I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
zsirafka

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 05 of 16)

Postby zsirafka » Tue Jul 21, 2015 7:43 am

SziasztokImage!!!

Kicsit röstellem, h. gyakorlatilag elsőként rongyoltam be a topikba, és még nem volt időm egyetlen visszajelzésre sem Image, de újra itthon, így pótlom az elmaradt kommenteket :D. (Legalább most nem egy sori utolsó 4 epizódjáról, s az azzal párhuzamos dumapartiról maradtam le :P)
Bár lépéselőnyben voltam, de repetáztam a felirataitokkal is - amúgy most szembesültem vele, h. menet közben teammé alakultatok :mrgreen: -: Gilnis és Julie nagyon-nagyon köszi az eddigi az részeket :wub: :wub: :wub:!!! Ügyesek vagytok, - s ahogy megszokhattuk - most is precíz, remekbe szabott, élvezetes fordítást kapunk :thumright: (speciel külön bírom, h. nincsenek lespórolva a szókimondóbb részek, vagy h. milyen korrektül és pontosan idéztek /legyen az regény, vers, v. antik szentencia/). Az pedig, h. aktívan fórumozó fordítók vagytok csak hab a tortán :mrgreen:.

Lapishun Tőled külön bocsi, mert nemcsak hogy tovább rontom a nemek arányát :P, de kénytelen vagyok bevallani, h. nálam sem más volt a húzónév, a.k.a. a kíváncsiságfaktor alapja, mint Seo In-Guk :mrgreen: :wub: :mrgreen: (na jó, kicsit CWY is :P). Mivel már Carmi, Gilnis és Onna megtették SIG színészi :heart: és egyéb jellegű :wub: méltatását, én csak annyit fangirlködnék itt, h. naná, h. láttam a HT-ben a csapatot :mrgreen: (a doramák mellett elengedhetetlen szórakozás a show-részleg XD, esküszöm lassan ezek kapcsán lassan már több arcot ismerek, mint a sorikból :roll).
Tény, h. nem tolonganak a női szereplők..., ráadásul azt kell mondjam, h. minden prekoncepcióm ellenére, határozottan megkedveltem Jang Na-Ra-t, valószínűleg a karaktere miatt, ami igen jól eltalált. (Előtte csak a Fatedben láttam - és akármilyen jó kémiája is volt Jang Hyukkal és akármilyen jól is játszottak - valahogy nekem túl rózsaszín és habos-babos volt, ill. nem tudtam szabadulni a gondolattól, h. mindvégig olyan volt a nagy bánatos szemeivel és a rengeteg pislogással, mint akiről hiányzik jó sok dioptria.)
Choi Won-Young-ban pedig bíztam, h. ezúttal hátha nem a megbízhatóság és az erkölcs bajnoka lesz - elvégre szépen rotálja a szerepeit :P.

Tény, h. nem a misztikumra építenek, hanem sokkal inkább a titkokra... Millió - szép lassan fogyatkozó, de sokszor éppen csak átalakuló, v. újabbat generáló - kérdés, millió apró kis részlet, mozaik v. puzzle darab. Imádom ezeket a sztorikat, amikor - jó persze, h. vannak hibák és hülyeségek is benne (megjegyzem mégsem annyi baki, mint a legutóbb látott kriminél :P) - minden összefügg mindennel és annyira kell ügyelni a részletekre :whistling:. (Tényleg Carmi, az elején az nem inkább egy mancs/tappancs volt?)

Már lement (több XD) mint a fele, de nem mondanám, h. a humor elrántaná a fő szálat. Ennyinek bele kell férnie, sőt! (így pont ebből kifolyólag kedvelem a nyomozó csapatot is, mint alapvető forrást :D), ráadásul a gagyi-faktort is el lehet felejteni (bocs Gilnis, ha mégsem, akkor Carmi már vállalta a probléma rendezését :mrgreen:).
Továbbra is tetszik a sorozat dinamikája, a ritmusát pont csak annyira bontja meg a humor, v. a romantika (a limonádébb jelleget remélem, h. továbbra is hanyagolják), amennyire kell.

A rengeteg kérdés? Ahogy olvastalak Titeket, úgy látom mindenkinél ugyanazok kerengenek, hiszen maga a sztori adja őket :mrgreen:. Na most akkor nagyon óvatosan kell fogalmazzak, mert menet közben párra már választ kaptunk, de még jó pár mindig áll. 8 rész ismeretében kicsit nehezebb szelektálni, így inkább az egész spoilerben tovább. Tehát óvatosan, csak a nyolcasoknak :P (Bár próbálok valamiféle időrendiséget felvenni, de tuti csapongó leszek, mint mindig XD.)

1. Milyen tragédia történt az anyjukkal?
Azt ugye tudjuk, h. a családi házban való támadáskor Lee Hyun/Hyeon emlékezetvesztése nem az első volt. Nem olyan nagy a korkülönbség a fiúk között, így miért csak LH-nál tudunk bármiféle reakcióról, Minre hogyan hatott az anyjuk halála? Emlékszik-e valamire (mennyire), v. érintett-e benne? Egyáltalán, összefügg-e a mostani történésekkel, vagy csak a fizikai állapot első katalizátora volt? :nuts:

2. A börtönben Lee Joon-Yeong mit mondhatott még LH-nak?
Mármint amiről még nem tudunk :P. LH nem kevés időt töltött bent vele, de nem is órákat... Az is érdekelne, h. mit mesélhetett neki Minről? Valóban beszélt róla, vagy csak megemlítette az öccse nevét, így LJY ezért tudta a nevén szólítani, amikor elrabolta?

3. Komolyan a professzornak ennyi elég volt, h. szörnyetegnek tartsa a fiát?
Akármennyire is értem az apa gyermeke(i) iránti aggodalmát, nem tudom elhinni, h. egy ilyen szaktekintély, hogyan tudja ennyire hihetetlenül és bizonytalanul kezelni a helyzetet :doh:. Biztos, h. az érintettség miatti elfogultság és a kétségbeesés v. inkább rettegés tompított az érzékein, de tényleg elegendő egy ilyen "diagnózishoz" :crazy: az, h. a kivételes intelligenciájú, szinte felnőttként viselkedő, gondoskodó nagyobb gyermeke túlzottan introvertált, v. h. részleges amnéziája van? Kapott erre orvosi magyarázatot is... Ez miért volt gyengébb érv, mint a saját maga által is csak feltételezett lehetőség? Öcsi azt mondta, h. ne bízzon a bátyóban, na bumm... gyerekek. Csak a kész rajzokat bámulta, soha nem azt, amikor a srácok készítették azokat, csak az állattetemet látta, nem azt, h. kínozza őket... Nem kellett volna minimum 150%-kal megbizonyosodni a kételyei felől, mielőtt meghozza azt a kegyetlenül nehéz döntést :nuts:? Amúgy a pszichó-rajzok mellett a másik "típus" inkább mehetett volna valamiféle gyerekeknek való anatómia könyvbe :-).

4. Ji-An miért követte olyan kitartóan LH-t gyerekkorában majd felnőttként is? Ugyanazért? Vagy nem?
Ez közben megoldódott. És valóban tudatos és több volt, mint amire számítottam. Az elején a felnőtt LH akárhogy is igyekezett anti-iq bajnokként ugratni hősnőnket, azt meg kell hagyni, h. a kislány JA igen bátor és határozott/motivált volt, sőt ügyes is, h. felismerte, "társra" van szüksége az igazság bizonyításához :thumright:.
Amúgy a felnőtt JA is milyen vagány már, csak úgy ellopni Lee Joong-Min professzor aktáját az igazgatónőtől :faint:, vagy ügyesebben bunyózik mint Hyun vagy Kang csop.vezető :mrgreen:...
A "partnerségről" jut eszembe, h. nem is tudom eldönteni, h. bunkó zsenikénk nagyképű, fölényes vigyorát bírom jobban, vagy a ritkán előbukkanó önkéntelen mosolyát :P? (Helyes volt nagyon abban a részben, amikor Ji-An a "vallomása" után - szokásának megfelelően hangosan gondolkodva - kapacitálta egy mozira, vagy hasonlóra :mrgreen:.)

5. Ki szöktette meg Lee Joon-Yeong-t? A "mesternek" is volt mestere? Vagy nem számít? Amúgy D.O.-nak nagyon jól áll(t) a creepy szerep. Épp a múltkor valamelyik mellékszereplő miatt emlegettem, h. mostanában milyen jól játszanak az idolok. (És nem az EXO kapcsán volt :P.)

6. Ki nyitotta ki Hyunnak az ajtót? Lehet, h. nem derül ki, bár annyira hangsúlyozták a szitut, h. talán mégis. Az elején arra tippeltem volna, h. Min volt - hiszen látta, h. hogyan működik a szerkezet, imádta a bátyját... Jóllehet, h. nem segítségért indult, csak elbújni, de előtte megtehette volna :nuts:? Mondjuk akkor nem valószínű, h. elszakadtak volna a testvérek :nuts:. Úgyhogy lehet, h. mégis LJY volt, pláne, h. nem hiszem, h. ne lett volna folytatása a börtönbéli beszélgetésnek. Passz.

7. Min elrablása úgy jött le, h. nem tervezett volt, de ha már így alakult... Vajon milyen felnőtt lett volna belőle, ha nem egy pszichopata mellett nőtt volna fel :nuts:? Egyáltalán mennyi időt tölthetett LJY-nál, vagy a "szervezetével", vagy ez a láthatatlan "család" már későbbi és független?

8. Ebből egyenesen következik a kedvenc kérdésem, h. mennyire "dolgozhatnak" együtt? Az biztos, h. teljes egészében ismerik egymás kilétét, és a tettek között van is valamiféle kapcsolat, de egyre inkább az a sanda gyanúm, h. a független motiváció külön utakra sarkall :nuts: ...
Min biztos, h. valamiféle "szervezetben" tevékenykedik, mert mindig védve van a hátsója és eddig pofátlanul magabiztos. Ha már Hyun kivételes intelligenciájáról többször is szó esett, azért Min - akárcsak az őt alakító színész - mellett sem lehet csak úgy elmenni :wink:, értve ezt a pszichó-gyerek és a felnőtt énjére egyaránt. Most mindentől elvonatkoztatva milyen volt már, amikor egy 6-8 éves forma gyerek csak úgy lerittyent egy menő aláírást a jövőre, leakadt az állam :P. Apropó, tudom, h. szem(golyó)-ábrázolás, de olyan érdekes, h. gyakorlatilag egy végtelen jelbe helyezi a két szemet. Felnőttként pedig a sok mini elmepárbaj villogásokkal abszolút méltó "ellenfele" :O a bátyjának. Meg kell jegyeznem, h. a felnőttek mellett zseniálisan játszanak a gyerekszínészek is :wub:.
Az "Emlékezz-játékkal" Min eléggé önjárónak tűnik :nuts:... Most komolyan tényleg elhiszi, h. a rajongásig szeretett bátyja csak úgy feladta (odaadta) őt? Ne már... Bár iszonyat dühös lett az első "találkozhattunk-e már korábban" kérdés után, amikor Ji-An szarkasztikusan visszakérdezett Hyunnál (pontosan idézve a korábban rá adott "jellemzést" :D). Korábban felmerült bennem, h. tud-e egyáltalán Hyun részleges amnéziájáról, de tutira, talán pont ezt élvezi a game-ben. És mennyire féltékeny Ji-An és Hyun kapcsolatára :O, de döbbenetes volt ugyanez a reakció Lee Jung-Ha-nál is. A cherokee Két farkas legendája tanmese bevonása eszméletlen jó húzás volt :thumright:.
Megjegyzem épp azon a részen morogtam a legtöbbet, h. mi a francért kell majdnem mindenkinek Lee vezetéknevet kreálni... (LJY-nál sem erőltették meg magukat túlzottan..., na persze -Ho XD.)
Lee Joon-Yeong kapcsán pedig... olyan mintha Min minden lépéséről tudna és próbálja is kontroll alatt tartani a kistesót, h. az még véletlenül se ronthassa el a saját játékával az ő nagy meccsét. Mi volt az a francos ígéret :nuts:??? És mikor jön érte??? Remélem ezt a "kínai" vonalat sem adják még fel.

9. És persze az előzőből jön az újabb kérdés :mrgreen:. Ji-An "követési anyagából" látszik, h. Hyun nem egyszer járt már otthon, akkor miért nem léptek soha semmit (vagy még nem tudjuk)? Mindegy, h. együtt v. külön-külön, de mire vártak, miért csak most "csaltá/k" haza Hyunt?

10. Miért tussolták el a professzor ügyét? Látva az akkori gárda fogyását, egyre kevesebb ember adhat választ Hyunnak. Vajon igazak-e a sejtései az egykori "Hős ügyész úr" munkamottóját megismerve, tényleg sáros volt-e az apja, h. az igazságszolgáltatási klikk akkori metódusának megfelelően kreált-e valamilyen bizonyítékot :nuts:? Persze itt belép LJY módszere, aki sosem hagy hátra holttestet bizonyítékként, akkor most hogy is :nuts:...

?? Látszik, h. Hyun nem bízik sem a "patológusban", sem pedig az "ügyvédben", sőt megkockáztatom, h. gyanúsak is... de a sejtésen túl szerintetek már tud is valamit?

Később folytatom, addig lehet, h. a 6. rész emlékeit magyar felirattal frissíthetem :P,
:offtopic:
a 9. engsubja is vár, de be kell ugranom a tanszékre, most van a vonalhúzás és nagyon kíváncsi vagyok :-)
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Jul 21, 2015 11:56 am

Carmi, bennem is megfordult, hogy ha Hyun ekkora zseni, az arcot hogyhogy nem ismeri fel. :nuts: De részben lesz rá magyarázat, és részben hamarosan fel is ismeri, nem húzzák ezt a végtelenségig. :whistling:

Az ajtónyitás nekem nem stimmel, mert egyből kijött onnan, és senkit sem látott a szobában, de mindegy. Legyen ez a legkisebb bajom, akkor nagyon meg leszek elégedve! :D
Nekem nagyon tetszett az az állítólagos szerepjáték is a börtönben. :roll Egyrészt Seo In Guk húúúúúúú, megint mit.... :wub: másrészt jajj, szegény Hyun! :cry:

Tök jól van megoldva, hogy minden bűnügy révén egy kicsit jobban megismerjük a szereplőket, mindezt mégsem erőltetetten teszik. :thumright: Folyamatosan más színben látjuk őket, és általuk a titkokkal is haladunk, igaz többnyire egyet előre, kettőt hátra. :whistling:

Egy spoileres fordítási megjegyzés az 5. részből:
Halványlila gőzöm nincs, miért lenne Ji-an apja gyilkos. :blink :blink :blink De a feliratban ez volt, többször is, a régi és az új változatban is, és hallhatóan koreaiul is az hangzott el. Lehet, hogy még kiderül erről valami, ezért gyilkosnak írtam, ha tévedés, akkor mindenkitől bocs. Nem tudom, hogy a 살인자 -nak van-e a gyilkoson túl más jelentése is. :unsure:

Zsirafka!! :w00t: Te utánad szólaljon meg az ember! :P :thumleft: Üdv újra köztünk! :D

Jang Na-ráról én is meg kell valljam, hogy határozottan megkedveltem. Nagyon bírom ezt a karaktert! :mrgreen: Féltem tőle látatlanban, hogy a színésznő nem tud elég tökös lenni :mrgreen: a szerepben, de igen. Jól csinálja. :thumright:

Lee Hyun engem tisztára a nem-pszichopata-vagyok-kikérem-magamnak Sherlockra emlékeztet! XD Az is, ahogyan oldja az ügyeket, a lekezelő modora is, még megvan a saját "Andersona"-a is... XD és főleg, hogy egyformán bizarr módon lelkesednek a gyilkosságokért... :w00t: :goggle: Az a boldogság mindkettőjüknél, hogy van még egy hulla - ezazzzzzzz! :dance: Én meg közben: mi? :O Te miért vágsz ilyen képet? :fear: :faint:

Ami a romantikát illeti, azért lehetne belőle egy picivel több, még ha a limonádéra én sem vágyom. :whistling:
ImageImage

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Tue Jul 21, 2015 1:38 pm

zsirafka wrote:Lapishun Tőled külön bocsi, mert nemcsak hogy tovább rontom a nemek arányát :P, de kénytelen vagyok bevallani, h. nálam sem más volt a húzónév, a.k.a. a kíváncsiságfaktor alapja, mint Seo In-Guk :mrgreen: :wub: :mrgreen: (na jó, kicsit CWY is :P). Mivel már Carmi, Gilnis és Onna megtették SIG színészi :heart: és egyéb jellegű :wub: méltatását, én csak annyit fangirlködnék itt, h. naná, h. láttam a HT-ben a csapatot :mrgreen: (a doramák mellett elengedhetetlen szórakozás a show-részleg XD, esküszöm lassan ezek kapcsán lassan már több arcot ismerek, mint a sorikból :roll).

Zsiráfka!

A topik felét a sarokban guggolva olvastam végig, várva, hogy mikor ér már véget a nyál csorgatásotok. Nem mertem beleszólni :D
Amúgy tök igazságtalan, hogy félmeztelen pasi majd minden sorozatban van (amit most kezdtem el fordítani, a When i see you again, az is medencés jelenettel indul, külön ki is tettem a screenshotot róla, hátha rábuktok :P ), viszont a férfiak számára szánt eyecandykkel nem bánnak ilyen bőkezűen. IGAZSÁGTALANSÁG!!!!

A HT és hasonló műsorok sajnos tényleg elengedhetetlenek lassan minden rajongónak, mert ezekben lehet igazán beleszeretni egy színészbe/színésznőbe.
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 06 of 16)

Postby gilnis » Tue Jul 21, 2015 4:28 pm

No, felkerült a hatodik rész is! :)

Mivel Julie-val jó fejek vagyunk :mrgreen: nektek nem kell majd egy hetet szenvednetek a folytatásért, mint ahogy a múltkor nekünk kellett... :crazy: Hú, de rossz volt várni! :D

Lapishun, azért ne túlozz! Nem vagyunk ennyire felszínesek! :P

Zsirafka, folyt. köv. :mrgreen:

A 6. részből kérdések:
1. A vén szivar ügyész honnan tud Hyun anyjának ügyéről????? :w00t: :goggle:

2. A lila virágok az anyuka halálakor épp úgy, mint az első sorozatgyilkosos ügynél??????!!!????????!!! :shocked: Örökké ugyanaz a kérdés, ki áll mögötte?! Úgy állítják be, mintha az ügyvéd lenne, de ha az anyja halálát ő keveri ide... és úgy egyáltalán, az egész mindenség ezzel kapcsolatban, az nagyon-nagyon durva lenne! :shocked: :pale: :pale:
Mikor ismerkedhetett össze legelőször Lee Joon-yeong és Hyun családja??? :scratch: Nem véletlenül kezdte ki apukát. :glare:

3. A nyomozó srácot gyanúsnak beállítani?! :w00t: Menjenek már a megtévesztési kísérletekkel, amikor úgyis annyi titok van!!! :D
Spoiler 7-8-9. rész:
1. Lee Joon-yeong ahogy apukát, úgy Mint is manipulálta. Talán Hyun csak arról beszélt, mennyire fontos neki az öccse. Talán arról, hogy ő is észrevette, hogy az öccsének furcsa dolgai vannak, ahogy Carmi írta... :roll

2. Apuka: no comment. :doh: Már mindent leírtál. :)

3. Én azt hittem, hogy a 6. részben a patológusról rájött, hogy ki az, de már nem tudom. Az biztos, hogy gyanús neki az 5. rész óta. Az ügyvédet pedig eleinte csak simán nem bírta, de a 8. részben ő is gyanús lett, a 9.-ben pedig mintha tudná, csak nem nagyon akar, nem mer róla megbizonyosodni.

4. Az ügyvéd önmagában egy óriási kérdőjel. Vágyik a testvére után, közben meg van bántva, haragszik, büntetni akar, de mégis szeretni... :( Ugye, ugye, ugye, nem fogják kinyírni nekem a sorozat végére?! :cry: Bár amikor a pszichopata gyilkos szerepben tetszeleg, akkor máris változik a véleményem... :crazy: Az a szignó a talpon nekem betett. :faint:

De visszatérve, szerintem Lee Joon-yeonggal nem is bírják egymást. Egyikük sem akarja, hogy a másik keresztbe húzza az ő számításait. Valamicskét talán tudnak a másik céljairól, de még ez sem biztos. Ugyanakkor néha mintha összejátszanának, és segítenék egymást. Nagyon titokzatos az egész. :scratch: Ha már a nevek, mindkettő -ho lett... :blink Miért? Hogyan? Kitől van pénzük, honnan van pénzük???
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Tue Jul 21, 2015 7:11 pm

Váú! Csak felszaladtam, hátha megleptek a 6. résszel és erre tessék. :dance: Nagyon szépen köszönöm, :notworthy: már esek is neki. :tv:
Egyre izgalmasabb a kérédek meg csak gyűlnek és gyűlnek... :scratch:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Jul 21, 2015 9:37 pm

Örömmel, Zakurochan. :) Köszönöm, hogy írtál. :wub:

Az izgalmak itt csak fokozódni fognak. Ha te azt tudnád... :D
ImageImage

Agacska

Postby Agacska » Wed Jul 22, 2015 6:12 am

Nagyon köszönöm az 5.-6. rész feliratát.

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Jul 22, 2015 11:19 am

gilnis wrote:Az izgalmak itt csak fokozódni fognak. Ha te azt tudnád... :D

Azt elhiszem. :D Nem is várok el mást ettől a doritól. XD
És ehhez még társul a színészek profi hozzáállása is. :wub:
És már megint ott tartunk, hogy lement 2 rész kint és várhatunk. :crazy:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 22, 2015 11:58 am

Agacska, szívesen. :)

zakurochan wrote:És már megint ott tartunk, hogy lement 2 rész kint és várhatunk. :crazy:

Ne is mondd! Te is együtt nézed talán a vetítéssel? Úgy kell neked, miért szenvedsz, ha nem muszáj! :P Mintha én meg bírnám állni... :nuts: :mrgreen:

Különben tényleg elképesztőek a színészek. Lee Chun-hee is, Choi Won-young is, Park Bo-gum-ról nem is beszélve! :w00t: De gyakorlatilag bárkit ki lehet emelni, az epizódszereplőket is!! :salut:
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Jul 22, 2015 1:45 pm

gilnis wrote:Ne is mondd! Te is együtt nézed talán a vetítéssel? Úgy kell neked, miért szenvedsz, ha nem muszáj! :P Mintha én meg bírnám állni... :nuts: :mrgreen:

Együtt hát. :lol Mindig gyenge vagyok, de sose tanulok belőle. Pedig volt már arra példa, hogy enyhén bekattanva vártam már az új részt valamiből. :mrgreen: :mrgreen:
Ennek meg ahogy vége lett tegnap... :dance:

Engem egyébként a nyomozók közül Lee Chun Hee karaktere fogott meg az elejétől kezdve. Annyit nevettem rajta, és a múltkori részben ahogy verekedett... :w00t: Totál belezúgtam, :wub: mondtam is magamnak álljál ne, nős ember. :whistling:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 22, 2015 3:14 pm

zakurochan wrote:Ennek meg ahogy vége lett tegnap... :dance:

Na ja.... :mrgreen: De szerintem ennek a sorozatnak majdnem mindig "úgy" van vége... :whistling: :w00t: Pont arra gondoltam, hogy a 7. részt talán kíméletesebb lenne a 8.-kal együtt hozni. :D

Én Lee Chun-hee-vel is ugyanúgy jártam, mint Jang Na-rával: láttam már egy-két sorozatát, de még semmiben sem tetszett annyira, mint most. Olyan szeretetreméltó az a karakter. :wub: De nagyon szeretem az összes szereplőt, úgyhogy teszek is be egy képet a kedvenc "béna rendőreimről". :heart: :D :heart:

Image

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Jul 22, 2015 3:18 pm

Gilnis, Julie!!! Nagyon köszi a frisset Image!!!

gilnis wrote:Lapishun, azért ne túlozz! Nem vagyunk ennyire felszínesek! :P

:wink: :rofl:
lapishun wrote:A topik felét a sarokban guggolva olvastam végig, várva, hogy mikor ér már véget a nyál csorgatásotok. Nem mertem beleszólni :D (...) viszont a férfiak számára szánt eyecandykkel nem bánnak ilyen bőkezűen

Ne haragudj, de még mindig röhögök, ahogy visszaolvastalak :faint: :rofl:. Próbáltam velősen fogalmazni, mert éreztem én, h. csak óvatosan, nehogy meghaladja az egy szem fiúnk tűrésküszöbét :mrgreen:. Lapishun, egy hős vagy, h. kibírtad :thumright:, de attól tartok még "hallgathatod" :mrgreen: (amúgy másrészt fogd fel úgy, h. egészen ki vagy kímélve, hiszen most csak a főhős volt ajnározva, mert volt már rá példa, h. párhuzamosan a "kettes számúnak" is cheerleaderkedtünk XD). Cserébe viszont megígérem, ha Bomi véletlenül szerepet kapna bármiben is - feltételezem, h. a szerep elfogadásával már stoppolod is le, és dedikálod a fordító nevét :mrgreen: - megyek megértően helyeselni a topikodba :P.

gilnis wrote:A 6. részből kérdések:

gilnis wrote:1. A vén szivar ügyész honnan tud Hyun anyjának ügyéről????? :w00t: :goggle:

Passz :nuts:, ráadásul a következményekről is, beleértve Hyun első emlékvesztését.
Lehet, h. szimplán csak nyomozati anyagból. A prof.-tól? Végül is együtt dolgoztak a LJY-ügyön is mint ügyész és rendőrfelügyelő. Bár nem hiszem, h. nagyon keveredett volna köztük a munka és a privát szféra, hiszen láthattuk, h. Lee Joong-Min papa Hyun Ji-Soo-val (most már komolyan kiakasztanak a nevekkel XD) relatíve baráti viszonyt ápolt, ennek ellenére mégsem merte vele megosztani a kételyeit, félelmeit..., nem igazán tűnt egy beszédkényszeres típusnak.
Óóó, ha már nevek, akkor a sokadik fejezet: a "vén szivar"-t :lol is a -Ho-bandához csaphatjuk :mrgreen: (Shin Jang-Ho).

gilnis wrote:2. A lila virágok az anyuka halálakor épp úgy, mint az első sorozatgyilkosos ügynél??????!!!????????!!! :shocked: Örökké ugyanaz a kérdés, ki áll mögötte?! Úgy állítják be, mintha az ügyvéd lenne, de ha az anyja halálát ő keveri ide... és úgy egyáltalán, az egész mindenség ezzel kapcsolatban, az nagyon-nagyon durva lenne! :shocked: :pale: :pale:

Hyun előbukkanó emlékképében ő, öcsi, anya és a gyilkos láthatták a virágot... Hyun gyakorlatilag semmire sem emlékszik, de azt sem tudni, h. Min mennyire és hogyan :nuts:... Tudjuk, h. nem a télapó hagyta az ágyon az ügyész helyén ajándékként a jácintos képet, de valahogy olyan átlátszónak tűnik. Amúgy ha művészlelkünknek annyira fontos motívum lenne, akkor nem jobban vissza kellene köszönnie a munkáiban (l. szempár füzetben/falon/állványon/talpon stb. brrr!)? Viszont ahhoz túl sok az előfordulása, h. véletlen legyen és tényleg csak azt szimbolizálja amit, de... Min csak mesélt róla akár LJY-nak, akár X-nek (már fogalmam sincs, h. nevezzem a mögötte álló ember(eke)t/szervezetet), vagy inkább az eredeti gyilkoshoz kötődne? Ha mégis Minhez... :shocked:

gilnis wrote:Mikor ismerkedhetett össze legelőször Lee Joon-yeong és Hyun családja??? :scratch: Nem véletlenül kezdte ki apukát. :glare:

:nuts: Dupla passz :mrgreen:. Az új házba költözéskor már millió kazettája volt apunak a LJY-interjúkról, tehát biztos nem 1-2 napja vizsgálta, hallgatta meg a sitten. Feltételezem, h. nem is ő volt az első sorozatgyilkos/pszichopata akivel találkozott, de valamiért mégis teljesen kivette a prof. erejét. Lehet, h. több volt mögötte, mint a rettegés, h. a fia is ilyen szörnyeteggé válhat? De az is lehet, h. simán csak ez készítette ki.
Hülye kérdés, de LJY-nak lehetett köze a családjában történt tragédiához? Vagy ez túl evidens és gagyi lenne?

gilnis wrote:3. A nyomozó srácot gyanúsnak beállítani?! :w00t: Menjenek már a megtévesztési kísérletekkel, amikor úgyis annyi titok van!!! :D
Áááá, mutatnak még pár furcsa arcvágást, 1 félreérthető infót, aztán slussz, de minek. Edzett dori-néző ránéz a cast listre, a poszterre és röhög egy jót :wink:.

gilnis wrote:Spoiler7-8-9. rész:

gilnis wrote:3. Én azt hittem, hogy a 6. részben a patológusról rájött, hogy ki az, de már nem tudom. Az biztos, hogy gyanús neki az 5. rész óta. Az ügyvédet pedig eleinte csak simán nem bírta, de a 8. részben ő is gyanús lett, a 9.-ben pedig mintha tudná, csak nem nagyon akar, nem mer róla megbizonyosodni.

Valószínű az utóbbi, mert, h. már régen többek, mint gyanúsak az biztos. Nem véletlen a célzott vacsorameghívás :wink:. Ügyvédkénk, rá is csodálkozott, amikor viszonozta a "közelebb kerülni"-óhaját. (Mindjárt tekerek is megnézni a 10.-et a pszichó-vacsival :w00t:.)
Kezd idegesíteni a rendőrkapitány fürkésző tekintete és az igazgatónő bűnbánó képe, h. mit rejtegetnek. Azért itt a 9.-ben néztem egyet, amikor igazán kiderült Hyun öccsével kapcsolatos bizonytalanságának oka :O, várom, h. legközelebb a helyes (v. nagyon konkrét) kérdést tegyen fel :whistling:.

gilnis wrote:4. Az ügyvéd önmagában egy óriási kérdőjel. Vágyik a testvére után, közben meg van bántva, haragszik, büntetni akar, de mégis szeretni... :( Ugye, ugye, ugye, nem fogják kinyírni nekem a sorozat végére?! :cry: Bár amikor a pszichopata gyilkos szerepben tetszeleg, akkor máris változik a véleményem... :crazy: Az a szignó a talpon nekem betett. :faint:
Tetkó :evil:

gilnis wrote:De visszatérve, szerintem Lee Joon-yeonggal nem is bírják egymást. Egyikük sem akarja, hogy a másik keresztbe húzza az ő számításait. Valamicskét talán tudnak a másik céljairól, de még ez sem biztos. Ugyanakkor néha mintha összejátszanának, és segítenék egymást. Nagyon titokzatos az egész. :scratch: Ha már a nevek, mindkettő -ho lett... :blink Miért? Hogyan? Kitől van pénzük, honnan van pénzük???

Én is ezt írtam korábban, h. mindkettő Hyunt akarja XD, csak másért. LJY-t szemmel láthatóan egyre jobban bosszantja is, h. túl sokszor fut bele Minbe :P. Amúgy M. ki a franctól kapja az állandó telefonos ukázokat? A 8. részben az angol feliratban Yang igazgató van a 9.-ben Ahn, ő ki a fene?

gilnis wrote:Lee Hyun engem tisztára a nem-pszichopata-vagyok-kikérem-magamnak Sherlockra emlékeztet! XD Az is, ahogyan oldja az ügyeket, a lekezelő modora is, még megvan a saját "Andersona"-a is... XD és főleg, hogy egyformán bizarr módon lelkesednek a gyilkosságokért... :w00t: :goggle: Az a boldogság mindkettőjüknél, hogy van még egy hulla - ezazzzzzzz! :dance: Én meg közben: mi? :O Te miért vágsz ilyen képet? :fear: :faint:

Bár ez :mrgreen: előbb érkezett, mint a 6-9. spoileresek, jót nevettem, mert tudom, h. hol kapta el "Sherlockot és Andersont" a gépszíj (ha már megint többet akarnék gondolni mint ami a valóság, pont ő mondja mindig rosszul a keresztnevet? :D) :mrgreen:
Amúgy a múltkori Sweeney Todd-asszociáció miatt mondhatnám, h. vártam valami hasonlót XD

Rástartolok a tegnapira, majd jövök Image
Jó fordítást Image, de pihenjetek is!!!
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 22, 2015 6:09 pm

zsirafka wrote:(ha már megint többet akarnék gondolni mint ami a valóság, pont ő mondja mindig rosszul a keresztnevet? :D) :mrgreen:

Talált! :D
"Moriarty"-ra viszont több jelölt is van... :scratch: :D

gilnis wrote:A 6. részből kérdések:

Bennem is az merült fel rögtön, hogy már anyuka halálához is LJY-nak van-e köze? De akkor előbb is ismerte volna a két gyereket és fordítva is... :scratch:
Ugye Min nem követett el semmit az anyja ellen? :crazy:

Nem olyan hú, de fontos az a virágos kép, mert lesz másfajta is. De akkor az ügyésznél miért pont a virág? :scratch:

zsirafka wrote:Áááá, mutatnak még pár furcsa arcvágást, 1 félreérthető infót, aztán slussz, de minek. Edzett dori-néző ránéz a cast listre, a poszterre és röhög egy jót :wink:.

Pedig később megint tettek valami utalást vele kapcsolatban. Szerintem arra kell, hogy ezzel menjen majd tévútra Hyun gondolkodása, és lefoglalja őt egy fél epizód erejéig. :unsure:
Spoiler7-8-9-10. rész:
zsirafka wrote:Valószínű az utóbbi, mert, h. már régen többek, mint gyanúsak az biztos.

Ji-an esetében is jól leplezte, hogy mire jött rá, annál a kettőnél viszont felhívja a gyanújára a néző figyelmét is. Szerintem ő már rég biztos bennük, csak kell a bizonyíték, meg valami jó ütőkártya is ellenük. Illetve Min ellen ki tudja, hogy akar-e bármilyen ütőkártyát... :scratch: Abszurd volt ez a trió, amint együtt(?) dolgoznak valamilyen közös célért. Az álszörny meg a két pszichopata. :w00t:

zsirafka wrote:LJY-t szemmel láthatóan egyre jobban bosszantja is, h. túl sokszor fut bele Minbe :P.

Szerintem ez fordítva éppannyira igaz.

A telefonnál "Yang" igazgatóra szavaznék. Visszahallgattam, hogyan mondja neki a kínai látogatásakor, és a hangzás alapján inkább arra tippelnék. Annál is inkább, hogy logikus lenne a titkárnőnek tett kérés után. De kijavítanálak, ő hívta fel, nem pedig neki jön az ukáz mástól. Előbb mondanám azt, hogy az a "komplexusos" dolgozik az ügyvédnek - még ha a saját tudtán kívül is -, mint fordítva. Az a kínai látogatása is furcsa volt. Miért hívta hyung-nak??? :O Miért tartja vele a kapcsolatot azóta is? Rokonok? :scratch:
ImageImage

narin14

Postby narin14 » Wed Jul 22, 2015 6:28 pm

Kedves Gilnis és Julie!
Nagyon szépen köszönöm,hogy fordítjátok ezt a doramát be szállok a gyűjtögetők közé.
Last edited by narin14 on Mon Jul 27, 2015 5:44 pm, edited 1 time in total.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 22, 2015 6:33 pm

Kedves Narin,

nagyon szívesen, de Julie-val közösen fordítjuk. Egyedül nem lennék ilyen hipp-hopp. :D

Már csak simítások vannak hátra a 7. részből. Holnapra garantált. :D
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Thu Jul 23, 2015 9:06 am

gilnis wrote:"Moriarty"-ra viszont több jelölt is van... :scratch: :D

Hát... :D, eddig szépen elhitették :thumright:.

gilnis wrote:Spoiler7-8-9. rész:

Átdobva egy kis maradék a 6.-ból, mert túlmutat a részen.
gilnis wrote:Bennem is az merült fel rögtön, hogy már anyuka halálához is LJY-nak van-e köze? De akkor előbb is ismerte volna a két gyereket és fordítva is... :scratch:

Az elején azért gondoltam, mert századjára várom a dupla-tripla csavart, aztán valahogy mindig a legegyszerűbb/legkézenfekvőbb megoldás nyer. Mivel Hyun emlékei olyan lyukasak mint a ementáli sajt, LJY pedig nyugodtan adhatta a pókerarcot, inkább a Minre vonatkozó bizonytalanság miatt dobtam. Aztán amikor az ügyésszel folytatott beszélgetésben előjött a lehetőség, h. valaki bizonyítékot "gyártott" és Hyunban felmerült, h. esetleg az apja volt-e?... Egy pillanatra megint eszembe jutott, h. LJM-t max. egy ilyen tragédia késztethette volna arra a lépésre, de ez is inkább olyan félrevezetésnek tűnik. Bár hozott szegény rossz döntést, szerencsétlen gyerekei eleget átéltek, úgyhogy nem hiszem, h. besároznák a prof.-ot egy ilyennel, pláne, h. már láttuk lesz, akinek több vaj van a füle mögött.
gilnis wrote:Ugye Min nem követett el semmit az anyja ellen? :crazy:

Ez utóbbit már én is kérdeztem, de remélem, h. azért azt csak nem :fear:, így is van mit feldolgozniuk, aztán ki tudja :goggle:.

gilnis wrote:Nem olyan hú, de fontos az a virágos kép, mert lesz másfajta is. De akkor az ügyésznél miért pont a virág? :scratch:

A következő hmmm :nuts:. Mindenesetre Hyun pont a jácintos rajz (ill. az ügyész eltűnése) miatt érezte úgy, h. az autós kép is arra utalhat, h. valaki eltűnik... (V?! betűvel /az autó feliratot már nem is értettem, tán nem felismerhető :P, h. mit ábrázol?/). Mivel mind2 rajzra vérnyomokat is festettek/rajzoltak inkább azon kellett volna aggódni, h. esetleg még rosszabb történik...
Lehet, h. mégis csak lesz jelentése a virág szimbólumnak, ami az eredeti vonalhoz tartozik (tervezett gyilkosságok?, nyomok gyártása Hyunnak?), mert az "autó" (a V nélkül :idea:) abszolút köthető Ji-Anhoz, hiszen Min változtatott egy kicsit a "játék" menetén az "előbb rendezzük le JA-t" ötletével. (Nem mintha nagyon sűrűn meggondolná magát :whistling:.) De mivel ugyanúgy Hyunnak szánták, lehet, h. mégsem számít :roll.

gilnis wrote:Pedig később megint tettek valami utalást vele kapcsolatban. Szerintem arra kell, hogy ezzel menjen majd tévútra Hyun gondolkodása, és lefoglalja őt egy fél epizód erejéig. :unsure:

A háttérinfó szerzéssel kapcsolatban? Puszta félrevezetés...

gilnis wrote:
zsirafka wrote:Amúgy M. ki a franctól kapja az állandó telefonos ukázokat? A 8. részben az angol feliratban Yang igazgató van a 9.-ben Ahn, ő ki a fene?

A telefonnál "Yang" igazgatóra szavaznék. Visszahallgattam, hogyan mondja neki a kínai látogatásakor, és a hangzás alapján inkább arra tippelnék. Annál is inkább, hogy logikus lenne a titkárnőnek tett kérés után. De kijavítanálak, ő hívta fel, nem pedig neki jön az ukáz mástól. Előbb mondanám azt, hogy az a "komplexusos" dolgozik az ügyvédnek - még ha a saját tudtán kívül is -, mint fordítva. Az a kínai látogatása is furcsa volt. Miért hívta hyung-nak??? :O Miért tartja vele a kapcsolatot azóta is? Rokonok? :scratch:

Nyugodtan javíts ki :P :D, bár valószínűleg nem voltam egyértelmű, de a 2 kérdésem 2 külön dologra vonatkozott - egyszerűen fogalmazva a "franc" és "fene" közül hiányzott egy ÉS XD.
Az tény, h. a 2.-at benéztem Image :mrgreen:. Ugye a 7. végén a vidámparki mms-képek és a kínai börtönös flashback után kérte Min a titkárnőt, h. intéztesse el a kínai ügyvéddel, h. beszélhessen a "komplexusos pszichó ügyfelével", Yang igazgatóval. Egyeztetett is vele (a JA+H sorrendről) a 7. végén, ami ismétlés volt a 8. elején :D :doh:

Az első kérdés volt az, ami igazán izgat, de itt is korrigálok akkor egy kicsit :wink:. Ki az a valaki, akitől Min ha nem is utasításokat, de mondjuk úgy visszautasíthatatlan kérés(eke)t kap (tény, h. nem 100x láttuk), és akinek rendszeresen referál (ezt sem 100x). Arra gondolok, akivel akkor kontaktolt, miután a "komplexusos" Yangot kihozta a penge :thumright: kihallgatásról. Épp emiatt emlegetem a nem tudom hová rakni "szervezetet", mert ugyebár apának szólította X-t, amikor invitálást kapott egy összejövetelre ahol ott lesz az egész család, sőt még a nagybácsi is. Kicsit olyan keresztapa-kódoknak :rambo: tűntek, mintha rangokat/posztokat jelölne egy szervezetben. Ebbe a sorba tudtam be azt is, h. hyungnak szólította YSH-t, akinek Hyun is azt mondta, h. az extra gyenge képességeivel :mrgreen: max. kisfőnök lehetne a maffiában.
A 8. részbeli telefonos referálása után - amikor közölte, h. meggondolta magát, így is egy lépéssel közelebb kerül a következő személyhez - a nyugodtsága tényleg azt tükrözi, amit írtál, h. nem ő "dolgozik a komplexusosnak", akinek a chaebol arroganciáján kívül csak pénze van, esze nincs.

A Kínában rekedt s.fejről jutott eszembe a korábbi kérdésetek Carmival, h. miért v. hogy-hogy nem ismeri fel a felnőtt öccsét...
A festményes aláírás miatt már dolgozott Hyunban, h. hol lehet Min és pont a "komplexusos" volt az első, akit alaposabban méregetett, majd gyorsan elvetette, h. a "mitugrász" lenne... De látszik, h. akármi is lett az öccséből keresi azt a bájos, ragaszkodó arcot a maszk mögött :-(.

gilnis wrote:Spoiler10. rész:

na meg kérdések :P
gilnis wrote:
zsirafka wrote:LJY-t szemmel láthatóan egyre jobban bosszantja is, h. túl sokszor fut bele Minbe :P.

Szerintem ez fordítva éppannyira igaz.

Tény, hisz kölcsönösen nem akarják, h. a másik belerondítson a saját játékába. Ugyanakkor LJY bosszúsága mellett inkább kíváncsiság és fürkészés látszik, addig M-nél a kiegészítő vonás valamiféle irigység (féltékenység?), de semmiképp sem akar 2. sorszám :P lenni.

gilnis wrote:Abszurd volt ez a trió, amint együtt(?) dolgoznak valamilyen közös célért. Az álszörny meg a két pszichopata. :w00t:

Ez jó volt :thumright:

Végülis a helyi Anderson is - akármennyire is próbálta valamelyik pszichó kategóriába beilleszteni a helyi Sherlockot :lol - le lett hűtve, h. néha bizony a bűnözők a legjobb profilozók. És tessék, hasznosságukat bizonyítandó :P, nem semmi volt, ahogy hárman a lépcső aljáról leanalizálták a napi bunkót és pszichó öccsét XD.
Amúgy csak nekem tűnt úgy, h. Hyun egy kicsit élvezte a két újonnan "közel kerülésre" szerzett okostojás szembesítését :D a vacsin? Ahogy vártam, ismét csak sziporkázó tudásfitogtatás - ebben a részben volt ám kulturális adalék rendesen - és a több, mint gyanú... Hogy örültek, h. mehettek Hyunnal - az a kis fricska viszont tetszett, ahogy a bármilyen segítség jól jön mondatát, javította, h. hasznosak lehetnek.
A második meghívásra - amikor Hyun ismét elsütötte, h. többet akar róluk tudni - mintha már egyik mosolya sem lett volna olyan őszinte és gondtalan.

Ji-An is milyen profin kiokosította a "sorstársát", h. hogyan viselkedjen :thumright:. Az elején, én is tartottam tőle, h. JNR nem lesz elég "tökös" a szerepre... teljes respekt :wub:.

Azonban módosítok - Hyun emlékei az ementálinál is lyukasabbak :O: ahogy a gyilkos pár női tagja (az elme- és mentális állapota) miatt ráeszmélt a lehetséges analógiára :-(. És tényleg... az mindkettejük emlékében ott van, h. szalad az öccsét keresni, de csak Minéből láttuk, h. elrabolták őt, Hyunéban pedig azt, h. menet közben elesett és képszakadás (bár az ájult H-t M-nél is mutatták :-(). Végtére is Hyun elől szépen titkolták az igazságot..., sajnáltam szegényt, aki tényleg elhitte és bízott benne, h. minden követ megmozgatnak, h. megtalálják az öccsét...

Az igazgatónő bűntudatos képét most már értem, de még mindig kevés, valamit még titkolnak a rendőrkapitánnyal... Kizárt, h. ezt az új infót, mert kétlem, h. akkor ebben a pozícióban székelne... de még mindig ott van, h. eltussolták az apa ügyét :nuts:.

A Horgász magazinos kódfejtés és hirdetésfeladás után jut eszembe, h. mi van a korábbi egyértelműen nyílt üzenettel? :nuts: A hazaérkezése után -a könyve kapcsán - adott interjújában határozottan LJY-nak címezve üzent. Azóta a pszichó miért nem reagált rá? Minek kellett addig megtörténnie, h. menjen és teljesítse az ígéretüket? Akkor újra jön a kedvencem, h. a festmény-csalival melyikük rángatta haza? Miért akkor? Jelenleg mire vár (na meg a másik is)? A 9 gyöngy (doboz, holttest) valamelyikét még meg kell oldania, h. közelebb jusson? Ott meg a hülye "lábtetkó" miatt ezeket a kérdéseket már ránthatom is át öcsihez XD...

Amúgy ki a franc mászkál Yang-nyomozó naplójával a kezében Hyun házában? Pszichónk a szomszédból?
Az mekkora baki volt már, h. Hyun veszni hagyta :doh:. Ha visszagondolok a reptéri ki tudja mennyi (még a fejem is belefájdult a rengeteg repkedő) információ egyszerre történő befogadására :mrgreen:, vagy h. a legkisebb fecnin lévő nyomot is megtalálják, ezt pedig pont nem :w00t:? Pedig még az ügyészen is számon kérte, h. nincs-e nála... Hogy a fenébe tűnt el egy lezárt tetthelyről? Nem véletlenül kellett Hyunnak a helyszínre érkezők sorrendjének listája :w00t:. Kinél van :nuts:? (Na jó biztos LJY-nál, nem a nyomozósrácnál :P.)
És vajon Yang mit tudhatott meg?

De ha már eltűnt napló... Hol az apjáé :nuts:?

Ha már a főszereplők mellett említettük, h. dicséretet érdemelnek a mellékszereplők is, akkor a háttérinfós nyomoztatás kapcsán jut eszembe, h. határozottan bírom Hyun egyszemélyes (műértő, műbeteg, magánnyomozó, asszisztens, taxis vagy éppen pénztárca, mikor mire van szüksége) "mindenesét" is :thumright:

Szegény Kang csop.vezető le fog maradni :P.

Mindig lefelejtem: a Dear Cloud zenéje tényleg szuper :heart:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Jul 23, 2015 9:26 am

Húha, Zsirafka, nagyon elemedben vagy! :mrgreen: Én a felére sem emlékszem annak, amiket itt kielemeztél! :nuts: :D Majd szép lassan mindenre válaszolok, amint én is visszanyertem az emlékeimet. XD Egyelőre lefoglal, hogy nehéz és eléggé kifogásolható az angol szöveg.... :crazy: :sweat:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 07 of 16)

Postby gilnis » Fri Jul 24, 2015 6:23 pm

gilnis wrote:Holnapra garantált. :D

Tehát akkor többet nem mondhatom, hogy tuti, és nem mondhatom, hogy garantált. :P

Kész a hetedik rész, reményeim szerint a lehető legkevesebb hibával. Annyit "simogattam", hogy most talán meg amiatt lesz rossz... :nuts: Julie a végén seggbe billent... :sweat:

Jó szórakozást hozzá! Aki megnézte, megfejthetné a levegőben megmerevedett pillangók rejtélyét... XD

Image

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Fri Jul 24, 2015 6:25 pm

Sikerült szegény lányról a legelőnytelenebb képet betenned :D
Image

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Jul 24, 2015 8:12 pm

Lapishun, mintha a másikról előnyösebb lenne... XD Nem az volt a fő szempont. :P

zsirafka wrote:

Ez utóbbit már én is kérdeztem, de remélem, h. azért azt csak nem :fear:, így is van mit feldolgozniuk, aztán ki tudja :goggle:.

És az apja ellen??? :goggle:

V mint vendetta? :scratch: A magyarázó feliratot én sem értem. XD

zsirafka wrote:Ki az a valaki, akitől ... mondjuk úgy visszautasíthatatlan kérés(eke)t kap (tény, h. nem 100x láttuk), és akinek rendszeresen referál (ezt sem 100x). Arra gondolok, akivel akkor kontaktolt, miután a "komplexusos" Yangot kihozta a penge :thumright: kihallgatásról.

Passz. Apa meg nagybácsi... :scratch: :blink Akkor még azt gondoltam, hogy talán az ügyész az a nagybácsi, de ugye azóta.... :fear:
YSH-t mint ahogy a magyar feliratból is kiderült :sweat: nem tudtuk mi sem hová tenni. Hol tegeződik, hol magázódik vele... :nuts:
LJY-nak vajon mi a beosztása? Az idők folyamán biztosan előrébb lépett. Vagy kiszállt volna, hogy szólózhasson? :scratch: Az is milyen abszurd, hogy évek óta a rendőrség mellett dolgozik, Ji-an mellett (!!!), és akkor.... :glare:
Apropó, a börtönőr tutira elő fog még keveredni, igaz? Valakinek muszáj, aki tud is valamit. :blink
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Jul 25, 2015 5:27 am

Kedves Gilnis és Julie!

Köszönöm a 6. és 7. részt :) Futok is nézni :)
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Sat Jul 25, 2015 5:38 am

Nagyon szépen köszönöm a 7. rész feliratát! :notworthy:

vercsike1

Postby vercsike1 » Sat Jul 25, 2015 5:57 am

Sziasztok gilnis és asarella ! ! !

Hálásan köszönöm :notworthy: :notworthy: :notworthy: a sorozatot és annak eddigi feliratait.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Jul 25, 2015 7:47 am

Kedves Vicacica, Zakurochan, Vercsike,

köszönöm nektek én is, hogy írtatok. :) Őszintén szólva olyan lehangoló látni, hogy egy csomóan letöltik, közben hozzászólás mégsem érkezik, mintha a sorozat nem érdemelné meg, pedig... :wub:

Vercsike, ha jól sejtem, még nem nézed, Zakurochan, te már láttad - persze attól még írhatsz :mrgreen: - de Vicacica, kíváncsi lennék, mit gondolsz a fejleményekről... :w00t: Netán már nem tetszik annyira, mint az elején? :)

Szerintem elég vegyes volt a hangulat megint. Szomorúság, vidámság, izgalom és pendülnek a szívhúrok is. :wub: :wub:
ImageImage

Carmi

Postby Carmi » Sat Jul 25, 2015 9:40 am

Drága Gilnisem, ne vedd a szívedre, hogy kevés a komment! Sokan nem dumálós típusok, mások meg, mint én is, éppen valamiben nyakig benne vagyunk, én speciel költözöm, legalább két hét erről szól most... letöltöttem én is, de se megköszönni, se megnézni még nem tudtam. Bocsáss meg nekünk, neked is, Julie-nak is nagyon köszönjük, sokan köszönjük, hogy lefordítjátok ezt a történetet. :wub: Érdemes rá, maximálisan.

Ahogy időm engedi, megnézem egyben a két utolsót - alig várom! -, és jövök is dumálni róla... Költözni ilyen kánikulában... horror! :mrgreen:

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Sat Jul 25, 2015 9:48 am

Carmi wrote:Drága Gilnisem, ne vedd a szívedre, hogy kevés a komment!

Kevés a komment???? Akkor jöjjek ide én is sírni, mert nálam még kevesebb!? :)
Image

asarella

Postby asarella » Sat Jul 25, 2015 11:21 am

Carmi wrote:...
Ahogy időm engedi, megnézem egyben a két utolsót - alig várom! -, és jövök is dumálni róla... Költözni ilyen kánikulában... horror! :mrgreen:

Hú, nem irigyellek! Kitartást a költözéshez! :) Én csak itt pihegek a képernyő mögött, de már ez is fárasztó. :D

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Jul 25, 2015 11:34 am

gilnis wrote: Vicacica, kíváncsi lennék, mit gondolsz a fejleményekről... :w00t: Netán már nem tetszik annyira, mint az elején? :)

Kedves Gilnis!

Hallgatásom legnagyobb oka nem az, hogy nem tetszik a sorozat, hanem az hogy felba......... a vérnyomásom, mert mindig összezavar :D Tiszta para leszek tőle, hogy már nem tudom lassan egyik szereplőről sem, hogy mit gondoljak kivéve a két főszereplőt !! De már azon jár az agyam velük kapcsolatba mikor zavarodom meg, elvégre még csak a 7. részt láttam. :D No meg a nyolcadik elejét, mondjuk abból semmit nem értettem, de nem bírtam ki, hogy ne nézzem meg mi lesz Ji-An-nal!! :D Persze verhetem is a falba a fejem, hogy ááá most meg nem értem, hogy az ügyvéd mit is akar pontosan! Bűnbánóan be is vallom, hogy fel is rongyoltam a vikire, hogy esetleg hátha ........! Meg is fizettem mohóságom ért, attól csak még jobban felment a vérnyomásom!! Bocsánat emiatt a mohó viselkedés miatt , de nagyon érdekel a többi rész :) :notworthy: :sorry:

Itt már mindenki gyanús, tiszta elmebaj!! :goggle: :crazy:
Last edited by Vicacica on Sat Jul 25, 2015 2:39 pm, edited 1 time in total.
ImageImage

yeva0814

Postby yeva0814 » Sat Jul 25, 2015 12:02 pm

Hát persze, hogy ne vedd szívedre a kevesebb kommentet, hisz az emberek többsége most nyaral, vagy a lemaradásit hozza be, nem az aktuális fordításokat nézi - mint például én. :)
Be most letöltöttem a rutreckeren meglévő 6 részt - mert ők csak úgy adják hozzá mindig a részeket, ahogy a fordítással haladnak - és ezt a 6 részt, most kivételesen megnézem úgy, hogy a fordítással haladjak és tudjak beszélgetni veletek. :wink:
Az ilyen műfajt megnézem. Csak a fantasztikus, vámpíros, "szellemes" sorozat nem az én világom... :wub:

Igaz, hogy hétfőn reggel elutazunk nyaralni, de visszük a laptopot is és esténként doramázunk Ja Duval... :)

Ha élek, jövök... :)

És azt, hogy a képernyő előtt is lehet pihegni, azzal teljesen egyetértek. Hisz a nagy meleg mellé, még az is melegít valamennyire... :-(

Carmi, erőt a költözéshez. Valóban kész rémálom ilyen időben, de vigasztaljon, hogy holnaptól lehűlés várható. :)
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman ~ Mystery Queen
Folyamatban: Monster (36-50)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Jul 25, 2015 1:23 pm

lapishun wrote:Kevés a komment???? Akkor jöjjek ide én is sírni, mert nálam még kevesebb!? :)

Kevés. Attól, ha nálad ennél kevesebb van, ez még nem lesz sok, és engem sem vigasztal. :wink: De ne tessék gúnyolódni, kérem, ezért még nem fogok sírni, és ha sírhatnékod lenne, köszi, de van saját topikod. :mrgreen:

Viccen kívül egyáltalán nem szemrehányásnak írtam. Kicsit rosszul esik, látva a relatív magas töltésszámot - más lenne a helyzet, ha kevesen töltenék le, plusz nyilván nem is azoknak címeztem, akik szoktak írni. Elsősorban arról van szó, hogy engem annyira meglep, hogy aki nézi, annak nincs hozzáfűznivalója ehhez. Hooooooogy bírják ki anélkül?! :goggle: Ugye mindenki magából indul ki, és aki nem akarja is tudja, hogy nekem mindig mindenhez szokott lenni hozzáfűznivalóm. :mrgreen: Ezért nagyon furcsállom. :blink :scratch: Az én bajom. :D

Carmi, dehogyis vettem a szívemre, úgy ismersz? :roll Különben is, szerintem Julie nevében is mondhatom, ez a sorozat annyira tetszik, hogy kizárólag saját magunknak is nagy örömmel lefordítanánk minden további nélkül! :heart: Kitartást a költözéshez! :crazy:

Vicacica, ugyan már, maximálisan megértelek! :D Ezért is írtam, hogy talán jobb lett volna a 7-8. részeket egyben feltenni. Julie már kész van vele, természetesen én vagyok a lassú csiga. :sweat: Remélem, holnapig összekapom magam, és nem is jön közbe semmi. Nagyon szeretném. A szándék és a terv mindig megvan, de sajnos ma sem volt még időm egyetlen sorra sem. :-(

Yeva, nagyon köszönöm, hogy írtál! :) Ilyen felállásban sem voltunk még! :w00t: Várni foglak, és remélem, tetszeni fog! :) Jó nyaralást kívánok nektek! :)
ImageImage

jubus

Postby jubus » Sat Jul 25, 2015 1:27 pm

Kedves Julie és gilnis! Nagyon kíváncsi vagyok erre a sorozatra. A tartalom alapján és a topik hozzászólásai alapján is. Nézős lesz.
Most épp a King of High School-t kezdtem el. Érdekes arcberendezése van a főszereplőnek, de mégis nagyon szimpatikus nekem.
Maratonista lévén majd a végén vissza fogok térni ide. Hogy egyben nézhessem meg ezt a storit. Addig is köszönet az eddigi munkátokért és kitartást a többi rész feliratozásához! :P

zakurochan

Postby zakurochan » Sat Jul 25, 2015 2:16 pm

Hallgatásomnak egy oka van, az pedig az 50 fokos tetőtéri szobám, amiben a gépem is van. :sweat: De hála a technika csodáinak telefonon is megnéztem mostmár magyarul is, egy kád hideg vízben :mrgreen: :mrgreen:
Nem tudom ki, hogy van vele, de engem mikor Hyun vallat a hideg kiráz. (Bár èn is így tudnék hatni egyes emberekre :whistling: XD ) Nem tagadom kimorzsoltam pár könnycseppet a rész alatt.
Azért elég kemény lehet arra rájönni, hogy az apja gyilkosát hitte a sajátjának. És hovatovább rugjunk még bele a nézőbe öljük meg a... kövezzetek meg, de nem ugrik be a srác neve :sweat:

De most komolyan így csűrni-csavarni a szálakat... :nuts:
...Imádom :dance: :w00t:
Az eset után nagyon örültem egy kis stresszlevezető könnyed nyári 'randinak' olyan kis édesek együtt :wub:
A korboncnoktól még most is kiráz a hideg, piros pont a színésznek. Pedig még ebben a részben nem is szerepelt sokat. És öcsike is egyre jobban kihozza belőlem a 'De kis gonoszka vagy, jajj, de imádlak' érzést. :wub:

Kitartást a folytatáshoz :cheers: nemsokára a felénél lesztek/ünk :cry: Az ilyen doriból miért csak 16 rész adatik?! :cry:

Jucus85

Postby Jucus85 » Sat Jul 25, 2015 3:07 pm

Kedves Gilnis és Julie!

Nagyon köszönöm hogy fordítjátok a sorozatot. :notworthy: Már kezdtem elcsüggedni, hogy senkinek sem kell ez a sori mikor véletlenül rátaláltam, de akkor már a 4. résznél jártatok! :blink
Én még csak most fogom elkezdeni nézni!

Még egyszer köszönöm a munkátokat és nagyon várom a következő részeket!

Üdv nektek és kitartást mindenkinek ebben a melegben!

Jucus

Carmi

Postby Carmi » Sun Jul 26, 2015 5:47 pm

Sikerült megnéznem a hatodikat és a hetediket is, és egyre jobban élvezem. A titokzatosság nekem kicsit sok, túl sok szereplő titkol túl sok mindent, és még Hyun anyjának a halála is... Sok, de a hangulata megmaradt, a humora szépen ellensúlyozza a krimi szálat, ne legyen túl komor, és ahogy a két buggyant közeledik egymás felé, és segítenek egymásnak feldolgozni a gyerekkori traumáikat, az is nagyon tetszik.
Min ezzel a mocsoksággal, hogy verőlegényt küldött a lányra, nálam kiverte a biztosítékot. Féltékeny, vagy mi? A bátyja mást közel enged, őt meg meg sem ismeri, erre ez a válasza? Az arca azzal a gonosz és kaján mosollyal... nem értem. Élvezi? Szemét lett, vagy mindig is az volt?
A pillangókra semmi szükség nem volt, szerintem nem is illik a sztorihoz, de zavarni azért nem zavart... A lelassító pillangókat én úgy értelmeztem, hogy a döntő pillanatot erősítették meg vele, mintha megállt volna az idő, amikor Hyun először volt igazán önmaga a lánnyal, feladta a távolságtartás stratégiáját, és ő lépett közelebb, nem hagyta, hogy a lány közelítsen, hanem ő tette meg a döntő lépést.
A sztori a srácról, aki apjának gondolta azt, aki valójában az apja gyilkosa... az is sok volt. Nagyot akartak vele durrantani, de szerintem túllőttek vele a célon. Akármilyen erőszakra hajlamos is egy srác, simán embert öl? Csak úgy? És a barátját is megsebesíti, akit a testvérének hisz, és nem érez miatta lelkifurdalást? Elég lett volna a fiú, aki retteg, nehogy belőle is gyilkos váljon, mint az apjából, de ez a szál a gyilkos kölyökkel, nekem sok volt. Nem érintett meg, mert túlcsináltnak éreztem.
Egyébként Jang Na Ra nagyon hitelesen megoldotta a verekedést a támadójával, egyre jobban tetszik az alakítása. :thumright:

aniiicica

Postby aniiicica » Sun Jul 26, 2015 5:50 pm

Köszönöm szépen.

zsirafka

Postby zsirafka » Sun Jul 26, 2015 6:27 pm

Julie/Gilnis - Gilnis/Julie nagyon köszi a 7.-et Image!!!
Mivel olyan részletgazdag a sori, kifejezetten jó a felirataitokkal ismételni :lol, mindig valami új ötlet jut az ember eszébe (agyalós vs. fangirl-mód :mrgreen:).

(...) És az apja ellen??? :goggle:

Már semmit sem merek mondani, mert mindkét kérdésnél hatszor meggondoltam magam :D (plusz szereplőkkel), és vadabbnál vadabb teóriákat gyártok Image.

Ez a jelenet... :cry: :wub: (Azt hiszem új kedvencet is avattam.)

Image

Amúgy meglehetősen ügyesen operálnak a forgatókönyvvel, mert szinte a legelején fixáltuk, h. nincs nagy meglepetés abban, h. ki kicsoda, de eddig mégis csak Minnél egyértelműsítették, LYJ-nál pedig túl a felén is csak sejtetnek. Fura, nem? Akárcsak az, h. M.-t szinte mindenben gyanúsnak tüntetik fel, míg a másiknál a kérdőjelek folyamatosak.
De jó lenne LYJ háttérsztoriját ismerni, v. egy plusz nyomot kapni a múltból :whistling:.
A címek is jó kis átvágósak :P. Mindkettő több szereplőhöz köthető...

gilnis wrote:Apropó, a börtönőr tutira elő fog még keveredni, igaz? Valakinek muszáj, aki tud is valamit. :blink

Mivel annyit írnak, mint az őrültek :mrgreen: - idő hiányában - csak random jelleggel olvastam mostanában soompit, de ott szaladtam bele abba az feltételezésbe, h. Eun-Bok kolléga miért ne lehetne a másik eltűnt börtönőr fia? Bár tök felesleg ötlet lenne, így is elég kacifántosak a szálak a múltba.

Egy kis csoportkép a kedvenc karakterekről (egy hiányzóval) :D.

Image

Carmi, kitartást a költözéshez :thumright:!

P.S.: Julie, melyik "neved" preferálod?
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Jul 26, 2015 8:34 pm

Kedves Ági, Jubus, Jucus, Aniiicica, nektek is nagyon szívesen a feliratot. :) Abban biztosak lehettek, hogy a szörnyeink - mert hogy több is van ám... :mrgreen: - nem fognak csalódást okozni! :thumright: :wub:

Zakurochan, én IMÁDOM Hyun minden egyes vallatását! :cheers: :heart: Az elsőnél ahogy bepalizta azt a hólyagot - bravo, bravo, bravo! :salut: A második és a harmadik ügyeknél pedig az a felindultság a saját vonatkozásai miatt.... :cry: :wub: Nagyon-nagyon tetszett! Az "ementáli sajt" emlékezete miatt tényleg mekkora kételyei, félelmei lehetnek. Saját magától fél, mert ki tudja, mit rejt a tudatalatti... :fear: Másrészt az óriási bűntudat és felelősségérzet, hogy miatta lett az apjával, ami... :cry: Nem tudom elégszer dicsérni azokat a jeleneteket, a kedvencem, amikor megy kihallgatni! :thumright: Amikor pedig a börtönbe ment, "hadd élvezzem", hát igen... :x Mondjuk nekem nem nyújt élvezetet más szenvedése, és semmivel sem vagyok vele előbbre, de ha valakinek már ennyi miatt utóbb lelkifurdalása lesz, az nem lehet rossz ember. :wub:

Carmi, szerintem jó az, ha sok a titok, csak a végén mindenre megfelelő magyarázatot kaphassunk! :pray:
Min tényleg totál féltékeny... :goggle: És milyen felsőbbrendűnek hiszi magát, aki rendelkezhet élet-halál felett... Hah! :glare: :cussing: De közben nyilván nem a semmiért lett ilyen :-( és máris kevésbé haragszom rá.... :blink :nuts:

A 6-7. rész megoldandó ügyének szerintem nem az volt a célja, hogy meghasson minket, bár nagyon durvának találtam, amikor a tettes rájött, hogy mi is az ábra, és megsajnáltam - nem tehetek róla. :nuts: Arra akarhattak rávilágítani, hogy nem minden a genetika.
Lám, a gyilkosnak nem feltétlenül lesz gyilkos gyereke, pedig az ő génjeinek plusz nevelésének ill. nem nevelésének az eredménye. Míg a fordított eset is mindennapos, amikor a normális gének és szerető szülők gyerekéből látszólag tök indokolatlanul mégis kegyetlen gyilkos válik. Egy embert megölni könnyebb, mint hinnénk... :goggle:
A lelkifurdalására szerintem egyszerűen nem hagytak időt, mert nem az volt itt a lényeg, de abban az ideg-összeroppanásban nyilván benne lesz az is, amit véletlenül okozott. :-(
Zsirafka, jajj, de jók ezek a képek! :w00t: :heart: :heart: :cry: :heart:
Á, a Soompinak még a közelébe sem mentem! Hol van arra időm, amikor ilyen nagy munkában vagyok?! :D Egyébként tényleg hihetetlen részletes a sorozat, nem bírok egyszerre fejben tartani ennyi mindent! :nuts: Hogy fogok így elméletet gyártani? :mrgreen:
ImageImage

yeva0814

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 01 of 16)

Postby yeva0814 » Sun Jul 26, 2015 9:25 pm

Carmi wrote: Ide a rozsdás bökőt, aki neked köszönhetően megnézi az első részt magyarul, az alig várja majd a folytatást! :w00t:

Hol az a rozsdás bökő, Carmi? Mert hogy eddig sajnos csak az első részt volt időm megnézni, ugyanis nagy készülődésben vagyunk, de tényleg alig várom, hogy legyen szabadidőm, és nézzem a folytatást... :)
Mivel már nagyon későre jár, most csak annyit írok: tetszett a bevezetés! Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz tovább a "szörnyetegekkel"? A hozzászólásokat sem olvastam még el, de igyekszem felzárkózni... :)
Gilnis, köszönöm szépen a fordítást. :)
Szégyen, de ez az első sorozat, amit a te fordításoddal nézek, és minden elismerésem a jó, igényes, élvezetes feliratokért! :thumright:
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman ~ Mystery Queen

Agacska

Postby Agacska » Mon Jul 27, 2015 8:48 am

Nagyon köszönöm a 7. rész feliratát.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 08 of 16)

Postby gilnis » Mon Jul 27, 2015 1:00 pm

Yeva, de jó, hogy elkezdted! :cheers: Nagyon örülök, hogy tetszik, és még velem is meg vagy elégedve... :mrgreen: Kíváncsian várom a véleményedet! Biztosan lesz! :whistling:

Agacska, ezt is szívesen! :D

Sőt, feltettem a nyolcast is, úgyhogy nézzétek, és :shocked: :w000t: :shocked: :w000t: :shocked:

Cha Ji-an, ha idáig nem szerettem volna, most nagyot nőtt a szememben! Nagyon vagány! :mrgreen: Legalább ő nem csak dumál, hanem tényleg! Ugyanakkor nem rázza ki kisujjból, és nem lesz szuperhős sem. :thumright:
A többiekről (Hyun, doki, ügyvéd) inkább nem is mondok semmit.... :goggle:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Jul 27, 2015 1:57 pm

gilnis wrote:Hogy fogok így elméletet gyártani? :mrgreen:

Inkább az a kérdés, h. mikor :mrgreen:?

gilnis wrote:Sőt, feltettem a nyolcast is, úgyhogy nézzétek, és :shocked: :w000t: :shocked: :w000t: :shocked:

Köszi Lányok az újabb részt!!! Image
ImageImage

asarella

Postby asarella » Mon Jul 27, 2015 2:09 pm

zsirafka wrote:
P.S.: Julie, melyik "neved" preferálod?

A Julie-t. :) De mivel D-A-ra regisztrálásom során a Julie foglalt volt, ezért lett Asarella.
Elkészült fordítások: Lawyers of Korea,
Folyamatban lévő fordítások: Healer, I remember you/Hello monster (gilnis-sel közösen)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Jul 27, 2015 4:23 pm

zsirafka wrote:Inkább az a kérdés, h. mikor :mrgreen:?

Na igen... :D

Kipróbálok egy biztosan nagyon bosszantó spoilerezési formát. :P

LJY miért vitte el Mint? Hogy biztosra menjen, hogy Hyun is úgy végzi, mint ő, illetve mint ahogy ő akarja? Ráadásul jócskán Min "bevésődési időszakán" belül.... :-( :x De akkor miért nem Hyunt rabolta el az a szemét?! :x Mert neki ez egy kísérlet vagy egy játék, mint ahogy Minnek most a "gyere rá, ki vagyok"? :crazy:

Nem tudom elképzelni, ennek a sorinak mi lesz a vége. :scratch: :blink :blink
ImageImage

onna

Postby onna » Mon Jul 27, 2015 5:14 pm

Köszi Gilnis az újabb részt!

Én úgy emlékszem, hogy a börtönből megszökött gyilkos a prof. házában rögtön Hyun-t kereste,s kérdezte, hogy hol van. Erre ugrott neki az apa, hogy ne ejtse ki a száján a fia nevét. Min a kocsiban bújt el.
Nem eltervezett volt a megszöktetése, de ha már látta őt a gyerek, nem maradt más választása, mint vagy megöldni vagy elvinni. Csak azt nem értem, ha a tettes mindig eltüntette a hullákat, akkor a prof esetében miért nem tette? Ezzel másra akarta terelni a gyanút? Holott tudta, hogy Hyun látta őt. Akkor miért nem vitte el magával a gyereket, ha egyébként is őérte jött és még nem tudott arról, hogy Min a kocsijában bújt el.

Már többször bekukkantottam, de így is nagyon jó a tempód. Jó lesz felidézni és megnézni most, miután korábban láttam adás után szőrén ülve, majd a vikin angol felírattal és most harmadszorra. De: kell is a többszöri "visszalapozás" főként a hozzászólások miatt. Carmi a költözés ellenére elemében maradt (- remélhetőleg a nagy esőben nem áztak szét költözéskor a cuccaid), zsiráfka meg kész okfejtéses regényt írt.
A sok Lee tényleg nagyon zavaró. lehet, hogy viccből adta így a neveket a forgatókönyvíró, de lehet, hogy valami tudatosság volt benne.
Hyun vallatási módszere nagyon hatékony és tetszik, ahogy mindent átlát. Azon kissé megütköztem, hogy ő is, meg a boncmester is milyen örömmel, mosolyogva várják a hullákat, mint témákat, s feladatokat, mintha egy rejtvény megfejtéséről lenne csupán szó vagy egy képregényről s nem is valós személyekkel történtek volna ezek a szörnyűségek, amikről kajálás közben is vidáman lehet cseverészni.
Last edited by onna on Tue Jul 28, 2015 7:27 pm, edited 1 time in total.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Jul 27, 2015 5:29 pm

Szívesen, Onna. :)

Szerintem ennek a sorozatnak az átlaghoz képest kicsit kacifántosabb szövege van, ráadásul a pontosabb, de még akkor sem túl jó angol feliratokra napokat kell várni, ezért ennél gyorsabban biztosan nem menne a fordítás. Eredetileg 5-6 résszel voltam lemaradva, jelen pillanatban 3 rész a különbség, holnap is csak 4 lesz, de már fordítjuk Julie-val a 9. részt, akinek oroszlánrésze van abban, hogy itt tartunk, ahol.

Ha szépen megkérlek, spoiler alá rejtenéd, amit írtál? :)

Mivel Min egy pici gyerek volt, milyen szavahihetősége lenne, ráadásul nem is volt jelen, nem lett volna muszáj elvinnie. Egyáltalán. A te érvelésed alapján a másik gyereket is el kellett volna, mégsem tette. Egyébként sem úgy néz ki, mint aki tart a lebukástól. Én is azt kérdeztem, miért nem vitte magával Hyunt. Itt még lényeges lesz, a házban mit beszélgettek. Plusz az úgy nem poén, ha magával viszi, és magához hasonlatossá neveli. Ő azt élvezi, ha a gyerek magától nőve, befolyásolás nélkül válik ugyanolyanná, mint ő.
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Mon Jul 27, 2015 5:50 pm

:w000t: :w000t: :w000t: :party: :party: :party: :clap: :clap: :clap: :dance: :dance: :dance: :dance: :w000t: :w000t: :w000t: :w000t: :w000t: :party: :party: :party: :party: :clap: :clap: :clap:

Kb. ez volt a reakcióm, mikor megláttam a 8-as számot :D Köszönöm szépen :D Futok és futok senkinek nem adom :P

Image
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Mon Jul 27, 2015 8:09 pm

:cry: :cry: :cry: :cry: Csak holnap fogom tudni megnézni, de majd belegajdulok (van ilyen szó? - most már igen XD ), hogy lássam felirattal is. De addig is hálásan köszönöm a 8-at!!! :notworthy:

zakurochan

Postby zakurochan » Tue Jul 28, 2015 5:27 pm

Gilnis
LJY tuti csak szórakozásból vitte el Mint. Az a gonosz mosoly, ami kiült az arcára mikor meglátta szegényt a kocsiban. :O Egyből beindultak nála a fogaskerekek, így még egy okkal több, hogy újra találkozzanak meg, ha már ott van mért is ne.
Azért arra a jelenetre, mikor Min megtudja az igazat nagyon, nagyon kíváncsi vagyok! Alapból a hideg kiráz PBG arcmimikájától, főleg attól, amit a 8. részben produkált :goggle: megnézném a döbbent kis fejecskéjét is.
Cha Ji An-nál meg le a kalappal, eszméletlen, milyen jól tolta az elején!!! :thumleft:

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Jul 28, 2015 5:35 pm

asarella wrote:A Julie-t. :)

Köszi :-).

Image
Ezen a jeleneten még mindig jókat derülök :mrgreen:.

gilnis wrote:Kipróbálok egy biztosan nagyon bosszantó spoilerezési formát. :P

Gilnis, nem is annyira veszélyes :D. Ha kicsit hátrébb hajtom a laptop tetejét, még csak ki sem kell jelölni a szöveget, h. olvasható legyen :mrgreen:, Te biztos tovább jojóztál vele :P .

onna wrote:Akkor miért nem vitte el magával a gyereket, ha egyébként is őérte jött és még nem tudott arról, hogy Min a kocsijában bújt el.

gilnis wrote:Én is azt kérdeztem, miért nem vitte magával Hyunt. Itt még lényeges lesz, a házban mit beszélgettek. Plusz az úgy nem poén, ha magával viszi, és magához hasonlatossá neveli. Ő azt élvezi, ha a gyerek magától nőve, befolyásolás nélkül válik ugyanolyanná, mint ő.

Annak ellenére, h. LJY a börtönben azt mondta, h. látni akarja, h. milyen felnőtté válik, valahogy bennem fel sem merült, h. magával akarná vinni Hyunt, valószínűleg csak látni akarta és beszélni vele (= emlékeztetni az ígéretükre) :nuts: . Talán pont amiatt, amit Te is írtál, h. mindenféle ráhatás/irányítás nélkül akarta látni a végeredményt. Az már más kérdés, h. felötlött-e benne, h. a kisebbik nem tervezett elrablásával - ha már így alakult - kihasználja a lehetőséget és párhuzamba állíthatja a tudatosságot/befolyás(olás)t :nuts:.
Itt inkább arra lennék kíváncsi, h. a prof. kiiktatása szándékos volt-e, vagy sem (elvégre LJM rántott előbb kést)? Ha mégis előre tervezett, akkor viszont LJY már a kiindulópontot is manipulálta Hyunnál XD.

Így, h. Onna is előhozta a Lee-dömpinget jut eszembe, azért - akármennyire is kedvelem a színészt - nem bánom, h. Lee Jin-wook nem vállalta el a profilozónk szerepét :w00t: :whistling: . Nálam nyerőbb ezt a tesó-páros felállás :mrgreen:. Na jó inkább a trió :wink:.

Image

Tudtátok, h. a pici Hyunt és Mint alakító - nagyon helyes és tehetséges - gyerekszínészek a való életben is testvérek :w00t: :w00t: :w00t:???
Image
Image

gilnis wrote:V mint vendetta?

!!!!!!
Pedig szép lövés volt :P. Azóta már az epizódok számozásánál is feltűnik :lol.
Kívánság teljesítve - nem mintha eddig is kétséges lett volna -, de a második Monster is hivatalos...
Prof. Lee viszont nagggyon-nagyon sok mindent benézett :crazy: :cussing:.
gilnis wrote:Ugye, ugye, ugye, nem fogják kinyírni nekem a sorozat végére?!

Hát ezek után...
Image
ImageImage

onna

Postby onna » Tue Jul 28, 2015 7:29 pm

Szia gilnis,

bespsoilereztem, ezekre gondoltál?
Köszi a 8. részt.
Seo In-Guk-kal nem tudok betelni, egyszerűen elolvadok a huncut-hamiskás mosolyától.

Carmi

Postby Carmi » Tue Jul 28, 2015 8:07 pm

Ugye, hogy ugye, hogy ugye megmondtam rögtön az elején, ahogy megnéztem a részt azon melegében, hogy Jang Na Ra milyen klasszul hozza a verekedős jelenetet? Ugye hogy? Olyan igazi, nem szuperhősnős, macskacsajos, szexis-dögös, egyszerűen csak harcol, ahogy tud, kicsit a rendőr, kicsit az ember, nagyon a nő, tetsziiiiiiik!
De jó kis rész volt ez is. Csúcsminőség! Ördögi szépség öcsi, kontra huncutul önemésztő bátyus. Amit Gilnis írtál, hogy...
LJY azért nem vitte Hyun-t is magával, mert a beteg agya azt akarta élvezettel nézni, hogy a kisfiú nem általa nevelve lesz gonosz, hanem saját sorsától indíttatva magát változtatja szörnyeteggé... az totál megrázott. Ez az aljasság mélypontja. Ennél lejjebb nincs. A hideg kivert tőle, igazi telitalálat. A lényegét kaptad el, de tényleg!!! :thumright:
Ha belegondoltok, amikor majd rájön, létezik másik út azoknak, akik NAGYON mások, és ha Hyun megtalálta, ő is megtalálhatta volna régen, de nem volt képes rá, mert sokkal gyengébb, ő, a világ ura egy gyenge kis senki... azt az arcot majd ki fogom merevíteni...
Min szerepe egyre gázosabb, igen, bennem is felmerült, talán meg kell halnia a végén. Ha tényleg ő ölte meg ezt a sok embert, és nem LJY tette, a kis nevelt gyereke meg védi a pótapuciját, akkor a srác szcenikailag nem érdemli meg, hogy éljen. Vagy életfogytiglan, vagy halál, esetleg beszámíthatatlanságra hivatkozva egy elmegyógyintézet a haláláig. Ott festegethet majd rogyásig.

Egyébként jelentem, a költözés felénél tartok, kicsit lelassítok, nagyon kapkodtam, minden klappoljon, túlpörögtem, erre kiderült, lehet ezt kényelmesebben is. Sokat és ingyen szaunáztam a melegben, fogytam is kicsit, úgyhogy most dorámázok. Esténként, mármint, nappal kicsit tanítok, pár órát, meg költözgetek. Gatok-getek, és jó így.
Gilnis, Julie, jó a tempótok, nagyon jó a fordításotok, és csúcs-szuper-baró jó a sorozat, MESTERHÁRMAS!!! Kalappal le... és szalutál... :salut:

Summi

Postby Summi » Tue Jul 28, 2015 11:04 pm

Sziasztok Gilnis és Julie :D

Millió köszönet az eddig elkészült részekért ügyesek vagytok :heart: nézem ám én is a sorozatot csak még eléggé az elején járok király sorozat ez , nagyon jó választás volt :thumright: nem tudok betelni vele és Seo In Guk -kal se .. :wub: :wub: :lol

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 29, 2015 7:30 am

Szia Summi! :)
Nagyon szívesen neked. :heart: Igyekezz csak, igyekezz azzal a nézéssel, mert még a nap folyamán hozom a 9. részt! :D

Onna, köszönöm, így jobb. Nem az igazi, de nem akarok kötözködni. :D Igaz, millió a titok, és úgy kell annak, aki még nem nézi EZT!, közben mégis itt olvasgat :P de azért akkor is. Minél jobb egy sorozat, annál allergiásabb vagyok a spoilerezésre. :crazy:

Vicacica, remélem, tetszett! :D A 9. résznek megint úgy lesz majd vége, hogy tutira bele kell lesnetek a folytatásba! :w00t: Pedig az nem fog megnyugvást hozni :w000t: talán még végig is nézitek szőrén a részt, ahogy Onna írta, vagy angolul! :roll
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 29, 2015 7:43 am

zakurochan wrote:Gilnis
LJY tuti csak szórakozásból vitte el Mint. Az a gonosz mosoly, ami kiült az arcára mikor meglátta szegényt a kocsiban. :O Egyből beindultak nála a fogaskerekek, így még egy okkal több, hogy újra találkozzanak meg, ha már ott van mért is ne.

Ugye? Gonooooosz!!!! :x Azért tette, hogy ezáltal biztosan célt érjen. Tutira nem csak ráragadt Minre a rossz példa, hanem direkt belé nevelte! :x
De egy pszichopata amúgy mióta gonosz? :scratch: Kegyetlenek, igen, könyörtelenek, igen, de tud rosszindulatú lenni? Ahhoz érezni is tudni kéne, nem? :nuts: Vagy csak mi könyveltük el, hogy ő pszichopata, pedig nem is az, csak egy hátborzongató, beteg szemétláda? :goggle:

zakurochan wrote:Azért arra a jelenetre, mikor Min megtudja az igazat nagyon, nagyon kíváncsi vagyok! Alapból a hideg kiráz PBG arcmimikájától, főleg attól, amit a 8. részben produkált :goggle: megnézném a döbbent kis fejecskéjét is.

Jajj, én annyira szeretném, ha ő a végén a jó oldalon lenne! :heart: És lehetőleg élve! :crazy: Az is oké, ha egy börtönben ücsörög, de megbékélt lélekkel tegye pszichiáterhez járva... :nuts: Rá hatványozottan igaz a farkasharc!! :rambo:

Annyira durva, hogy annak ellenére, amit a saját szemével látott, eltorzultak az emlékei! :goggle: Egy hamis valóság, hamis sérelmek miatt fordult ki magából teljesen, és kiált bosszúért, miközben.... :cry:

Park Bo-gum alakításától teljesen elakad a szavam! :notworthy: :faint: Gyönyörűség nézni! :wub: :wub: (És ez neeeeeeeeeeem nyálcsorgatás, Lapishun!!! :P ) Halál komolyan!! Zseniális, hogy mit alakít minden részben!! :dance: :heart: :heart: :heart:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 29, 2015 8:03 am

Zsirafka, nagyon köszi a képeket :heart: és az infókat! :w00t: Az egyik jobb, mint a másik! :salut:

Ezt elnéztem vagy tíz percig! :D

Image

zsirafka wrote:Ha kicsit hátrébb hajtom a laptop tetejét, még csak ki sem kell jelölni a szöveget, h. olvasható legyen :mrgreen:, Te biztos tovább jojóztál vele :P .

Mindenkinek lelke rajta! :P Aki tudni akarja, csak hajtogasson! :D

Én sem gondoltam egy percig sem, hogy LJY előre tervezetten bárkit is magával akart volna vinni, de ez semmit sem jobbít a helyzeten. Apukát viszont azt mondanám, hogy Hyuntól függetlenül is direkt így tervezte :x még ha ő is támadt rá először. :nuts:

És teljesen egyetértek, hogy Seo In-guk sokkal nyerőbb Park Bo-gum mellé! :salut: Lee Jin-wookkal túl nagy lett volna a korkülönbség, ezért nem őt választották volna ügyvédnek, ami halálos vétek lett volna!!! :O

Carmi, garantálom, hogy csodálhatod majd tovább a badass rendőrnőnket! :mrgreen:

Egyetértek, hogy az aljasság mélypontja, de talán önigazolás keresése? :unsure: (Változatlanul megvan a párhuzam a White Christmas-szel.)

Szörnyi 2-nek pedig már csak azért is meg kellene menekülnie a végén, mert ha nem, akkor mi lesz Tudjukkivel?! :cry: :heart: Szívott már eleget, fog is még, ha visszaemlékszik (duplán) akkor duplán, és a legvégére.... Na neeeeeeee! :hissy: Nem utálhatja őt annyira az író! :cry: :heart:

A fordításunk lehet, hogy jó (és köszi, örülök, törekszünk rá), de ez a felirat a sírba visz a sok hülyeségével!!! :x Ha véget ér a sorozat, nagyon sok mindent ki kell majd javítani. :glare:
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Jul 29, 2015 10:26 am

gilnis wrote:... De egy pszichopata amúgy mióta gonosz? :scratch: Kegyetlenek, igen, könyörtelenek, igen, de tud rosszindulatú lenni? Ahhoz érezni is tudni kéne, nem? :nuts: Vagy csak mi könyveltük el, hogy ő pszichopata, pedig nem is az, csak egy hátborzongató, beteg szemétláda? :goggle:

Ez egy nagy talány. De én még mindig pszichopatának könyvelném el, akinek jóóóóó előre meg van tervezve a jövője
főleg, hogy elvitte magával Mint.
Egy nagyon okos, veszélyes ember, akinek kifejezetten jól esik, Hyun életét nem kicsit megkeseríteni. :cussing:

gilnis wrote:Jajj, én annyira szeretném, ha ő a végén a jó oldalon lenne! :heart: És lehetőleg élve! :crazy: Az is oké, ha egy börtönben ücsörög, de megbékélt lélekkel tegye pszichiáterhez járva... :nuts: Rá hatványozottan igaz a farkasharc!! :rambo:

Abban én is nagyon bízok, hogy a végén megjavul. Nem szeretném, ha kinyírnák szegényt, remélem nem rúgnak belénk ennyire a forgatókönyvírók. :pray:

gilnis wrote:Annyira durva, hogy annak ellenére, amit a saját szemével látott, eltorzultak az emlékei! :goggle: Egy hamis valóság, hamis sérelmek miatt fordult ki magából teljesen, és kiált bosszúért, miközben.... :cry:

A szívem szakadt meg, mikor a kocsiban Hyun-t hívta. LJY meg szótlanul végighallgatja, hogy szegén Min szinte teljesen elveszti a hitét a bátyjában. Ebből mondjuk lehet arra következtetni, hogy pszichókánt tényleg nem képes az emberi érzelmekre. Ha csak azt nézzük vannak olyan emberrablók, akiket totál kikészít az áldozat "nyafogása" de ő totál hűvösen csak vezetett tovább. :cussing: Már azt vártam, mikor fordul hátra, hogy elhallgattassa. Vaaaaagy ez is tudatos volt, hogy hagyta kétségek között gyötrődni szegény Min-t?

gilnis wrote:Park Bo-gum alakításától teljesen elakad a szavam! :notworthy: :faint: Gyönyörűség nézni! :wub: :wub: (És ez neeeeeeeeeeem nyálcsorgatás, Lapishun!!! :P ) Halál komolyan!! Zseniális, hogy mit alakít minden részben!! :dance: :heart: :heart: :heart:

Én is meghajlok előtte :notworthy: És még fiatal a lelkem, remélem a jövőben eláraszt a jobbnál jobb szerepeivel. :wub:

Az eheti részt még sajna nem tudtam megnézni, de remélem este sikerülni fog és hátha csökkennek a kételyeim, kétségeim. XD

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Jul 29, 2015 11:50 am

zakurochan wrote:
A szívem szakadt meg, mikor a kocsiban Hyun-t hívta. LJY meg szótlanul végighallgatja, hogy szegén Min szinte teljesen elveszti a hitét a bátyjában. ... Vaaaaagy ez is tudatos volt, hogy hagyta kétségek között gyötrődni szegény Min-t?

Á, nemhogy nem idegesítette, élvezte! :cussing: Meggyőződésem, hogy tudatos volt. A hallgatással csak fokozta a másik bizonytalanságát, visszhangzott a kérdés, és a csend megerősítette, amitől a kisfiú félt. Végül kétségbe ejtette, elkezdte hinni, hogy hallotta a választ, és hogy az a válasz az igazság. Teljesen mellékes lett, miért is van ott, ahol. Sehol semmi ellenségeskedés, sőt, még bizalommal fordult felé. :crazy: Már az a furcsa hangsúlya, amikor másodszorra visszakérdezett, hogy "mit mondott rólam?"..... :glare: :-(

zakurochan wrote:Én is meghajlok előtte :notworthy: És még fiatal a lelkem, remélem a jövőben eláraszt a jobbnál jobb szerepeivel. :wub:

Igen, igen! Már a Cantabilében is tetszett, de a mostani szerepével felülmúlja az eddigi önmagát! :salut:

Ami az e heti részeket illeti, kötve hiszem! XD Szerintem a saját érdekedben ne siesd el.... :D Engedélyeztem magamnak, hogy belepillantsak a 12. legvégébe. Az egy dolog, hogy szokás szerint nincs előzetes, de ahogy megint csak vége lett! :w00t: No... Ne nézd inkább még! Én se nézem. XD Jó, hogy van mit fordítani. :lol
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Jul 29, 2015 11:54 am

Köszönöm szépen a 8. részt megnéztem :) Még több kérdés még több titok :) :D Miért akarom még mindig azt hinni, hogy az öcsi fiú nem is olyan rossz fiú ? Amúgy néha kiráz a hideg a nézésétől :D
ImageImage

yeva0814

Postby yeva0814 » Thu Jul 30, 2015 8:00 am

gilnis wrote:Yeva, de jó, hogy elkezdted! :cheers: Nagyon örülök, hogy tetszik, és még velem is meg vagy elégedve... :mrgreen: Kíváncsian várom a véleményedet! Biztosan lesz! :whistling:

Szia Gilnis! :)

Hát persze, hogy van véleményem, csak idő nem igen van hozzá, hogy kinyilvánítsam. Azt hittem itt időmilliomos leszek, de egész nap a fürdőben vagyunk. A gyógykezelések meg a meleg-vizes fürdő úgy elfáraszt, hogy a szó szoros értelmében képes vagyok belealudni a filmezésbe, mikor pedig ez a sorozat nem olyan, ami ezt megérdemelné. :wink:
Eddig 4 részt láttunk, de időhiány miatt, egy hozzászólást sem tudtam elolvasni.
A sorozat nagyon remek, igaz, hogy több szálon fut, néha vissza kell tekernem, hogy akkor most mi is van... nehezebben követhetők a szálak, de valahol mégis összefutnak... :)
Az apa, annak ellenére, hogy professzor volt, nem igazán ismerte a gyermekeit. Szerintem, az öcsi lesz az, aki "ferde-hajlamú" nem pedig Hyun. De az apuka ezt nem ismerte fel. Pedig amikor visszaemlékszik a srác a rajzokra, vagyis az öccse aláírására, akkor ő is egy "torz emberpárt" rajzol...
A bűnöző Lee Joon-young jobban ismerte az ember jellemének fejlődését, mit a professzor apuka. Kis gyerekekkel foglalkozva én is tudok annyit, hogy egy gyereket nem lehet "beskatulyázni" azt hajtogatni neki, hogy te rossz vagy...stb, mert egy idő múlva tényleg elkönyveli magában: hát akkor én ilyen vagyok... slussz!
Ó sürget az idő, meg Ja du, mennünk kell...
Szóval, így 4 rész után azt gondolom, az ügyvéd lesz Min, Hyun öccse. A patológus pedig Lee Joon-young. De persze lehet, hogy tévedek...

Ha lesz még időm majd még jövök...
Szép napot! :)

Bondgirl

Postby Bondgirl » Thu Jul 30, 2015 12:41 pm

Hello kedves dorama fantársak :dance: Múltkor olvastam a fórumon hogy kevés a komment,hát most nekiveselkedtem én is a regisztrációnak(pedig már jó ideje töltögetem én is a feliratokat).Nekem a My Fair Lady-vel indult az egész dorama nézésem :tv: ,aztán megszámlálhatatlan mennyiségű, viccesebbnél viccesebbek jöttek.Vannak kedvencek,amiket évről évre újranézek.Jó kis sory,már várom a folytatást,és köszönet a lelkes fordításért!
:-)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Jul 30, 2015 2:28 pm

Bocsi mindenkitől, megint.... :sorry: Szerintem lassan keresnem kellene egy ásót :sweat: vagy legalábbis befogni a számat ígérgetés helyett. :foot: Valahogy nagyon nem akaródzik elengednem a feliratot, pedig elhihetitek, hogy kész voltam már vele tegnapelőtt is. :nuts:

Vicacica, az ügyvéd csupa ellentmondás, a patológus pedig csupa titok. :goggle: Reméljük a legjobbakat! :unsure: :wink:

Helló-belló Yeva! :) Töltődj csak, gyűjtsd az energiákat, hagyd, hogy simogasson a víz, hmmm.... :D A sorozat megvár, velem együtt. Úgyis bevasalom rajtad. :twisted: Elég izgalmas, legalább mire nézni tudjátok, több felirat elkészül. :)
Egyébként tökéletesen ráéreztél, de a ki kicsoda nem is annyira izgalmas, mint a miért, hogyan, mióta, meddig! :w00t: Ezen a téren minden rész újra és újra irányt változtat, azt garantálom. :thumright: Így a felén túl sem egyértelmű még, egyáltalán mik az elérendő céljaik. :scratch:
A rajzoknál az egyikük rajzolta a "sziámikat", a másikuk rajzai inkább tudományos, elemző jellegűek voltak, de egyik sem épp tipikus gyerekrajz. :nuts:
Apukát sosem fogom megérteni, ez részről részre újra előjön. Az egyik gyerekével gyakorlatilag nem is foglalkozott (miért????), a másikról meg szaktekintély létére... :doh: Ha már elvesztették az anyjukat, ráadásul nem lélekbarát módon, akkor a munka helyett, a bűnözők helyett nem inkább a gyerekeinek kellett volna nagyobb figyelmet szentelnie?! :nuts:

Kedves Bondgirl, örömmel üdvözöllek a topikban! :) Megtisztelő, és nagyon-nagyon köszönöm, hogy idevezetett az első hozzászólásod. :-) Tartalmas beszélgetéseket kívánok az oldalon! :D Akár kezdheted itt is, amit meghoztam az új feliratot... :nuts: :D
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Thu Jul 30, 2015 7:09 pm

gilnis wrote:Engedélyeztem magamnak, hogy belepillantsak a 12. legvégébe. Az egy dolog, hogy szokás szerint nincs előzetes, (...) Én se nézem. XD Jó, hogy van mit fordítani. :lol

Ühm, így szokott lenni :mrgreen:.

Image

Csak belesek, h. jó munkát kívánjak :thumright:.
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 10 of 16)

Postby gilnis » Fri Jul 31, 2015 7:46 pm

Éééééééééééés folytatás! :cheers:

Ennek a két résznek minden pillanatát imádom! :w00t: :wub: :heart: :wub:

Remélem, ti is! :mrgreen:
ImageImage

Jucus85

Postby Jucus85 » Fri Jul 31, 2015 8:12 pm

Kedves Gilnis!

Épp most értem a 8. rész végére, és csak remélni mertem hátha meg van már a 9. rész is, de hogy a 10. is meg van! :cheers:

Köszönöm szépen! Nagyon izgalmas a történet!
Üdv
Jucus

Carmi

Postby Carmi » Fri Jul 31, 2015 8:15 pm

Hűűű! Nagyon klassz meglepetést adtatok, lányok. Köszönöm!!! :wub: Két rész egyszerre, és holnap szombat, és hétfőig a költözés felfüggesztve... filmezni fogok! Alig várom... :dance:

Summi

Postby Summi » Fri Jul 31, 2015 8:16 pm

Sziasztok Gilnis és Julie :D

azta mindenit egyszerre 2 rész :w00t: gartula nektek a gyors precíz feliratokért és persze jár a sok sok köszönet Image épp most értelek be benneteket , nagyon jó az időzítés :thumright:

zakurochan

Postby zakurochan » Fri Jul 31, 2015 8:38 pm

OMOMOMOMOMOMOMOMO!!!! :w000t: :w000t: :party: :party: :dance:
Dupla rész!!! IMÁDLAK TITEKET!!! Nagyon szépen köszönöm! :cheers: :cheers: :notworthy:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Jul 31, 2015 8:44 pm

Nagyon szívesen mindenkinek. :)

Meg kell jegyeznem, lassan már külön magyarázatot kéne mellékelni a felirathoz.... :nuts: Annyi utalás, annyi idézet, annyi kimondatlan vagy épp szakmai dolog van, pff.... Arról meg ne beszéljünk, sokszor mennyire milyen vacak az angol. :thumbdown: Úgyhogy előre is bocs mindenkitől a sok zárójelezésért. :-)

Zakurochan, úgy csinálsz, mintha még nem láttad volna.... XD Vagy épp azért, mert láttad? :mrgreen:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Fri Jul 31, 2015 9:10 pm

Gilnis, Julie nagyon köszi az újakat :wub: :thumright:.
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Jul 31, 2015 9:57 pm

Szívesen, Zsirafka. :D

Közérdekű információ: Yang nyomozó naplójára az van írva franciául, hogy "remény" (Espoir). Passz, hogy van-e jelentősége. :unsure:

zsirafka wrote:Lehet, h. mégis csak lesz jelentése a virág szimbólumnak

Ahhoz a virágos képhez tartozott szám? :scratch: Ugye nem? De akkor még inkább :scratch: :scratch:

zsirafka wrote:...nem semmi volt, ahogy hárman a lépcső aljáról leanalizálták a napi bunkót és pszichó öccsét.

Nagyon durva, hogy befejezik egymás mondatait. :O :blink Totál egy hullámhossz... :w00t: :crazy: :w00t:
De közben óriási a feszültség köztük, és mindhárom azt hiszi magáról, hogy ő a legokosabb! :w00t: :nuts: Hyun tényleg marhára élvezte a helyzetet, amikor vacsoráztak... :D A doki meg mintha provokálná az ügyvédet :x - bibibí, én többször is voltam, bibibí, nekem főzött is...:nuts: - nem tudom melyikük a gyerek jobban... :nuts:

Random kérdés: mit keres Hyun cuccai között egy Bartók-kotta? XD Megesküdnék, hogy az az! :w00t: Azt hiszem, a 9. részben volt, amikor gondolkodott azon, amin nem akar gondolkodni.... :D

Ji-an ebben a két részben abszolúte :notworthy: :notworthy: minden téren! :thumleft: :cheers: Imádom a csajt! :mrgreen: Várom, amikor szétrúgja a seggét a főnökasszonynak! :cussing: De egyébként nehéz itt valakit is nem szeretni. Milyen aranyos már a szerelmes főnök? :D :heart: Vagy sunbae mindkét részben..... XD :rofl: :heart: XD :rofl: Majd meghaltam a röhögésben, hogy "Dave"-et sem ő, sem a galériás fickó nem állja (na jó, de, nagyon is :mrgreen: :heart: ) , de egymásra is szépen rátaláltak! XD :rofl:
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Aug 01, 2015 4:38 am

Nagyon szépen köszönöm a 9. és 10. részt :D :D

Image

Image
ImageImage

asarella

Postby asarella » Sat Aug 01, 2015 5:09 am

Mindenkinek nagyon szívesen. :)

Nagyon élvezem a sorozatot, és a gilnis-szel való fordítást. :) Élmény olvasni a hozzászólásokat, és az külön öröm, hogy nektek is ugyanannyira tetszik, mint nekünk (Gilnis, ugye írhatom ezt mindkettőnk nevében? :D)
A következő résznek viszont csak hétfőn fogok nekiállni, mivel a férjemmel gyerekek nélküli, hosszú hétvégét tartunk. :) Ugye megértitek? :wub:
Úgyhogy, bocsi mindenkitől, ha kicsit várnotok kell rá...
Elkészült fordítások: Lawyers of Korea,
Folyamatban lévő fordítások: Healer, I remember you/Hello monster (gilnis-sel közösen)

zakurochan

Postby zakurochan » Sat Aug 01, 2015 9:27 am

gilnis wrote:...Zakurochan, úgy csinálsz, mintha még nem láttad volna.... XD Vagy épp azért, mert láttad? :mrgreen:

Lebuktam! :whistling: Pont, amiatt voltam úgy bezsongva, mint egy sózott seggű tyúk, mert már láttam. XD De valjuk be, annyival több minden esik le, ha magyarral nézem. (És még így se tiszta minden :lol )
Meg, hát na... ez a 2 rész az egyik kedvencem :whistling:
Főőőleg a 10. :wub:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 01, 2015 11:46 am

Julie, nagy kaland! Tudod mit? Köszi! Végre egyszer nem én leszek a hunyó! :lol És naná, hogy egyetértek! Imádom ezt a sorozatot! :heart: :heart: :heart: El se hiszem, hogy már csak két hét! :cry:

Zakurochan, szeretjük a hősöket... :whistling: :mrgreen: :heart: Megnézted már a 11-12-t? Akár megnézted, akár nem, tipp, hogy LJY mit akar?! :scratch: Idáig még ténylegesen nem láttuk, hogy bármi rosszat is tett volna, de azt se hiszem el, amit kérdez... :fear: Figyelted, milyen jelentőségteljesen nézett Hyunra :goggle: amikor észrevette, hogy neki milyen fontos Ji-an? :fear: Amúgy ő tudja, hogy Hyun már tudja? :scratch: Az ő eszével tudnia kéne.... De és Hyun tudja, hogy LJY tudja, hogy ő tudja? XD Mert ha igen, és mégis így kerülgetik egymást.... :nuts: :w00t:
ImageImage

Bondgirl

Postby Bondgirl » Sat Aug 01, 2015 12:37 pm

Végre én is megnézhettem a két új részt!! :dance: Szupi hogy most így raktátok föl,jobban bele lehetett mélyedni :)
Jang Na Ra az előző részben úgy verekedett mint egy kungfu panda most meg fölkenték mint egy matricát.Nem tudom valakinek feltűnt-e hogy a stylist mennyire összehangolta a ruhadarabokat a mosogatós jelenetnél:Jang Na Ra-n szemekkel díszített pulcsi mikor pont az öcsikének a rajzait nézi és profilozónk Splash pólója? Hogy ezek a pasik mennyire háziasak,főznek,mosnak... :D
Azért profilozónk mennyivel mindenki előtt jár(tartsd közel a barátaidat,de az ellenségeidet még közelebb),hogy a MESTERT ÉS TANÍTVÁNYÁT(ami szerintem tanítványaira fog bővülni,most hogy még egy ártatlannak tetszelgő kattant csajszi is képbe került)összeeresztette figyelve a reakciókat...A hármas lépcsős jelenet nálam is nyerő volt :thumleft:
Cuki a csapatfőnök,hogy mennyire próbálna tökös férfiként tetszelegni Ji-An előtt de nem jön össze szegénykének...
A pasikoszorúból ki az egyetlen aki kilóg?Aki a legjobban aggódik,mert azért a fül mögé simított hajtincs,a vállérintés a vallatás közbeni szájérintés mind egyértelműen jelzi hogy működik a kémia.Először aggódtam hogy fog működni ez a párosítás,mert a nyomozónő jóval idősebb Lh-nál,de mégis okés mert hozza a szikla vagyok számodra,te nyugodtan lehetsz gyenge nő figurát.Viszont neki a Mester és tanítványára kell koncentrálnia pedig ők már tudják hogy ki az achilles ín profilozónk számára,nemhiába a mandarinos jelenet.