Hwajung / Splendid Politics [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
unni2011

Re: Hwajung / Splendid Politics [Hungarian Subs] (1-30 of 50)

Postby unni2011 » Sat Dec 05, 2015 10:17 pm

Kedves Summi és Mikaz, mindkettőtöknek szívesen a 32. feliratot, Biri nevében is. :wub: :wub:
mikaz wrote:
Még Suk-Jong (19. csoszoni király) feleségét is egy ostoba babona miatt tudták eltávolítani (lsd. Dong Yi). Itt láthatóan szintén a boszorkányságot alkalmazzák a hercegnővel szemben. Nyilván nehéz lesz ezt észérvekkel kivédeni.
Az is érdekelne, hogy Hong tanácsos miért nem jöhet szóba vőlegényként. Ez a szál igencsak elakadt. Gyerekként még alkalmas lett volna férjnek, most miért nem?
Izgalmas lesz a folytatás!

Szerintem, most a királyváltás utáni időszak, nem a legalkalmasabb a szerelem ápolására, :O de reményeim szerint talán majd nem fognak megfosztani bennünket ettől az élménytől. :heart: :heart:
Ami a fekete mágiát, "boszorkányságot" illeti, most sokkal jobban izgat, hogy vajon az ágyas és a király koholmánya, vagy már Kang úr dobta be magát? :w00t: Mennyire lesz ez védhető? Lehet, hogy ezen apropó kapcsán képesek lesznek száműzni a hercegnőt? Az mivel jár majd? Elveszik-e birtokait is? A nép mennyire tolerálja, vagy ténylegesen hallatni fogja-e a hangját? Kang In-woo érzései a hercegnő iránt változatlannak tűnnek, vajon képes lesz-e segíteni a hercegnőnek ismételten? :roll

Kedves Fórumozók!

Biri Mikulása most nem a Hwajung 33. feliratát, hanem egy különlegesen szép, megható dokumentumfilm feliratát rejtette a csizmáinkba, melyet Biri blogján megtalálhattok.Image
A film több szempontból is különleges. :wub:
Egyrészt ilyen szép életkort megérni párkapcsolatban, szeretetben, örök szerelemben élni, csak kevesünknek adatik meg. :goggle:
Másrészt a stáb nélküli, egyszemélyes filmforgatása is szokatlan - bár ezt nem vesszük észre - de ezáltal sikerült a bensőséges hangulatot, az intimitást megőrizniük, és átadniuk nekünk.
Szíves figyelmetekbe ajánlom a MY LOVE, DON'T CROSS THAT RIVER ~ Szerelmem, ne kelj át a folyón! c. dokumentumfilmet. :-)
A filmet látva végiggondoltam, hogy a felmenőim közül kik voltak ilyen szerencsések. :-) Az anyai dédszüleim közelítették meg ezt az életkort és az együtt töltött éveket, annyi különbséggel, hogy dédpapám úgy szöktette meg a dédmamámat, ami miatt, ill. a rangon aluli házassága miatt, ükapám ki is tagadta. :w00t:
Ennek ellenére nagy boldogságban éltek, 13 gyermeket neveltek fel, akik közül még 3 él, a legidősebb most már a 96 évével, az én drága Nagyikám. :wub:

Mindannyiótoknak kellemes izgalommal teli készülődést kívánunk az ünnepekre!
Image
Image
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Sun Dec 06, 2015 11:15 pm

Kedves Biri és Unni :-)

Nagyon köszönöm a dokumentumfilmet az ajánlót a feliratot ,ügyes kis Mikulásotok van Image :D

unni2011

Postby unni2011 » Tue Dec 08, 2015 10:42 pm

Kedves Summi, Biri nevében nagyon szívesen! :wub: Ennek a filmnek a feliratát én is meglepetésként kaptam tőle. :D
Az még külön is említést érdemel, hogy a KKK-ban Biri már látta a filmet, tehát nem kellett volna lefordítania, de úgy gondolta, hogy ezt a megható, szép történetet többeknek is látniuk kellene, mint ahányan eljutottak aktuálisan a filmvetítésre. :wub:
A KKK-ban vetített filmek feliratai, egyébként nem elérhetőek. :roll
Nagyon cuki a kis Mikulás-gifed, le is mentettem. :P
Image
ImageImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Thu Dec 10, 2015 11:25 pm

Sziasztok!
Lehet szavazni az MBC díjkiosztó jelöltjeire, a kedvenceitekre. Ha szavaztok, akkor utána megláthatjátok, hogy ki hogyan áll eddig. :P
http://www.hancinema.net/mbc-drama-awar ... 89368.html
Image
ImageImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Sun Dec 13, 2015 7:42 am

Kedves Érdeklődők!
A 33. rész felirata már Biri blogján elérhető. :-)

Kellemes ezüstvasárnapot, jó filmezést kívánunk!
Image
Image
ImageImageImage

kendall

Postby kendall » Sun Dec 13, 2015 6:41 pm

unni2011 wrote:
Sziasztok!
Lehet szavazni az MBC díjkiosztó jelöltjeire, a kedvenceitekre. Ha szavaztok, akkor utána megláthatjátok, hogy ki hogyan áll eddig. :P
http://www.hancinema.net/mbc-drama-awar ... 89368.html

Kedves Unni! Köszönet a linkért! Kétségkívül érdekesek a szavazati arányok. :D (Sajnos nem minden sorozatot láttam, így hát nem is lehetek objektív.) Ugyanakkor kicsit elfogult vagyok a kedvenc színésze(i)mmel. :wink:
Üdv. Kendall

mikaz

Postby mikaz » Tue Dec 15, 2015 10:38 pm

Köszönöm a 33. rész feliratát! Ahogy vártuk is, nem alakul túl jól a hercegnő helyzete. Talán mindig is nehéz volt, vagy inkább lehetetlen kikecmeregni a koncepciós perekből.
Régen láttam az előző részeket, ezért most nem tudom felidézni, melyik esetre utalhatott a hivatalnok. Mi volt az a híres eset, amikor királyi család tagját vádolták meg ilyen fondorlatos módon? Gwanghae idejében történt,amikor félreállították a családtagokat (Imhae herceg, vagy Yeongchang nagyherceg ügye)?
Megható,ahogy kiállnak a hercegnő mellett a tüzérségi hivatal emberei, s vannak támogatói a palotán belül is.
Jelenleg csak azért vagyok bizakodó, mert még túl sok rész van vissza ahhoz,hogy most bukjon el a főszereplő.
Kim Jae-won tökéletes színészi alakítást nyújt, hiszen Injo király rettenetesen ellenszenves. Találó jellemzés,hogy azért kell eltüntetni a hercegnőt, mert a kisebbrendűségi érzést erősíti a királyban.
Hányszor ismétli ezt az élethelyzetet a történelem! Ha csak Kádár Nagy Imrével kapcsolatos félelmeire gondolok. Még a holttestét is meggyalázták, nehogy visszatérjen a szelleme. Lám, a XX. század közepén is működik a babonaság! Hogyne hatott volna Injo idejében!
ImageImage

Summi

Postby Summi » Thu Dec 17, 2015 11:32 am

unni2011 wrote:Kedves Érdeklődők!
A 33. rész felirata már Biri blogján elérhető. :-)

Kellemes ezüstvasárnapot, jó filmezést kívánunk!
Image

Sok sok köszönet a 33. rész feliratáért , köszönöm Unni a jókívánságot Neked is és Birinek is örömteli készülődést ünneplést kívánok Image Image

unni2011

Postby unni2011 » Sun Dec 20, 2015 9:29 am

Kedves Mikaz és Summi nagyon szívesen a 33. feliratot is. :wub:
mikaz wrote:... Ahogy vártuk is, nem alakul túl jól a hercegnő helyzete. Talán mindig is nehéz volt, vagy inkább lehetetlen kikecmeregni a koncepciós perekből.
Régen láttam az előző részeket, ezért most nem tudom felidézni, melyik esetre utalhatott a hivatalnok. Mi volt az a híres eset, amikor királyi család tagját vádolták meg ilyen fondorlatos módon? Gwanghae idejében történt,amikor félreállították a családtagokat (Imhae herceg, vagy Yeongchang nagyherceg ügye)?

Bocs, hogy csak most válaszolok, de gondolkodtam a kérdéseden, amire így is csak részben tudom a választ. :roll
Hát igen, biztosan nehéz lesz tisztázni a hercegnőt a vádak alól, pláne azért, amiért magára is vállalta már. De én ezt is vártam tőle, mert ilyen tündöklőnek ismerhettük meg a jellemét. :wub:
Szerintem, Kang In-woo lesz majd a segítségére, talán azáltal, hogy hivatalból épp ő tárja fel a csendőrfőnök felkéréséről szóló bizonyítékot, amire a Tüzérségi Hivatal emberei rátaláltak.
Reményeim szerint, így kéne történnie. Látszott, hogy Hong tanácsos magyarázata mélyen megrendítette, elgondolkoztatta, az, hogy miért is nem őt választotta a hercegnő. :goggle:
Ez a királyi cselszövés vélhetően majd védhető lesz, de Kang úr és Kim titkár is még kieszeltek valamit, mert szemmel láthatóan nem bíznak ennek a sikerességében.
A precedens, amire utaltak, az szerintem nem Gwanghae idejében történt, hanem jóval korábban.
Az biztos, hogy Imhae herceget és Yeongchang nagy herceget nem ilyen ürüggyel állították félre.
Ha menet közben rátalálunk a helyes válaszra majd jelezzük, ill. ha te találsz rá, te is jelezd, légy oly kedves!
Szukdzsong ( uralkodása1674–1720) királynál is találkozhattunk ezzel, Hibin, azaz Dzsang úrnő idejében, de ez később volt.

Kellemes ünnepi készülődést kívánunk Mindenkinek! :wub:
Image
Image
ImageImageImage

Marika58

Postby Marika58 » Mon Dec 21, 2015 6:09 pm

Kedves Biri és Unni!
Hálásan köszönöm az egész éves áldozatos, kitartó munkátokat, mellyel nagyon sok kellemes percet szereztetek nekem.
Békés, szeretetteljes Karácsonyt és sikerekben gazdag, szerencsés Új Esztendőt kívánok Nektek és Családotoknak!

gali4375

Postby gali4375 » Mon Dec 21, 2015 7:11 pm

Kedves Biri és Unni ! :D
Én is csatlakozom a köszönőkhöz és a köszöntőkhöz - sok kellemes percet okoztatok nekem munkátokkal, hozzászólásaimra adott válaszaitokkal.
Karácsony közeledtével - a magam (dilis) módján én is áldott karácsomyt és boldog új évet kívánok minden ide látogatónak:

Image
Image

mikaz

Postby mikaz » Mon Dec 21, 2015 7:12 pm

Unni, ez az elmélet Kang In-woo-val nagyon jól hangzik!
De nagyon szembe kell mennie az apjával, ha ezt valóra is váltja. Főleg,hogy a mostohaanyja épp szövetkezett a palotában lévő áspiskígyóval. Ez a jó,hogy találgathatunk! A hercegnő egyenessége valóban megható jelenet. Nekem még egy gyanúm van a tisztázás terén. Az a hivatalnok, aki a kihallgatását átvette (a színész volt a király a Palota ékkövében), lehet,hogy ő fogja megoldani a helyzetet. Talán azért is,hogy önmagát mentse, hisz hozzá kellett volna titokban elmennie a hercegnőnek.

Természetesen,ha találok olyan eseményt a múltban, ami hasonlóan koncepciós per, akkor jelentkezem.
Gali, köszönöm, a kedves gondolatokat és a jókívánságokat!
Áldott, békés ünnepeket kívánok szeretettel minden fórumozónak!
ImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Tue Dec 22, 2015 9:36 am

Drága Biri és Unni!

Köszönöm én is azt az igényes és áldozatos munkát, amivel megajándékoztok minket, hogy visszarepítve az időben a királyi udvarban érezhessük magunkat.
Kívánok Nektek és minden kedves idelátogatónak Áldott, békés, szeretetteljes Karácsonyt!

Image

unni2011

Postby unni2011 » Tue Dec 22, 2015 11:51 pm

Kedves Marika58, Gali, Mikaz és Cseppke!

Nagyon köszönjünk a szívet melengető kedves soraitokat, a verset, az ünnepi jókívánságaitokat! :wub: :wub:
Mi is minden szépet és jót kívánunk Nektek és a Fórum olvasóinak:
Legyen áldott, meghitt karácsonyi ünnepetek, nagy-nagy szeretetben, békességben! Image

Azért még nézzetek be a topikba, mert lesz egy kis meglepetésünk a számotokra! :P
Image Image

mikaz wrote:Unni, ez az elmélet Kang In-woo-val nagyon jól hangzik!
De nagyon szembe kell mennie az apjával, ha ezt valóra is váltja. Főleg,hogy a mostohaanyja épp szövetkezett a palotában lévő áspiskígyóval. Ez a jó,hogy találgathatunk! A hercegnő egyenessége valóban megható jelenet. Nekem még egy gyanúm van a tisztázás terén. Az a hivatalnok, aki a kihallgatását átvette (a színész volt a király a Palota ékkövében), lehet,hogy ő fogja megoldani a helyzetet. Talán azért is,hogy önmagát mentse, hisz hozzá kellett volna titokban elmennie a hercegnőnek.

Mikazom, már nem lenne illendő erre válaszolnom, de hamarosan megtudjuk, hogy igazunk volt-e. :lol Akár mind a kettőnknek is igaza lehet... :P Annyit elárulok, hogy nagyon tetszett a megoldás. :dance:
Image
ImageImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Wed Dec 23, 2015 9:03 am

Kedves Érdeklődők!

A 34. rész felirata már Biri blogján elérhető. :-)
Ezzel is szeretnénk Nektek kellemes ünnepeket kívánni Birivel.

Azért a kis saját készítésű képeslapomat is becsempészem. :D :P
Image
Image
ImageImageImage

mikaz

Postby mikaz » Fri Dec 25, 2015 1:28 pm

Kedves Biri és Unni! Köszönöm a 34. rész fordítását! Ez most ismét izgalmas és tanulságos fejezet volt.
Talán megnyugodhatunk a helyzet alakulása miatt, de szerintem ez csak átmenet! A gonosz erők, s főleg a sértett királyi gőg nem fog sokáig nyugodni. Aggódom, szerintem nem sokáig feszegetheti a határokat a hercegnő. Ennek hamarosan böjtje lesz! S ismét felvetném,hogy Hong tanácsos már megérdemelné, hogy beteljesüljön a szerelme. Az is nagyon szép volt, ahogy Kang In Woo emberként viselkedett!

Unni,köszönöm a kedves lapot! :wub:
ImageImage

gali4375

Postby gali4375 » Sun Dec 27, 2015 7:45 pm

Kedves Biri, Unni és Mindenki ! :-) :D
Megnéztem a 33-34. részeket. Elképesztő, hogy az igazság teljes mellőzésével mi mindent lehetett abban a korban véghezvinni a palotában. Vezető pozícióba került emberek (pl. a rendőrparancsnok) szemrebbenés nélkül teljesítenek bármilyen alávaló parancsot ? :x :-(
Egyébként érdekes, hogy ezzel a tehetségtelen királlyal és korával mennyi dorama foglalkozik a Hwajungon kívül. :unsure: Ebben az időben játszódik a
Cruel Palace - a király egyik ágyasának történetén keresztül láthatjuk, hogy mi mindenre képesek a hatalom érdekében a palota lakói és milyen ádáz küzdelem zajlik az ágyasok között
Chuno - a 2. mandzsu invázió után - egy rabszolgavadász és egy szerelmét kereső rabszolga szökevény történetén keresztül láthatjuk, hogy milyen korrupt, züllött a társadalom és a nemesség
Strongest Chil Woo - ebben a sorozatban bérgyilkossá aljasodik az a főszereplő, akinek galád módon megölték családját , egyben bemutatja Injo fiának, a trónörökösnek a tragédiáját
…..és ha jól emlékszem, akkor az Iljimae sorozat és az Iljimae visszatér is ezt az időszakot dolgozza fel, ahol ez a népi hős igazságot tesz az aljas, gyilkos, korrupt nemesek között. :unsure: :scratch: :unsure:
Ezen felül emlékszem még egy sorozatra, ami szintén ekkor játszódik – amiben sorozatos leszámolások vannak a király és hívei részéről – de a címét már elfelejtettem. :scratch: :scratch: :scratch:
Ezekből ítélve Injo kora ( és az ő uralkodása) Korea szégyenfoltja lehetett. Kíváncsi vagyok, hogy ez a későbbiekben mennyire domborodik ki a történetből. Persze hátra van még a mandzsu invázió – ami lehet, hogy szerencsét hozhat a hercegnő számára - menekülése szempontjából. :unsure: :roll :unsure:
Image

Summi

Postby Summi » Mon Dec 28, 2015 6:32 am

Nagyon köszönöm a 34. rész feliratát is további sok sok sikert lelkesedést a munkátokhoz Image

unni2011

Postby unni2011 » Thu Dec 31, 2015 3:58 pm

Kedves Mikaz, Gali és Summi, nagyon szívesen a feliratot, Biri nevében is! :wub: :wub:

A 35. felirat az új év elejére várható, amely vélhetően a románc alakulása miatt, talán a kedvedre lesz Zsuzsám. :P

gali4375 wrote: Elképesztő, hogy az igazság teljes mellőzésével mi mindent lehetett abban a korban véghezvinni a palotában.

Hát, igen... de én feltettem magamban a nagy kérdést, hogy biztos, hogy csak "abban a korban"? :roll :w00t:

A Fórum minden olvasójának, Sikeres, Boldog, Bőséges Új Esztendőt kívánunk!

Egy kis saját készítésű giffel... Vajon felismeritek-e, hogy a gif utolsó képkockája melyik tévéjátékból van? :lol

Image

és egy Nagy László verssel:

ADJON AZ ISTEN

Adjon az Isten
szerencsét,
szerelmet, forró
kemencét.
üres vékámba,
gabonát,
árva kezembe
parolát,
lámpámba lángot,
ne kelljen
korán az ágyra hevernem,
kérdésre választ
ő küldjön,
hogy hitem széjjel
ne düljön,
adjon az Isten
fényeket,
temetők helyett
életet
nekem a kérés
nagy szégyen,
adjon úgyis, ha
nem kérem.
Image
ImageImageImage

unni2011

Re: Hwajung / Splendid Politics [Hungarian Subs] (1-35 of 50)

Postby unni2011 » Sun Jan 03, 2016 9:44 pm

Kedves Érdeklődők!

Az új év első ötös csomagja a 35. felirattal, a DA-ra is felkerült. :-) Birivel kellemes filmezést kívánunk! :wub:

Néhány paravánfestmény és egy hercegnői piperés asztalka színkavalkádja megragadta a tekintetemet a 35. részben... :D

Image
A zömét spoilerbe rejtem... :-)
Image

Image

Image

Image
Image
ImageImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Sun Jan 03, 2016 10:46 pm

Drága Unni és Biri!

Éppen most fejeztem be a 34.részt és jöttem a következőért, mert éreztem hogy ma felteszitek!
Unni, nagyon szép színkavalkádos képeket osztottál meg velünk. Ez a gyönyörű környezet csak fokozza a film iránti lelkesedésünket, :cheers:
Majdnem elfelejtettem megköszönni a fordítást és lektorálást, most gyorsan pótolom! :notworthy:

Summi

Postby Summi » Mon Jan 04, 2016 6:59 am

unni2011 wrote:Kedves Érdeklődők!

Az új év első ötös csomagja a 35. felirattal, a DA-ra is felkerült. :-) Birivel kellemes filmezést kívánunk! :wub:

Biri és Unni nagyon köszönöm a 35. rész feliratát és a képet nagyon gyönyörű nem csodálom , h megragadta a figyelmedet ez a tetszetős festmény és a színharmónia :cheers: :wub:

unni2011

Postby unni2011 » Mon Jan 04, 2016 8:25 pm

Cseppkém, Summi mindkettőtöknek nagyon szívesen a feliratot, Biri nevében is. :wub:
Örülök, hogy elnyerték a kiragadott fotók a ti tetszéseteket is. :-)
Egyébként a középkori festészetüket, és az ezeket megörökítő, vagy talán inkább felelevenítő doramáikat is nagyon szeretem. :salut: Szívesen legeltetem szépségeken a tekintetem. :P

Cseppkém, kíváncsian várom, hogy mit szólsz majd a 35. rész eseményeihez. :roll
Image
ImageImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Mon Jan 04, 2016 11:13 pm

Drága Unni! és Biri!

Megnéztem a 35.részt és kezdtem reménykedni, hogy talán jóra fordulnak a dolgok. :wub:
Annyira örültem az esküvőnek, arra gondoltam ez talán belefér a történelmi "hűségbe". Végül is a fiatalok megérdemeltek volna egy kis boldogságot. Nagyon megkedveltem In-woo jellemét, ahogy ügyesen hozzájárult a hercegnő kiszabadulásához. De jó lett volna látni, hogy a király és a hercegnő megbékélnek egymással és Injo a nép által szeretett uralkodóvá válik. Érdekes,hogy míg Seonjo király és Injo is a nép szeretetéért küzd, Gwanghae az országot akarta stabillá és erőssé tenni, keveset lamentált azon, hogy szeretik-e őt az emberek.
Azt nem igazán tudom, hogy most ki indított támadást a palota ellen? Korábban száműzött katonák közelednek Injo királyt letaszítani a trónról? Az viszont szinte biztos, hogy minden szép reményünk oda van, és marad minden a régiben.

unni2011

Postby unni2011 » Tue Jan 05, 2016 1:20 pm

Cseppke wrote:Drága Unni! és Biri!

Megnéztem a 35.részt és kezdtem reménykedni, hogy talán jóra fordulnak a dolgok. :wub:

Drága Cseppkém, de jó, hogy már meg is nézted! :wub: Bátran állíthatom, hogy nincs okunk a reményt feladni. :P

Cseppke wrote:Annyira örültem az esküvőnek, arra gondoltam ez talán belefér a történelmi "hűségbe".

Ami a történelmi hűséget illeti, Jungmyung hercegnő hosszú életnek örvendett, és ha jól emlékszem, akkor valamelyik kései leszármazottja, tán az unokája vagy a dédunokája még trónra is fog kerülni. :roll
Cseppke wrote: Az viszont szinte biztos, hogy minden szép reményünk oda van, és marad minden a régiben.

Egyébként a sorozat eredeti címe, az. ún."munkacíme "Jungmyung Gongju", azaz Jungmyung hercegnő volt.
Ez is arra enged következtetni, hogy az ő életét végigkísérhetjük majd a sorozatban. :-)
Ezért nem is aggódtam annyira a megrágalmazása miatt. :D Szóval Cseppkém, nincs okunk a reményt feladni. :wub:
Cseppke wrote:Azt nem igazán tudom, hogy most ki indított támadást a palota ellen? Korábban száműzött katonák közelednek Injo királyt letaszítani a trónról?

Yi Gwal, Injo király volt csendőrfőnöke támadt rájuk. :w00t:
Ő vitte el a balhét a hercegnő "megrágalmazásáért", ezért Pyongan tartományba száműzték.
Nagyon felhúzta ezen magát, hiszen ő csak királyi parancsot teljesített, ezért is toborzott a határőrökből jól képzett katonaságot magának, akikkel Injón akart elégtételt venni.
A hercegnő és bennfentes követői, persze nagyon is jól tudják, hogy nem az értelmi szerzőt csípték nyakon, épp ezért kéri a hercegnő a békesség kedvéért Injót, hogy menessze Kim Ja-jeomot, a titkárát.
Nem tudom mi lesz a vége, mert épp rosszkor érkezik a támadás híre... :goggle: A személyi változásokat már épp meg akarta lépni Injo, mert mint a titkár is említette a nevelt lányával, azaz az áspiskígyóval folytatott beszélgetésében, hogy a király elemi (alapvető) ösztönei jól működnek, ha meg kell védenie magát.
Szemmel láthatóan el kezdte őket mellőzni, a nagyképű szolgálólányt is.
Cseppke wrote:Érdekes,hogy míg Seonjo király és Injo is a nép szeretetéért küzd, Gwanghae az országot akarta stabillá és erőssé tenni, keveset lamentált azon, hogy szeretik-e őt az emberek.

Igen, én is így látom.
Gwanghae nem számolt azzal, hogy a népének mily gyorsan halványul, "kopik meg" az emlékezete. :whistling:
A hétéves (imdzsini) háború győzelmét, emlékeztetőül minden évben meg kellett volna ünnepeltetnie a népével. :roll Elkésett azzal is anno, hogy beszéljen a népével, és megmagyarázza nekik, hogy miért is nem a Mingek mellé kell állniuk...
Image
ImageImageImage

mikaz

Postby mikaz » Tue Jan 05, 2016 7:44 pm

Köszönöm a 35. rész fordítását! Valóban nagyon romantikusra sikeredett. Végre! :wub:
Annyira szurkoltam ennek a kis párnak. Legalább odáig eljutottak,hogy egymás között tisztázták az érzéseiket. Aranyos volt a hercegnő duzzogása!
Unni,én sem adom fel a reményt! Talán még ebből a helyzetből is ők jöhetnek ki győztesen. Injo egy nagyon egyszerű ember, mármint,hogy agyilag. Szerintem azért vágyik az emberek szeretetére, mert eddig terjed az uralkodással kapcsolatos elképzelése. Ő a mellőzött, lenézett, nemkívánatos herceg végre elnyerhesse a hőn áhított elismerést és szeretetet. S ezért kell mellé mindig tanácsadó, mert képtelen magától kitalálni értelmes megoldásokat. Kérdéses, hogy megtalálja-e a megfelelő személyeket. Aggódom,hogy ez a lehetőség most fog elúszni. Jobban félek ettől, mint a házasság elodázásától.

Unni, a képek és filmbeli részletek is nagyon harmonikus, szép színkavalkádot mutatnak. Egyébként ezért is szeretem a kosztümös filmeket, mert mindig meglepnek a csodálatos díszleteikkel, jelmezekkel és kellékekkel.
ImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Wed Jan 06, 2016 1:39 pm

mikaz wrote:Köszönöm a 35. rész fordítását! Valóban nagyon romantikusra sikeredett. Végre! :wub:
...
Unni, a képek és filmbeli részletek is nagyon harmonikus, szép színkavalkádot mutatnak. Egyébként ezért is szeretem a kosztümös filmeket, mert mindig meglepnek a csodálatos díszleteikkel, jelmezekkel és kellékekkel.

Mikaz, nagyon szívesen a feliratot neked is, Biri nevében is. :-)
Gondoltam, hogy majd elnyeri a tetszésedet a rész romantikus vonulata. :wub:
Igen, én is félek, hogy most elúszik Injo lehetősége. :O
Nyilvánvaló, hogy a titkár és az áspiskígyó majd mindent elkövetnek, hogy ne essenek ki pikszisből. :roll Az egyik feliratban, az áspiskígyó megjelenésekor olvashattuk, hogy ágyas lesz... most még csak palotaszolga, akinek nincs hivatalos ágyasi címe, de ez is igazolni látszik azt a feltételezésünket, mely szerint Injo nem fog tudni tőlük megszabadulni. :-(
Egyébként Injo felesége, azaz a mostani királyné, nagyon szimpatikus karaktert alakít, :wub: sokszor olybá is tűnik, hogy több szürkeállománnyal van megáldva, mint Injo. :whistling:

Cseppkém, amit a korábbi hozzászólásomban neked Jungmyung hercegnőről, azaz a történelmi hűségről írtam, majd a következő rész után még pontosítani fogom. :-) Biri nyomozott utána és meglepő eredményre jutott. :O Nagyot néztem, hogy melyik közkedvelt, általunk is nagyra becsült királyuk "szépnagyanyja". :wub: A családfájuk levezetése is érdekes lesz... :goggle: :P
Image
ImageImageImage

gali4375

Postby gali4375 » Wed Jan 06, 2016 8:15 pm

Kedves Biri és Unni ! :-)
Megnéztem én is a 35. részt – egyben köszönöm a feliratát. :D :D
Valóban örömteli eseménnyel indul ez a rész – végre valahára esküvő következik ( következne) – és ezt mindkét fél nagyon akarja – ma úgy mondanánk: szerelmi házasság készül (ne). :roll :roll
Mindez tart az utolsó pár percig – és ott beüt a „ménkű” – lázadás készül a palota, a király ellen ? - ….. a következő rész nyilván erről szól majd. :unsure: :unsure:
Injo király „ábrázolása” nem is lehet más – még egy ilyen képzelet szülte eseményfolyamban sem – hiszem tehetségtelen, határozatlan uralkodó volt – a neten fellelhető adatok szerint. :roll
Egyébként is minden esemény ellene szól ( és fog szólni). Mandzsu inváziók az ország ellen – ezek eredménye az hogy Korea vazallus állama lesz Kínának – gyermekei majd fogságba kerülnek – a nemesség arra használja fel az országban eluralkodó zűrzavart, hogy mindenből hasznot húzzon – uzsorakamatra adnak kölcsön, aki nem fizet rabszolga lesz - könyörtelen és kíméletlen módszerekkel bánnak a szolgákkal – egymást jelentgetik fel, hogy így szerezzenek nagyobb vagyont és befolyást a királynál,….. :-) :unsure: :roll

Abba viszont bízom, hogy a áspiskígyó talán nem lesz királyi ágyas, mert a királyné ezt meg tudja majd akadályozni. Tény, hogy Injonak ő (marad) a felesége a későbbiekben is….. azt is olvastam valahol, hogy a hercegnő majd férjhez fog menni és hosszú életű lesz…… és a király gyermekei ( a későbbi trónörökös is) a királynőtől – és nem ágyastól fog születni ( vagy tévedek ?) :scratch:
Image

mikaz

Postby mikaz » Wed Jan 06, 2016 8:56 pm

Kedves Gali, de jó olvasni, hogyan kutattál a történetükben! Unni is arról számol be,hogy újabb történelmi tényeket fogunk olvasni a leszármazottakkal kapcsolatban. :-)
Szerintem ezekben a történelmi sorozatokban az a legnagyszerűbb, hogy felkeltve az érdeklődésünket, még több információt szeretnénk tudni a korszakról. A képeket látva, a kultúráról. :wub:
Nagyon szeretem a koreaiak történelmét olvasgatni. Aggódom is értük, most éppen a hidrogénbomba kapcsán.
De azért mindig fanyalgok is. :pale:
Vajon a mi királyaink és leányaik életében nem lehetne ilyen izgalmas és fordulatos történeteket találni?!
Számos példát lehetne sorolni.
Olyan kár, hogy nálunk nincs ilyen kultusza a történelmi személyiségeknek! XD
Last edited by mikaz on Thu Jan 07, 2016 7:24 pm, edited 1 time in total.
ImageImage

gali4375

Postby gali4375 » Thu Jan 07, 2016 6:15 pm

Vajon a mi királyaink és leányaik életében nem lehetne ilyen izgalmas és fordulatos történeteket találni?!
Számos példát lehetne sorolni.
Olyan kár, hogy nálunk nincs ilyen kultusza a történelmi személyiségeknek!

Kedves Mikaz !
:D
Köszönöm megjegyzésedet.
Persze, hogy lehetne találni - hiszen abban az "átkosban" készült az Egri csillagok, Tenkes kapitánya, Szent Péter esernyője, Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán és sorolhatnám.
Csak Gárdonyit, Jókait, Mikszáthot kéne fellapozni - és nagyon jó film(sorozatokat)eket lehetne készíteni. Hiszen Jókai a magyar történelem szinte minden korszakát feldolgozta.....
Csak tudod - ami seggnyaló értelmiségi elitünk a nyugatot majmolja. Mivel arrafelé mi bűnös nemzet vagyunk ( Trianon, utolsó csatlós.... stb) - ők nem tartják ildomosnak, hogy történelmi múltunkat - nagyjainkat - megszerettessük a mai fiatalokkal - ezért akik ezt megtehetnék - inkább nem foglalkoznak vele - szolgalelkűség okán.... Szerintük jobb ha a celeb becenevű rib.....cok és kurafiak a követendő példák....
Sajnos..... :unsure: :unsure: :unsure: :roll :roll :roll
Image

mikaz

Postby mikaz » Thu Jan 07, 2016 7:38 pm

Kedves Gali! Valószínűleg csalódottság, kiábrándultság íratta veled az erős kifejezéseket.
Lényegében egyetérthetünk abban,hogy hiányzik az őszinte akarat. A mai média által közvetített kultúra minősége silány. Nem véletlenül időzünk a koreai filmek világában.
A mi történelmünkben is csodálatos az alapanyag,ahogy azt nagy íróink munkássága is igazolja. Én még bizakodom,hogy eljön az az idő,amikor újra az érték lesz a mérték. Jó lenne,ha az erősödő koreai-magyar kapcsolat révén felfigyelnének a koreai filmek nemzeti egységet építő erejére, és adaptálnák a mintát itthon is.
ImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Fri Jan 08, 2016 6:54 pm

Kedves Fórumozók!
Felkerült Biri blogjára a 36. rész felirata is. :-) Nagyon igyekeztünk, mert mi is kíváncsiak voltunk a folytatásra. :P Most is bőven lesz izgalmakban részünk, de hát a sorozat készítői nagyon jól értenek ahhoz, hogy a végével mindig jól felcsigázzák az érdeklődésünket, kíváncsiságunkat. :roll
Biri utánanézett Jungmyung hercegnő és Hong tanácsos leszármazottainak, és meglepő felfedezésre jutott... :goggle:
Jungmyung hercegnő a szépanyja Hyegyeong úrnőnek, aki Yi San, azaz Jeongjo király édesanyja volt. Ráadásul Jeongjo királynak mindkét szülője Seonjo királytól származik, íme a levezetés:

Seonjo király → fia: Jungwon herceg (anyja a suwoni Kim hitves) → fia: Injo király - fia: Hyojong király → fia: Hyeonjong király → fia: Sukjong király → fia: Yeongjo király → fia: Sado trónörökös → fia: Jeongjo király, akit Yi Sanként/Isan/ ismerhettünk meg Brigichan kitartó, remek fordításának köszönhetően

Seonjo király → lánya: Jungmyung hercegnő (anyja Inmok királyné) → elsőszülött fia: Hong Man-yong → ükunokája: Hyegyeong úrnő → fia: Jeongjo király, akit Yi Sanként/Isan/ ismerhettünk meg Brigichan kitartó, remek fordításának köszönhetően

gali4375 wrote:Kedves Biri és Unni ! :-)
Megnéztem én is a 35. részt – egyben köszönöm a feliratát. :D :D
Valóban örömteli eseménnyel indul ez a rész – végre valahára esküvő következik ( következne) – és ezt mindkét fél nagyon akarja – ma úgy mondanánk: szerelmi házasság készül (ne). :roll :roll

Kedves Gali, nagyon szívesen a feliratot mindkettőnk nevében. :wub: :wub:
Nagy öröm, és egyben e hosszú sorozatnál motiváló erő is, hogy Te is velünk tartasz. :notworthy: :notworthy: Mi is köszönjük!
Nézd el nekem, hogy rögtön nem tudtam reagálni a hozzászólásodra, de minden szabadidőmet a Hwajungra fordítottam én is, mert nagyon szerettük volna még a 36. részt meghozni nektek a jövő héten esedékes utazásom előtt. :-) /Nagy elánnal beindult az ez évi verkli nálunk... :O /
Ami a szerelmi házasságot illeti, azért hál' Istennek sokaknak megadatik. :P
Egyébként egyetértve veletek, a magyar vonatkozású történelmi filmeket, sorikat én is nagyon hiányolom. :cry:
Kárpótlásul az ünnepek alatt viszont sikerült egy-két már jól ismert művet újranéznem, többek között pl. a Szent Péter esernyőjét is. :wub: Megint csak rácsodálkozhattam, hogy Törőcsik Mari milyen bájos, gyönyörű ifjú hölgy volt.

Kellemes szórakozást kívánunk Mindenkinek a 36. részhez is! :wub:
Image
ImageImageImage

mikaz

Postby mikaz » Fri Jan 08, 2016 9:56 pm

:notworthy: Köszönöm a 36. részt! :notworthy: Mivel a 35. olyan izgalmasan végződött, most nagyon jó volt hamarosan látni a folytatást! Hát ez a romantika még jobban a kedvemre volt!
Tiszta, egyszerű szertartás az őszinte barátok előtt. Nagyon szépek a fiatalok, s olyan megható,ahogy egymásra néznek. Jó volt viszontlátni a megismerkedésükről felidézett jeleneteket!
Érdekes,hogy ilyen rövid időn belül ismételte önmagát a történelem. "Nem esett messze az alma a fájától!" Ugyanúgy elmenekül Injo, mint a nagyapja a japánok elől. Milyen szánalmas is ez a király! :cry: Sejtettem,hogy nem lesz képes váltani.
"Kutyából nem lesz szalonna!"-ahogy a mondás is tartja. Csak magából indult ki, amikor nem bízott az emberekben. Nem hihetett a király iránti hűségükben,hisz ő is hűtlenséggel került trónra.
Nem ismerem a korszakot, de azt tudható,hogy gyenge uralkodó, akiről sok jót nem jegyeztek fel.
A hercegnőért ismét aggódnunk kéne?! :unsure: Akkor miről szólnak a további részek? Érdekes, de nem váratlan ez a fordulat. Az lesz izgalmas,hogy ebből miként tud majd kijönni. Jó kis forgatókönyv!

Köszönöm a családfakutatást! Szenzációs dolgokra jöttök rá, s még erre is jut idő a fordítás nehézségei mellett! Szóval Yi San őseit tisztelhetjük a királyban és a hercegnőben is! Milyen érdekes a gének játéka! S még az is,hogy a remek sorozatok révén "ismerhetjük" is ezeket a leszármazottakat. :wub:
ImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Sat Jan 09, 2016 1:44 pm

mikaz wrote: :notworthy: Köszönöm a 36. részt! :notworthy: Mivel a 35. olyan izgalmasan végződött, most nagyon jó volt hamarosan látni a folytatást! Hát ez a romantika még jobban a kedvemre volt!

Köszönöm a családfakutatást! Szenzációs dolgokra jöttök rá, s még erre is jut idő a fordítás nehézségei mellett! Szóval Yi San őseit tisztelhetjük a királyban és a hercegnőben is! Milyen érdekes a gének játéka! S még az is,hogy a remek sorozatok révén "ismerhetjük" is ezeket a leszármazottakat. :wub:

Nagyon szívesen kedves Mikaz! :wub: :wub:
Biztos voltam benne, hogy tetszeni fog neked is ez a rész! :cheers:
Ez az esküvő a maga egyszerűségével olyan megható volt. :wub: Lemaradtak róla a talpnyalók, csak az igaz barátok voltak jelen. :wub:
A meghittsége miatt, Robin Hood erdei esküvőjére emlékeztetett, amely talán az egyik legkedvesebb filmes esküvő volt a számomra. Jó néhányszor láttam gyermekkoromban, de szinte mindig csak erre a jelenetsorra vártam. :D
Sajnáltam, hogy Yi Gwal, az a nyavalyás, pont Injo döntése előtt piszkított bele a dolgokba. :w00t:
Örültem volna, ha a titkár és az az öntelt áspiskígyó lapátra kerültek volna... de ha a történelmi hűséget nézzük, akkor még az áspiskígyóból hivatalosan is ágyast kell faragniuk. :x

Elgondolkodtató volt az a rész is, ahol a királyné "védte, mentegette" a hercegnőnek a bárdolatlan férjét. :roll
Igen, szerintem is érdekesen ismétlődött meg a történelem, mármint ami Seonjo király imdzsini háború idején történő megfutamodására emlékeztetett. :x
Olyan mintha Gwanghae akkori szerepét, itt most a hercegnő vette volna át. :roll
Hogy mi lesz a hercegnővel? :O
Azt én sem tudom, de tartok tőle, hogy ha Yi Gwal nem fogja száműzni, akkor mégis képesek lesznek végül elhitetni Injoval azt a maszlagot, hogy a hercegnő összejátszott vele. :O Eleve micsoda elrugaszkodott, abszurd ötlet volt ez a titkár részéről... hogy pont azzal szövetkezne, aki miatt majdnem halálra ítélték... de ami még ennél is abszurdabb volt, hogy ez mégsem talált süket fülekre Injónál. :goggle:

Ez is csak a politikai hálószövések kuszaságát mutatja... azt, hogy végül is bármiből, bármi kihozható, és valójában hasonló szituáció, már jó néhányszor előfordult az emberiség története során.
Akár úgy, hogy mégis csak létrejöttek meglepő, megdöbbentő szövetségek, vagy akár úgy, hogy "bevették", azaz elhitték azok létrejöttét.
Egyébkény nagy talány a számomra, hogy Injo hogyan tud majd visszatérni a fővárosba.
Seonjo király esetében ez Gwanghae győzelme miatt volt lehetséges.
Most vajon kinek, kiknek sikerül ezt a kérdést megoldani?
A karabélyosokat még a főváros elfoglalása előtt be kell volna vetniük. Ahogy annak idején a dzsürcsiket, Nurhacsiékat visszaverték, ez most is sikerülhetett volna nekik.
Tényleg nagyon izgalmas a forgatókönyv, mert annyi megoldási lehetőséget, variációt rejt magában. Nagyon élvezem a történet vezetését, hiszen szinte soha semmi sem kézenfekvő.

Engem is meglepett Yi San származása. :O Az uralkodóik közül az egyik nagy kedvencem éppen ő. Az elsőként látott 5 koreai sorozatomban is benne volt az ő élettörténete. A 77 rész sem tántorított el. :D
Egyébként, orvosi szempontból azt is lenyűgözőnek találtam, ahogyan anno a HKO (Hagyományos Kínai Orvoslás) segítségével diagnosztizálták a betegségét, a májdaganatát. :goggle:
Az olvasószemüveg ősét is nála láttam először. :-)
Image
ImageImageImage

mikaz

Postby mikaz » Sat Jan 09, 2016 2:57 pm

Kedves Unni! A részletes fejtegetésedet olvasva én is elgondolkodtam,hogy az európai politikából is számos példát hozhatnánk az elvtelen szövetségekre. A 36. részben pedig a főminiszter oktatja Hongot a hatalom természetéről.
Főminiszter: Annál inkább,mivel válságról van szó.
Hong tanácsos,az olyanoknak,akik hatalomra törekednek,egy ilyen pillanat jó lehetőséget rejt.

S az a gyanúm,hogy mi még leegyszerűsítve látjuk az ilyen politikai játszmák hálószövevényét.
Yi San (Jeongjo király) valóban az egyik legtöbbet szereplő uralkodó. Nagyon sok filmben feltűnt már. Épp a reformjai miatt lehet olyan népszerű ma is. Az életrajzát megörökítő sorozat számomra is fontos filmélmény. Már akkor feltűnt, hogy abban a korban próbált újítani,amikor Európában is hódított a felvilágosodás.
Kedves szöuli emlékem az a mozaik képsor,ahol épp azt örökítették meg, amikor édesanyja születésnapját ünnepli egy királyi felvonulás keretében.
A Cheonggyecheon (Cshanggjé) patak mellett sétálgatva a koreaiak nap mint nap szembesülhetnek királyuk nagyszerűségével. A fiúi tiszteletadás konfuciusi elveken alapuló szép példájával.
ImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Sat Jan 09, 2016 9:49 pm

Kedves Biri és Unni!

Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsan hozzátok az újabb részt, amire csak most találtam rá, és amit természetesen nagyon köszönök. Felcsigázott a spoilerekben rejlő tartalom, amit csak a 36. rész megnézése után fogok megismerni. 8)
Birikém Neked jó zenélést, Unnim Neked eredményes és nem túl fárasztó utazást, Mikaz és Gali Nektek pedig jó doramázást kivánok az Új Évre! :-) :-)

Summi

Postby Summi » Sun Jan 10, 2016 8:01 am

Én is nagyon köszönöm a 36. részt :salut: :wub:

unni2011

Postby unni2011 » Tue Jan 12, 2016 11:16 pm

Kedves Cseppke és kedves Summi, nagyon szívesen, leljétek Ti is örömeteket benne! :wub:

Köszönöm a jókívánságodat Cseppkém, bár ez az éveleji kiruccanás inkább "táncos-galopp" szokott lenni. :-) Csak egy pillanatra köszöntem be, mert pár óra múlva már indulok.

mikaz wrote:Yi San (Jeongjo király) valóban az egyik legtöbbet szereplő uralkodó. Nagyon sok filmben feltűnt már. Épp a reformjai miatt lehet olyan népszerű ma is. Az életrajzát megörökítő sorozat számomra is fontos filmélmény. Már akkor feltűnt, hogy abban a korban próbált újítani,amikor Európában is hódított a felvilágosodás.
Kedves szöuli emlékem az a mozaik képsor,ahol épp azt örökítették meg, amikor édesanyja születésnapját ünnepli egy királyi felvonulás keretében.
A Cheonggyecheon (Cshanggjé) patak mellett sétálgatva a koreaiak nap mint nap szembesülhetnek királyuk nagyszerűségével. A fiúi tiszteletadás konfuciusi elveken alapuló szép példájával.

Kedves Mikaz, először is nagyon köszönöm, hogy személyes élményeiddel teszed színesebbé a fórumot. :thumright: Már nem is egyszer láttam a fotóidat, de nem ugrott volna be. Ez az, ehhez ezt látni kellett, kicsit beleszippantani az ottani levegőbe! :-)
A politikai hálószövevényből, én is úgy gondolom, hogy csak egy kis ízelítőt kapunk... ez csak a "jéghegy csúcsa" lehet. :roll
Image
ImageImageImage

Timi

Postby Timi » Thu Jan 14, 2016 10:14 pm

Köszönöm szépen az eddig elkészült feliratokat! :-)

unni2011

Postby unni2011 » Sat Jan 16, 2016 12:18 pm

Kedves Timi, szívesen Biri nevében is. :wub:

Neked is, és mindenkinek aki gyűjtögeti a DA-ról a feliratokat, azt tudom tanácsolni, hogy letöltés után ellenőrizzétek le, hogy valóban benne vannak-e a feliratok a csomagban. :roll
A letöltött srt kijelölése után egy jobb klikk és társítás jegyzettömbbel. Ha jó a felirat, akkor megjelenik a szöveg, és nincs más teendő, mint simán be kell zárni. /Az ass kiterjesztésűeket másként kell, ill. lehet ellenőrizni./
Ha nem jó, akkor ez jelenik meg:Fatal: Not able to open ./../cache/data_global.php
Ez a DA központi hibája lesz, ugyanis nagy megdöbbenésemre, nem kis bosszúságomra egy január 12-én letöltött felirattal is így jártam, és tegnap este sem sikerült, csak üres feliratot letöltenem. :w00t:
Ekkor a Hwajung feliratait is leellenőriztem, melyek szintén üresek voltak. :goggle:
Most újból megnéztem őket, pillanatnyilag rendben vannak, de ki tudja, hogy mikor tűnnek el megint. :-(
Image
ImageImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Sat Jan 16, 2016 1:32 pm

unni2011 wrote:Kedves Timi, szívesen Biri nevében is. :wub:

Neked is, és mindenkinek aki gyűjtögeti a DA-ról a feliratokat, azt tudom tanácsolni, hogy letöltés után ellenőrizzétek le, hogy valóban benne vannak-e a feliratok a csomagban. :roll
A letöltött srt kijelölése után egy jobb klikk és társítás jegyzettömbbel. Ha jó a felirat, akkor megjelenik a szöveg, és nincs más teendő, mint simán be kell zárni. /Az ass kiterjesztésűeket másként kell, ill. lehet ellenőrizni./
Ha nem jó, akkor ez jelenik meg:Fatal: Not able to open ./../cache/data_global.php
Ez a DA központi hibája lesz, ugyanis nagy megdöbbenésemre, nem kis bosszúságomra egy január 12-én letöltött felirattal is így jártam, és tegnap este sem sikerült, csak üres feliratot letöltenem. :w00t:
Ekkor a Hwajung feliratait is leellenőriztem, melyek szintén üresek voltak. :goggle:
Most újból megnéztem őket, pillanatnyilag rendben vannak, de ki tudja, hogy mikor tűnnek el megint. :-(

Még egy gyors ellenőrzési lehetőséggel kiegészítem a fentebb leírtakat azok kedvéért, akiknek van Subtitle Workshop programjuk.
Ha üres a letöltött feliratuk, akkor azt olvashatják egy két soros üzenet végén, hogy "...... srt* fájl rossz felirat, vagy a formátum nem támogatott."
Image
ImageImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Sun Jan 17, 2016 4:45 am

Kedves Fórumozók!

A vasárnapi koránkelők meglepetéseként a 37. rész felirata Biri blogján már elérhető. :-)
Kellemes szórakozást kívánunk Birivel! :wub:
Image
ImageImageImage

mikaz

Postby mikaz » Sat Jan 23, 2016 6:33 pm

Köszönöm a 37. rész fordítását! Nem sok idő marad a romantikus szál kibontására, a politika a legszebb eseményeket is porig alázza.
Pedig az ókori kínai hadtudományi munkák tanítása követendő volt a koreai királyok és hadvezérek számára is. Ezt nagy hadvezérek és nagy királyok életéről szóló filmekben többször hallhattuk, láthattuk.
Kr.e. 3. századi gondolatokat idézek A tábornagy metódusa (Sze-ma Zsang-csü feljegyzései) c. műből:
..."A háború útja az,hogy sohasem sértjük meg a mezőgazdasági munkák idejét, és sohasem hajszoljuk a népet a kimerülésig - ez annyit tesz: szeretjük a saját népünket. Nem rátörni az ellenségre, amikor az gyászol, és nem kihasználni azt, amikor természeti csapás sújtotta - ez annyit tesz: szeretjük az ellenség népét..."
"...emberségességgel elnyerhető a szeretet, az igazságosságnak az emberek boldogan alávetik magukat, a bölcsességgel megnyerhető az emberek bizalma, a bátorságot utánozni fogják, az őszintéknek pedig hinni fognak...."

Hát,hát, :mrgreen: Injo király tevékenysége minden ilyenfajta erénynek híján van!
ImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Sun Jan 24, 2016 5:43 pm

mikaz wrote:Kr.e. 3. századi gondolatokat idézek A tábornagy metódusa (Sze-ma Zsang-csü feljegyzései) c. műből:
..."A háború útja az,hogy sohasem sértjük meg a mezőgazdasági munkák idejét, és sohasem hajszoljuk a népet a kimerülésig - ez annyit tesz: szeretjük a saját népünket. Nem rátörni az ellenségre, amikor az gyászol, és nem kihasználni azt, amikor természeti csapás sújtotta - ez annyit tesz: szeretjük az ellenség népét..."
"...emberségességgel elnyerhető a szeretet, az igazságosságnak az emberek boldogan alávetik magukat, a bölcsességgel megnyerhető az emberek bizalma, a bátorságot utánozni fogják, az őszintéknek pedig hinni fognak...."

Hát,hát, :mrgreen: Injo király tevékenysége minden ilyenfajta erénynek híján van!

Kedves Mikaz, nagyon szívesen a 37. feliratot is, Biri nevében is! :-)

Közben felkerült Biri blogjára a 38. rész felirata is.

Köszönöm a bölcs gondolatokat, amelyeket beidéztél. :thumright:
Sajnos, nem mindenhol tartották ehhez magukat, és még csak háború sem kellett hozzá. :w00t: Például a Shine or Go Crazy c. sorozatban láthattuk, hogy Korjóban, Thedzso király halálát követően nem sokkal, a főváros áttelepítése érdekében a pénzéhes nemesség az akkori királyt (bábkirályt) megkerülve, ingyenes közmunkára fogta volna a lakosságot, mit sem törődve az aktuális mezőgazdasági munkálatokkal, a következő évi megélhetésükkel. :O
Egyébként azt gondolom, hogy mindegyik uralkodó a maga módján a trónjának a megtartására törekedett, csak szerencsésebb konstellációban álltak mellettük a támogatók, a pártok, ezért nem volt kérdéses a nép jólétének a biztosítása, a védelmük.
Injo is nagyon jól tudja, hogy mi lenne a helyes, de egyszerűen nem mer másik párt felé nyitni... a trónja mindennél drágább neki. :w00t:
Jót mosolyogtam magamban, amikor állandóan azt emlegette, hogy szeretné ha a neve az utókor számára fennmaradna. :whistling: Hát, végül is fennmaradt, de nem úgy, nem olyan "fényben", mint ahogy eredetileg szerette volna. :roll
Image
ImageImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Wed Jan 27, 2016 7:43 pm

Drága Biri és Unni!

Sikerült ismét "elveszítenem" a hozzászólásomat, pedig Biri már többször is írta, hogy a Word-ből másoljam át ide. Az utolsó három részről röviden:
Nagyon tetszett a fiatalok meghitt esküvője, már nem is reménykedtem a kézfogóban. Utána viszont izelítőt kaptunk az emberi jellemekből. A sok kormánytisztviselő azon törte a fejét, hogyan tudná magát és a vagyonát átmenteni. Ilyen zűrzavaros időkben mutatkozik meg az emberi nagyság és kicsinység is. In-Woo hozzáállása nagyszerű volt, ezt később a tábornoka is elismerte. Yi Gwal személyes bosszúszomja pedig majdnem végzetes lett az ország számára. Meg persze a határozatlan és gyáva király, aki pont olyan mint a nagyapja. Ingadozik, mérlegel és hagyja magát befolyásolni a szíve és a józan esze ellenére is. Mennyire rettegett a sok gyáva, és mikor másoknak köszönhetően visszatérhettek, máris saját nimbuszukat kezdték építgetni.

Cseppke

Postby Cseppke » Wed Jan 27, 2016 8:31 pm

mikaz wrote:Jó lenne,ha az erősödő koreai-magyar kapcsolat révén felfigyelnének a koreai filmek nemzeti egységet építő erejére, és adaptálnák a mintát itthon is.

Nem tudom hallottatok-e erről, mindenesetre beteszem a linket.
http://librarius.hu/2016/01/13/hatalmas ... rendezese/

Summi

Postby Summi » Thu Jan 28, 2016 6:59 pm

Naygon szépen köszönöm a 37. részt ügyesek vagytok :wub: :salut:

unni2011

Postby unni2011 » Fri Jan 29, 2016 12:28 am

Nagyon szívesen a feliratokat Biri nevében is, drága Cseppkém és kedves Summi. :wub: :wub:
A 38. rész felirata mellé Yi Gwal tábornokról csatolva lett egy rövid kis áttekintés is. :goggle: Amelyből jól érzékelhetjük, hogy a sorozatnak ezen része is, valós történelmi eseményeken is alapul. :-)
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmet Alföldi Robi sikert arató szöuli rendezésére. :thumright: (Erről simán lemaradtam volna, ha nem teszed be a linkjét.)
Image
ImageImageImage

gali4375

Postby gali4375 » Sat Jan 30, 2016 12:19 pm

Kedves Biri és Unni ! :-) :roll
Lemaradásom most pótoltam – egyszerre megnéztem a 36-38. részeket. Így egyben talán hatásosabb is volt. Őszintén szólva nekem ez a három epizód tetszett a legjobban – sok szempontból tudnám dicsérni. :roll :thumleft:
Először is a cselekmény mentes volt a szokásos „doramás” sablonoktól – nyilván ebben segített az hogy itt tényleg valós történelmi eseményeket dolgoztak fel. :roll
Köszönöm Neked Biri a kiegészítésben lévő információt Yi Gwal-ról. Abban ő egyenesebb, gerincesebb katonának tűnik, mint amilyen képet az ezt megelőző részekben festettek róla – gondolok itt a hercegnő elleni cselszövésben való részvételére. :unsure:
Szépen és hatásosan kidolgozott részek voltak a palota és a város megvédésével, a katonák megmentésével kapcsolatos gondolatok, cselekmények – és ahogy azt a szereplők megvalósították. A koreaiak tényleg tudnak a hazaszeretetre „tanítani”. :roll
Ami viszont talán még nem történhetett meg Injo korában – az a nők szereplésének eltúlzása. Abban az időben a nők ( legyen az akár királyné vagy hercegnő) nem juthattak olyan mértékig politika közelbe mint ahogy az itt látható. :unsure:
Ismereteim szerint Yi San volt az első uralkodó, aki ezen a téren reformokat hozott – ahogy azt abban a sorozatban is láthattuk. Nem régen néztem végig a SungKyunKwan botrány
romantikus sorozatot, melyben még halálos bűnnek számított ha egy nő részt akart venni a közéletben, politikában, vagy akár csak tanulni szeretett volna az említett iskolában. :unsure:
Köszönöm szépen a feliratokat Nektek – Biri és Unni.
:thumleft:
Image

unni2011

Postby unni2011 » Sun Jan 31, 2016 9:48 am

gali4375 wrote:Ami viszont talán még nem történhetett meg Injo korában – az a nők szereplésének eltúlzása. Abban az időben a nők ( legyen az akár királyné vagy hercegnő) nem juthattak olyan mértékig politika közelbe mint ahogy az itt látható. :unsure:
Ismereteim szerint Yi San volt az első uralkodó, aki ezen a téren reformokat hozott – ahogy azt abban a sorozatban is láthattuk. Nem régen néztem végig a SungKyunKwan botrány
romantikus sorozatot, melyben még halálos bűnnek számított ha egy nő részt akart venni a közéletben, politikában, vagy akár csak tanulni szeretett volna az említett iskolában. :unsure:
Köszönöm szépen a feliratokat Nektek – Biri és Unni.
:thumleft:

Kedves Gali, örülök, hogy újból jelentkeztél. :-) Nagyon szívesen a feliratokat Biri nevében is. :wub: :wub:
A nők politikai szerepvállalásáról írtakkal teljesen egyetértek, legalábbis ami a nyilvános részvételüket illeti.
Leginkább a háttérben, a háttérből próbálkoztak néhány dologban befolyást szerezni.
Erre a legtöbb történelmi soriban láthattunk példákat. /Királynék, ágyasok./
Viccesen ezeket a játszmákat a Puha ágyak, kemény csaták filmcímmel szoktam jellemezni. :lol
Jungmyung hercegnő szerepét ebben a soriban a valóságtól sokkal jobban elrugaszkodottabbnak festették le, a krónikák is egészen másról szólnak vele kapcsolatosan. :goggle: Erről később Biri csatol is majd egy kiegészítést.
Bár, már most megjegyzem, hogy nekem az már önmagában nagyon gyanús, ha valaki arra törekszik, hogy azt hitesse el mindenkivel, még a történetírókkal is, hogy teljesen elhatárolódik a politikától. :roll
Véleményem szerint, ha csak valaki szellemileg nem fogyatékos, az nem határolódhat el attól amiben benne él, bármennyire is törekszik erre, óhatatlanul részese kell, hogy legyen, még ha nem is ennyire direktben aktívan. :goggle:
Egyébként, ha a koreai uralkodók listáját nézzük, akkor láthatjuk, hogy összesen csak 3 királynőjük volt, és ők mind Silla fennállásának idejében (i.e. 57 - 935). A második koreai sorim épp a QSD volt. :thumright:
Ez Yi San korát jócskán megelőzte, de mindenesetre az ő újító reformjai sokat jelenthettek a nőknek is. :-)
Azt hiszem az általad említett romantikus sorit még nem láthattam... pontosan milyen címmel, hol találhatom meg? :-)
Image
ImageImageImage

mikaz

Postby mikaz » Sun Jan 31, 2016 4:46 pm

Köszönöm a 38. rész fordítását!
A nők szerepe a politikában? Szerintem minden ország történelmében végig jelen volt.Vagy úgy,ahogy Unni jellemezte
puha ágyak, kemény csaták
Vagy úgy,hogy hivatalosan is szerepük volt,akár régens királynőként. A Gye Baek sorozatban épp ezzel találkoztam legutóbb. De beszélhetnék Nagy Sándor anyjáról,aki meggyilkolta a férjét, hogy a fia lehessen az örökös. Nápolyi Johannáról, aki Nagy Lajos fiát, Andrást állította félre mielőtt megérkezett a pápai elismerés,nehogy ő legyen a nápolyi király. Kleopátráról, aki a törvényes egyiptomi uralkodót távolította el római segítséggel, s vette át az egyiptomi koronát.
Hogy Koreában ez miként működött: szerintem a három királyság korában gyakoribb lehetett, s elfogadottabb. Ez a buddhizmus kora. Az még sokkal elfogadóbb volt a nőkkel. A csoszoni időkben valószínűleg csak a háttérből irányíthattak a nők, s ez már a konfuciánus hagyományok miatt alakult így. A nő szerepe szigorúan a családra korlátozódott, de ott komoly tekintélye volt. Nem, vagy csak kivételesen juthattak társadalmi szerephez. (Lsd. Jang Geum) A XIX. század végétől megfigyelhető az előretörésük. Tanulhattak, taníthattak már. Pl. Jejoongwon sorozat orvosai, ápolói.

A Hwajungban nem tudom, mennyire hiteles a hercegnő. Gyanítom,hogy nem volt ilyen meghatározó szerepe. Inkább az eltávolított Gwanghae politikai szerepét, gondolatait közvetíti - s azért róla szól a sorozat, mert az ő szájából elhangozhatnak azok a mondatok, melyek lehetőséget adnak Gwanghae és Injo királyságának összehasonlítására. Így az utókor még inkább rehabilitálhatja Gwanghae-t.
Szerintem korunk politikusainknak szólnak a hercegnő ezen mondatai is:
Önnek köszönhetően beleláthatok
egy másfajta gondolkodásmódba."Adjuk oda, ami szükségszerű"? Mit adjunk oda?
Igen, Ön bizonyára az ország lakóinak életére céloz.Az ország hegyeire és csodás kincseire.
És ha ezeket odaadjuk,akkor az Önhöz hasonló politikusok képesek lesznek életben maradni!
Mindig is így volt. Újfent tisztán látom,hogy a hatalom sosem a népet szolgálja.
Az összes politikus olyan, mint Ön,vagy Önhöz hasonlóvá válik.
ImageImage

gali4375

Postby gali4375 » Mon Feb 01, 2016 1:10 pm

:D Kedves Unni !
Köszönöm,hogy válaszoltál. Kérésedre küldöm a linkeket.
A sorozat ismertetője két helyen is fenn van. Az egyik Ocu gyűjteménye: http://ocufordit.blogspot.hu/2014/10/su ... andal.html
A fordítók : bumcibogyó, Ocu, timbo, aprilfive és robnor.
Itt le lehet tölteni a feliratokat is, de a DA-ra utal a link: ennek is megadhatom a címétt: ennek címe:
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_89898.htm
Egyébként az általad idézett puha...és kemény csaták szereplői már a bibliában is feltűntek, hogy csak Potifárnét, Delilát, Ráhábot, Betsabét vagy az újszövetségi Salomét említsük.

Kedves Mikaz ! :D
Igazad van - én csak a koreaiakról beszéltem arról az időről, amelyikben a sorozat játszódik - de egyébként ezt Te is magyarázd. Abban viszont Unninak igaza van, hogy nem kell a politika előterébe kerülni, a hatalom csúcsán álló férfit hátulról, a pihés puha ágyakból is lehet irányítani.
Abban pedig tökéletesen igaza volt a hercegnőnek, hogy a politikusok olyan emberek, amilyennek ott ő leírja.
Ha elég bátor lennék, akkor küldenék Neked linket arról, hogy egyesek - az eseményeket háttérből mozgató hatalmak - már milyen mértékig készítették elő a harmadik világháborút.... és milyen gonosz terveik vannak....( Youtube-on láttam)
Image

mikaz

Postby mikaz » Mon Feb 01, 2016 7:35 pm

Kedves Gali!
Érzem, hogy hasonló aggodalommal szemléljük a körülöttünk lévő világot. Az információk hozzám is eljutnak, s érteni is vélem az összefüggéseket.
Szerencsére ezek és a hasonló filmek is azt üzenik, hogy nagyon sokan vagyunk még ezzel így.

Ezek a fórumok csak maradjanak a filmek, a színészek és az "együtt örülünk az élménynek" színterei! Így maradhat egy csöpp kis menedékünk a világ zsongása elől.
ImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Wed Feb 03, 2016 3:19 pm

Sziasztok!

Először is jelezném, hogy felkerült Biri blogjára a 39. rész felirata, melyben duplán lehetünk anyai örömök szemtanúi is. :wub: :wub:
10 évet ugrottunk előre az időben, ezáltal már a 2. mandzsu invázió előtti korszak kapujában járunk.
Nagy öröm, hogy Injo fiai igencsak "messze estek az almafától", :D legalábbis ami a koronaherceget illeti. :thumright:
A másodszülött fiú szerepe még némi bizonytalanságot rejteget a számomra is. :roll Egyelőre még felhőtlenül dúl a testvéri szeretet. :wub:
Egy pár rész óta már 2 feliratból is dolgozunk, hogy még inkább a történelmi hűségnek megfelelően tudjuk követni a sorit. :-)
Emlékeztetőül Biri összefoglalójából annyit, hogy "Nurhacsi fia és örököse, Huang Taiji (1592-1643) 1635-ben mandzsunak nevezte el a népét, és 1636-ban Csingre (Quing = tiszta) változtatta a dinasztia nevét."
Ebben a részben még az 1616-ban megalapított Kései Csin (Jin) dinasztia elnevezést használtuk, de fokozatosan áttérünk majd az újabb megnevezésekre. :goggle:
Kellemes szórakozást kívánunk Birivel! :-)
Kedves Mikaz, köszönöm szépen a kitekintést, amit az Ázsián kívüli nők politikai szerepéről adtál. :thumright:
Kedves Gali, a "biblia csokréta" megemlítését is nagyon köszönöm, :thumright: mert ezek végiggondolására, felidézésére késztetett.
Utólag elnézésedet kell kérnem, hogy a SungKyunKwan Scandal c. sori linkjeinek a megadásával fárasztottalak, de azt hittem, hogy hasonló címmel forgattak egy újabb sorit, ami elkerülhette a figyelmem. :roll
Ezt a remek kis sorit már pár éve láttam. :thumright: Be is gyűjtöttem jó néhány újabb kedvencet, többek között a csuklós Vadpacit, "Vadpasit" is. :P
Azóta is szívesen nézem Yoo Ah-In alakításait. Most éppen a Six Flying Dragons c. soriban élvezhetjük a játékát. :cheers: (Mintha azt olvastam volna, hogy Te is követed. :-) )
A bevonulása előtt még megajándékoz bennünket ezzel a szerepével is. :notworthy:
Tavaly a The Throne c. mozifilmben Sado herceget alakította, melyért egy Best Actor díjat is bezsebelt. Az előbb említett soriért meg, 3 díjat kapott, és még mindig fut a sori, tehát ez lehet majd több is. :P
A film fordítását egyébként Biri betervezte, csak egy használható, profi angol feliratra várunk. :D
:goggle:
Image
ImageImageImage

gali4375

Postby gali4375 » Sun Feb 07, 2016 4:15 pm

Kedves Unni ! (és Biri) ! :-)
( a zárójel azért van, mert tudomáom szerint Biri nem nézi ezt a topicot - így majd neki is elküldöm ezt) :unsure:
Megnéztem a 39. részt – köszönöm a feliratot Nektek Biri és Unni ! :thumright:
Eltűnődtem azon, hogy vajon mi lehetett az oka a 10 éves kihagyásnak ? - mert történt egy két dolog ez idő alatt…… hogy csak a leglényegesebbet említsem az első mandzsu invázió. :unsure:
Talán azért hagyta ki ezt a rendező, mert a forgatás – a tömegjelenetek miatt nagyon sokba került volna?
Esetleg azért mert elnyújtotta Gwanghee történetét a sorozat feléig….. pedig Injo időszaka sokkal eseménydúsabb a koreai történelemben – csak hát sokkal tragikusabb. :roll :roll
Eszembe jutott, hogy láttam pár évvel ezelőtt a Chuno c. sorozatot. Ez elég részletesen mutatja be azt a korrupt és elzüllött uralkodói réteget és azt a nyomort a szegényebb néprétegeknél amely Injo király uralkodása idején kialakult – főleg a második mandzsu invázió után. Egyébként csodálatosan szép sorozat, gyönyörű tájakkal, ahol egy nemesből lezüllött rabszolgavadász a főszereplő, aki foglalkozása gyakorlása közben eltűnt szerelmét keresi. Azt hiszem Unni Te is láttad ezt a sorozatot.
Nagyjából 10 rész van hátra, ami előre láthatólag nagyon szomorú is lehet. Arra gondolok, hogy Sohyeon koronaherceg rövidesen koreai seregek élén Csing ellen készül, majd fogságba kerül – onnan visszatérve pedig rejtélyes betegségben fog meghalni családjával együtt ( ha jól emlékszem a Chuno-ra).
Talán a hercegnő „története” valamivel szívderítőbb lesz.. Arra is kíváncsi vagyok, hogy a száműzött Gwanghae a vége felé vajon – ha csak egy rövid kis epizód erejéig – ismét képben lesz-e. Abban meg egy kicsit bízom, hogy ez a vipera királyi ágyas nem jut nagyobb hatalomhoz. :cry: :unsure: :roll
Image

gali4375

Postby gali4375 » Sun Feb 07, 2016 7:07 pm

gali4375 wrote:Kedves Unni ! (és Biri) ! :-)
( a zárójel azért van, mert tudomáom szerint Biri nem nézi ezt a topicot - így majd neki is elküldöm ezt) :unsure:
Megnéztem a 39. részt – köszönöm a feliratot Nektek Biri és Unni ! :thumright:
Eltűnődtem azon, hogy vajon mi lehetett az oka a 10 éves kihagyásnak ? - mert történt egy két dolog ez idő alatt…… hogy csak a leglényegesebbet említsem az első mandzsu invázió. :unsure:
Talán azért hagyta ki ezt a rendező, mert a forgatás – a tömegjelenetek miatt nagyon sokba került volna?
Esetleg azért mert elnyújtotta Gwanghee történetét a sorozat feléig….. pedig Injo időszaka sokkal eseménydúsabb a koreai történelemben – csak hát sokkal tragikusabb. :roll :roll
Eszembe jutott, hogy láttam pár évvel ezelőtt a Chuno c. sorozatot. Ez elég részletesen mutatja be azt a korrupt és elzüllött uralkodói réteget és azt a nyomort a szegényebb néprétegeknél amely Injo király uralkodása idején kialakult – főleg a második mandzsu invázió után. Egyébként csodálatosan szép sorozat, gyönyörű tájakkal, ahol egy nemesből lezüllött rabszolgavadász a főszereplő, aki foglalkozása gyakorlása közben eltűnt szerelmét keresi. Azt hiszem Unni Te is láttad ezt a sorozatot.
Nagyjából 10 rész van hátra, ami előre láthatólag nagyon szomorú is lehet. Arra gondolok, hogy Sohyeon koronaherceg rövidesen koreai seregek élén Csing ellen készül, majd fogságba kerül – onnan visszatérve pedig rejtélyes betegségben fog meghalni családjával együtt ( ha jól emlékszem a Chuno-ra).
Talán a hercegnő „története” valamivel szívderítőbb lesz.. Arra is kíváncsi vagyok, hogy a száműzött Gwanghae a vége felé vajon – ha csak egy rövid kis epizód erejéig – ismét képben lesz-e. Abban meg egy kicsit bízom, hogy ez a vipera királyi ágyas nem jut nagyobb hatalomhoz. :cry: :unsure: :roll

Utóirat:
A Yi San projekt nevű oldalon ( Brigi) találtam egy 12 részes sorozatot, ami részben kapcsolható - legalább is történelmi időben - a Hwajung-hoz.
Valamennyire Dumas: Három testőr c. regényéhez igazodik, de a cselekmény Injo király idejében játszódik:
Főbb szereplők:Lee Jin-Wook – Sohyeon, a korona hercege
Seo Hyun-Jin – Kang Yoonseo, a trónörökös hitvese
Kim Myung-Soo – Injo király
Han Min – Jungmyung hercegnő (az előző király testvére)
valamint a trónörökös testőrei - köztük Park Dalhyang (Jung Yong-Hwa), aki D'artagnan-nak akar megfelelni. A párhuzam ellenére élvezhető sorozat.
Linkje: http://www.yisanprojekt.hu/2015/02/26/t ... eers-2014/
Üdvözlettel :D :D

unni2011

Postby unni2011 » Sun Feb 07, 2016 11:57 pm

gali4375 wrote:Megnéztem a 39. részt – köszönöm a feliratot Nektek Biri és Unni ! :thumright:
Eszembe jutott, hogy láttam pár évvel ezelőtt a Chuno c. sorozatot.

Kedves Gali, nagyon szívesen Biri nevében is! :wub:
A 10 éves ugrásnak, valószínűleg az általad leírtak szolgálhatnak magyarázatául, és még talán az is, hogy inkább globális áttekintést kívántak adni erről a Gwanghae kontra Injo korszakról, amelynek még az 50 részbe is bele kellett férnie.

Nőiesen bevallom, :lol hogy nem igazán bánom, hogy a háború borzalmait csak érintőlegesen kellett néznem. :-) Kíváncsi leszek, hogy a 2. inváziónak a bemutatásába majd mennyire mennek bele, a fennmaradó 11 rész vajon mit tartogat a számunkra... :roll Remélem, ennél is majd inkább csak a stratégiai a húzásokat elemezgetik. :goggle:
Az első inváziót még egyezményekkel, aránylag szerencsésen megúszták, a 2. lesz az izgalmasabb, mert ekkor már Nurhacsi fia és örököse, Huang Taiji rendesen "vérszemet kapott", és az uralkodó család több tagját is foglyul ejtették, és teljes behódolásra kényszerítették Csoszont. Egészen 1894-ig maradt a kínaiak (az újonnan megalakuló Csing-dinasztia) hűbérállama. :w00t:

Igen, jól emlékszel, a Chunót már én is láttam korábban. :P Most, miközben gépelgetem a hsz-met, éppen a pörgős filmzenéjét hallgatom. :-) Hála érte Neked, hogy szóba hoztad. :thumright:
Nekem is úgy rémlik, hogy a trónörököst a fogságból történő visszatérése után, rövid időn belül rejtélyes, gyógyíthatatlan betegségben veszítették el. :cry:
Köszönöm szépen a The Three Musketeers c. sori ajánlását is, és köszönet a párhuzamok megemlítéséért! :thumright: Ezt még nem láttam, de majd sort kerítek rá. :-)
Image
ImageImageImage

Summi

Postby Summi » Tue Feb 09, 2016 6:45 am

Nagyon szépen köszönöm Nektek az újabb részek feliratát , további jó munkát Image :salut:

mikaz

Postby mikaz » Tue Feb 09, 2016 5:19 pm

Kedves Gali! Köszönöm a Három muskétás filmajánlót,és a Chuno felemlítését. Ez utóbbi a ragyogó színészi alakítások miatt emlékezetes sorozat. Eddig nem kapcsoltam egyetlen történelmi korhoz sem, de így én is be tudom illeszteni az apránként megismert korszakba.
A 12 részes Dumas-t idéző sorozatot is meg fogom nézni. Nem baj,ha kissé könnyedebb feldolgozásban is láthatjuk a történelmüket. Most épp a nagy stábbal dolgozó, tömegjelenetekben is bővelkedő Gye Baek korszakán vagyok túl. Dráma volt a javából.Főleg,hogy eleve tudhattuk a végkifejletet. Ennek ellenére gyönyörű sorozat.
A Hwajunggal kapcsolatos gondolataid bennem is felmerültek már. Vérszegénynek érzem a tömegjeleneteket. Szerintem ezért is hagyták ki a háborúkra utaló részeket. Biztos,hogy így is hatalmas a sorozat költségvetése.S itt nem a háború a lényeg, hanem a politikai háttéralkuk szövevénye,"Splendid Politics" . Gondolom a nagynevű sztárok gázsija is sokat elvisz. Én is kíváncsian várom, Cha Seung Won színre lép-e még.

Köszönöm a 39. rész fordítását! :notworthy:
Kedves rész volt a két csecsemő születése. Tündéri babákat láthattunk. A kettős temetés viszont súlyos vesztesége a hercegnő pártjának.
A koronaherceg nagyszerű jellem. Elég messze gurult ez az alma a fájától. Kár,hogy szomorú és korai véget ér majd.

A Három muskétás első része épp a koronaherceg időszakába navigál vissza. Felvetve a kérdést: Mi lett volna Csoszonnal, ha ő a következő uralkodó?
Várom a következő részeket! :notworthy:
ImageImage

unni2011

Postby unni2011 » Fri Feb 12, 2016 5:33 pm

Kedves Summi és Mikaz, szívesen Biri nevében is a feliratot. :wub: :wub:
mikaz wrote:
A Három muskétás első része épp a koronaherceg időszakába navigál vissza. Felvetve a kérdést: Mi lett volna Csoszonnal, ha ő a következő uralkodó?
Várom a következő részeket! :notworthy:

Igen, ez nagyon jó kérdés, de már ezt megelőzően izgalmas lett volna azt tudni, hogy mi lett volna akkor, ha Gwanghae maradt volna a trónon, aki éleslátásának köszönhetően már jóval korábban ráérzett a várható külpolitikai változásokra. :goggle:
Ha megtehette volna, hogy a Mingek helyett Nurhacsi mellett voksoljon, akkor Csoszon vélhetően nem a leigázott nemzetek közé került volna, mint ahogy Injo uralkodása alatt.
Úgy vélem, hogy a Mingek elnyomása alól érdemes lett volna anno "felszabadítaniuk magukat", azaz kilépniük a kötelékükből, és inkább a dzsürcsikhez "társként" csatlakozva az új hódítók között lenni.
A mostani koronaherceget egyébként nagyon kedvelem, :wub: de kötve hiszem, hogy magán az alárendeltségi helyzetükön változtatni tudott volna. :unsure:
Az ő diplomáciai érzéke a második mandzsu invázió elkerülésére lett volna csak elegendő, mert már elkéstek azzal, hogy a mandzsuk "társai" legyenek.
Ez a lehetőségük elúszott anno Gwanghae trónfosztásával. :w00t:
Image
ImageImageImage

unni2011

Re: Hwajung / Splendid Politics [Hungarian Subs] (1-40 of 50)

Postby unni2011 » Sat Feb 13, 2016 8:43 pm

Kedves Érdeklődők! :-)

Jelezném, hogy egy pár órája felkerült egy újabb ötös csomag felirata a DA-ra, benne a 40. résszel.
Kellemes szórakozást kívánunk Birivel! :wub:

gali4375 wrote: Abban meg egy kicsit bízom, hogy ez a vipera királyi ágyas nem jut nagyobb hatalomhoz. :cry: :unsure: :roll

Kedves Gali, erre a múltkor nem reagáltam. Azt nem tudom, hogy nagyobb hatalomhoz jut-e majd, de a 40. részben úgy tűnik, hogy a történetírói neki mégiscsak sorsfordítószerepet szántak. :w00t: :cussing:
Többet nem is merek írni róla, hogy véletlenül se lőjem le a poént. :-) Kíváncsian várom a Te meglátásodat is vele kapcsolatban. :goggle: :D
Image
ImageImageImage

N.Ildikó

Postby N.Ildikó » Sat Feb 13, 2016 9:39 pm

Kedves Biri és Unni!
Köszönöm szépen a 40. rész feliratát.

vercsike1

Postby vercsike1 » Sun Feb 14, 2016 6:32 am

Sziasztok Biri - Unni ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: :notworthy: :notworthy: az utóbbi részek feliratát.

Summi

Postby Summi » Sun Feb 14, 2016 8:14 am

Kedves Brigi és Unni :-)

Nagyon szépen köszönöm a 40. rész feliratát , igazi lelkes fordítók vagytok sok sok örömet adtok ezzel a rajongóknak köszönöm a munkátokat :notworthy: Image

unni2011

Postby unni2011 » Sun Feb 14, 2016 3:18 pm

Kedves Ildikó, Vercsike és Summi, nagy szeretettel a 40. feliratot, Biri nevében is! :wub: Ezzel a résszel elérkeztünk már a sorozat négyötödéig. :-)

Ildikó, de jó, hogy most jelentkeztél a topikban, mert eszembe juttatta, hogy jelezzem a fórum olvasóinak itt is, hogy tovább bővült a repertoárod. :-)
N.Ildikót jó néhány korai sorozat színésze alkotásra késztette, karakteres portrék születtek a kedvenceiről. :-)
A Hwajung sorozat kapcsán öt főbb szereplő is megihlette, :thumright: akik egyébként számomra is nagyon kedvesek.:heart: Biri blogján, az érdekességek között megtekinthetőek a rajzok, és egy rövid interjú is. :-)
http://birikorea.blogspot.hu/2015/10/n- ... ekrol.html
Image
ImageImageImage

csilla0602

Postby csilla0602 » Sun Feb 14, 2016 3:33 pm

Kedves Biri, és Unni! Nagyon szépen köszönöm a feliratokat!♥♥♥

gali4375

Postby gali4375 » Sun Feb 14, 2016 6:57 pm

Kedves fórumozó Hölgyek ! :wub: :wub: :wub:

Image

unni2011

Postby unni2011 » Sun Feb 14, 2016 11:22 pm

Kedves Csilla0602, szívesen a feliratokat Biri nevében is. :wub: Kellemes szórakozást kívánunk!

Kedves Gali, nagyon köszönöm a figyelmességedet a Hölgytársaim nevében is! :wub: Jóleső érzés, hogy Te mindig gondolsz ránk. :-) Igen exkluzív virágkompozícióval, és kedves versikével leptél meg bennünket. :D Köszönet a jókívánságodért! :P
Image
ImageImageImage

paggy

Postby paggy » Tue Feb 23, 2016 7:42 pm

Kedves Biri és Unni!Itt ugyan még nincs,de nagyon köszönöm a 41. rész fordítását.Nehezen találom meg, hová írhatnám a honlapon.Biztos csak bénázok,de csak tavalyi hozzászólások jöttek be.Üdv:Paggy

mikaz

Postby mikaz » Wed Feb 24, 2016 12:25 pm

Köszönöm a 40-41. rész feliratát! Lassan közeledünk a sorozat végéhez.
Fájdalmasan reális történelmi tabló. De időnként elképedek:valóban lehet egy ember ennyire befolyásolható és ostobán rövidlátó, mint itt a király.
A 40.-ben a csingek szórakoztató,eredeti figurák voltak. Láthatóan a koreai emberek képzeletében élő barbárok ők, ahogy mi kutyafejűként emlegettük a tatárokat.
A 41. rész végén izgalmas volt a befejezés.
Várom a folytatást!
ImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Thu Feb 25, 2016 12:12 pm

Kedves Biri és Unni!

Megkésve bár, de már meg is néztem az utolsó három részt szinte egyhuzamban. (Jaj, nagyon jó volt kattintani a következő részre :-) , és most a 41. rész izgalmas vége után is szívesen folytattam volna!) :wub: Követtem a fórumon zajló beszélgetéseket is, ahol mindig találkozom értékes gondolatokkal.
Az utolsó képkockák után azonnal rákattintottami Unni által belinkelt koreai királyokra, mert kiváncsi lettem hány évig fog Injo a mandzsuk uralma alatt "vegetálni." Újra és újra meg kell állapítani milyen sokban hasonlít a koreai történelem a miénkre. (Ez a 250 év elnyomás 100 évvel több mint a török uralom nálunk, bár ha a Habsburgokat is figyelembe vesszük....) A király ingatag és befolyásolható jelleme egy egész nép ill. ország történelmére kihat. Nekem nagyon tetszik Kim Jae Won játéka. Amikor a Csing követtel ment az alkudozás és a követ olyan nagyvonalú ajánlatot tett a foglyokkal kapcsolatban nekem Attila hun király jutott eszembe. Bár barbárként tartják számon, úgy tudom ő sem kegyetlenkedett a behódolt országokban,
Gali, én is köszönöm a történelmi kutatkodásodat és azt is, hogy felhívod a figyelmünket az ebben a korban játszódó filmekre. Nagy restanciám van a sorozatokkal, többek között sem a Chuno-t, sem a Sungkíungwan Scandal-t nem láttam még. (Ennek csak azért örülök, mert tudom, hogy jókat fogok még doramázni. :-) )
Mikaz kedves a kutyafejű tatárokkal érzékeny húrokat pengettél meg bennem, mivel gyerekkoromban Édesapám gyakran mondogatta: "Kutyafejű tatár koma, a bundáját begombolta". Gyerekként gyakran elméláztam azon, milyen is lehet egy ilyen kutyafejű tatár? :D :D

Birikém nagyon köszönöm Neked ennek az izgalmas és hosszú történetnek a fordítását! Ezt majd a blogodban is megteszem. :heart: :heart: :heart:

Summi

Postby Summi » Thu Feb 25, 2016 2:17 pm

Nagyon köszönöm Nektek az elkészült 41. rész feliratát :wub: :salut:

mikaz

Postby mikaz » Thu Feb 25, 2016 9:36 pm

Kedves Cseppke!
Érdekes lehetett gyermekként fantáziálni a kutyafejű tatárokról. Nekem is van egy elgondolásom, hogy miért alakulhatott ki ez az elképzelés.
Szerintem, aki látta őket közelről, az nem élte túl. Aki pedig messziről látta lóháton vágtatni őket, az a szőrmés kucsmáról, a hujjogató kiáltásról és a megtapasztalt kegyetlenkedésekről nem is emberi lénynek, hanem kutyafejű szörnyeknek képzelte a tatárokat.
Valahogy így alakulhatott ki a kentaur legenda is. A görögök nyilván csak távolról figyelték meg a szkíták vágtató alakját, ahogy lefeküdtek, leültek a lóval együtt, ha a helyzet úgy kívánta. Ez az ember és állat közötti összehangolt mozgás lehetett a kentaur - mitológia alapja. Persze ezt már nem fogjuk megtudni, de mégis jó játék.

Valóban izgalmas volt a 41. rész vége! Néha jó lenne továbblépni a következő epizódra.
ImageImage

Cseppke

Postby Cseppke » Fri Feb 26, 2016 10:04 pm

Kedves Mikaz!

Nagyon tetszik a logikád a kentaurokkal kapcsolatban. Érdekes lenne végigmenni a mitológiai szörnyszülötteken, hogy vajon milyen valóság alapjuk lehetett.
Nekem még olyan abszurd gondolatom is támadt - elnézve napjaink genetikai kisérleteit - , hogy talán nem is annyira képzeletbeli lények voltak, mint inkább egy korábbi civilizáció túlélői. (Ez persze komolytalan túlzás, de egy gondolat kisérletet megért) :roll
:wub: :D

unni2011

Postby unni2011 » Sat Feb 27, 2016 7:19 pm

Kedves Paggy, Mikaz, Cseppke és Summi, mindannyiótoknak nagyon szívesen a 41. rész feliratát, Biri nevében is. :wub: :wub:
Paggy, közben észrevettem, hogy a blogra is odataláltál, de ez a topik is Birié. :-)

Jót mosolyogtam a "kutyafejű tatár" elnevezésen történő visszaemlékezéseiteken. :D Én is visszatekintettem a múltba, és nekem Petőfi Sándor János Vitézét juttatta az eszembe, mert én meg, irodalomórán találkoztam e kifejezéssel... hűűű, de régen is volt már. :mrgreen:

Cseppkém, Injo, azaz Kim Jae-won alakítása engem is lenyűgöz. :notworthy: Annyira sokszínű a játéka, :thumright: hogy sokszor elfelejtem még azt is, hogy milyen szánalomra méltó, megvetendő emberi jelleme volt. :goggle:
Ettől persze még nem szeretem Injót, de legalább nem taszít, hanem élvezettel nézem a jeleneteit. :mrgreen:
Egyébként végiggondoltam a fogadalmi szertartáson a friss vér ivásának a kérdését... :w00t: hát, bizony nekem is csak egy nagyon magasztos cél érdekében csúszott volna le a torkomon. XD

Írtátok, hogy milyen szívesen néztétek volna tovább a sorit. :roll Ezért jelzem, hogy hamarosan felkerül a 42. rész felirata is a blogra. :D
Ennél is találtok majd kiegészítést. :-)
Image
ImageImageImage