Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 6 of 20)

You can find/upload subtitle files for tv drama series here.
Please use the Fansubbing forum to discuss subtitles.
lapishun

Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 6 of 20)

Postby lapishun » Thu Jul 27, 2017 4:42 pm

Image

Criminal minds

Elindult Junki legújabb sorozata, az amerikai Criminal Minds koreai feldolgozása.
Attachments
criminal_minds_06.zip
6. rész
(21.15 KiB) Downloaded 230 times
criminal_minds_05.zip
5. rész
(22.6 KiB) Downloaded 296 times
criminal_minds_04.zip
4. rész
(17.59 KiB) Downloaded 329 times
criminal_minds_03.zip
3. rész
(23.13 KiB) Downloaded 364 times
criminal_minds_02.zip
2. rész
(34.61 KiB) Downloaded 378 times
criminal_minds_01.zip
1. rész
(40.06 KiB) Downloaded 392 times
Last edited by lapishun on Tue Aug 15, 2017 9:59 pm, edited 7 times in total.
Image

gyomar

Re: Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 1 of 16)

Postby gyomar » Thu Jul 27, 2017 7:34 pm

Kedves Lapishun!
Nagyon szépen köszönöm neked az első rész feliratának a fordítását. :notworthy:
Az első rész nagyon gyorsan belecsapott a lecsóba, izgalmas, pörgős részt láttunk.Lee Joon-Gi pedig egyre vékonyabb.
Köszönöm szépen.gyomar :-)

Gustty

Postby Gustty » Thu Jul 27, 2017 8:14 pm

Köszönet a gyors fordításért.
Itt ha lehet berakom az elérhetőségét a filmnek>><< bár itt azt írják, hogy 20 részesre akarják majd kiterjeszteni. :D

Agacska

Postby Agacska » Fri Jul 28, 2017 8:41 am

Nagyon köszönöm az 1. rész feliratát.

anico

Postby anico » Fri Jul 28, 2017 11:32 am

Nagyon megörültem, mikor láttam, hogy fordítod a sorozatot. A gyorsaságért külön köszönet! :salut: :cheers:

kendall

Postby kendall » Fri Jul 28, 2017 2:17 pm

Izgalmasnak ígérkező dráma, köszönöm szépen a fordítását! :glare:

Image

lapishun

Re: Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 2 of 20)

Postby lapishun » Fri Jul 28, 2017 3:10 pm

Jó szórakozást a 2. részhez!
Image

kendall

Postby kendall » Fri Jul 28, 2017 3:50 pm

Ez szuper gyors volt! Örömmel vittem a 2. rész feliratát! :salut:

Image

Kata58

Postby Kata58 » Fri Jul 28, 2017 6:04 pm

köszönöm a 2. részt is :D :thumleft:

sarolta

Postby sarolta » Fri Jul 28, 2017 6:23 pm

Köszönet a sorozat első részeinek ilyen gyors forditásáért.

gyomar

Postby gyomar » Sat Jul 29, 2017 9:58 am

Kedves Lapishun!
Hálásan köszönöm a 2. rész feliratának a fordítását. :notworthy:
gyomar :-)

vercsike1

Postby vercsike1 » Thu Aug 03, 2017 8:08 am

Szia kedves Lapishun ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: a sorozat választását és annak eddigi feliratait.Szép napot.

Ircsi

Postby Ircsi » Thu Aug 03, 2017 5:16 pm

Szia Lapishun!
Köszönöm szépen az első két részt, tetszik a sori.
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

lapishun

Re: Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 3 of 20)

Postby lapishun » Thu Aug 03, 2017 9:53 pm

Jó szórakozást a 3. részhez!
Image

Kata58

Postby Kata58 » Fri Aug 04, 2017 5:04 am

Köszönettel vittem a 3. részt! :D :wub: :thumleft:

kendall

Postby kendall » Fri Aug 04, 2017 5:16 pm

Szorgalmasan gyüjtögetem a feliratokat, nagy köszönet 3. rész fordításáért! :thumright:

Image

brigichan
Fansubber
Fansubber

Postby brigichan » Sat Aug 05, 2017 2:39 pm

Köszi a fordítást. Nem rossz kis sorozat, bár kicsit mást vártam.

Eddig gyakorlatilag az amerikainak tökéletes mása mind esetekben, mind epizódokban, mind szereplőkben, csak nem az "egy bűntény/rész" felállásban, hanem kicsit elmosódnak a határok, így van idő kicsit kifejteni őket.

Nem tudom, mennyire volt feltétele a licensznek, hogy egy az egyben ugyanazokat a történeteket dolgozzák fel, ugyanolyan karakterkiosztással, mint az amerikaiban, vagy egyszerűen csak nem mertek bátrak lenni a koreai készítők, és "ennyi" lett csak belőle. Azért mondom, hogy "csak", mert ebből sokkal több is lehetett volna, de eltelt 4 rész, és gyakorlatilag nagyon el van szürkülve mindegyik karakter. Senkiről nem tudunk igazán semmit, nincs kohézió, nem úgy, mint az eredetiben. Pedig a funkciója mindenkinek megvan.

Eleinte nem volt számomra világos, hogy Junkinak melyik szerep fog jutni: a hűvös, megfontolt Hotch karaktere, aki a csapart eszeként irányítja a többieket, vagy inkább a humoros, flörtölős Derek. Egyelőre ott tartunk, hogy egyik se, így nem nagyon tudom, mit akarnak kezdeni vele. Nyilván valamit fognak, mert őt meg Moon Chaewon karakterét összeköti valahogy az a régi, közös bűntény, de vajon hogy...?

Sajnos Moon Chaewon is szürke egér Ha Seonu szerepében, akit mintha Elle-ből és Emilyből gyúrtak volna össze, bár egyelőre több van benne Emily hűvös, undok karakteréből, mint Elle szenvedélyességéből. Minyeong szinte teljesen JJ mása, vele szemben aligha merül fel bármilyen kifogásolnivaló. Hozza a dekoratív sajtóreferenset, bár JJ azért mostanra, a későbbi évadokra sokat fejlődött. Go Yoon, mint Lee Han is egy az egyben Spencer Reed, egyelőre talán kevésbé irritálóan. Aki viszont elviselhetetlen, az Nana, akinek egyáltalán nem sikerült Penelope Garcia bőrébe bújnia. Penelope az eredetiben egy jelenség, a dumája fenomenális (ha valamiben, akkor ebben a magyar szinkron nála pl. kiválóat alkotott), Nana viszont idegesítő, a kényeskedése elviselhetetlen, és szerepéhez (hekker) képest hihetetlen hibákat vét (lásd 4. rész hekkertámadása egy felelőtlenül csatlakoztatott USB stick kapcsán... :nuts: ).

Megmondom őszintén, azt hittem, hogy Son Hyunjoo, mint veterán, idősebb színész majd a rangidős Gideon vagy Rossi szerepét fogja kapni, bár a 4. rész után egyértelművé vált, hogy ő lett a koreai Hotch. Szóval emiatt kicsit úgy érzem, az erőviszonyok felborultak, Junki csak lóg a levegőben, és igazándiból elvész a többi karakter közt. És ez nem jó neki. Mert ő el tud vinni sorozatokat a hátán úgy, hogy főszerepben van, nem értem, miért kerül évről évre egyre jobban háttérbe. :pale:

Ami a bűneseteket illeti,

- a "Reaper" az eredeti "bostoni Reaper" megfelelője, és ugyanúgy végez Hotch feleségével, Haley-vel, mint itt Haewonnal, és a gyermeknek ugyanúgy sikerül elköszönni és elbújni az apai tanácsra az édesanyjától, mint az amerikaiban...
- a vonatos epizódnál karaktercsere történt, de a végkimenetel és az ok ugyanaz volt.
- az előzetes alapján az 5. részben Lee Han kerül előtérbe, és a 4. évad 24 része, az Amplification lesz feldolgozva, melyben Han amerikai megfelelője, Reed anthrax-szal került kapcsolatba...

Mivel rá lehet ismerni, melyik sztori melyiknek a feldolgozása, nincs igazán izgalom vagy katarzis, nem nagyon van tétje a dolognak. Pedig ennél sokkal kreatívabbak is tudnának lenni ezek a koreaiak. :P
Folyamatban: The King Loves [50%], The Princess Weiyoung [70%]
Tervezettek: *hamarosan*
Befejezettek: http://www.yisanprojekt.hu/

lapishun

Postby lapishun » Sun Aug 06, 2017 9:56 am

Mivel én az eredetit több mint 10 éve láttam (és a második évad közepén ki is szálltam belőle) tényleg semmire sem emlékszem a történetből, így nem zavar, hogy elég szorosan követik az abban történteket.

Ami viszont engem is zavar és már az első rész után kritizáltam, a karakterek bemutatása. A második rész után, mikor a vonatos epizód elkezdődött, reménykedtem, hogy jó, kicsit most már leül a sztori és több idő jut a karakterekre. Mert őszintén szólva Junki és a nyomozó néni karaktere is annyira hideg és merev, mindenféle kémiát nélkülöz, hogy a néző számára is halál mindegy, hogy mi van köztük. Nem azt mondom, hogy erőltetni kellene a romantikus szálat, de jelenleg a nézőhöz egyetlen karakter sem áll közel. Bárkit nyírnának ki, megrándítanánk a vállunkat és néznénk tovább.

A 3. részig tetszett, hogy mindig van valami izgalom, de a 4. részben ez már kicsit átcsapott fárasztóba. Még Kiefer Sutherlandnek is több pihi jutott a 24-ben, mint itt a nézőnek. Néha jó lenne egy kis pihi ahhoz, hogy az izgalmat élvezni tudjuk. Így nem lesz sosem katarzis, ha állandóan felpörgetve tartják a nézőt és egy csomó puskaport az elején ellődöznek.

Na Na-Hwang (a hacker néni) irritál igazából a legjobban. Értem, hogy kell valami bolond karakter is a sorozatba, de annyira hiteltelen és ripacs Yoo-Sun alakítása, hogy komolyan a hideg futkos a hátamon tőle.

Az eredeti Criminal Minds nagy hibája volt, mikor behozták a gagyi, CSI/Dr csont féle áltudományos megoldásokat a sorozatba az igazi nyomozói munka helyett. Ugyanez történt itt a 4. részben, ami az én szememben már hemzsegett a hibáktól, így nem is tudtam élvezni.
Image

lapishun

Postby lapishun » Sun Aug 06, 2017 10:56 am

Jó szórakozást a 4. részhez!
Image

Kata58

Postby Kata58 » Sun Aug 06, 2017 12:41 pm

szia Lapishun lehet csak félre értettem valamit, a 4. részt már láttam felirata nélkül, de felirat még nincs ugye, vagy én voltam ügyetlen...ma csak kétszer szenvedtem balesetet a lakásban , szóval ma minden lehetséges... :crazy: :mrgreen:

Kata58

Postby Kata58 » Sun Aug 06, 2017 12:44 pm

egyébként egyetértek a kritikával sorozatot illetően, de legjobban a "hackernéni "karaktere hoz ki a béketűrésemből, pedig az eredeti irtó klassz volt!!! A többiek vegyes...csupán a szeretetem feléjük az amiért kitartok majd a sorozat mellett, igazán nagy csalódás lenne ha dobnom kellene! :mrgreen:

lapishun

Postby lapishun » Mon Aug 07, 2017 12:20 am

Kata58 wrote:szia Lapishun lehet csak félre értettem valamit, a 4. részt már láttam felirata nélkül, de felirat még nincs ugye, vagy én voltam ügyetlen...ma csak kétszer szenvedtem balesetet a lakásban , szóval ma minden lehetséges... :crazy: :mrgreen:

Bocsánat, a d-addicts néha annyira belassul.. én meg nem néztem meg, hogy feljutott-e a felirat, csak megnyomtam a feltöltés gombot, aztán bezártam az oldalt.
Image

jutka12

Re: Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 4 of 20)

Postby jutka12 » Mon Aug 07, 2017 7:39 am

köszönöm a fordítást

Kata58

Postby Kata58 » Mon Aug 07, 2017 11:41 am

Köszönettel vittem a mai feliratot! Van ez így, hogy megtréfálódik az ember! :lol :D :wub: :thumleft:

vercsike1

Postby vercsike1 » Mon Aug 07, 2017 1:23 pm

Szia kedves Lapishun ! ! ! :cheers:

Hálásan köszönöm :notworthy: a 3 - 4.részek feliratait.szép napot.

kendall

Postby kendall » Tue Aug 08, 2017 3:42 pm

Köszönöm az 4. rész feliratát is! :thumright:

Image

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Aug 08, 2017 8:40 pm

Szia Lapishun!
Köszönöm szépen a 3-4. részt!
:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Ircsi

Postby Ircsi » Sat Aug 12, 2017 6:57 am

Sziasztok!
Most értem el odáig, hogy átolvassam a véleményeket. Elég kritikusak.
Nemigen tudom megítélni a dolgokat, mert:
1. Hét éve nem tévézek, amíg néztem a műsorszóró dobozt, akkor is csak egy-egy sori egy-egy részét láttam. Neten meg nem az ilyen műfajú filmekre vadásztam régebben sem. Az amcsi főszereplőket sem tudnám tutira a filmcímekhez kötni hibátlanul. :mrgreen: Ennek a sorinak az eredetijéből sem láttam egy részt sem végig, azt hiszem :unsure:
2. Nincs infóm arról, hogy milyen feltételekkel mellett vették meg a forgatási lehetőséget a koreaiak. Mennyire és miben kötik őket.
3. Amit eddig láttam: nekem tetszett. Miért is néz az ember lánya ilyen filmeket? Borzongani, izgulni, hogy sikerüljön levadászni a beteg elméjű gyilkost, szorítani a nyomozóknak, hogy ne essenek áldozatául se aábűnözőnek, se a saját szervezetüknek. Élvezni azt, amit amúgy az életben ritkán élhet meg, higy nagy kaliberű problémák aránylag rövid idő alatt megoldódnak, hála a különcöket tömörítő zsenicsoportnak :mrgreen:

Amit eddig láttam, annyiban különbözik, hogy tengerentúli (amcsi-kanadai) sorit látok koreai szereplőkkel, koreai környezetben, de ezt valamennyire előre lehetett látni, hiszen nem árultak zsákbamacskát: a címen sem változtattak :scratch:
Nálam a fentiekkel együtt is, eddig pipa. Az elvárható műfaji elemeket hozza, így a céloknak, mint borzongás, extra sebességű problémamegoldás, oldódó görcsök, különc emberek kirakata stb. tökéletesen megfelel. Ami nekem furi, hogy ezekhez a karakterekhez ezeket a színészeket tették :scratch:
Kíváncsian várom a továbbiakat :wink:

lapishun

Re: Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 5 of 20)

Postby lapishun » Sat Aug 12, 2017 10:01 pm

Jó szórakozást az 5. részhez.
Image

Kata58

Postby Kata58 » Sun Aug 13, 2017 5:15 am

köszönettel vittem... :D :thumleft:

kendall

Postby kendall » Sun Aug 13, 2017 8:07 pm

Örömmel vittem a 5. rész feliratát, köszönöm szépen! :salut:

ImageImage

Ircsi

Postby Ircsi » Tue Aug 15, 2017 10:50 am

Köszönöm szépen az 5. részt! :notworthy:

lapishun

Re: Criminal Minds [Hungarian Subs] (Ep 6 of 20)

Postby lapishun » Tue Aug 15, 2017 10:00 pm

Jó szórakozást a 6. részhez!
----------------
No kérem. Az 5. részt végig ásítoztam, az az anthraxos bohóckodás nagyon nem kötött be. Szerintem ha nincs vér és erőszak, akkor a koreai feldolgozás messze elmarad az eredeti első évadtól. Viszont ha van, akkor meg túlszárnyalja.
Így hát a 6. rész már kifejezetten lekötött, főleg miután VÉGRE EGY IGAZI SZÍNÉSZ jelent meg a színen. Ugráltam örömömben, akkorát játszott az illető. (nem árulom el, kire gondolok, lehet találgatni, buksi simit kap, aki kitalálja) Nem tudom, meddig tartják meg az illetőt a sorozatban, de úgy játszott le mindenkit a képernyőről, hogy Son Hyun-Joo Junkival együtt a sarokban hüppögött a könnyeivel küszködve, annyira lemosta őket a pályáról. Ejj... ilyenkor sajnálom, hogy az érdektelen főszereplők (bocsánat, de mind karakterre, és mind színészre is értem, Junki itt nagyon alul teljesít) helyett miért nem egy ilyen erős színész/karakter páros került!
Tényleg tapsikoltam örömömben a játéka láttán.
Image

jutka12

Postby jutka12 » Tue Aug 15, 2017 10:56 pm

huu ez most keresésre ösztönzött :-)

köszönöm a 6.rész feliratát

Kata58

Postby Kata58 » Wed Aug 16, 2017 11:09 am

Köszönettel vittem! :D :wub: :thumleft:

jutka12

Postby jutka12 » Wed Aug 16, 2017 11:36 am

végülis ezek egyedül álló részek, tehát ki is hagyhatom az 5. részt:-)

kendall

Postby kendall » Wed Aug 16, 2017 4:27 pm

Köszönöm szépen a 6. rész fordítását is! :salut: Igaz, én csak később fogok "szórakozni".... :wink:

ImageImage

Kata58

Postby Kata58 » Thu Aug 17, 2017 5:59 am

Kivételesen eléggé csalódott vagyok a sorozatot illetően, mert a színészeket mindegyiket nagyon szeretem, de a zsenifiún kivűl szinte senki karakterét nem találták el. Nincs meg az a fajta hangulat, összhang, felfokozottság, ami ezt a sorozatot jellemezte.!

Pedig egyenként szinte mindegyikük sokat tett már le az asztalra! De össze sem lehet mérni sem a Voice, sem a Defendant sorozatokkal, amit azok kiváltottak belőlem. Pedig az amerikai gyilkos elmék is a karakterek miatt kedvenc volt, olyannyira jó karakterekkel, hogy amikor az elején az egyik lány kiszállt a soriból, visszakönyörögték, mert nem lehetett helyettesíteni amit alakított! Na és az ottani hackerlány...valami fantasztikus volt! Itt inkább tűnik kétbalkezesnek mint szakembernek azon a területen.
Erről meg a Lookout hackerlánya jut eszembe, na ő is fantasztikus..vagy a Healer hackere...! Ezerrel jobban csinálták... :D :thumleft: .

Derek Morgant meg nem is könnyű túlszárnyalni...nagyon klasszul játszott. :thumleft: :thumleft: :thumleft:

Na mindegy most már, végignézem de csak azért, mert a szereplőket magukat nagyon szeretem! Köszönet a fordításért! :thumleft:

Agacska

Postby Agacska » Sat Aug 19, 2017 7:40 pm

Nagyon köszönöm az 5-6. részt.

Return to “Subtitles”