I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
gilnis
Fansubber
Fansubber

Re: I remember you / Hello Monster [Hungarian Subs] (Complete)

Postby gilnis » Wed Aug 19, 2015 11:01 pm

Vicacica, ki ne hagyjalak! :D

A beszédtémáról egyetértek. :goggle: De az egész sorozat alatt ezt művelték. :nuts: Amúgy a helyszín! Maga a helyszín!!! :goggle: Mondanám, hogy nem normálisak, ha nem tudnánk már... :nuts: :D

16. rész
Próbálták beadni, hogy Min csak jófejségből vállalta magára, hogy eleve ilyennek született, vagy ő maga is ezt hiszi, miközben más az igazság, de én is bizonytalan vagyok. :whistling: Mivel nem láttuk őt élő szülők mellett viselkedni, ez már nem fog kiderülni, de ráadásul mindegy is, a lényeg, hogy pszicho lett, és az is marad. Azt nem lehet kikezelni. Pech. :crazy:

Elárulhatták volna, hogy az a nőci mit keres ott. :crazy: Vagy mindig is itt lakott, csak elfelejtették őt szerepeltetni? :w00t: És ha ott lakik, akkor milyen minőségben? :scratch: Annak idején is ő segített LJY-nak eltüntetni a családot?! :crazy: :faint:

Különben tök fura volt, hogy akkora csend volt a fojtogatás alatt, semmi háttér zene. Nem jellemző rájuk. Ettől csak még ijesztőbb volt. :fear: Hyun is be tud vadulni... :goggle: Inkább ne így vaduljon... :D

Mint szerintem nem nagyon kellett bárkinek formázni, ő ment a saját feje után. :whistling: Remélhetőleg igen, feladja magát, de kilenc emberölés... Akármilyen jó ügyvéd is, minimum 25 év... :crazy:

Jajj, engem már az a háromszori találkozás is kiakasztott! Meg a kedvencük az "egy kis időre" :doh: és ha nagy ritkán valaki megkérdezi, hogy "hová", mert még azt sem szokták :doh: akkor naná, hogy nincs válasz! :doh: Most komolyan, ha Min úgy döntött volna, hogy nem jön vissza, akkor Hyun egy életen át hazudik róla? :x

Az egy évnek meg csak akkor lett volna értelme, ha meg is tudjuk, hogy mit csinált Hyun abban az egy évben. Szerintem igen, nézte a betegágyon, és etetgette a jó farkast. :nuts: De én ezt látni akartam volna, ahelyett, hogy Ji-an a lehetetlenről ábrándozik... :glare:

Vicacica wrote:Egy valamit nem értek LJY viselkedésében és pedig azt, hogy minek kellett ezekből a fiúkból gyilkost csinálni!!

Nem ő csinálta, ahhoz ő nem kellett, megoldották maguk. Vagy azért, mert a "vérükben van", vagy azért, mert eltanulták tőle, bár neki nem állt szándékában tanítani. De igaz, miért is ne tanítsa, amikor ez nem rossz dolog. :nuts: :crazy: Nekem meggyőződésem, hogy direkt ő sosem vette rá őket. Nem baj, ha vaksinak tartatok. :D Szerintem nem, mert nem fűződött hozzá érdeke, és valóban sosem ölt öncélúan.
A rendőrnénit Eun-bok saját ötlettől vezérelve ölte meg, miután meghallotta a másikat telefonálni. Az csak nézői félrevezetés volt, hogy LJY rájött, ezért biztos ő bízta meg. Nem, nem ő bízta meg.

Amit Eun-bokról írtál, oké, ezt elfogadom, de a kettős mérce ettől ott marad, és azt nem. :x Nem az a bajom, hogy Eun-bokot miért értik meg, hanem az, hogy ha őt ennyire nagyon megértik, akkor a másikat miért nem egy kicsit sem. Hyun minden feltétel nélkül szerette a testvérét, de attól még reálisan látta Min tetteit.
ImageImage

Vicacica

Postby Vicacica » Wed Aug 19, 2015 11:21 pm

gilnis wrote:Vicacica, ki ne hagyjalak! :D

A beszédtémáról egyetértek. :goggle: De az egész sorozat alatt ezt művelték. :nuts: Amúgy a helyszín! Maga a helyszín!!! :goggle: Mondanám, hogy nem normálisak, ha nem tudnánk már... :nuts: :D

16. rész
Próbálták beadni, hogy Min csak jófejségből vállalta magára, hogy eleve ilyennek született, vagy ő maga is ezt hiszi, miközben más az igazság, de én is bizonytalan vagyok. :whistling: Mivel nem láttuk őt élő szülők mellett viselkedni, ez már nem fog kiderülni, de ráadásul mindegy is, a lényeg, hogy pszicho lett, és az is marad. Azt nem lehet kikezelni. Pech. :crazy:

Elárulhatták volna, hogy az a nőci mit keres ott. :crazy: Vagy mindig is itt lakott, csak elfelejtették őt szerepeltetni? :w00t: És ha ott lakik, akkor milyen minőségben? :scratch: Annak idején is ő segített LJY-nak eltüntetni a családot?! :crazy: :faint:

Különben tök fura volt, hogy akkora csend volt a fojtogatás alatt, semmi háttér zene. Nem jellemző rájuk. Ettől csak még ijesztőbb volt. :fear: Hyun is be tud vadulni... :goggle: Inkább ne így vaduljon... :D

Mint szerintem nem nagyon kellett bárkinek formázni, ő ment a saját feje után. :whistling: Remélhetőleg igen, feladja magát, de kilenc emberölés... Akármilyen jó ügyvéd is, minimum 25 év... :crazy:

Jajj, engem már az a háromszori találkozás is kiakasztott! Meg a kedvencük az "egy kis időre" :doh: és ha nagy ritkán valaki megkérdezi, hogy "hová", mert még azt sem szokták :doh: akkor naná, hogy nincs válasz! :doh: Most komolyan, ha Min úgy döntött volna, hogy nem jön vissza, akkor Hyun egy életen át hazudik róla? :x

Az egy évnek meg csak akkor lett volna értelme, ha meg is tudjuk, hogy mit csinált Hyun abban az egy évben. Szerintem igen, nézte a betegágyon, és etetgette a jó farkast. :nuts: De én ezt látni akartam volna, ahelyett, hogy Ji-an a lehetetlenről ábrándozik... :glare:

Én nem érzem úgy, hogy pszicho lenne inkább azt mondanám, hogy gyerekként nem tanulta meg mi az a jó és mi az a rossz. És ez azért LJY nevelésének köszönhető hiszen ő maga sincs tisztában ezzel!Egy idő után biztosan csak a saját feje után ment Min, de gyerekként teljesen LJY hatása alatt volt. Ő volt az, aki mellette volt és akire számíthatott. Na már most kitudja hányszor segédkezett Min LJY gyilkosságaiban mielőtt Ő maga ölt volna, ami már valóban a saját döntése volt. A nőci, hogy hogyan került oda az egy nagy fehér köd :D Most elbizonytalanítottál abban, hogy feladta -e magát én az otthagyott boríték miatt totál meg voltam győződve eddig!!! 25 év tuti, de lehet csak kórház mivel, hogy egészségügyi okokra lehet hivatkozni :D Ha Min nem jön vissza, akkor sztem Hyun se jött volna vissza!
ImageImage

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Aug 20, 2015 5:47 am

Sziasztok Gilnis és Julie ! ! !

Hálásan köszönöm :notworthy: :notworthy: :notworthy: a sorozatot és annak feliratait.

N.Ildikó

Postby N.Ildikó » Thu Aug 20, 2015 6:02 am

Köszönöm szépen a sorozat minden részét. :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Aug 20, 2015 7:01 am

Vercsike, Ildikó, szívesen. :)

Vicacica wrote:
Én nem érzem úgy, hogy pszicho lenne inkább azt mondanám, hogy gyerekként nem tanulta meg mi az a jó és mi az a rossz. És ez azért LJY nevelésének köszönhető hiszen ő maga sincs tisztában ezzel!Egy idő után biztosan csak a saját feje után ment Min, de gyerekként teljesen LJY hatása alatt volt. Ő volt az, aki mellette volt és akire számíthatott. Na már most kitudja hányszor segédkezett Min LJY gyilkosságaiban mielőtt Ő maga ölt volna, ami már valóban a saját döntése volt. A nőci, hogy hogyan került oda az egy nagy fehér köd :D Most elbizonytalanítottál abban, hogy feladta -e magát én az otthagyott boríték miatt totál meg voltam győződve eddig!!! 25 év tuti, de lehet csak kórház mivel, hogy egészségügyi okokra lehet hivatkozni :D Ha Min nem jön vissza, akkor sztem Hyun se jött volna vissza!

Szerintem az, nem mintha ezt szeretném. Tudod milyen kevés kell ahhoz, hogy valaki pszichopatának minősüljön? Meglepődnél. :roll Van egy lista, ha abból 4-5 jellemző igaz rád, már annak is számítasz úgy, hogy az emberölés még csak fel sem vetődött! Az itt nem tényező (csak szeretik idekeverni), csupán érthető módon a gyenge erkölcsi ítélőképesség hozza magával, hogy akkor miért ne lehetne azt is... :crazy:
Szerintem Min vagy valóban az akkor látottak hatására nyomta el a saját érzéseit, vagy eleve hiányoztak belőle, de kiveszett belőle az empátia, ez tuti. Ez pedig már mindenképp beszédes előjel. Mellette a felelőtlenség, hogy nem ismer gátat, az erkölcsi képesség hiánya, az őszinteség hiánya, a képmutatás, a manipulálás, a bűntudat hiánya. Ez mind-mind annak a jele. Nem lehet pusztán a tanulásra fogni annál is inkább, mert évekig szerető családban élt olyan anyukával és olyan nagy tesóval. Ha azalatt megtanult valamit, azt nem felejtette volna el.
Én is azt gondolom, hogy feladta magát, engem az érdekelne, mire fel - még mindig csak a tesó miatt? De persze, ha erre válaszolnak, akkor nem filóznánk itt, mert tudnánk, hogy Min végül is mennyire volt pszichopata, mennyire sem. Kórház? Kizárt! Nincsenek egészségügyi okok.
Várj, ha igazad van, akkor Hyun tudta volna előre, hogy Min majd kap borítékot, és megingathatatlan lesz? Szerintem nem. Egyébként kicsit módosítottam az angol feliratot, ne hangozzon annyira rosszul. Min ott a kórházban azt mondta, hogy "épp elég sokáig volt itt, most már hazamehet." Mi az, hogy meHET?! :w00t:
Egyébként igazad van, ha már kiírták, hogy egy évvel később, legalább tudtuk volna, mi mikor van. Egy olyan kis szúrás miatt - meglátszik, hogy LJY profi :D - , nem lett volna egy évig kórházban, de akkor miért a pizsama? :blink :nuts: Mire vártak? Mert nem arra, hogy felgyógyul. :whistling: Hyun tuti már egy évvel korábban rátalált, nem azzal telt az ideje, hogy őt keresse. Nyilván ezért tudott LJY meglógni: Hyun futni hagyta, cserébe az öccséért, vagyis már egy évvel előtte is vele volt.
ImageImage

Magdimama

Postby Magdimama » Thu Aug 20, 2015 9:17 am

Kedves Gilnis és Julie!
Köszönöm szépen a sorozat fordítását.Kicsit későn kezdtem el nézni.Nem haladtam együtt a fordítással.Nem is próbáltam hozzá szólni mert előttem már sokan kiveséztétek az addig meglévő részeket.
Őszintén mondva,amilyen izgalmas volt a 15. részig olyan langyosnak találtam a befejező részt. Több tucat kérdés,valamint a bűn elítélése,a jogos igazságszolgáltatás elmaradt.Pedig,ha továbbra is itt sétálgatnak köztük a pszihók mi a biztosíték hogy nem támad kedvük akárcsak közvetve is maguknak "igazságszolgáltatni" Lazult a bűnök szigorú megítélése, mikor kiderült,közeli hozzátartozónk is érintett.Valami mondanivalót hordoz,üzen? Akinek inge,nem vette magára.Más viszont túl sokat őrlődött ,de az számunkra csak azt jelentette,hogy határozott fellépést ő sem fog alkotni.Vagy ,hogy a bűnmegelőzés gyerekcipőben jár?
Direkt maradt a befejezés után ennyi nyitott kérdés?! :whistling:
Image

gabóci5

Postby gabóci5 » Thu Aug 20, 2015 12:21 pm

Sziasztok Gilnis és Julie !!!

Köszönöm nektek a sorozat fordítását. :D

A nyár egy kicsit zűrös volt, de a feliratok begyűjtve, most töltöm a videókat és utánna indulhat a maraton. :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Aug 20, 2015 12:24 pm

Kedves Magdimama!

Köszönöm, hogy megírtad a véleményed. :)

Ez a sorozat azon kevesek közé tartozik, aminél lövésem sem volt a végéről, ill. hogy egyáltalán én magam mit is szeretnék tőle, és nagyon bíztam a készítőkben. Nem véletlen, hogy a legelső megtekintés után kis híján én is asztalt borítottam. :D De minél több időt töltöttem el vele, és gondolkodtam rajta, annál több mindent fedeztem fel, és annál elfogadóbb lettem. :wub:

Úgy látom, megint kissé elütök a környezettől, mert én nem azok miatt duzzogok, amiket a többség felsorol. :D

Ami a nyitott kérdéseket illeti, lényeges tulajdonképpen nem maradt válasz nélkül. Inkább csak azt sajnáljuk mindannyian, hogy nem láthattuk a saját szemünkkel is a megvalósulásokat. :whistling:

A sorozat üzenete szerintem teljesen világos:

1) Ölni bűn, nincs rá semmiféle mentség, és bűnhődni kell miatta. Ez többször is elhangzott, ebből nem is engedtek. Nem üzenték, hogy meg kellene bocsátani az ilyen-olyan gyerekkor miatt, épp ellenkezőleg, és azt is egyértelművé tették, hogy a gyilkosok nyomában lesznek, amíg ők börtönbe nem kerülnek. Bár a felépített korábbi részek alapján teljesen megértem, aki várta volna a végső összecsapást, én igazából örülök, hogy szabadon láttam őket utoljára.

2) A sorozat meg akarta mutatni nekünk, átéreztetni velünk, hogy még a pszichopatáknak is van emberi oldaluk, bármennyire is szeretjük őket démonizálni. Ők is ugyanúgy komplex személyiségek, és ezért nem lehet egyszerűen ide vagy oda sorolni őket, és ítélkezni felettük. Nem lehet simán rájuk fogni, hogy gyilkos, ezért utálni való és el vele, mert a helyzet annál sokkal bonyolultabb, minden ember más és más.
Milyen keserédes és megrendítő volt, hogy LJY olyan ember szeretett volna lenni, mint Hyun! Bárcsak neki is lett volna egy testvére, mint Minnek, akire feltétel nélkül számíthat, és aki két lábon járó erkölcsi mutatóként visszafogja őt... Vagy az a zseniális jelenet, amikor LJY meglátja a tükörképét az elborult agyának kifejezéseképpen... :thumright:

A szabadlábon maradása ellenére egyáltalán nem lehet leszűrni, hogy szimpatizáltak volna LJY-gal, sőt. Épp ez az, hogy a szereplők végig igazságtalanok voltak vele. Velünk a sorozat folyamatosan láttatta, hogy mennyire félreértik őt, hogy ő nem olyan szörnyeteg, mint hiszik, de ők ezt sohasem ismerték fel, és megmaradtak abban a hitben, hogy ő a megátalkodott gonosz. Többszörös gyilkos, igen, de nem gonosz. Nem szabad mindenkit egy kalap alá venni! Milyen szomorú, hiszen éppen ugyanez a meg nem értettsége vezetett ehhez a jelenhez is! Ha gyerekkorában másképp viszonyultak volna hozzá, minden más lett volna. A sorozat elején furcsának, kissé betegesnek találtam Hyun vele szemben tanúsított viselkedését, míg a végére ő volt az egyetlen, aki a leginkább tisztán látta, LJY milyen is valójában, és egyedül ő viszonyult hozzá normálisan. Őt nem vakította el a gyűlölet, mint Ji-ant.

Ahogy már az előző oldalon is írtam, szerintem a sorozat szándékosan hagyott nekünk lehetőséget, hogy megválaszolhassuk a hogyan továbbot. Ugyanakkor ha jobban végiggondoljuk, mégis megadta a saját válaszát is, hiszen még ha a saját szemünkkel nem is látjuk, hogy mi a vége, tudjuk, hogy mi fog történni... :roll Tudjuk, hogy Min feladja magát, és a két rendőrkolléga mintája előrevetítette, hogyan fogja őt Hyun és talán Ji-an is látogatni. És tudjuk, hogy LJY-ot üldözni fogják, és előbb-utóbb elkapják, hiszen fordult a kocka, most már ő van egyedül, és Hyun egy csomó szövetségest szerzett. Ez jelentős különbség a történet kezdetéhez képest. Másrészt, de ezt is írtam már tegnap, repedezik az elmélete, hiszen látnia kellett, hogy nem feltétlenül hálásak a "jótéteményeiért". Az is lehetne, bár elég kicsi az esélye, hogy többet nem öl. Az eddigiek akkor is bőven életfogytot érnek...

A közeli hozzátartozókkal kapcsolatban igazat adok neked. Ha nem is akarjuk beismerni, bizony, amikor egy rokonunk vagy jó barátunk követ el valamit, a legtöbben próbáljuk őt mentegetni. Szerintem emberileg ez teljesen érthető, bár személy szerint én éppen ennek ellenkezője vagyok. Nem véletlenül találták ki, hogy olyan rendőr, ügyvéd, bíró stb. ne járhasson el az ügyben, aki nem tud pártatlan maradni, illetve a büntetőjog is előírja a feljelentési kötelezettséget vagy bünteti a hamis tanúzást, de a hozzátartozók kivételt képeznek e szabályok alól. A törvényalkotó sem naiv, hol lenne az életszerű. De igen, akkor most a tettet ítéljük el, vagy a tettest? :roll
ImageImage

vandi

Postby vandi » Thu Aug 20, 2015 2:46 pm

Köszönöm nektek a sorozat fordítást.

Az első 14 részre adnék egy ötöst, a végét nem pontoznám.

A végével kapcsolatban van elképzelésem még mindig változatlan, én pontot tettem volna a végére, nem ilyen mindenki gondolja, amit szeretne verziót.

Szóval, egy Min és PszihoDoki is elnyeri méltó büntetését. :cry: :cry: :cry: :cry:

Sajna, kiürítettem a postaládám, de ha neked megvan még, betehetnéd AndikaVégeMenüt :D :D

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Aug 20, 2015 3:37 pm

Gabóci, neked is szívesen. Jó szórakozást! :)

vandi wrote:Szóval, egy Min és PszihoDoki is elnyeri méltó büntetését. :cry: :cry: :cry: :cry:

Sajna, kiürítettem a postaládám, de ha neked megvan még, betehetnéd AndikaVégeMenüt :D :D

Lehet szavazni, kinek tetszett volna jobban ez a verzió. :D
vandi wrote:A végén átgondolva, igen, sokkal drámaibbnak, véresebbnek kellett volna lennie.

Min és Pszihodoki teteme fölött kellett volna sírnom fél éjszaka, hogy érezzem, a gonosz mindig elnyeri méltó büntetését.
vagy Min hal meg csak, mert szegény ne senyvedjen börtönben, és PDoki meg mint Bárányok hallgatnak- ban, egy kis kalitkában makramézik, és közben tanácsokat add Nagytesónak, bűnügyek megoldásában, szigorú keretek között :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ( kalitka keretek között).
ImageImage

ququcs

Postby ququcs » Thu Aug 20, 2015 4:14 pm

Kedves gilnis és Julie- nagyon szépen köszönöm a munkátokat :notworthy: :heart:

Bondgirl

Postby Bondgirl » Thu Aug 20, 2015 6:01 pm

Én a KALITKÁS verzióra szavaznék(bár így rásüthetnénk a koreai Hannibál jelzőt),mert amit kaptunk az olyan volt mint egy vödör víz hirtelen :goggle:
De mivel kiderült hogy miért ilyen lett a vége,így elnézem nekik.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Aug 21, 2015 8:49 am

Ququcs, szívesen neked is. :)

Bondgirl wrote:Én a KALITKÁS verzióra szavaznék(bár így rásüthetnénk a koreai Hannibál jelzőt),mert amit kaptunk az olyan volt mint egy vödör víz hirtelen :goggle:
De mivel kiderült hogy miért ilyen lett a vége,így elnézem nekik.

Nekem sok mindentől függött volna, elfogadom-e.
Miután megölte az apját, és elvett tőlük 20 évet, Hyun még vele dolgozna együtt? Főleg, ha esetleg miatta halt volna meg Min? :crazy: Elég valószínűtlen - még tőle is. :P

Tetszett a záró gondolat,
hogy mindig van választásunk, és inkább az akarat, mint a gének.
Az biztos, hogy a jövőbeli pszichopatás sorozatoknak fel lett adva a lecke mind alakítás, mind összetettség szempontjából... :whistling: :wub: :thumleft: :thumleft:
Várom nagyon a triónk új szerepeit, SIG holnap vendégszerepel az Oh my Ghostess-ben :cheers: CWY jövő héten kezd a Twenty Again-ben :D és PGM októberben a Reply 1988-ban (ugye főszerep, és nem összetört szívű másodhegedűs lesz?! :cry: ) de szerintem még nagyon hosszú ideig Lee Hyunt, Lee Mint és Lee Joon-yeongot fogom látni... :wub: :heart: :wub:
ImageImage

Marika58

Postby Marika58 » Fri Aug 21, 2015 9:52 am

Köszönöm szépen a teljes sorozatot.

Summi

Postby Summi » Fri Aug 21, 2015 4:12 pm

Sziasztok :D

Eljutottam én is a befejező részhez , sok újdonságot nem hagytatok minden mozzanatot aprólékosan kitárgyaltatok , élvezet volt olvasgatni a sok ötletes fejtegetéseiteket :thumright:

nekem nagyon bejött a 16. rész is , oké kisebb hibákat leszámítva de összességében jó kis rész volt :cheers: talán azért féltem ettől a résztől mert sok negatív kritikát hallottam róla és úgy ültem le a nézni , h ez egy oltárian elfuserált rész lesz ami tuti nem zárja le a történetet .. és maradnak lyukak kételyek és bizonytalanságok majd bennem és végetlenül unalmas lesz az ismétlések miatt , hát hála Istenek én ezt nem éreztem azonnal fel is vetődött bennem a kérdés mi a baj ezzel a résszel ? én úgy érzem , h amit ez a sorozat megtehetett azt meg is tette , a zárórészben megadta a válaszokat , az igaz , h úgy hogy mindenkinek olvasni kellett a sorok között de mindenki megtalálhatta a számára elfogadható végkifejletet a történet komoly problémát boncolgatott aminek a megoldása nem könnyű ezért az igazán jó válasz se egyszerű ... :whistling:

nem változott a véleményem a film készítői igen is figyelembe vették a nézői igényeket , és szerintem azért nem kaptunk egyértelmű választ mert a valóságban is sok esetben megoldatlanok maradnak ezek az esetek ... szerintem a törvény paragrafusai között sincs jó megoldás ezekkel a bűnösökkel szemben ... :whistling:

gilnis wrote:Nem bocsátunk meg a gyilkosoknak, üldözzük őket, ill. ők majd feladják magukat, arról nincs szó, hogy megúsznák, de közben ténylegesen mégsem mutatják meg nekünk a pillanatot, amint börtönbe kerülnek, ezzel a nekik szurkolók kedvében is járva.

igen ez az üzenete meg volt a sorozatnak nagyon jól érzékeltették , h nincs bocsánat a gyilkosságok elítélendő tettek amit törvényesen büntetni kell , és ez így is van jól .. szerintem azért nem mutatták , h börtönbe kerülnek mert nem ez végső megoldás az ő esetükben , ők nem képesek a bűntudatra és teljesen másképp élik meg a gyilkosságokat (itt a sorozatban szereplő pszichopaták nem a gyilkosságokban leleték örömüket ) ők azt élték meg ilyenkor , h jót tesznek ezért ítélkeznek a rosszak felet , és a börtönben eltöltött évek lehet , h nagyobb kárt traumát okoznak az elméjükben aminek súlyosabb következményei lehetnek ..

gilnis wrote:Őszintén szólva én is az utóbbiakhoz tartozom. Ebben a részben inkább nagyon is LJY-hoz húztam, akaratlanul is,

megtudlak érteni én is így jártam ... :D a társadalmat is hibáztatom , h miért hagyták szegény szerencsétlent , h eddig eljusson ? és itt jönnek a kérdések miért nem sikerült 20 évig megállítani ? ha annyira ügyes volt jól taktikázott LJG eddig akkor most miért adja a számba a sorozat , h bízzak bennük és majd most minden ügyet felgöngyölítenek és megkapja méltó büntetését ? :O

gilnis wrote: Csak azért, mert Eun-bok a kollégájuk volt, hogyan lehettek vele szemben olyan elnézőek?! Ő, ha netán el is fogadnám, hogy nem rosszabb, mint LJY vagy Min, az akkor is biztos, hogy semmivel sem jobb náluk! Egy fikarcnyival sem! Ehhez képest mi történt? Annyira felháborított ez a kettős mérce!

igen csak azért mert Eun -bok a kollégájuk volt és érzelmileg is közelebb álltak hozzá , mint mondjuk az igazgatónőhöz ( akiről kiderült a tisztességtelenség , és az is h összejátszott LJG-vel ) , erre utalt is a közvetlen kollégája , h testvérként szették egymást amúgy a csapat hangulatára végig jellemző volt az , h " egy mindenkiért mindenki egyért " és ezt az elvüket a végén se hazudtolták meg ..

LJG az más már abból szempontból is mert személyesen érintett benne Cha nyomozónő is és Hyun- is , megölte az apjukat és ott van Min is , ez egy örök fájdalom ami megbocsátatlan gyűlöletet kelt bennük , és ezt a csapat többi tagja is mélyen átérezte ... és tenni akartak értük , legalább annyit , h elkapják akkor méltó büntetéssel enyhíthetik a fájdalmukat ..
és erre nem vigasz az , h milyen nyomorúságos élete volt LJY erre nincs elfogadható magyarázat amikor a szeretteiket vették el tőlük és ezzel az életük egy részét is , ha Hyun érzéseire gondolok benne lehet a legtöbb keserűség és fájdalom ő elveszített egy családot és a testvérét :-( az tetszett , h okosan és nagyon bölcsen viselkedett végig Hyun LJG-vel , csak időnkét kellett a dühét az indulatait visszafognia , tudta hogy ebben a helyzetben nem tehet semmit LJG ellen mert egy rossz döntéssel újra elveszítheti Min-t azt nem tudta még mekkora befolyással bír Min felett azt viszont tudta nincs konkrét bizonyíték , h bebizonyítsa , h LJG követte el a gyilkosságokat ... ..a nézőkből más más hatást vált ki LJG viselkedése van aki képes átérezni mi megy végbe LJG-ben és érzi , h nem rossz ember , tudva mit élt át a szörnyű gyermekkorában komolyan sajnálom , borzasztó lehet abban a tudatban élnie , h senki nem érti meg .... annyira megható volt amikor azt hitte , h Hyun lesz az aki megérti mert azt mondta róla , h LGJ különbözik másoktól .. :-( itt nagyon sajnáltam LJG -t őszintén megnyílt Hyun előtt és kiadta magából a fájdalmát , h sokszor megvetették megalázták és soha nem érették meg :-( az is tetszett , h a sorozat készítői se mutatták be gonosz gyűlöletes karternek LJG-ét éreztették velünk , h ha pszichopata is de ettől még emberséges és a saját világában jót cselekszik .. talán ezzel is rámutattak arra , h próbáljuk megérteni a másságukat , mert tudomásul kell venni , h ők közöttünk élnek na nem mint gyilkosok mert nem minden pszichopata gyilkos is egyben .

ebben a részben Cha nyomozónőn akadtam ki de nagyon ... húúú amikor zsarolta Min-t akkor megtudtam volna rázni , semmi baj vele ha el akarja kapni mert bűnös az igaz de lelki-terrorral zsarolással hatással lenni Min-re , h feladja magát ezt még tőle se tűröm el ..és gyenge eszköznek tartom pláne egy beteg pszichopatával szemben .. közben azzal érvelni , h Hyun -ért teszi na ez is durva .... pont Hyun-ért amikor láthatta Cha , h mennyire erős a kötelék a két testvér között , mit gondolt ha Min -t börtönbe dugja , és ők meg boldogan élnek míg meg nem hallnak .. na ne ezt ő se gondolhatta komolyan . :goggle: és nem tudtam megérteni a gyűlöletét , azt elhiszem , h egy elhivatott nyomozó akinek csak egy cél lebeg a szeme előtt a bűnösöket börtönbe dugni , de szerintem nem lehet minden bűnöst egy kategóriába sorolni ..
a másik hülye húzása , h elmegy LJG lakására fegyverrel a kezében :O az önbíráskodást még ő se teheti meg .. ez minimum felfüggesztést jelent ..

amúgy végig azt adagolták belénk , h a testvéri szeretet erősebb még a pszichopata betegségnél is és Min képes arra , h megváltozzon és soha többet ne térjen erre az útra .. na ez amit én komolytalan magyarázatnak tartok és hihetetlen is .. :O
ha ennyire erős kötelék volt közöttük akkor , h hihette Min , h cserben hagyta Hyun .. amikor végig a nyomában volt , és azt is látta , h a kártyákat nem olvassa és tudott a memória vesztéséről is :O
abban nem hiszek , h csak az anyja halála miatt vált pszichopatává Min az első reakciója nem utalt semmi traumára , engem megdöbbentett , h érzelmileg se volt rá hatással az anyja halála :O egyedül Hyun-t magasztalta csak , h ő az aki megvédte :O

azt nem hittem, h LJG képes lenne megölni Min-t , tökéletes orvosszakértő volt , pontosan tudta , h mit tesz ...
meseszerű megoldásnak tartottam azt , h 1 év és felgyógyul Min és Hyun vele van .. :O igaz ebből semmit nem mutattak , de egyértelműen erre utaltak .. jobban tetszett volna ha láthatunk részleteket ebből az idillből .. talán jobban megértetem volna , h miért áll fel Min és indul el azon az úton , h feladja magát ,mint aki meggyógyult és belátja bűneit :O eddig se volt bűnbánata most mitől lett :O ha a testvérterápia ennyire erősen gyógyító hatású akkor nem lenne az orvosok előtt rejtély ezeknek a betegeknek a gyógyítása .. :O

gilnis wrote:Velünk a sorozat folyamatosan láttatta, hogy mennyire félreértik őt, hogy ő nem olyan szörnyeteg, mint hiszik, de ők ezt sohasem ismerték fel, és megmaradtak abban a hitben, hogy ő a megátalkodott gonosz. A sorozat elején furcsának, kissé betegesnek találtam Hyun vele szemben tanúsított viselkedését, míg a végére ő volt az egyetlen, aki a leginkább tisztán látta, LJY milyen is valójában, és egyedül ő viszonyult hozzá normálisan. Őt nem vakította el a gyűlölet, mint Ji-ant.

igen igen Hyun volt aki legbölcsebben viszonyult LJG -hez annak ellenére is , h elvette tőle az apját és Min-t , ő volt aki megértette együtt érzett vele az igaz , h elítélte de nem tartotta gonosznak , azt érezni lehetett rajta , h nincs bocsánat és felelnie kell a gyilkosságok miatt . a rendőrcsapat egy bűnözőt látott csak benne ..

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Fri Aug 21, 2015 6:19 pm

Summi, ez az! :cheers: Nagyon köszi, hogy írtál! :D :thumleft: Vártam! 8)

Örülök, hogy végül is neked kellemes meglepetést okozott a vége! :-)

Azzal teljesen egyetértek, a fentiek után szerintem ezzel nem is mondok újat, hogy nem volt itt könnyű jó választ adni. Teljes mértékben igazad van:
szerintem a törvény paragrafusai között sincs jó megoldás ezekkel a bűnösökkel szemben ... :whistling:

Milyen könnyű lenne, ha pusztán jog alapján igazságot lehetne tenni! De az ember bonyolult lény, közrejátszanak a lelki folyamatok, ezért nem lehet kizárólag csak a tettet nézni, ugyanakkor nem szabad elfogultnak sem lenni.
A válaszadás kikerülése helyett talán éppen ezért is voltak a szereplők olyan elutasítóak a két gyilkossal - hadd tudjanak kivel azonosulni a nézők, akik dádát reméltek. :roll

szerintem azért nem mutatták , h börtönbe kerülnek mert nem ez végső megoldás az ő esetükben , ők nem képesek a bűntudatra és teljesen másképp élik meg a gyilkosságokat

Így van. A nézők szerettek volna maradéktalanul elégedettek lenni, kínjukban őrjöngő elítélteket látni, akiknek nincs kegyelem, de a megölésük mindent egybevetve igazságtalan lett volna, a börtönbe kerülésre pedig nem úgy reagáltak volna, mint amit a többség látni szeretett volna, ezért talán még elégedetlenebbek lettek volna látva, hogy őket aztán nem hatja meg, hogy be lettek zárva. :whistling:

és itt jönnek a kérdések miért nem sikerült 20 évig megállítani ? ha annyira ügyes volt jól taktikázott LJG eddig akkor most miért adja a számba a sorozat , h bízzak bennük és majd most minden ügyet felgöngyölítenek és megkapja méltó büntetését ? :O

Jogos, de mindjárt hozzá is kell tenni, hogy idáig nem is nagyon törték magukat a felkutatásáért... :whistling:
Érdekes, hogy Hyun sem azért akarta megtalálni. Nem is kereste, ha már itt tartunk... :roll

igen csak azért mert Eun -bok a kollégájuk volt és érzelmileg is közelebb álltak hozzá .. LJG az más már abból szempontból is mert személyesen érintett benne Cha nyomozónő is és Hyun- is ,... és tenni akartak értük , legalább annyit , h elkapják akkor méltó büntetéssel enyhíthetik a fájdalmukat ..

Persze, kapják el, nem is az a gond. Értettem én Ji-ant is, a főnököt is, miért úgy reagálnak, ahogy, de közben mégsem! :x A hozzáállásuk nagyon nem volt szép! Talán át is siklottam volna felette, ha nem éppen ők maguk tették volna szóvá! Az egyiknek, hogy "szegénynek mennyit kellett szenvednie", míg a másiknak, hogy "ne gyere azzal, hogy sokat kellett szenvedned, mert nem mentség"... Azért na... :x

annyira megható volt amikor azt hitte , h Hyun lesz az aki megérti mert azt mondta róla , h LGJ különbözik másoktól .. :-( itt nagyon sajnáltam LJG -t őszintén megnyílt Hyun előtt és kiadta magából a fájdalmát , h sokszor megvetették megalázták és soha nem érették meg :-(

Nagyon tetszett az a jelenet. :heart: :thumright: A sok gyilkosság miatt automatikusan annyira várták a nézők, hogy ő lesz a legvérszomjasabb, brutálisabb vadállat, aki élvezi a kínzást, stb. és közben ó, ennél nem is állhatna távolabb tőle! :goggle:
Újra és újra eszembe jut a szakértő(?) kontár papa, akinek basszus, ugyanúgy elmondta az igazat, erre ő.... :crazy: Miért is?! Csak mert a személyes papírokban más állt, akkor őt már biztos nem anya szülte?! :doh: :doh: :x :x Nem hiszem el!! Figyelt volna jobban oda pszichológiaórán, másfelől meg tette volna félre a saját előítéleteit! Milyen szakember az ilyen!? :cussing:
És akkor a legjobb, amit ki tud találni, hogy bezárja a gyereket?! Talán a cuccait zárta volna el... :x Igaz, egyszer ráhibázott... :glare: és hála annak, hogy életben maradtak a gyerekei... :nuts:

ebben a részben Cha nyomozónőn akadtam ki de nagyon ...

Tényleg? :O Ezzel most megleptél! Magamtól előbb számítottam volna erre, mint tőled! :D
Legelső körben őszintén szólva én is haragudtam rá, de be kellett látnom, hogy semmi rosszat nem mondott. Nem örömében mondta, nem azért, hogy ő győzzön, és el tudja kapni, hanem tényleg mindenki érdekében, még ha ez keserű pirula is.
Én nem éreztem lelki terrornak, inkább ügyes gondolat volt, mert hát ugyan mi mással tudna hatni rá? Észérvekkel nem, a lelkiismeretére hatva nem, tehát maradt a tesó, aki van olyan fontos Minnek, hogy érte hajlandó legyen megtenni. Akármennyire is megszerettük őt, egy emberölést, nemhogy kilencet nem lehet és nem szabad annyiban hagyni.

a másik hülye húzása , h elmegy LJG lakására fegyverrel a kezében

Na, azt én sem értettem megint! :O :nuts: Elég naiv azt hinni, hogy túl tud járni LJY eszén, aki messze sokkal jobb emberismerő nála, de ha már próbálkozik, miért kellett elővennie a pisztolyt?! :doh: LJY olyan szépen elkezdte neki már előtte magyarázni, hogy igen, megölte, és ezért és azért, erre mit csinál? Ahelyett, hogy felvenné, lenne bizonyíték, tök fölöslegesen belé fojtja a szót, és előkapja a pisztolyt ez a.... :doh: :doh: Abszolút nem értettem, mit akar azzal a pisztollyal... :nuts: :blink :blink

amúgy végig azt adagolták belénk , h a testvéri szeretet erősebb még a pszichopata betegségnél is és Min képes arra , h megváltozzon és soha többet ne térjen erre az útra .. na ez amit én komolytalan magyarázatnak tartok és hihetetlen is .. :O

Én el tudom hinni, hogy a testvére kedvéért többet nem teszi. Főleg konkrétan az ő esetében, aki miért is tette korábban is? Viszont a vélekedése soha nem fog megváltozni róla. Egy évvel később, amikor elhagyta a kórházat, szerintem ő akkor is inkább választotta azt, hogy a testvérével lehet, mintsem azt, hogy na, megyek a börtönbe vezekelni. Dehogy bánt ő meg bármit is! Nem fogja belátni sosem!
De egy ilyet minek büntetni? A büntetésnek a nevelő célzat, az elrettentő célzat lenne az értelme, de az olyat, akit akármennyit büntethetnek, sosem fogja belátni, azt minek?! :nuts: Max, ha közveszélyes, akkor a társadalom érdekében el kell szeparálni a többi embertől, de Min esetében ez talán megoldható. LJY-ra mondanám azt, hogy őt nincs, ami visszatartsa. Ha ő azt érzi, hogy neki meg kell mentenie, akkor mindig is aszerint fog cselekedni. Mint visszafogja Hyun. Ha nem is érti, miért helytelen, azt érti, hogy Hyunnak bánatot okozna vele, és ezért rá tekintettel nem teszi meg.

abban nem hiszek , h csak az anyja halála miatt vált pszichopatává Min az első reakciója nem utalt semmi traumára , engem megdöbbentett , h érzelmileg se volt rá hatással az anyja halála

Tutira megvolt benne eleve a hajlam, amit ez az eset felerősített. Az anyját a szeme láttára megölik (olyan durva, hogy belelépett a vérébe...), mellette pedig a magasztalt testvér is embert öl, akkor nem lehet rossz dolog embert ölni... :O
Viszont önmagában az, hogy nem volt látható reakciója, vagy nem olyan reakciója volt, mint várnánk, még nem jelent semmit. Ha emlékszel, Hyun is passzív volt, miután megpillantotta az apját. Akkor meg is hökkentem rajta. :O
ImageImage

Summi

Postby Summi » Sat Aug 22, 2015 9:43 am

Halihóóóó :D

gilnis wrote: Milyen könnyű lenne, ha pusztán jog alapján igazságot lehetne tenni!De az ember bonyolult lény, közrejátszanak a lelki folyamatok, ezért nem lehet kizárólag csak a tettet nézni, ugyanakkor nem szabad elfogultnak sem lenni.

ez tökéletes válasz , az egyensúlyt megtalálni se könnyű minden ember egy külön egyéniség úgy lelkileg érzelmileg és szellemileg is a depressziósok pszichopaták a fogyatékosok is egy külön kategória ... testre szabott törvények nincsenek az ilyen esetekre se .. egyértelmű elfogadható választ ezért se tudta megadni a sorozat ..

gilnis wrote:A nézők szerettek volna maradéktalanul elégedettek lenni, kínjukban őrjöngő elítélteket látni, akiknek nincs kegyelem, de a megölésük mindent egybevetve igazságtalan lett volna, a börtönbe kerülésre pedig nem úgy reagáltak volna, mint amit a többség látni szeretett volna, ezért talán még elégedetlenebbek lettek volna látva, hogy őket aztán nem hatja meg, hogy be lettek zárva. :whistling:

ebben nem vagyok biztos , h minden néző akkor lett volna elégedett ha a gyilkosok kegyetlenül megbűnhődnek ismerve az okokat ..? biztos vagyok benne , h megoszlanak a vélemények akad aki így érzi de olyan is aki nem ezt a megoldást látja végső megoldásnak , a büntetéssel egyetértek csak a milyenségével nem ..
az nagyon igaz , h a börtönbüntetés nem megoldás ebben az esetben és nem csak a bűntudat hiánya miatt és nem csak az érzéketlenségük a másságuk miatt , és nem csak az miatt , h nem ér célt ezzel a büntetéssel ... én azt látom , h LJG pontosan azért került ebbe az állapotba mert bezárták gyűlölték bántalmazták , ha a büntetésére ugyanezt a módszert alkalmazzák , akkor mi történik évek múlva ? mit kell kiállnia további rettegést félelmet gyűlöletet ami csak erősíti benne a pszichopata vágyat és sokkal rosszabb állapotba kerül a büntetésnek pedig nem ez a célja ...

gilnis wrote:Jogos, de mindjárt hozzá is kell tenni, hogy idáig nem is nagyon törték magukat a felkutatásáért... :whistling: Érdekes, hogy Hyun sem azért akarta megtalálni. Nem is kereste, ha már itt tartunk... :roll

szerintem próbálták elkapni nyomoztak is után de eredménytelenül és volt rá utalás amit az ügyész mondott ha nincs holttest nincs elkövető , és LJY-nak is voltak olyan gyilkosságai ahol nem került elő holtest :mrgreen: ,de nem ez volt a fő történelmi szál ezért erre nem is fektettek nagy hangsúlyt , és Cha nyomozónő is mondta Hyun-nak , h amióta eltűnt az apja azóta nyomoz LJY után ..
Hyun igen nem kereste neki a bátyja volt a legfontosabb ezért őt kereste , és arra rájött ha meg lesz Min akkor LJY is miért kereste volna külön ..

gilnis wrote: A hozzáállásuk nagyon nem volt szép! Talán át is siklottam volna felette, ha nem éppen ők maguk tették volna szóvá! Az egyiknek, hogy "szegénynek mennyit kellett szenvednie", míg a másiknak, hogy "ne gyere azzal, hogy sokat kellett szenvedned, mert nem mentség"... Azért na... :x

ez igaz .. de én itt a társadalmi felfogást látom a dolgok mögött nem minden gyilkost ítélnek meg azonos súllyal , a pszichopaták egy más kategória velük szemben sokkal keményebben ítélkeznek pontosan azért mert mások más értékrendben élnek nem beszámíthatónak tartják kiszámíthatatlanok félelmetesek gonosznak elvetemült gyilkosoknak ítélik meg akik sok sok ember halálát okozzák jogtalanul és ezért félni kell tőlük kirekeszteni és kegyetlenül elítélni ... és sokan nem is ismerik vagy nem is érdekel senkit , h mi okozza ezt az állapotot mitől válik valaki pszichopatává és nehezen vagy egyáltalán nem értik meg a világukat ... és az is igaz , h nem könnyű megérteni őket mert ehhez közelebb kell kerülni hozzájuk ....... a másik ami miatt jobban megértették Eun-bok-ot és sajnálták , mert itt LGY hibáztatták , h ő volt hatással rá manipulálta Eun-bok -ot ezért gyilkolt... és erről kevés infót adtak nem láttuk a kapcsolatukat azt tudtuk , h ő LJY-nek akart szívességet tenni azzal , h megölte a igazgatónőt .. és azt is tudtuk , h LJY nem kérte , h ölje meg ... itt követtek el nagy hibát a rendőrök , h nem alaposan vizsgálták meg ezt az ügyet , és ezért kellett volna egy párttalan csapatnak nyomoznia itt nem dolgozták ki kellően ezt a részt és rövidre zárták azzal , h börtönbe dugták Eun-bok-ot
és a rendőrcsapat azért érzett még erős gyűlöletet LJY iránt mert kollégájuk is áldozat volt , szerintem ők sajnálták az igazgatónőjüket , a haláláért LJY okolták még ha nem ő volt akkor is.. nem hittek neki mert tehetetlenek voltak vele szemben , ha belegondolsz ott állt előttük LJY mint egy sorozatgyilkos és mégsem tudták elfogni ez mekkora ellenszenvet telhetetlenséget gyűlöletet keltett bennük ..

gilnis wrote:Újra és újra eszembe jut a szakértő(?) kontár papa, akinek basszus, ugyanúgy elmondta az igazat, erre ő.... :crazy: Miért is?! Csak mert a személyes papírokban más állt, akkor őt már biztos nem anya szülte?! :doh: :doh: :x :x Nem hiszem el!! Figyelt volna jobban oda pszichológiaórán, másfelől meg tette volna félre a saját előítéleteit! Milyen szakember az ilyen!? És akkor a legjobb, amit ki tud találni, hogy bezárja a gyereket?! Talán a cuccait zárta volna el... :x Igaz, egyszer ráhibázott... :glare: és hála annak, hogy életben maradtak a gyerekei... :nuts:

ez tényleg döbbenet volt teljesen igazad van , jobb lett volna ha nem tudományos szakértőnek állítják be... eleve már az is , h nem tudta kezelni a saját gyerekeit , neki tudnia kellett , h Min -ben benne van a hajlam , már az anyja halála után tisztán látszott , de ő szőnyeg alá söpörte ezt a problémát ... :O
igen az előítélete miatt nem tudta elfogadni ezt az állapotot , lehet , h pontosan a társadalmi előítéletek miatt , ezért zárta el a gyermekét azt hitte így megvédheti , szerintem ő nagyon jól ismerte ezt a betegséget és azt is tudta , hogy mi a reakciója az embereknek ha egy pszichopatával találkoznak , ezt jól láttuk a börtönben is amikor az őrök megverték minden ok nélkül LJY -t .. talán ettől a szenvedéstől féltette a gyermekét .... :whistling: és azt is tudta , h ő nem képes megállítani és ugyan oda jut mint LJY a börtönbe a pokol fenekére , én úgy éreztem rettegett félt és ezért viselkedett így az apa ...

gilnis wrote:Tényleg? :O Ezzel most megleptél! Magamtól előbb számítottam volna erre, mint tőled! :D

ez érdekes .. . pont én húzom le Cha nyomozónőt :D

gilnis wrote:Legelső körben őszintén szólva én is haragudtam rá, de be kellett látnom, hogy semmi rosszat nem mondott. Nem örömében mondta, nem azért, hogy ő győzzön, és el tudja kapni, hanem tényleg mindenki érdekében, még ha ez keserű pirula is.

ehhez nem volt joga a nyomozónak bizonyítékokkal kell alátámasztani , h bűnös Min vagy nem ... miért érzelmileg befolyásolta és hatott rá , h jobb ha feladja magát mert ezzel tesz jót Hyun-nak ... és az eszébe se jut , h ezzel mit tesz Min-nel ? az itt lényegtelen , miért nem egy orvosi terápiára beszélte rá tisztában volt vele , h beteg Min ? hagyhatott volna időt neki nem kell azonnal börtönbe dugnia és valóban az a legjobb büntetés ? , ezzel csak még rosszabbá tette a helyzetet elbizonytalanította Min-t és kételkedni kezdett , h valóban lehet kiút ? és egyre erősebb lett LJY manipulálása , h ő soha nem érezheti azt a kötödést szeretetet Hyun iránt amit gyerekként érzett , még ha így van is ... ezzel pontosan azt érte el , h LJY-re támadt tehetetlen dühvel keserűségében ... Min aki nem érez bűntudatot érzéketlen és beteg ember .... ez volt csak hatással a döntésére és elfogadja a büntetést elszakítva magát újra a testvéri szeretettől ... ? én ebben nem hiszek .. a másik az ha szembesül azzal , h ő mennyi rosszat tett , akkor , h lesz képes Hyun szemébe nézni , ő akkor is örökre gyilkos marad és elfogja hinni , h a tiszta okos becsületes Hyun ugyanúgy ragaszkodik majd hozzá a szertetett Cha nyomozóval együtt ... és boldogan élnek ha meg nem halnak ..

gilnis wrote:Én nem éreztem lelki terrornak, inkább ügyes gondolat volt, mert hát ugyan mi mással tudna hatni rá? Észérvekkel nem, a lelkiismeretére hatva nem, tehát maradt a tesó, aki van olyan fontos Minnek, hogy érte hajlandó legyen megtenni. Akármennyire is megszerettük őt, egy emberölést, nemhogy kilencet nem lehet és nem szabad annyiban hagyni.

ez akkor is terror volt , még ha célt ért vele , a leggyengébb pontján zsarolta Min-t , .. az igaz , h ezzel tudott hatni rá ..
félreértés ne essék én nem akarom , h Min megússza ... de Hyun is Cha is tudja , h MIn is beteg és ezért nem ennyire egyszerű a megoldás ..

Summi

Postby Summi » Sat Aug 22, 2015 10:29 am

és itt a folytatás :lol

gilnis wrote: Elég naiv azt hinni, hogy túl tud járni LJY eszén, aki messze sokkal jobb emberismerő nála, de ha már próbálkozik, miért kellett elővennie a pisztolyt?! :doh: LJY olyan szépen elkezdte neki már előtte magyarázni, hogy igen, megölte, és ezért és azért, erre mit csinál? Ahelyett, hogy felvenné, lenne bizonyíték, tök fölöslegesen belé fojtja a szót, és előkapja a pisztolyt ez a.... :doh: :doh: Abszolút nem értettem, mit akar azzal a pisztollyal... :nuts: :blink :blink

igen igen és pont ő aki 20 éve akarja elfogni sikertelenül .. szerintem bosszút akart és leszámolni LJY-val az apja halála miatt nem tudja elfogadni , h megölte ez többször érződött Cha nyomozónőn egyszer már Hyun is visszatartotta ..és lehet , h megint felhúzta magát , h megússza nem képesek elkapni , de akkor is könnyelmű lépés volt , és eleve nem szabadott volna nyomoznia ebben az ügyben ez megint egy hiba a készítőktől pontosan a saját érzelmei miatt ... :whistling:

gilnis wrote:Én el tudom hinni, hogy a testvére kedvéért többet nem teszi. Főleg konkrétan az ő esetében, aki miért is tette korábban is? Viszont a vélekedése soha nem fog megváltozni róla. Egy évvel később, amikor elhagyta a kórházat, szerintem ő akkor is inkább választotta azt, hogy a testvérével lehet, mintsem azt, hogy na, megyek a börtönbe vezekelni. Dehogy bánt ő meg bármit is! Nem fogja belátni sosem!

ha beteg Min akkor nem tudom elhinni , h csak a testvéri szeretet képes erre , segíthet de nem oldhat meg mindent ..
de ha börtönbe kerül akkor , h lehet a testvérével ? abban tökéletesen egyetértek , h nem bánt meg semmit ebben nem változott , de ha nem bánt meg és nincs bűntudata akkor , h tudja abbahagyni a gyilkosságokat ? kerülhet olyan helyzetbe ahol újra az öléssel ítélkezik majd ? mindig nem lehet mellette a Hyun .. :whistling:

gilnis wrote:De egy ilyet minek büntetni? A büntetésnek a nevelő célzat, az elrettentő célzat lenne az értelme, de az olyat, akit akármennyit büntethetnek, sosem fogja belátni, azt minek?! :nuts: Max, ha közveszélyes, akkor a társadalom érdekében el kell szeparálni a többi embertől, de Min esetében ez talán megoldható. LJY-ra mondanám azt, hogy őt nincs, ami visszatartsa. Ha ő azt érzi, hogy neki meg kell mentenie, akkor mindig is aszerint fog cselekedni. Mint visszafogja Hyun. Ha nem is érti, miért helytelen, azt érti, hogy Hyunnak bánatot okozna vele, és ezért rá tekintettel nem teszi meg.

nagyon jó gondolatok :D én azért LJY és Min betegségében sok összefüggést látok nem lehet teljesen külön kezelni a kettőt ..

gilnis wrote:Tutira megvolt benne eleve a hajlam, amit ez az eset felerősített. Az anyját a szeme láttára megölik (olyan durva, hogy belelépett a vérébe...), mellette pedig a magasztalt testvér is embert öl, akkor nem lehet rossz dolog embert ölni... :O
Viszont önmagában az, hogy nem volt látható reakciója, vagy nem olyan reakciója volt, mint várnánk, még nem jelent semmit. Ha emlékszel, Hyun is passzív volt, miután megpillantotta az apját. Akkor meg is hökkentem rajta. :O

egyetértek Min-ben meg volt a hajlam , de nem a szeme láttára ölték meg az anyját , mindketten az íróasztal alatt vészelték át a gyilkosságot, Hyun pedig önvédelemből ölt , ha már ebből ezt a következtetést vonta le Min , h ölni jó akkor sokkal súlyosabba a probléma ..és akkor ne mondják a végén , h Hyun szeretete mindent megváltoztat .. és miért csak Hyun iránt érzett szeretetet az anyja miért nincs a képben ? kedves volt imádta a gyerekeit :O ez is a betegség jele , h csak Hyun-hoz kötődött a többiekkel érzéketlen volt ? itt még elég sok a kérdés amire nincs válasz ..
igen Hyun is passzív volt de ő a korához képest sokkal érettebb volt talán azért is mert ebben a légkörben nőtt fel bűnözők és bűnügyek társaságában ..

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 22, 2015 12:03 pm

Tyűha, Summi, még az előzőre próbálnék válaszolni! :D :thumleft: :thumleft:

Summi wrote:ebben nem vagyok biztos , h minden néző akkor lett volna elégedett ha a gyilkosok kegyetlenül megbűnhődnek ismerve az okokat ..?

Persze, hogy nem, itt vagyok kapásból ellenpéldának. :D De azért sokan igen. Kíváncsi lennék, mik az arányok, a többség inkább hová húz. Persze ez nagyon összetett dolog, melyik néző milyen országból származik, meg egyáltalán a színészekkel szembeni elfogultság is módosítja a dolgot, stb.

Summi wrote:ha a büntetésére ugyanezt a módszert alkalmazzák , akkor mi történik évek múlva ?

Mondanám, hogy a büntetése nem azonos a gyerekkori kínzásával, ha nem lettek volna pontosan az agresszívan fellépő börtönőrök.... :glare:
Egyébként az biztos, hogy használni nem használna nekik. Aki egyszer bekerül, sokkal nehezebben keveredik ki belőle, mert a rabok egymásra negatív hatással vannak. Ez kimutatott tény. Nagyon nehéz a rehab és a visszailleszkedés a társadalomba még akkor is, amikor az egyénben ott a szándék. Hát még ha nincs, mert nem látja az értelmét...

Summi wrote:szerintem próbálták elkapni nyomoztak is után de eredménytelenül és... Cha nyomozónő is mondta Hyun-nak , h amióta eltűnt az apja azóta nyomoz LJY után ..

Ha 20 évig könnyedén kijátszotta őket úgy, hogy itt volt mellettük végig, mert annyival okosabb és ügyesebb mindenkinél, nem is lett volna hihető, hogy csodák csodájára egy vagy két részen belül el tudják őt kapni. :P

Summi wrote:Hyun igen nem kereste neki a bátyja volt a legfontosabb ezért őt kereste , és arra rájött ha meg lesz Min akkor LJY is miért kereste volna külön ..

Nem így értettem. Hyunnak az utolsó részig esze ágában sem volt őt elkapni. Ő mindig is csak beszélni akart vele, hogy önmagával tisztába jöjjön. Azt nem tudta, hogy Min vele lehet, arra csak a sorozat folyamán jött rá. Mint nem kereste, mert halott, LJY-t nem kereste, mert? ....???? :roll Csak! :whistling: ??? :blink

Summi wrote:én itt a társadalmi felfogást látom a dolgok mögött nem minden gyilkost ítélnek meg azonos súllyal

Nem is lehet, hisz mindenki más, de igazad van, az előítélet játszott itt nagy szerepet. :x

Teljesen jól látod az okokat Eun-bokkal kapcsolatban :thumright: de ez nem magyarázat a viselkedésükre! Attól még ugyanolyan helytelen és visszás marad, és nem bocsátom meg. :thumbdown: :x

Summi wrote:itt követtek el nagy hibát a rendőrök , h nem alaposan vizsgálták meg ezt az ügyet

Nem értem, hogyha párhuzamot akartak állítani Eun-bok és LJY között, akkor a sorozat miért nem tett rendesen igazságot velük. Rendben van, hogy a szereplők félreértik, ha a sorozattól érzem a helyreigazítást, de nem nagyon éreztem. Pl. Ji-an provokálta ki tök feleslegesen azt a szitut, mit csodálkozik, hogy LJY ki akarja törölni, ennél mi sem egyértelműbb, és akkor még felróják neki, hogy rátámad. :goggle: Naná, hogy rátámad! Melyik bűnöző hagyja csak úgy az ellene szóló bizonyítékokat?! :nuts: De amit ők LJY szörnyeteg mivoltának akartak beállítani, az rohadtul nem az volt, és ez zavart. :glare:

Summi wrote:szerintem ők sajnálták az igazgatónőjüket , a haláláért LJY okolták még ha nem ő volt akkor is..

Igen, ez biztos is, hogy így volt. Elég felháborító is! Ahelyett, hogy tisztán látták volna a helyzetet, Eun-bok még áldozat! Hol áldozat?! :x
Apropó, a fényképmutogatás a tanúknak.... :doh: :doh: :doh: :faint: :faint: Mikor szokás megmondani ki kicsoda?! Mikor szokás a tanú által feltett kérdésre válaszolni?! A rendőr dolga kérdezni, nem válaszolni!! Épp csak a szájukba nem adták a szöveget! Ebből is látszik az elfogultság, a célirányosság! Ők a valós tényeket akarták, vagy az elképzelésüket akarták tényként látni? Ha nincs tény, akkor kreálni... :x Nem lett volna szabad megmondaniuk, hogy ki van a képen, mert ezzel már befolyásolták a tanút! Ha őt kérdezik, akkor őt kérdezzék, és ne válaszoljanak helyette! :x Teljességgel szabálytalan volt, amit csináltak!!

Summi wrote: ez érdekes .. . pont én húzom le Cha nyomozónőt :D

Nem is így értve, hanem hogy te veszed védelmedbe Mint - nem én. :D

Summi wrote:ehhez nem volt joga a nyomozónak bizonyítékokkal kell alátámasztani , h bűnös Min vagy nem ...

Szerintem ő itt kevéssé nyomozóként szólalt meg, hanem inkább magánemberként. Mint aki törődik velük, és mint aki tudja, milyen egy gyilkos áldozatának lenni. Nem várhatod tőle a tárgyilagos viselkedést, főleg nem, hogy még a gyilkos lelki nyavalyái jussanak az eszébe. Miért kellene egy percnyi időt is hagynia? Nem érdemli meg. És az orvosi kezelése szükséges, de a büntetés az elsődleges, pontosabban az eddigi büntetlensége megszüntetése, másrészt egy rendőrtől szintén nem várhatod, hogy a terápiát helyezze előtérbe. Az sem baj, ha rosszul cselekszik, ne is legyen mindenki tökéletes helyzetfelismerő! Őt a jó szándék vezérelte, de ettől még ugyanolyan rossz volt hallani, főleg LJY érvei után, és én is az a - Neeeeeeeeeeeeeeeeeeee mondd ezt! :crazy: :-(
Helyesen tette, az más kérdés, eredményesen-e... :-( mert Min határozottan nem értette meg a lényeget, és ezért reményvesztetten inkább fel akarta áldozni magát. Tudta nagyon jól, hogy nincs esélye LJY-gal szemben, de úgy lesz jó a testvérének - dehogy lesz úgy a jó! :doh: :cry: Ez szomorú, de nem Ji-an hibája. Ji-an rábeszélésnek a következménye, de nem a hibája. Ha az anyjuk élt volna, ő sem érvelt volna másképpen. Ji-an nagyon is együttérző volt. Egyébként pedig valakinek muszáj volt ezt kimondani, mert Hyun messze megértő volt vele.

Egy pszichopatát megpróbálni érzelmileg befolyásolni veszett fejsze nyele, Mint viszont lehetett. Megint visszajutottunk a kérdéshez, hogy akkor végül is...???? :scratch: :D

Summi wrote:a másik az ha szembesül azzal , h ő mennyi rosszat tett , akkor , h lesz képes Hyun szemébe nézni , ő akkor is örökre gyilkos marad és elfogja hinni , h a tiszta okos becsületes Hyun ugyanúgy ragaszkodik majd hozzá

Ezt láthatta, tapasztalhatta is, hogy így van. Hyun egy pillanatra sem fordult el tőle a tettei miatt. Akinek nincs szégyenérzete, miért is ne tudna a másik szemébe nézni :wink: neki pedig sose lesz. :whistling:

Summi wrote:ezért nem ennyire egyszerű a megoldás ..

Valahol el kellett kezdeni. Ezért kaptuk meg az egy évet, akkor te annak is örülhetsz. :mrgreen: Abban az egy évben megjött az elszántsága, hogy a testvére kedvéért börtönbe vonuljon. :wink: Hyun is ezt szerette volna, még ha nem is repes tőle. Igaz, hogy nem lett volna boldog, ha csak szökésben vannak. Mindig lelkiismeretes volt, nem véletlen ment el már kisfiúként is gyónni. Ji-an csak megerősítette abban, hogy ez a helyes viselkedés.
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 22, 2015 12:34 pm

Summi, még. :D
Summi wrote:és eleve nem szabadott volna nyomoznia ebben az ügyben ez megint egy hiba a készítőktől pontosan a saját érzelmei miatt ... :whistling:

Úgy van! Se neki, se a főnöknek... de ez talán nem akkora hiba a készítőktől. Majd pont ott figyelnének erre, ahol a kapitány is enyhén szólva sumákol az ügyekkel? :nuts: :glare: Az igazgatónő és Eun-bok esetén tényleg nem ők jártak el.
Plusz Ji-an korábban is megkerülte a szabályokat (ellopta az igazgatónőtől az aktát), és sosem az eszéről volt híres, legalább ebben következetesek voltak. :nuts: :wink:

Summi wrote:ha beteg Min akkor nem tudom elhinni , h csak a testvéri szeretet képes erre

De ezt ne úgy fogd fel, mint a szokásos betegségeket, és te is tudod, hogy nem a vérszomj volt a lényeg, akkor pedig miért ne tudná kordában tartani? Különben is a börtönben fog csücsülni. Vagy szerinted nem feladni indult magát? :whistling: Miért ne lehetne a testvérével, lehet menni látogatni. :wink: És úgysem az a lényeg, hogy fizikailag együtt vannak-e, hanem, hogy tudja, hogy számíthat rá, tudja, hogy fontos neki mindennek ellenére.

Summi wrote:én azért LJY és Min betegségében sok összefüggést látok nem lehet teljesen külön kezelni a kettőt ..

Persze, nyilván befolyásolta őt valamennyire, akár szándékosan, akár anélkül. És kölcsönösen megértették egymást. :goggle:

Summi wrote: de nem a szeme láttára ölték meg az anyját , mindketten az íróasztal alatt vészelték át a gyilkosságot

Szőrszálhasogatunk? :D Akkor is a jelenlétében, akkor is hallotta, akkor is utána a látvány...

Hyun önvédelemből ölt, de magyarázd meg egy hatéves gyereknek, mi az, hogy önvédelem, és azt mikor lehet, és mikor nem, és mi az elég rossz ahhoz, hogy már te is bánthass miatta mást, és mi nem éri még el azt a határvonalat... :whistling: Egy-egy tárgyaláson, épp ezen kardoskodik egymással az ügyész és az ügyvéd is. Megvolt-e az arányosság, és akkor nem bűnös, vagy átlépte, és akkor bűnös. Tudatos volt-e, és akkor bűnös, vagy nem volt tudatos, és akkor nem bűnös. Pedig azok felnőtt elkövetők. :whistling: Nem csoda, hogy Min nem értette felnőttként sem, miért ne lehetne a "rosszakat" "bántani". :nuts:

Nem is mondta senki, hogy Hyun megváltoztatja. :) Épp ez az: nem változik meg. Belül sosem változik meg, de a viselkedését akkor is tudja szabályozni, mert csak akarat kérdése. Be akarja-e tartani a normákat, annak ellenére, hogy nem ért egyet velük, vagy nem akarja betartani. Nem őrült, nem leküzdhetetlen késztetése van, hogy embert öljön. Ha így lenne, akkor nem lennének büntethetők, mert nem lenne beszámítási képességük. Pontosan azért büntethető a pszichopata, mert ő tudja, hogy amit csinál, azt nem szabad. (Csak nem érti, miért nem.)

Abban nem látok semmi rendkívülit, hogy az anyja helyett a testvére volt neki a legfontosabb. Ez egyéntől, helyzettől függ. Nem?

Summi wrote:talán azért is mert ebben a légkörben nőtt fel bűnözők és bűnügyek társaságában ..

Min ugyanúgy. Szerintem lehetett azt egyszerűen a sokként értelmezni. Talán fel sem fogták akkor még, mit látnak. Utóbb jött a hatás, kinél hogy...
ImageImage

Carmi

Postby Carmi » Sat Aug 22, 2015 3:08 pm

Végre meg tudtam egyben nézni az utolsó két részt, és...
kimondottan jó szájízzel tettem el a végén a sorozatot a kedvenceim "polcára". Nagyon jó, hogy Gilnis figyelmeztetett, így minden eseményt a maga történetben elfoglalt helye és logikája alapján néztem, nem pedig a saját "civil" logikám szerint, és egységesnek tudtam látni a befejezést.
LJY nem azért maradt életben, mert a nézők akarták, ebben biztos vagyok. Min "feltámadása" valószínű a testvéri szeretet ereje miatt lett fontos, és a vége, hogy a folyosón célratörően tör előre, az új személyiségének papírjait tartalmazó boríték meg valószínűleg a tartalmával együtt a kórházi ágyon maradt... sejteti, hogy talán a társadalmilag helyesnek tartott döntést hozta meg, és hajlandó bűnhődni, ha csak azért, hogy a testvére közelében maradhasson, egy börtönben, akkor azért, de akkor is jó döntést fog hozni...
Nekem LJY személye az igazi érdekesség. Minden szempontból. Ezer erkölcsi kérdést felvet a puszta léte: a családja évekig kínozta: megérdemelték a halált? Gyerekeket mentett azzal, hogy az őket kínzó szüleiket megölte, ne kelljen az ő sorsát megélniük: hogy lehet ez egyszerre helyes és helytelen? Ha képes az érzésre - mert képes -, akkor miért csak bizonyos érzésekre képes, és nem így vagyunk-e mindannyian, és hazudunk magunknak, amikor azért mondunk rondát dühünkben annak, akit szeretünk, mert azt akarjuk, fájjon neki, és azt mondjuk, szeretjük, tehát meg kell bocsátania nekünk. Mi a megbocsátás? Mire mi a mentség, és van-e egyetemes bűn és egyetemes mentség? Ha nincs, mert szerintem nincs, hiszen minden tettnek van olyan nézőpontja, amikor érthetővé válik az elkövetése, bármelyik tízparancsolatos bűnről is van szó, akkor miért szeretünk annyira ítélkezni mások felett, és amikor mi csinálunk rosszat, miért akad ki a legtöbb ember, hogy mások nem értik meg az indítékait? Magyarán, miért mér az ember ha magáról van szó KETTŐS MÉRCÉVEL? Miért hazudik magának annyit?
LJY halála nem fontos, neki az élete a fontos, mert görbe tükör ő nekünk. És ha tényleg különleges, mert átlag feletti az intelligenciája, és nem kötik meg a kezét erkölcsi skrupulusok, akkor nem is tudják legyőzni. Talán Hyun, majd egyszer, aki mellett ott áll egy nő, aki szereti, LJY mellett meg sose lesz család, bárhogy is akarta. Így kerek. A logikai bukfencek ellenére is kerek.

Nagyon élveztem az összes rész összes pillanatát, Gilnis, Julie, még egyszer nagyon köszönöm a munkátokat. :wub: Igazi boldogság volt.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Aug 22, 2015 5:44 pm

Carmi, köszönöm a velős hozzászólást. :) Hirtelen nem is tudok hozzáfűzni. :D Azt is köszi, hogy végig itt voltál. :-)

Én nem tudom, mi lesz velem, hiányzik a heti adagom. :cry: :heart:

Image

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Aug 25, 2015 10:25 pm

Halihó!!! Image

Kicsit megkésve ugyan - vasárnapig igazoltan távol, tegnap pedig megint aktívkodott a technika ördöge :roll -, de azért végül csak sikerült ideérnem, h. megpróbáljak valami szösszenetet összehozni :mrgreen: ... Bár sajna a sori véget ért, de legalább olvasnivalóról bőven gondoskodtatok :thumright: - Gilnis, szerintem nem csak Neked hiányzik a heti adagod :wink: .

Igazából annak ellenére, h. fanyalogni is fogok :P, hazudnék ha azt mondanám, h. más véget jobban szerettem volna, úgyhogy magával az epilógussal nem is volt bajom, csak....

Vizuálisan bármilyen tetszetős volt ugyan a Vandi-féle Hannibal Lecteres :thumright: alternatíva (még a Taxis belga jut erről az eszembe :mrgreen:), de nem illett volna a képi világba, ill. nem hiszem, h. Hyun nagyon bejárt volna hozzá tereferézni :P.

Fennállt a lehetőség a Monsterekkel kapcsolatban, h. esetleg az egyikük meghal, a másik pedig börtönben v. zárt osztályon, de mindenképp rácsok mögött végzi. Nos lehet, hogy nem akarták, vagy nem tudták eldönteni és felvállalni, h. melyikkel legyen a melyik... - bár inkább szeretném azt hinni - és meg is vagyok róla győződve :P -, h. amúgy is ez a nyílt befejezés volt az eredeti koncepció.
Az tuti biztos, h. én legalábbis mindkét opcionális esetben jobban nyafogtam volna :mrgreen:. Sokkal klisésebb és túl kerek lett volna a sztori, ha kiiktatják Mint és LJY börtönbe kerül. Attól pedig egyenesen sikítottam volna, ha azt kellett volna látnom, h. LJY-t nyiffantják ki, majd terápiás jelleggel Hyun és Ji An kéz a kézben látogatja Mint (a szabadon odagondolható helyen).
Így a végével gyakorlatilag nincs is gondom, mert a lezárásnak egyrészt megvolt a maga varázsa és eleganciája, másrészt meghagyta az illúziót is... Szeretem, amikor elvarrnak minden szálat és logikus magyarázatot adnak, ugyanakkor nem kell mindig mindent szájba rágni... és ide talán pont ez kellett. Speciel én nem akadtam ki azon, h. nem láttam az igazságszolgáltatás diadalát, mert vázolták az irányvonalakat... :whistling:.

ImageImage
ImageImage
ImageImage
ImageImage

Kicsit jobban bosszantott, h. az alapproblémának gondolt kérdés viszont - nevezetesen a gének (v. eleve elrendelés) vs. környezeti hatások - ábrázolása a 2M-nél eléggé zavarosra sikeredett. Folyamatosan mást éreztem dominánsnak mind Min, mind pedig LJY esetében.
Az elején olyan egyértelműnek tűnt - javarészt biztos, h. D.O. szuggesztív játéka miatt :P -, h. LJY a született gonosz, Min pedig az azzá lett. Majd, ahogy a kirakós darabjai kezdtek összeállni fordult a kocka. LJY mégis inkább a gyermekkorában elszenvedett borzalmak hatására vált szörnyeteggé, míg talán Min mindig is az volt. Aztán folyamatos lett a hullámvasút... ennek ellenére egyikre sem merném ráfogni a tutit.
Nem a felnőtt énjükre gondolok, mert ott a napnál is világosabb, h. mindkettejük személyisége és egyáltalán a létük, működésük a normálisan szocializálódott, a társadalmi-erkölcsi-jogi normáknak megfelelő ember számára gyakorlatilag érthetetlen... (Itt maximálisan egyetértek Veletek, h. csak sajnálni és szánni lehet őket, de megérteni nem...)
Tényleg igyekszem nagyon csak a karakterekre koncentrálni és elvonatkoztatni CWY és PBG (+ SIG) zseniális játékától :wub: (vizualitás :heart: pedig szigorúan kizárva :mrgreen:).
Min. A történetben szinte kivétel nélkül minden elhangzott mondatnak volt jelentősége, így állandóan ott feszültek az ellentmondások, h. véletlenül se könnyen döntsön az ember. És itt aztán mindhármuktól sorolhatnám naphosszat a frázisokat... Minek, v. inkább kinek hihetünk?
Hyun szerint nem minden lélek gonosz, míg LJY szerint Min határozottan abba a kategóriába tartozik (Min önreflexióját már nem is említve).
Annyira keveset - gyakorlatilag csak egy felvillanó emlékképet - láthattunk a "normális" családi életükből, aztán már csak a sorozatos rémálom következett. Részemről nála erősen kétesélyes maradt a dolog. Az biztos, h. az anyjuk halála volt a katalizátor... kérdés, h. csak felerősítette az eleve elrendeltet, vagy tényleg ez volt a kezdet (ahogy H. is mondta a gyerekkorban szemtanúként elszenvedett sokk is kiválthatta...)??? Nagyon szűkek az időkeretek, mert gondolom a tragédia után a pszichó házig nem sok idő telhetett el, de ahogy Hyun sem két nap alatt lett "mintaanya és feleség", így talán Minnek is ez az intervallum volt meghatározó. A "fogékony korról", majd az elrablás után egy hazugságra épített életről nem is beszélve...
LJY. Nála ugyanígy megszavazom mindkét lehetséges verziót, mert egyszerűen képtelenségnek tűnik mindent a kegyetlen gyerekkorára fogni... (tudom nem lehet versenyeztetni a borzalmak fokozatát, de valahol mégiscsak egy gyilkosság+még egy (Min) áll szemben a bezárás, lelki és fizikai bántalmazás, stb. kombinációjával (LJY)).
Már csak annál is inkább, mert éppen az ő karakterével hozták be a másik alapproblémát, a választás/szabad döntés kérdését. Vajon a helyében hányan döntöttek volna ugyanúgy? LJY gyakorlatilag nem is gyilkossággal, hanem tömegmészárlással kezdte a pszichopata pályafutását (még hogy sorozatgyilkos)... Itt nem volt választási lehetőség? Akár meg is szökhetett volna, de ő nem erre szavazott - talán mert már nála is eleve eldöntött volt...
(Most komolyan, honnan jött az ötlet/ihlet - veszélyes egy olvasmány az Alice Csodaországban :crazy: )...
(A választással kapcsolatban..., nem bánom, h. LJY "barátnője" le- és egyben ki is ütötte Hyunt..., :nuts:)
Valószínű, h. nem véletlen a bizonytalanság, mert a "gonosz" sokrétűségét, bonyolultságát akarták ábrázolni... :nuts:

Jut eszembe, Carmi, tetszett a bűn és az érzelmek kapcsán való fejtegetésed :thumright:.

Ami viszont igazán bosszantott az a záró (ill. részben a 15.) epizód aránytalansága, és a leglényegesebb 10 perc kidolgozatlansága volt.
Alapból utálom az "X év múlva" megoldást, pláne akkor, amikor semmi sem indokolja (normál koreai sztenderd)... annál jobban már csak akkor, amikor kivételesen - ezerből egyszer - tényleg szükségszerű lenne, de mégsem sikerül. Na ez éppen az utóbbi volt.
Akármilyen meglepő..., de mint kiderült, az érzelemmentes pszichopatáinknak igenis vannak érzelmeik, még ha erősen szelektívek is... és mégis csak van esély a választásra... Ha a tényt el is hiszem, kicsit motiválhattak volna ez irányban.
És ezt sajna nem lehet JNR balesetére fogni, mert piszkosul nem az ő jeleneteit érintette. Sőt! Ji An és a team szinte többet volt képernyőn mint a 3M (pedig CWY az ucccsó 2 részben :w00t: :thumright:)...
(Egyébként a koreai vágók és gyártásvezetők tuti mind alapjáraton extrém sportolók, mert ezt a stresszt és adrenalinbombát másképp nem lehetne bírni XD...)

JNR-t igazán megkedveltem (így véletlenül sem neki szól), de Ji An - pontosabban, amit a karakterében imádok, h. előbb jár a szája vagy éppen az ökle, mint az agya, ill. h. mindenre hosszú ááááááá-val, v. óóóóóóóóó-val csodálkozik rá - az utolsó 2 részben néha az agyamra ment.
Lehet, h. én vagyok az egyetlen, aki így gondolja, de béna volt Hyun x3-i látogatása, ugyanakkor aranyos volt JA fantáziálása az alternatív idősík valóságáról (aminek a szépséghibája csak az volt, h. az utolsó részben történt, nem korábban, pl. amikor éppen azon agonizált, h. mi lesz, ha egyszer a törvény miatt szembe kerül Minnel), és a végén újra imádtam, h. mennyire valódi, karakán a csaj (mert esküszöm, simán elhittem neki, h. ha H. véletlenül nem jött volna vissza, ő igenis emelt fővel, magabiztosan... az élet megy tovább alapon....).

Még ha nem is volt fő motívum, - de talán pont az tetszett benne, h. olyan szépen, szinte észrevétlenül, mégis szerves részként simult bele a történetbe -, nagyon szerettem a Ji An-Hyun szálat :wub: ... Valahol egyszerre volt látványos helyett megkapóan igazi és a bonyolultsága ellenére mégis egyszerű. Bár így is lecsúsztak a dobogóról reláció tekintetében :P, de hát ugye elég nagy volt a verseny :mrgreen: XD :mrgreen:.

ImageImage
ImageImage
ImageImage

Szerettem a teamet is :wub:. Kang tj-nimnál szerencsére mindig épp akkor vettek vissza, amikor kezdett volna burleszkbe átmenni :mrgreen:
Son sunbae pedig a szarkazmus és a flegmaság királya volt :heart:. Naná, h. Dave-vel övé a bronzérem :mrgreen:.

ImageImage

(EB-ról mindent leírtatok, de nem bírom megállni, h. még egyszer ne akadjak ki azon, h. promós plakáttal így még nem szívattak meg XD..., lehet, h. gyanakodni kellett volna a healeres alakítása miatt :wink:?, mindenesetre aránytalanul sok időt pazaroltak rá a záró részben)
Lapishun, nem tudom, h. olvastál-e még minket, de ennyi humor bőven elfért és nem tette tönkre a sztorit, de tényleg!

A galériás fickónak is bírtam minden jelenetét :D.
Ha már úgyis vonogattunk itt párhuzamot bőven, gondoltam, h. kiosztom neki Sherlock Angelo-jának a szerepét a pilotból, de hát itt mindenképp mélyebb és szorosabb (a.k.a. 20 pontnál is több) kapcsolatról volt szó :P.

ImageImage

A dobogó első 2 helyén sajnálom, de már nem tudok elvonatkoztatni a színészektől :wub: :wub: :wub: a karaktereket :heart: :heart: :heart: illetően, de mindenképp a 3M-é (Lee Joon-Yeong - Hyun - Min) /esetenként kettes bontásban (LJY-H, LJY-M)/ az ezüstérem :mrgreen:.
Az arany pedig - betársulok Zakurochanhoz - vitathatatlanul a tesóké - együtt a kicsiké :wub: és a nagyoké :wub:.

ImageImage
ImageImage
ImageImage

Na meg a részletgazdag történeté, amely - kis elégedetlenség ide, v. oda - tényleg minden percével odaszegezett a képernyő elé :wub:.

Ja és az eszméletlenül jól fotózott képi világért. Akármilyen morbid, de a Lee-család konyhájának jelenetei egytől-egyig zseniálisan fotózott momentumok voltak.

ImageImage
ImageImage

Abszolút favorit jelenet maradt, amikor Min először látogat vissza a "családi" házba Hyun vacsorameghívására... Ahogy teljes szinkronban fordulnak és párhuzamosan egybemosódnak Min gyerekkori emlékeivel :cry: :wub:, az valami frenetikus képsor volt... :heart: :heart: :heart: És mivel a részletekben lakik az ördög: tökéletes volt a folytatása is - csak immár Hyun emlékeivel ugyanaz a mozdulatsor pár résszel odébb, amikor a fotó alapján szembesül azzal, h. ki is az öccse :heart: :heart: :heart: :notworthy:.

Image

Összességében: minden logikai bukfenc és hiányosság ellenére is egészen biztos, h. marad a "15+alfa" besorolás :wub:, mégpedig éppen a - számokban nem mérhető :mrgreen: - alfa miatt...

Gilnis, Julie!!!! Köszi még egyszer :heart: !!!!
ImageImage

racznemagdi

Postby racznemagdi » Wed Aug 26, 2015 10:57 am

Sziasztok!
Tegnap befejeztem az I Remember You-t. Nagyon jó volt. És... mostmég a végét se sikerült elbaltázniuk, az is tetszett. A reklámképük alapján egy könnyű, vidám kis limonádéra számítottam, de egészen más volt (Romance, Mystery, Thriller - a romanc volt benne a legkevesebb..). Vajon kinek az agyából pattant ki ez a kép??...... (remélem megjelenik, még nem tettem fel képet)
Nagyon szépen köszönöm a kitűnő feliratokat!

http://s5.postimg.cc/6ei0i4k87/Remember_You.jpg

Hát ez nem sikerült. Tud valaki segíteni nekem, hogy lehet képet idetenni?

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Aug 26, 2015 4:56 pm

Kedves Magdi!

Köszönöm, hogy írtál, és őszintén örülök, hogy tetszett. :)

A sorozatnak több posztere is volt. Én a topiknyitóba olyan képet választottam, ami kifejezőbb, és az ismertetőt ill. a műfaji besorolást is igyekeztem a valóságnak megfelelően írni. Tény, hogy nem a romantika volt benne az elsődleges, de ez semmit sem vont le az értékéből. Valószínű a női nézőket igyekeztek azzal a "csábos" képpel megnyerni. Lám, téged is sikerült. :D

Legközelebb, ha képet szeretnél betenni, [url] helyett az [img]-t válaszd, és megjeleníti. :)
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Aug 26, 2015 5:09 pm

Zsirafka, ezt nevezem szösszenetnek! :D Annyira jó volt olvasni! :salut: Úgy voltam vele, inkább nem is írok, olyan tökéletes összefoglalónak, zárszónak :thumright: :thumright: de ismételten elképedtem, hogy megint szóról szóra egyetértek a véleményeddel! :w00t: (Leszámítva a génes bosszankodást, mert nálam az elmaradt.) Esetleg a fejembe látsz? :D

Nagyon-nagyon köszi a sok képet is!! :wub: :wub: :wub: Vagy tíz percig bambultam felettük. :D Gondoltam, de jó lesz valamelyiket aláírásként betenni, de azt ki is kéne ám tudni választani! :nuts: :lol
ImageImage

yeva0814

Postby yeva0814 » Tue Sep 01, 2015 5:05 pm

Sziasztok! :)

Ide is tartozom egy véleménynyilvánítással, bár már rég végignéztem a sorozatot, orosz, majd magyar felirattal is. :)
Sajnos mielőtt megkezdődött volna az új tanév az ovikban és az iskolákban, nekünk sok előkészületi munkánk volt előtte, így megint olyan időhiányban szenvedek, hogy nem tudtam elolvasni ezt a sok hozzászólást. De a sok hozzászólásból következtetek arra, hogy jól kiveséztétek. :)
Én csak a magam szerény kis véleményét fogalmazom meg nagyon röviden. Ez nem egy "szakértői kritika", nincs "súlya", csak azt írom le, mit éreztem...
Csalódást. :wub:
Nem szeretem, mikor ennyire elvarratlanul hagynak szálakat...
A kis öcsi milyen kórházban volt egy évig? Valamilyen pszichiátrián? Mert, hogy ott lett volna a helye... szerény véleményem szerint... Image
Egy olyan tömeggyilkos, beteg pszichopatát mint LJY, akinek egy embert, minden érzelem és bűnbánat nélkül -már elnézést a kifejezésért- "ledöfni", összeszurkálni semmit nem jelent, hogy lehet hagyni szabadon járni? :O
Zárt intézetben a helye... megint csak szerény véleményem és jóérzésem szerint...
Az én igazságérzetem minden porcikájával tiltakozik az ellen, hogy szabadon-jár kell...
Kezelni kell, ha lehetséges, vagy örökre elzárni, hogy ne gyilkolhasson többé...
Fordításaim: Friends ~ Cinderella Man ~ The Thorn Birds ~ Queen of the Game ~ Hero ~ East of Eden ~ Dae Mul ~ Fantasy Couple ~ Swallow the Sun ~ Her Legend ~ Prime Minister andI ~ Hotel King ~ One Sunny Day ~ History of the Salaryman ~ Mystery Queen ~ Monster(36-50)
Folyamatban:Mystery Queen 2

jubus

Postby jubus » Mon Sep 07, 2015 5:37 am

Kedves Julie és gilnis köszönet a fordításért a gyors munkátokért. Tegnap fejeztem be a sorozatot.
Nagyon tetszett. Habár én nem elemeztem ki magamban minden kis részletet. Sikerült végig lekötnie és elgondolkodtatnia. Sok újdonságot nem tudnék hozzáfűzni a már a topicban leírtakhoz. De azért pár gondolat ...a gonosz kisöcsit játszó színész előtt le a kalappal, a mimikája lenyűgöző volt, ki tudott fejezni mindent az arcával. Seo In-Guk, hát őt szeressük. Megjegyezném a karakterét is kedveltem. A felszínen érdektelen, hideg profilozó, de a felső rétegek alatt ő is csak egy ember. Érdekes volt Lee Joon-Young karaktere is. Habár engem meglepett, hogy a végén szabadon kószált. Jól összerakott történet volt, remek alakításokkal, érdekes kérdésekkel. Én nagyon örültem neki, hogy a komoly témát szépen kiegyensúlyozták, némi romantikával, némi humorral.
Összességében szerettem és örülök, hogy magyar fordítással nézhettem meg.

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Sep 14, 2015 7:25 pm

gilnis wrote:Úgy voltam vele, inkább nem is írok, (...) zárszónak :thumright: :thumright:

Még hogy zárszó, viccelsz :P ? Ide-oda fogok off-olni a kedvenc topikjaimban :mrgreen: :w00t: :mrgreen:....

http://www.soompi.com/2015/09/09/kim-soo-hyun-ji-sung-park-shin-hye-kim-tae-hee-and-more-nominated-for-2015-korea-drama-awards/

Úgy láttam, már megindítottad a mini hőbörgést az Awards kapcsán :mrgreen: :P :mrgreen: .
Vajon miért is nem lepődtem meg :P? (Dedikáltan költői kérdés!!!! :rofl:) Hááát, ismételten helyettem írtál :thumright: :mrgreen: ?
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Sep 14, 2015 8:00 pm

Már akartam a topikba írni, hogy az I remember you kapott három jelölést (Full 2015 Korea Drama Awards): legjobb forgatókönyv, Jang Nara mint Top Excellence (a kiemelkedően kiváló) színésznő és Seo In Guk mint Excellence (kiváló) színész. Lehet drukkolni! :)

zsirafka wrote:Úgy láttam, már megindítottad a mini hőbörgést az Awards kapcsán :mrgreen: :P :mrgreen: .
Vajon miért is nem lepődtem meg :P? (Dedikáltan költői kérdés!!!! :rofl:) Hááát, ismételten helyettem írtál :thumright: :mrgreen: ?

Ha nem Ji Sung (Kill me, Heal me) kapja a Daesangot, és nem Kim Hee Sun (Angry Mom) kapja a Top Excellence-t, kő kövön nem marad! :rambo: :fight:
Bár lehet, hogy így sem marad, mert fel vagyok háborodva, amiért Seo In Gukot nem Topra jelölték, miközben Yoochunt (The Girl Who Sees Smells), aki azt nem érdemelte volna meg (bocsáss meg, drágám), igen!!! :x Akkor már hajrá Park Hae Jin (Bad Guys), de szerintem ő tutira nem fogja megnyerni. :wink: :-( :glare:

Ha ennyire imádják a nézettséget, akkor miért nem kreáltak még egy külön "gratulálunk a legnagyobb nézettség eléréséhez" díjat?! :foot: Utálom, hogy az alapján megy az egész, de nem nevezik a nevén! Megint csak hüledeztem a jelölteken! :goggle:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Sep 14, 2015 9:11 pm

Látom párhuzamban nyomattuk :mrgreen: :w00t:

gilnis wrote:Már akartam a topikba írni, hogy az I remember you kapott három jelölést (...). Lehet drukkolni! :)

Fogok is :mrgreen:. Éppen JNR kapcsán gondoltam arra, h. nehéz HJE-mel versenyeztetni, de hál'Istennek ott van KHS :wub:. Probléma megoldva.
A további top 2, hmm.... XD, a kiváló kategória női fronton pedig egyenesen...
A színészeknél "kicsit" kiakadtam a leosztáson. Így, h. SIG "alacsonyabb kategóriában" kell versenyezzen, miközben... Bírom Siwant, de a New Actor-díja után egyből Top-jelölés, (na meg a Misaeng már nyert egy párat nem)? PHJ..., azért szurkolok neki :mrgreen:.

gilnis wrote:Ha nem Ji Sung (Kill me, Heal me) kapja a Daesangot, és nem Kim Hee Sun (Angry Mom) kapja a Top Excellence-t, kő kövön nem marad! :rambo: :fight:

Vedd úgy, h. hangosan nevetek :P. Ezzel a verzióval kiegyeznék :wub:.

Az idei cukkerek (gondolom nem kell nevesítenem :mrgreen:) kapcsán kérdezném, - csak mert nem vagyok egy awards-guru - new/rookie-nak csak a teljesen "első bálozó" számít (illetve, ha main v. second szerepben nyomul)????
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Sep 15, 2015 5:54 am

zsirafka wrote:(na meg a Misaeng már nyert egy párat nem)?

De bizony, egyébként is tavalyi sorozat (ami nem lógott át sehová)...

zsirafka wrote:Az idei cukkerek (gondolom nem kell nevesítenem :mrgreen:) kapcsán kérdezném, - csak mert nem vagyok egy awards-guru - new/rookie-nak csak a teljesen "első bálozó" számít (illetve, ha main v. second szerepben nyomul)????

Nem tudom. Úgy vettem észre, ezt teljesen össze-vissza osztogatják. :nuts: Mondanom sem kell, hogy mennyire nagyon hiányolom Bo Gummie-t :mrgreen: és Ji Sooyát :mrgreen: a jelöltek közül! :heart: :heart: :x :x
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Tue Sep 15, 2015 6:36 am

gilnis wrote:De bizony, egyébként is tavalyi sorozat (ami nem lógott át sehová)...

Igen, "ő" volt az 'épp hogy kifutott az év végére'-kategória. Az átlógósra a Pinocchio-ra gondoltam (azok is mindig ott virítanak mindenhol), bár ez utóbbit nem láttam (nem baj, Vica megnézte helyettem :wink:)...

gilnis wrote:Nem tudom. Úgy vettem észre, ezt teljesen össze-vissza osztogatják. :nuts: Mondanom sem kell, hogy mennyire nagyon hiányolom Bo Gummie-t :mrgreen: és Ji Sooyát :mrgreen: a jelöltek közül! :heart: :heart: :x :x

Tényleg egy rúgóra :faint:...
PBG-nak a pár mellékszerepe mellett volt egy second leadje, így lehet, h. valóban nem illik a rookie-k közé (ugye most sem main volt (?! bár néha képlékenyek voltak a határvonalak :P, így az Exc. kategóriára esély sem volt), de, h. JS a kisebb mellékszerepekkel és rövidfilmes alakításokkal sem fért oda az újoncokhoz :w00t:?
Akkor Chanyeol fighting, bár manapság a csapból is YSJ folyik...

Ha már úgyis off hátán off :mrgreen: .
Naiv kérdés XD, de ugye képben van :whistling: :mrgreen: ?
http://www.dramabeans.com/2015/09/everybody-confirms-joining-sassy-go-go-including-ji-soo/

Ááá, sprint, mert elkések XD...
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Tue Sep 15, 2015 8:29 am

zsirafka wrote:Igen, "ő" volt az 'épp hogy kifutott az év végére'-kategória. Az átlógósra a Pinocchio-ra gondoltam

A Misaengnek "megbocsátok", mert a tvN-nek nincs külön díjátadója. Még. :roll
De különben miért nem tudták bepasszírozni? Nem értem ezt a következetlenséget. Nem szokta őket zavarni, ha valami nem ért még véget. Sőt, a Healer féltávnál sem járt, mégis versenyzett (és nyert is)!! (Hogyan versenyeztethetnek félkészet?! :doh:) A Pinocchio szintén. Hogyan versenyeztethetik ugyanazokat több évben is?! :x Apropó, akkor a Healer (ami nekem spec. nem igazán tetszett, de) amelyik igazán 2015-ös sorozat, most miért nem kapott egy jelölést sem? :glare:

zsirafka wrote:Tényleg egy rúgóra :faint:...

Nem is lehetett kérdés, kikre utalsz. :D :heart:

zsirafka wrote:Naiv kérdés XD, de ugye képben van :whistling: :mrgreen: ?

Játszani fog benne, de ez a sorozat önmagában már a szerepek szétosztásával felhúzott. :lol

Még messze a december, reménykedjünk, hogy a csatornák saját díjátadói kevésbé kiakasztóak lesznek. :wink: Álom, álom... XD :glare:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Sep 16, 2015 1:48 pm

gilnis wrote: Apropó, akkor a Healer (ami nekem spec. nem igazán tetszett, de) amelyik igazán 2015-ös sorozat, most miért nem kapott egy jelölést sem? :glare:

Igaz kb. hónapos csúszással, de ez is amolyan "átlógós" volt, mint a Pinocchio. A fene se érti, h. mi alapján döntik el melyik évben indítják a díjátadókon :nuts:.

gilnis wrote:Még messze a december, reménykedjünk, hogy a csatornák saját díjátadói kevésbé kiakasztóak lesznek. :wink: Álom, álom... XD :glare:

Azok normálisabbak szoktak lenni, nem?

1. :offtopic:
gilnis wrote:Játszani fog benne, de ez a sorozat önmagában már a szerepek szétosztásával felhúzott. :lol

Konkrétan? Az össze-vissza hírekkel, h. JS-é a szerep, vagy sem? Vagy a többiekre gondolsz (pl. KYJ mégsem fogadta el a női főszerepet)?

2. :offtopic:
A másik :mrgreen:. Reply 1988 fronton olvastál valami frissebbet? Augusztusban akármit találtam, mindben másképp szerepelt :nuts:. Most main v. second?
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Sep 16, 2015 3:38 pm

zsirafka wrote:Azok normálisabbak szoktak lenni, nem?

Épp ellenkezőleg, szerintem ennél is sokkal rosszabbak! Ezért az "álom, álom..." XD :| :| :| :|

zsirafka wrote:Konkrétan?

Hogy azé a főszerep, akié :blink :blink miközben Ji Soo ki tudja mekkorát kapott. :unsure: Nem feltétlen akarom őt főszerepbe, bár elképzelhető, hogy megbirkózna vele, de ha már mellette valaki főszereplő, akkor ő legyen is jobb nála. Érezhetően jobb. Sokkal jobb. Ne ilyen "meh..." :thumbdown:

zsirafka wrote:Most main v. second?

Szerintem azért az össze-vissza, mert Park Bo-gum olyan "main", aki "second". :mrgreen: Haha! :lol Szóval azt gondolom (vagy csak szeretném?), nem rivális szerep lesz az övé, hanem egy saját sztori saját happy enddel. Egyébként a másik(?) main srácot, Go Kyung-pyót is nagyon-nagyon csípem. :mrgreen: Csak a lányok olyan... :wink:

Különben ebbe még bele sem gondoltam: pontosan a Mester után (Twenty Again) következik majd a Tanítvány (Reply 1988) sorozata. XD
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Sep 16, 2015 4:38 pm

gilnis wrote:Hogy azé a főszerep, akié :blink :blink (...), akkor ő legyen is jobb nála. Érezhetően jobb. Sokkal jobb. Ne ilyen "meh..." :thumbdown:
Stimmt, bár a "..."-hez még nem volt szerencsém :mrgreen:, de Eun-Jihez valami karakteresebbet képzelnék :mrgreen:.

gilnis wrote:mert Park Bo-gum olyan "main", aki "second". :mrgreen: Haha! :lol Szóval azt gondolom (vagy csak szeretném?), nem rivális szerep lesz az övé, hanem egy saját sztori saját happy enddel.

Úgy legyen. Jókat nevettem a kommenteken, h. végül is mindegy, h. Eun Ji-Wonos, v. Hoyás vonalon, de mindenki karakteres szerepért imádkozik számára a PDnim-hez :mrgreen:.

gilnis wrote:Egyébként a másik(?) main srácot, Go Kyung-pyót is nagyon-nagyon csípem. :mrgreen: Csak a lányok olyan... :wink:

Csak a FlowerBND-ban láttam, amit ő, Seul-Gi és KJH mentett nézhetővé (brrr!)... :wink:. Láttam, h. Hyerin kiakadt a fél világ :D.

gilnis wrote:Különben ebbe még bele sem gondoltam: pontosan a Mester után (Twenty Again) következik majd a Tanítvány (Reply 1988) sorozata. XD
Ez jó :mrgreen: :thumright:
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Sep 16, 2015 7:24 pm

zsirafka wrote:Stimmt, bár a "..."-hez még nem volt szerencsém

Nekem is csak egy sorozatban, éppen Hyerivel voltak párban, és duplán olyan volt mindkettő... :roll

zsirafka wrote:Csak a FlowerBND-ban láttam, amit ő, Seul-Gi és KJH mentett nézhetővé (brrr!)...

Biztosan nem PSH. XD :foot:

Go Kyung-pyo a Naeil's Cantabilében is eszméletlen jó volt :w00t: :salut: pedig én nagyon szeretem az eredeti japán karaktert!! :wub:
Park Bo-gum meg "csak annyira" tetszett ott, hogy az maradt bennem, abban ismertem őt meg, holott a Wonderful Mamában :nuts: - és abban is nagyon tetszett!! :D
Ők ketten egy sorozatban, ez előkarácsonyi ajándék lesz! :w00t: :wub: :wub: Hát még ha vendégszerepelne Seo In-guk is!!! :faint:

Park Bo Gum & Go Kyung Pyo - A kis dongsaengek... :mrgreen:
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Wed Sep 16, 2015 9:44 pm

gilnis wrote:Nekem is csak egy sorozatban, éppen Hyerivel voltak párban, és duplán olyan volt mindkettő... :roll

A KMHM alatt a Hyde-ot csúnyán félbehagytam (v. negyedben?) ... Image
Jól saccoltam, h. oda-vissza megy majd az off :mrgreen:. Még jó, h. házigazda vagy és nincs ejnye-bejnye :P

gilnis wrote:Ők ketten egy sorozatban, ez előkarácsonyi ajándék lesz! :w00t: :wub: :wub: Hát még ha vendégszerepelne Seo In-guk is!!! :faint:
(...) A kis dongsaengek... :mrgreen:

Mivel a közös sori mellett, közös filmjük is van (http://asianwiki.com/Coin_Locker_Girl) :w00t:, így már triplázásra készülnek a srácok :lol...
És persze jut eszembe - az aláírásodra pislantva -, az ünnepekre tényleg jön a bőség zavara :wub:...
ImageImage

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Thu Sep 17, 2015 4:37 pm

zsirafka wrote:És persze jut eszembe - az aláírásodra pislantva -, az ünnepekre tényleg jön a bőség zavara :wub:...

Ezek szerint Song Joong-ki jön? Várom, mint a Messiást. Sokáig kérdéses volt, hogy pontosan mikor startolnak, és legutóbb azt olvastam, hogy a diétázós So Ji-sub & Shin Mina :D még beelőzheti decemberben.

Amúgy nekem a te aláírásod tetszik igen nagyon-nagyon. :wub: (Jé.... :mrgreen:) Át is futott az agyamon, hogy lemásolom... :whistling:
ImageImage

Riamara

Postby Riamara » Sun Sep 20, 2015 6:27 am

Sziasztok! Több hónapnyi kirekesztettség után a gépem végre visszaengedett a D-Addictsra. Olvasgatni eddig is tudtalak benneteket, de hozzászólni a beszélgetésekhez sajnos nem. Így most utólag köszönöm meg a remek fordítást. Csak úgy sziporkáztak a párbeszédek.
De legalább ennyire élveztem a kielemzéseket is itt a fórumon.

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Mon Sep 21, 2015 2:54 pm

Riamara,

nagyon szívesen, és nagyon örülök, hogy tetszett. :cheers: Mint régi motorostól és fordítótól, tőled külön megtiszteltetés a dicséret! :-)
ImageImage

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Sep 21, 2015 6:49 pm

:offtopic:
gilnis wrote:Ezek szerint Song Joong-ki jön? Várom, mint a Messiást. Sokáig kérdéses volt, hogy pontosan mikor startolnak, és legutóbb azt olvastam, hogy a diétázós So Ji-sub & Shin Mina :D még beelőzheti decemberben.

Óóóó :O, ezek szerint lemaradtam..., már megerősítette a KBS?
Olvastam valamit, h. a párhuzamos koreai és kínai vetítés miatt csúszka lesz..., de akkor még sanszos volt az év vége és a következő év eleje is...
Amúgy pedig, mi ez az új trend? Hol van a klasszikus séma, h. épphogy forgatnak, kiszivárog 1-2 (BTS) kép, de már indul a sori... Lassan végeznek, és még dátum sincs :nuts: ?
Ja a napszemcsis képtől oda-vissza :P :wub:...

Ezt pedig még korábban akartam, csak elfelejtettem... SIG és HET :wub: (Mini Min :mrgreen:) /ill. HHT (Mini Hyun :mrgreen:) ismeretsége sem új keletű, mert már játszottak együtt (Rascal Sons).

Image
ImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Wed Sep 30, 2015 5:13 am

Kedves Gilnis és Julie!

Jócskán lemaradva, de legalább maratonban sikerült végig izgulnom a történetet a szimpatikus nyomozó csoporttal. Mivel a menet közbeni találgatásokról lemaradtam, így csak a végső benyomásomról írok pár szót.
A sztori végéhez közeledve úgy éreztem, hogy a befejezés csakis a gyilkosok bűnhődésével érhet véget. :scratch: Mert ugye bármennyi mentő körülmény (elviselhetetlen gyermekkor, kirekesztés, árvaság, stb.) szól is mellettük, az áldozatok mellett is lehetnek mentő körülmények.
Joon-youngnak egyetlen szimpatikus vonása az volt, amikor azt mondta, hogy nem bírja hallgatni a gyereksírást, mert úgy érzi megszakad a szíve. Ugyanakkor a kiírtott családjában voltak gyerekek is. :wub:
Az nem derült ki, hogy végül is hány gyereket sikerült „megfertőznie” a gyilkolási hajlammal, (3-at mindenképpen). Teljesen olyan érzésem volt, mintha zombikat, vagy inkább -mostani hasonlattal élve - alvó ügynököket képezett volna ki. Sun-ho csak a bátyjával kapcsolatban mutatott ki érzelmeket, mindenki más érdektelen volt számára. Ő válogatás nélkül gyilkolt, ösztöneinek engedve. Éppen ezért sokkal félelmetesebb mint Joon-young. A várható 25 év börtön távol a testvérétől nem hiszem, hogy egycsapásra meg fogja változtatni. Sőt…. :pale:
Ha amerikai sorozat lenne, az utolsó képkockák láttán az jutott az eszembe, vége az I.évadnak, folyt.köv. :D

Végül nagyon köszönöm a munkátokat!

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Oct 04, 2015 6:31 am

Kedves Cseppke!

Nagyon szívesen. :) Úgy veszem ki a szavaidból - évad... :whistling: -, hogy neked is tetszett. Ennek örülök. :)

Egy ilyen történetnek nem lehet másképpen vége, minthogy élve vagy halva elkapják az elkövetőket. Itt is így lesz. Csak mi azt már nem látjuk. :whistling:

A zombikról egyetértek! :goggle:

Sun-ho valóban elég közönyös volt mindenki iránt a testvérén kívül. Továbbra sem tudtam eldönteni, vajon ilyennek született-e, avagy az a megrázó élmény változtatta meg. A tettei és áldozatai szempontjából tök mindegy... :goggle:
De az nem igaz, hogy válogatás nélkül gyilkolt volna. Csak épp Joon-young segítő szándékkal tette, míg Sun-ho büntetővel. Más motiválta őket, de mindkettő meggyőződésből ölt, nem pusztán az ösztöneik által vezérelve, nem az ölés öröméért. Azzal szemben is közönyösek voltak.
Ránézésre Sun-ho volt a kegyetlenebb kettejük közül abban az értelemben, hogy könyörtelen, előtte nincs bocsánat, nincs menekvés. Vele szemben Joon-young - bár igazából ő sem érzett semmit más emberek iránt - barátságosnak, kedvesnek mutatkozott, sokkal jobban tudta titkolni a valódi énjét. Ám ha az ölési módszereiket megnézzük, könnyen lehet, hogy Joon-young volt az, aki kegyetlenebb, mármint kíméletlen, kínzó, szadista az áldozataival.

:offtopic:
zsirafka wrote:Óóóó :O, ezek szerint lemaradtam..., már megerősítette a KBS?

Elvileg a Sassy, Go Go után következik, nov. 31-től. Pillanatnyilag a wikipédia szerint Descended from the Sun csak jövőre várható. Ahhoz képest, hogy azt is és a D-Day-t is augusztus-szeptember környékére ígérték... Mindkettőt teljes egészében leforgatták, mire elkezdődik a vetítés. Ezzel lehet nyerni is, veszíteni is. Meglátjuk.
ImageImage

ququcs

Postby ququcs » Tue Dec 22, 2015 3:24 pm

[b]Kedves gilnis » ez a sorozat eltéve az ünnepekre. Még egyszer köszönöm a munkátokat!!
Boldog ünnepeket és jó pihenést kívánok!
[/b]
Image

kendall

Postby kendall » Sat Jan 02, 2016 7:28 pm

Kedves Gilnis és Julie!
Megkésve bár, de nagyon szépen köszönöm a munkátokat. :-) Egyszerűenn kihagyhatatlan sorozat. A történet mondhatni tökéletes, zseniálisan megírt pszicho-thriller. Olyan magasra tette a mércét, hogy nehéz lesz túlszárnyalni. Egy rejtett gyöngyszem, az alacsony értékelés ellenére. :-( Park Bo Gum különösen kiemelkedő volt, de Seo Guk játéka is teljesen lenyűgözött. Azonban összességében elmondható, hogy a színészek remek munkát végeztek. (Annak ellenére, hogy nem szeretem Jang Na Ra-t, itt az általa megformált karaktert kedveltem.) Choi Won Young-ról csak annyit, hogy mindig jól választja meg a szerepeit, és a karaktere ebben a drámában is elég érdekes. D. O. pedig, mint Lee Joon Yeong nagyon emlékezetes marad. Őszintén szólva, az ő játéka a leghátborzongatóbb. Említésre méltó a két gyerekszínész, egyszerűen fenomenálisak voltak. Egyébként tetszett, hogy minden egyes epizód címe figyelemfelkeltő, hogy az író minden részletre ügyelt. Számomra nem egyszernézős kategória.
Üdv. Kendall

Gilnis wrote :Ez a záró rész a halálom a szó jó és rossz értelmében is. :whistling: Nagyon szeretem (vagy csak próbálom? :roll ) és nagyon utálom egyszerre... :nuts:

Valóban, van egy csomó előnye, ugyanakkor hátránya is a finálénak. Végül is mindenki eldöntheti, mit lát bele az utolsó jelenetekbe.. :wink:
Utálom-szeretem, azt gondolom ez ugyanazon érem két oldala. Így hát, itt jól megfér egymás mellett. :D

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Feb 25, 2017 10:02 am

Szia Gilnis!
Most nézem az első részt, az 55. percnél vok, de írnom kell. Nagyon-nagyon tetszik, amit eddig láttam. Az apát csak sajnálni tudom, mert sztem a
a kisebbik fiával van a nagy baj, ő kereste vadul a krétákat, ő a "művész úr", ami a leggázosabb, hogy szemrebbenés nélkül, angyali nyugalommal hazudik, bemószerolja a bátyját. Utánozhatatlanul sakkozik a családtagjaival :O . A hátamon futkos a hideg tőle :pale: . Lehet rossz a megérzésem, mindegy. Csak jelezni szerettem volna, hogy elkezdtem nézni, nagyon tetszik... :w00t:

Köszönöm szépen a feliratokat!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:
A végén jövök majd vmi irománnyal, na megyek is maratonozni :-)

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sat Feb 25, 2017 10:27 am

Nagyon szívesen, kedves Ircsi! :) Remélem, a későbbiekben sem fogsz csalódni benne. :)
Én imádtam :heart: a hibái ellenére is. Különben nem fordítottam volna le. :P

Banyek, majdnem eltelt két év, és még mindig nem jutottam el odáig, hogy kijavítsam a hibákat a feliratban! Ejnye! :sweat: :crazy:

Érdekes, hogy épp most keveredett elő a topik. Seo In Guk egy hónapon belül megkezdi a kétéves katonai szolgálatát. :cry:

Igaz, eléggé megkésve, de ququcs és kendall, nektek is nagyon szívesen! Örülök, hogy megnéztétek. :)
ImageImage

Kata58

Postby Kata58 » Sat Feb 25, 2017 10:05 pm

Sziasztok! Jelentem én is megnéztem a sorozatot.! Oda és vissza... :P bő másfél óra alatt az egész topikot elolvastam. :P . Nem volt bátorságom belenézni a Voice újabb részébe... :crazy: :wub: ..
Briliáns volt a szereplők alakítása.! és ami a lényeg...nekem tetszett a befejezés, bár kicsit váratlan volt, mégis olyan hangulata és üzenete volt , hogy bár a psziho tipusú emberek közöttünk járnak, nem mindegyiknek van olyan különleges "elhivatottsága hogy a társdalom ítélete helyett kezébe veszi az igazságszolgáltatást, úgymond a gyerekek érdekében...és ezt nem hagyja abba....amíg el nem kapják egyszer és mindenkorra...hiszen neki addig tart a küldetése.
A másik oldalról, meg mintha folytatni akarnák majd a sorozatot...de nem lehet tudni vajon az öcsnek mennyi szerepe maradna benne, hiszen tett a bátyjának ígéretet, hogy nem fog többé ölni...de az előzményeket meg nem lehet meg nem történtté tenni. Azzal együtt is örülök hogy ilyen nyitott formában fejezték be a sorozatot. Nálam abszolúte kedvenc..mint a csiga... vagy a szeretsz ha mersz../kínai..!/.ott isnagyon várom a 2. évadot! :wub: :wub:

Itt is megköszönöm, nem csak az Ázsián a feliratot! sok sok ilyen izgalmas és tartalmas sorozatot mindnyájunknak!
Kellemes hétvégét! :D ! :wub: :thumleft:
Last edited by Kata58 on Sun Feb 26, 2017 6:52 pm, edited 1 time in total.

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Feb 25, 2017 10:56 pm

Szia Gilnis!
Most kezdem a 11. részt és még mindig tetszik :D
Szépen építkezik a forgatókönyv, a színészi munka pipa, még a női is, amin -őszintén- meglepődtem, a filmes előzmények ismeretében :mrgreen:
Az, hogy ki kicsoda, nyilvánvaló vagy legalább is annak vélem :lol Mint jelen pillanatban születetten pszichopatának gondolom vagy az anya halála következményeként skizoidnak, ez abszolút nyitott és érzésem szerint, ha nem a főszörnyünknek van köze az anya halálához, akkor gáz van, mert a gyerekek kerülnek a középpontba. Az állatbántalmazások, a gyerekrajzok Minre mutatnak már az első rész óta, Hyon falaz neki, mert tudja, hogy gond van. Felnőttként pedig fél, mert sejti, hogy hová fejlődhetett a szörny mellett :pale:

Na, most lecsorgott a 11-12. Egyet még megnézek, a többi marad holnapra.

Kata58

Postby Kata58 » Sun Feb 26, 2017 7:00 am

Kedves Kendall úgy örülök, hogy ez a sorozat is annyira tetszik....mindegy, hol kapcsolódom be ismétlés gyanánt, nem tudom megunni, mert ugyanazokat a benyomásokat kapom, sőt, néha többet is, mert emlékszem anno a nagy izgalomtól nem mindent vettem észre.! :P :D .

DE ! A mai napig kiakaszt az apa azon módszere, hogy félreérti, ismeri, hazugnak tartja Hyunt, és kész csoda, hogy nem lett belőle psziho-ember...pedig ő aztán mondhatta volna, hogy milyen gyerekkora volt! :crazy: Mégis egy rendkívül empátiával és intelligenciával megáldott ember lett belőle.! :thumleft:

Olyan mint egy tükörkép, ilyen is lehetett volna, mint az öccse rajzain! :mrgreen: .
Jó, hogy feléledt ez a topik is megérdemli!!! :wub: :wub:

Jó, hogy feléledt ez a topik is megérdemli!!! :wub: :wub:
Last edited by Kata58 on Sun Feb 26, 2017 6:49 pm, edited 2 times in total.

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Feb 26, 2017 11:11 am

Reggel óta "őrült" üzemmódban főztem, hogy végre megnézhessem az "Őrültek házának" utolsó négy részét :mrgreen:
A 13. rész frenetikus helyzetekkel és dialógokkal a kedvenc részemmé avanzsált. Végre mindenki szemtől szembe állhat a másik előtt, mégha virágnyelven beszélve is: fagondozás, lombnevelés=Min, óriási, tényleg :w00t:
Mikor a bosszúálló fegyenc megtámadja az őrült Mint, egy gondolat suhant át a fejemben: "Na, Te is jóval kezdesz ki." Amikor menekülése közben megjelent LJY árnyéka, csak annyi szaladt ki a számon: "Na, Neked tuti annyi. A reggeli kakasszót már nem hallod, barátom."
De a 14. részben eljutottam Ji An szülinapos tortájának közös elfogyasztásáig :crazy: és gondoltam, fel kell lépnem ide, mert kinyúlok :O :crazy: :w00t: :pale:
És hol van még a végkifejlet!? :mrgreen:
Eljutottam odáig, hogy még az őrülteket is bírom :nuts:
Nem tom kit veszítek a végén, de már most hiányozni fog :mrgreen:

Na, kiengedtem a gőzt, nézem tovább :tv:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Sun Feb 26, 2017 12:00 pm

Kedves Kata!

Szívesen neked is, és nagyon örülök, hogy tetszik. :) (Az Ázsia Ékköveire egyáltalán nem járok.)
Szeretnélek megkérni, hogy rejtsd spoiler mögé a két hozzászólásodat, mert valaki még nem látta, és pont a lényeget árulod el bennük. :cry:
A kínai sorikról már a megfelelő helyen kifejtettem a véleményem. Nálam nincsenek egy szinten ezzel :wub: :wub:
de nem szeretnék eltérni a tárgytól, és azokról beszélni itt. :P

Ircsi, most már tényleg izgulok, hogy mosollyal az arcodon zárhasd a végét is! :)
ImageImage

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Feb 26, 2017 4:52 pm

Szia Gilnis!
Megnéztem. Nagy meglepi nekem ez a sori :wub: a vége is tetszett, elfogadható volt. Koncepcióm is van rá, hogy miért ilyen amilyen, mert sztem ez sem véletlen, függetlenül a forgatás körüli mizériától. Még a karakterek miatt dajkálgatom magamban egy-két napot, de a konzekvenciát már erre vonatkozóan is levontam. Sajnálom, hogy anno erről is, mint a Signalról, vagy a White Christmas-ról jócskán lemaradtam. Azonban még a késésből is profitáltam, mert három sori, három különböző betegét (betegeit) vethetem össze magamban, aránylag friss élmények alapján. :roll
A színészek nagyon-nagyon jók voltak! :w00t:
Köszönöm szépen az élményt!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Kata58

Postby Kata58 » Sun Feb 26, 2017 6:50 pm

gilnis wrote:Kedves Kata!

Szívesen neked is, és nagyon örülök, hogy tetszik. :) (Az Ázsia Ékköveire egyáltalán nem járok.)
Szeretnélek megkérni, hogy rejtsd spoiler mögé a két hozzászólásodat, mert valaki még nem látta, és pont a lényeget árulod el bennük. :cry:
A kínai sorikról már a megfelelő helyen kifejtettem a véleményem. Nálam nincsenek egy szinten ezzel :wub: :wub:
de nem szeretnék eltérni a tárgytól, és azokról beszélni itt. :P

Ircsi, most már tényleg izgulok, hogy mosollyal az arcodon zárhasd a végét is! :)

Javítottam... :D :thumleft:

Ircsi

Postby Ircsi » Sun Mar 19, 2017 10:41 am

I Remember you avagy ha egy gonosz jó cselekedettel szolgál

Image

Nagyon megdolgoztatott ez a film, mint ahogyan a fenti fotó is mutatja, kínomban már skicceket rajzoltam a jegyzetelős lapomra. Nézni sem volt könnyű, mert annyira bevont, annyira lekötötte a figyelmemet, hogy észre sem vettem, mikor egy-egy résznek a végére értem vagy éppen ellenkezőleg, csak néztem ki a fejemből, miközben zavarba ejtően sok kérdés cikázott bennem.

Ki beteg, ki nem beteg, ki mennyire beteg és mi az oka? Mit üzent a film vége és egésze? Egyeltalán miért csináltak egy ilyen filmet, amiben ennyi beteg lelkű ember van, miközben a sori nem egy zárt osztályon belül zajlott, hanem az átlagos társadalmi térben? És a vége?! Miért örültem, hogy mindenki életben maradt? Hogyan érték el ezt nálam?! Ha nem fonódik össze a két főszereplő sorsa, akkor hogyan alakult volna az életük? Ha az apa nem úgy kezeli a helyzeteket, ahogyan kezelte az anya halálát és a fiúk nevelését tekintve?

A dolgok viszont úgy történtek ahogy, különben nem ez lett volna az üzenete. Akkor jöjjön a legfontosabb kérdés és válasz, ami elindított egy furcsa kapcsolatot:

Lee Joon Yeong: „Milyen ember vagyok?”
Lee Hyun: „Aki különbözik másoktól.”

A sorsokat befolyásoló találkozás megtörtént…
… és ez az apa volt „készleten”. Az, aki az egyes emberi gondolati elemeket kiragadva, mindennemű előzménytől és motiváció vizsgálatától, valamint az adott viselkedés dinamikájától függetlenül értelmezett.

Lee Hyun: „Egy ember miért bánt egy másik embert? Az embereknek miért nem szabad másokat bántani?”

Lee Jon Yeong: „Miért bánt valaki egy másik embert? Miért is ne szabadna? Én csak ezekre voltam kíváncsi kiskoromban. Mint egy teljesen hétköznapi gyerek.”

Az apa szeme láttára a többszörös gyilkos és a saját fia kezet fogott egymással, susmusolt valamit, majd ujjukkal lezárták a szájukat, mintegy megerősítve a közös titkot. Ehhez apa hozzátette, hogy a nagyobbik fia az, aki kínozza és pusztítja a környék kutyáit, macskáit, és beteg rajzokat skiccel öccse rajzfüzetébe.

Image

Majd megszületik benne a végleges konzekvencia: „Mindenesetre azt hiszem, a fiam egy szörnyeteg.” És ezzel a gondolattal egy naplót kezdett vezetni a fiával kapcsolatos megfigyeléseiről, amelyet nyitott polcon, a többi könyv között tárolt úgy, hogy a háztartást vezető, minden házimunkát ellátó kisfiú is elérhette és figyelemmel követhette azt, hogy miként vélekedik róla a saját apja. A családapa személye, cselekedete (fiát kalitkába zárja és megfigyeli, mint valami abnormális jelenséget) számomra nagyon fontossá vált, amikor a kisebbik Lee-fiút vettem nagyító alá, de erről majd később…

Kellett egy hét megint, amíg rendet vágtam a fejemben és három témakörbe zártam a kérdéseimet.

A. A betegség témaköre: ki miben, mennyire és miért? (Motivációk):
Van három főszereplőnk, ami az esetek nagy százalékában egy szerelmi háromszög filmre vitelével egyenlő, de itt nem erről volt szó. A három szereplő egyike sem átlagos, azaz mindegyikük önmagában is eltér a normálistól, a megszokottól, így az egymáshoz való viszonyulásuk, kapcsolatuk sem lehet átlagos, normális. Ez azt hiszem mindenféle sértés, sértődés nélkül elfogadható állítás.

„Ezért lett olyan…Miattam…Tehát miattam.”
„Apránként meg foglak változtatni. Meg fogsz változni, Min.”

Lee Hyun (Seo In Guk): elkülönült képességszigetekkel rendelkezik, amely képességek már kisgyerekként is megnyilvánultak: átlagon felüli intelligencia, eidetikus memória, fejszámoló képesség, ugyanakkor az alapvető funkciókban, mint a szociális interakciókhoz szükséges arcfelismerés, hiányosságot mutat, ahogyan a társas kapcsolatokban is mutat némi deficitet (párkapcsolatában is!). Érdekes a rendhez, a rendszerezéshez és a takarításhoz való viszonya…

Itt meg is állnék, mert objektíven tekintve sem a kommunikációja, sem a szociális interakciója, sem pedig a viselkedés területén nem mutatott olyan fokú zavart, ami miatt az autizmus spektrum (AS) szóba jöhetne, mégis mindvégig érezhető volt, hogy a forgatókönyvíró lebegteteti, fenntartja Hyn-t illetően a normális-nem normális alapkérdést. Bennem pedig emiatt mindvégig ott zakatolt Hans Asperger gondolata 1944-ből, amit mindig fenntartással olvastam, most viszont, mintha helyére került volna: „Az autisztikus személyiség a férfiintelligencia egy szélsőséges megnyilvánulása. Még a normális sávon belül is láthatunk egy jellegzetes nemi különbséget az intelligenciában… Az autisztikus személyben pedig ez a férfimintázat a végletekig eltúlzott.” (Részletesebben: Simon Baron-Cohen: Elemi különbség – Férfiak, nők és a szélsőséges férfiagy. Osiris Kiadó Bp. 2006)

A szörnyű traumatikus nap minden élményét - amikor az édesanyját meggyilkolták, és amikor ő gyerekként, önmaguk védelmében lelőtte a gyilkost - saját énje védelmében az elhárító mechanizmusokkal a tudattalanjába szorította vissza, azaz elfelejtette. Az emlékekkel kapcsolatos szorongásai éjszakai rémálmok formájában be-betörtek, de a „lepecsételt ajtó” véglegesen akkor szakadt fel, amikor egy pisztolyt kézbe vett. Ekkor annak a régi napnak valamennyi emléke, az eseményhez kapcsolódó félelme, szorongása, az anya elvesztése (tárgyvesztés) és a gyilkos lelövése miatti bűntudat újra ráömlött.

A pszichopátiát kizárnám, mert képes volt a testvére védelmére már kisgyerekként (empatikus, proszociális viselkedésre). Mindezzel együtt nagy valószínűséggel a központi idegrendszere neki sem lehet átlagos képletű, ha erre a speciális percepcióra (eidetikus memória) képes. Az egyenetlen képességstruktúra valamilyen fokú genetikai meghatározottság mellett alakulhatott ki nála, ezért sem tudtam végül kizárni az AS-t, mert abban nagyon sokféle esetet leírtak már. Érdekes lehet az 15-20%, amely eseteket, mint "felnőtt korára kigyógyult" eseteket írnak le. Szerintem szerencsésebb lenne, úgy fogalmazni, hogy az érintettek a szociális-emocionális deficitet intelligencia-többlettel pótolják, azaz megtanulják, hogy milyen helyzetben milyen verbális és nem verbális reakciókat várnak el az átlagemberek és a társadalom. Itt utalnék a White Christmasból Choi Ji Hoon karakterére, amikor beáll a sorba Park Moo Yul púpját tapogatni, csakhogy ő is a csoport része lehessen: egy a többi között.

Szóval Lee Hyun személyiségén agyaltam a legtovább, mert nála volt a legkevesebb kapaszkodó, ő volt a leginkább nyitott kérdés, gondolom ez sem volt véletlen. Ez fontos eleme volt a film összhatásának, üzenetének. De miért is okolja önmagát Min betegsége miatt? Hyun válasza erre nem logikus, hiszen az anyjuk halála megtörtént, ő pedig csak az őket támadó gyilkostól védte meg magukat. Valamiképpen mindez az érzelmek problematikus értelmezésével és "szokatlan" (nem adekvát) feldolgozásával állhat kapcsolatban…

Motiváció: megtalálni Mint, megérteni LJY-ot, majd elkapni LJY-t és megváltoztatni Mint. Utóbbiban bűntudata vezeti felnőttként, mert érdekes módon azt a következtetést vonta le, hogy miatta lett Min beteg. Szerintem téves következtetés, ami furcsa és nemigen illik Lee Hyun gondolkodásához, de én a traumatikus élmény segítség nélküli újrafeldolgozásának és szociális deficitjének tudom ezt be.

„Ha a gyerekek sírnak úgy érzem, mintha a szívemet tépnék ki.”
„Valóban gyűlöletes lennék?”

Lee Joon Ho / Lee Joon Young (Coi Won Young) és a fiatal Lee Joon Young (Do Kyung Soo): azzal a hosszú éveken át folyamatosan fennálló élményanyaggal (kumulatív, szekvencális traumatizáció), amit a családjának köszönhetően átélt, megkockáztatom, hogy genetikailag meghatározott központi idegrendszeri elváltozásra sem volt szüksége ahhoz, hogy elérje a pszichopátia ezen fokát, annyi stresszhormont termelt gyermekkorában, amitől kialakulhatott akár szervi elváltozás is az agyában (az orbitofrontális agykéreg- amygdala-hippocampusz szervek működésében).

Esetében nem csak arról volt szó, hogy hideg-elutasító nevelésben részesült, hanem arról is, hogy naponta többször fizikailag is bántalmazták! A családjának minden tagja őt büntette az anyjával történt nemi erőszak és nem kívánt terhesség miatt. Teljes elzártságban - titokban tartva puszta létezését - nőtt fel, mindennemű emberi kapcsolattól elvágva (bár így számomra kérdés, hogy ki tanította meg írni-olvasni). Az anyja, akinek széltől és fagytól is óvnia kellett volna őt, születésétől fogva elutasította és testileg, lelkileg kínozta őt (a személyiséget védő „pajzs” –anya- hiányosságai).

Nem láttuk a pillanatot, hogy mikortól vált visszafordíthatatlanná a folyamat, de egyszer elpattant benne minden, ahogyan azt pl.: a Signalban láthattuk Jin Woo esetében. Elképzelhetetlen az a pokol, amit ilyen körülmények között át kell élni egy gyereknek, és mert éveken át nem sírhat senki és nem élhet át ilyen intenzív érzelmi és hormonális állapotot, egyszer csak visszavonhatatlan módon megváltozik. Ha nem kezelnek emberként születésedtől fogva és testileg - lelkileg kínoznak, nem lehet belőled egészséges, érző emberi lény. Amikor a két börtönőr elkezdte ütlegelni a zárkában, végig mosolygott!!! Abszolút a helyzethez nem illő (inadekvát) reakciót mutatott. Bár ez már semmi lehetett számára, ahhoz képest, amikor a családtagjai terrorizálták.

Hogy mennyire jól felépített volt a karakter: amikor féltékenységet mutatott LJY a két Lee-testvér szoros kapcsolata miatt és nem tudta azonosítani a saját érzését, csak a régi szolgáló lány segítségével (az egyetlen, akit életben hagyott a saját családja háztartásában), mély sajnálatot váltott ki belőlem. Bármennyire is beteg volt, érzelmi kapaszkodót keresett, valakit, aki megérti, elfogadja őt. Ezt a jelöltet Hyunban találta meg és a végén rá kellett jönnie, hogy ő sohasem lesz olyan fontos neki, mint az öccse, Min. Ugyanezt éreztem, amikor tükörbe nézve szemlélte saját magát, hogy akkor most ő valóban gyűlöletes lenne?

Érdekes volt, amikor LJY Hyunnak a „kritikus” fejlődéslélektani szakaszról beszélt, (ebből valójában több szakasz van), amit ő úgy jelölt meg, hogy akkor alakul ki az ember lelke és kb. 12 éves korig tart. Hát ezt a fejlődő lelket törte el benne a saját családja. Nagyon örülök, hogy a bántalmazásokat nem mutatták meg képszerűen. Amikor a fiatal LJY monoton hangon, gunyoros mosollyal a szája szegletében a saját bántalmazásait beszámolószerűen „felmondta” a hangrögzítőre, az is elég lélekölő volt számomra.
Meggyőződésem, hogy rajta az elhagyott újszülötteknek kitett inkubátor is segíthetett volna, és vele együtt vagy száz embert meg lehetett volna menteni.

Motiváció: megszabadítani a rossz szülőktől a síró gyerekeket (=megölni a szülőket), Minről gondoskodni, hogy Hyun úgy nőhessen fel, hogy ne terhelje ez a probléma és találkozni vele, ha felnő, mert Hyun biztosan megérti őt. Célja ekkortól, hogy ők hárman – eltűnnek – és egy családként élhetnek majd valahol. A végén képletesen valószínűleg már csak annyi: „Hyun! Kapj el, ha tudsz!” Mostantól fogva versenyben áll Hyunnal, mert megtalálta a szellemi ellenfelet, a „vélt kihívót”. (Ji An elrablásakor is versenyt tippelt Hyunnal, hogy hová vihette az őrült pár Ji Ant, azaz míg Hyun a választ kereste, LJY játszott.) LJY soha nem fog leállni a gyilkolással, ő mindig megméret, ítélkezik, majd büntet (megalomán). Ahányszor lát egy bántalmazott, síró gyereket, a kép előhívja a saját élményanyagát és beindítja a leszámolást a bántalmazó hozzátartozókkal.

„Csak azt az egyet tudd: én azt hiszem, már így születtem. Nem is. Így születtem.”
„Ez az eredménye, ha egy gonosz jó cselekedettel szolgál.”

Lee Min / Jung Sun Ho (Park Bo Gum): először biztos voltam benne, hogy esetében született pszichopátiáról van szó, aztán a film második felétől meginogtam, mert éreztem, hogy az anya halálának körülményei nélkül, nem mondhatom biztosan, hogy erről van szó. Ami nagyon bezavart, azok a rajzok voltak, mert az ilyen típusú képek inkább skizoid személyiségzavarban ismertek, de itt mégsem erről volt szó.
A 15. rész minden szempontból kulcsfontosságú információkhoz juttatta a nézőt. Számomra a Minnel kapcsolatos nyitott kérdések lezárultak, választ kaptam valamennyire:

1. Skizoid vagy pszichopátiás személyiségzavarról volt szó esetében? A válasz a vérbefagyott anya előtt megtorpanó, az anya testét egy másodpercre tágabb szemmel, de tárgyilagosan figyelő, majd bátyja mellé guggoló gyermek-Min válaszolta meg. Az élményanyag feldolgozása nem okozott nála sem hasítást, sem emlékezetkiesést. Nem sírt, nem volt rémült vagy zavart, egyből összefoglalta az éppen eszméletre térő bátyjának a történéseket.

2. Veleszületett személységzavarról, vagy környezeti hatásra kialakulóról van szó? A fenti szituáció azt sugalmazta számomra, hogy Min organikus/veleszületett pszichózis miatt ennyire „érzéketlen”, nem lehetett normál tartományban a kötődése az anyjához, már akkor valami megmagyarázhatatlan, furcsa kapocs fűzte a bátyjához vagy ez a furcsa kapocs éppen abban a pillanatban alakult ki (tárgyvesztés=anyavesztés). De! Az érzelmi deficit szerintem már alapban jelen volt a gyermek-Minben. Persze ehhez tudnunk kellene, hogyan viszonyult korábban a nála gyengébbekhez (pl. állatok) vagy mindent kétséget kizáróan szükségünk lenne egy PET/fMRI/MEG vizsgálati eredményre.

3. Gyógyítható/nem gyógyítható? Azt, hogy mennyire veszélyes, nemcsak a kilenc holttest nélküli gyilkosság mutatja, hanem a szenvtelensége, ahogyan az áldozatokról beszél. A pszichopátiás értékrend: „Minek elítélni? Meg kell ölni.” Hidegszívű, beteg gondolkodás. A 15. rész 10:42-10:52 közötti tíz másodpercben látható Min valója, amikor Ji An „lebukik” Min előtt LJY házában. Min abban a 10 másodpercben megölte és el is tüntette a lányt, de még azt is lejátszotta és mérlegelte, hogy ezzel búcsút inthet a bátyjának, azaz hűvös logika mentén, hidegszívűen döntött: nem öli meg a lányt, hanem segít neki kijutni mielőtt LJY hazaérne.

Ő nem gyógyítható. Az, hogy gyilkolni fog-e, miután kiszabadul, teljes mértékben a bátyja és közte lévő viszonytól függ majd. Ő sajnos oly mértékben azonosult vele, olyan furcsa szimbiózisban van vele, ami tértől és időtől független. Mindez a meglévő betegségének kezelését is nagymértékben megnehezíti majd. Ahogyan a körülötte élő emberek életét is megnehezíti majd. Elég, ha Hyun és Ji An párkapcsolatára gondolunk, hogy ebbe hogyan fog majd Min beleférni. Ezt tökéletesen mérte fel a másik hidegszívű, LJY, amikor apjuk megölése után Mint magával vitte. Tudta, hogy „jót” tesz Hyunnal. Szörnyű kimondani, de tényleg jót tett vele.

Hyun Mint nem tudja kezelni, mert a kezelhetetlent nem lehet kezelni, csak kordában tartani és az nem ugyanaz, hiszen nem láttuk őket összecsapni eltérő nézet esetén. Hyun még nem korlátozta őt semmiben. Min nem indukált pszichózisban szenved (lásd. gyermekkori állatkínzások-és ölések, hazugságok, hidegség), ahogyan Hyun gondolja. Min kizárólagosan magának akarja Hyunt: birtokolni, irányítani, hogy mindig vele együtt és érte legyen. Csak gondoljunk arra, amikor apjánál bemártja Hyunt. Vagy csak gondoljunk arra, hogy Min, az őt eszközként használó és manipuláló LJY-nak is neki megy egy késsel, a szó szoros értelmében. Ha van valaki, aki jól kezelte Mint és a saját hűvös gondolkodását használta fel ellenében, az Cha Ji An volt, mégpedig zseniálisan és ösztönösen. Hyun erre nem képes, mert Min esetében érzelmileg érintett és nem tudja objektíven látni, ami emberileg teljesen érthető.

Megjegyzem: Min karaktere felépíthető lenne/felépíthető lett volna arra is, hogy környezeti hatásra indult nála minden probléma, ha az apa személyisége más lett volna, és ha a bátyja nem küzdött volna szintén szociális- deficittel. Ha így lett volna, valószínűleg én is inkább hajlottam volna a környezeti hatások felé, azonban sok dologról árulkodik egyetlen kiragadott kép a filmből. Az apa nem tud családapaként működni, egyfajta „szórakozott” tudósként él a gyerekeivel együtt.

Image

A képen az apa orra előtt olvasó és rajzoló fiai láthatók és egyértelmű, hogy a degenerált lelkületű rajzokat a kisebbik fiú készíti és az apa inkább hisz a hazudozó Minnek, mert ennyire nem ismeri a saját gyerekeinek jellemét és személyiségét.

A család működőképességét Hyun biztosítja és nem az apa, aki inkább él egy fedél alatt a gyerekeivel, semmint hogy velük együtt élne. Nem játszik együtt velük, nem foglalkozik velük, anyjuk halálát titokká tette, nem beszélnek róla. A következményes pszichózis esetében tipikus momentum az, hogy a közvetlen környezet titokként kezeli a traumát és nem beszél róla, feldolgozásra nincs lehetőség. Hyun számára marad a meg nem történtté tevés és elfojtás az éjszakai rémálmokkal, Minnek pedig a gyilkossághoz való hideg, részvétlen viszonyulás. Az apa tetten érhető szociális és érzelmi deficitje miatt voksoltam arra, hogy Hyun és Min központi idegrendszere feltehetően születetten, genetikailag olyan, amilyen.

Hyun elhárító mechanizmusai jobban működtek, empátiára képes, gondoskodik a családról, beleértve az apját is. Bár két tárgyvesztést élt túl (anya, apa), mégis – LJY-nak köszönhetően – képes lesz beilleszkedni a társadalomba.

Min a két tárgyvesztést (anyja, apja halála) "túléli", mégis a harmadik tárgyvesztés okozza a "vesztét" a bátyjához való szimbiotikus kötődésének megszakadása, amikor LJY magával viszi, elszakítja Hyuntól: ez lesz számára a biztos kiváltó ok, amiért pszichopatából sorozatgyilkossá lesz. Ennyiben van igaza Hyunnak, hogy közvetve ő tehet róla, hogy gyilkos lett az öccse. De! Arról nem ő tehet, hogy pszichopátiásan született. Továbbá, egészségesnek nevezhető-e ez a fajta „szimbiotikus-parazita” kötődés egy testvérhez? Véleményem szerint semmiképpen nem az, ezért a kérdés felvetése, vagy a következtetés levonása sem állja meg a helyét Hyun felelősségét illetően.

B. Hogyan érték el ezt a hatást? (Filmes eszközök, megoldások):

1. Színészválasztás: tökéletes volt. Coi Won Young: számomra –az eddig látott szerepeit tekintve – itt volt a legerősebb és a filmen belül is övé a legjobb alakítás. Park Bo Geum meglepett: a Cantabile tomorrow és a Moonlight drawn by clouds utáni teljesítménye nem győzött meg, de itt maximálisan és maradéktalanul elhiszem már, hogy nem csak a szép pofija miatt lett színész, hanem azért, mert képes összetett jellemábrázolásra. Mindketten tökéletesen hozták a „megnyerő, vonzó elmebeteg” ember típusát, akit pszichoteszteken kapásból az elsők között választunk ki, mint bizalmat kiváltó embertípust. Seo In Gukot (Cukorka Kang szerepe után is) jó volt látni fajsúlyosabb szerepben. Tetszett, ahogyan az összetett karaktert formálta különösen, ahogy az öccsével kapcsolatos vegyes érzéseit, gyötrődéseit megjelenítette. Valamennyi színész brillírozott, ill. hozta a mellékkaraktereket, ami további erénye a sorinak az érdekes hangulat mellett.
2. Forgatókönyv: a két „hópatánkat” (Joon Yeong és Min): nem mutatták gyilkolás közben, nagyon érdekes volt látni a barátnője halála miatt, apjuk helyett a fiain bosszút álló fegyenc félelmét, amikor megjelent mögötte Lee Joon Yeong árnyéka. Hullákat láttunk, gyilkolást nem. Ugyan az arcok rezdülései minden elképzelhető szörnyűséget megidéztek…
3. A két beteg karakter gyilkolási motivációja: erkölcsileg és büntetőjogilag is elítélhető emberi tetteket büntettek: gyermekbántalmazás, gondatlanságból elkövetett emberölések, kísérletek. Ezt lényegesen könnyebb elfogadnia a nézőnek, semmint az önmagáért való ragadozó gyilkolás ábrázolását, pedig egy ember életének elvétele attól még gyilkosság marad és a kivitelezés módja sem különböző.
4. A fémes, csikorgó zenei motívum: nem a gyilkosságokhoz, hanem a két beteg megjelenéséhez kapcsolódott. Ezzel is kikapcsolták a nézőt abból a szituból, hogy az áldozatokkal mélyebben tudjanak azonosulni.
5. Kamerakezelés: bár borzolta az idegeimet időnként a kamera, mégis megmaradt a néző által kezelhető határon. Azért, mert nem volt cél szubjektívvé tenni a kamerát, azaz a nézőpontot, mint pl. a Signalban Jin Woo áldozatai esetében. Konkrétan a fekete kukászacskóban felvevő és mozgó kamera az áldozat félelmével való azonosulást a légszomjig tudta fokozni a néző számára. Itt finomítottak a dolgokon, a hangsúly nem a gyilkoláson volt, nem az áldozat nézőpontja volt a fontos, hanem az abnormális gyilkos elme motivációjának kialakulása, a gondolkodásmódjuk, a betegek és a betegség közelebb vitele a nézőhöz. Ezzel a megoldással szintén vették az élét annak a ténynek, hogy két hidegvérű sorozatgyilkost láthattunk magunk előtt.

C. Mi volt a film üzenete?

A film vége nyitott volt, de nem véletlenül dönthetett a forgatókönyvíró így. Bármely más befejezés óhatatlanul valamilyen állásfoglalást sugalmazott volna az egyik karakter mellett pro és kontra. De itt nem ez volt a cél. Ez nem egy klasszikus nyomozós film, amiben szimplán a nyomozók versenyfutását nézzük egy őrült elmével.

Itt a pszichopata sorozatgyilkosok motívumának kialakulását, gondolkodását dinamikájában mutatják meg nekünk. Azt, hogy hogyan próbálják az érzelmi deficitjüket pótolni, hogyan használják intelligenciájukat a hidegszívűség irányítása alatt, hogyan viszonyulnak hozzájuk az emberek és fordítva. A lehetséges végkimeneteleket a film szépen bemutatta az egyes esetek bemutatásakor. Nem foglalt állást, a bűn büntetendő maradt, s bár éppen nem láthattuk az igazságszolgáltatást, sikerült a beteg gondolkodásmódot közelebb hozni a nézőhöz. Ha valaki genetikailag organikus elváltozásokat hordoz, abból még nem lesz szükségszerűen pszichotikus vagy antiszociális személyiségzavarral küzdő egyén.
http://www.origo.hu/egeszseg/20131203-az-idegtudos-aki-rajott-hogy-pszichopata-james-fallon.html

Az orvostudomány adhatja meg a válaszokat a témában felmerülő kérdésekre, de sokkal jobb mérőeszközökre van szükség a pontos diagnosztikához. Talán egyszer eljön az idő, amikor génollóval, őssejt-beültetéssel megelőzhető vagy orvosolható lesz a probléma. Ahogyan például a krónikus depresszió agyképlet-módosító hatását vissza tudták fordítani már az állatkísérletekben…

Addig mind a társadalom, mind a pszichiáterek, mind az igazságszolgáltatás és a büntetés-végrehajtás balladai homályban tapogatózik, és nem hozhat minden kétséget kizáróan jó döntést. Azonban a környezeti hatás nem küszöbölhető ki egy orvostechnikai eljárással… Számomra a film üzenete éppen ez volt.

A pszichopátia megítélése lassan, de változik (DSM V, 2013), azzal együtt, hogy továbbra is megválaszolatlan kérdés marad a belátás-racionalitás-gyógyíthatatlanság -büntethetőség problémakör.
http://arsboni.hu/a-pszichopatia-egy-vedougyved-szemevel-avagy-mi-ujat-hoz-a-dsm-v/

Miről is szólt a film dióhéjban?
Két beteg ember – józan ésszel nehezen magyarázható – ragaszkodása, egy harmadik, - szintén nem átlagos- emberhez.

Lee Hyun: „Miért lett kezdetektől annyira a megszállottam?”

Lee Joon Yeong: „Elképzelhető, hogy az, az egy szó okozta. A szót, amit úgy akartam hallani valakitől. Mindenki megvetett és félt tőlem, de életemben először úgy éreztem, megértenek. Még hozzá te, olyan kisgyerekként. Ha előbb megértettelek volna, lehet úgy éltem volna, mint te? Te az a gyerek voltál, aki lenni szerettem volna. Min az a gyerek, aki hasonlít rám, akárcsak egy alteregó.”

Lee Min: "Csak azt akartam, hogy tudja. Milyen is az pontosan, ha hátrahagynak. Hogy milyen, ha nem emlékeznek rád és elfelejtenek. Hogy milyen érzés az, amikor halványul a valód. Azt akarom, hogy a bátyám tudja, hogy én, akit elhagyott, mivé is váltam. Meg akarom mutatni neki."

andingo

Postby andingo » Tue Mar 20, 2018 7:13 pm

Sziasztok!
Köszönöm a feliratokat. Nem is értem, hogy maradhatott ki az életemből ez a sztori, amikor Seo In-Guk ls Bogum is a kedvencek között van. Gyorsan be is gyűjtöttem :D

Kata58

Postby Kata58 » Wed Mar 21, 2018 7:14 am

racznemagdi wrote:Sziasztok!
Tegnap befejeztem az I Remember You-t. Nagyon jó volt. És... mostmég a végét se sikerült elbaltázniuk, az is tetszett. A reklámképük alapján egy könnyű, vidám kis limonádéra számítottam, de egészen más volt (Romance, Mystery, Thriller - a romanc volt benne a legkevesebb..). Vajon kinek az agyából pattant ki ez a kép??...... (remélem megjelenik, még nem tettem fel képet)
Nagyon szépen köszönöm a kitűnő feliratokat!

http://s5.postimg.cc/6ei0i4k87/Remember_You.jpg

Hát ez nem sikerült. Tud valaki segíteni nekem, hogy lehet képet idetenni?

Image

Kívánság teljesítve... :P :lol
annyiszor láttam a sorit, csak most újraolvaslak benneteket. Élvezem nagyon zsirafka párhuzam képeitől meg kifeküdtem annyira jók...a mondanivalóval együtt...na folytatom az olvasást... :lol :wub: :thumleft:

gilnis
Fansubber
Fansubber

Postby gilnis » Wed Mar 21, 2018 10:02 am

Andingo, Magdi szívesen. Nagyon szerettem és szeretem ezt a sorozatot. :wub:

A kép pedig klassz. Nem véletlen használtam sokáig én is aláírásként, s nem is magamtól váltam meg tőle.
Seo In Guk felől az van ráírva, hogy "nyomozás helyett inkább randizzunk?", Jang Nara felől pedig hogy "randizás helyett inkább nyomozzunk?" :mrgreen:
ImageImage

Kata58

Postby Kata58 » Wed Mar 21, 2018 6:09 pm

gilnis wrote:Andingo, Magdi szívesen. Nagyon szerettem és szeretem ezt a sorozatot. :wub:

A kép pedig klassz. Nem véletlen használtam sokáig én is aláírásként, s nem is magamtól váltam meg tőle.
Seo In Guk felől az van ráírva, hogy "nyomozás helyett inkább randizzunk?", Jang Nara felől pedig hogy "randizás helyett inkább nyomozzunk?" :mrgreen:

Gilnis megnevettetél...nem is vettem észere a két mondatot főszereplőnk két oldalán.... :lol :lol :lol :lol :wub: :wub: :wub: :wub: :thumleft:

Kata58

Postby Kata58 » Wed Mar 21, 2018 7:59 pm

Ircsi téged is újraolvastalak, de biztosan nem utoljára, annyira jó a tanulmányod... :lol :lol :lol

zsirafka

Postby zsirafka » Mon Mar 26, 2018 2:24 pm

gilnis wrote:Nem véletlen használtam sokáig én is aláírásként, s nem is magamtól váltam meg tőle.

Már épp akartam jelezni, hogy hiányzik is (pláne a vágott verziód) XD. (hát még egy hasonló pörgős topik :wink:...)

andingo

Postby andingo » Sun Jun 24, 2018 8:47 am

Húha!
Lehet, nem jó passzban vok egy ilyen sztorihoz. De egyelőre még az első részen sem sikerült túl jutnom. 5. alkalommal folytatom, de 10-15 perc alatt meghalok tőle. Jelenleg ott tartok még csak, h a rendőrségen simán lesétálhat bhova egy ember, sőt egy gyerek? A fogvatartott nyitott szobában ül?
Átnyálaztam a hsz-eket, hogy vajh csak én szenvedek ennyire? Úgy tűnik, igen. :mrgreen: Pedig In Guk játékaiban eddig nem csalódtam. Még adok neki lehetőséget. Lehet csak át kell jutnom a kezdeti nehézségen. 8) 8)