Monstar [Hungarian Subs] (Complete)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
nb76

Postby nb76 » Sun Jul 14, 2013 6:47 pm

kawaiifansub wrote:Meghoztam a 9. részt is :)
Vészesen közeleg a vége. Ebben a részben Eun Ha képzelt bandája volt a kedvencem és persze a vége ^^

chinatsu~

Kedves Chinatsu, nagyon szépen köszönöm a 9. rész fordítását. Nagyon gyorsan meghoztad, ügyes vagy. Olyan jó rész volt, muszáj volt megnéznem felirat nélkül is, de már nagyon kíváncsi vagyok a párbeszédekre is, úgyhogy rögtön meg is nézem. Az unokahugomnak is nagyon tetszik a sorozat, már az 5. részt nézzük maratonban. :D

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Fri Jul 19, 2013 1:52 am

Sziaaa, Chinatsu!!! :D

Alig várom már a következő részt!
Az előadások még mindig elképesztőek ebben a sorozatban, kezdve az elképzelt rockbandától a múltban lévő fiatalokig, nekem még a MIB is tetszett, bár nem most hallottuk őket először...
Viszont - úristen, de örülök, hogy Na Na ott volt, a legjobb pillanatban. Tudtam, hogy nem ok nélkül imádtam meg a karakterét! :) Érdekes, hogy alakul az elszakíthatatlan "testvérek" sorsa, és az is érdekel még, hogy mi a helyzet most Eun Hával?
És a vége... végre! :cheers: :wub:
Picture: Sawajiri Erika (Aya) from 1 Litre of Tears

nb76

Postby nb76 » Fri Jul 19, 2013 3:34 pm

Kedves Chinatsu és Nevala! Unokahugom szerkesztette ezt a képet, sztem tökjó lett. Már tűkön ülve várjuk a kövi részt. Elsősorban Nektek készült a kép, hálából a fordításért (Nevala, neked a Moksori-ért!). :lol
Attachments
1374241691469.jpg
1374241691469.jpg (8.26 KiB) Viewed 3399 times

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Mon Jul 22, 2013 12:15 pm

Meghoztam a 10. részt is :) Egyszerűen imádom ezt a részt :wub: Olyan édes jelenetek vannak benne :lol

És köszönöm a képet :) Nagyon aranyos.
Nevala, Na Na még egy titkával előrukkol és asszem sikerült több embert magába bolondítania XDD És Eun Ha is megmutatja foga fehérjét, de meg is értem. (mellesleg nagyon jó a képed XD )

chinatsu~

nb76

Postby nb76 » Mon Jul 22, 2013 2:09 pm

Chinatsu, nagyon köszi a 10. részt! :)

vercsike1

Postby vercsike1 » Mon Jul 22, 2013 3:56 pm

Kedves Kawaii Fansub Chinatsu!!! Hálásan köszönöm a 10. rész feliratát.

reaper0o1

Postby reaper0o1 » Mon Jul 22, 2013 5:31 pm

Bria

Postby Bria » Mon Jul 22, 2013 6:50 pm

Nagyon szépen köszönöm a friss feliratot.
Image

desertqueen

Postby desertqueen » Wed Jul 24, 2013 5:59 pm

Ismét nagyon vártam az új rész fordítását, nagyon nagy köszönet érte! :D

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Mon Jul 29, 2013 1:37 pm

Itt is a 11. rész.
Végre megtudtuk az ahjussi múltját is. De Eun Ha egyre ellenszenvesebb nekem...

chinatsu~

nb76

Postby nb76 » Mon Jul 29, 2013 2:49 pm

kawaiifansub wrote:Itt is a 11. rész.
Végre megtudtuk az ahjussi múltját is. De Eun Ha egyre ellenszenvesebb nekem...

chinatsu~

De jóóó, köszi Chinatsu!! Meló után a hűvös szobában pont ez kell most! :P

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Tue Jul 30, 2013 12:29 am

Eun Ha mindent megtesz azért, hogy kezdjem megutálni... :crazy:
Viszont Na Nát meg egyre jobban imádom. :wub: Kész csoda a csaj, nem értem, Sun Woo miért nem látja ezt...? Akkor Se Yi is békésen ellehetne Seol Channal... :whistling:
A dalok még mindig kifejezőek és gyönyörűek...
Már nagyon várom a finált! És természetesen ezer meg egy hála és köszönet Chinatsu!!! :cheers:
[Ezen a héten több csodasorozat is befejeződik: I Hear You Voice, Cruel City és ugye, a Monstar.]

desertqueen

Postby desertqueen » Tue Jul 30, 2013 12:34 pm

Köszönet a 11. részért :D!

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Tue Aug 06, 2013 10:14 am

Ezennel meg is érkezett a befejező rész.
Elég sok mindent a néző fantáziájára bíztak a befejezésnél. Véleményt nem mondok, ugyanis nem tudom eldönteni, hogy elégedett vagyok vagy sem XD A tiéteket azért majd várom^^

chinatsu~

nb76

Postby nb76 » Tue Aug 06, 2013 3:00 pm

Szia Chinatsu, nagyon köszi a befejezést. Máris nézzük az unokahugommal. :D

nb76

Postby nb76 » Tue Aug 06, 2013 6:30 pm

Chinatsu, szerintünk még egy rész kellett volna :D De azért elégedettek voltunk, koreaihoz képest jó lett a vége, de nagyon kár, hogy vége! A zenék is fantasztikusak, a szereplők is. Az unokahugom most már k-pop rajongó is lett... :wub: Nagyon-nagyon szépen köszönjük a munkátokat, külön köszönet a gyorsaságért is! Remélem, találkozunk a következő projektnél.
Üdv: Brigi és Karolina

nevala
Fansubber
Fansubber

Postby nevala » Wed Aug 07, 2013 3:04 am

Én sem vagyok elégedett teljesen.
Én sokkal jobb lezárást vártam, bár a dalok színvonala végig megmaradt és ennek örülök. A záró dal szerintem szuper volt.
Viszont azt nagyon de nagyon sajnálom, hogy nincs rendes vége. Kim Na Nából meg többet akartam méééég, de nem kaptam. Be kell érnem a GLAM-os videókkal és fellépésekkel, ha már máshogy nem lehet...
Sajnos Seol Chan és Sun Woo kibékülését sem intézték el rendesen, Sun Woo & Na Na párosról meg felesleges is beszélni... :glare:
De azért pozitív véleményem is van: Seol Chan anyja például kifejezetten tetszett, amikor felvitte magához a srác Se Yit. :mrgreen:

Összességében sajnálom, hogy véget ért, annyira nézném még tovább... de legalább a fejemben rendesen össze tudom hozni Na Nát azzal a vak Sun Wooval. [Mondjuk, rendben, a végére megkaptuk a dzsekis jelenetet, de komolyan, ennyi?!?!]

Itt az utolsó fellépésük (amiből az sem derül ki, hogy nyertek-e...)
<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/jIeqLvYIzr8" frameborder="0"></iframe>

Na, egyébként összefoglalva: a végével még nem békültem ki, de az egész sorozat amúgy csodás volt.
A fordításért meg ezer meg egy hála! Chinatsu, csodálatos vagy! :w00t: :thumleft:

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Wed Aug 07, 2013 8:07 am

Én is pont ezeken a véleményeken voltam. annyi de annyi szálat hagytak a levegőben, hogy így nem is lehet rendes lezárásnak tekinteni. De az biztos, hogy plusz részeket nem fogunk kapni :glare:
Ja és amire még vártam volna, hogy a két tanár most összejön vagy nem? Őket is eléggé elhanyagolták.

És Nevala, te is az vagy :thumleft: Imádom a I hear your voice-t :)

chinatsu~

Bria

Postby Bria » Wed Aug 07, 2013 10:19 am

Kedves Chinatsu!

Szeretném megköszönni az utolsó rész feliratát, és a teljes fordítást is még egyszer. Nagyon tetszett a fordításod, és a sorozat is. Remek dalok, érdekes történet, aranyos, helyes szereplők. :lol
Ahogy te is és mások is írták, a végét én is másképp képzeltem, de ha arra gondolok, hogy a karakterek még mennyire fiatalok, ez egy ideális lezárás. :thumright:

molnarlaura88

Postby molnarlaura88 » Sat Aug 17, 2013 12:46 pm

Sziasztok kerhetnek egy kis segitseget,hogy lehet letolteni errol a linkrol a reszeket http://freekordramas.blogspot.ru/2013/05/monstar.html
letoltottem pl az elso epizodnal mind 3 kis reszecsket de utanna semmi...
elorre is koszonom

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Sat Aug 17, 2013 2:06 pm

molnarlaura88 wrote:Sziasztok kerhetnek egy kis segitseget,hogy lehet letolteni errol a linkrol a reszeket http://freekordramas.blogspot.ru/2013/05/monstar.html
letoltottem pl az elso epizodnal mind 3 kis reszecsket de utanna semmi...
elorre is koszonom

Total commanderben össze kell illeszteni. Legalábbis a leírásodból ez lehet a probléma.

chinatsu~

Banand81

Postby Banand81 » Wed Aug 21, 2013 12:02 pm

Köszönet a fordításért. :D

Freya95

Postby Freya95 » Thu Aug 22, 2013 8:30 am

Nagyon köszönöm a feliratokat, imádtam az egész sorozatot, a zenéket, a szereplőket, mindent :D

CserBer

Postby CserBer » Sat Nov 09, 2013 4:15 pm

Sziasztok!
Nagyon meg szeretném nézni ezt a sorozatot, de sajnos nem sikerül elindítanom! Nem a szokásos tömörített mappákat tölti le..Mi ilyenkor a teendő! Előre is köszi! :)

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Sat Nov 09, 2013 4:55 pm

CserBer wrote:Sziasztok!
Nagyon meg szeretném nézni ezt a sorozatot, de sajnos nem sikerül elindítanom! Nem a szokásos tömörített mappákat tölti le..Mi ilyenkor a teendő! Előre is köszi! :)

A felirattal van a bajod, vagy a videóval?

chinatsu~

CserBer

Postby CserBer » Sat Nov 09, 2013 5:43 pm

A videóval.
A http://freekordramas.blogspot.ru/2013/05/monstar.html -ról próbáltam letölteni, de csak az 5-6 rész jó. :(

kawaiifansub

Postby kawaiifansub » Sat Nov 09, 2013 6:20 pm

CserBer wrote:A videóval.
A http://freekordramas.blogspot.ru/2013/05/monstar.html -ról próbáltam letölteni, de csak az 5-6 rész jó. :(

Oké, tudom mi lehet a baj. A letöltött részeket Total Commander-ben össze kell illesztened.
Itt találsz egy kis segítséget hozzá: http://kawaii-fansub.gportal.hu/gindex.php?pg=34413043

chinatsu~

CserBer

Postby CserBer » Sat Nov 09, 2013 7:32 pm

Sikerült végre! Köszönöm! :)

lapishun
Fansubber
Fansubber

Postby lapishun » Mon Oct 20, 2014 1:56 pm

Sziasztok!

Először kezdem a rosszal.

Keserű a szám íze, mert bár a munkát meg kell becsülni, de ez a fordítás sajnos több sebből vérzik. Magyartalan szöveg, félre fordítások, környezet/dramaturg idegen mondatok. Kedves fordító, tudom, hogy nehéz, de egy picivel több időt fektess legközelebb a munkádba és sokkal jobb eredményt érhetsz el! Mert itt-ott megcsillan valami, amikor el mersz szakadni a tükör fordítástól, s akkor kifejezetten élvezhető a végeredmény, de sajnos rontja a film élvezhetőségét, mikor ezt nem teszed meg. (remélem nem vettem el a kedved, de bennem volt nagyon a mondandóm, miszerint ettől többre vagy képes)

És akkor a jó:

Ez a sorozat egyszerűen fantasztikus! Sosem gondoltam volna, hogy egy zenékkel teli doramán ennyire jól fogok szórakozni. A dalok többsége csodálatos, nagyon jól hangszerelt feldolgozások, s ami a legfontosabb, szinte kivétel nélkül illettek a filmbe, a karakterekhez. A matekórás rap, a gyerekkori visszaemlékezős Atlantis Princess, a kertben-tanulós Wind stop blowing dalok mindegyikénél félbeszakítottam az aktuális epizódot és többször visszatekertem, hogy újra meghallgassam őket... s persze azóta is.
Nagyon tetszett, hogy a készítők elhagyták a más doramákra jellemző túljátszást, túlgesztikulálást, alig pár helyen lógott ki a lóláb. Szerintem jó eltalálták a tinikre jellemző problémázást is. A karakterek mind-mind szerethetők voltak, egyedül Jung Sun-Woo-nál éreztem azt, hogy túlzásba estek és nem engedték a fejlődés útjára lépni a karaktert, kár érte, mert engem a sorozat vége felé már kifejezetten idegesített.
A Na-Na-t játszó Da Hee egy elég vidám teremtés, fura volt ilyen szerepben látni, de a többiekkel együtt, mindenki jól játszott. Ha Yeon-Soo arcocskáját szerintem órákig el lehet nézegetni, nála cukibb durcás arckifejezést szerintem senki nem tud magára ölteni. Én egy picit több teret engedtem volna a játékának, nem ennyire beleszorítva az aranyos-lány ideába, de így is jó volt.

Kérném szépen, hogyha tudtok még hasonló sorozatot ajánlani, akkor szívesen venném, ha mondanátok címeket.