I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 10 of 16)

Postby gilnis » Sat Aug 01, 2015 5:53 pm

Bondgirl wrote:ők már tudják hogy ki az achilles ín profilozónk számára,nemhiába a mandarinos jelenet.

Tudják. De ebből vajon következik is valami? Az ügyvéd egyszer már az utolsó pillanatban visszatáncolt, aztán még segített is, a doki pedig évek óta mellette van (miért???? :crazy:), mégsem emelte a kisujját sem. :unsure: Én nem tudok kiigazodni rajta. :scratch: Az ügyvéden még csak-csak... :cry: De a doki mit akar Hyuntól? Tönkretenni mindenáron? Magafajtává változtatni mindenáron? Vagy csak próbákat állít elé, mert szimplán kíváncsi, Hyun hogyan változik, egyáltalán változik-e bizonyos dolgok hatására vagy nem? Annyira tudnám már, mi a fenét ígértek meg annak idején! :w00t: És ki az ügyvéd apja?! :w00t: És mi történt anyukával?! :w00t: És mik azok a kártyák?! :w00t:
ImageImage

Bondgirl

Postby Bondgirl » Sat Aug 01, 2015 6:37 pm

Igen,vannak még bőven kérdések:)
Az én meglátásom szerint az ügyvéd nem fog ártani neki,vagy ha meg is próbálja nem fogja véghez vinni,mert a vér szava erősebb lesz.A doki csodálja,hisz gyerekként is máshogy reagált le dolgokat mikor beszélgettek a kihallgató teremben,szórja neki folyamatosan a morzsákat.A kártyák szerintem a következő esetre utalnak(viszont összességében is lehet jelentőségük),mint mikor a Ji-An kocsiját megbütykölték,akkor kapta az autós kártyát...stb.Bár még egyéb rejtély is bejön a 11-12.részben ahogy megnéztem( a'la naturelle) amit kisakkozhat Hyun,de ezt majd bővebben felirat után vesézve... :shocked:

zakurochan

Postby zakurochan » Sat Aug 01, 2015 9:03 pm

gilnis wrote::
Zakurochan...Megnézted már a 11-12-t? Akár megnézted, akár nem, tipp, hogy LJY mit akar?! :scratch: Idáig még ténylegesen nem láttuk, hogy bármi rosszat is tett volna, de azt se hiszem el, amit kérdez... :fear: Figyelted, milyen jelentőségteljesen nézett Hyunra :goggle: amikor észrevette, hogy neki milyen fontos Ji-an? :fear: Amúgy ő tudja, hogy Hyun már tudja? :scratch: Az ő eszével tudnia kéne.... De és Hyun tudja, hogy LJY tudja, hogy ő tudja? XD Mert ha igen, és mégis így kerülgetik egymást.... :nuts: :w00t:

Sajnos még nem tudtam megnézni, de már letöltöttem és ma még tuti megnézem. :D
Az, hogy idáig miért nem lépett úgy igazán LJY, gőzöm sincs, talán csak csendben vár a megfelelő pillanatra és addig szépen ki/megfigyeli Hyunt. :scratch: Vagy talán saját maga szórakoztatásáért. Az biztos nem lennék vele egy légtérben. :mrgreen:

A tekintetével idáig is megfogott. Szerintem ebben a doriban nincs olyan karakter, akinek nem beszélne még a szeme is. Annyi mindent elárulnak azzal is. :roll

Bár tudnám, hogy ki, mit tud! XD
De én el tudom képzelni azt is, hogy tudja azt is, hogy nem. Bár az előbbi a valószínűbb. :D Hyunról viszont már kétséged a dolog... :scratch: Vagy nem? Nekem a végén ne jöjjenek majd azzal, hogy mindenki tudott mindent és szép csendben csücsültek, mert kiugrok az ablakon! :lol

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 01, 2015 9:31 pm

Bondgirl, két dolgot mostam kicsit össze. :)

Egyrészt írtam a rendőrnőnket, hogy ha akarták volna, már rég eltehették volna láb alól, ehhez képest még történt is, ami történt... Bár a 12. rész vége ismét mindenféle kérdést felvet, nem hinném, hogy kifejezetten a halálát kívánnák. Igaz, a játék fogalmát mindketten elég szélesen értelmezik.... :crazy: :nuts: tehát ha mégis meghalna (mint ahogy nem fog), ők úgy lennének vele, hogy "hát, Istenem...." :wink:
Másrészt kérdeztem Hyunt, de vele kapcsolatban is valahogy... mintha nem akarnának az életére törni.... :unsure: :unsure: Vagy? :scratch: Az öccséről nem feltételezném, mondjon akármit, de LJY teljesen kiismerhetetlen. :w00t:

Csak hogy Lapishun örüljön... :mrgreen: Ja, szerintem is teljesen egyformák.... :nuts:

ImageImage

Amúgy a főnökasszony és a tisztelt orvosszakértő úr még sohasem találkoztak össze?! :doh: Naná, hogy igen! De akkor hogy lehet, hogy....?! :doh: És még mindig marhára érdekelne az is, honnan van ezeknek ennyi pénzük, hogy így kiokosodtak?! :w00t:

Zakurochan, már én is javában fordítom a 11. részt, sőt, a 12-t is elkezdtem. :D Mindkettő rész OMG!!! :w000t: :heart: :thumright: Teljesen felpörögtem ettől a sorozattól! :mrgreen: Még a végén mire Julie visszajön, nem is lesz mit fordítania... :P
ImageImage

Summi

Postby Summi » Sun Aug 02, 2015 8:40 am

Sziasztok :D

csak annyit tudok mondani , h jesszum pipedli , h lett vége a 9. résznek :w00t: ezért csak röviden a 9. részről :lol Gilnis és Julie nagyon jó döntés volt , h egyszerre raktátok fel a 2 részt :thumright:

nagyon megsajnáltam Hyun -t amikor a gondolataiba mélyedve kimondta a félelmét " ha tényleg Min műve akkor mit csinálok ?" ez azt is jelenti , h ő már gyerekként tisztában volt , h beteg Min , nem véletlenül falazott az apja előtt ... nagyon nem könnyű erre a kérdésre a válasz .. mi lesz ha szembesül az igazsággal és kiderül , h nem alaptalan a félelme , még belegondolni is borzasztó fájdalom nem hogy megélni :-(
szerintem egyre biztosabban tudja , h Min az ügyvéd és a doki LJY..

az igazgatónő viszont meglepett ő volt a rendőrnő aki felnevelte Hyun-t ? úgy tűnik igen , de a kapcsolatuk nem eléggé bensőséges , miért ? itt is sok a kérdésem ? miért nem keresték Min-t én valahogy nem tudtam elhinni , h nyomoztak utána ettől függetlenül lehet ... és miért hazudott és miért titkolódzik az apja aktájáról , ő mindent tud az ügyről ..
és ha tényleg úgy van , h meghalt Min akkor ezt mire alapozza ,nincs holtest vizsgálati anyag ... mi az oka , h ferdíti az igazságot ?

a doki egy rejtély , a levegőből kiszimatolja a holtesteket ? vagy már erről is tudott ? a színész isteni jól játszik .. :wub: kifürkészhetetlen a tekintete közben meg sejtjük mi zajlik a háttérben .. bárcsak tudnám mit akar ? miért gyilkol ? és mit akarhat Hyun-nal ? én arra gondolok , h az apjuk miatt talán leszámolás harag gyűlölet lehet a háttérben ? ők jól ismerték egymást és ez egy bosszú lehet LJY-től , ez abból is gondolom, h jó emberismerő LJY , és megtalálta az apának a gyenge pontját a gyerekeit ... és ezért is élt az alakalommal amikor észrevette ,h a kocsiban bújt meg Min , ezért vihette magával ezzel mély fájdalmat okozva Hyun-nak .. itt még nagy kérdés , h halt meg az anya és miért ? én arra is gondoltam mi van akkor ha a prof közreműködött egy gyilkossági ügyben és felgöngyölítették az ügyet és ez miatt halt meg a felesége és ez miatt a bosszú ... és ezért ismeri LJY -t is ...

nem gondolom, h Min ártatlan lenne , az ügyész és Min és még a doki is sőt a kínai is szerintem összedolgoztak , és az ügyész hazudott Hyun-nak , h nyomozott LJY után .. ő nagyon is képbe volt mindennel , ezért kellett meghalnia ..
és Min nagyon nem akarta , h kiderüljön mi történt az anyjukkal szerintetek tudhatja ?

Sunbae vakrandija nagyon cuki volt izgult feszengett és közben a legjobb oldalát m próbálta mutatni .. szegény csaj jobb lett volna ha hísz neki ..

megint egy újabb sorozatgyilkosság , tele izgalommal és kérdésekkel , kik a megbízók és miért ?

nagyon megható volt Min elérzékenyülése amikor belépett az otthonukba , még a szeme is könnyes lett ,akkor ő nem pszicho ilyen érzelmeket nem tudna produkálni ,annyira sajnáltam :-( Hyun tapintatossága is tetszett hagyott időt Min-nek , és még a dokit is meghívta nagy merész vállalkozás ,kíváncsi leszek mi sül ki belőle ,talán le akarj leplezni őket ?

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Aug 02, 2015 10:52 am

Summi, hogy tudtál ott megállni, hogy írj?! :w00t: Nagyon köszi! :D
(Ami azt illeti, nem is tudom, a folytatással hogyan legyen, mert a 11. és a 12. vége egyformán nagyon izgi! :w00t:)

summi wrote:h ő már gyerekként...

Bizony, Carmi nagyon jól ráérzett az elején... :thumright:
Viszont ha így van, akkor megint egy csomó mindent nem értek... :nuts: Majd a 11-12. után visszatérek rá. :)

A mostohamamit én sem értem. :scratch: Csak papíron volt az anyja? Talán nem is együtt éltek. :unsure: Hyun hogyan és mikor és miért keveredhetett a világ másik felére, ha a nő itt volt? :scratch:
(A legelső találkozásukkor olyan szívélyesnek tűntek, de lehet, hogy sosem voltak azok. Mindenesetre úgy döntöttem, hogy Hyun kiábrándult belőle, ezért átváltottam a magázódásra. Remélem, nem bánjátok. :) )
És vajon a rendőrkapitány mennyire lehet benne a buliban? Elvégre az utasítást ő adta. Ha a nő szabályt szegett, ő miért segített még neki ahelyett, hogy adott esetben eljárást indít ellene? :scratch:

summi wrote:a doki egy rejtély

Annyira bűbáj, kedvesség, próbálja beadni, hogy jó útra tért, és nem is akar rosszat senkinek. De hogy lehetne ezt bevenni? Még ha valóban úgy is lenne, amit nyilván kötve hiszek, a múltbéli tettei nem fognak eltűnni... :x
Lehet, hogy nincs is semmi apukával? Egyszerűen LJY csak provokált mindenkit, mert az neki a szórakozás? :crazy: És ha valakit jobban fel lehetett húzni, meg lehetett ingatni, kétségbe lehetett ejteni, akkor vele kegyetlenebb volt? :scratch:

summi wrote:és Min nagyon nem akarta , h kiderüljön mi történt az anyjukkal szerintetek tudhatja ?

Meg lennék lepve, ha netán LJY volt, és Min ezt tudja, és mégis vele lenne. Ha már itt tartunk, az apjáról mit hihet? Tudva hogy LJY megölte - ha megölte? :scratch: - és mégis vele van...??? :crazy: :scratch: :scratch:
De az a bizonyos nem biztos, hogy a titokban tartás miatt történt... :unsure: :scratch:
ImageImage

Summi

Postby Summi » Sun Aug 02, 2015 1:39 pm

gilnis wrote:Summi, hogy tudtál ott megállni, hogy írj?! :w00t: Nagyon köszi! :D

nem volt könnyű , kell hozzá egy kis önuralom :P

gilnis wrote: Viszont ha így van, akkor megint egy csomó mindent nem értek... :nuts:

nem tudom Hyun miért nem szólt az apjának ? miért titkolta el , h Min ölte meg az állatokat és miért nem mutatta meg a Min rajzait ? lehet , h Hyun nagyon jól ismerte az apját elég hamar felnőtt lett , talán ismerte az apja félelmeit , vagy volt a családban hajlam a betegségre vagy a sok bűneset miatt , vagy LJY miatt ? így nehéz volt az apjának észrevennie , h valami nincs rendben Min-nel ... az viszont nem megy ki a fejemből amikor Min hazug vádakkal beárulta az apjának Hyun-t , ez csak testvéri féltékenység volt csupán vagy több ?

gilnis wrote:A mostohamamit én sem értem. :scratch: Csak papíron volt az anyja? Talán nem is együtt éltek. :unsure: Hyun hogyan és mikor és miért keveredhetett a világ másik felére, ha a nő itt volt? :scratch:

igen a kapcsolatuk elég távolságtartó kimért , csak az apja miatt vállalhatta el a gyámságot ... szerintem Hyun a tanulmányait végezte külföldön .. én azt érzem a mostohamami folyamatosan hazudott Hyun-nak nagyon nem akarja , h kiderüljön a múlt és főleg Min előkerüljön pedig ha tudná........ :whistling: lehet , h Min nem vér szerinti gyermek ? vagy csak féltestvérek ? Min a titok nyitja , vagy az , h ki ölte meg az apát ? csak LJY lehetett ?

gilnis wrote:A legelső találkozásukkor olyan szívélyesnek tűntek,ezért átváltottam a magázódásra

nekem soha se tűntek szívélyesnek :P semmi gondom a magázódással jól passzol ide :thumright:

gilnis wrote:És vajon a rendőrkapitány mennyire lehet benne a buliban? Elvégre az utasítást ő adta. Ha a nő szabályt szegett, ő miért segített még neki ahelyett, hogy adott esetben eljárást indít ellene? :scratch:

nem csípem az öreget ..és az az érzésem ő is benne van nyakig valószínű , h ő utasította az igazgatónőt , h legyen a gyámja Hyun-nak .. csak tudnám pontosan mennyit tud , és miért lényeges , h Min ne kerüljön elő , mintha sürgős lett volna , h ő legyen gyámja Hyun-nak vajon mit akartak eltitkolni ? a prof rájött valamire ? :scratch:

gilnis wrote:Annyira bűbáj, kedvesség, próbálja beadni, hogy jó útra tért, és nem is akar rosszat senkinek. De hogy lehetne ezt bevenni? Még ha valóban úgy is lenne, amit nyilván kötve hiszek, a múltbéli tettei nem fognak eltűnni... :x

a doki úgy tűnik mintha célt ért volna , sikerült a terve a prof gyerekein keresztül hisz ezt tervezte a börtönben mondta is Hyun-nak .. a múltbéli tetteit be kell tudni bizonyítani ... :whistling:

gilnis wrote:Lehet, hogy nincs is semmi apukával? Egyszerűen LJY csak provokált mindenkit, mert az neki a szórakozás? :crazy: És ha valakit jobban fel lehetett húzni, meg lehetett ingatni, kétségbe lehetett ejteni, akkor vele kegyetlenebb volt? :scratch:

ez tuti benne van egy pszichopatában ..naná , h élvezte az egészet végig mosolyogta ahogy lelkileg zsarolja megfélemlíti a prof -ot .. nekem azért az az érzésem , h jól ismerte a prof családját és a lakását is ... nem hiszem , h a prof könnyelmű lett volna és mesél az életéről LJY-nak sőt még a lakcímét is kiadja ..

gilnis wrote:Meg lennék lepve, ha netán LJY volt, és Min ezt tudja, és mégis vele lenne. Ha már itt tartunk, az apjáról mit hihet? Tudva hogy LJY megölte - ha megölte? :scratch: - és mégis vele van...???

nagyon remélem , h nem :O az még nem biztos , h megölte az apját de ki más lehetett :scratch: Min úgy szalad el , h menekülnie kell mert itt van egy gonosz ember , talán az apja a tanította meg erre ? és Min nem tudja , h az apját megölték ő csak annyit látott , h verekedtek , a apja holtestét Hyun látta ... Min és az apja között nem éreztem erős érzelmi kapcsolatot , talán ezért is akart Min mindig olyan okos lenni mint Hyun , h ezzel közelebb kerülhet az apjához .
Min kötődése is sokkal erősebb Hyun iránt az apjára nem is gondolt még eddig ... :whistling:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Aug 02, 2015 3:42 pm

Summi wrote:kell hozzá egy kis önuralom :P

Látom, neked van... :D

Summi wrote:nem tudom Hyun miért nem szólt az apjának ?

Mert neki is a testvére volt a legfontosabb? :unsure: :heart:

Summi wrote:az viszont nem megy ki a fejemből amikor Min hazug vádakkal beárulta az apjának Hyun-t , ez csak testvéri féltékenység volt csupán vagy több ?

Igazából ő csak a kérdésre válaszolt, nem magától hozta szóba. Talán hogy magáról terelje a gyanút? Mindenesetre pont saját magával szúrt ki... :nuts:

Summi wrote:csak LJY lehetett ?

Ennél a sorozatnál bármi előfordulhat... :goggle: :thumleft: :heart:

Summi wrote:nem csípem az öreget ..és az az érzésem ő is benne van nyakig

Mindehhez pedig még jön az a dög ügyész, az is hogyan? :O Remélem, mindenre választ fogunk kapni. Már nem sok rész van vissza, sajna.

Summi wrote:hisz ezt tervezte a börtönben mondta is Hyun-nak ..

Ott voltál? :P Én nem tudom, mit mondott akkor neki. :blink

Summi wrote:Min úgy szalad el , h menekülnie kell mert itt van egy gonosz ember , talán az apja a tanította meg erre ?

Vagy az anyukája? Volt már ilyen helyzetben... :crazy:
ImageImage

Carmi

Postby Carmi » Sun Aug 02, 2015 4:44 pm

Eszméletlen jó részek voltak ezek, a kilenceske, tizeske, tényleg nagyon jó lett mindkettő! Egyetlen másodpercnyi hervasztás se volt benne, mármint érdeklődés lehervasztás... :D Még egyszer nagyon köszönöm a fordítását, és hogy egyszerre tettétek fel. :wub:
Tele vagyok én is kérdésekkel, valahogy érdekes, hogy nagyon sok a kérdés, de azzal, hogy menet közben ügyeket oldanak meg, a fő rejtély vonala nem lesz túl sok. Pedig mennyiségre túl sok, mégsem az. Hála istennek...
A háromtagú vacsorázgatás, ahogy mindenki tudja, ki a másik, de senki nem biztos semmiben, és rivalizálnak, somolyognak, minden mondatnak és szemöldök emelésnek jelentősége van... Nagyon jó volt. :thumright:
Az elnyomott öcsike, aki sorozatgyilkos lett, és a barátnője, aki hozzá idomult... utalás LJY és Min kapcsolatára, Hyun ki is mondta, hogy talán az öccse nem igazán gonosz, csak erre lett tanítva személyes példa által, felvette ezt a stílust. És ahogy LJY beszélt a barátnővel, és pont ellenkezőleg, meg akarta győzni, szerintem magát jobban, mint a nőt, hogy nem csak a pasija miatt lett ilyen, hanem alapból is ilyen, és csak hagyta előjönni a sötét oldalát...LJY más többedszerre csinálja ezt: magát győzködi elsősorban, Hyun-t is ezért teszteli évtizedek óta, magának akar felmentést, hogy aki ilyen, az nem tehet róla, mert így született, benne a van a sötétség, tehát el kell fogadni, és sehol semmi felelősség, ez lett leosztva, nyugi van.
Szerintem, a mostohaanya nem ismerte fel LJY-t, személyesen nem találkoztak azóta, hogy Mint elrabolta, csak a horgászújságban üzengettek egymásnak. A nő az előléptetésért felhagyott Min és LJY keresésével... erre nincs bocsánat. És bűntudatból nevelte fel Hyun-t, aztán sírdogál, hogy: "bocsáss meg, Min!". A gyomron kifordul tőle!
Nem tudom, ti mit gondoltok, de Hyun eddig úgymond takarékon élt, távolságtartás, a buta átlagemberek lekezelése, semmi személyes kontaktus... félt, hogy hátha tényleg olyan, mint LJY. De most olyan érzelmek érik, az öccse miatt, a kezdődő szerelem miatt: már félt másokat, már ne szemlélődik, hanem személyesen vesz részt mások életében... szerintem ez a vonal lesz kifejtve rendesen, hogy uralhatjuk a sorsunkat, és közben a rejtélyeket ahogy megoldja, a saját sorsát is sínre teszi. A kilenc gyilkosságot ki követte el, LJY vagy Min? Mi történt az anyjukkal? Ki ölte meg az apjukat? Hogyan nőtt föl Min? Mi a két titokzatoskodó hülye célja Hyun-nal?
Az is felmerült bennem, LJY össze akarja ugrasztani a két testvért, hogy megtudhassa, mi az erősebb, a vér szava vagy az ő nevelése? Látni akarja, Min meg tud-e javulni, akár a bátyját megmentve magát feláldozni, és Hyun tényleg jó-e, vagy csak megjátssza magát, és hagyja veszni az öccsét. Morbid szemétláda, de ha pszichopata, akkor emberi érzelmei nincsenek, csak kísérleti alanyoknak látja maga körül az embereket, és az egész élete másról sem szól, mint hogy igazolja a tetteit.

Bele se merek nézni a következő kettőbe. :nuts:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Aug 02, 2015 6:56 pm

Örülök, hogy tetszett, Carmi! :D

Az önigazolással, ill. annak keresésével kapcsolatban maximálisan egyetértek! :salut: Meg a kísérletezéssel is. Én játéknak hívtam, de neked van igazad, kísérletezik. :cussing:

Egyébként hihetetlen a fickó! Hogyan éri el a színész, mivel, hogy teljesen jámboran néz, és nekem mégis feláll a szőr a hátamon?! :crazy: Van a jámbor jámbor nézése, és van a kifutok a világból jámbor nézése! :w00t: Mi a különbség köztük? Hol van az a nüansz?! :goggle: Hú, nagyon-nagyon tetszik Choi Won-young megint! :heart: Ezt a palit még nem láttam fantasztikusnál gyengébbnek, pedig ez már az 5-6-7. szerepe, amit ismerek! :salut:

A folytatásra nem kell sokat várnotok, ez most tuti, mert még ma elkészülök! 8) (Persze ma nem lesz felirat.) Szerintem külön teszem majd fel a 11. részt, de aztán a 12.-et lehet csak a 13.-kal együtt. Még a jövő zenéje, hogyan is járnánk/járnátok jobban.
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Sun Aug 02, 2015 8:21 pm

Sziasztok :cheers:!!!

Julie, remélem, h. jól sikerült a kikapcsolódás :D.

Mi is leléptünk hétvégére, így pénteken épphogy csak megköszönni volt időm az új feliratokat :wub:, ellenben most hazafelé - mivel nem én vezetek - csemegézhetek a hozzászólásokban :P, imádom, h. végre ennyi olvasnivaló akadt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :thumright:.
Telóról még mindig bénázok - valahogy csak 1 ablakból tudok idézni :nuts:-, így inkább majd holnap reagálok. (És milyen remek kis képeket találtam :w00t:.)

gilnis wrote:Közérdekű információ: Yang nyomozó naplójára az van írva franciául, hogy "remény" (Espoir). Passz, hogy van-e jelentősége. :unsure:

Nem is tudom, mondjam, hogy je l'espère :lol? Pont azt szeretem, h. eddig majdhogynem minden kis flinc-flancnak volt valamilyen jelentősége..., ennek miért ne lehetne :D?

Gilnis, most én "mondom" - relatíve olyan rég írtam erről a 2 részről -, h. rendeznem kell az "emlékeimet", így nem is árt a magyarított repeta :P.
De azért egy kis asszociáció a számokkal kapcsolatban :P - amikor Hyun próbálkozik Minnél :wub: :heart: :wub: (egy kis drink, film, meccs... rádió XD :faint: )????

Amúgy lehet, h. nem rossz ötlet a 11. külön, a következő 2 pedig együttes felrakása :thumright:. (Bár a 12. végi cliffhangernél inkább meglepetésre, mint izgalomra számítok :nuts:.)
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Aug 03, 2015 5:32 am

Halihó Zsirafka! :D

A képekről jut eszembe! Erről tudsz valamit? :mrgreen: :mrgreen:

Image

zsirafka wrote:(egy kis drink, film, meccs... rádió XD :faint: )????

Képzeld, mire odaértem a fordításban, már nem is az a szöveg! :blink És pont a kérdéses mondatoknál már kicsit halkul el a hang, vagy ők harapják el a szavakat, de nem hallom, mit mondanak. Idáig 95 %-ban az újabb változatnak hittem, de lehet, most a régi lenne a helyes. :scratch:

És apropó flinc-flanc! Ismerted azokat az idézeteket? Én az elsőt nem, nem is találtam meg, de szerintem nem az a név hangzik el, mint ami ki van írva. :scratch:
ImageImage

Timi

Postby Timi » Mon Aug 03, 2015 5:40 am

Gilnis és Julie! Szeretném nagyon szépen megköszönni a sorozat eddigi feliratait. Örömmel vittem őket! :D

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 03, 2015 6:57 am

gilnis wrote:A képekről jut eszembe! Erről tudsz valamit? :mrgreen: :mrgreen:

Image

Viccelsz :faint: :mrgreen: :faint:??? Pont akkor találtam, amikor az első gifet :wub:, csak akkor úgy gondoltam, h. a "3M (monster :P) a valóságban"-t teszem be, és a Gukkie/Gummie-párost pedig későbbre tartalékolom. Aztán - mivel nem szoktam képeket lementeni - nem is találtam meg XD, de hétvégén stikában és holtidőben :P (szigorú zéró tolerancia volt nálunk és a barátoknál is laptop-fronton XD) újra levadásztam, h. bepasszintsam ide (fordítást) lelkesítőnek :heart:, de megelőztél :party: :thumright:.
(Lehet, h. ki is kapok majd, h. ismételtem a hsz. képét, de... :D.)

gilnis wrote:Képzeld, mire odaértem a fordításban, már nem is az a szöveg!

Kár, pedig aranyos fricska lett volna. Szépen küzdhettek az angol szöveggel, nem egy mestermunka (h. aktuális részeknél maradjak, pl. az első olvasatban Eun Boknál is szépen félrevittek volna...)

gilnis wrote:És apropó flinc-flanc! Ismerted azokat az idézeteket? Én az elsőt nem, nem is találtam meg, de szerintem nem az a név hangzik el, mint ami ki van írva. :scratch:

Bocsi, még nem ismételtem és csak délután leszek gép előtt, de bevallom, nem is rémlik, h. melyikről van szó :pale:.
(Normális ember aktív pihenés után általában kipihent, én meg totál kipurcant vagyok XD.)
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Aug 03, 2015 3:49 pm

Na kedveseim, belenéztem a mai részbe, és ezt nem ússzuk meg! XD :w000t: Úgyhogy kapjátok szépen egyesével a feliratokat ti is, ahogy mi néztük. :D

zsirafka wrote:Kár, pedig aranyos fricska lett volna.

Hajlok is afelé, hogy megtartsam. :D Az angol szöveg különben tényleg jócskán megnehezíti a dolgunkat, ezért nem is ragaszkodom annyira, hogy beérjük a vetítést. Bár már mindegy, mert jövő héten így is, úgy is vége. :hissy:

Eun-bokkal kapcsolatban hirtelen nem tudom, mire gondolsz, de pl. a 12. részben először az ő nevét írták, amiről utólag kiderült, hogy csak a "szúnyog"... XD :nuts: Na ennyit az angol fordítókról és a gyors fordításról... :P
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 03, 2015 7:15 pm

gilnis wrote:Eun-bokkal kapcsolatban hirtelen nem tudom, mire gondolsz, de pl. a 12. részben először az ő nevét írták, amiről utólag kiderült, hogy csak a "szúnyog"... XD :nuts: Na ennyit az angol fordítókról és a gyors fordításról... :P

Amikor nemes egyszerűséggel az angol feliratban az 'árva' szó - talán még nem is helyesen transzkriptálva, v. csak elütve - de a srác neveként lett feltüntetve :crazy:. (És ez csak a huszadrangúak közt volt...)

gilnis wrote:Na kedveseim, belenéztem a mai részbe, és ezt nem ússzuk meg! XD :w000t: Úgyhogy kapjátok szépen egyesével a feliratokat ti is, ahogy mi néztük. :D

Nem is baj, ha egyesével jönnek a könnyebb emésztés érdekében :P :mrgreen:, hisz nem egy limonádé-maratonozós típus a sorozat. Tényleg minden szava és képkockája szuperül megtervezett :wub:, és meg is érdemli a figyelmet :thumright: .

Image

Komolyan nem értem, h. a jó fenébe lehet(ett) ennyire alacsony a nézettsége :crazy:?

Gilnis, ha már belenéztél a 13.-ba XD XD XD... Én tényleg nem, ezért kérdezem spoilerben!!!!!!

Online utálok mozizni, és általában akármennyire is kíváncsi vagyok, az első engsubot - legyen az bármilyen béna is - mindig megvárom (letöltve naná, h. már ott csücsül a másik laptopon a rész :mrgreen:, de ...).
Viszont most totál frászban vagyok :w000t: , úgyhogy help XD!!!!!!!!!!, csak 2 kérdésre szeretném tudni a választ, a többi titokmorzsa hiányát kibírom holnapig :faint: :wink: :

1) Ugye (még?) nem nyírták ki Mint :unsure: ??????

Mert valljuk be, azért túl jó ez a forgatókönyv ahhoz, h.: egyrészt kétszer ugyanaz a cliffhanger hasonlóképp szóljon... v., h. egyáltalán gondoljanak is rá, h. ezzel operáljanak; másrészt - ahogy korábban is írtam - Ji-An túl egyértelmű választás lenne, míg a másik opció még inkább kézenfekvőnek tűnne :cry: (a 12. részbeli pszicho-home-os morfondírozás után :nuts:).

2) Visszakapom még a kedvenc OST-emet :mrgreen: ???? Mivel főhőseink új számot kaptak (nem mintha Hong Dae Kwang zenéje nem tetszene...), így a DC nálam már sokkal inkább a tesóké, mint csak általában az "emlékezésé" (pláne, h. hol hallhattuk utoljára :cry:).
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Aug 03, 2015 7:55 pm

Zsirafka, ez a kép????????????!!!!!!!!! :w00t: Nagyon-nagyon köszi, imádom!!! :wub: :wub:

Az alacsony nézettséget nem értem, mintha a másik két sorozat jobb tudott/tudna lenni... :glare: :crazy: de nem is foglalkozom vele. Csak azon izgultam, hogy amiatt nehogy lerövidítsék! :crazy:

A spoileres kérdéseidre válasz:
Numero 1: Ugye. :mrgreen: És remélem, hogy ez a végéig így is marad, különben ördög és pokol!!!! :cussing:
Numero 2: Passz. :unsure:

Egyébként a dalokról csak annyit, hogy a legelső és a 12.-ben megjelenő negyedik szerintem egyaránt teljesen a testvérekre illik. :wub:
A második és a harmadik dalt tulajdonítom a romantikázóknak, de az előbbi nem tetszik, az utóbbit pedig nem játszották épp agyon... :wink:
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Mon Aug 03, 2015 8:37 pm

Én is megnéztem a 13.-at, de szigorúan felirat nélkül. Az utolsó részekhez már nem akarom agyon spoilerezni magamat, de ez még így is... :w00t:

Zsirafka a képet akár te szerkesztetted össze akár nem, őszintén meghajlok, hogy lehet ilyen észrevenni?! Én így is kifeszített szemgolyóval sasolok minden részt, de ez... :w00t:

A nézettség miatt meg bokán rúgnék minden koreait, aki ahelyett, hogy ezt a gyöngyszemet nézi inkább más elfoglaltság után néz. Há nincs ezeknek szeme?! :crazy:

A 13. részből,
Mikor Mint leszúrták (megjegyzem mondtam egy cifrát :cussing: ) és utána Hyun a korházban elaludt az ágyánál, annyira megérintett. :wub: :offtopic: Eddig a KMHI Oh Ri On és Oh Ri Jin testvérpáros vitte nálam a prímet, de ez a két szörnyike... :wub: Óóó csak rendeződne köztük minden!
Cha Ji An-t a végén nagyon sajnáltam, elég kemény lehetett megtudni, hogy az apja tényleg meghalt, az utolsö reménye is oda lett. :cry:

Gilnis én is támogatom a részek külön feltételét. :thumright: Hagy egyen egy kicsit a kefe... XD

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 03, 2015 8:59 pm

gilnis wrote:ez a kép????????????!!!!!!!!! :w00t: (...), imádom!!! :wub: :wub:

Én is :wub:. Bár pont úgy jártam vele, mint a pressconf-os gifekkel. Valamikor a 9. rész után találtam, aztán persze sehonnan nem bírtam előguberálni, majd újra felbukkant a 12. után. De így látványosabb is, h. már 3 sor futott ki -- hátha be is fejezik :P.
(Dehogy én szerkesztettem.... de gratula neki, az ismeretlen ügyesnek :thumright:, Nekem is csak a kártyák után tűnt fel a számok stílusa :mrgreen:).

gilnis wrote:Numero 1: Ugye. :mrgreen: És remélem, hogy ez a végéig így is marad, különben ördög és pokol!!!! :cussing:

Köszi Gilnis :P! Zakurochan , a Tiéd egy részét csak holnap olvasom, de szerintem is gond van "odaát" :P.
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Aug 03, 2015 9:13 pm

Zakurochan, nekem még házi feladatom van előtte, szigorúan csak utána engedélyezett a jutalom. :D Úgyhogy még nem láttam, de persze azért nem bírtam ki kukkolás nélkül.... XD
ImageImage

Bondgirl

Postby Bondgirl » Tue Aug 04, 2015 6:07 am

Látom nem csak én voltam az egyetlen aki belenézett a 13.részbe :whistling: :D
Rengeteg izgalom lesz még itt!!! :w00t:
Alacsony a nézettség???Pedig most uborkaszezon volt jó sorozatokban.Az egyikbe ülve belealudtam,pedig fényes nappal volt!

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 04, 2015 11:44 am

Azt hiszem egyébként, egyre erősebben izgulhatunk, hogy az öcsike élve megússza.... :fear: :cry: :hissy:
Ha logikusan nézem, akkor nem halhat meg. Szívás szívás hátán van, volt végig, ezért akármi is történik majd azzal a :cussing: LJY-gal, nem jelentene vigaszt, ha az egyik testvér (tudjuk melyik...) meghalna, akármilyen hősködések és megbékélések, -bocsátások, sírás-rívás, ölelgetés közepette is történne. Az egyszerűen nem lenne fair. Ezért igazából nem is akarok különösebben izgulni, mondván úgysem történhet úgy, annyi rossz után jönnie kell a kompenzálásnak. Na de!.... Ez koreai sorozat!! :goggle: Nem ez lenne az első olyan eset, hogy óriási szívások után még nagyobb szívás a történet vége a szereplőknek is és a nézőknek is... És nem ez lenne az első olyan eset sem, amikor a vidám hihihi-hahaha után mégis a falnak futtatnának. :crazy: :faint:
Szóval ja.... :fear:

Estefelé felteszem a 11. részt. :)
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Tue Aug 04, 2015 12:13 pm

gilnis wrote:Azt hiszem egyébként, egyre erősebben izgulhatunk, hogy az öcsike élve megússza.... :fear: :cry: :hissy:

Én jegyet váltok Koreába, ha megölik, nem lesz kegyelem a részemről. :cussing: :rambo:

gilnis wrote:... Na de!.... Ez koreai sorozat!! :goggle: Nem ez lenne az első olyan eset, hogy óriási szívások után még nagyobb szívás a történet vége a szereplőknek is és a nézőknek is... És nem ez lenne az első olyan eset sem, amikor a vidám hihihi-hahaha után mégis a falnak futtatnának. :crazy: :faint:
Szóval ja.... :fear:

Na, ez az! Én is pont erre gondoltam. Ezek a koreaiak előszeretettel szórnak sót a sebekre. Nagyon tartok én is, a befejezéstől, ilyen téren. Csak reménykedni lehet a happy endingben. :pray:

gilnis wrote:Estefelé felteszem a 11. részt. :)

Van egy olyan érzésem, hogy szép esténk lesz... :whistling:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 04, 2015 2:22 pm

Ó mamma mia, a 14. rész után sincs előzetes, és annyira nagyon izgalmas lesz a vége, hogy már fááááááááááj! :shocked: (Pedig még nem is láttam, csak olvastam róla. :nuts: )

Meg sem merem nézni ezt a részt (ó, dehogynem! :mrgreen:), mert még megfulladok!!!!!!!!!!!!!!! XD XD
Eotteoge, eotteogae, eotteogae!!!! :goggle: :goggle: :goggle: :rambo: :rambo: :crazy: :crazy: :crazy: :fear: :fear:

:D

SZERK. Ja, és Zsirafka: Eun-bok!!!!!!!!!!!!!! :w00t:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Aug 04, 2015 3:26 pm

gilnis wrote:Meg sem merem nézni ezt a részt (ó, dehogynem! :mrgreen:), mert még megfulladok!!!!!!!!!!!!!!! XD XD
Eotteoge, eotteogae, eotteogae!!!! :goggle: :goggle: :goggle: :rambo: :rambo: :crazy: :crazy: :crazy: :fear: :fear:
:D
SZERK. Ja, és Zsirafka: Eun-bok!!!!!!!!!!!!!! :w00t:

Na, ne szívass már :faint: :w000t: :w000t: :w000t: :faint: !!!!!!!!! Még a 13.-ba sem bírtam belekezdeni XD XD XD, nemhogy 14. :P....
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 12 of 16)

Postby gilnis » Wed Aug 05, 2015 7:24 pm

Nézhető a 11-12! :)

Ha hibát találtok a feliratban, szóljatok, légyszi! Már úgyis van egy sor javítanivaló rajta összegyűjtve... :nuts:

Időközben megnéztem a heti két részt. Nem szeretném elkiabálni, de nem is nagyon tudom elképzelni, hogy a végét ezek után elrontsák. Az idei sorozatok közül a Kill me Heal me és az Angry Mom után megvan a harmadik kedvencem, ez már biztos. :wub: :wub: :wub:
ImageImage

Carmi

Postby Carmi » Wed Aug 05, 2015 7:28 pm

Juhhhé!!! :dance: Tizenegy, tizenkettő, és egyben, nagyon köszönöm, de tényleg nagyon!!! :wub:
Ma költöztem át rendesen, már a netet is bekötötték, már csak pakolgatnom kell, és közben filmezhetek! Alig várom!
Gilnis, örülök, hogy mégis párban tetted fel őket. Nagyon belehúztatok, mondjuk a sztori meg is érdemli. :D

Ma már nem megy a megnézése, a kánikulában pakoltam, cipeltem... egész nap, szétesek, de holnap... Jövök majd, hogy meséljek a két részről.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Aug 05, 2015 7:34 pm

Szia Carmi! :)

Ne azt figyeljétek, mit mondok, hanem azt, amit teszek.... :nuts: :wink:

A 11. részben van egy jó adag röhögés XD XD a 12. pedig idáig magasan a kedvenc részem, és valószínű, hogy ez így is marad. :heart: Seo In-guk is, Park Bo-gum is :notworthy: :notworthy: :notworthy: ó, de mennyire!!!! :heart: :heart: :heart:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Aug 05, 2015 7:36 pm

gilnis wrote:Nézhető a 11-12! :)

Nagyon köszi :wub:. Már épp kérdezni akartam, h. most melyik opció áll fenn: nem bírod elengedni a 11.-et :P, vagy ismét dupla dobásra készültök :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ???

gilnis wrote:Időközben megnéztem a heti két részt. Nem szeretném elkiabálni, de nem is nagyon tudom elképzelni, hogy a végét ezek után elrontsák.
Az idei sorozatok közül a Kill me Heal me és az Angry Mom után megvan a harmadik kedvencem, ez már biztos. :wub: :wub: :wub:

Bírom, amikor helyettem írsz :thumright: :wink: (bár nálam a sorrend kicsit módosult).
ImageImage

Timi

Postby Timi » Wed Aug 05, 2015 7:39 pm

Nagyon szépen köszönöm az újabb két epizód feliratát! :cheers:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Aug 05, 2015 7:39 pm

zsirafka wrote:Bírom, amikor helyettem írsz :thumright: :wink: (bár nálam a sorrend kicsit módosult).

Ez csak időrendi sorrend! :mrgreen:

Szívesen, Timi. :)
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Wed Aug 05, 2015 7:58 pm

Millió köszönet a dupla részért!!! :notworthy:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Aug 06, 2015 12:07 pm

Szívesen, Zakurochan. :)

Kérdés: Ha Hyun tudta,
hogy Minnek vannak gondjai, akkor mi alapján voltak a saját kétségei, hogy ő szörnyeteg-e???
Illetve ha tudatosan fedezte Mint, és hozta magát félreérthető helyzetbe, akkor miért esett neki rosszul, hogy az apja félreérti?
Ami viszont így legalább világosabb lett, hogy miért erős az apja halála miatti bűntudata. Sok minden az ő fecsegésével kezdődött. De komolyan, hogy is árulhatta el pont neki, ha olyan okos?!

Mit gondoltok, azok a kártyák anyuka ügyéhez kapcsolódnak? :scratch:

Mellesleg...

Image :rofl: :rofl: :rofl:

asarella

Postby asarella » Thu Aug 06, 2015 2:06 pm

gilnis wrote:
Kérdés: Ha Hyun tudta,
hogy Minnek vannak gondjai, akkor mi alapján voltak a saját kétségei, hogy ő szörnyeteg-e???
Illetve ha tudatosan fedezte Mint, és hozta magát félreérthető helyzetbe, akkor miért esett neki rosszul, hogy az apja félreérti?
Ami viszont így legalább világosabb lett, hogy miért erős az apja halála miatti bűntudata. Sok minden az ő fecsegésével kezdődött. De komolyan, hogy is árulhatta el pont neki, ha olyan okos?!

Mit gondoltok, azok a kártyák anyuka ügyéhez kapcsolódnak? :scratch:

Szerintem:
Mert az apja azt kommunikálta felé, hogy ő szörnyeteg. Hiába mondta, Hyun, hogy nem ő tette, az apja nem hitt neki. (Az elején a kutyás eset)
Aztán az apa szinte Min szájába adta, hogy ki rajzolta azokat a képeket. Min tudatosan hagyta meg az apját a tévedésében. (Az apa, emlékeim szerint, nem azt kérdezte, hogy kié a rajztömb, hanem azt, hogy Ugye ez a bátyádé?) Egyébként, az apja, sohasem kommunikált Hyunnal. Teljesen természetesnek vette, hogy a nagyobbik fia gondosodik róla és az öcsiről is. Talán Hyun kötelességének érezte, hogy Min után "takarítson". És azért esett neki rosszul, mert az apa nem vette észre, mi mindent csinált ő a családért. :)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Aug 06, 2015 8:18 pm

Igen, de neki tudnia kellett, hogy az apja miért kommunikálja azt. Akkor viszont... :nuts:
Az is érdekes egyébként, hogy nem bíztak az apjukban, egymásban viszont mennyire nagyon. :heart:

Ez a LJY egy nagyon érdekes teremtmény még... :crazy: :fear: :scratch: :blink :blink Annyira tragikus az egész! :-( Igazából miről tehet? :nuts: Ugyanakkor mégis képtelenség azt mondani, hogy felmenthető lenne... :goggle:
ImageImage

asarella

Postby asarella » Fri Aug 07, 2015 4:30 am

gilnis wrote:Ez a LJY egy nagyon érdekes teremtmény még... :crazy: :fear: :scratch: :blink :blink Annyira tragikus az egész! :-( Igazából miről tehet? :nuts: Ugyanakkor mégis képtelenség azt mondani, hogy felmenthető lenne... :goggle:

:offtopic: Láttad a We must talk about Kevin-t? Én még nem, mert gyereket váró anyukáknak, kisgyerekeseknek nem ajánlják, de már rajta van a listámon. (Azt boncolgatja, hogy a gyerek vajon születésétől fogva olyan, amilyen, vagy a környezete teszi-e azzá) Állítólag nagyon jó film.

Vicacica

Postby Vicacica » Fri Aug 07, 2015 7:04 am

Köszönöm szépen az újabb részeket :D Tegnap maratont rendeztem és 4 részt néztem meg :D Persze most megint az a bajom, hogy még még még akarom :D Seo In-Guk (hogy csorgassam a nyálam én is) egyre jobban néz ki, többet mosolyog :D

Én még mindig reménykedem, hogy nem Min gyilkolt :cry: Remélem, hogy ő csak eltüntette a hullákat az, azért még is csak jobb lenne, ha csak ennyit csinált volna!! Csak én érzem úgy vagy tényleg féltékeny szegény Cha Ji-An-ra ?? Kicsit túl ragaszkodó ez a testvéri szeretet :blink
A bonc nagybácsitól is kitör a frász, olyan fura érzéseim vannak vele szembe miután kiderült valami a múltjából. Kicsit megsajnáltam :crazy: A szerelmes nagyvezírt, de sajnálom esélytelen a szentem :D A fő banyára (rendőr nénire) fúúú, de haragszom odaadni egy gyereket egy gyilkosnak :stress: :cussing: Valahogy nem tudom elhinni, hogy Lee Hyun elárulta Min-t!! Lee Joon-Young szerintem máshonnan tudja az igazságot! Most kövezzetek meg, ha nem figyeltem rendesen, de bármikor apuka kimondta -e, hogy Lee Hyun fiam a szörnyeteg!!?? Nem csak azt mondta és írta le is, hogy a fiam szörnyeteg??!! Mi van, ha apuka is tudott az állatos dologról és a naplójában leírta és onnan tudja LJY a dolgot?? Gondolkoztam is, hogy akkor miért is Lee Hyun-t zárta be és arra jutottam talán csak el akarta különíteni a két gyereket és úgy gondolta öcsike nem bírná ki a zárka szobát!

Jövőhéten kiderül minden, remélem :D :D
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Aug 07, 2015 9:16 am

asarella wrote:(Azt boncolgatja, hogy a gyerek vajon születésétől fogva olyan, amilyen, vagy a környezete teszi-e azzá)

Nem is hallottam róla, de köszi szépen! :) Érdekel ez a téma.
Neked mi a véleményed? Én a környezetre szavazok. Persze tudom, hogy ez nem olyan egyszerű, és nem lehet könnyen megválaszolni sem.
De LJY esetében egyértelműen és kizárólagosan a környezetét, az őt ért hatásokat teszem felelőssé. Esélye sem lehetett a normális életre. Több évig?! Hyunban az a néhány nap vagy hét is milyen nyomokat hagyott!

Én is megsajnáltam őt, Vicacica. Egy nagyon szomorú helyzet. Egyirányú útra kényszerítették, s aztán az egyik dolog hozta magával a másikat... :pale:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Aug 07, 2015 9:53 am

Vicacica wrote:Tegnap maratont rendeztem és 4 részt néztem meg :D

Úgy értsem, az e hetieket is? :D Nem biztos, ezért csak óvatosan merek válaszolni... :whistling:

Szóval Min szerintem
sajna tényleg megtette... :cry: De a kisebbik rossz, ha csak azt a kilencet, kizárólagosan ugyanabból az okból, és nem válogatás nélkül, nem azért, mert élvezi a dolgot. Vagyis ha az ok megszűnik, talán nem is lesz több alkalom sem. Nagyon remélem. :cry: Kivéve persze egyet, mert egy próbálkozás még tuti lesz, és jelen pillanatban egyformán el tudom képzelni az élő és haló verziót is vele kapcsolatban... :cry: Az biztos, hogy nála szerethetőbb gyilkost, illetve akivel nála jobban együttéreznék, nem sokat láttam, az 100 % !! :heart: :nuts:

A féltékenységet jól érzed, de meglátjuk, hová vezet mindez. :whistling: Nem hiszem, hogy ártana Ji-annak. Ha akart volna, már korábban is megtehette volna, mégis visszakozott. Azóta csak jobban megismerte, sőt, még a megmentésében is segített. Ráadásul egy cipőben járnak, LJY mindkettőjük életét tönkretette. Plusz ott a testvére kérése, hogy kit öljön meg... Ugyanakkor Ji-an éppen ellentétes oldalon áll a törvény szempontjából, és lebukni nyilván nem akarna, tehát még ellenségekké is válhatnának elméletileg... :scratch: Lehet túl naiv vagyok :mrgreen: de nem tudom, vagy inkább nem akarom :mrgreen: elképzelni, hogy úgy történjen. :whistling:
LJY még fog meglepetést okozni. 13 részen keresztül hittem róla valamit, erre a 14.-kel úgy megcsavarták! :w00t: :doh: :doh: Már komolyan nem tudom, hogyan viszonyuljak hozzá! :nuts: Mérget vettem volna rá, hogy ő küldte Hyun ellen a nyársalót... :crazy: Apropó, Ji-an NEM NORMÁLIS, hogy beült mellé az autóba!!!! :doh: :crazy: :crazy:

A kis bénázó nagyvezír a végére lehet még nagymenő lesz! :whistling: Ha a szíve hölgyét nem is nyerheti el... :D

Annyira tetszik, hogy ez a sorozat változatlanul nem a sablonokat követi! :salut: :heart: :heart: :heart:
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Fri Aug 07, 2015 11:14 am

gilnis wrote:Úgy értsem, az e hetieket is? :D Nem biztos, ezért csak óvatosan merek válaszolni... :whistling:

9-12. néztem, de bevallom becsületesen leselkedtem a 13. és 14. részbe is :D Nem bírtam kihagyni :D :D Várom is, hogy megtudjam mi lesz a vége és bánom is, hogy vége lesz :)
ImageImage

Bondgirl

Postby Bondgirl » Fri Aug 07, 2015 11:17 am

Tegnap este én is megnéztem az új feliratos részeket :w00t:
Hát a doki tényleg folyamatosan hozza a meglepetéseket.Most már én is más szemmel látom hogy megtudtam mit miért tett,mi vezette őt a cselekedetei felé.Még lehet hogy a végére egy vezeklő hős lesz belőle ki tudja...
Ji-An már kellőképpen frusztrált lehet a penge elméjű profilozóval egy légtérben,mert csak a fajfenntartáson és az akciózáson jár az esze :D Milyen jót röhögött a párnaárus,na meg én is :D
Várom a folytatást,bár elég nehéz mikor ilyen izgire csinálják.... :crazy: :w00t:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Aug 07, 2015 4:26 pm

Vezeklő hős? :w00t: Azt talán nem gondolnám... :D Mindenesetre vannak pillanatok, hogy komolyan megsajnálom, máskor viszont.... :crazy: :crazy: :crazy:

Szerintetek, ha Hyunnak választania kell Ji-an és Min között, mit tesz? :whistling: Lehet, hogy még ő maga öli meg? :fear: :faint:

Nemsokára nézhetitek a folytatást, mert már nekiálltunk az új részeknek. :D Ami azt illeti, sűrűn áldom is az angol fordítókat... :whistling: :cussing:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 08, 2015 8:06 am

A koreai gyilkosok mindig baseballsapkát hordanak? :nuts: :D
ImageImage

Agacska

Postby Agacska » Sat Aug 08, 2015 8:50 am

Nagyon köszönöm a 11.-12. rész feliratát.

zakurochan

Postby zakurochan » Sat Aug 08, 2015 9:45 am

gilnis wrote:A koreai gyilkosok mindig baseballsapkát hordanak? :nuts: :D

Hát persze, úgy sokkal kevésbé feltűnőbb, ha rosszban sántikálnak. XD XD

zsirafka

Postby zsirafka » Sat Aug 08, 2015 10:09 am

zakurochan wrote:

Hát persze, úgy sokkal kevésbé feltűnőbb, ha rosszban sántikálnak. XD XD

És mindig feketében, persze totál behúzva :P.

Akkor az eszmefuttatás később, most csak egy kis vidámság :mrgreen: :party: (soompi)

"Konyhatündérek" -- Dorama (Hyeon/Hyun) vs. Valóság (SIG) :rofl:

Image Image

"Takarítók" -- Dorama (Ji-An) = Valóság (SIG) :rofl: :faint:
Image Image
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Sat Aug 08, 2015 10:13 am

Félnek a Naptól :D
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Sat Aug 08, 2015 11:45 am

zsirafka wrote:...Akkor az eszmefuttatás később, most csak egy kis vidámság :mrgreen: :party: (soompi)

"Konyhatündérek" -- Dorama (Hyeon/Hyun) vs. Valóság (SIG) :rofl:

Image Image

"Takarítók" -- Dorama (Ji-An) = Valóság (SIG) :rofl: :faint:
Image Image

Áááá ezt még nem láttam, jót nevettem rajta. XD :offtopic: Melyik műsorban főz/takarít úgy a lelkem?

Summi

Postby Summi » Sat Aug 08, 2015 4:29 pm

kedves Gilnis és Julie :D

Nagyon köszönöm a 11-12 részek feliratát , örömmel viszem is :wub: :D

Bondgirl

Postby Bondgirl » Sat Aug 08, 2015 6:05 pm

ÁÁá ez haláli! :lol :D
Az ollós "konyhatündér"

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 08, 2015 8:17 pm

Zsirafka, ezeken meg kell szakadni. XD Úgy látom, régebbi videók. Hátha azóta a valóságban is a fejlődés útjára lépett.... :lol :lol

Agacska, Summi, nektek is nagyon szívesen. :)
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Sat Aug 08, 2015 9:51 pm

gilnis wrote:Annyira tetszik, hogy ez a sorozat változatlanul nem a sablonokat követi! :salut: :heart: :heart: :heart:

De mennyire!!! Úgyhogy úgy döntöttem, még ha el is szúrják a végét - amit egyre inkább kétlek (és még inkább reménykedem benne, mint 1-1 korábbi sorinál) - piszok elnéző leszek :heart: :wub: :heart:. Iszonyat jó, ötletes forgatókönyv, sztori, nincs egyetlen gyenge szereplő - főhősöktől az utolsó mellékszereplőig szuperül játszanak :clap:, remek OST... mi kell még?

El sem hiszem, h. már csak két rész van hátra XD... De még milyen kettő :w00t:??? Hiába állt össze a puzzle jó része, még mindig sok (nem egy esetben összefüggő) kérdés maradt. Ráadásul mivel egy csomó a múltból, így remélem, h. lesz egy pár új, ütős flashback jelenet is :whistling:...
(Szívesen néznék pl. még DO-val is újakat.)

Mivel már 14 rész ismeretében, így inkább spoilerben...
A még megválaszolatlan dolgok valamiféle időrendben..., amire még nagyon szeretnék választ kapni:

1) Anya halála, Hyun emlékei
Hogy ez még mindig hány esélyes...??? Komolyan egyszer már arra is gondoltam, h. egyáltalán fontos-e :doh: ..., de annyi mindenhez kötődik :nuts:.
A lila virágok ott a helyszínen --> majd Min irodájában, a kártyán... A szokásos alapkérdés: H. miért nem emlékszik, M. miért, már ha igen, akkor is mire? Miért olyan nagy a csend körülötte? Az ügyész mit tudott? Ő aztán tényleg úgy nézett H.-ra, mint aki a mozaik szinte összes darabját ismeri, nem? Vajon ki a tettes? Milyen típusú gyilkosság volt? :nuts:
Az apjuk nagyon sokat tévedett, de még valahogy most sem gondolnám, h. neki köze lett volna hozzá? Valamelyik gyereknek :goggle:? LJY érintett volt-e?

Ja, amúgy ezek a képek :pale:
Szerencsétlen Minről már mindent elhiszek, de azt nem, h. ne kapott volna új papucsot XD.

Image Image

2) Apa-LJY viszonya
Vajon tényleg korábbi lehet-e az ismeretség? Miért akarta az apjuk LJY-t mindenáron gyakorlatilag "kiiktatni". Már ebben a "bizonyíték kreálás" témában is ingadozom... A majdani igazgatónő és a rendőrkapitány viselt dolgait már ismerjük, de megint itt a s.fej ügyész, ő hogy illeszkedett a folyamatba? Oksa, LJY megcsúszott a rablógyilkosságon, de honnan volt olyan evidens, h. tuti pszichopata sorozatgyilkos? :nuts:

3) Apa-Hyun viszony
Az egy dolog, h. kriminálpszichológusként felismerte LJY mivoltát - annak ellenére, h. jócskán hibázott is az analízise során -, és rettegett a tünetegyüttes miatt Hyunért, de - ahogy korábban használtátok - az, h. H. felé azt kommunikálta, h. szörnyetegnek véli... régebbi keletűnek tűnik. Akkor vissza az anya haláláig? Miért? :nuts: Amúgy nem olyan, mintha a LJY/H börtönbéli találkozása-beszélgetése már csak a jéghegy csúcsa lett volna? Az új házba való költözéskor az a pánikszoba-szerűség már nagyon is késznek tűnt...

4) A kártyák
Mi a fenéhez kell konkrétan kötni? :nuts: Már így is három típusa van: 1) a H.-nak címzett számozottak, 2) ugyancsak H.-nak a szám nélküli virágos, ami kilóg a sorból; 3) a bántalmazó szülőknek küldött fenyegető... ezen is volt szám, miért nem Hyun kapta? Mi van a többi hiányzón? :nuts:
Az elején még reméltem, h. talán csak mint egyfajta rejtvényeket/találós kérdéseket küldte a kártyákat, s mivel nem volt semmilyen visszajelzés emelte a tétet... de a gyöngyös sztori és az egybeesések H. hazaútjaival ezt is kiikszelték...
Amúgy a keresztrejtvény az egyik gyerekkori rajzon is szerepel. Még pedig a Hyun oldalán lévőn... (A rajz, ahol az apjukkal ülnek és alattuk a rejtvény. Bár itt pont nem jól látszik, de nem találom a normális képet.)
Image

Apropó rajzok... láttátok valahol azokat az ötletes és megdöbbentő rajzelemzéseket? :w00t:

5) LJY-klán
A gyerekseregen még mindig le vagyok döbbenve... :cussing: De akármekkora manipulátor-király is, csak kell valamiféle financiális támogatás/meglepetés mögé, nem? :nuts: Már a szökését is segítették... Hová dolgozott be, vagy hová tartozott akkor, és még kik állnak mögötte? A kínai rohadék előkerül-e még?

Per pillanat nem is tudom eldönteni, h. a 11/12., vagy a 13/14. páros (rész) volt ütősebb :wink:. Ezekről legközelebb :mrgreen:.

Már úgyis régen lelkendeztem hőseinkért :wub:, úgyhogy épp itt az ideje :mrgreen:.
SIG és PBG részemről frenetikusak - ahogy valaki találóan írta, a dorama-istenek tényleg tesó szerepre szánták itt őket :P. Annyira tetszik, ahogy szinte csak a tekintetükkel az érzelmek (kétségbeesés, félelem, düh, vágyódás) teljes skáláját képesek felvonultatni... Még az olyanokat is (harag, düh, csalódottság), amiben ordítva gesztikulálhatnának, de ezek a csaknem teljesen kontrollált, visszafogott érzelmek még beszédesebbek.
CWY dettó, zseniális. Imádom, h. mindig annyira együtt él a szerepeivel, bármit eljátszhat...
JNR-nak ugyancsak maximálisan jár az elismerés.
Mennyiféle pókerarc, s tudjuk, h. mögötte....

:offtopic:
Zakurochan, szerintem a I Live Alone volt.
Gilnis, 2 év végül lehet nagy idő :mrgreen:

Image
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Aug 09, 2015 8:29 am

Helyzetjelentés: még kis türelmet kérünk. Félig már elkészült mindkét e heti rész, a kolleginára várok. :) De mivel holnap-holnapután (holnap?! :hissy:) véget ér a sorozat, az utolsó részeket lehet, hogy én is hosszabb ideig fogom simogatni... :nuts: :sweat: :D

zsirafka wrote:Úgyhogy úgy döntöttem, még ha el is szúrják a végét - amit egyre inkább kétlek (és még inkább reménykedem benne, mint 1-1 korábbi sorinál) - piszok elnéző leszek :heart: :wub: :heart:.

Jajj, én nem merem ezt kijelenteni. :cry: Minél jobban tetszik valami, annál inkább fáj a pofára esés. :| De! Látva, hogy egy pillanatra sem veszít a sorozat a lendületéből, és még az utolsó előtti pillanatban dobnak be mindent fenekestül felforgató dolgokat?! :w00t: Határozottan bizakodóan tekintek a vége elébe! :salut: :wub: Idáig bravúrosan lett megírva, csak el ne kiabáljam, és csúcs, hogy mind a jelen, mind a múlt vonalán még rengeteg dolognak kell megoldódnia. Négy részbe is beleférne! :w00t: Nekem maradt kedvencnek egyelőre a 12. rész, de ami azt illeti, az utána jövő kettő verte izgalmakban! :w00t: :heart: Nem kérdés, hogy a holnapi rész is fogja! :w00t:

Szerintem DO nem fog újabb jeleneteket kapni, bár nagyon örülnék neki. :heart: Árulják már el, hogyan nyírt ki egymaga egyszerre 13 embert?! :goggle: Amennyire kevésszer tűnt fel, éppen annyira fantasztikus volt! :w00t: Hihetetlen! De mindenki más is! :salut: Az egy dolog, ha valaki nagyon jól eljátszik valamit! De ebben a sorozatban mindenki azonosult a szereplővel! A szereplőkké váltak! :w000t: Hú, de szeretem őket! :wub: :heart: :wub: A menő, erős Ji-an, a lágyszívű bunkó, a sebezhető szadista és a segítőkész őrült! :w00t: Nem beszélve a szerelmes "nagyvezírről" és a frusztrált sunbae-ről... XD

Esküszöm, a két nagy tesó nem tesó kevésbé, mint a két kicsi! :salut: :heart: :heart: Ha nem jut nekik happy end, beleszakad a szívem. :cry: Nagyon remélem, hogy nem hal meg senki. :O Igen, senki... :whistling:

Image

Image

Carmi

Postby Carmi » Sun Aug 09, 2015 9:03 am

Tegnap este megnéztem a múlt heti két részt, és igen, a sztori semmit nem veszített az erejéből! Nagyon örülök neki!!! :dance: Így is kell maradnia, hogy bent maradhasson a legjobbak között...
Amin mindig vigyorgok: miért visel otthon mindenki több számmal nagyobb, és mindig csúszkálós anyagból készült papucsot? A vendégpapucs lehet egyenméret, és készülhet olcsó és mosható anyagból, de a szereplők is ezekben bóklásznak? Erre a stáb nem gondol soha, és vesz nekik a méretükben rendes házi cipellőt? Nem futja a költségvetésből? :mrgreen:

LJY és Min esete kapcsán: a koreai sorozatok vagy tényleg a mai mögöttes társadalmi elvárásokat képezik le, vagy valamiféle régi konfuciánus eszmék alapján akarják a nézőket kárpótolni a mai semmilyen világért, mert számtalanszor arra épül egy koreai sztori, hogy gyereket gyűlöl mindenki a szüleik hibája miatt, mintha a gyerek lenne a felelős, és gyerekként tett ígéretek be nem tartása miatt támad gyilkos gyűlölet valakiben... Nem értem, európai aggyal nem értem. Egy gyerek, az gyerek. Ártatlan a szülei vétkében, és senki nem várhatja tőle, hogy olyan értékeket mutasson fel, amire a felnőttek sem képesek.
Min gyűlölete abnormális. Hyun lelkifurdalása is az, de ez emberileg érthető. LJY viselkedése, mint pszichopata is érthető részben, mert amit vele tettek gyerekként évekig, az tényleg gyökeresen megváltoztathatja egy ember jellemét. Min azért öl, mert minden gyilkosságban kiéli a vágyát, hogy bárcsak a bátyját ölné meg? Gyerekként is önző volt, rávette a bátyját, hogy fedezze őt, felnőttként is önző maradt. A saját kis nyavalygásain kívül semmivel nem törődik. Én nem érzek szánalmat iránta. A színész nagyon jó, de számomra nincs nála megvetendőbb lény. Kétszínű, kegyetlen, önző. És ővele senki nem bánt rosszul. Apja se, a bátyja se, LJY se. Nincs mentsége. Azt írjátok, ő se haljon meg. Szerintem a legenyhébb büntetés neki, egy elmegyógyintézet. Micsoda duma, hogy csak olyanokat ölt, aki elhagytak valakit? És ez mentség? Ő a jóisten, és bíráskodik másokon? És még sajnáljam is? Hát nem!!!
Nyugati filmekben is előkerül a bosszú témája, de nem ennyiszer, és nem ilyen szélsőségesen, mint keleten. Keleten, ha bosszút akar valaki állni, nem csak azon áll bosszút, aki szerinte felelős az ő szenvedéseiért, hanem úgy érzi, joga van a családtagokon is elégtételt venni (akár heted íziglen), és bárki máson is, ha akadályozza a terveiben. Teljes gátlástalanság.
És a gyerekekkel ahogy bánnak: a vér szerinti gyerekekért abnormálisan bármit megtesz a szülő, ezt még részben meg is tudom érteni, de a nem vér szerinti vagy törvénytelen gyerekkel abnormálisan kegyetlen a rokonság. És itt az abnormális a lényeg. Meg az, hogy azért fordulhat elő ennyiszer ez a téma, mert a társadalom ezt elfogadja. Egy ártatlan gyereket kínozni... erre nincs mentség!!!
Örülök, hogy Hyun és Ji An jelleme és tettei ennyire érthetően emberiek, félnek, remélnek, mérgesek, aztán megbocsátanak... öröm nézni őket!

Na, kicsit hosszú lettem, de egy jó történettől megered az ember nyelve. Illetve táncra perdülnek az ujjai... :wink:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Aug 09, 2015 9:27 am

Zsirafka:

Az anya haláláról már én is gondolok mindent, de csak nem szívattak meg, hogy nem lesz fontos? :nuts: Olyan szívesen hinném, hogy valamelyik gyerek okozta tragikus baleset volt, de abba nem illik bele a "menekülj"... :scratch: Apropó, kinek is mondta? :O Arra már nem emlékszem. Név nélkül, vagy csak kifejezetten Hyunnak, holott Min is jelen volt... :goggle:
Az ügyész honnan a fenéből tudhatta? Akkor abból is volt eljárás. De akkor hol vannak annak az anyagai? :scratch: Hogy az apa tette volna, az soha nem merült fel bennem, LJY-ról pedig letettem. Nem hiszem, hogy ismerte volna őket már akkor. Ha igen, mi oka lett volna megölni tudva, hogy spoiler a 14.-ből!!
neki ez a mentés kényszere van? :scratch: Anyuka bántotta volna őket? :nuts:

Ha apa kriminálpszichológus, akkor néhány mondat alapján képes lehetett leszűrni, hogy LJY pszichopata, nem? Ezzel nincs gondom. De ha nem voltak holttestek, akkor marha jó kérdés, egyáltalán hogyan és miért merült fel, hogy egyáltalán ölés történt, és főként LJY neve a semmiből? :scratch:

zsirafka wrote:az, h. H. felé azt kommunikálta, h. szörnyetegnek véli... régebbi keletűnek tűnik. Akkor vissza az anya haláláig? Miért? :nuts: Amúgy nem olyan, mintha a LJY/H börtönbéli találkozása-beszélgetése már csak a jéghegy csúcsa lett volna?

De, ez teljesen egyértelműnek tűnt nekem is! Talán nem így volt? :nuts: Az anya halálakor változhatott meg Hyun, és apuka azt értelmezte félre. Kérdés, mennyivel előtte halt meg anya?

A kártyákkal kapcsolatban nem merek túl sok mindent feltételezni, mert még úgy járok, mint a könyvekkel... :wink: :doh: de a gyerekkorukhoz és valahogyan anyukához kötném. Szerintem nem biztos, hogy tudatos volt, hogy a hatost nem Hyun kapta meg. Lehet, csak egy írói baki. A képeket és hogy konkrétan mit ki kap meg, már kérdeztem korábban is, de amellett van-e jelentőségük a számoknak? Ha van, miért az össze-vissza számozás? Bár arra azért hajlanék, hogy a kulcsvirágosról nem véletlenül hiányzik a szám... :whistling:

Egyébként úgy örülök, hogy kaptunk magyarázatot Hyunt ki hívta haza, ki miért nem hívta haza, és hogy ez nagyon nem új ötlet volt, csak éppen Hyun... :nuts: :mrgreen:
Viszont a segítségkérés részt nem találom. Min haragudott. Inkább tartom azt egy figyelemfelhívásnak a részéről. Jó lenne tudni az ölés előtt vagy után küldözgette-e az ajándékokat. :unsure:

Rajzelemzéseket nem láttam, de azt olvastam, hogy a kiskori rajzokon állítólag látható a teljes történet? :goggle:

LJY a családi vagyont használhatta fel? :unsure: De az a mentős akkor is rejtély, honnan jött. Ahogy Min "apuja" is a telefonba... :scratch:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Aug 09, 2015 9:57 am

Carmi wrote:LJY és Min esete kapcsán:

Szia Carmi! :)

Egyikük se normális, de én is oda jutottam, hogy LJY a maga eszelős módján még mindig egy fokkal enyhébb, mint Min, még ha LJY szám szerint jóval többet is ölt, mert ő elsősorban a környezeti hatások eredménye, Min viszont inkább a genetikáé. :crazy: Ez is lesz itt a kérdés, mert Hyun úgy gondolja, hogy lehet uralkodni magunkon, lehet magunknak parancsolni, hogy csak a környezeten múlik az egész. Meglátjuk, igaza van-e. Az biztos, hogy Min mellé orvos és pszichológus kellett volna, amíg még lehetett volna, talán akkor sem lesz sokkal másabb a helyzet. De önzőnek nem érzem. Megvolt benne a hajlam a kegyetlenkedésre, de mellette hatalmas igény a szeretetre, a figyelemre, egy óriási adag bizonytalanság, a korából következő önállótlanság, és hiperérzékeny, aki aztán a lehető legrosszabb példát kapta maga elé. Az mindegy, hogy ténylegesen ki bánt vagy nem bánt vele rosszul, hiszen épp abból fakadt a probléma, hogy neki eltorzult a valóságképe, és megrögzötten ragaszkodott a kitalálthoz. Hiába nem úgy történt, ő mégis úgy érezte, úgy érzékelte. Aztán azt olyan módon reagálta le, ahogy a természetéből fakadt, vagy/és ahogy mástól eltanulta. Nincs rajta mit csodálkozni, és nehéz elítélni, mert a neveléséből törvényszerűen ez következett. Abszolút orvosi eset, és én sem bánnám, ha úgy érne véget, hogy bezárnák. A gyilkolásaira persze, nem lehet mentség, de az igenis nagyon nagy mértékben árnyalja a képet, hogy kit mi motivál. Semmiképpen sem lehet egyenlőségjelet tenni közte és pl. az arcvakságban szenvedő "denevérszakács" között a másik sorozatból.
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 10, 2015 11:35 am

Basszus, pont akkor kell lefagynia ennek a nyomorult szervernek, amikor írok... :doh: :cussing: :cussing:
Naná, h. nem maradt meg semmi :hissy: :hissy:.

Image

Image

Kicsit kimorgom magam, aztán folytatom XD.
ImageImage

Summi

Postby Summi » Mon Aug 10, 2015 11:37 am

Sziasztok :-)

én egy kicsit másképpen látom Min-t ... :whistling: :wub:

gilnis wrote:Min viszont inkább a genetikáé. :crazy:

ez még nem biztos , lehet , h Min viselkedése az anyja halála után ért trauma következménye . szerintem Min szemtanúja volt az anyja halálának .. :whistling:

gilnis wrote: LJY szám szerint jóval többet is ölt, mert ő elsősorban a környezeti hatások eredménye,

igen ez így van .. csoda , h nem őrült meg teljesen a kitaszítottság a bezártság a verések a magányosság közepette .. :-( LJY az öléssel ítélkezett azok felett akik ezt tették vele .. ez adott neki megnyugvást a belső lázadó elkeseredett tehetetlenségében ... :-( az is érdekes lehet , h kiket ölt meg , az ölési vágya miatt ölt vagy csak elítélt másokat .. furcsa volt , h simogatta és beszélgetett az anyja csontjaihoz fontos volt neki , h ott legyen mindent megbeszéljen vele , mintha ő lenne a biztos támasza aki soha nem árulja el , de ez a ragaszkodása a szeretet nélküliség miatt van ? vagy a hovatartozás miatt ? mit tudhatott az anyjáról , mert tuti nem is találkozhatott vele ? ez volt talán az első érzelmi megnyilvánulása , rövid ideig tartott mert megzavarta Min ..

Carmi wrote: Min azért öl, mert minden gyilkosságban kiéli a vágyát, hogy bárcsak a bátyját ölné meg? Gyerekként is önző volt, rávette a bátyját, hogy fedezze őt, felnőttként is önző maradt.

nem hiszem , h Min valóban megakarná ölni a bátyját , már rég megölhette volna a bátyját végig a nyomában volt , szerintem Min-ből nem tűntek el a múlt emlékei érzései nagyon szerette a bátyját ragaszkodott hozzá , példaképnek tartotta mert okos volt és gondoskodó ... az biztos , h most csalódott és tele van haraggal gyűlölettel mert bízott benne és mindenkinél fontosabb volt neki ..
szerintem ő nem kérte a bátyját , h fedezze őt , ezt Hyun vállalta fel önként , Min természetesen viselkedett nem is volt tudatában , h a rajzai a tette rosszak és félelmetesek lehetnek ... ezt az okos Hyun látta csak és féltette Min-t vagy talán az apját is kímélni akarta ezért vállalta fel titkolta Min tetteit ...
nem tartom önzőnek Min-t , ő nagyon vágyott a szeretetre , de ez érthető meghalt az édesanyja és ott marad szinte egyedül az apja nem ért rá , h babusgassa szeretgesse , ezért csimpaszkodott a bátyuson mert ő anyai gondoskodásával törődésével sok sok szeretetet adott neki .. ez egy normális gyermek ösztön .

Carmi wrote:Kétszínű, kegyetlen, önző. És ővele senki nem bánt rosszul. Apja se, a bátyja se, LJY se. Nincs mentsége

lehet , h én látom rosszul , de én nem éreztem kétszínűnek kegyetlennek ... MIn -nel rosszul bánt a sors , mert elszakította a szeretett bátyusától akinek védelme szeretete törődése a léte mindennél fontosabb volt számára :-(
és az se tudni pontosan , h hogy bánt vele LJY lehet , h manipulálta Min-t , mivel tudta , h benne van a szörnyeteg ezért tudatosan felélesztette benne , h így sorstársak legyenek .. fizikailag nem bántotta ez igaz de a szeretetteljes életétől megfosztotta .. szerintem ez nagyon szomorú :-( az életvitelük miatt tudatosan választották a szakmájukat ? mintha LJY agyafúrtabb lenne ..
és ott van az örök kérdés , h mi lett volna Min-nel , ha az élete nem LJY kezébe kerül ? mindenképpen gyilkossá vált volna ? mennyire felelős ezért a tettéért ? figyelembe veszik-e ezt a tényt a bíróság ?
Carmi wrote:Micsoda duma, hogy csak olyanokat ölt, aki elhagytak valakit? És ez mentség? Ő a jóisten, és bíráskodik másokon? És még sajnáljam is? Hát nem!!!

Min a fájdalmát akarja ezzel enyhíteni , és azt tudja átérezni amit ő megélt , az biztos , h beteg és szügsége lett volna orvosra ... lehetnek téveszméi is amelyek igazság tartalmában, valóságosságában megingathatatlanul hisz , nem gomndolom , h Min pszichopata lenne .. és azt se , h mások felett bíráskodna ...

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Aug 10, 2015 1:47 pm

Zsirafka, ők az OTP, mi? :D :heart:

Summi wrote:lehet , h Min viselkedése az anyja halála után ért trauma következménye . szerintem Min szemtanúja volt az anyja halálának .. :whistling:

Legyen igazad! Vagy hát... rossz ez már mindenhogyan. :nuts: De én attól félek, aktív részese volt. :fear: Még nem tudod, de volt egy elejtett megjegyzése Hyunhoz. :goggle:

Summi wrote:LJY az öléssel ítélkezett azok felett akik ezt tették vele ..

De tényleg igaz, hogy mindenki másképpen reagál. Megtehette volna, hogy egyszerűen elszökik. :roll Ugyanakkor miért is tette volna, hiszen mit tanult mindig? Egész életében az erőszakhoz szoktatták. Az ok nélküli durva erőszakhoz. :pale:
Mivel az anyja is megverte, számomra nehezen érthető volt, miért simogat.... :crazy: Mert mégiscsak a gyökerek? :nuts: Ha vajon életben maradt volna, őt is megöli? :crazy:

Summi wrote:nem hiszem , h Min valóban megakarná ölni a bátyját , már rég megölhette volna...

Egyetértek. :thumright: Meg azzal is, hogy Min nem kérte. Ha mégis, akkor is Hyun döntése volt. Azt nem akarom elhinni, hogy 6 évesen már profi manipulátor lett volna. Ne már! :pale:

Summi wrote:lehet , h én látom rosszul , de én nem éreztem kétszínűnek

Én sem, vagy hát kivel szemben? A kegyetlen belefér, mert ahhoz, hogy embert ölj, nyilván kell bizonyos fokú könyörtelenség, és ő hidegvérrel ölte őket, kíméletlenül. A módról egyelőre nem esett szó... :crazy: De pont azért, mert Min át tudta érezni a vesztesek fájdalmát. Sőt, nemhogy átérezte, a magáénak érezte őket - beteges módon. :pale: Viszont a jelenben minden korábbitól függetlenül még bármi megeshet, Min ugyanannyira bevadulhat, mint amennyire megszelídülhet(???????), nincs semmire semmiféle garancia. Ez a legrosszabb/jobb(!!) ennél a sorozatnál. :fear: :w00t:

Summi wrote:a szeretetteljes életétől megfosztotta ..

Közben ő a maga módján "szereti"... :goggle: :nuts:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 10, 2015 1:58 pm

Na lehiggadtam :P . Úgyhogy nyitánynak egy kis "Anderson" :mrgreen: - a "telekocsis" jeleneten még most is röhögök :D.

Image

gilnis wrote:Ha apa kriminálpszichológus, akkor néhány mondat alapján képes lehetett leszűrni, hogy LJY pszichopata, nem? Ezzel nincs gondom. De ha nem voltak holttestek, akkor marha jó kérdés, egyáltalán hogyan és miért merült fel, hogy egyáltalán ölés történt, és főként LJY neve a semmiből? :scratch:

Azzal nekem sem, h. felismerte LJY pszichopata mivoltát, sőt szaktekintélyként ez el is várható volt tőle. Inkább azzal volt gondom, h. holttest hiányában is még csak potenciális gyilkosnak tartották, aki ellen minél sürgetőbb volt a bizonyíték a vád számára..., de hogy lett ebből egyáltalán a sorozatgyilkosság ötlete? Na és miért pont LJY? (Amúgy sem minden pszichopata sorozatgyilkos, nem :nuts:?)
Az nagyon elképzelhetetlennek tűnne, h. éppen ellenkezőleg, ahogy Hyun (is) gondolja, - h. az apja félreértelmezte LJY történetét, vagyis nem ismerte fel az igazságot - a prof. mégiscsak LJY "meséjének" folyamatosan változó szereplőiből szűrte le azt, h. a pszichopata azon túl, h. gyilkos, talán sorozatgyilkos is lehet? (Tudta ugyan, h. a személyi nyilvántartásban zéró család szerepelt, de lehet, h. valami mégis felkeltette a gyanúját... ugye azt mondta, h. egyszer talán csak hallja majd a teljes történetét :nuts:. Passz.)

Viszont még mindig úgy gondolom, h. - már csak azért is mert a Lee-gyerekeknek több embernek kijutó mennyiségű tragédiát kell(ene) feldolgozniuk - az apjuk nem hiszem, h. része volt a piszkos játszmának. Nem tűnt rossz embernek, csak olyannak, aki a saját rettegése miatt rossz döntés(eke)t hozott. Lehet, h. említette a gyanúját az ügyésznek, aki - ismerve az erkölcsi munkamottóját (minimális áldozat, "világbéke") - kapott az alkalmon és ki akarta használni a kínálkozó lehetőséget LJY ellen. Abban sem lennék olyan biztos, h. Lee papa ezt támogatta volna... :nuts:

Erről jut eszembe, ha már úgyis eszement teóriákat (alternatív forgatókönyveket) gyártunk :P...

gilnis wrote:Az anya haláláról már én is gondolok mindent, de csak nem szívattak meg, hogy nem lesz fontos? :nuts: Olyan szívesen hinném, hogy valamelyik gyerek okozta tragikus baleset volt, de abba nem illik bele a "menekülj"... :scratch: Apropó, kinek is mondta? :O Arra már nem emlékszem. Név nélkül, vagy csak kifejezetten Hyunnak, holott Min is jelen volt... :goggle:
Az ügyész honnan a fenéből tudhatta? Akkor abból is volt eljárás. De akkor hol vannak annak az anyagai? :scratch: Hogy az apa tette volna, az soha nem merült fel bennem, LJY-ról pedig letettem. Nem hiszem, hogy ismerte volna őket már akkor. Ha igen, mi oka lett volna megölni tudva, hogy spoiler a 14.-ből!!

Bennem is felmerült, h. okozhatta valamelyik gyerek... :nuts:, de remélem nem. Lee anyuka másodpercnyi felvillanása (kedves mosoly barátságos környezetben) alapján nem tűnt egy bántalmazó típusnak... Az biztos, h. mind2 gyerek jelen volt a tragédiánál...
Amúgy mi van akkor, ha Lee prof. annyira nem volt partner az ügyész kis összeesküvés-elméletében és nem akart engedni a pressziónak, h. talán épp ő küldött Lee-ékhez valakit fenyegetésképp - elvégre mindenféle alvilági figurákkal, besúgókkal stb. működött együtt :nuts: - aztán történt, ami :nuts:?
A gyilkosság körülményein túl de szeretném már tudni az idejét is, h. hová illeszkedik a költözéssel induló rémálomba XD.

gilnis wrote:A kártyákkal kapcsolatban nem merek túl sok mindent feltételezni, mert még úgy járok, mint a könyvekkel... :wink: :doh: de a gyerekkorukhoz és valahogyan anyukához kötném. Szerintem nem biztos, hogy tudatos volt, hogy a hatost nem Hyun kapta meg. Lehet, csak egy írói baki. A képeket és hogy konkrétan mit ki kap meg, már kérdeztem korábban is, de amellett van-e jelentőségük a számoknak? Ha van, miért az össze-vissza számozás? Bár arra azért hajlanék, hogy a kulcsvirágosról nem véletlenül hiányzik a szám... :whistling:

Azért a könyveknél ügyesebbek voltunk a kellékeseknél :P ( :thumright: ).
Valahogy nekem is az az érzésem, h. a jácintos lesz a kulcsfontosságú... És csak kellene, h. legyen jelentőségük, hiszen ami információt eddig H. kinyert belőlük, azt mind a kiegészítő rejtvények adták, nem :nuts:?
Amúgy beleszaladtam abba, h. nemcsak az egyik gyerekkori rajzon volt keresztrejtvény, hanem az igazgatónő széfes fiókjában is :nuts:. Mivel minden nyomozati anyagot itt őrzött :nuts:...
Image

gilnis wrote:Jó lenne tudni az ölés előtt vagy után küldözgette-e az ajándékokat. :unsure:

Mivel Min gyilkosságaival kapcsolatban folyamatos érzelmi hullámvasútra ültetnek..., tippelni sem merném :sweat:.

gilnis wrote:Rajzelemzéseket nem láttam, de azt olvastam, hogy a kiskori rajzokon állítólag látható a teljes történet? :goggle:

Legalább normális fotóminőségben lehetett látni a rajzokat, beleértve minden szimbólumot is.
A kriksz-krakszaiddal az alábbi linken :P, normálisan a soompin (a topik 52. oldalán)
http://gall.dcinside.com/board/view/?id=rememberyou&no=1186&page=4&exception_mode=recommend

Mivel még a 14. részben is ugyanúgy érintetlenül bámulhatjuk a pszichopaták képeit az apjuk egykori dolgozószobájában..., Lee papának egy újabb feketepont. Hát sokszor mondják, h. nem egészséges hazavinni a munkát..., na de erre az esetre nézve ez hatványozottan érvényes :doh:, mellesleg a kicsik bőven meríthettek ihletet... :crazy: (pl. az IQ-val, monogrammal ellátott valódi pszichók rajzai :fear:).

gilnis wrote:LJY a családi vagyont használhatta fel? :unsure: De az a mentős akkor is rejtély, honnan jött. Ahogy Min "apuja" is a telefonba... :scratch:

Kész vagyok, h. mennyi mindent tudunk már, de még mindig kérdés kérdés hátán, s darabokban a puzzle :thumright: :salut:

Image

Váááá, közben lassan pedig a 15. :w00t:...
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Aug 10, 2015 3:49 pm

zsirafka wrote:Úgyhogy nyitánynak egy kis "Anderson" :mrgreen: - a "telekocsis" jeleneten még most is röhögök :D.

Vajon miért... :lol :heart:

zsirafka wrote:(Amúgy sem minden pszichopata sorozatgyilkos, nem :nuts:?)

Nem hát, csak valahogy rájuk ragadt ez a bélyeg. :glare: Amúgy azt tudtátok, hogy a világ (!!!!!!!!!!!!!!!!!) sorozatgyilkosainak, akár pszichopata, akár nem, a 90 %-a az USA termése? Na, ezen is el lehetne elmélkedniük, miért pont ott... :goggle: Valamit baromi rosszul csinálnak... :nuts:

zsirafka wrote:Nem tűnt rossz embernek, csak olyannak, aki a saját rettegése miatt rossz döntés(eke)t hozott.

Igen, egyetértek. Mindenesetre nagyon szeretném én is, ha kiderülne, hogy mi volt köztük az a "viszony". :wink:

zsirafka wrote:Bennem is felmerült, h. okozhatta valamelyik gyerek... :nuts:, de remélem nem.

Már az elején apuka gyanúja miatt gondoltam rá. Tökéletesen magyarázná az emlékezetvesztést, és indokolná mindkét gyerek kialakult viselkedését is. :goggle:

zsirafka wrote:Amúgy mi van akkor, ha Lee prof. annyira nem volt partner az ügyész kis összeesküvés-elméletében és nem akart engedni a pressziónak, h. talán épp ő küldött Lee-ékhez valakit fenyegetésképp - elvégre mindenféle alvilági figurákkal, besúgókkal stb. működött együtt :nuts: - aztán történt, ami :nuts:?

Ez ám az igazi összeesküvés-elmélet! :thumleft: :mrgreen: Amúgy nem azért költözhettek, mert éppen meghalt anyuka, és csak ne maradjanak már a gyilkos házban? :pale: És egy esetleges újabb támadás ellen ott a rejtekszoba? :scratch:

zsirafka wrote:Amúgy beleszaladtam abba, h. nemcsak az egyik gyerekkori rajzon volt keresztrejtvény, hanem az igazgatónő széfes fiókjában is :nuts:.

Mert trollkodnak velünk! XD

Nagyon köszi a sok képet! Jobbnál jobbak! :salut: :wub:
ImageImage

zakurochan

Postby zakurochan » Mon Aug 10, 2015 8:10 pm

OMOMOMO! Hát ahogyan vége lett a mai résznek...! :goggle: :w000t: :dance:
Jól láttam, amit jól láttam?! :goggle:
És egészenpontosan, miért is van ennek a doramának már holnap vége? :hissy: :hissy: :cry:

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Aug 10, 2015 9:20 pm

gilnis wrote:Már az elején apuka gyanúja miatt gondoltam rá. Tökéletesen magyarázná az emlékezetvesztést, és indokolná mindkét gyerek kialakult viselkedését is. :goggle:

A legelső hozzászólásomban én is feltettem a nagy kérdésem, h. vajon melyik mire emlékszik és mire nem, ill. érintett-e benne... :O, sanszos lehet. Ha így lesz, akkor sokadjára is a legegyszerűbb feltevés győz, csak mindig mindennel megvezetnek XD??? Na majd kiderül, de tényleg trollkodnak ám biza, minden fronton.

gilnis wrote:Amúgy nem azért költözhettek, mert éppen meghalt anyuka, és csak ne maradjanak már a gyilkos házban? :pale: És egy esetleges újabb támadás ellen ott a rejtekszoba? :scratch:

Mivel a fiúk a flashbackben ugyanolyan korúnak tűntek mint a sztori "indulásakor", valószínű, h. minimális idő, v. szinte semennyi sem telhetett el a tragédiától a költözésig. Ez a védelmi funkció a pánikszobára határozottan tetszik, ez esetben leveszek 1 mínuszt Lee papától :thumright:.

Carmi, Gilnis, Summi! Érdekes volt olvasni a Min/Lee Joon-Yeong-féle pszichó-analíziseteket :thumright:. Én speciel egy "montázsra" szavaznék, mert mindhármótoknál volt olyan, amivel teljesen egyetértek.
Amúgy még mindig izgalmas kérdés, h. örökletes tényezők, a.k.a. genetika vs. környezeti hatások... vagy, h. melyiknél micsoda.

gilnis wrote:ők az OTP, mi? :D :heart:

Van itt abból több is, mégpedig relációnak megfelelően... :wub:, de való igaz: URI OTP :P
majd ha felkerül a 13-14. rakosgatok be még képeket, mert áááááááááá :mrgreen:

Image

Amúgy olyan van, h. OTT :faint: :faint: :faint: (egy kis analógiával - Triplets :P ), mert azért így is okés ám :wink:
ImageImage

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Aug 11, 2015 10:41 am

Sziasztok! :)

Sajnos rég jártam erre...
Annyi hozzászólást termeltetek, hogy egyelőre nincs időm elolvasni, mert a szabadságom is nagyon aktív pihenéssel zajlik... :)
Természetes van véleményem a sorozatról, sok kérdés is felmerül bennem, de lehet, hogy ezt már ki is tárgyaltátok, csak végig kellene olvasnom a hozzászólásokat... :wub:
Viszont nem igazán van rá időm egyszerre ennyit elolvasni. Az lett volna jó, ha részről részre haladva olvasom őket, és bekapcsolódom a beszélgetésbe, de így lemaradva sok idő hozzá.

Azért mindentől függetlenül, leírom az eddig látottak alapján leginkább bennem maradt kérdőjeleket. (Bár az is lehet, hogy beszéltetek már róla... :wub: )

Aki a legjobban bosszant engem, az az állítólagos nagyokos kriminálpszichológus Lee apuka. Vele valami gond volt, az tuti. Ha olyan "okos", hogy a fenébe nem ismerte ennyire a gyerekeit? Hogy tudta őket így összekeverni? Egy szülőnek - még ha nem is szakképzett pszichológus - tudnia kell olvasni a gyermeke lelkében, a szeméből, a tekintetéből is ismernie kell a gyermekei jellemét...
Véleményem szerint a neveléshez sem igazán értett...
Elszigetelni egy "pinceszobába" a 4 fal közé egy gyereket?... Az mi jóhoz vezet?

Aztán kíváncsi vagyok még arra is, ki lehet LJY apja? Vajon lényeges az, hogy ki lehetett, aki megerőszakolta az anyját? Vajon ez nem kerül megvilágításba?
A Lee szülők egyértelmű halálát is homály fedi...

Szóval sok bennem a kérdőjel. :)
Nagyon kíváncsian várom a további fejleményeket...
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman ~ Mystery Queen ~ Monster(36-50)
Folyamatban:Mystery Queen 2

gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Ep 13 of 16)

Postby gilnis » Tue Aug 11, 2015 5:41 pm

Itt a 13. rész. :wub:
ImageImage

Jucus85

Postby Jucus85 » Tue Aug 11, 2015 5:48 pm

Kedves Gilnis és Julie!

Nagyon szépen köszönöm a következő epizódot! Már izgatottan vártam!

:cheers:

Jucus

Bondgirl

Postby Bondgirl » Tue Aug 11, 2015 5:48 pm

gilnis wrote:Itt a 13. rész. :wub:

:notworthy: Thanks,már viszem is!!! :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 11, 2015 5:57 pm

Szia Yeva!
Köszönöm, hogy írtál! :) Fejlemények még bőven lesznek, azt garantálom! :O :wub: :goggle: :w00t: :shocked:

LJY apja? Ez de jóóó!! :thumright: Engem is érdekelne, ami azt illeti. De az anyai ágat is megismertethették volna jobban. Minden morzsára vevő vagyok! :w00t: Csak sajna nincs idő. A 16 rész nagyon kevés. :-( Pedig ebből a sorozatból semmi sem elég! Annyira nagyon-nagyon szeretem minden egyes pillanatát, de tényleg! :heart: Magam sem gondoltam, hogy így lesz! :P De amikor a csúcs forgatókönyv mellett a lehető legminimálisabb szemöldökmozdulat is a helyén van?! :w00t:

Jucus, Bondgirl, szívesen! Jó szórakozást hozzá! :heart:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 11, 2015 5:59 pm

zakurochan wrote:És egészenpontosan, miért is van ennek a doramának már holnap vége? :hissy: :hissy: :cry:

Mert nincs igazság? :whistling:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 11, 2015 6:07 pm

Zsirafka, jöhetnek a képek! :cheers:

zsirafka wrote:Carmi, Gilnis, Summi! Érdekes volt olvasni a Min/Lee Joon-Yeong-féle pszichó-analíziseteket :thumright:. Én speciel egy "montázsra" szavaznék, mert mindhármótoknál volt olyan, amivel teljesen egyetértek.
Amúgy még mindig izgalmas kérdés, h. örökletes tényezők, a.k.a. genetika vs. környezeti hatások... vagy, h. melyiknél micsoda.

Szerintem Lee Joon-yeong köztük az őrültebb, de Min az, aki gonoszabb tud lenni, ha akar. :whistling:

zsirafka wrote:
gilnis wrote:ők az OTP, mi? :D :heart:

Van itt abból több is, mégpedig relációnak megfelelően...

Például a főnök és sunbae? XD :heart:
ImageImage

Summi

Postby Summi » Tue Aug 11, 2015 7:06 pm

Kedves Gilnis és Julie :-)

Sok sok köszönet a 13. részért :heart: :D

Timi

Postby Timi » Tue Aug 11, 2015 8:04 pm

Húúú, de örülök! Köszönöm szépen a 13. rész feliratát!

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Aug 11, 2015 8:20 pm

Szívesen Summi és Timi! :)

Lehet sorolni a kedvenceket, mert itt aztán van miből választani! :w00t:

Az enyém tutira a pontozás... :rofl: Az egyik... :whistling: De a tánc a főnökkel XD vagy a tesós jelenetek... :heart: :heart: :heart:
ImageImage

Summi

Postby Summi » Tue Aug 11, 2015 9:37 pm

gilnis wrote:Az enyém tutira a pontozás... :rofl: Az egyik... :whistling: De a tánc a főnökkel XD vagy a tesós jelenetek... :heart: :heart: :heart:

tök buli az egész :rofl: azért én még nem tudok dönteni , túl friss az élmény :lol

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Aug 12, 2015 8:10 am

Ötlet, hogy az ujjlenyomatokat miért kellett eltüntetni?! :doh: Ez vajon LJY kérése (nem parancsa! szóval még inkább :doh:) volt, de tartok tőle, még az sem, vagy a nőnek egyedül sikerült ezt a zseniális húzást kigondolnia?! :goggle: Egyszerűen nem értem. :blink :doh: :doh:
ImageImage