Answer me 1988 [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
lapishun
Fansubber
Fansubber

Re: Answer me 1988 [Hungarian Subs] (Complete)

Postby lapishun » Fri Jan 22, 2016 10:37 pm

Jó szórakozást az utolsó, befejező részhez!

Akik most kezdenek bele a sorozatba, hogy egybe nézzék végig... nos... nekik meg jó utazást kívánok!
Image

anico

Postby anico » Sat Jan 23, 2016 6:03 am

Nagyon jól szórakoztam, sajnálom, hogy vége.
HÁLÁS KÖSZÖNET A FORDÍTÁSÉRT! :notworthy:

NaRa5

Postby NaRa5 » Sat Jan 23, 2016 8:55 pm

Kedves Lapishun!
Szeretném neked ismét megköszönni a dorama fordítását, amibe ha nem kezdesz bele, úgy érzem, értelmetlenül teltek volna az elmúlt hónapok a számomra. Olyan régen nem nevettem és sírtam ennyit, "nyomoztam" ennyit a sorozat szereplői után :P
A történet során én magam is szerelembe estem a Baduk Isten Choi Taek-be. az a mosoly, istenem :D Számtalanszor vissza tudnám nézni... :wub: Bár sosem tudtam kisebb bűntudat nélkül teljesen elveszni a karakterében, hiszen Jong Hwan nagyon szerethető, férfias jelleme is szimpátiát ébresztett sokakban, így bennem is.

A végkifejlet számomra is vegyes érzelmeket hagyott maga után.
Ugyan én végig Taekie-nek szorítottam, így álmomban sem hittem volna, hogy ezúttal a gyanúsan másodhegedűs szagú szereplőé lesz a főhősnő szíve, de Jong Hwant nagyon sajnálom, olyan, mintha az utolsó két részben egyszerűen csak eldobták volna, és elfelejtették volna azt a 18 résznyi kemény szerelmi gyötrődést, amiben része volt a karakterének. :scratch:Azt kívánom, ha Jong Hwan valóban létezne, akkor a húgomat vegye feleségül, aki az utolsó két rész egyhuzamban való megnézése után fél napig nem szólt hozzám, majd életünkben először 15 percen keresztül értelmetlen, és hangos vitát folytattunk arról, hogy a forgatókönyv írójának miként kellett volna/vagy épp nem kellett volna alakítania a szereplők sorsán... Mostanában gyakran gondolom azt ,hogy a sok babusgatás helyett nem árott volna Bora példáját követve nevelő célzattal gyakrabban elverni a kishúgomat gyerekkoromban...

Reply 1988 <3 <3

timbo

Postby timbo » Wed Jan 27, 2016 4:20 pm

Lapishun, nem tudom, láttad-e, egy csapat csinált a speciál részhez feliratot. A dailymotion-re tették ki. Bár hardos, de hátha meg lehet tőlük szerezni fordításra a feliratot. :roll
Image

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Jan 27, 2016 8:22 pm

Image

Láttam, sikerült befejezni a sorit, amíg a stáb a hasát süttette Thaiföldön :mrgreen:.
Vagyis köszönöm a feliratokat :wub:, és gratula a lezárt projekthez - nem kis munka volt :thumright:.

Mindenképp emlékezetes darab marad, ami befészkelte magát a kedvencek közé :heart:, és akárhogy is hüppögtem néha, ha lesz még egyszer
Reply 'XX, biztos, h. ki nem hagyom :mrgreen: .
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Wed Jan 27, 2016 10:55 pm

Még emésztődik bennem egy nagyobb összefoglaló, de az szerintem csak akkor jön, amikor újra nézem a sorozatot...

addig is a hímsoviniszta és csalódott énemből kikívánkozik, hogy Duk Seon karakterével nem festettek valami jó képet a nőkről... hisz gondoljatok bele... mindig azért pistult, akiről épp azt hitte, hogy őt kedveli... így a végén bárki jöhetett volna vele szembe, az nyer. (jó, ez alól az éttermes szerelmetvallós jelenet képez egyedül kivételt, mikor az ajtót leste, de ez csak erősíti a szabályt)
Image

Bria

Postby Bria » Thu Jan 28, 2016 9:05 am

Kedves Lapishun,

nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását és a feliratok megosztását. Valami fantasztikusan jól szórakoztam a nézése közben. Annyi nosztalgikus film, jelenet, mondat hangzott el benne, hogy teljesen elmerültem a történetben. Rengeteget nevettem, és időnként megkönnyeztem a történet szomorú pillanatait. Bár ebben az időben még nagyon fiatal voltam, de jól emlékszem az 1988-as évek kedvenceire. :-) Jókat mosolyogtam az akkori divaton is.
Egyetlen nagy keservem csak, hogy bármennyire is aranyosnak, szimpatikusnak tartottam Taek-et én végig Jung-Hwan-t szerettem volna befutónak a bugyuta, idegesítő Deok Sun párjaként. Friss színészként elég jól játszott szerintem, és a karaktere is szimpi volt. :wub:
A többieket is kedveltem, a családias, barátságos környezetben folyó események nagyon kedvessé, szívmelengetővé tették a sztorit, remekül szórakoztam közben. :mrgreen:
Reménykedem, hogy talán később lesz fordítása az Answer me 1994-nek is. Néző lennék rá! :mrgreen:
Image

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Thu Jan 28, 2016 9:38 am

Bria wrote:Reménykedem, hogy talán később lesz fordítása az Answer me 1994-nek is. Néző lennék rá! :mrgreen:

Az nincs lefordítva??????????
Image

Bria

Postby Bria » Thu Jan 28, 2016 9:45 am

lapishun wrote:
Bria wrote:Reménykedem, hogy talán később lesz fordítása az Answer me 1994-nek is. Néző lennék rá! :mrgreen:

Az nincs lefordítva??????????

Az Answer Me 1997-es van lefordítva.
Image

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Thu Jan 28, 2016 11:30 am

Bria wrote:Az Answer Me 1997-es van lefordítva.

Tudom, azt láttam is, APINK fanként kötelező jelleggel.. és tetszett is, de azt hittem a 94 is le van fordítva.
Image

kendall

Postby kendall » Thu Feb 11, 2016 6:22 pm

Kedves Lapishun!
Jó volt utazni az időben.. :wink: Valóban kivételes dráma, magasra tette a mércét. Komoly mondanivalója van, mégis a lehető legegyszerűbben emeli ki a mindennapi élet banalitásait. És pontosan az a dráma, ami még a befejező képsorok után is ott motoszkál az ember gondolatai között. De még mennyire! :thumright: Hatalmas érzelmi hatást kiváltó, egy igazi érzelmi hullámvasút, ugyanakkor a közösség, az összetartás a lényeg. Pontosan ettől zseniális. Csak halkan mondom, bizony ám.. :blink néhány jelenet lehetett volna hatékonyabb az alkotók részéről. Finálé? Nyílván nem lehet mindenki kedvére tenni, de nem is kell. :D
Köszönöm a nagyszerű fordítást, a remek munkát!
Üdv. Kendall

vercsike1

Postby vercsike1 » Mon Feb 15, 2016 9:24 am

Szia kedves Lapishun ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: :notworthy: :notworthy: a sorozat választását és annak feliratait. :tv:

Rhubarb

Postby Rhubarb » Sun Feb 21, 2016 1:56 pm

Köszönöm a munkád! :cheers: :wub:
Folyamatban: THE GOOD WIFE
Eddigi fordításaim:
Gunman in Joseon :rambo:
What happened in Bali :cry:
Shine or go crazy :wub:

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Mar 27, 2016 5:35 pm

Sziasztok!

Régóta a listámon volt a sorozat, de csak ma tudtam elkezdeni. Nem udvariatlanságból, de egyelőre átugrottam a kommenteket, nem szeretném, ha valami poént lelőnének nekem a cselekményt illetően. Az első részen vagyok túl, de meg kell mondanom, eddig sajnos alulmúlta minden várakozásomat. :pale: Lassú, vontatott, és megdöbbentő, de Hyeri karakterén kívül az ég világon nincs még egy szimpatikus figura számomra. :nuts:

Az 1997 és 1994 nagyon magasra tette nálam a lécet, mert már az első pillanatoktól kezdve odaszegeztek a képernyő elé, az 1988-nak egyelőre ez nem sikerült. Túl sok a karakter, és mindenki kb. egy döglött hal érzelmi szintjén szerepelt, amit nem tudok hova tenni. Nekem hiányzik az a 7-8 emberből álló kisebb közösség, ami az eddigi sorozatokban volt, ahogy mindenkinek volt funkciója, meg egyedi jellemvonása, és jól el lehetett különíteni egymástól a karaktereket. Kicsit feleslegesnek érzem a szülőket, szerintem Ilhwa és Dongil mindig jól elvitték a hátukon ezt a szerepet. Persze, értem, kellett valami újítás, hogy ne mindegyik sorozat ugyanarra a sablonra épüljön...

De engem eddig nem vett meg kilóra. :-(

Kevés sorozatot hagytam eddig abba, ezt se akarom, de valahogy most nem kívánkozik megnéznem több részt. Léci, motiváljatok valamivel, hogy érdemes folytatni! :cry:
Folyamatban: Live [66%]
Tervezettek: Voice (OCN) - Season 2
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

Ido11

Postby Ido11 » Sun Mar 27, 2016 6:25 pm

Kedves Brigi,
én először kíváncsiságból kezdtem nézni a sorozatot, aztán talán a 10.résztől egyre nehezebben tudtam kivárni a fordítást, amihez biztosan hozzájárult az is, hogy nagyon kedvelem Park Bo Gunt. Nem tudom, hogy lehet-e egy fiúra azt mondani, hogy bájos, de az a mosoly, hát az biztosan az.
Nem tudom, hogy amit írtam eléggé motivál-e, de talán megér egy misét. Üdv Ido

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Mar 28, 2016 9:51 am

brigichan wrote:Kevés sorozatot hagytam eddig abba, ezt se akarom, de valahogy most nem kívánkozik megnéznem több részt. Léci, motiváljatok valamivel, hogy érdemes folytatni!

Szia Brigi chan!

Az az igazság, hogy ízlések és pofonok :) Ha az első rész nem tetszett, akkor én nem sok jóval bíztatlak mert a hátralévő részekben pont ugyanez lesz csak még erősebben.
Én szerettem a 97-et is, de a 88 ahhoz képest (sőt, bármelyik más koreai sorozathoz képest) sokkal mélyebb érzésű, erősebb karaktereket felvonultató sorozat szerintem. Ha vontatottnak találod, akkor a többi is az lesz, mert a tempón nem nagyon változtatnak, a fő szál (már ha beszélhetünk erről) mindig is egy epizód 10-20%-át teszi ki játékidőben, de pont ez a sorozat varázsa, hogy az a bizonyos 80-90%-nyi mellékszáll bizony egyáltalán nem mellékes. Ebben a sorozatban mindenki ugyanannyira fontos, mindenki életét megismerhetjük. Minden életszagú, lélegző és érzelemmel teli. Felszínességnek nyoma sincs.
Persze van egy kulcs fontosságú dolog, amit ha nem tudsz magadévá tenni (és szerintem ha van hibája a sorozatnak, akkor ez az), akkor nagyon idegenkedni fogsz tőle... ez pedig a hangulat. Az pedig annyi mindentől függ, hogy tetszik-e neked...

Én azt mondom, adj egy esélyt a második résznek annak a tudatában, hogy másoknak miért tetszik... próbálj meg ráhangolódni... ha nem megy... semmi baj, majd találsz másik sorozatot :)
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Mar 29, 2016 11:52 am

A hangulattal semmi baj, az már az előző két sorozatnál is nagyon tetszett, így ha valami, akkor a a retró része biztos nem fog elriasztani. A frizurákon jókat derülök és a ruhák is abszolút korhűnek tűnnek, noha a fiúk öltözéke néha nem nagyon tükrözi a késő 80-as évekbelit, sokkal inkább a maira hasonlít (kivéve a fingós srácot, mert ő a hamis garbóival nagyon üt :rofl: ). Továbbnéztem a sorozatot, nemrég fejeztem be a 6. részt. Kezd alakulni, de nem érzem azt még mindig, mint az előzőeknél, hogy "csak még egy részt... csak még egy részt... b.sszus, már hajnal van...! :blink " Lassú adagokban fogyasztom egyelőre. Sokat röhögök, főleg, ha a fiúk trógerkodnak egy kicsit, vagy amikor Seonwu és Taek összebújva alukált :wub: . Vagy amikor a Kim-családból az édesanya elment beteglátogatóba, az apa meg a két fiú meg úgy élt, mint egy disznóólban... :lol

De egyfajta keret nekem akkor is hiányzik. Hogy meglegyen az egyensúly valamicskét a múlt és a jelen között. Nem olyan hangsúlyos a "rejtély", ami az eddigieket áthatotta, ami miatt alig vártuk a következő részt, hátha ott még egy kis adat kiderül a leendő férjről. Olyan jó volt az 1997-ben az osztálytalálkozós sztorizgatás, az 1994-ben meg az esküvői videó kapcsán a kajálás-viccelődés. Úgy lehetett érezni, hogy megmaradt a szép barátság, együtt maradt a társaság, ami megnehezítette rájönnünk, ki is a férj a végén. Ennél viszont mit kapunk? A főhős felnőtt énje ül a kanapén bambán, és maga elé révedve azon tűnődik, tényleg úgy történt-e minden, ahogy. Itt lehet akárhány karakter, a 2. rész óta tudom, ki lesz a férj a végén, ide a rozsdás bökőt. Az a baj, hogy míg az előző kettőben mindegyik férjjelölt annyira szeretetreméltó, mégis emberien esendő volt, hogy bármelyiknek könnyű szívvel odaadtad volna a főhősnőt, itt ilyet én még mindig nem érzek.

Jól mondjátok egyébként, hogy a szülők egzisztenciális és érzelmi drámája viszi a hátán a sorozatot, ami nagy különbség az előzőekhez képest, ahol a fiatalság útkeresését, felnőtté válás előtti krízisét láttuk. Olyan érzésem van, mintha a készítők nem akarták vagy merték volna a "gyerekekre" rábízni ezt a feladatot, holott semmi ok nem lett volna a kételkedésre, hisz az előző két sorozat szereplőgárdája is csodálatosan elboldogult a feladattal. Persze fel lehet úgy fogni, hogy szükség volt egy kis szemléletváltásra, és a végén kiderül, jó öltet volt-e. Egyelőre nézem tovább. :tv:

Meg tudná azt mondani valaki, hogy az ötödik részben mi az a gyönyörű gitárkíséretes dal, ami akkor csendül fel, mikor Seonwu és Jinju anyja elkezd sírni a telefonba? Szívbemarkolóan szomorú. :cry:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Mar 29, 2016 12:15 pm

brigichan wrote:Itt lehet akárhány karakter, a 2. rész óta tudom, ki lesz a férj a végén, ide a rozsdás bökőt.

Erre nem vennék mérget. :whistling: Nagyon kíváncsi vagyok, eltalálod-e. :D
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Mar 29, 2016 12:27 pm

brigichan wrote: Itt lehet akárhány karakter, a 2. rész óta tudom, ki lesz a férj a végén, ide a rozsdás bökőt.

Ezzel nem értek egyet...
Pont a 97-ben volt már az első részben leszögezve, hogy kinek kell szurkolni, ki lesz a befutó, eléggé egyértelművé tették.
Itt viszont egészen a végéig (pontosabban egy bizonyos pontig) annyit hintáztatnak minket, hogy nem lehetett _tudni_, ki a befutó. (nem hiába folyt véres harc több fórumon is a rajongók között)

Abban egyet értek, hogy a szülők itt sokkal hangsúlyosabbak, mint a többi sorozatban, de ez sem baj... csak más hangulatot eredményez. Kezdetben nekem is fura volt, de végül elfogadtam, hogy a romantika bizony nem csak 20 évesen romantika, hanem 50 évesen is.
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Mar 29, 2016 12:37 pm

Nocsak, kíváncsivá tettetek. :-)

Érdekes, amit írtok, mert szerintem sokáig nem lehetett tudni, hogy a Yun-fivérek közül melyik lesz a befutó, persze, sejteni ott is lehetett.

Mondjuk, én az idősebbnek szurkoltam. :glare:

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Mar 29, 2016 12:41 pm

brigichan wrote:Meg tudná azt mondani valaki, hogy az ötödik részben mi az a gyönyörű gitárkíséretes dal, ami akkor csendül fel, mikor Seonwu és Jinju anyja elkezd sírni a telefonba? Szívbemarkolóan szomorú. :cry:

Brigi, erre gondoltál: Youth by Kim Feel & Kim Chang-wan :wub: :wub: :wub: ???

És ha már a Reply '97 is szóba került - csak mert a Delispice-t anno rongyosra hallgattam -, korábban linkeltem egy oldalt, amin megtalálható mind3 széria valamennyi felcsendülő száma (az OST-ek mellett) :-) .
ImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Tue Mar 29, 2016 12:48 pm

Ooooo, köszi szépen! Ez volt az!! :wub:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Mar 31, 2016 1:33 pm

Itt is :offtopic: de kicsit jobb helyen van:

lapishun wrote:
zsirafka wrote: de ehhez mit szóltok :nuts: ??? Csak az off 1)-ről jutott eszembe, h. még a hírre (Entertainer) sem reagáltam, azóta pedig már olvasópróba :w00t: ...

Jaj, ilyeneket ne posztolj, mert telhetetlen énem már azért fancsalog, hogy jó fordítót kapjon!

Dance! :dance:
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Thu Mar 31, 2016 1:37 pm

gilnis wrote:Dance! :dance:

Kezdődik a hype? :)

Én megengedem, hogy teleoffoljuk a topikomat :P
Image

zsirafka

Postby zsirafka » Thu Mar 31, 2016 7:36 pm

gilnis wrote:Itt is :offtopic: de kicsit jobb helyen van:

lapishun wrote:Kezdődik a hype? :) Én megengedem, hogy teleoffoljuk a topikomat :P

Nálam az Entertainer Ji Sung miatt került képbe, így a Kill me, heal me adta volna magát... Mivel ti vagytok a házigazdák, nekem mindegy, melyik fórumon megy a diskurzus :lol :wink: .
ImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Fri Apr 01, 2016 10:54 am

Kozben haladok tovabb a tortenettel, mar a 12. resznel jarok. A cselekmeny meg mindig nagyon lassan halad (a tobbi sorozat azert eveket olelt fel), de vannak hatarozottan kedves momentumok. Neha hatalmasakat nevetek. :)

Szegeny, diszfunkcionalis Taek annyira cuki, meg a kicsi Jinju is. :wub: Jeongbong a maga kuloncsegevel szinten belopta magat a szivembe. Jeonghwan (illetve az ot alakito szinesz) olyan semmilyen, mint a doglott hal :glare: , Seonwu meg nagy kurafi! Nem lacafacazik, ha szerelemrol van szo. :lol

Volt egy resz, ami kapcsan felmerult bennem egy kerdes. Amikor a diaktuntetesekrol a resztvevoket osszegyujtottek a rohamrendorok es valami busszal hordtak oket szejjel, Bora Gyeonggi tartomanyban, Paju kozeleben kotott ki, egy buszmegalloban a semmi kozepen, ami mellett egy nyilvanos telefonfulke volt, raadasul piros kabat volt rajta. Ez utalas volt az akkor Hwaseong-gyilkossagokra?

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Fri Apr 01, 2016 11:18 am

brigichan wrote:Szegeny, diszfunkcionalis Taek annyira cuki, meg a kicsi Jinju is. :wub: Jeongbong a maga kuloncsegevel szinten belopta magat a szivembe. Jeonghwan (illetve az ot alakito szinesz) olyan semmilyen, mint a doglott hal :glare: , Seonwu meg nagy kurafi! Nem lacafacazik, ha szerelemrol van szo. :lol

Na itt jön be az ízlés kérdése. Így, hogy az Afrikai kalandjaikat is nézzük (már aki nézi), azért tisztán látszik, hogy nem csak Hyeri kapott testhez álló szerepet, hanem szinte az összes színészhez hozzá lett igazítva a szerep. Épp ezért, ha neked nem szimpi Ryoo Joon-Yeol, akkor biza a szerepe sem lesz az. Az én szívemnek ő sokkal kedvesebb volt, mint Teak. Nem mondom, hogy utáltam Taeket, de kifejezetten borzasztott a gondolat, hogy vele jöjjön össze végül Hyeri.

brigichan wrote:Volt egy resz, ami kapcsan felmerult bennem egy kerdes. Amikor a diaktuntetesekrol a resztvevoket osszegyujtottek a rohamrendorok es valami busszal hordtak oket szejjel, Bora Gyeonggi tartomanyban, Paju kozeleben kotott ki, egy buszmegalloban a semmi kozepen, ami mellett egy nyilvanos telefonfulke volt, raadasul piros kabat volt rajta. Ez utalas volt az akkor Hwaseong-gyilkossagokra?

Majd a két nagyokos megmondja. Én nem mernék rábólintani, hisz katonáék se olyan szemetek, hogy oda vigyék, ahol épp kislányokat gyilkolásznak.
Image

Ido11

Postby Ido11 » Sat Apr 02, 2016 5:59 pm

Brigi én nem azt mondtam, hogy Taek cuki fiú, nagyonis célratörő és jó játékos és hát a mosolya elbűvölő, de hisz még olyan fiatal. Park Bo Gun ígéretes színész, nagy jövőt jósolok neki. Idén lesz egy kosztümös sorozata, meglátjuk abban milyen lesz, azt hiszem nem fogunk csalódni benne.

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Apr 03, 2016 9:47 am

*sóhaj* Szerencsére nem dolgozok a hétvégén, így jutott időm haladni a sorozattal. Kanapén döglős, betakarózós hangulata van, de így az utolsó két rész előtt nagyon fojtogató, és hiába lenne alkalmam nézni, valahogy most nem visz rá a lélek. :pale: Megmondom őszintén, nagyot csalódtam, akármi is lesz innen a vége. Továbbra sem hozza az előző kettő hangulatát. Már az 1994-be is alig mertem belevágni, annyira jó volt az 1997, aztán mégis sokkal jobban tetszett, mint az első sorozat. Mindkettő hihető és életszerű volt, tele tök hétköznapi dolgokkal, amik oly bájossá tették. Annyira bele vagyok már fásulva az ilyen kínlódós romkomokba meg nyálas chaebol-sztorikba, hogy szívesebben nézek a Reply-okhoz hasonló vagy akciódús történeteket. De ez most nagyon alulmúlta a várakozásaimat. Talán az is sokat nyom a latban, hogy nagyon hosszúak a részek, és míg az előzőeknél max. az évadzáró lett hosszabb, itt minden egyes rész majdnem kétórás, ami borzasztó sok.

lapishun wrote:Na itt jön be az ízlés kérdése. Így, hogy az Afrikai kalandjaikat is nézzük (már aki nézi), azért tisztán látszik, hogy nem csak Hyeri kapott testhez álló szerepet, hanem szinte az összes színészhez hozzá lett igazítva a szerep. Épp ezért, ha neked nem szimpi Ryoo Joon-Yeol, akkor biza a szerepe sem lesz az. Az én szívemnek ő sokkal kedvesebb volt, mint Teak. Nem mondom, hogy utáltam Taeket, de kifejezetten borzasztott a gondolat, hogy vele jöjjön össze végül Hyeri.

Én nem nézek realityket, így ez a része kimaradt az életemből. Nem azt mondom, hogy nem szimpi a srác, egyszerűen alig van a színészi játékában bármi megnyerő. Nem tudom, milyenek a valós életben, de ahogy ő szerepel, abban semmi igazán értékelhető nincs. A többi srác vagy akkor mind ilyen (ha már azt mondod, hozzájuk lett igazítva a szerep), vagy vagyon jól bele tudtak bújni a karakterek bőrébe. A perverz Dongryong (akinél mikor megláttam a fokhagymát, már rosszat sejtettem... és tessék! :crazy: ), az ügyefogyott, mégis jólelkű Jungbong (milyen szép volt vele a Forest Gumpos párhuzam! :wub: ), a jólnevelt, tisztességes és szeretetreméltó Seonwu, akinek az interakciója a húgával valami hihetetlenül cuki és mindenben segíteni próbálja a nehéz helyzetben lévő anyját...

Mit kapunk Junghwantól? Semmit.

Jólétben élnek, elvan, mint a befőtt, semmi nem érdekli, a lány hiába próbálkozik nála, nem kell neki, erre eljutunk a 18. részig, és kiderül, hogy jaj, mégis kedvelte, mégis foglalkozott vele, aggódott érte, mégse tett semmit. Ennyi év után Deokseon helyében simán továbblépnék (ugyanúgy, ahogy az idióta Bora se érdemli meg Seonwut, mert az a fiú túl jó hozzá, de ez mát már lapra tartozik). És amikor még színt is vall a barátai előtt, és Deokseon már-már el is hiszi, felröhög a másik két fiúval, mintha olyan jó poén lett volna az egész, holott észre sem veszi, hogy élete lehetősége előtt állt, és sikerült ezt is elszúrnia.

Hiába sejtem a 2. rész óta, hogy ő lesz végül a történetben Deokseon férje, most már azt mondom, ne legyen, mert egy ilyen ember nem érdemelné meg ezt a lány. Akkor már inkább legyen a szintén jólelkű Taek, aki legalább a maga tiszta és ártatlan módján szereti Deokseont.

Remélem, hogy harmadik sorozatként mernek a készítők végre valami váratlant húzni befejezésként, hogy Taek kapja meg a lányt, vagy valaki teljesen idegen, mert rém idegesítő lenne, ha Junghwan lenne a befutó.

lapishun wrote:
brigichan wrote:Volt egy resz, ami kapcsan felmerult bennem egy kerdes. Amikor a diaktuntetesekrol a resztvevoket osszegyujtottek a rohamrendorok es valami busszal hordtak oket szejjel, Bora Gyeonggi tartomanyban, Paju kozeleben kotott ki, egy buszmegalloban a semmi kozepen, ami mellett egy nyilvanos telefonfulke volt, raadasul piros kabat volt rajta. Ez utalas volt az akkor Hwaseong-gyilkossagokra?

Majd a két nagyokos megmondja. Én nem mernék rábólintani, hisz katonáék se olyan szemetek, hogy oda vigyék, ahol épp kislányokat gyilkolásznak.

A gyilkosság-sorozat akkoriban kezdődött, pont hasonló helyszíneken, lehet, hogy a katonák nem tudták még. Mindenesetre fura volt.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 03, 2016 10:11 am

brigichan wrote:Mit kapunk Junghwantól? Semmit.

Én továbbra is azt mondom, ízlés kérdése.
Számomra Junghwan nagyon is életszerű karakter volt. Ha nem voltál még visszahúzódó kamaszfiú, lehet hogy nehéz megérteni ezt a passzív, töprengő szerepet. De ha belegondolsz, a passzivitása nem önmagáért van. A sorozat elején már megmutatták, hogy tetszik neki a lány, és lépett volna, ha nem jön közbe Taek. Taek az, az iránta érzett barátság/szeretet az, ami miatt csendesen meghúzódik a háttérben és csak magában örlődik. Biztos másképp ítéljük meg az embereket, de szerintem ő volt a legmegbízhatóbb, legférfiasabb karakter a fiúk közül (még ha ez az önfeláldozósdi a valóságban csak szánalmat vált is ki).
Bora viselkedését is meg lehet érteni, hisz kezdetben a kor különbség, később a "család az első" hozzáállása miatt kellett távol tartania magát a fiútól.

Épp az jó a sorozatban, hogy egy karakter sem tökéletes, mind tele van hibákkal, ahogy az igazi emberek is. Dukseon sem tudja mit akar, hol az egyik fiú tetszik neki, hol a másik, mindig a felé fordul, aki felől érdeklődést vél felfedezni. Minden nagyon életszagú, pont olyan, amilyen a valóságban is lenne. Épp ezért talán könnyű csalódni a sorozatban, hisz nem a földtől elrugaszkodott történetet és karaktereket kapunk. Ezért sokkal komolyabb a hangulata és másképp szórakoztat. A könnyen észrevehető jellemvonások és elhangzó szavak mögött annyi apró finom utalás, gesztus, érzelem van, hogy minden karaktert tökéletesen megismerhetünk, ez pedig szerintem messze kiemeli a sorozatot a mezőnyből. Szerettem a 97-et is, de 88-hoz képest ilyen szempontból sehol sincs (s mindezt Apink pandaként mondom).
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Apr 03, 2016 1:49 pm

lapishun wrote:De ha belegondolsz, a passzivitása nem önmagáért van. A sorozat elején már megmutatták, hogy tetszik neki a lány, és lépett volna, ha nem jön közbe Taek. Taek az, az iránta érzett barátság/szeretet az, ami miatt csendesen meghúzódik a háttérben és csak magában örlődik.

Az a baj, hogy ez sehol sincs kimondva. Eleinte hajlottam afelé, hogy hátha ez a motiváció, de ennyi rész után már nem tudom belemagyarázni.

Még akkor is, mikor nem ér oda időben a koncertre, a piros lámpákat okolja, és nem saját, sokéves teszetoszaságát, és csak a legvégén jön rá, hogy tényleg azzal rontotta el a dolgot, hogy soha, még felnőttként sem ragadta meg a kínálkozó alkalmat. Ezért is olyan végtelenül szánalmas, hogy elröhögik a "vallomás" végét, mert először Deokseonban is mintha remény kezdene ébredezni (legalábbis Hyeri arcára nagyon szépen kiülnek az érzelmek), aztán rögtön szerte is foszlik minden.

Én spec. sehol se éreztem, hogy a fiúk az egymás iránt érzett barátság miatt nem mernek kezdeményezni. Taeknél még csak-csak, amikor lemondja a "randit", és csak később indul vissza a versenyről, és ott sír a hotelszobában egyedül. De Junghwan még monológ-szinten sem fejti ki, hogy annyira fontos lenne neki Taek barátsága, hogy inkább lemond miatta a lányról.

lapishun wrote:Bora viselkedését is meg lehet érteni, hisz kezdetben a kor különbség, később a "család az első" hozzáállása miatt kellett távol tartania magát a fiútól.

Borának mikor volt bármikor is fontos a család? Mindig úgy tűnt, hogy nyűg számára az egész: ahogy laktak; a ruháit vagy sminkjét felvevő ostoba kishúg, aki nem kellő tisztelettel beszél vele; a mamlasz öccse, akit nem igazán érdekel semmi; a szegénység; az állandó követelőzés (új ruhák, cipők, szemüveg, walkman), míg a többi testvérének éveket kellett várnia egy új cipőre; a "mások mit szólnak majd" hozzáállás, hogy senki előtt nem merte felvállalni a viszonyát Seonwuval, míg a korábbi kapcsolata publikus volt... Nincs semmi, ami a jellemét akár csak egy kicsit is szerethetővé tenné, pedig Seonwu lehetett volna a legjobb dolog az életében, aki képes volt kicsit normális emberi, érző lényt csinálni belőle. És pont ezért legalább egy magyarázatot megérdemelt volna szerencsétlen srác. Hátha benne lesz az utolsó két részben, nem tudom. De hát ilyen az élet. Nem, mintha ez a hétköznapokban ne fordulna elő.

lapishun wrote:Épp az jó a sorozatban, hogy egy karakter sem tökéletes, mind tele van hibákkal, ahogy az igazi emberek is.

Persze, és ezért is sokkal jobbak az ilyen sorozatok, mint a nyálas "gazdag fiú-szegény lány"-féle kínlódós szappanoperák.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 03, 2016 3:09 pm

brigichan wrote:
lapishun wrote:De ha belegondolsz, a passzivitása nem önmagáért van. A sorozat elején már megmutatták, hogy tetszik neki a lány, és lépett volna, ha nem jön közbe Taek. Taek az, az iránta érzett barátság/szeretet az, ami miatt csendesen meghúzódik a háttérben és csak magában örlődik.

Az a baj, hogy ez sehol sincs kimondva. Eleinte hajlottam afelé, hogy hátha ez a motiváció, de ennyi rész után már nem tudom belemagyarázni.
...
Borának mikor volt bármikor is fontos a család?

De hát miért kellene kimondani? Vagy 8 részen keresztül egyértelműen ez volt a helyzet. Rengeteg olyan helyzet volt, ahol nem azért nem lépett, mert nem akart, vagy nem mert, hanem mert ott volt Taek. A piros lámpás és az éttermes jelenet épp ennek a kilátástalanságnak a feloldása volt, még ha negatív irányba is. (Hyeri pedig nem reménykedve hallgatta őt akkor, hanem épp ellenkezőleg. Félt tőle, hogy mivel kell szembe néznie (egy döntéssel minimum) . Nem véletlen leste állandóan az ajtót akkor.)

Úgy érzem nagyon ember/élettapasztalat függő ennek a sorozatnak a megítélése ezek szerint. Amit írsz számomra teljesen meglepő, főleg Boráról. Én úgy gondolom, hogy Bora egy roppant mód felelősségteljes, kötelességtudó, az eszméi mellett kiálló, harcos, de egyben érzelmes személy. Szerintem - ahogy a sorozatban mindenkinek - a család roppant fontos volt számára. Nem véletlen tanult azt, amit, nem véletlenül küzdött egy jobb sorsért. Persze családon belül megvoltak a viták (hol nincsenek), de ha kívülről érte támadás őket, anyatigrisként viselkedett rögtön. Ez eléggé tisztán látszott már a sorozat elején is, a gyász szertartáson pl.
Ha elkezdjük boncolgatni, hogy miért nem vállalta fel a srácot kezdetben, akkor is az jön ki, hogy nem azért, mert szégyellte volna, hanem mert a családjának nem akart fájdalmat okozni (nézd meg a maradék 2 részt, nagyon szépen bemutatják).
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Apr 03, 2016 9:00 pm

lapishun wrote:De hát miért kellene kimondani? Vagy 8 részen keresztül egyértelműen ez volt a helyzet. Rengeteg olyan helyzet volt, ahol nem azért nem lépett, mert nem akart, vagy nem mert, hanem mert ott volt Taek.

Taek nagyon sokszor nem volt ott, amikor léphetett volna. De azt hiszem, ezen nem fogunk összeveszni, mert ahogy látod, te férfiként, én meg nőként néztem a sorozatot, és teljesen más szemszögből láttuk az eseményeket.

lapishun wrote:Úgy érzem nagyon ember/élettapasztalat függő ennek a sorozatnak a megítélése ezek szerint. Amit írsz számomra teljesen meglepő, főleg Boráról. Én úgy gondolom, hogy Bora egy roppant mód felelősségteljes, kötelességtudó, az eszméi mellett kiálló, harcos, de egyben érzelmes személy. Szerintem - ahogy a sorozatban mindenkinek - a család roppant fontos volt számára. Nem véletlen tanult azt, amit, nem véletlenül küzdött egy jobb sorsért. Persze családon belül megvoltak a viták (hol nincsenek), de ha kívülről érte támadás őket, anyatigrisként viselkedett rögtön. Ez eléggé tisztán látszott már a sorozat elején is, a gyász szertartáson pl.

Ez megint egy olyan kérdés, hogy ki hogyan értelmezi a látottakat. Számomra Bora egyetlen alkalommal volt érzelmes és "emberi", és az akkor volt, mikor először együtt jártak Seonwuval. Előtte is és utána is egy rideg, lázadó és a szülei iránt nem mindig tiszteletet mutató személy volt (gondoljunk csak a diáktüntetésekre, amikor többször is megtiltották neki, hogy elmenjen, mert félő volt, hogy nemcsak magára, hanem az egész családra és annak boldogulására bajt hoz, de nem törődött vele - ez nem eszme mellett kiállás, ez ostobaság). Már a sorozat elején is oly gyakran beszélt megvető, lenéző hangnemben a családi étkezésekkor. Számomra végig ellenszenves maradt, hiába szólt főleg róla és az esküvőjéről a finálé. A család pillére a szülők mellett mindig is Deokseon volt, aki lehet, hogy eleinte a rossz tanulmányi eredményével és csacskaságával aggodalmat okozott a szüleinek, érzelmileg mégis mindig hagyatkozhattak rá, az utolsó pillanatig is. Az is milyen megható volt, és az ő emberi nagyságát mutatta, hogy képes volt nővére minden gonoszságát eltemetni magában, és vigasztalni őt, mikor ott feküdtek az ágyban.

lapishun wrote:Ha elkezdjük boncolgatni, hogy miért nem vállalta fel a srácot kezdetben, akkor is az jön ki, hogy nem azért, mert szégyellte volna, hanem mert a családjának nem akart fájdalmat okozni (nézd meg a maradék 2 részt, nagyon szépen bemutatják).

Megnéztem a maradék két részt. Nyilván a nevekkel kapcsolatos törvény nekünk, "nyugati" nézőknek nem ugrik be azonnal, így joggal várhatunk szerintem magyarázatot. Főleg úgy, hogy ezek ketten 1989-ben messze nem gondolkodtak még a házasságon, hisz az egyikük még nem is volt nagykorú akkor. Így azt gondolom, hogy ezzel a "fel nem vállalás" nem magyarázható.

Maga a befejezés egyébként szép volt, szerencsére kevés Junghwannal. Valahogy az ő karaktere teljesen kifulladt a végére. Igazad volt, Gilnis, hogy ne kiabáljam el a dolgot, és örülök, hogy legalább ebben rám cáfolt a sorozat. Nem szívesen áldoztam volna be Taeket, mert bár az előző két sorozatban mindkét férj-jelölt ugyanúgy szerette és megérdemelte volna a főhőst, itt véleményem szerint Taek abszolút egyeduralkodó volt, és megérdemelte Deokseont. Kimondottan aranyosak voltak a közös jeleneteik, ahogy gyerekként és tinédzserként is egymás kezét fogva aludtak... az öleléseik... vagy az a gyönyörű csók Kínában... volt benne valami tiszta és ártatlan, ami mára kiveszőben van az emberi kapcsolatokból.

Azt nem nagyon értettem, miért költöztek el a családok az egyébként szép házaikból. Deokseon szüleit még értem, hisz kijárt nekik egy normális lakás sokévnyi pince után. De a többiek igencsak elegáns körülmények között éldegéltek. Vagy ez egyfajta szokás arrafelé, ha a gyerekek felnőnek/megházasodnak?

A "jelenkori" szál továbbra is rettentő vérszegény volt, és a Taeket alakító, idősebb színészen kívül mindenki felejthető volt. Jó volt látni, hogy ő valamicskét legalább megőrzött a fiú gesztusaiból.

Már csak azon morfondíroztam, hogy vajon kik és mit akartak a sorozat végén megváltoztatni? Különböző oldalakon láttam, hogy rendesen háborúztak a rajongók, meg petíciókat írtak, hogy ne ilyen legyen a vége... Milyen kellett volna, hogy legyen? :nuts:

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 03, 2016 9:26 pm

brigichan wrote:
lapishun wrote:De hát miért kellene kimondani? Vagy 8 részen keresztül egyértelműen ez volt a helyzet. Rengeteg olyan helyzet volt, ahol nem azért nem lépett, mert nem akart, vagy nem mert, hanem mert ott volt Taek.

Taek nagyon sokszor nem volt ott, amikor léphetett volna. De azt hiszem, ezen nem fogunk összeveszni, mert ahogy látod, te férfiként, én meg nőként néztem a sorozatot, és teljesen más szemszögből láttuk az eseményeket.

No, itt megvárom két pajtásom, Zsiráfka és Gilnis véleményét. Bennük bízok, hogy vitába szálljanak veled, hogy nem azért gondolom másképp mindezt, mert férfi vagyok. (Főleg a Borával kapcsolatos dolgokat)
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Apr 03, 2016 10:01 pm

Velem nem kell vitába szállnia senkinek. Én így értelmeztem a dolgokat, más másképp fogja. Ez van.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sun Apr 03, 2016 10:13 pm

brigichan wrote:Velem nem kell vitába szállnia senkinek. Én így értelmeztem a dolgokat, más másképp fogja. Ez van.

Ok, de ezt csak arra reagáltam, hogy azt írtad, azért látom másképp, mert férfi vagyok. Szerintem nem. (mármint férfinak férfi vagyok, de inkább emberi/ízlés különbségről van szó, semmint nembeliről.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Apr 03, 2016 10:47 pm

brigichan wrote:

Taek nagyon sokszor nem volt ott, amikor léphetett volna.

Fizikai valójában lehet, hogy nem, de attól még komoly visszatartó erő lehetett és volt a számára. Kimondatlanul is. Sajnáltam, mert mindketten nagyon fontosak voltak neki. Lehet, hogy magának szúrta el, de kérdéses, mennyi reális esélye lett volna. Szerencsétlenségére végül el bírta dönteni, melyikük a fontosabb neki, de addigra már késő bánat volt. A vallomást épp ezért röhögte el. Részben kínjában, részben mert tudta, hogy senkinek se tett volna jót, ha komolyan színt vall. Mégis ki akarta mondani, hogy magában lezárhassa végre. Szerintem szomorú volt az a jelenet, nem szánalmas.

Borával kapcsolatban valahol félúton jár a véleményem a tieitek között.

brigichan wrote:...és a Taeket alakító, idősebb színészen kívül...

Kim Joo Hyuk. :wub:
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Apr 19, 2016 6:38 pm

Az 1988-ból hárman + Yura a Happy Togetherben:

http://kshowonline.com/kshow/4820-[engsub]-happy-together-s3-ep.444

A kapcsos zárójel miatt ezt sem tudom linkbe tenni, bocsi.
Image

MiJu

Postby MiJu » Wed Apr 20, 2016 6:50 pm

Utólag is nagyon szépen köszönöm a sorozat fordítását !

racznemagdi

Postby racznemagdi » Thu Jun 30, 2016 6:00 pm

Kedves lapishun, szeretném megköszönni a feliratot, nagyon kellemes sorozat volt. Az első részek nem nagyon tetszettek, Sun Woo anyjának a hangja kicsit még idegesített is - de szép lassan megszerette az ember a szereplőket. A mi különösen tetszett, hogy mindenki elfogadta a másikat olyannak, amilyen. Nem volt furkálódás, kötekedés, gúnyolódás, semmi olyan, ami megmérgezte volna a kapcsolatokat. Bevallom én nem Taek-nek drukkoltam, de így is jó volt. Szórakoztató volt, köszönöm szépen, hogy láthattam.

gabóci5

Postby gabóci5 » Thu Sep 22, 2016 1:42 pm

Kedves Lapishun!

Gyűjtögetés után csak most néztem meg ezt a szórakoztató sorozatot, nagyon tetszett. Köszönöm, hogy lefordítottad. Ezek után kíváncsi vagyok a másik két Reply sorozatra is.

Kata58

Postby Kata58 » Wed Sep 28, 2016 8:10 am

sziasztok! Most olvastam bele az Answer me 1988-ba és úgy döntöttem viszem a feliratot. Egyenlőre még nincs letöltve, mert itt nem találtam utalást, hogy honnan vigyem a részeket. Addig talonban megvár. úgyis a S38-at akarom előbb befejezni. Addig is köszönöm a fordítást Lapisunnak! :D :thumright: :lol

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Oct 09, 2016 3:30 pm

A rendező ma bejelentette, hogy 2017-ben jön a következő Reply sorozat! YES! YES! YES!!!! :dance:

Szerintetek melyik év(tized)ből lenne még jó? Mi az, ami tud újat hozni? Van olyan, ami tud újat hozni? Azért nézzük, mert tud újat hozni? :mrgreen:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Sun Oct 09, 2016 4:54 pm

gilnis wrote:A rendező ma bejelentette, hogy 2017-ben jön a következő Reply sorozat! YES! YES! YES!!!! :dance:

Szerintetek melyik év(tized)ből lenne még jó? Mi az, ami tud újat hozni? Van olyan, ami tud újat hozni? Azért nézzük, mert tud újat hozni? :mrgreen:

Csoszon :mrgreen:?
Csak vicc :P, de amíg tartják azt a jó szokásukat, hogy szinte kivételes cast-et vonultatnak fel, nem egy új reménységet fedeznek fel, s végig meglepetéseket, fordulatokat tartogató forgatókönyvvel és állati jó zenékkel operálnak... abszolút jöhet :wink:.
ImageImage

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sun Oct 09, 2016 5:14 pm

Jó hír, már vártam, mikor jelentik be, és őszintén szólva, örülök, hogy nem kell megint 2-3 évet várni rá.

Zsirafka ötlete nem rossz, csoszoni idők üde változatosságot adnának. De lehetne pl. a japán megszállás idején is. Vagy az 1900-as évek közepén, bár attól tartok, ott kevés mulatságos dolog várna ránk. :-(

Ido11

Postby Ido11 » Sun Oct 09, 2016 11:53 pm

Nem hiszem, hogy ennyire visszanyúlnának az időben, hiszen a mai emberek 10-20 évvel korábbi életvitelét szokták bemutatni. Amire ti gondoltok, az már időutazás lenne :D , de értem a tréfát.
Én is kiváncsi vagyok, hogy az elmúlt korszak mely része fogja megihletni őket.

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Oct 10, 2016 7:50 am

Én kinézek egy nagyobb ugrást és egy kicsit politikusabb, társadalmi problémáktól aktívabb korszakba való ugrást, mégpedig a 88-ban megismert szülők fiatalkorába, a 60-as évekbe.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Oct 10, 2016 9:06 am

A tvN ünnepelte a 10. szülinapját, s ennek örömére kiosztott egy csomó díjat.

Na melyik sorozatnak adták a Daesangot? :D Bizony, bizony...
Különdíjas lett Sung Dong Il - mindhárom Reply soriért.
Díjat kapott még Park Bo Gum (Asia Award), Kim Sung Kyun (Scene-Stealer), Ra Mi Ran (Scene-Stealer), Hyeri (Trendy) és Ryu Joon Yeol (Trendy).

Kim Sung Kyunnak annyira kijár, és annyira találó, hogy jelenetrabló! :D Ha nem a '88 után kapná, akkor a '94-ért mindenképp! XD :heart:
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Fri Oct 28, 2016 4:21 pm

Ha valaki nosztalgiázni szeretne, vagy még nem látta... feltettem egy átnézett, javított feliratot a sorozathoz.
Image

Guus

Postby Guus » Sat Oct 29, 2016 8:50 am

Kedves Lapishun!
Köszönettel, vittem a felirataidat. Szeretném megnézni, egyrészt, mivel felkeltették az érdeklődésemet a lelkes hozzászólások, másrészt, mert szeretnék más megvilágításban is ismerkedni azzal a korszakkal, amellyel az Endless Love-ban volt szerencsém találkozni.
Köszönöm a munkádat! :notworthy:
Befejezett fordításaim: Family s Honor/Glory of the Family,
Endless Love(2014), Beautiful Days(2001)

Folyamatban van: My Golden Life, és Comrades/Legend of the Patriots

Image

Gabriella02

Postby Gabriella02 » Sun Nov 13, 2016 6:33 pm

Valaki tudna segíteni? Letöltöttem a videót de a felirat nem passzol hozzá.(Először a feliratot se találta amikor letöltöttem)
Nagyon megszeretném nézni ezt a sorit :(
Ha valaki tudja hogy miért van ez nálam,vagy hogy ti honnan töltöttétek le a részeket azt nagyon megköszönném.....

Ido11

Postby Ido11 » Sun Nov 13, 2016 9:09 pm

Gabriella próbáld meg a Doramax-ról, Reply Nineteen Eighty Eight címen találhatod meg. Nekem jó volt hozzá a felirat.

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Oct 03, 2017 9:31 am

Kedves Lapishun!
Két napja, hogy megnéztem az utolsó részt is, de annyira nagy hatással volt rám a sori, hogy csak emésztgettem, újra megnéztem jeleneteket és imádtam minden pillanatát. Nem tudtam kritikusan nézni, teljesen beszippantott. Őszintén?
Azt hiszem az tudja maximálisan és még azon felül élvezni, aki tudja, hogy milyen volt répafarmert betűrt kötött pulóverrel hordani. Sőt video discóban, társaságban is így megjelenni :rofl: :rofl: :rofl: :heart: :heart: :heart: Annyira más világ volt :mrgreen: Mint abszolút későn érő típus, 26 évesen ültem be nappali egyetemre, akkor már a techno partik és alternatív rock volt a divat, de a hőskor szépségét semmi nem feledtetheti az emberrel :mrgreen: Sanyo magnó, Polimer kazetta, rádióból felvett slágerek, mint Poptarisznya B.Tóth Lacival, butikból beszerzett nyugati ruhadarabok, Incognito sprae stb. mrgreen: Ez a film a korosztályomról és a szüleim generációjáról szól. Érdekes volt látni, hogy a négy anyukából csak egy dolgozott, de a család egy fizetésből is megélt. Nálunk ez elképzelhetetlen lett volna akkoriban. A szülők áldozata itt is, ott is nagy volt. Minden erejüket lekötötte, hogy minél jobb lehetőséget biztosítsanak porontyaiknak, ahogyan gondolom ma is. Bo Ra tüntetései! Áá, mi akkoriban tüntetőleg Reformmal (újság) a kezünkben jártunk iskolába. 1989. decemberében a padok tetején ugráltunk reggel, amikor kitört a forradalom Romániában. Annyi párhuzam és áthallás volt a soriban, hogy felsorolni nem tudnám! 1x majdnem kirúgtak igazgatói intővel, az volt a mákom, hogy a diri pont Moszkvában volt vmi párt jutalom-utazáson, s mire visszatért, elfelejtődött az én ügyem,
annyira gyorsan változott minden. Késő esténként a tv-ben a Nemzeti Kerekasztal egyeztetései mentek, amiből az átlag magyar ember azt sem tudta, hogy micsoda. Kezdve a demokráciával, pluralizmussal. Akkor még hittük, hogy megvalósítható lesz :nuts: :scratch:

Akkor játszódik az eleje, amikor mi - többek között - Egérkének szurkoltunk a tv-képernyők előtt itthon...Tavaly tudtam csak megszerezni Kalmár György Szöulból jelentem c. könyvét egy netes antikváriumból :lol
Rá kell jönnöm, hogy nem választok mindig jól. Idén olyan filmeket láttam pótlólag, amelyekről anno, a sugárzásukról lemaradtam: Signal, Misaeng és most az Answer me 1988 :scratch: :nuts: :nuts: Mindegyiket mentettem a készletbe.
Mindenesetre sajnálom, hogy az aktuálus csevelyből is kimaradtam :-(
Számomra ez egy hibátlan sori 10/10. Tökéletes színészi játékok, tökéletes dramaturgia, díszlet, zene etc.
Ami totál szíven ütött, az a legvégén hangzik el Tek szájából: az idő múlása ellen nem tehetünk semmit :cry:
Azok a nyarak, azok a barátságok, hangulatok, illatok... nem léteznek már sehol, csak az emlékeinkben. Csak együtt, közösen lehet felidézni, de átélni már sohasem lehet. :cry: A dolgok elmúlását, a fiatalság, a bolondság korának szépségét láttam már filmeken, de keleti soriban most láttam először.
Ja, Dok Son sorsa már 1978-ban eldőlt, amikor aktívan közreműködött Tek fejének betörésében :tv:
Tetszett, hogy a végén, Tek visszaemlékezése is pont oda ment vissza :tv:
Köszönöm az élményt!!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Oct 03, 2017 3:11 pm

Ircsi wrote:Kedves Lapishun!
Két napja, hogy megnéztem az utolsó részt is, de annyira nagy hatással volt rám a sori, hogy csak emésztgettem, újra megnéztem jeleneteket és imádtam minden pillanatát. Nem tudtam kritikusan nézni, teljesen beszippantott...

Örülök, hogy tetszett, szerintem is az egyik legjobb koreai darab. Olyat tudott nyújtani, amit nagyon kevés más sorozat.
Image