Hwarang [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
vercsike1

Re: Hwarang [Hungarian Subs] (16/20)

Postby vercsike1 » Sat Feb 11, 2017 8:57 am

Sziasztok Jinnie és Chinatsu ! ! ! :cheers:

Hálásan :notworthy: :notworthy: :notworthy: köszönöm nektek a 15 - 16. részek feliratát.Szép és kellemes hétvégét. 8)

Timi

Postby Timi » Sat Feb 11, 2017 3:00 pm

Köszönöm szépen az eddig elkészült feliratokat! :thumright:

Elsheva

Postby Elsheva » Mon Feb 13, 2017 8:15 pm

Hmm... hmmm... Most jutott csak időm megnézni az új részeket.
Nekem nem igazán tetszik ez az Aro-központúság mert, ahogy ti is mondjátok minden körülötte forog. Én szívesen kivenném őt a sztoriból, hogy a fiúk nagyobb térhez jussanak. Mikor SzK és a Király akciózni kezdett aztán megjöttek a többiek is, na akkor éreztem úgy, hogy erre vártam! :cheers: Végre akcióba lendültek a srácaink! :cheers: és jó hogy ezt folytatták a 16. részben is valamelyest.
BanRyu hirtelen elhatározását nem értem, eddig úgy éreztem kifejezetten utálja a második apját... :unsure: :blink
SzK és Aro, hát nekem ez már kicsit sok. És hiába tudjuk, hogy nem testvérek, mégis olyan mint a Beavatott után nézni a Csillagainkban a hibát, olyan furán kínos. De az pozitívum, hogy SzK úgy néz ki félretette a bosszúját :thumright: (ami amúgy sem volt valami nagy ötlet a kollektív büntetés elvének korában :glare: ).
A Királynak remélem ennyi mostmár elég volt, hogy összekapja magát, még van 4x60 perce megszerezni azt a trónt.
Szerintem azért halad ilyen lassan a történet, mert igazából nincs neki hová mennie. Ami az alapkoncepció, (király foglalja el a trónt, a fiú kapja meg a lányt) szerintem max 5-6 rész alatt le lehet bonyolítani. Természetesen én is vártam, hogy bonyolódjanak a szálak, vagy rögösödjenek azok az utak, de valamiféle írói megfontolásból egyik sem következett be, így hát mivel a sori 20 részes, marad a sok bambuás/merengés és visszaemlékezés (mostmár sajnos a vicces és modernes jelenetek is eltünedeznek :-( pedig milyen kafa volt pl a focimeccs az elején). Mikor kezdődött (cím, promo, első részek alapján) egy akció-vígjáték sorit vártam, ami a csapatról szól és a kiképzésüket, meg a különféle küldetéseiket kíséri végig, ezalatt a király trónra kerül és SzK megszerzi a lány szívét. Nos, nem ez lett belőle. Hogy lesz-e benne bármi csavar.. érdeklődve várom.
Ennek ellenére még mindig nagyon jól szórakozok rajta, és kíváncsian várom az eheti részeket. :-)

unni2011

Postby unni2011 » Mon Feb 13, 2017 9:34 pm

Kedves Jinnie és Chinatsu, itt is nagyon köszönöm a 15. és a 16. rész fordítását! :cheers: :salut:
Változatlanul nagyon jól szórakozom a sorin. :D Persze, nagyon kedvelem a virágfiúkat. :P
A Királykánk úgy tűnik kezdi összekapni magát. :-)
Az egyik OST-ot ő énekelte... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=zdJBmWtBxoY

Egy másikat SzK... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=wxRJSDvQ0OM
Image
ImageImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Feb 14, 2017 11:53 am

unni2011 wrote:Az egyik OST-ot ő énekelte... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=zdJBmWtBxoY

Egy másikat SzK... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=wxRJSDvQ0OM

Nagyon szépek a dalok, Unni! Jó hallgatni! Szép hangú lovagocskák. :wub:

A 17. rész margójára:

Sajnálom, hogy az egész járvány-dolgot ilyen tét nélkülivé tették. Vagy legalábbis én nem éreztem a súlyát, hogy sok ember veszélyben lenne, és hogy nagyon tenni kellene valamit. Végül pedig, ami ezt még jobban alátámasztotta, hogy négy srác némi figyelemelterelés segítségével simán kilopta az alapanyagokat, és megoldódott a probléma. :unsure:

A másik, amit nem értek, hogy miért vannaka wonwhák előrángatva az utolsó pár részre. Mit akar a királyné? Hogy a hercegnő és Aro majd ugyanúgy egymásnak feszüljön, mint az eredeti két wonwha-vezér Nammo és Junjeong, és "győzzön a jobbik"? Minek? :nuts: Ki volt az eredeti Nammo? És milyen szerepe volt Junjeongnak? Egyáltalán mi volt a rangjuk? Az egyikük fia lenne Szárnas Kutya?
Folyamatban: Man to Man [81%], Signal (Fuji TV 2018) [?/2]
Tervezettek: Voice Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

onna

Postby onna » Tue Feb 14, 2017 12:14 pm

Köszönöm szépen a fordítást én is kváncsi vagyok a fejleményekre. :D :D :D :D :D :D :D :D

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Feb 14, 2017 12:18 pm

Azt néztétek amúgy, milyen gyönyörű instrumentális háttérzenéket adtak ki a 8. filmzenei albumon?! :heart: :heart: :heart:

Mondjuk remélem, ez nem azt fogja jelenteni, hogy "rendes" albumot nem kapunk, mert akkor mérges leszek. :cry:

gyomar

Postby gyomar » Tue Feb 14, 2017 1:22 pm

Kedves Jinnie és Chinatsu!
Hálásan köszönöm nektek a 14-15-16. részek feliratinak a fordítását. :notworthy: :salut: :clap:
gyomar :-)

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Feb 14, 2017 10:52 pm

17-18. felirat nélkül:
Semmiféle poént nem lövök le, de nem tudok nem kritikus hangot megütni :cussing: :argue: Nagyon tudnék vitatkozni az íróval, mert:
1. Vígjátéki elemekkel élt túlnyomórészt a 12. részig, s azután sem szabadult meg teljes mértékben. :blink
2. Még a vér komoly helyzeteket is elbagatellizálta, a karaktereket nem árnyalta, nem bontotta ki eléggé ahhoz, hogy komoly királydrámába és veszteséglistába vigyen bennünket a 18. részben. :pale:
3. Altatott 17 órán keresztül és minden puskaport most gyújt be. Sajnos számomra csak aránytalanul felépítetté vált a forgatókönyv, a súlyos dolgok súlytalanná váltak, a veszteségek pedig indokolatlanná. :pale:
4. A legszomorúbb számomra, hogy a színészi gárda nagyon jó, az instrumentális zenei betétek gyönyörűek, de a tartalom elmarad mögötte. Ilyet még nem tapasztaltam szaguknál. Nekem soha nem volt bajom a szereplők esetleges elvesztésével, de elosztva a történetben és a karaktert, a sztorit úgy kell belevinni, hogy a veszteségnek súlya legyen! Ne csak azért, mert szép és "jófej" volt 17 órán keresztül, hanem erkölcsileg is legyen súlya annak a halálnak, hogy teljes katarzist adjon :cussing:
5. Fenntartom, hogy a műfaji kavarodásból rosszul jön ki a film. A történetet jobban ki kellett volna dolgozni, különösen az állam-had-erőviszonyok terén és a karaktereket nem azon kívül, hanem ebben az erőtérben kellett volna mozgatni. Kicsit uti leszek: kevesebb beállított virágfiús bazsalygás, több történés, több aktivitás az erőtérben és nem a patakban! Ebben a töténetben benne lehetett volna a súly, így viszont olyan, mintha az utolsó 3-4 rész egy egészen különálló alkotás lenne. Mintha menetközben lovasváltás történt volna úgy, hogy az új lovas egy-két részig csak nyeregben ült, de ló nélkül. Na jó, nem lovas, hanem író - és rendezőváltás. :pale:
Maradt volna annál a stílusnál és műfaji elemeknél, amit a 12. részig konzekvensen használt, jobban járt volna a film, ha már annyira újat akart. Okta? Tánc? Virágfiúk? Ezek nem illeszkednek a királydrámába, amibe belevittek minket! :crazy:
Elnézést, de nagyon bosszús lettem :cussing:

Kíváncsi vok, hogy csak az én szám lett ilyen keserű? :scratch: :scratch: :scratch:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Wed Feb 15, 2017 10:52 am

Éjszaka munkából hazajövet én is megnéztem a 18. részt, és nem voltam boldog. SPOILER!

Megsirattam szegény kis hwarangot, olyan jólelkű fiú volt. Az ilyeneket megölni - bármilyen gyakori írói húzás is - mindig olyan szívtelen dolog (lásd még Moon Lovers 10. hercege, Eun :cry:). És a legtöbbször olyan értelmetlen az ő haláluk, mert igen, itt azt a célt szolgálja, amit a mester is mond, hogy összekovácsolódjanak a többiek, hogy ne hagyják, hogy még egyszer egy társuk ártatlanul meghaljon, de mégis... Tipikusan a "légynek se ártott" karakter volt, nem főszereplő, beáldozhatónak tekintették a készítők. V milyen jól alakított a végső jelenetben, akárcsak annak idején Baekhyun... :cry: Ahogy aztán Szárnyas Kutya sírt felette, az rendesen megtaposta a lelkem.

Továbbra sem értem ezt a wonhwa-dolgot. Mi szükség van rájuk? Két gyenge lány (mert aligha beszélhetünk a hercegnő és Aro esetében felnőtt, harcos amazonokról) ugyan milyen módon lenne képes "irányítani" egy katonai céllal létrehozott egységet (=hwarang)? Ez maga a dilettantizmus megdicsőülése. Vagy a királyné azt hiszi, mivel ő egy ország élén áll, de facto "vezeti" azt, nők ugyanúgy képesek elvezetni egy katonai alakulatot, mikor amúgy semmi közük hozzá? De legalább jól tippeltem, Szárnyas Kutyáról csak kiderült, hogy az egyik wonhwa fia. Mi lesz Aróval?

Jó látni ( :glare: ), hogy kezd hatni a méreg a királyné szervezetében, a nő sajnos eddig semmivel nem szolgált rá, hogy az ember megkedvelje, megértse a szándékait.

Ircsi

Postby Ircsi » Wed Feb 15, 2017 11:37 am

brigichan wrote:Éjszaka munkából hazajövet én is megnéztem a 18. részt, és nem voltam boldog. SPOILER!

Továbbra sem értem ezt a wonhwa-dolgot. Mi szükség van rájuk? Két gyenge lány (mert aligha beszélhetünk a hercegnő és Aro esetében felnőtt, harcos amazonokról) ugyan milyen módon lenne képes "irányítani" egy katonai céllal létrehozott egységet (=hwarang)? Ez maga a dilettantizmus megdicsőülése. Vagy a királyné azt hiszi, mivel ő egy ország élén áll, de facto "vezeti" azt, nők ugyanúgy képesek elvezetni egy katonai alakulatot, mikor amúgy semmi közük hozzá? De legalább jól tippeltem, Szárnyas Kutyáról csak kiderült, hogy az egyik wonhwa fia.

A wonhwa dolog:
Talán nem kell feltétlenül harcosnak lenniük - Kesze anyja terhesen is betölthette ezt a posztot-, ez egy szervezeti kérdés, hiszen a közvetlen irányítás a nagymester kezében van. Gyakorlatilag őt akarja kordában tartani a királynő. Ah Ro bevonása azért "jó" húzás a részéről, mert azzal sakkban tartható Kesze és a doki. Az, hogy Kesze ki valójában, az számára későn derül ki...

brigichan wrote:
Mi lesz Aróval?

Ah Rot illetően tegnap este elgurult a gyógyszerem :mrgreen:
Ugye elméletileg meghalt. Gyakorlatilag: meglátjuk. Mindenesetre számomra annyi, de annyi kérdés van. Most csak egy részletkérdés: mégis mi a fészkes fekete fene volt a király döntésében olyan nehéz: Felvenni a vörös sárkányos köntöst és bevonulni a trónterembe? Hol volt a köntös? A palotában? Hogyan mehetett be? Kíséret, támogatás nélkül??? Ugyan. Számtalan történet szól arról, ha 1x elhagytad a palotát és az ellenség bevonul, nehéz visszaszerezni. Ő csak egy hwarang, senki nem ismeri öt emberen kívül: királynő, hercegnő, hadvezér, testőr, Kesze. Ja és van egy hatodik: Yeong Shil úr, ez fontos. Szóval, ha ez ilyen könnyen ment, akkor már a második részben bevonulhatott volna. :crazy: Tudom, hogy ez pite kérdés, de az ördög a részletekben bújik meg... :crazy: Tudnék kérdezni a forgatókönyvírótól egyet-kettőt :cussing:

kawaiifansub

Re: Hwarang [Hungarian Subs] (17/20)

Postby kawaiifansub » Thu Feb 16, 2017 5:38 pm

Nagyon szívesen mindenkinek! :-)
És meghoztuk a 17. részt is. Jó szórakozást hozzá!

chinatsu~

Timi

Postby Timi » Thu Feb 16, 2017 5:50 pm

Köszönöm szépen a 17. részt! :D

novcsi6

Postby novcsi6 » Thu Feb 16, 2017 8:35 pm

17. részt köszönöm szépen :) :D

kawaiifansub

Re: Hwarang [Hungarian Subs] (18/20)

Postby kawaiifansub » Fri Feb 17, 2017 5:43 pm

Szívesen mindenkinek :-)
És megérkezett a 18. rész is. Jó szórakozást hozzá.

chinatsu~

Ircsi

Postby Ircsi » Fri Feb 17, 2017 7:11 pm

Köszönöm szépen a 16-17-18. részek feliratát!

novcsi6

Postby novcsi6 » Fri Feb 17, 2017 7:32 pm

Nagyon szépen köszönöm a 18. részt :)

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Feb 18, 2017 8:07 am

Itt is Hálásan :notworthy: :notworthy: :notworthy: köszönöm nektek a 17 - 18. részek feliratát.Szép és kellemes hétvégét. 8)

gyomar

Postby gyomar » Sat Feb 18, 2017 11:27 am

Nagyon szépen köszönöm nektek a 17-18. részek feliratainak a fordítását. :notworthy:
A mai rész kedvence a másodvonalbeli szerelmes pár akik annyira édesek voltak jó volt nézni, hab a tortán, hogy a leányzó ruhája, kiegészítői, sminkje, valami gyönyörűséges volt.
Szép hétvégét kívánok.gyomar :-)

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Feb 18, 2017 2:26 pm

Briginek:
Hát, buktam a wonhwa-s dolgot, mert Ji Soo királynő visszavonta a nagymesteri címet, így már én is sötétben tapogatózom:blink
Más: Ah Ro halas-folyós hasonlatát olvasva, biztosan életben marad.
A király és Kesze? Nem tudom ezt a szitut hogyan lehet rendezni ésszerűen :-(
Viszont Kesze apja sem semmi, elég rendesen elkapta a hatalmi láz :-(

matsuket

Postby matsuket » Sat Feb 18, 2017 2:41 pm

Kedves Jinnie és Chinatsu, köszönöm az új részeket, már nagyon vártam :notworthy: :wub:
Image

smatagd

Postby smatagd » Sun Feb 19, 2017 1:28 pm

Köszi a 18..rész feliratát!
Nem tudom emlékeztek-e rá, de a Sillában Misil is egy wohnwa volt, az első részben mondta Jinheung királynak abban a hintó szerű valamiben, hogy "emlékszik felség? együtt hoztuk létre a hwarangokat".
Image

kawaiifansub

Re: Hwarang [Hungarian Subs] (19/20)

Postby kawaiifansub » Tue Feb 21, 2017 7:06 pm

Szívesen mindenkinek!
És meghoztuk a 19. részt is. Jó szórakozást hozzá :D

chinatsu~

jutka12

Postby jutka12 » Tue Feb 21, 2017 8:40 pm

köszönöm

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Feb 21, 2017 9:14 pm

Ügyesek vagytok! :thumright:

Jó vége lett. Örültem. Nem volt egy világmegváltó történet, de igencsak jól szórakoztam rajta.

Ennél a pillanatnál pedig, mikor Banryu szökni próbál, felsírtam. :rofl:

Image

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Tue Feb 21, 2017 9:17 pm

brigichan wrote:Ügyesek vagytok! :thumright:

Jó vége lett. Örültem. Nem volt egy világmegváltó történet, de igencsak jól szórakoztam rajta.

Ennél a pillanatnál pedig, mikor Banryu szökni próbál, felsírtam. :rofl:

Image

Brigi,

én is a hasamat fogtam ennél a jelenetnél. :D Imádtam az ő párosukat is.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Feb 21, 2017 11:46 pm

Jinnie029 wrote:Brigi,

én is a hasamat fogtam ennél a jelenetnél. :D Imádtam az ő párosukat is.

Én is! Annyira cukik voltak! :wub:

A filmzenei album már a legtöbb, szokásos :wink: helyen fenn van. Andalítóan gyönyörű! :heart: :heart:

gyomar

Postby gyomar » Wed Feb 22, 2017 8:53 am

Hálásan köszönöm nektek a 19. rész feliratának a fordítását. :notworthy:
gyomar :notworthy:

Timi

Postby Timi » Wed Feb 22, 2017 2:05 pm

Hálásan köszönöm a 18-19. részek feliratait! :notworthy:

matsuket

Postby matsuket » Wed Feb 22, 2017 5:06 pm

Köszönöm a 19. rész feliratát! :wub: :notworthy:

Nem bírtam magammal és megnéztem eredeti nyelven az utolsó részt is, de a 19. részt magyarul csak akkor fogom megnézni, ha már a 20. részhez is lesz felirat. Dupla élvezet így a végére. :-)

Ban Ryu és Soo Yeon párosa hát jaj hát huuu hát hááá, na szóval imádom őket, nagyon nagy kedvenceim lettek -külön külön is-, remélem a közeljövőben lesz még közös sorozatuk. :wub: :roll
Image

kawaiifansub

Re: Hwarang [Hungarian Subs] (Complete)

Postby kawaiifansub » Wed Feb 22, 2017 8:01 pm

És meghoztuk az utolsó részt. Jó szórakozást hozzá mindenkinek :D

chinatsu~

MiJu

Postby MiJu » Wed Feb 22, 2017 9:14 pm

Kedves Jinnie és Chinatsu !

Hálásan köszönöm a sorozat fordítását és a feliratokat !

Nagyon szerettem a történetet és a szereplőket ! Különösen azért is , mert az első , meghatározó , örök kedvenc , koreai sorozat élményem A Silla királyság ékkövéhez / A Great Queen Seondeok / kötődik , így még inkább nagy öröm volt számomra látni bizonyos előzményeket és a már jól ismert helyszíneket !

novcsi6

Postby novcsi6 » Wed Feb 22, 2017 9:32 pm

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a 19-20. részt :) :D :D :D :lol :lol :lol

Eugenia1999

Postby Eugenia1999 » Wed Feb 22, 2017 10:03 pm

Sziasztok!
Köszönöm szépen az összes rész feliratát.
Üdv: Eugenia

Anna50

Postby Anna50 » Thu Feb 23, 2017 10:15 am

Hálás köszönet a sorozat fordításáért!!!.....nagyon nagyon tetszett!!
További jó munkát!! :wub: :wub: :notworthy:

smatagd

Postby smatagd » Thu Feb 23, 2017 2:07 pm

Köszönöm a sorozat fordítását! Nagyon-nagyon tetszett, remek történet volt.. :notworthy:
Az első részeknél kicsit aggódtam, hogy mi fog kisülni belőle, bár minden epizód elején kiírták, hogy Jinheung király idején játszódik ,kitalált események, kitalált személyekkel, de a végére minden a helyére került. :dance: Rájöttem azért volt ennyire vicces, hogy ezzel tudassák a nézők felé, hogy ezek a virágfiúk mennyire éretlenek. Ahogy Jinheung mondta: ezek az elkényeztetett, nemes urafiak eddig semmit nem csináltak a hwarangházban, gyengék, de majd ő igazi harcosokat nevel belőlük.
Az utolsó két rész nagyon megemelte a színvonalat, ügyesen minden szálat elvarrtak, ami ritka egy koreai sorozatnál, a végén még a királyné is szimpatikus lett. Ahro és Sunwoo közötti szerelem annyira nem hozott lázba, azt hiszem az igazi szerelem olyan lehet, mint a királyné és Ah Ji úr közötti , fájdalmas volt. :heart: ...és, hogy a szerelem minden pasit kedvessé tesz, megszépít, erre példa Banryu, :wub: jaj annyira bandzsa, de imádni való. El ne felejtkezzek kedvencemről Suho-ról. :heart: :heart: :heart: annyira megható volt, ahogy védte a királynét.
Kicsit aggódtam, hogy Jidwi és Sunwoo ellenséggé válnak, de ezt a barátságot, ami az együtt megélt események alatt alakult ki, semmi nem téphette szét :goggle: . Jó döntést hoztak, Sunwoo túlságosn vad természetű ahhoz, hogy üljön a trónon, szabad akarata nem engedné meg, hogy feltétel nélkül elfogadja mások tanácsát. Jinheung nyugodt természete, megfontolt gondolkodása kell egy uralkodónak.
Ez a történet címének megfelelően elsősorban a hwarangok megalakulásáról szól, ezen kívül még hitről, barátságról és egy, talán gyenge, de jó lelkű Jinheung király uralkodásának kezdetéről.
A betétdalok gyönyörűek voltak, a legnagyobb hatással az a jelenet volt számomra, amikor Jidwi bevonul a trónterembe a királyi öltözékben, alatta az a zene szól, fenséges volt.
Last edited by smatagd on Sat Feb 25, 2017 2:21 pm, edited 1 time in total.
Image

Usborne

Postby Usborne » Thu Feb 23, 2017 6:09 pm

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását!!!
Hálás köszönet.... :notworthy: :dance: :notworthy: :dance: :notworthy:

Timi

Postby Timi » Thu Feb 23, 2017 7:44 pm

Köszönöm szépen a befejező részt! :cheers: Minden elismerésem a sorozat fordításáért! :thumright:

kendall

Postby kendall » Thu Feb 23, 2017 8:14 pm

Kedves jinnie, kedves chinatsu! :glare:
Köszönöm szépen a munkátokat, a sorozat fordítását! :thumright: :thumright: :thumright: Sokan dícsérik, így hát nagy lelkesedéssel fogok hozzá :tv: .
(Nagyon nem szeretek ásítozni... :wub: :wink: )

ImageImageImageImageImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Thu Feb 23, 2017 9:27 pm

Kedves Jinnie és kedves Chinatsu!

Szeretettel gratulálok az újabb befejezett projektetekhez! :notworthy: :salut:
Szerettem ezt a kis sorozatot. Elfogadtam a történelmi mélységek nélkül is, és egyszerűen csak élveztem a felnövekvő generáció játékát. :wub: :heart: Jó volt bennük gyönyörködni, hiányozni fognak.
A vége is kedvemre való volt, nem is lehetett volna másként. :D :P Pont így gondoltam.
Köszönöm, hogy tempósan hoztátok a feliratokat, jó volt így veletek együtt haladni. :thumright: Az online lehetőségért még egy extra köszönettel is tartozom! :notworthy:
Image
ImageImageImage

gyomar

Postby gyomar » Fri Feb 24, 2017 10:42 am

Hálásan köszönöm nektek a 20. befejező rész feliratának a fordítását. :notworthy: :salut: :clap:
Gratulálok az új befejezett munkátokhoz.
Maga a sorozatot én nagyon élveztem, jót és jól szórakoztam.Nem utolsó szempont,hogy a szememnek is nagyon kellemes látványban volt része, így összességében köszönöm nektek, hogy veletek lehettem ezen úton.
Szép hétvégét kívánok. gyomar :-)

zsuzsianyu

Postby zsuzsianyu » Fri Feb 24, 2017 9:30 pm

Kedves Jinnie és Chinatsu! Köszönöm szépen a sorozat fordítását ..nagyszerű kis történet volt jó volt elábrándozni rajta ! Köszönöm a remek és gyors munkátokat ! :D

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Feb 25, 2017 8:29 am

Hálásan :notworthy: :notworthy: :notworthy: köszönöm nektek a befejező részek feliratát.Szép és kellemes hétvégét. 8)

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Feb 26, 2017 5:20 pm

Köszönöm szépen a 19-20. részek fordítását és külön köszönöm szépen a gyorsaságotokat!
Többx írtam kritikusabb hangnemben, de ez nem Nektek, hanem a filmnek szól, szólt. Számomra a megszokottakhoz képest gyengébb volt a történet, gyengébb a karakterépítés és elég vontatott is. A zene és a színészek rendben voltak olyannyira, hogy a fel nem épített, üres vagy indokolatlan szitukban szó szerint a színészek és a zenei betétek vitték át a hátukon az itt-ott merülő sorit a túlpartra. Ez az én véleményem, nem is kell odafigyelni rá :scratch: A műfajjal kapcsolatos problémák folyton birizgáltak :rambo: A gárda jobb forgatókönyvet érdemelt volna, :argue: a rendezés pedig nagyobb átgondoltságot, de csak sztem... Számomra az ötletben maradt a potenciál, nem került a vászonra, sajnos. :cussing: Hát, mégis leírtam, amit gondoltam. Kérek minden rajongót, ne haragudjon! :sweat:

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:46 pm

MiJu wrote:Kedves Jinnie és Chinatsu !

Hálásan köszönöm a sorozat fordítását és a feliratokat !

Nagyon szerettem a történetet és a szereplőket ! Különösen azért is , mert az első , meghatározó , örök kedvenc , koreai sorozat élményem A Silla királyság ékkövéhez / A Great Queen Seondeok / kötődik , így még inkább nagy öröm volt számomra látni bizonyos előzményeket és a már jól ismert helyszíneket !

Kedves MiJu!
Nagyon szívesen! Örülünk, hogy tetszett. Nekem is a Queen Seondeok volt az első koreai sorozatom, ezért örültem annyira annak, hogy bepillantást nyerhetünk az előzményekbe is. Igaz, kissé vidámabb feldolgozásban kaptuk, de nekem is nagyon tetszett.

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:47 pm

novcsi6 wrote:Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a 19-20. részt :) :D :D :D :lol :lol :lol

Nagyon szívesen, Novcsi! :)

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:48 pm

Eugenia1999 wrote:Sziasztok!
Köszönöm szépen az összes rész feliratát.
Üdv: Eugenia

Szia Eugenia! Neked is nagyon szívesen! :)

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:49 pm

Anna50 wrote:Hálás köszönet a sorozat fordításáért!!!.....nagyon nagyon tetszett!!
További jó munkát!! :wub: :wub: :notworthy:

Nagyon szívesen, Anna! Köszönjük, hogy velünk tartottál. :) Imádtuk mi is.

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:52 pm

smatagd wrote:Köszönöm a sorozat fordítását! Nagyon-nagyon tetszett, remek történet volt.. :notworthy:
Az első részeknél kicsit aggódtam, hogy mi fog kisülni belőle, bár minden epizód elején kiírták, hogy Jinheung király idején játszódik ,kitalált események, kitalált személyekkel, de a végére minden a helyére került. :dance: Rájöttem azért volt ennyire vicces, hogy ezzel tudassák a nézők felé, hogy ezek a virágfiúk mennyire éretlenek. Ahogy Jinheung mondta: ezek az elkényeztetett, nemes urafiak eddig semmit nem csináltak a hwarangházban, gyengék, de majd ő igazi harcosokat nevel belőlük.
Az utolsó két rész nagyon megemelte a színvonalat, ügyesen minden szálat elvarrtak, ami ritka egy koreai sorozatnál, a végén még a királyné is szimpatikus lett. Ahro és Sunwoo közötti szerelem annyira nem hozott lázba, azt hiszem az igazi szerelem olyan lehet, mint a királyné és Ah Ji úr közötti , fájdalmas volt. :heart: ...és, hogy a szerelem minden pasit kedvessé tesz, megszépít, erre példa Banryu, :wub: jaj annyira bandzsa, de imádni való. El ne felejtkezzek kedvencemről Suho-ról. :heart: :heart: :heart: annyira megható volt, ahogy védte a királynét.
Kicsit aggódtam, hogy Jidwi és Sunwoo ellenséggé válnak, de ezt a barátságot, ami az együtt megélt események alatt alakult ki, semmi nem téphette szét :goggle: . Jó döntést hoztak, Sunwoo túlságosn vad természetű ahhoz, hogy üljön a trónon, szabad akarata nem engedné meg, hogy feltétel nélkül elfogadja mások tanácsát. Jinheung nyugodt természete, megfontolt gondolkodása kell egy uralkodónak.
Ez a történet címének megfelelően elsősorban a hwarangok megalakulásáról szól, ezen kívül még hitről, barátságról és egy, talán gyenge, de jó lelkű Jinheung király uralkodásának kezdetéről.
A betétdalok gyönyörűek voltak, a legnagyobb hatással az a jelenet volt számomra, amikor Jidwi bevonul a trónterembe a királyi öltözékben, alatta az a zene szól, fenséges volt.

Kedves Smatagd! Nagyon szívesen! Úgy tűnik, mi egy sorozatot néztünk. :wink: Szívesen nézném a folytatást is, hogy alakul Jinheung uralkodása.

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:53 pm

Usborne wrote:Nagyon köszönöm a sorozat fordítását!!!
Hálás köszönet.... :notworthy: :dance: :notworthy: :dance: :notworthy:

Nagyon szívesen, Usborne! :) Remélem, tetszett.

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:54 pm

Timi wrote:Köszönöm szépen a befejező részt! :cheers: Minden elismerésem a sorozat fordításáért! :thumright:

Kedves Timi! Köszönjük a dicséretet és hogy velünk tartottál. :) Várunk a továbbiakban is.

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 4:56 pm

kendall wrote:Kedves jinnie, kedves chinatsu! :glare:
Köszönöm szépen a munkátokat, a sorozat fordítását! :thumright: :thumright: :thumright: Sokan dícsérik, így hát nagy lelkesedéssel fogok hozzá :tv: .
(Nagyon nem szeretek ásítozni... :wub: :wink: )[/url]

Kedves Kendall! Nagyon szívesen, várjuk a véleményedet. Remélem, azokhoz fogsz tartozni, akik ébren maradtak a sorozat nézése közben. :D

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 5:02 pm

unni2011 wrote:Kedves Jinnie és kedves Chinatsu!

Szeretettel gratulálok az újabb befejezett projektetekhez! :notworthy: :salut:
Szerettem ezt a kis sorozatot. Elfogadtam a történelmi mélységek nélkül is, és egyszerűen csak élveztem a felnövekvő generáció játékát. :wub: :heart: Jó volt bennük gyönyörködni, hiányozni fognak.
A vége is kedvemre való volt, nem is lehetett volna másként. :D :P Pont így gondoltam.
Köszönöm, hogy tempósan hoztátok a feliratokat, jó volt így veletek együtt haladni. :thumright: Az online lehetőségért még egy extra köszönettel is tartozom! :notworthy:

Kedves Unni!
Köszönjük a kedves soraidat! Te is olyan szemmel nézted, ahogy mi, ezért volt kedvedre való. Sokan abba a hibába estek, hogy azt várták, olyan komoly mélységű sorozatot kapnak, mint a Silla királyság ékkövei is volt, emiatt nem kedvelték meg. Pedig csak szimplán hagyni kellett, hogy vigyen magával. Tudtam, hogy csak kitalált történet, mégis könnyeket tudott csalni a szemembe, de jókat is derültem a fiatalok bohókás életvitelén. Sajnálom, hogy máris véget ért.
Örülünk, hogy velünk tartottál. Várunk továbbra is szeretettel. :-)

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 5:04 pm

gyomar wrote:Kedves Jinnie és Chinatsu!
Hálásan köszönöm nektek a 20. befejező rész feliratának a fordítását. :notworthy: :salut: :clap:
Gratulálok az új befejezett munkátokhoz.
Maga a sorozatot én nagyon élveztem, jót és jól szórakoztam.Nem utolsó szempont,hogy a szememnek is nagyon kellemes látványban volt része, így összességében köszönöm nektek, hogy veletek lehettem ezen úton.
Szép hétvégét kívánok. gyomar :-)

Kedves Gyomar!

Nagyon szívesen! Külön örülök, hogy te is jól szórakoztál ezen a szemvidító sorozaton. :)
Tarts velünk legközelebb is!

Szép hetet! :)

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 5:05 pm

zsuzsianyu wrote:Kedves Jinnie és Chinatsu! Köszönöm szépen a sorozat fordítását ..nagyszerű kis történet volt jó volt elábrándozni rajta ! Köszönöm a remek és gyors munkátokat ! :D

Kedves Zsuzsianyu! Nagyon szívesen neked is! Köszönjük, hogy velünk tartottál! :)

Jinnie029

Postby Jinnie029 » Mon Feb 27, 2017 5:08 pm

Ircsi wrote:Kedves Jinnie és Chinatsu!
Köszönöm szépen a 19-20. részek fordítását és külön köszönöm szépen a gyorsaságotokat!
Többx írtam kritikusabb hangnemben, de ez nem Nektek, hanem a filmnek szól, szólt. Számomra a megszokottakhoz képest gyengébb volt a történet, gyengébb a karakterépítés és elég vontatott is. A zene és a színészek rendben voltak olyannyira, hogy a fel nem épített, üres vagy indokolatlan szitukban szó szerint a színészek és a zenei betétek vitték át a hátukon az itt-ott merülő sorit a túlpartra. Ez az én véleményem, nem is kell odafigyelni rá :scratch: A műfajjal kapcsolatos problémák folyton birizgáltak :rambo: A gárda jobb forgatókönyvet érdemelt volna, :argue: a rendezés pedig nagyobb átgondoltságot, de csak sztem... Számomra az ötletben maradt a potenciál, nem került a vászonra, sajnos. :cussing: Hát, mégis leírtam, amit gondoltam. Kérek minden rajongót, ne haragudjon! :sweat:

Kedves Ircsi!

Szívesen neked is! :)
Semmi gond azzal, hogy te másként láttad a történetet. Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek az tetszik, ami a másiknak. Neked ez annyira nem jött be, mint nekünk. De biztosan találsz magadnak olyan sorozatot, amit szívrepesve vársz és nézel. :wink:

Ircsi

Postby Ircsi » Mon Feb 27, 2017 5:53 pm

Szia Jinnie!
Köszi, hogy megértően fogadtad, amit írtam. :notworthy: Ettől függetlenül nagyon vártam minden részt, mivel a színészek jók voltak, a táblán most is a Hwarang instrumentális zenéje szól :wub: vmi csodaszép!
Emiatt tudnék még vitatkozni az íróval :argue: :cussing: A karaktereket jobban kidolgozhatta volna, már az is sokat jelentett volna. Remélem azért a fiúkat még láthatjuk további szerepekben :D

Köszönöm szépen még1x a munkátokat!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:
További szép estét!

Elsheva

Postby Elsheva » Tue Feb 28, 2017 7:34 pm

Mindenekelőtt szeretném megköszönni nektek a hétről hétre való, mindig gyors és precíz munkátokat! Nagyon szerettem a fordításaitokat! :heart:

Most tényleg csak egy rövidke értékelést írnék a sorozatról, mert azt hiszem elég sok minden elhangzott már itt róla. Bár nekem egy picit sok volt a romantika (akit elkapott a second lead syndrome azt hiszem megérti :P ) ennek ellenére ez egy aranyos, igazán szerethető, szórakoztató történet. Volt benne sok jó ötlet, és sok kevésbé jó, de összességében jól össze van rakva, abszolúte nézhető és élvezhető. Én nagyon szerettem.
Sajnálom, hogy vége (de örülök, hogy korrekt lezárást kapott, az utolsó részek előtt pedig le a kalappal, megkavarták rendesen), hiányozni fognak a srácok, ha keresnének egy kicsit jobb történetírót, vagy összedobnák a sok kommentelő ötleteit, szívesen venném a folytatást. :-)
Hwarang: 10/7 :thumright:
Last edited by Elsheva on Sat Mar 18, 2017 11:08 am, edited 1 time in total.

Agacska

Postby Agacska » Thu Mar 02, 2017 7:53 pm

Nagyon köszönöm a sorozat fordítását.

Sashimi

Postby Sashimi » Mon Mar 06, 2017 8:14 pm

Nagyon szépen köszönöm, hogy megnézhettem ezt a sorozatot a fordításotokban. :-)

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Sat Mar 11, 2017 4:56 pm

Nagyon szívesen mindenkinek :D Örülök, hogy tetszett nektek is a dori :lol

chinatsu~

kendall

Postby kendall » Fri Mar 17, 2017 4:16 pm

Jinnie029
Kedves Kendall! Nagyon szívesen, várjuk a véleményedet. Remélem, azokhoz fogsz tartozni, akik ébren maradtak a sorozat nézése közben. :D

Kedves Jinnie! Üdítő, kikapcsolós, modern elemekkel tűzdelt, szórakoztató sorozat volt, egy kis romantikával fűszerezve. :glare: (Így hát éber maradtam............ :D )
Bár nem teljesen erre számítottam meg kell valljam​. A készítőknek a hwarangok életére kellett volna fókuszálni, kiemelve a társadalomra gyakorolt hatásukat. Azt gondolom nem aknázták ki a címadó témában rejlő lehetőségeket. Nem beszélhetünk karakterfejlődésről, (kivéve Ji Dwi és Ban Ryu) holott ez minden történet mozgatórúgója.
Sun Woo meglehetősen irracionális, A Ro (nekem) sok, akit kiemelnék az An Ji (Choi Won-Young) - ​mindig is nagyra tartottam mint színészt. ​
Egyébként nem volt​ ​kedvencem, minden karakter a maga módján szerethető.

​Végül is aki el tudja fogadni, hogy ez nem egy tekervényes, izgalmas történet​,​ annak kellemes kikapcsolódást nyújt. :thumright:

Ismételten köszönöm szépen a munkátokat!! :salut:

Image
:blink
Image

andingo

Postby andingo » Sat Aug 12, 2017 9:49 pm

Sziasztok!
Végre eljutottam, hogy neki tudok állni. Köszönöm a feliratokat