,
eddig számomra ez volt a legidegőrlőbb. Már múltkor bevillant, mi van, ha lesz fordított felállás, azaz pandúrból rabló. Erre puff,
itt van. Az a jó, hogy nem a csapatból, hanem kívülről érkezett a "zavar". Védtelenek vagyunk a terrorizmussal szemben, mint a birkák a vágóhídon :fear: :fear: :fear: Még egy filmbeli vészhelyzeti csapat is belefut ebbe. A főnök felelőssége egyértelmű. Rá tudnám küldeni ezt az őrült :rambo: -ót, megérdemelné, mert teljesen mindegy, hogy pénzért, posztért vagy egy nagyobb hal elfogásáért, de megint kockáztatta és bajba is sodorta az egész csapatot.
Nem értek egyet sem a dezertált őrülttel, sem a főnök céljaival. Mintha szórakozna, sakkozna a rá bízott beosztottakkal. :cussing: :cussing: :cussing:

Remélem bárhogy is lesz, bármilyen veszteséggel is zárunk, a végén mindenki a helyére kerül :roll , legalább a filmen legyen így!
A Polip c. olasz sori nekem az egyik "ne tovább", a másik a Serpico c. film. Mindegyiket serdülőként láttam, de nagyon beégtek. Ahogyan az is, amikor anno a híradóban mutatták, hogy Falcone ügyészt jó pár méternyi autópályával együtt felrobbantotta a maffia Olaszorsbűnözés. Ennek pont idén volt az évfordulója.
A 2015-től kezdődő európai történésekre uígy nem vagyunk felkészülve. Igaz ez egy sokkal nagyobb falat, mint a belső bűnözés. :scratch:

Köszönöm szépen!

Kata58

Postby Kata58 » Wed Aug 02, 2017 4:45 am

Köszönettel vittem a 9. részt! Ahogy bevezetted Brigi, úgy látszik megint kemény dió lesz! :crazy: Néha nem látom különbnek a főnököt a terroristáktól..egy hajszál választja el tőle, és igen...neki úgy látszik sakkfigura a csapat! :crazy: :crazy: :crazy: :thumleft:
Ircsi, említetted a Polipot, hát én is fiatalként éltem meg azt a sorozatot, és mély nyomot hagyott bennem is! :cry: :cry: :cry:
Mit mondjak, a valóság felülírja néha az emberi fantáziát és itt most nem a jóra gondolok :cry: :cry: :cry:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Aug 02, 2017 2:26 pm

Nincs mit!

És bizony jól mondjátok.

Ircsi, gyerekkorom legmegrázóbb sorozatnézős-élménye nekem pl. a Poliphoz kapcsolódik, jó is, hogy említetted. Cattani felügyelő meggyilkolása úgy beleégette magát az emlékezetembe, hogy máig emlékszek rá, milyen borzasztó volt. Mai szemmel nézve persze kicsit túl van játszva, de gyerekként... nagyon hitelesnek tűnt.

Meghoztam az utolsó részt, ahol izgalmakban, akciójelenetekben most sem lesz hiány, sőt. :goggle:

Kíváncsi vagyok, a végéről miként vélekedtek majd.

Kajinak nagyon is sikerült elszámítania magát. Egy gátlástalan, saját fiát áldozati bárányként szemrebbenés nélkül feláldozó miniszterelnököt szolgál inkább, minthogy az igazságszolgáltatás győzedelmeskedjen. A hatalmasok megint megússzák, a valódi tömeggyilkos pedig büntetlenül és luxusban tovább éli az életét, mintha mi se történt volna. :glare:

De Kaji mit ért el vele? Egy dinamikusan, jól működő csoportot sikerült teljesen szétzilálnia. Sőt, mondhatnánk azt is, radikalizálnia.

1. Kashiiról az utolsó felvétel az, hogy egy bomba alaprajzát készíti el éppen, feliratként a "célpont: Fővárosi Rendőr-főkapitányság" szerepel. Vajon csak dokumentálja Yuki korábbi csőbombáját? Vagy annyira megváltoztatták őt a történtek, hogy saját maga készül bombamerényletre? :goggle:

2. Oyama visszatért a hekkerkedéshez, és ismét magára öltötte az IZO becenevet. Vajon ez azt jelenti, hogy visszatért korábbi hekkertársaihoz? Belépett a Heisei maradvány-csoportjába? Vagy új csoportot alapít? Elkezd szivárogtatni a cd-kre kiírt államtitkokból, vagy mindössze beépülni próbál közéjük?

3. Tamaru visszament a templomba a megbeszélt időpontra. Vajon ez azt jelenti, hogy olyan hatással voltak rá az események, hogy képes szövetkezni a terroristákkal? A fickó mindenképpen külföldi gyökerekkel rendelkezett, ezért is beszélt hozzá Tamaru részint más nyelven az előző részben (ha jól értettem, kínaiul). Kína-Észak-Korea vonalon indulunk el vajon...?

4. Inami elméje szerintem teljesen megbomlott. Ha Yuki életben maradt volna, le tudta volna zárni magában a történteket. Így azonban, hogy Yukit kivégezték, nemhogy nem sikerült szembenéznie a traumával, hanem az még el is uralkodott rajta. Elég megnézni a fanatikus tekintetét, és azt a hátborzongató háttérzenével összevetni... biztos, hogy nem tisztességesek a szándékai. :pale:

Image

5. Vajon a főnök milyen szeret fog kapni? Neki kell majd elkapnia a korábbi kollégákat?

+1: Miért nézett felfelé Yuki, pont a mesterlövész irányába? Vajon tudta, mi vár rá? Vajon Kaji volt az, aki neki szivárogtatott, hogy ki volt a valódi felelős a robbantásért? Mikor a miniszterelnök filózott ezen, Kaji arca egy pillanatra kiismerhetetlen volt... Vajon Yuki "erőszakkal belőle szedte ki" az információt...?

Megannyi kínzó kérdés.

Lehetett hallani pletykákat, hogy az utolsó résszel Oguri Shun nagyon nem volt megelégedve, mert állítólag egy fontos jelenetét kivágták, mely segített volna jobban megérteni a karakterét, és emiatt fogadkozott, hogy a sorozatkészítő csatornával soha többé nem hajlandó együtt dolgozni... :pale:

Viszont azért remélem, hogy a nyitott befejezés ellenére majd meggondolja magát, mert máshol mindenhol azt nyilatkozta, mennyire örült, és mennyire megtiszteltetésnek tartotta, hogy a Tamarut alakító Nishijima Hidetoshival együtt szerepelhetett. Szóval ha mégis lenne majd folyatás, akkor remélem, ő is visszatér.

Ha sorozat vagy mozifilm formában érkezne valami folytatás, természetesen azt is fordítom majd nektek. :mrgreen:

Jó szórakozást kívánok!
Attachments
CRISIS EP10 End 720p HDTV x264 AAC-DoA-magyar.srt
CRISIS - Különleges Biztonsági Egység Ep10 HUN
(30.03 KiB) Downloaded 119 times

cirmos

Re: CRISIS - Special Security Squad [Hungarian Subs] (Complete)

Postby cirmos » Wed Aug 02, 2017 3:21 pm

Köszönöm szépen!

Kata58

Postby Kata58 » Wed Aug 02, 2017 4:42 pm

A kilencediket még nem láttam, mert egybe akartam megnézni...lévén a befejező rész!
Köszönöm brigi, hogy ismét egy teljes sorozat van a tárházunkban, és nem is akármilyen kategória, mert ilyen politikai krimi japánból nem sok van! :crazy: :P :D :D

bekka

Postby bekka » Wed Aug 02, 2017 4:51 pm

Alig várom, hogy legyen időm megnézni! Imádom Ogurit. Köszi!!! :cheers: :salut:
Befejezett: Love rain, Cruel love, 49 days, Sad love story, Heirs special, Yawang, Temptation, Shadows of love, Ouroboros, Falling in love with Soon Jung, Cook up a storm, Mystery queen,BG personal bodyguard
Folyamatban:Ando Lloyd,Miss Pilot
Terv: M.Q. 2

http://www.azsiaifeliratok.hu

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Aug 02, 2017 8:20 pm

Szia Brigi!
Először is egy nagy KÖSZÖNÖM a soriért :notworthy: :notworthy: :notworthy:
Hát, nekem nagyon tetszett még a vége is. Leginkább az, hogy a nagy "magyar" valóságot, ill. itt most "japán", de teljesen általánosítható valóságot teljes alakos képben kaptuk meg...
Mit is láttunk? A róka fogta csukát? Vagy inkább a demokrácia rákfenéjét? :goggle:

Bárhogy is van, a mai napig nem találtunk a demokráciánál jobb módot arra, hogy együtt éljünk ennyien ezen a bolygón. Másképpen, ha vki azt mondja, hogy utálja a politikát vagy, hogy nincs hozzá köze, hazudik. Finomabban megfogalmazva: nem tudja, hogy mit is mond igazából. Az egész élet politika.

Az ember szerzési vágya olthatatlan és a sajátja, ahogyan a bőre is az. Ez csakis tudatosan kezelhető és erre a szintre nagyon kevesen képesek eljutni azok közül, akik politikában utaznak. (Én még nem találkoztam ilyen emberrel, de tegyük fel, hogy létezik :w00t: ) Szóval a "szerzési vágy" hivatalos becsatornázása a politika egyik oldalról, másik oldalról az állami hatalom megszerzéséhez szükséges eszköz. Tisztában vok, hogy ez egy kicsit fura, szokatlan megfogalmazás.

De. Az állam is egy szervezet, egy emberek alkotta szervezet és mint egy rendszer, saját logika mentén működik. Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy az állam létrehozatalának logikája és a létrehozott, működő állam logikája nem fedik egymást egészen. Az állam eredeti legfontosabb funkciói: a védelem és a redisztribúció/az újraelosztás. A saját szervezeti logikája a mögötte álló emberek miatt az erősödés, növekedés, a hatalom megtartása és a rendszerből kinyerhető anyagi és kapcsolati tőke megszerzése: kedvezések, szívességek, elköteleződések, túlkapások, gazdasági visszaélések világa ez.

Mit láttunk itt? Az állam védelmi feladatait ellátó szerveken belül léptek túl hatáskörükön és éltek vissza hatalmukkal akkor, amikor az állam vezetőit védték meg az igazságszolgáltatástól. Mondjuk ki: Kaji saját befolyását felhasználva saját csapatot alakított ki a szervezeti hierarchiát megkerülve, amellyel eleinte extra nehéz feladatokat végeztetett el, miközben egyre nagyobb bizalmat élvezett és gyakorlatilag egyre fontosabb feladatokat „végeztetett el” a hatalmat birtoklók bűneinek eltüntetésére.

Nálam már itt bukott a mutatvány. Mi az, hogy egy személy irányít egy csoportot és a felhatalmazást egy-egy munka elvégzésére mindig külön engedéllyel, személyes kapcsolatai révén éri el. Az ő motivációja egyértelmű: pozíciószerzés = pénz, presztízs. Ez a hatalommal való visszaélés egyik esete.

Felteszi a kérdést a végén: „Vajon végül én számoltam el magam?”.

Válasz: Igen, Kaji. Te. Mikor? Amikor egy Inamit vettél magad mellé a mocskos céljaid végrehajtására, aki kilépett már 1x az állami szolgálatból a lelkiismerete miatt. Hiba volt. Erre a célra gátlástalan, hidegvérű embert szokás választani és nem egy forrófejű, szívvel és lélekkel rendelkezőt. Gyenge indok ilyen emberek előtt az ország jó hírére hivatkozni, amikor a társadalmat alkotó emberekkel ekkora árat akarsz fizettetni. És igen, nálam belefér a személyes bosszú és az igazságszolgáltatás ebben az esetben. Ha már a médiát, az igazságszolgáltatást is kilóra megvette az állami hatalom, nincs más, mint Lúdas Matyi, Hong Il Dong, Robin Hood útja és a szemet szemért, fogat fogért elv.
Hozzáteszem még 1x, ha nincs más út.

Az én kérdésem: Mégis, hogy a fészkes fekete fenébe lehet egy ilyen tetű embert szolgálni, aki a saját gyerekét csípőből beáldozza, de az igazságszolgáltatásnak ugyanakkor ki nem adta volna, mert akkor elveszíti a miniszterelnöki széket. Ja, a választ is tudom. Azért lehetséges, mert téged is ugyanolyan fából faragtak: a hatalom bűzétől rothadóból. Olyanból, aki nem tud és nem is akar felelősséget vállalni a beosztottjaiért, az embereiért, mert azokra csak, mint eszközre van szüksége időlegesen és az esetleges haláluk még beáldozásnak sem minősülne számodra. :argue:
Na, jó. Kidühöngtem magam.

A film végével kapcsolatban: el tudom képzelni, hogy a csoportban átélt történések megfordították embereinket, mert mi ez, ha nem rendszerszerű csalódás, meghasonlás és mérhetetlen düh. Mindent el tudok képzelni: a hírolvasó a végén bemondja, hogy a r.kapitányságon Kaji, a japán Richelieu a levegőbe repült. Mindent el tudok képzelni, de leginkább azt, hogy a csapat csapatként működik majd továbbra is. Egyedül nem sokra mennének, de együtt? Bármire. Igen, a végére kaptunk 5 mindenre kész rablót az 5 mindenre kész pandúrból.

Érdekes dolog az emberi elme, az értékek, az érzések, a motivációk... :scratch: :scratch: :scratch:

Ez hála Istennek nem egy amerikai befejezés. A rendezői üzenet világos: figyelem kedves korrupt vezetőink, a társadalmi elégedetlenség és büntetés előbb-utóbb elér benneteket is.

Két tipp arra, hogyan lehetne megakadályozni a rendszerszintű korrupciót:
1. A média alkotmányos védelmével, hogy az állam ne lehessen kizárólagos a civil társadalom tájékoztatásban.
2. A szakhivatalnoki réteg alkotmányos védelmével, hogy ne lehessen minden választás után a szakértelmet kisöpörni és a korrupció jelezhető legyen a védelmet élvező szakhivatalnoki réteg révén.
Ha ez a két biztosíték nincs beépítve, akkor az államhatalom mindig kileng a civilek, a gazdaság hátrányára, ellenében.
Ezt diktálja a saját logikája. Sajnos nálunk a civilség történelmileg gyenge, ahogyan a független média is.
A végére egy költői kérdés: Vajon miért nem teszi meg ezt a törvényhozás? :nuts:
Csak nem fognak maguk ellenében dönteni? :mrgreen:

Ido11

Postby Ido11 » Fri Aug 04, 2017 1:19 am

Kedves Brigi,
köszönöm szépen az utolsó 5 rész feliratát.
Hamarosan megnézem.
Kiváncsi vagyok, hogy a 9. rész feliratát miért töltötték le kb feleannyian mint a többit. De tényleg. :unsure:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Aug 06, 2017 12:45 pm

Sziasztok!

Nagyon szívesen mindnyájatoknak! :dance:

Kata58 wrote:A kilencediket még nem láttam, mert egybe akartam megnézni...lévén a befejező rész!
Köszönöm brigi, hogy ismét egy teljes sorozat van a tárházunkban, és nem is akármilyen kategória, mert ilyen politikai krimi japánból nem sok van! :crazy: :P :D :D

Ne félj, van még ilyen bőven, későbbre ki is néztem magamnak egy érdekesnek ígérkezőt. :mrgreen: De az még nagyon a jövő zenéje.

bekka wrote:Alig várom, hogy legyen időm megnézni! Imádom Ogurit. Köszi!!! :cheers: :salut:

Nem fogsz csalódni benne! :rambo:

Ircsi wrote:
Mit láttunk itt? Az állam védelmi feladatait ellátó szerveken belül léptek túl hatáskörükön és éltek vissza hatalmukkal akkor, amikor az állam vezetőit védték meg az igazságszolgáltatástól. Mondjuk ki: Kaji saját befolyását felhasználva saját csapatot alakított ki a szervezeti hierarchiát megkerülve, amellyel eleinte extra nehéz feladatokat végeztetett el, miközben egyre nagyobb bizalmat élvezett és gyakorlatilag egyre fontosabb feladatokat „végeztetett el” a hatalmat birtoklók bűneinek eltüntetésére.

Nálam már itt bukott a mutatvány. Mi az, hogy egy személy irányít egy csoportot és a felhatalmazást egy-egy munka elvégzésére mindig külön engedéllyel, személyes kapcsolatai révén éri el. Az ő motivációja egyértelmű: pozíciószerzés = pénz, presztízs. Ez a hatalommal való visszaélés egyik esete.

A szomorú az, hogy bármennyire meghökkentőnek is tűnik ez most számunkra, ezer százalék, hogy ez a hétköznapokban, minden magát demokratikusnak mondó országban simán ugyanígy megy. Mert "az állam édeke" ezt kívánja. És amíg a polgár nem tud róla, addig neki nem fáj. :glare:

Ircsi wrote:
Az én kérdésem: Mégis, hogy a fészkes fekete fenébe lehet egy ilyen tetű embert szolgálni, aki a saját gyerekét csípőből beáldozza, de az igazságszolgáltatásnak ugyanakkor ki nem adta volna, mert akkor elveszíti a miniszterelnöki széket. Ja, a választ is tudom. Azért lehetséges, mert téged is ugyanolyan fából faragtak: a hatalom bűzétől rothadóból. Olyanból, aki nem tud és nem is akar felelősséget vállalni a beosztottjaiért, az embereiért, mert azokra csak, mint eszközre van szüksége időlegesen és az esetleges haláluk még beáldozásnak sem minősülne számodra. :argue:

Igen. Megmondom őszintén, a filmzenei albumon van egy KING KAJI nevű dal is, eleinte nem is értettem, miért ez a címe, de mostanra tudatosult. Tudod, mi lett volna az igazán meghökkentő? Ha Kaji keserédes diadalával baktat az utcákon a történtek után (ahogy látjuk őt távozni a helyszínről), és valahonnan eldördülne egy mesterlövész lövése, és vele is végeznének. Hogy a miniszterelnök elvarrja a szálakat. Vajon miért nem tették meg? Még ennél is több mocskos titkot rejtegethet...? :crazy:

Ircsi wrote:
Ez hála Istennek nem egy amerikai befejezés. A rendezői üzenet világos: figyelem kedves korrupt vezetőink, a társadalmi elégedetlenség és büntetés előbb-utóbb elér benneteket is.

Igen, ennek én is örülök. Nem szokványos, rózsaszín, hanem keményen megmutatja a valóságot.

Ido11 wrote:Kiváncsi vagyok, hogy a 9. rész feliratát miért töltötték le kb feleannyian mint a többit. De tényleg. :unsure:

Ennek az az oka, hogy a 10. rész feltöltésekor javítottam a 9. részt is egy elírás miatt. :wink:

De míg ezt is belekalkulálva is nagyon kevesen néztétek sajnos a sorozatot. Ami azért is érdekes, mert a fészbukkon több doramás közösségben is megosztottam a linkjét, és mindegyikben 50+ lájk és jó pár komment fogadta. Mégis, a 100-as letöltésszámot csak az első pár epizód érte el. Furcsa ez nekem, főleg a sorozatbeli húzónevek (Oguri, de főképp Nishijima) miatt is. Valahogy azt figyeltem meg az elmúlt évek során, hogy ha idolénekes nem szerepel egy japán sorozatban, az a magyar közönségnek gyakorlatilag csak egy nagyon kis hányadát érdekli. És ez fura, mert ha megnézzük, a japán kultúra jóval előbb benyomult az animék miatt ebbe az országba, mint a koreai, és eleinte abszolút domináns volt. Ma már a doramák, filmek terén Korea szinte egyeduralkodónak tekinthető. Ha ez egy koreai sorozat lett volna, halmozottan többen bekapcsolódtak volna.

Kata58

Postby Kata58 » Sun Aug 06, 2017 12:49 pm

Talán később még becsatlakoznak ..nem könnyű témát dolgoz fel az biztos, és nem is várt ilyen végkifejletet az ember, elvégre egy ilyen csoport létrehozása is maga a csoda, és úgy látszik valakinek csak addig kellett, míg a pecsenyéjét meg tudta sütni./bár én nem vagyok meglepve oly nagyon mégis szomorú hogy így van! :mrgreen:
De előfordult, hogy az Ázsáról szedtem le a feliratot nem innen...ez is lehet különbség nem ?
Kellemes vasárnapot, ma már mintha enyhébb idő lenne...eddig volt kétszer fél perces eső :blink :nuts: de hogy ez mire volt elég :goggle:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Aug 06, 2017 12:54 pm

Kata58 wrote:Talán később még becsatlakoznak ..nem könnyű témát dolgoz fel az biztos, és nem is várt ilyen végkifejletet az ember, elvégre egy ilyen csoport létrehozása is maga a csoda, és úgy látszik valakinek csak addig kellett, míg a pecsenyéjét meg tudta sütni./bár én nem vagyok meglepve oly nagyon mégis szomorú hogy így van! :mrgreen:
De előfordult, hogy az Ázsáról szedtem le a feliratot nem innen...ez is lehet különbség nem ?
Kellemes vasárnapot, ma már mintha enyhébb idő lenne...eddig volt kétszer fél perces eső :blink :nuts: de hogy ez mire volt elég :goggle:

Persze, nem könnyű a téma.

Ami az Ázsiaékköveit illeti, ezek a linkek vannak becsatolva oda. Szóval amit itt látsz, az az ÖSSZES letöltő. DA-s és ázsiaékköveis egyben. :mrgreen:

Kata58

Postby Kata58 » Sun Aug 06, 2017 3:59 pm

Na látod erről nem is tudtam.. :-) Mindig tanul az ember gyereke..De azért ez ne szegje a Te kedvedet, aki akar az megnéz ilyen komoly lélegzetű témát is! Én is arra várok, hogy úgy legyek szabad valahogy napközben, hogy legénykém nem jön be nem egyáltalán nem neki való látnivaló van benne, + nagyon leradarozza ha megvisel egy történet...de az utolsó kettőt már majdnem sikerült megnéznem..a 9. nek a kétharmadát. szóval tényleg nem könnyű :crazy: :cry: :O , de nem érzem mesébe illőnek, sőt tömény valóságnak még akkor is a filmként látjuk viszont. Mint a Voiceben is megtörtént dolgokat dolgoztak fel az is milyen kemény volt! :mrgreen: Mégis kedvencem maradt, csak ha itt van a hátam mögött mint most is, akkor nem nézem, azonnal átkapcsolok valami könnyebbre. :-) :thumleft: :D

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Aug 08, 2017 12:40 am

Briginek:
Számomra Kaji karaktere nem annyira meghökkentő, mint inkább felháborító. A bűnőzők felismerhetők mindenki számára. A fehér gallérosok már nem annyira, megbújnak egy nemesnek mondott cél mögött, szórakoznak az átlagemberek életével...miközben dörzsölgetik a kezüket az íróasztal mögött, tippelgetve, hogy melyik emberük hogyan viselkedik majd a bevetés alatt, s hogy mi lesz a kimenetel :crazy: Számomra ettől legalább olyan bűnös, mint egy robbantó. Az meggyőződésből teszi, amit tesz, ez viszont nyers haszonért, miközben egy sor álszerepben tetszeleg: jó rendőr, felelősségteljes ember, tiszta ember stb. Számukra büntetést is kitaláltam: folytonos, sérülésig tartó éles bevetések :x

Ha az lett volna a vége, hogy lelövik Kajit. Számomra zavart okozott volna. Miért? Mert kutya a kutyát nem bántja. A miniszerelnöknek mindent megtett, teljes védettséget élvezett, miközben teljes mértékben az állam önálló logikája mentén működik: használja a kapcsolati tőkét, a hierarchián belüli függetlenséget :crazy: , a kéz kezet mos elvet. A rendezői üzenet nem lett volna következetes.
A vége nem tartalmazza a pontos megoldást, ahogyan az élet sem szokta tartalmazni mindig. Illetve egy lehetséges megoldás lett volna: ha Kaji beosztottja árnyékként feláll vele szemben és a saját kapcsolataival átnyúl felette és bünteti az elnökkel együtt. Ez nem történt meg, mert a beosztottban volt még vmi emberi, ha nem lett volna uolyanná válik , mint Kaji. A másik utópisztikus lett volna: miszerint a saját csapat fordul ellene. Ők nem rendelkeztek politikai kapcsolatokkal. Uakkor van elég infojuk, ha összeállnak a jövőben ügyesen felhasználva a médiát: elérhették volna a bukásukat.
A rendező ezt is meghaladta: az egyes embereket mutatta meg nekünk, a döntéseiket, amelyeket esendő, húsvér emberek általában hozni szoktak az életben. Egyéni bosszúk, egyéni pálfordulások, egyéni tragédiák és az útjaik végén egyéni bukások :pale:
Rendezőnk jól látja, hogyan működik az ember és az állami korrupció, valamint hogy miért fordulnak az elégedetlenek ilyen hajmeresztő, társadalomellenes tettekhez. Gondoljuk végig: gyakorlatilag saját magukat, a polgárokat büntetik, akik mindezt eltűrik, mintha ezzel a korrupt vezetők cinkostársai és haszonélvezői lennének az átlagemberek :crazy:
Hát a terrorizmus fonákságát gyönyörűen bemutatta számomra :salut: :sweat: :cry:

Agacska

Postby Agacska » Sat Aug 19, 2017 8:27 pm

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását.